De dertien secretarie-afdelingen worden teruggebracht tot twee Geanimeerde receptie in loodsensociëteit Mej. De Krijger gouden medaille ontving O.N. AMSTERDAMS PHILHARMONISCH VOOR UITVERKOCHTE ZAAL IN TERNEUZEN DR. H Mini voor gehar STEEDS GROOTSCHEEPSE REORGANISATIE GEMEENTE GOES Jeugdbrandweer van Terneuzen derde in Vlaardingen VVV SLUIS VERGADERT BRAND IN GARAGE Bij vertrek G. van der Graaf schout hij nacht Heden circulaire: „Pluk geen paddestoelen in de Braakman" Dag van de postzegel Belangstelling op expositie te Bergen zeer groot TE AXEL NA VEERTIG JAAR KLEUTERONDERWIJS F ractiever gadering KVP-Oostburg Auto total-loss op Rijksweg 58 „TWEEHONDERD JAAR BEETHOVEN- HAD DANKBAAR PUBLIEK Gelukwensen Toen en Nu" Schip tijdje omhoog bij Terneuzen én waar VANDAAG Tentoonstellingen Hoogwater FINANC I Sophia heroo van 1,8 mi aan juwelen ALARM VO< BRAND(KAS Zonnig en warm MAANDAG 12 OKTOBER 1*?70 (Vain een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Terneuzense jeugdbrandweer heeft te Vlaardin gen de derde prijs gewonnen. Aan deze wedstrijden, die werden ge houden ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de perso neelsvereniging van de Vlaardingse brandweer, namen negen jeugd- en aspirantenploegen deel. Hoofddorp eindigde met 527 punten als eerste, IJsselstein behaalde de tweede prijs met 511 punten en Terneuzen kreeg 504 punten. (Van onze correspondent) SLUIS Op dinsdag 13 oktober (morgen) om 20 uur, zal de VVV- Sluis in café-restaurant „De Linden- hoeve" haar algemene ledenvergade ring houden. Ingevolge het rooster van aftreden is in 1970 de voorzitter de heer P. F. van Hootegem, (oud burgemeester) aan de beurt. Deze is bereid, om gezien de omstandighe den, nog enige tijd het voorzitter schap te blijven bekleden en stelt zich herkiesbaar. Na afloop van de vergadering zal de heer J. Clijncke de door hem opgenomen film van de Sluise Zelfstandigheidsfeesten verto nen. (Van een onzer verslaggevers) GOES De gemeente Goes gaat reorganiseren. Op groot scheepse schaal. Tijdens de ver gadering van volgende week woensdag (21 oktober) zal de gemeenteraad van de Ganzestad een rapport over een rapport be handelen: een nota van b. en w. met betrekking tot het door het Centraal Adviesbureau voor Or ganisatie, Documentatie, Regi- (Van onze correspondent) TERNEUZEN In garage Boone aan de Axelsestraat is gisteravond tegen half zeven brand uitgebroken. Een verrijdbaar benzinepompje werd zwart geblakerd, een auto van een cliènt beschadigd. Het plafond begon gedeeltelijk te branden, toen de brandweer met twee wagens aan kwam. Het vuur was spoedig be dwongen. Naar de oorzaak wordt een onderzoek ingesteld. De brand zou volgens de familie Boone zijn ontstaan in het verrijd bare benzinepompje, dat niet ver van de ingang, achter een pilaar stond. De brand werd ontdekt door de schoondochter, die boven de ga rage woont en naar beneden kwam. De heer Boone jr. vertelde voorts, dat het bewuste benzinepompje vroeger altijd buiten stond, maar sedert het ongeluk met een motor, die tegen de benzinepomp vloog, waardoor ook brand ontstond, achtte men het veiliger dit verplaatsbare pompje maar binnen te zetten (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De nieuwbe noemde directeur-generaal van het loodswezen in Den Haag, de directeur van het Vlissingse loodswezen, kolonel G. van der Graaf, heeft tijdens een geani meerde receptie in de Vlissingse loodsensociëteit afscheid geno men van de loodsen, commissa rissen en hun