Vertraging in wederopbouw binnenstadskern Hulst Raad Hontenisse heeft felle kritiek op G.S. AANVANG BOUW GERSTSILO'S Zeel aan Hulst licht zijn inwoners in GEEN SPRAKE VAN CHEMISCH AFVAL ministi jANDBC INZAKE VOORLICHTING INDUSTRIALISATIE Activiteiten van Morres Hulst Breskense zangertjes vierden eerste lustrum uitnodigi Nieuwe opleidi Leergangen Mollerinstituul NOG NIET OVERAL MEDEWERKING OP VRIJWILLIGE BASIS Bij haven Walsoorden spfrvs f EDITIE VOOR ZEELAND Minister Plannen Prijsuitreiking zwemclub Het Vrije Sluis VAN GEMEENTEWEGE Eigenaar vuilnisbelt Axel: 2 L. Nertz 6.000,- i Öpklaringc V DE STEM VAN DONDERDAG 8 OCTOBER 1970 *-*- «te";- Zo verdwijnt een stukje Hulster binnenstad. In dit geval de afbraak Bintenhoudsstraat. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE De gemeenteraad van Hontenisse heeft gisteravond fel le kritiek geleverd op het feit dat Gedeputeerde Staten hebben ver zuimd om het gemeentebestuur for meel en officieel op de hoogte te brengen van de vorderingen gemaakt ten aanzien van de toekomstige streekontwikkeling voor Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Verschillende raadsleden hebben, gesteund ook door burgemeester mr. M. Somers, hun ontstemming ten aanzien van het feit, dat men alle nieuws uit de pers heeft moeten vernemen, niet on der stoelen of banken gestoken. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS 16,per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ct. incassokosten); t 5,55 per maand (incl 9 ct. incassokos ten.) Buiten verspreidingsge bied f 23.- per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920. HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940. (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND; Bureau: Kromme Weele 4. Middelburg, tel 7764. Postbus 116. A. F Koopman Chef Zeeland tel. privé 7438 (01180) Redacteur Goes: M Kersten, tel 01100-6584. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van BerkeJ (01150-4866) Redacteur OZ.-Vlaanderen: A Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A. Schell (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) ADV.-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-428) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4316). R. Vaes (01195-433) De kritiek betrof vooral het voor ontwerp streekplan, waarvan ver wacht wordt dat het binnenkort in de openbaarheid gebracht zal worden. De mededelingen met betrekking tot de vaste oeververbinding, het tracé van het Baalhoekkanaal en de in dustrialisatie rond Ossenisse. Het raadslid E. Schelfhout heeft in een gloedvol betoog de werkwijze van het college van G.S. in deze scherp veroordeeld. Zijn kritiek liet hij vergezeld gaan van een aantal citaten uit kranteartikelen. Hij kwa lificeerde het als een grove tekort koming dat de gemeenteraad van Hontenisse met name geheel buiten het overleg is gelaten, samenhangend met industrialisatieplannen in en rond Ossenisse. Op geen enkele wijze zijn de ge meentebestuurders gekend in die plannen en toch is Hontenisse een van de belangrijkste belanghebben den. Ook het feit dat deze gemeente vermoedelijk geheel buiten het ha venschap Terneuzen gelaten zal wor den, heeft kwaad bloed gezet. Het raadslid A. Perdaen heeft daaraan de conclusie vastgekoppeld, dat Terneu zen als belangrijkste partner in de toekomst mede gaat beslissen over de havenontwikkeling op grondgebied van Hontenisse en dat deze laatste gemeente als mede-belanghebbende geen enkele invloed zal kunnen uit oefenen. De heer Schelfhout heeft b. en w. van Hontenisse twee vragen gesteld: a. Of het college eventueel wel op de hoogte is, maar niet wil of mag inlichten; b. of b. en w. niet op de hoogte zijn en dus buitenspel gezet worden. Burgemeester Somers moest dit laatste bevestigen. Raadslid Schelfhout heeft ook een eerder gedane uitspraak van de mi nister van Binnenlandse Zaken aan de kaak gesteld. De minister