„Respect bijbrengen voor creativiteit en handenarbeid Gevoelloos prikken in Gratama's knollentuin EEN BEETJE DEMOCRATIE IN DE KUNST GEEN Onrust b Zeeuwse Gezelschap leider KPJ 2 Willemstad STAATSB OM VLIS RECTOR P. ROERE VAN JANSENIUS SCHOLENGEMEENSCHAP: WEDGWOOD Uitbreiding koor Basiliek Hulst Feestcomité te Kapellebrug ontbonden Bibliotheek te Retranchement opgeheven EDITIE VOOR ZEELAND Leren Start b.v. St. Eloy te Oostburg Koewacht Nut Veel aandacht voor subsidies in raad Aardenburg Directeuren sociale werkplaatsen in Hulst bijeen Albert Eggermont Gouden bruiloft te Aardenburg Handbooggilde St.-S,ebastiaan te Aardenburg GOUDEN BRUILOFT F. Ferket in raad Aardenburg Schieting om 61 kalkoenen te St.-Jansteen POSTZEGELCLUB HULST BIJEEN Jan Bruens uit Eede e vr-r* «ir4 4'^c mlÊmm t&é&t 44^144 WËmÊr mm 4 4' yV - \7- x.^;- - iMflX'4 s /4 Kerkdiensten Kaas is altijd i de mode. niet vergeten... Frico eti Duizendste lid „Milieuhygiën Rood Contact waarschuwt Meer bewolkin DE STEM VAN ZATERDAG 10 OKTOBER 1970 (ADVERTENTIE) (Van een onzerverslaggevers) HULST Volgende week wordt in de basiliek van Hulst begonnen met de uitbreiding van de koorruim te. Het balkon zal vergroot worden in de richting van het schip van de r.-k. kerk. Op deze manier zal meer ruimte beschikbaar komen voor het grote Hulster Gemengd Koor, dat in de kerk regelmatig optreedt en bo vendien wordt op deze wijze ruimte geschapen voor het inmiddels geres taureerde en uitgebreide orgel, waarvan verwacht wordt, dat het over enkele maanden wordt ge plaatst. De uitbreiding van het bal kon zal vermoedelijk enkele maan den in beslag nemen- (Van onze correspondent) KAPELLEBRUG Het „Feestco mité" te Kapelleburg is na een 25- jarige bestaan ter ziele gegaan. Dit comité, dat vele muziekfeesten, schoolreizen, duivenvluchten, volks spelen, enz. organiseerde, maar waarbij het het laatste jaar aan saamhorigheid ontbrak, zal in dit gehucht sterk worden gemist- De kermis te Kapelleburg die op de derde zondag van oktober wordt gehouden en eigenlijk door dit co mité leven werd ingeblazen, zal hieronder ongetwijfeld sterk lijden. (Van onze correspondent) RETRANCHEMENT De biblio theek van de Ned. Hervormde kerk is opgeheven. De heren Hakker en Zwier hebben in een rondschrijven meegedeeld, dat huns inziens de voorkeur moet worden gegeven aan de diensten die de rondreizende bi bliobus wekelijks, ook in Retranche ment, biedt. Deze biedt een ruimere keuze en verschaft o.m. ook studie boeken. De opgeheven bibliotheek bestond reeds vele jaren. Jaarlijks werd de keuze verruimd door een zending boeken uit Amsterdam; de laatste jaren uit Goes. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS 16,per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ct. incassokosten); J 5,55 per maand (incl. 9 ct. incassokos ten.) Buiten verspreidingsge bied f 23.- per kwartaal. Overige priizen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN, -Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920. HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 0U58-1940. (Z -Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 7764. Postbus 116. A. F Koopman Chet Zeeland tel. privé 7438 (01180) Redacteur Goes: M Kersten tel 01100-6584. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A. Schel] (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) ADV.