echtgenotes uit het „moeilijke zesde district" van deze dienst. De voorzitter van de sociëteit, de heer J. H. Nas, toonde zich - hoewel bij hem „gemengde gevoelens" bij het vertrek van zijn commandant hoogtij vierden er verheugd over dat uit het zesde district de nieuwe directeur-generaal voortkomt en dat deze schout-bij-nacht wordt. Hij hood namens de leden van de Socië teit voor Nederlandse Loodsen de ere-president van de sociëteit voor Nederlandse Loodsen de ere-presi dent van de sociëteit een gecombi neerde baro-, hygro-, thermometer aan. „Als u in Den Haag hoort dat er moeilijkheden zijn in Vlissingen, kunt u op deze meter kijken. U moet dan maar denken: in Vlissin gen stormt het vaak eerst, maar is het vaak ook het eerst weer mooi weer"- De heer Nas bood mevrouw Van der Graaf een lectuurmand met een fruitschaal en een bloemstuk aan. De commissaris van het loods wezen J. Heijse bood namens zijn collega's een exemplaar aan van „De Waileheirse Arcadia", een aidhttiende- eeuws boek met wetenswaardighe den over het oude Walcheren, dat geheel in oude stijl is herdrukt. De heer F. D. Verheij had als voorzitter van de afdeling Vlissingen van de vereniging „De Nederlandse Loods" een appeltje met de scheidende di recteur te schillen. Als personeels- vertegenwoordiger had hij naar zijn zeggen vaak tegenover de directeur als dienstleider gestaan, maar hij had daarbij nooit te klagen gehad over gebrek aan begrip voor het standpunt van de Eendere partij. Ten aanzien van de hiërarchie bij het loodswezen waren de verschillen groot gebleven, „maar we hadden u eigenlijk nog verder in deze materie willen indoctrineren". De heer Ver heij hoopte dat de heer Van der Graaf in Den Haag „het moeilijke district, dat ons allen toch zo ter harte gaat", niet zou vergeten. Nadat mevrouw Van der Graaf persoonlijk eerst voor de haar gege ven geschenken had bedankt „Ik ben wel geen dolle mina, maar de tijd is voorbij dat je man voor je -adeautjes moet bedanken", sprak Ie scheidende directeur een dank woord. Daarbij werd hij enkele malen onderbroken door uitvarende loodsboten die met een driewerf „toeoet" een afscheidsgroet brach ten. Hij schonk de sociëteit als af scheidsgeschenk een kopergravure uit zijn persoonlijke verzameling, voorstellende een gezicht op Vlissin gen vanuit zee. Tijdens de receptie was ook het ".tdste lid vam de sociëteiitsvereni- iing, de heer F. J-illeba, die vorige veek negentig jaar is geworden I aanwezig. Voorts waren onder ande ren aanwezig: de scheidende direc teur-generaal van het loodswezen, de heer J. Drijfhout van 't Hoof, en de nieuwe Vlissingse loodswezendi recteur, de kolonel H. M. Bollen- De kapitein- ter-zee Bollen (48), die tot voor kort commandant van de on derzeebootjager „Zeeland" was en taan-aa in afwachting van het aan vaarden van zijn nieuwe functie dirie en een halve maand stafofficier personeel bij de Kon. Marine is geweest, blijft evenals zijn voorgan ger, in zijn nieuwe functie in dienst bij de marine. stratuur en Personeelsbeheer ontvangen reorganisatierapport ten behoeve van het gemeente lijk apparaat. Hieruit blijkt, dat het historisch gegroeide grote aantal zelfstandige afdelingen van de secretarie zal worden te ruggebracht van 13 tot 2 hoofd afdelingen plus een aparte dienst Openbare Werken. Nood zakelijke coördinatie zal worden verkregen door de chefs van de ze drie afdelingen samen te brengen in een beleidsstaf, waar van de gemeentesecretaris voor zitter is. Een effeciency-onderzoek ten aan