:reeg lop dd •m liters Vijfentwintigste overwinning in Sprundel KEES KOEKEN OPPERMACHTIG IN DE KLASSEMENTSFINALE Franco Bitossi in eindsprint sneller dan Felice Gimondi TWEE TOPTURNSTERS VAN NKGB NAAR KNGV wybert Nieuweling PTT koploper in 4a Eindsprint van acht renners Den Hertog winnaar in Bulgarije Italiaanse hegemonie in sluitings- klassieker ark, allemaal hetzelfde merk. 't is sterk, allemaal hetzelfde merk. 't is sterk, allemaal hetzelfde merk. 1 KORT] Een van de 82 persoonlijkheden van British Leyland. De eigenzinnigste auto-industrie van Europa. Ik heb een heel gek idee. Je krijgt een ring van me. Met een echte briljant. Zomaar? Nou je weet wel waarom." Hij deed't nog ook. Wij er op uit. Gekeken bij de juwelier. Ring met een echt briljantje f225.- Echt goud natuurlijk. De juweliers van Nederland. VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 12 OKTOBER 1970 IN 'TV SPORT Tsjechoslowa- bij de motorzesdaagse u ise plaats Lorenzo de el owel bij de nationale ploe- lij de Zilveren Vaas teams De eindstanden: 1. Tsje- :ije 0, 2. West-Duitsland 0, li 0, 4. Italië 0, 5. Polen 16, and 1162 strafpuniten. Zi|. asteams: Tsjechoslowakije Duitsland 0, 3. Tsjechoslo- 4. Zweden 0, 5. Verenigdi strafpunten. AL AZ'67 heeft appelijke duel tegen wardia Warschau met 3—6 De doelpunten werden door Jager (2) en Schmidt, ïische trainer van de Haag. isieclub ADO, Vaclav Je- s contract aan het eind vat en afloopt, heeft dit con- een jaar verlengd. Jezek: Nieuw contract. SN De Nederlandse bok ld Riedewald heeft in Ham- or knock out in de eersti erloren van de Westduit» ewicht Rainer Dampamant iet eerste gongsignaal be de Westduitser zijn rivaal ire hoeken. Spoedig moeit rlander naar het canvas ei inde tel van de scheidsrcd- Riedewald nog niet in stut tan. HEK Kunt B-endliin ht&l in Bonn gehouden vijfkalP prestaties geleverd. Ei een totaal van 3998 punten, le hij maar 18 punten bene- Duitse record bleef. Hij ;ot de volgende prestaties: gen 7.46 meter, speerwerpei eter, 200 meter 21,6 sec, ;rpen 44.40 meter en 15D1| 34,7. De 200 meter beteken verbetering van zijn best! ijke prestatie. De Roemeen' e Valeria Bufanu heeft ;t de 100 meter horden geld ,2,9sec. Zij werd daarmee itlete, die de 13-secondeit orbrak. 1CKEY In Tilburg hebben I iC-Trappers in een vriend- lijke wedstrijd met ui'1 dan 150 gewonnen van ar. Er waren 2000 toeschou- 'e Heerenveen behaalde di| divisieclub Thialf een vei- overwinning op eerste dl- ereniging Rotterdam: 7—'* ïroningen) verloor met 2—1 SV Bremen. CHTHEFFEN De Japan- ïeshi Horikoshi heeft tijden gewichthef kampioenschap Ezashi het wereldrecoit vlieggewicht verbeterd ei t op 105 kilogram. Het oudf ecord stond sedert 19 augus- met 100 kilogram op naai: Miki (Jap.). tDESPORT De 43:jarip Dancer heeft de Amerikaan -er „Most Happy Fella" al naar een prijzenbedra! .000 dollar geleid. Na dertic iden voert deze combinat erikaanse ranglijst aan W' verwinningen. KB AL The Baltimore Oh eft in Cmcinniaita die jd voor de World Series van het Amerikaanse du® nschap) tegen The Cinci» ,eds met 43 gewonnen, f* ie het eerst vier overwinnin haalt, heeft de World Seri® en. ITIEK De Metroatleet K»'| heeft op het atletiekterreifj Lange Pad in Rotterda® ;en Nederlandse jeugdrecor'l erpen met een afstand v"! er en 40 centimeter verbj et oude record was 48 met"[ ij 20 liter ben- i