-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: L. K. M de Jong (01150-428) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4316). R. Vaes (01195-433) (Van een onzer verslaggevers) HULST. „Ik ben van mening, dat we niet alleen intellectuelen moeten „fokken", maar bij de leerlingen ook respect moeten bij brengen voor creativiteit en han denarbeid. Het is zaak, dat daar aan juist op de middelbare school aandacht wordt besteed, want op de universiteit doen ze daar ook geen barst aan." Rector P. Boere van de Jansenius-scholengemeen- ichap in Hulst heeft uitgesproken ideeën over het middelbare on derwijs. Onder die „uitgesproken iedeën" valt ook de uitleg van het begrip „democratisering" van het onderwijs. Op de Janseniusscholengemeen- scliap in Hulst worden met die de mocratisering serieuze stappen ge maakt. Er bestaan docenten en leer lingenraden, die bevredigend wer ken. Optimaal is het functioneren nog niet en daarom wordt overwo gen, wat in de nabije toekomst ge daan zou kunnen worden om het onderlinge overleg zoveel vrucht baarder te kunnen maken. Rector P- Boere voelt in dit kader alles voor een scheiding tussen lagere en hoge re klassen, die naar zijn mening ieder afzonderlijk hun eigen over legorgaan zouden moeten hebben. Het hoofd van de scholengemeen schap laait zich daarbij ledden dooi' die wetenschap, dat inhoud van ge spreksstof voor jongere - en oudere - leerlingen uiteraard ieder op een geheel ander niveau ligt. Momenteel wordit nog gewerkt met het systeem van de klassenvertegenwoordigers en de vijf leden tellende leerlingen- raad. In wezen een onhanteerbaar „orgaan", omdat in de praktijk de communicatie tussen kleine leerlin- genraad en vijfhonderd leerlingen bijzonder moeilijk blijkt te verlo pen. De heer Boere: „Een klassen- vertegenwoordiger van een brugklas kan toch eigenlijk maar bijzonder weinig doen. Als zo'n ventje iets wil bespreken met de rector, staat hij weer buiten voor je het eigenlijk 'ilf weei. Gewoon, omdat je te te druk iiebt. Dat realiseer je je achteraf pas. Als die laagste klassen nu een overlegorgaan hadden in de vorm van een of meerdere personen tellen de raad, alleen voor de lagere klas sen, dan zou je als rector gedwon gen worden om te luisteren. Als er vijf van die jongens voor je bureau zitten: d'ie zijn niet zo gemakkelijk af te schepen". (Van onze correspondent) OOSTBURG Tijdens een alge mene vergadering onder voorzitter schap van de heer C. de Witte, werd hét bestuur versterkt met de heren Janasiens (secretaris) en R. Meul- blok (penningmeester). Het ledental kon niet worden uitgebreid, waar door verschillende aanvragen voor lidmaatschap moesten worden afge wezen. De eerste competitiedag werd een daverend succes voor de voorzitter. De uitslagen: C. de Witte - H. Gruson 14581, H. Matthijs A. v. Damme 4760, S. te Beek - E. Gijzeis 5165, G. Hinneman - J. v. Hauwe 3414. (Van onze sportmedewerker) HULST In de bedrijfsvolleybal- competitie voor het rayon Hulst kwa men dinsdagavond bij de heren alleen de tweede klassers aan bod. Leider KPJ 2 moet na de wedstrijden van dinsdagavond het gezelschap dulden van het Belgische team Cactus 1, en Ambulo 2. Laatstgenoemd team speel de echter een wedstrijd meer dan KPJ 2 en Cactus 1. De Belgen danken het mede aan de leiding komen door het winnen van twee wedstrijden. Al lereerst wist men het tweede team met 4-0 uit te schakelen, om vervol gens in een tweede wedstrijd Scho- lencombinatie 2 eveneens met 4-0 schaakmat te zetten. Ambulo 2 wist met 3-0 het team van Scholencombi natie 2 te verslaan zodat ook zij mede aan de leiding tronen. De vierde en laatste wedstrijd in deze afdeling tus sen THOR en Ambulo 3 eindigde in 'n 2-2 gelijkspel. Momenteel luidt de stand in deze afdeling: 1 Cactus 1' 4 