zien van de afdeling Bevolking en de dienst Openbare Werken wordt nog wenselijk geacht. Uit een nota blijkt eveneens, dat men zal over gaan tot het instellen van een sport- adviesraad, waarin de in de ge meente aanwezige sportverenigingen worden gebundeld. Een personeelsuitbreiding bij het gemeentelijk apparaat wordt door b. m w. noodzakelijk geacht en men heeft, vooruitlopend op de in de raadsvergadering van 18 november te behandelen begrotingswijzigingen, nu reeds een aantal advertenties ge plaatst. Er zijn in het nieuwe orga nisatieschema 24 vakatures, waarvan 6 al bestaande en 8 pas in een later stadium te vervullen. Zoals gemeld, heeft een minderheid in de raad een aantal keren geprobeerd openbaar heid van het reorganisatierapport te verkrijgen. Een meerderheid, onder aanvoering van het gemeentebe stuur, wees een dergelijke openheid echter steeds af, omdat het rapport van begin af aan slechts voor intern gebruik in het gemeentebestuur be doeld is geweest, en uitsluitend een basis moest zijn voor door het colle ge eventueel te treffen maatregelen. Men vreesde bovendien, dat bepaal de functionarissen ten onrechte in opspraak zouden kunnen komen. Wel werd door b. en w. al dadelijk een uittreksel uit het rapport voor openbaarheid toegezegd Als zodanig moet de thans verschenen nota ge zien worden. De rapporteurs consta teerden, dat de bestaande structuur duidelijk historisch is gegroeid op basis van het vertrouwde patroon: Een onderverdeling in een secretarie en een of meer diensten, al dan niet in afdelingen opgesplitst. Zo is een vrij groot aantal relatief kleine zelf standige onderdelen ontstaan, eik onder leiding van een aparte chef. Bij een dergelijke structuur is het, aldus het rapport, vrijwel onmoge lijk een goede communicatie en coördinatie te bereiken. Bij hierdoor optredende misverstanden kunnen dan ook wrijvingen optreden. Naast de personeelsuitbreiding zal een herscholing voor een aantal ge meentelijke functionarissen nodig 'zijn, aldus menen b. en w. in hun reorganisatienota. Voor hen moet de mogelijkheid worden geschapen, hun kennis met betrekking tot moderne opvattingen omtrent management, planning, personeelsbeleid, etcetera, te vernieuwen, c.q. uit te breiden. (Van onze correspondent) HULST In de Braakman moeten momenteel de paddestoe len het ontgelden. Vele leerlingen van lagere scholen worden door het onderwijzend personeel erop uitgestuurd om paddestoelen te plukken voor het maken van herfststukjes. De jachtopziener in het Braakmangebied, de heer C. Riemslag, heeft contact opgeno men met het bestuur van de Vo gelbescherming Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, dat in samenwerking met de Jeugd Natuurwacht te Hulst vandaag (maandag) naar alle Oost-Zeeuwsch-Vlaamse la gere scholen een circulaire zal zenden om te wijzen op het ge vaar van verstoring van de le vensgemeenschap in het Braak mangebied, vooral waar het hier jonge bossen betreft en de pad destoelen niet talrijk zijn. Er wordt in de circulaire veronder steld, dat er bij het onderwijzend personeel geen kwaadwilligheid in het spel is en daarom hoopt men op een volledige medewer king van die zijde om het pad destoelen-plukken tot een mini mum te beperken. (Van onze correspondent) BERGEN OP ZOOM Ettelijke honderden postzegelverzamelaars uit Zeeland eh West-Brabant hebben zaterdag deelgenomen aan de grote tentoonstelling en ruilbeurs, die door de postzegelvereniging Onderling Contact in samenwerking met de verenigingen uit