penning gratis, jciale verzamel- tie „groeien" en (Van onze wielersportmedewerker) SPRUNDEL. Precies 43 renners stonden aan het vertrek van de finale van het Breda Bier-klassement, die zaterdagmiddag in Sprundel door Willibrord Vooruit werd gehouden. Het waren de tien besten van elk streekklassement. Enkele favorieten waren niet van de partij, want Cees Priem stond door een val op non-actief en Popke Oosterhof koerste in Bulgarije. Dé favoriet was zonder twijfel Achtmaalse Kees Koeken, die over een formidabel eindschot beschikt. De concurrentie was daarvan overtuigd en probeerde de nationale kampioen af te matten. Kees Koeken liet zich echter niet bij de neus nemen, want hij ging, toen hij het nodig achtte, en deed dat met zoveel overtuiging dat slechts twee renners in zijn spoor konden meekomen. Koeken snelde op grandioze wijze naar de kopgroep. In de eindsprint trok hij alle registers nog eens open en dat betekende dat Kees Koeken de 23e zege van dit seizoen op zak kon steken. Het gowieffid otnmnraodidie reeds in de cerslte omloqp, die door een toflrijik publiek werd omzoomd. Adri van Op- dorp, die wear een opmerkelijk ster ke koens reed, Peier Maas en Gaiby Mimeboo wanen die eerste vftuidhte- linigen. Dart was het sein voor die aanval, die niet liamig meer zou uit blijven. Nadait het trio teruggepakt was diendien zicih vijf nieuwe vluch ters iaan. Het waren gevaarilijlke klan ten zoals Graant Thomas, die zich door zijn werkliusrt en koeirstazichit weer in de kijker fietste, Aad van .de Hoek en Johnny Meyer. Zij verdedigden een voorsprong, -die ronden lamig on geveer 250 meter bedroeg. Toen het iets weer werd achitte Kees Koeken heit moment -gekomen. Meit Ad van Overveild en Cees van Donigen op sleeptouw sprong hij weg. J-an Zoons. Henk Stander en andere liefheb bers van de tegenaanivaa kwamen SOFIA, 10 okt. (AP) De Ne derlanders zijn de grote winnaars geworden van de 20e Ronde van Bulgarije, individueel en in ploegverband. Den Hertog ein digde als winnaar van het alge meen klassement. Zijn tijd over de 12 etappes van totaal 1.448 km was 34 uur en 25 minuten. Nederland won het ploegen- klassement met een gezamenlijke tijd van 104 uur 29 minuten 0.2 seconde. Na de winnaar Den Hertog kwam de Oostduitser Gomehorek, gevolgd door zijn landgenoot Mi- keim, d-e Nederlander De Koning, de Italiaan Poioni, de Nederlan der Kuiper en de Nederlander Oosterhof. In het ploegenklassement werd Nederland gevolgd door Bulga rije, Oost-Duitslamid, Denemar ken, Italië, Frankrijk en Zwitser land. KEES KOEKEN sluit zijn succes vol wielerseizoen af met een tweetal wedstrijden in Zwitser land. Zondag 18 oktober rijdt hij een criterium van 100 km in Zü- rich en donderdag 22 oktober in de sluitinigsklassieker van Baden, die 140 kilometer lang ia. kracht tekomt om met Koeken mee te gaan. Jan Zoons probeerde het even later alleen, maar het leidende achttal gaf geen Krimp meer. Het enerverende koersgevecht zou zijn beibroniinig krijgen in die eind sprint. De acht zouaien voorop blij ven, omdat het restant van het pe loton verbrokkelde en taaier weer samenkwam. Kees Koeken was de te kloppen man op het laatste rechte eomid'. Dat was duidelijk, Aad van de Hoek probeerde het van ver. maar op hiOimdiend meter van de finish wisit hij zicih verloren. Kees Koetoen kwam op volle snelheid, terwijl Grant Thomas en