gespeeld en 8 punten', 2 KPJ 2 4 ge speeld, acht punten; 3 Ambulo 2 vijf gespeeld, acht puniten; 4 Lybeert Ver- straten drie gespeeld en zes punten; 5 Cactus 2, drie gespeeld en vier pun ten; 6 Clitex 2 vier gespeeld, vier punten; 7 Scholencombinatie 1 vijf gespeeld en vier punten; 8 THOR drie gespeeld en drie punten; 9 THOR drie gespeeld en drie punten; 10 Scholen combinatie 2 vier gespeeld en drie punten: 11 Ambulo 3 vijf gespeeld en drie punten; 12 CVC drie gespeeld en twee punten; 13 Clemavo drie ge speeld en een punt; 14 WC vier ge speeld en een punt; 15 Dageraad drie gespeeld en nul punten. Dames: in de tweede klas dames werd slechts een partij gespeeld na melijk Combo tegen Lybeert. Het was leider Lybeert uit St. Jaosteen die haar leidersplaats alle eer aandeed en met 4-0 wist te winnen. De dames uit St. Jansteen prijken momenteel aan de leiding met zeven punten lüt vier wedstrijden. Zij worden op de voet gevolgd door het Clingense CVC dat vijf punten vergaarde doch een wed strijd minder speelde. Kinderpostzegels Wij vermeld den gisteren abusievelijk dat tijdens de actie „Voor het kind" voor f 100,- aan kaarten en postzegels wa ren verkocht. Dit moet zijn voor f 1091,-. De leerlingen van de eerste klas sen moet het spel van het overleg en de democratie in de klas aange leerd worden. Bij de derde en vier de klassen is dat niet meer nodig. Dan heb je al te maken met de „grotere" en daarom leg ik de schei ding bewust na de derde klas. We moeten er voor waken geen valse democratie binnen te halen" aldus de Hulster rector. Bij de nieuwbouw van de school, die volgende week officieel hero pend zal worden, heeft hij gelegen heid gehad een element van de practische democratie door te voe ren. In de kelder van de nieuwbouw hebben leerlingen vain de hogere klassen een eigen verblijf-ruimte voor na en tussen de lessen toege wezen gekregen. De inrichting en beschildering van de muren wordt aan henzelf overgelaten- Burgemees ter P. Molthoff van Hulst, tevens lid van het schoolbestuur: „dat was in onze tijd toch onidemtobaar. Toen durfde je zelfs niet eens met de rector te praten". 1 Rector P. Boere „Geen valse de mocratie". De „democratisering" op de school heeft op 't Jamiseniius ook zijm prak tisch niut ai diverse keren bewezen. Doordat niu gesprekken tusen leer lingen, docenten en rector mogelijk zijm, komen dikwijls waardevolle suggesties udit de bus. „otmmdige din gen", aiidus rector Boere, „zie je ge heid". Er zal evenwei in de toe komst nog veel geschaafd moeten worden aan het overleg tussen do centen en leerlingen. De grootste moeilijkheid daarbij blijft, blijkens de ervaringen in die praktijk, steeds de communicatie met de achterban. Het is bijzonder moeilijk voor een leerlingenraad om steeds met vijfhonderd of meer belanghebbende leerlingen te moeten overleggen. Evenzo voor lerarenraad, waarvan de achterban dan nog stukken kleiner is. Rector P- Boere: „Het is belangrijk, dat we naar de meest ideale vorm blijven zoeken". (Van onze correspondent). AARDENBURG In de raads vergadering is druk gesproken over de subsidies van de gemeente. Zo vond men een subsidie voor de Stichting Zeeuws Instituut voor de Geestelijke Volksgezondheid van f 3.853,- voor de gemeente Aarden burg te hoog. Burgemeester Van Berckel lichtte toe dat de werk zaamheden van de stichting zich steeds uitbreiden. Een subsidie aan de gymclub F.E.L. werd na enige discussie toe gekend. Het betrof een bedrag van f 750,-. Een subsidie verzoek van het comité Rijtoer Bejaarden bracht de tongen nogal in beroering. Het totale