deze streek in de Walhallazaal van schouwburg Luxor te Bergen op Zoom werden georgani seerd. Het bezoek bij gelegenheid van „De dag van de postzegel" was veel groter dan het bestuur van Onderling Contact had verwacht. (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS Door de raadsfrac tie van de KVP in Oostburg wordt (dinsdag) morgen om 8 uur in res taurant Scaldis te Breskens een openbare fractiebijeenkomst gehou den. Tijdens deze bijeenkomst zul len wederom diverse gemeentelijke aangelegenheden worden besproken. (Van onze correspondent) KRUINGEN Op rijksweg nabij Luchtenburg is zaterdagmid dag te 18.00 uur door een foutieve inhaalmanoeuvre de personenauto, bestuurd door W. V. uit Vrouwen polder, tegen een langs de weg staande lichtmast gereden. De auto werd geheel vernield. 58 (Van onze correspondent) TERNEUZEN. Het Zuidland- theater was geheel uitverkocht en zeer velen konden, ondanks tele fonische verzoeken tijdens de voorafgaande dagen en geduldig wachten bij de kassa, niet wor den toegelaten. Zo groot was de belangstelling voor het Beetho- venconcert, dat het Amsterdams Philharmonisch Orkest gaf met medewerking van pianist Daniel Wayenberg. Uit deze grote op komst van het publiek is weer ge bleken dat het orkestconcert niet is weg te denken uit een goed mu ziekleven. In de achter ons liggende drie jaren sinds de opening van de nieu we zalen in Axel en Terneuzen had alle defaitistische meningen ten spijt het Amsterdams Philharmo nisch Orkest met zijn vier concerten in die periode eenmaal een voor driekart en drie maal een geheel uitverkochte zaal. En dat is niet te verwonderen. Welk een fascinerend geheel is een symfonie-orkest. En hoe voelt de componist Beethoven zich in zijn element als orkestcom- ponist als hij zijn karakteristieke melodieën (thema's) en stukjes van melodieën tegen elkaar uitspeelt, ac ties tegen elkaar liet voeren die leiden tot die altijd weer verrassen de ontknopingen waar hij het ge heim van had. Men begon dit con cert met de Ouverture Egmont in een perfecte en meeslepende uitvoe ring. Daarna volgde het eerste pia noconcert, waarin solist Waijenberg zich de zeer grote pianist toonde die hij is. Met meesterlijke technische beheersing en artistiek zich geheel in dienst stellend van de muziek, gaf hij het werk alles wat het toe komt. De ietwat ontstemde vleugel kon daaraan niets afdoen. Het Amsterdams Philharmonisch orkest tijdens dit concert. Men besloot de avond met „De Vijfde". Deze symfonie is nu al zo'n honderd vijf tig jaar een van de meest gespeelde muziekstukken en zal dat zeker blijven. Ook in Ter- neuzen was in dit opzicht de reactie op het werk en de uitvoering veel zeggend. Met een groot applaus dankte het publiek Anton Kersjes en het orkest voor de prachtige vertolking, waarin ook alle aandacht werd besteed aan de vele fijnzinni ge regels, waaraan dit grootse werk zo rijk is. (Van een onzer verslaggevers) AXEL. Hoofdkleuterleidster mejuffrouw S. de Krjjger van de Axelse kleuterschool „Roodkap je" heeft uit handen van wethou der D. J. Oggel van de gemeente Axel het ere-metaal in goud ont vangen, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De kleuter leidster kreeg de onderscheiding, omdat ze de afgelopen week veer tig jaar aan het kleuteronderwijs in Axel was verbonden. Een periode overigens waarin nogal wat is veranderd, zowel op het gebied van de huisvesting van kleuteronderwijs als de gebruikte methodes. Loco-burgemeester D. Og gel wegens ziekte van de burge