Cees van Dongen goed meekwamen. Voor zich duidde die kampioen van Nederland echter niemand. De dolgelukkige w-inmaar noemde deze oiverwinnnnig een van de mooiste van dit seizoen. De uitslag: 1 C. Koetoen (Achtmaal) 102 km in 2.26.32 uur; 2 Gr. Thomas (Philippine); 3 C. van Dongen (Oud- Gaisrtel); 4 T. Damen (Uiventoout) 5 J. Meyer (Utrecht); 6 A. van de Hoek (Dirtosland); 7 P. Franken (Oosterhout); 8 A. van Overveld (Zegge); 9 J. Zoons (Voorschoten); 10 H. Stander (Oud-Tonge); 11 W. Bveirtsie (Zierikzee); 12 W. van Stee- mis (Hoog Blokland); 13 A. Coppens (Molenstraten); 14 W. Prinsen (Hankl 15 G. Binnieiboo (Geervliet); 16 P. Godidie (Zwijndnecht); 17 A. van Op- dorp (Hoogerheide)18 C. van de Bengihe (St. Maartensdijk); 19 K. Fictorie (Bengen op Zoom); 20 Th. Joiore (Raamsdranksveer); 21 F. Ouwierkenk (Rotterdam); 22 H. Prin sen (Hank); 23 M. Hesemans (Rijen). Merckx: niet op voorplan. Glunderende Kees Koeken nadat hij zijn vijfentwinstigste overwinning had geboekt in de finale van het Breda Bier-klassement te Sprundel. (Van onze sportredactie) HAARLEM De situatie in de Nederlandse Katholieke Gymnastiek Bond is de afgelopen week zo kritiek geworden dat voor het eerst sinds (ADVERTENTIE) (Van onze voetbalmedewerker) BREDA In de vierde klas A van liet zaterdagvoetbal is PTT uit Bre da alleen aan de leiding gekomen door een overwinning op het Zeven- bergse Seolto. Er viel een schaduw over deze overwinning, want Taal van de Bredanaars moest met een gebroken been naar het ziekenhuis vervoerd worden. Luijken, Heijmans en Bogers zorgden echter voor de volle winst en door het gelijke spel van NIVO Sparta tegen Veen, kwa men de Bredanaars op de eerste plaats. Een fraaie prestatie van de PTT'ere, die dit jaar voor het eerst in deze klas debuteren. Opmerkelijk waren de vele gelijke spelen, waar van drie met dubbelblanke stand. Zwailuwse Boys was tegen Brakel die gehele wedstrijd in die meerder heid, maar hier ook geen doelpunten. Kolk seoocdie nog wed voor die Zwa luwen, maar dit doelpunt vond geen genade in de ogen vain de rechter. In die dsrdie klas moest Van Keulen voor het eerst ma wedsibrijid/en die gam-g maar het (ADVERTENTIE) British Leytand Nederland, Gouda jj|^ Austin-Jaguar-Triumph-Leyland-MG-Morris-Rover maken. Duijiveilaar van D-iinteloord h-aid de eer om hem voor de eerste maal het nakijken te geven met een waar de Veeree goalie niets aam kom Dat gebeurde allemaal 11e minuut van de eerste helft Ver-du ijm had zijm antwoord wamt twee min-uten hij de gelijkmaker. Wel maakte dezelfde speler nog een doel punt en scheidsrechter Orsel wees maar de middenstip, maar op ad'vies van d-e grensrechter van Dinteloor-d keumdie hij het doelpunt af wi buitenspel. Dat betekende het teigenpumtje voor de Roida Boys nam de leédimig nu over, doo-r bij Smerdiek te winnen, zij het dam met een wedstrijd meer gespeeld. Wit Zwart verspeelde ook zijm eersite pumf aan Krabbemdijke. Albert van Beek zorgde voor de eerste gotal en pas drie minuten voor tijd moesten de Capellemaren de winst delen door een goal van Oostdijik. Temeuzenee Boys bleef omdleraain door met de on even goai te verbiezen bij Süeeuwijk. In de vierde klas B van de Zeeuwse afdeling verloren zoweil WN ais Chrisilanidli-a met 10. Nieuwlamd weerde zich fed tegen WHS. N-adat D-e Wit voor de Slt.