tekort van het comité bedraagt f 1.756,62. Dank zij giften kon dit worden teruggebracht tot f 926,72, B. en w. stelden een subsidie van f 500,- voor onder voorwaarde dat in de toekomst een begroting vooraf diende te worden overgelegd. De heer Standaert stelde voor het gehe le tekort te subsidiëren. Met de stemmen van beide wethouders te gen werd dit aangenomen. Tijdens de rondvraag wees de heer Standaert nog op een demon stratie van de schooljeugd te Eede. De demonstratie gold een geschikt speelterrein. „De kinderen te Eede spelen nog zonder enige accommoda tie, zoals 40 jaar geleden". De bur gemeester antwoordde dat het pro bleem de aandacht van het college had. (Van onze correspondent). HULST Gisteren hebben direc teuren van verschillende sociale werkplaatsen uit het gehele land hun jaarlijkse ontmoetingsdag ge had. Deze keer was het de Sociale Werkplaats Hulster Ambacht aan het industrieterrein te Hulst dat ont moetingscentrum was. Zeven directeuren, (anderen had den zich laten afschrikken door de dichte mist die op verscheidene plaatsen in Nederland hing) werden om half elf door de heer L. J. Rammeloo, directeur van de Sociale Werkplaats en mr. J. I. M. Reuser, bestuurslid, ontvangen op de Sociale Werkplaats. Na een rondleiding en een gesprekje in de Sociale Werk plaats ging het gezelschap Hulst in, waar hun door de gemeente een rondleiding werd aangeboden De heer D. Hollaardt, leidde het gezel schap langs de bezienswaardigheden van Hulst. Korte Nieuwstraat 21 Hulst Tel. 24 78 - 35 58, b.g.g. 22 09. (Van onze correspondent) AARDENBURG Op 21 oktober a.s. viert het echtpaar Jacobus Lam- po en Louise Maria van Cuijek in de Appelstraat zijn gouden bruiloft. Vijftig jaar geleden stapten Ko, ge boortig uit Aardenburg, en Louise uit Oostburg in deze laatste plaats in de huwelijksboot. Zij vestigden zich in de gemeente Sint Kruis, later door samenvoeging bij Aarden burg gekomen. Uit het huwelijk werden vijf kinderen geboren, van wie er nog vier in leven zijn en gehuwd. Eerder dit jaar vierde een broer van de gouden bruidegom, Hendricus, ook zijn gouden huwe lijksjubileum. Het echtpaar is nog zeer vitaal. (Van onze correspondent) AARDENBURG Het handboog gilde heeft zijn winterprogramma vastgesteld. Naast de gebruikelijke prijs- en puntenschietingen voor de leden op zaterdagavond, zijn ook nu weer kalkoen- en geldschietingen in het programma opgenomen, waaraan door iedereen kan worden deelgeno men. Deze laatste schietwedstrijden zullen gehouden worden op 28 no vember, 19 december, 23 januari, 27 februari en 27 maart, telkens om 14.30 uur. Het traditionele jaarfeest hoopt het vele eeuwen oude gilde 'e vieren op 4 februari 1971, nadat op 22 januari 1971 de konineschieting zal zijn gehouden. (Van onze correspondent). OOSTBURG Onder grote be langstelling vierde in Hotel du Com merce het echtpaar E. Mornout- Coens zijn gouden huwelijksfeest. Talrijke felicitaties, bloemstukken, fruitmanden en andere cadeaus ver tolkten de gevoelens van familie, vrienden en bekenden. (Van onze correspondent). AARDENBURG Tijdens de raadsvergadering van de Aarden- burgse raad zijn de geloofsbrieven onderzocht van de heer E. Ferket. Hij komt in de raad in de plaats van de heer Lansu. Tijdens de vergadering werd een rekening-courantkrediet van f 450.000 vastgesteld. Ook werd beslo ten deel te nemen aan de gemeen schappelijke regeling Schoolartsen- dienst. Zeeuwsch-Vlaanderen. Aan de winkeliersvereniging zal voor de periode van 16 tot en met 31 okto ber ontheffing van de sluitingstijd worden verleend. De