meester, aanwezig als gemeentelijk vertegenwoordiger merfioreerde het allemaal nog eens. De wethouder sprak tijdens de informele bijeen komst in een van de lokalen van de kleuterschool in het centrum van Axel. Voor de huldiging bestond grote belangstelling, zowel van de zijde van ouders als van oud-leerlin gen. Op de bijeenkomst was ook de familie van de jubilerende kleuter leidster aanwezig. „Dat u Axel pret tig heeft gevonden valt wel af te leiden uit het feit, dat u het hier zo lang hebt volgehouden", aldus de heer J. P. Tolhoek, namens de ou dercommissie. „Dat is ook de re den", aldus de heer Tolhoek, „dat we u zo graag in de bloemetjes zetten. En geloof me: de kinderen mogen u graag". „Veertig jaar verbonden zijn aan een school is een belangrijk deel van iemands leven. Het verdient een compliment". Dit zei wethouder D. J. Oggel, die vergezeld was door het gemeenteraad J. den Doelder. Mej. S. de Krijger is haar loop baan in het kleuteronderwijs op zeer jonge leeftijd in het voormalige kleuterschooltje aan de Nieuwstraat begonnen. Na de Nieuwstraat werd zij door het gemeentebestuur be noemd tot hoofdleidster van kleuter school „Roodkapje". Een groot aantal oud-leerlingen, inmiddels fors gegroeide lagere- school-knapen en ook volwassenen maakten van de gelegenheid gebruik om hun „oude" juffrouw nog eens de hand te drukken. Namens oud-leerlingen kreeg juf frouw De Krijger van de vijfjarige Monique, vergezeld door mevrouw Van Gijzel, een gouden armband aangeboden. Het raadslid J. den Doelder gaf- een cadeau onder cou vert. Aanstaande dinsdag wordt het jubileum op school met de kinderen gevierd. Tot zo lang is in de hal van het moderne kleuterschooltje een expositie van foto's en tekeningen ingericht onder het motto „Toen en (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zaterdagmorgen te 08-45 uur is de 7639 brt. metende Panamese zeeboot Philiomila ter hoogte van boei 26 op de Wester- schelde nabij Terneuzen omhoog ge varen. Het schip was. geladen met tapioca-meel, onderweg van Soera- baja naar Antwerpen. Te 10.15 uur is het schip met de sleepboten Hol land van de sleepdienst Muller uit Terneuzen en met vijf boten van de Unie van Reddings- en Sleepdien sten uit Antwerpen vlotgetrokken Het kon daarna zijn reis naa'r Ant- Oggf mm ol FOTO BOVEN: Loco-burgemeester D. speldt mej. S. de Krijger de mi dan verdiende eremedaille van in goud op. Nu". De tentoonstelling geeft eel overzicht van de afgelopen veer® jaar, die mej. De Krijger in hl onderwijs heeft doorgebracht. I# expositie is opgezet door oud-leel lingen, in samenwerking met de o: l dercommissie. Films GOES Grand, 20 uur: Het slot der verloren vrouwen 18 jj HULST Bioscoopgebouw, 20 uur: Sweet Charity 14 j. MIDDELBURG City, 20 uur: De lange gele schaduw 14 j. OOSTBURG Ledel, 20 uur: Angelique, markiezin der engele 18 j. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: De piraat van 4 zeven zeeën 14 j. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Airport 14 j. ANTWERPEN Rex: Renides-vous hotel vam Samkt Pauli. Kinderen n.t. Odeon: La Horse, kinderen n.t. Astrid: De lummels van de eerste rjj- Savoy: Een man paard genoemd kinderen n.t Ambassades: Candy. Kinderen n.t, Capitole: Commando van de dood. Astra: De zeven huurlingen. Vendome: Thérèse en Isabelle. Kinderen n.t. Studio Century: Ma nuit chez Maui Rubens: Woodstock. Metro: Sartana. Kinderen n.t. Pathe: Duivel doet al. Quellin: Paniek in het wasmuseum| Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM Rott. Schouwburg, 20.15 uur: Optreden van de mime-speler Marcel Marceau. Kon Ned. Schouwburg, 20 uur: „7de Gebod: Steel wat minder" van Dario Fo. GENT Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „Don Carlos'" Schietingen CLINGE L. de Vilder, 15 uur. Opg. voor deze rubriek tel. 01180-1 7438 of Postbus 116 in Middelburjl hulst Boekhandel van Geyt: Expos® „Het kind in de kunst" (t.m. 2' okt.Werkd. 