-Ammalanbers die score had geopend maakte Adri B-aas gelijk. Yerseke moest bij Nieuw-dorp ook een puint afstaan door een doel puntloos gelijk spel; niettemin ble ven de oesterkwekens aan de leiding. Hoek w-as de enige dub in deze afde ling, die d-e volle winst behaalde en wel op het Koud-ekerkse VCK. Kos ter 't Galde en De Bl-aiay zorgden ieder voor een doelpunt. AZW behaalde zijn tweedie gelij ke sipel nu tegen Wissemikerkie. Ham- n,y scoorde voor de Axetoaren en De Sme-t voor Wissemlkerke. In de tweede Mas deden de zudde- lijlke vertegenwoordigers het goed. De Mee-uwen behaalde de volle winst op Zuidvogete, Amemutiden klopte Rij-soord en NEO '25 boiekte een zege o-ver hert Schdedams-e HBSS. Van de vijf gescoorde doelpunten werden er m-aar twee goedgekeurd, maar dart was voior Piet Pau-lides en Jan Girooteboers voldoende om de tricolores aan de top te houden. Ko zakken Boys behaalde een benauwd geiij-k spel bij IJsselmeervogsls en Woudrichem, met de uitblinkende IJm van Straten, kwam te kort tegen het Ridderkerk-se RWH. Het werd een d-uddielijtoe 41 nederlaag. 50 jaar het einde van het betreurens waardige tumconflict zeer dicht in zicht komt. Terwijl achter de be stuurstafels nog volop strijd wordt geleverd over een tableau van forma liteiten, dat een fusie met het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond in de weg staat, namen twee van de beste turnsters van de NKGB gisteren het initiatief om lid te wor den van de „Koninklijke". Margot Hilders, de veelbelovende kampioene van de KNGB, die zo sterk is dat zij op de nationale kam pioenschappen van het KNGV waar schijnlijk een serieuze kans maakt om eerste te worden, en Nel van der Voort uit Amsterdam hebben het lid maatschap van hun vereniging opge zegd. Gezamenlijke motivering van dit sensationele besluit: „Wij willen meedoen aan de Olympische Spelen in 1972. Wij hebben tot het. aller laatste moment gewacht met onze beslissing, maar als we niet over gaan zou het waarschijnlijk te laat zijn voor Münehen". Het besluit van Margot Hilders en Nel van der Voort betekent dat de damesselectie van het KNGV op kor te termijn zal uitgroeien tot interna tionale allure. Het grote probleem van de sectie keurturnen was in het verleden altijd dat men wel drie a vier meisjes kon opleiden tot verant woord niveau voor internationale evenementen, maar dat de „staart" van de ploeg te zwak was. Buiten landse formaties wonnen dan ook meestal met maar enkele punten verschil. Men verwacht in de NKGV-krin- gen dat die moeilijkheid nu is opge lost. Districtsvoorzitter Groenendijk, die zich tevens inzet voor de Haar lemse vereniging Hercules, waarvan kampioene Margot Hilders deel uit maakt, vindt de recente ontwikkeling natuurlijk niet plezierig. „Als zij ech ter nog langer wacht zou zij haar carrière schaden. En dat zou jam mer zijn. Wij hebben namelijk hele hoge verwachtingen van haar. Zij heeft haar besluit in overleg met ons genomen". Het is de bedoeling dat Margot H'i-lders zich aansluit bij Vollo uit Haarlem en Nel van der Voort bij een nog onbekende Amsterdamse KNGV -vereniging. Groenendijk: „Margot gaat niet he lemaal voor Hercules verloren. Zij blijft meestal bjj ons trainen en zal ook geen andere oefenmeester krij gen. Maar door haar besluit zal zijn begin 1971 wel kunnen deelnemen aan de nationale kampioenschappen van de KNGV. Zij moet zich dan waar maken voor