wandeldreef tussen Brouwerijstraat en Eedeweg krijgt vijf lichtmasten. De kosten hiervan bedragen f 2.665,28. OOSTBURG Pretentieloos prik ken of het zoeken naar een knollen tuin kan een amusante bezigheid zijn. Zowel voor de zoeker als voor de bezoekers die graag op een niet al te lastige manier met problemen van alle dag geconfronteerd willen worden. De van oorsprong Friese cabaretier Rients Gratama is zo'n gezellige prikker zonder al te veel poespas, die bovendien met veel vro lijkheid in bijna twee uur in snel treinvaart zingt, immiteert en een vrijblijvende steek onder water uit deelt. Het publiek in het Oostburgse Ledeltheater voldeed aan alle eisen van een publiek dat bij uitstek ont vankelijk is voor de in vele ogen niet meer gekartelde randjes van de boodschap die in Oostburg werd verkondigd. Voorop gesteld dat Grataina een on derhoudend artiest is, mikt hij dui delijk op de grootste gemene deler. Je geeft wat, maar op het beslissen de moment zoek je de meest voor de hand liggende oplossing. Dit ele ment kwam het duidelijkst naar vo ren met zijn visie op ons koninklijk huis. Tot een „doorzetten" kwam hij niet terwijl juist het publiek in angstige spanning afwachtte of men zich gekwetst moest gaan voelen. In een programma anno 1970 kan na tuurlijk het ludieke element niet ontbreken en tussen de regels door verkondigde Gratama in het num mer „beter te vroeg geboren" zijn filosofie. „Mensen, ach, we moeten niet te ver vooruit willen zien. Nu kunnen we constateren wat er fout is aan onze maatschappij. Onze toe komstige achterkleinkinderen zullen wel conclusies trekken." Met ande re woorden: signaleer nu en lach er een beetje om. Wees vrolijk, de (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN De schutters- sociëtedt „St-Jan" omgainiseert op zon dag 11 oktober op haar twee staande wippen bij café Sport een enorme schieting, waarvoor liefst 61 kalkoe nen als prijzen beschikbaar zijn ge steld. Er wordt dan ook een groot aantal schutters verwacht. De schie ting begint te 13.30 uur. (Van onze correspondent) HULST Morgen komt om 10 uur de postzegelvereniging „Het Land van Hulst" bijeen in hotel Van Oos- terom te Hulst. De nieuwtjesdienst van de vereniging zal reeds om half tien aanwezig zijn. Er zijn verschil lende nieuwe zegels verkrijgbaar. Voor de kwartjesloterij is er dit maal e encomplete serie Europaze gels 1970 beschikbaar. De heer J. Bogaert zal een uitgebreide collectie luchtpostzegels tentoonstellen. Ver der is er gelegenheid om postzegels te ruilen. e'k. - yf i •- V V- j-V' 7 - „Vervuiling en Vernietiging" in een oplage van 200 stuks. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Schrijf alsjeblieft dat de mensen deze repro beslist niet moeten kopen. De volgende zal nog goedkoper zijn. Ik ga net zo lang door tot dat ik voor niets 200 tekeningen kan weggeven". Dit zegt de Eedese kunstenaar Jan Bruens, die in het kader van zijn democratiseringsplan voor de kunst met een tweede serie van 200 repro's gereed is en deze, in plaats van zijn eerste tekeningen (De Bevrijding) voor 115,nu voor een tientje aan de man wil brengen. Hij vindt het moeilijk iets zinnigs te zeggen over het thema van zijn drieluik: de vervuiling en zelfvernie tiging van de mens. „Ik kan er niets meer over vertellen. Zo'n zes jaar ge leden boorde ik dat onderwerp al aan. Kreeg contact met wetenschapsmen sen, die het met mijn theorieën eens waren. Alleen de grote massa en de beleidsvormers waren toen nog niet in voor dat probleem. Het leven is toch een grote machine waar we met z'n allen inzitten