heeft zich nog voor de gemeentelijke herin deling laten ontvallen, dat het ge bied van de nieuwe gemeente Hon' tenisse statisch agrarisch zou zijn. Indertijd heeft de heer Schelfhout officieel zijn misnoegen over dit pre. dikaat laten blijken. Zowel Vogel waarde indertijd als Hontenisse nu onderkennen het belang van indu strialisatie, selectieve en bewuste. De gemeente stelt zich in principe posi tief op tegenover dergelijke plannen en is bereid offers te brengen. „Maar waarom worden we dan toch elke keer overal weer buiten gehouden?" vroeg de heer Schelfhout zich af. Onder druk van de gemeenteraad heeft burgemeester mr. M. Somers tot slot van alle betogen en redevoerin gen in zijn raad beloofd bij het col lege van G.S. op voorlichting in een vroeger stadium te zullen aandrin gen. Het raadslid Collot ging nog een stapje verder en verzocht het college van b. en w. nog op de eerstvolgende vergadering om een min of meer of ficieel verslag met betrekking tot de jongste ontwikkelingen. (Van een onzer verslaggevers) HULST De ontstane vertra gingen in de wederopbouw van de binnenstadskern in Hulst wor den geweten aan de weigering van verschillende eigenaren van panden in de binnenstad vrijwil lig medewerking te verlenen bij de verkoop daarvan. Dat is ook de voornaamste reden, dat de grote open plekken in de binnen stad van Hulst zo lang open blij ven en niet bebouwd kunnen worden. In het informatieorgaan van de gemeente Hulst, dat deze week is verschenen, wordt een en ander uit de doeken gedaan over de moeilijkheden rond de sane ring van de kern van de vesting stad. De huidige situatie in de binnen stad wordt in het voorlichtingsor gaan „een dieptepunt van neergang" genoemd. Zolang niet alle panden zijn aangekocht, die op de nominatie staan om te verdwijnen, kunnen geen verdere stappen worden onder nomen. Er liggen voor de wederop bouw van de kern verschillende plannen kant en klaar. Ze voorzien in de aanleg van groenstroken en parkeerterreinen en in de bouw van een groot aantal nieuwe woningen, waarmee men „city-vorming" wil tegen-gaan. De straten in de onmid dellijke omgeving van en uitkomend op de grote markt krijgen steeds meer het karakter van een „zaken centrum" met banken, winkels en horeca-bedrijven. In de nabije toe komst hoopt men die ontwikkeling een beetje te kunnen afremmen door het geven van 'n nieuwe bouw- impuls. Zolang de gehele sanering nog niet rond is, is daar volgens het artikel in het gemeenschappelijke blad nog geen denken aan. „Dat de wederopbouw te langzaam vordert, naar de mening van velen, is vooral het gevolg van de onwil van enkele eigenaren om vrijwillig voor de sa nering nodige eigendommen te ver kopen voor de getaxeerde waarde", aldus het gemeentelijke artikel. De meesten van de betrokken eigenaren hopen met een onteigenings-proce- dure op een grote uitkering voor hun eigendom. Verschillende van deze zaken zijn onlangs bij de rechtbank aanhangig gemaakt. In het blad wordt ook eeiï" toelichting gegeven op hetgeen er na de sane ring gaat gebeuren. (Van een onzer verslaggevers) HULST Een sport- en spelavond en een Sint Nieolaasmiddag voor de jongeren vormen de hoogtepunten in het winterprogramma van de perso neelsvereniging van „Morres". De sport- en spelavond wordt gehouden op 16 oktober en de Sint-Nicolaas- middag op 28 november. Op 18 oktober is er een jeugd- en filmmiddag voor kinderen van zeven tot veertien jaar van personeelsle den, alsmede de broertjes en zusjes van jonge medewerkers. Vrijdag 13 november is er in soos St.