de ploeg van Mün ehen". Het hoofdbestuur van de NKGB was van het voornemen van beidp turnsters al enkele weken op de hoogte. Het heeft geen enkele moei te gedaan om de betrokkenen tot an dere gedachten te brengen. Het is momenteel toch opvallend stil bin nen de katholieke turnbond. De eis aan het hoofdbestuur van het pro- gessieve district Haarlem om de uit latingen van bondsdirecteur-secreta- ris Strauib te herroepen als zijnde niet in overeenstemming met de in houd van het plan-Groen, dat een fusie met de KNGV wil, heeft geen reactie van de NKGB losgemaakt, die volledig aan de verwachtingen beantwoordde. Wat Haarlem wilde, en onder andere Den Haag, Rotter dam en Breda ook, was dat de afge vaardigden op de KNGV-bjjeentoomst van vanmiddag in Utrecht duidelijk zouden weten dat de woorden van de heer Straub onjuist waren. Maar een officieel communiqué van de NKGB is niet verstuurd aan het KNGV. Voorzitter Van Gooi zei gis teren wel dat de heer Straub een spreekverbod over deze hele kwestie was opgelegd. Verder zal alles rustig in de komende weken van alle kan ten worden bekeken voor er defini tieve beslissingen worden genomen. „Momenteel", zegt voorzitter Van Gooi tenslotte, „is veel belangrijker dat het gesprek met de vier bestaan de turnbonden in ons land eerst op gang komt". COMO (A.N.P.) De klassieke wegwedstrijd, de Ronde van Lombar- dije, heeft zaterdag een drievoudig Italiaans succes opgeleverd. Na een rit over 266 km won Franco Bitossi (It.) in Como de eindsprint voor zijn landgenoten Felice Gimondi en Gian ni Motta. De Belgen Eddy Merckx en Herman van Sprlngel bezetten respectievelijk de vierde en vijfde plaats. Het wielerseizoen 1970 is geëindigd zoals het is begonnen, met een zege van een Italiaan. Op 18 maart bracht Michele Dancelli zijn fans in vervoe ring met zijn overwinning in Milaan- San Remo; in de slotwedstrijd van het seizoen, de Ronde van Lombar- dije, een rit over 266 km, ging de overwinning naar Franco Bitossi. En achter Bitossi kwamen nog eens twee Italianen, Felice Gimondi en Gianni Motta, die de grote favoriet voor de eindzege, de Belg Eddie Merckx, de pas afsneden. Op ongeveer 75 km voor de streep, die in het wielervelo- drome van Como lag, leidde Gimon di de beslissende vlucht in. Aanvan kelijk kreeg hij nog gezelschap van de Belgen Verbeeck en In 't Ven, maar de furieus rijdende Italiaan stond maar enkele kilometers toe dat zij bij hem bleven. Nadat Bitossi de weg naar zijn landgenoot had gevon den, reden zij snel naar een veilige voorsprong van 2,17, waarna in de eindsprint Bitossi zijn „Tifosi" in ver voering bracht door Gimondi een voudig weg van zijn wiel te fietsen. In de spurt van het peloton hield Motta een ontluisterde Merckx vrij gemakkelijk achter zich. De uitslag: 1 Bitossi (It.) 266 km in 6 uur 57 min. 22 sec., 2 Gimondi (It.) z.t., 3 Motta (It.) op 2,10, 4 Merckx (Belg), 5 Van Springel (Belg), 6 Ritter (Den.), 7 Ocana (Sp.), 8 Maggioni (It.), 9 Dancelli (It.) op 5,17, 10 Bis- land (Schotl.) op 6,42, 11 Basso (It.) op 7,46. Na de Ronde van Lombardije Is het klassement voor de Super Presti ge Pernod als volgt: 1 Merckx (Belg) 409 pnt., 2 Ocana (Sp.) 158 pnt., 3 Leman (Belg) 120 pnt., 4 Van Springel (Belg) 120 pnt., 5 Gimondi (It.) 115 pnt., 6 Monseré (Belg) 91 pnt. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1970 | | pagina 11