en langzaam maar zeker fijn worden gedrukt. Ik hoef er niet meer over te praten. Voor mij is het allemaal clichématig geworden. Die onderwerpen en wat ik er van voel probeer ik in mijn werkstukken te leggen. De opmer king die vaak ten aanzien van mijn tekeningen wordt gemaakt, dat be paalde mensen er bang voor zijn, is voorstelbaar. Mijn gevoelens moeten ergens blijven", aldus Jan Bruens. „Mijn serie democratische kunst bestaat uit vier delen. Twee zijn er nu uit. De volgende fase zal die f 5, worden en de laatste gaat voor niets weg. Voor mij hoeven niet alle 200 tekeningen te worden verkocht. Al leen hoop ik dat de gemaakte kosten er uit zullen' komen. middelen daarvoor zijn aanwezig. In deze sfeer rolden een scaia van lied jes en min of meer grappige situa tietekeningen over net toneel. „De Hollandse kolonel, die pas echt tot zijn recht kwam in Griekenland- En het nummer over het Edense bejaar denhof, waarvan de bewoners vol gens Gratama als enigen het recht hebben om te protesteren en de revolutie te prediken. .Zij hebben er ten minste tijd voor. .Oland", overigens een tekst van Jelle de Vries, was een gave persiflage, waaraan werd meegedaan door en kele leden van het uitstekende com bo, en Gratama's rechterhand Mady Misset, op die kleine typische Hol landse onhebbelijkheden. De Fries kan ook poëtisch zijn in bv. „Van Cammingha" een stoer lied over de meiden die zo graag met de jonk heer sliepen en blijmoedighun lot negen maanden lang met zich mee droegen De plank werd echter duide lijk misgeslagen in „Stop ze in de ster", met meer energie, en meer van die „dure" grappen. Met cabaret en satire op ons politieke bestel had dit niets te maken. „Het vakantiereisje waarin Mady Misset, een sterke fac tor in het geheel van de presentatie, duidelijk domineerde toen het er om ging van niets iets té maken. De uitsmijter „doorhalen wat (niet) van toepassing is" bleek een waardige afsluiting van prettig amusement, dat al met al hogelijk door de ZVU-leden in Oostburg werd ge waardeerd Dinsdag 13 oktober is „Gratama met zijn „knollentuin m Zierikzee te zien. ALEX SCHELL. ROOMS KATHOLIEKE KERK Aardenburg: O.L.V Tenhemelop neming zaterdag 19 zondag 7, 8.<su, 10 uur Axel: H. Gregorius de Grote, tel. 01155-1532. zaterdag 19 uur. zondag 8 15 9 30 en 11 uur. Biervliet: H Maria Onbevl. Ontv., tel 01125-382. zondag 9 uur. Breskens: H Barbara, tel 01172- 1587 zaterdag 19 uur- zondag 10 uur Cadzand: Toeristenkerk, zaterdag 19 uur zondag 10 uur Clinge Parochie H Henricus, za terdagavond om 19 uur, zondag 7. 10 en 11 30 uur Eede: Dorpsplein, zaterdag 19, zondag 10 uur. Goes: H Maria Magdtel. 01100- 6754 zaterdag 19 uur, zondag 9, I0.3I' uui R.-K h.b.s. Fruitlaan: zon dag 10 30 uur. Groede: H. Bavo, tel. 0) 171-207- zaterdag 19 uur zondag 9 uur. Groenendijk: H M „rtinus, tel 01148-382 zaterdag 18 30 uur. zon dag 7 30 9. 10 30 en 17 uur. Hansweert: O.L.Vr Onbevl. Ontv„ zaterdag 18 uur. zondag 8 uur en 10 uur (en 11 15 in Kruiningen). 's-Heerenhoek: Smt-Willibrordus, tel 01105-264, zaterdag 19 uur. zon dag 7 30 9 10 en 10 30 uur Heinkenszand: H Blasius, tel. 1106- 1216, zaterdag 19 uur. zondag 7.30, 9 en 10 3r uur. Hoofdplaat: H Eligius, zaterdag 19 uur zondag 7 30 en 10 uur. Hulst) H Wilbbrordus, tel. 01140- 2130, zaterdag 19 uur. zondag 8.30, 10. 