-Gapon in Hulst een dansavond voor de jonge ren gepland, op 4 december gevolgd door een Sint-Nicolaas-surpriseavond in de Koning van Engeland. Op vrij dag 15 januari, zaterdag 6 februari en vrijdag 12 maart zijn er respec tievelijk een toneelavond in de Ko ning van Engeland, een carnavalsbal eveneens bij de Koning van Enge land en een modeshow. Op zaterdag 17 april is er in dezelfde zaal een sluitingsavond met cabaret. Op 20 mei tenslotte wordt een auto- en bromfietsenrally op touw gezet. Het project ,,'s-Gravenhof" voor ziet in het doortrekken van de weg nabij bromfietshandel Bogaert naar het 's-Gravenhofpleni. Tussen het hoekpand van H. Borghstijn aan het 's-Gravenhofplein en het pand van Boel komt volgens deze plannen geen bebouwing meer. maar een open entree tot het parkeerterrein Het verkeer in de richting Hout kwartier wordt van de dubbele poort langs de stadswal geleid. Er komt zodoende een. bijzonder ge makkelijke bereikbaarheid van het gehele parkeerterrein. Het areaal zal nog worden vergroot met het terrein van bierbrouwerij „De Halve Maan". In de Vestdijkstraat zal in de toekomst aan de slechte afwate ring een eind worden gemaakt door ophoging. Voor men daartoe kan overgaan moet nog een pand worden aangekocht. In de buurt van de Vestdijkstraat zal in de toekomst overgegaan kunnen worden tot de bouw van nieuwe woningen. Met tegenslagen heeft men ook te kampen in het saneringsgebied Koe- kebakkershoek, waarvoor nog ontei geningsprocedures lopen. In het sa neringsplan Lange Bellingstraat zijn reeds de storende grote gebouwen verwijderd. Binnenkort zal worden begonnen met de verwerving van de voor sanering in aanmerking komen de oude woningen. Door de afbraak daarvan zal een betere verkeerssituatie kunnen ont staan. (Van een onzer verslaggevers) WALSOORDEN Op het indus trieterrein bij de haven van Wals oorden is gisteren een aanvang ge maakt met de bouw van vier gerst silo's, met elk een capaciteit van 250 ton. De opslagcellen worden in op dracht van Mouterij Menu uit Kloosterzande aan de rand van het haventje opgetrokken. Verwacht wordt dat ze begin volgend jaar klaar zullen zijn. Hiermee is de Kloosterzandse Mouterij tevens de eerste industrievestiging sinds de aanleg van de nieuwe haven op het Industrieterrein van Walsoorden. De vergroting van de opslagruimte gaat gepaard met een uitbreiding van de produktiecapaciteit van de fabriek, waarvan de hoofdvestiging aan dt rand van Kloosterzande staat. Alle verouderde produktie- units worden de komende maanden afgesloten. Daarvoor in de plaats komt een moderne nieuwe installa tie, waarmee voor volgende winter de capaciteit op 24.000 ton per jaar gebracht zal moeten worden, wat een verdubbeling van de huidige produktie betekent. In de jaren voor 1948 leverde het bedrijf nog maar vijftien ton per jaar, via 320 ton en 1000 ton in respectievelijk 1948 en 1953 kwam dat in 1956 op 1600 ton. Acht jaar geleden werd 9000 ton per jaar gele verd. Momenteel zit het bedrijf aan een top van ruim 12000 ton. Mouterij Menu is een van de grootste Nederlandse moutbedrijven en tevens een van de bedrijven die de geplande herstructurering in deze bedrijfstak zal doorstaan. Nederland telt op het ogenblik zeven handels mouterijen, waarvan er één in Zee land staat, vijf in Limburg en één in Wageningen. Verschillende van deze bedrijven zullen gezien hun beperkte om vang de komende jaren moeten verdwijnen. Welke ten offer zullen vallen aan de sanering is nog steeds niet bekendgemaakt. Uitbreiding van de produktiecapa citeit zal voor wat mouterij Menu betreft, de komende jaren ge schieden in verschillende fases, waarvan de eerste met het begin van de bouw in Walsoorden gisteren al is ingeluid. Het voordeel van de vier silo's die in de onmiddellijke omgeving van de Walsoordense haven zullen ko men, is dat in het vervolg onder alle weersomstandigheden gelost kan worden Bij de opslagcellen komt bovendien een afzuiginstallatie, met een vermogen van honderd ton gerst per uur. Dat betekent dat het lossen van de binnenschepen waarmee tot nu toe nog een gehele dag gemoeid was, binnen afzienbare tijd in 2,5 uur kan geschieden. Mede met het oog daarop za] men vermoedelijk in de toekomst voor de aanvoer van gerst van binnenschepen overgaan tot