912 en 1318 uur- Zon gesloten. zierikzEe Gemeentemuseum: Expositie scheepsmodellen, aardewerk, por selein (t.m. 30 okt.). Ma. t.m. zat 10—12 en 13.30—16 30 uur RUDOLF PERDECK. werpen vervolgen. Morgen, dinsdag 13 oktober. Bergen op Zoom 2.10 en 14.3l\uur, Hansweert 1 33 en 13 47 uur; Made-Drimmelen 4.58 en 17.02 uur, Terneuzen 1.01 en 13.12 uur, Vlissingen 0.28 en 12.44 uur. Wemeldinge 2.00 en 14.21 uur. (Van een onzer vers BREDA Oud-si van Financiën dr. W. Breda heeft nog niet als adviseur van de Scholten-Honig N.V. Hij is teleurgesteld ov waarop de vergaderin; deelhouders zich heeft zjjn benoeming tot coi I ZWOLLE (ANP) dicapten en hun gezins. hun bestaan gekoppeld duizend invaliden hebbi Nederlandse Invalidenbo het zoeken naar betere de gehandicapte leeft, n genschap over deze voo sprake. NEW YORK (Reuter/Al Vier gewapende mannen zi termorgen vroeg de hotel! van de filmster Sophia Lo: New York binnengedrongi er vandoor gegaan met ju llie naar schatting 1,8 m waard zijn. Het dienstmeisje van S- Loren kreeg een klap mi 'revolver van een van de valiers. Zij is niet ernstig wond. De bandieten zoude filmster met ontvoering van zoontje gedreigd hebben al de juwelen en het geld niei De juwelen zouden niet vi kerd zijn. In 1960 werd Sophia Lore Londen beroofd van juwelei waarde van 500.000 dollar. (Van onze corresponden VLISSINGEN In de nai zaterdag op zondag hebben in getracht de twee in de kanto. te staande brandkasten bij aan de Glacisstraat met snijbi te forceren. De brandverklik aan het prafond is aangebrach tevoren door de inbrekers uit keld, terwijl zij de hoofdingan als eventuele vluchtuitgang Teedheid hadden gebracht. Uit een der brandkasten h<! bij de slotplaat een stuk ijzer brand van 22x13 cm. De doel werkzaamheden ontstane ro wikkeling heeft de rookver] op de gang naast het kantoor i king gesteld. De dieven hebbe verklikker uitgezet, niet weten het alarmsysteem in directe v ding staat met de brandweerk| waar de melding te 04.00 uur kwam. De spuitlieden waren s ter plaatse, doch troffen in van brand inbrekers aan. Dit onverwachte bezoek vt spuitlieden noopte de daders hoofdingang met een gereeds donkerkleurige personenauto vluchten. Hiermede was hun i delijke doel - de brandkasten 1 ceren - mislukt. Van de daders die via een raam het pand waren binnenge gen, ontbreekt tot nu toe elk Vooruitzichten voor dinsdag cn woensdag, opgesteld door het K.NJMJ. op zondag om 18.00 uur: Droog, zonnig en vrij warm. Later tijdelijk meer bewolkii lagere temperaturen overdag. Weersvooruitzichten in cijfeij middeld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren 2 tot 10; min.-temp.: van ongeveei maal tot 4 graden boven nori max.-temp.: 2 tot 7 graden l normaal; kans op een droge pc van minstens 12 uur: 95 pre kans op een geheel droog etma: procent. Voor woensdag: aantal uren z tot 8; min.-temp.: van ongeveer maal tot 4 graden boven non max.-temp.: van ongeveer noi tot 4 graden boven normaal; ka een droge periode van minstei uur: 95 procent; kans op een droog etmaal: 80 procent.

de Stem | 1970 | | pagina 2