1130 en 17 uur. Kamerland: (Molenhoek), zondag 10 uur Koewacht; H.H. Philippus en Jaco bus tel 01146-360. zaterdag 19 uur. zondag 8 en 10 uur. Krabbendijke: Cultureel Centrum, zondag 1015 uur kerkdienst vooi katholieken. Kwadendamme: H. Bonifatius, tel 01194-219 zaterdag 19 uur, zondag 8 en 1030 uur. Lewedorp: H Eligius, tel. 01196- 336 zaterdag 19 uur. zondag 8 en 10 30 uur Middelburg: Par H Petrus en Paulus zaterdag 19 uur, zondag 10 30 en 19 uur Oustburg: H Eligius. tel 01170- 2003. zaterdag 19 uur. zondag 8.30 en 10 30 uur Ovezande: O.L V Hemelv., tel. 01195-214. zundag 8 en 10 uur. Oost- en West-Souburgst -Marti- nuskerk, zaterdagavond 19 uur, zondag 10.15 uur en 17 uur. Rilland: Gereformeerde Kerk za terdag 19 uur en zondag 9 uur. Sas van Gent: H Maria Hemelv. tel 01158-1661 zaterdag 19 15 uur. zoncag 8 30 9 30 en 11 uur. Schoundijke: Dorpsplein, zaterdag 19. zondag 10 uur Slijkplaat: Hulpkerk, zaterdag 17, zondag 9 uur Sluis: St -Jan de Doper, tel 01178- 208. zaterdag 19 uur. zondag 8. 10 en Is uur Sluiskil: H Ant v Padua. tel 01157-418 zaterdag 19 uur. zondag 0 900 en 10 45 uur l'erneuzen. H Wiliibrordus, tel 01150-2327 Binnenstad zaterdag IS uur: zondag 7 30 en 11 45 uur. Triniteitskerk zat 1915 uur, zondag 9, 10 30 en 17 uur Kruiskerk (Hoek) zaterdag 19 uur zondag 10 uur Par „De verrezen Christus" (R.-k school „De Zeemeeuw"), za terdag 19 uur zondag 9. 10 en 11 uur Vlissingen: Parochiekerk O.L.Vr en St -Jacob zaterdagavond '9 uur en zondag 10.30. 12 en 19 uur. Emmanuelkerk Paauw enuurg zater dagavond 19 uur en zondag 11 uur St -Jospt)h7iekenhuts zondag 9 uur Kath. Mil. Tehuis: zondag 9.30 uur Westdorpe: H Maria Vis., tel. 91158-527 zaterdag 19 uur. zondag 8 en 10 uur IJzendijke: O.L V Tenhemelopne ming. tel 01176-284, zaterdag 19 uur zondag 8 30 en 10 30 uur. ïerseke H Anna zaterdag 19.15 uur, zondag 9 uur Voor tel informatie 01130-1363 1 Hansweert) Zandstrtt.it H Pastoor v Ars, sa terdag 19 uur, zundag 10 uur. (Van een onzer verslagg WILLEMSTAD „Je h been om op te staan als pers,die onder invloed gebruik van alcoholica met hun schepen hebben of kunnen maken, aan v ken. De wet is op dat onduidelijk. Er is eigen] soort van rechtsgrond, dat wij een speciaal artikel algemene politieverordeni toevoegen". Dat zegt burg J. Reinders van het w Noordbrabantse Willemsta w. van deze gemeente he raad voorgesteld de verordi wijzigen in die zin, dat sc die in zogeheten kennelijl van dronkenschap hun besturen, op de bon g- kunnen worden. Willemstad is straks di (ADVERTENTIE) mee (Van een onzer verslagge\ MIDDELBURG In de vri tijd van haar bestaan heeft di niging Milieuhygiëne Zeelan duizendste lid kimnen inscl Het is de heer T. van jeugd- en vormingsleider te De volgende week zal hem een verblijf in Hedenisse iy- Vereniging Milieuhygiëne een nering aan het feit, dat duizendste lid geworden is, aangeboden. De heer Van ontvangt dan het boek „H stoorde evenwicht", een toep geschenk. (Van een onzer verslaggev MIDDELBURG Het bh het gewest Zeeland van de Rood Contact, begint zich rust te maken over de 1 schijnselen van de industria en over de lauwheid waarn leden van provinciale stat» probleem tegemoet treden (zoals onlangs bij een werkl Péchiney en de kerncentra Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door het K.N.M.I.: Meer bewolking, voornamelijk droog en ongeveer normale temperaturen. Weersvooruitzichten in cijf middeld over Nederland. Voor zondag: aantal uren tot 7; min.-temp.: omstreeks n< max.-temp.: omstreeks norma: op een droge periode van m 12 uur: 95 procent; kans op heel droog etmaal: 80 procent Voor maandag: aantal uren tot 6; min.-temp.: van ongeve maal tot 4 graden boven n- max.-temp.Omstreeks kans op een droge periode vi stens 12 uur: 90 procent; kans geheel droog etmaal: 70 proce:

de Stem | 1970 | | pagina 2