aanvoer per coaster Ook dat betekent een aanzienlijke kostenbe sparing. Enkele maanden geleden is bij wijze van proef de eerste coaster in de haven van Walsoorden gearri veerd met een gerstlading voor de mouterij. De ervaring die men toen heeft opgedaan waren zonder meer bemoedigend. Binnen nu en tien jaar zal de totale opslagcapaciteit uitgebreid moeten worden tot 15 of 20 duizend ton. Daarvoor heeft het bedrijf optie op een gedeelte van het Walsoorden- se industrieterrein. Behalve de vier silo's die daar de komende maanden zullen verrijzen, beschikt de mouterij elders in Kloosterzande nog over 24 opslag cellen van vergelijkbare omvang. In het bedrijf is momenteel achttien man werkzaam. "Ook dat aantal zal worden uitgebreid. Hoeveel nieuwe arbeidsplaatsen door de toekomstige ontwikkelingen geschapen zullen worden, is op dit moment nog niet bekend. (ADVERTENi (Van onze corespondent) BRESKENS Door de Breskense Zangertjes is in het Casino het eerste lustrum gevierd van het zangkoor. Door de heer A. Wisse, voorzitter van de christelijke zangvereniging „God is mijn lied", -werd een over zicht gegeven over het ontstaan der vereniging. Een vlot programma werd daarna aan de aanwezigen aangebo den. Tijdens dit programma werd een greep gedaan uit het repertoire van de afgelopen vijf jaar. (Van onze correspondent). SLUIS In een gezellige bijeen komst in het hotel „Het Hof van Brussel" werden de prijzen uitge reikt aan de deelnemers aan de onlangs gehouden onderlinge zwem wedstrijden van de zwemvereniging „het Vrije". Voorzitter G. J. van Oorschot kon bovendien aan een groot aantal lief hebbers de prestatiespeld uitreiken voor de deelname aan de proeven, welke in het kader van de bevorde ring van het recreatief zwemmen, door de KNZB worden gepropagan- deerd. Een aantal dames, was bereid gevonden een groot aantal oliebollen te bakken, die een gretige aftrek vonden. Door de heer J. Clijncke werd, naast enige korte amusementsfilms, de door hem opgenomen film van de Sluisse Zelfstandigheidsfeesten ver toond, welke door de aanwezige jeugd met enthousiasme werd beke ken en met een applaus werd be loond. Fancy-fair Op 17 en 18 oktober houdt de tennisvereniging Sluis in de Raadskelder van "hét Stadhuis een fancy-fair ten bate van de club kas. De gebruikelijke attracties, zo als Rad van Avontuur en diverse verkoopstands zullen aanwezig zijn om het publiek te amuseren. Tevens wordt een loterij gehouden, waar voor door de Sluisse Middenstand weer diverse aantrekkelijke prijzen worden beschikbaar gesteld. (Van een onzer verslaggevers). HULST Woensdag is in Hulst het eerste gemeentelijke voorlich tingsorgaan verschenen. Het zal de komende dagen in de gehele ge meente Hulst huis-aan-huis worden verspreid. De gemeenteraadsleden hebben het nieuwe voorlichtings blad, dat in het vervolg vier maal per jaar onder de naam „Hulst" gaat verschijnen, als eersten in de bus gekregen. Het orgaan bevat in zijn eerste editie tal van gegevens, die nog (Van een onzer verslaggevers) HULST-AXEL De stortbaas van de vuilnisbelt aan de Hulsterse- weg tussen Hulst en Axel, de heer Riemens, heeft woensdag verklaard, dat de eerste en tevens laatste stor ting aan chemische afvalprodukten op deze stortplaats ongeveer drie jaar geleden plaats gehad heeft. Het betrof een lading zwavelzuur, door een van de fabrieken in de Kanaal zone afgedankt, omdat de prijzen van dit produkt tot een minimum gedaald waren. Na de lossing van deze lading zou van het storten van chemische produkten op de belt aan de Hulsterseweg geen sprake meer geweest zijn. Het wordt betwijfeld of de omwo nenden van deze eertijds geloosde lading zwavelzuur nu nog last heb ben. De gehele lading is volgens de uitlatingen van de stortbaas inder tijd afgedekt door een ongeveer drie meter dikke zandlaag. Daarna - ze ker in het afgelopen jaar - zou op de belt, zoals de eigenaar van het perceel gisteren in de krant ver klaarde, alleen puin, afkomstig van bouwwerken, hout, zaagsel en veel plastic gestort worden. De heer Riemens heeft de verkla ringen van zowel een woordvoerder van Verbrugge en De Meijer uit Terneuzen, als de eigenaar van het perceel, J. Quaak, bevestigd. Beiden vertelden dinsdag desgevraagd, dat van het storten van chemische afval op deze stortplaats op enkele hon derden meters afstand van de offi ciële vuilnisbelt van de gemeente Axel geen sprake zou zijn. „Ik wil wel toegeven", aldus de stortbaas, „dat de omwonenden met noordoosten wind soms last hebben van de belt, maar dat het zo erg is als hun beweren durf ik te betwij felen. Te meer omdat alle mogelijke moeite wordt gedaan de hinder voor de mensen in de onmiddellijke na bijheid zoveel mogelijk te beper ken". Zoals bekend overwegen een aan tal bewoners van woningen in de buurt van de belt op grond van de Hinderwet bezwaren in te dienen. Ze willen de vuilnisstortplaats zo snel mogelijk weg hebben, omdat ze vrezen dat de volksgezondheid door het ontsnappen van „giftige gassen' in gevaar gebracht zou worden. Stortbaas Riemens heeft woensdag naar aanleiding van geruchten, over ontsnappend gas, explosies en steek vlammen, ontkend, dat de drie jaar geleden gestorte chemische afval produkten ondergronds nog steeds zouden werken. „Mij is daar althans helemaal niets van gebleken. Evenals de heer J. Quaak en de woordvoerder van Verbrugge en De Meijer - de hoofdleverancier van de belt - heeft ook de stortbaas het vermoeden uitgesproken, dat de belt bij wijze van sabotage regelmatig door onbekende personen wordt aangestoken. De heer J. Quaak heeft het dinsdag zelfs gehad over „ie mand, die omgekocht zou zijn om voor zijn opdrachtgevers de rommel op de belt aan te steken". Stortbaas Riemens daarover: „Ik heb al ver schillende keren kunnen vaststellen, dat er zich mensen in de buurt van de belt bevonden. Het is wel toeval lig dat dan steeds enkele uren later de vlammen de lucht inschieten". Volgens de commentaren van de stortbaas, eigenaar Quaak en de woordvoerder van Verbrugge zijn de moeilijkheden rond de vuilnisstort plaats ontstaan, omdat bepaalde per sonen - onder andere ook buurtbe woners ontzegd. de toegang tot de belt is De eerste maanden van het be staan van de stortplaats werd de rommel, die er arriveerde systema tisch nagezocht. Dikwijls werden er waardevolle attributen uitgehaald, zoals kabels, lood en schroot. Met het aanstellen van Riemens als stortbaas heeft deze tevens als enige het recht gekregen om het aanwezi ge schroot, lood en koper te gelde te maken. „En dat heeft bij andere mensen jaloezie opgewekt", aldus de heer Riemens. „Dat is ook de enige bron van ergernis. Met die belt valt het wel mee en de ratten die er voorkomen bestrijd ik op eigen houtje". Landbouwers in de omge ving klagen evenwel nog steeds over een rattenplaag. Een van de betrokken boeren heeft de sporen van de indertijd gestorte zwavel nog in zijn dakgoot. Vissen komen er al lang niet meer voor in de put naast de belt. Ze hebben het niet kunnen bolwerken tegen het in het water voorkomende zuur, dat zelfs staal aanvrat. Riemens: „Geloof me. Ik heb proefondervindelijk kunnen vaststellen, dat het zuur is geneutra liseerd. Er is geen spoor meer van te bekennen". sim oonc nphodl - J om eens geheel Z plichtinq ONZE GEVARIE COLLECTI1 J te komen bezichtigen. I S kijken en passen; ook 2 niet, u bent hartelijk we Z Bisam samenhangen met de gemeentelijke herindeling. Daarnaast staan er arti kelen in over krotruiming en door stroming en sanering van de binnen stad van de hand van op het stad huis werkzame ambtenaren. De op maak is modern en strak van lijn. De laatste pagina Is benut voor pre sentatie van alle zittende raadsle den, compleet met pasfoto, leeftij den, adressen en functies in het dagelijkse leven. Het ligt in de be doeling om in de nog komende edi ties ook ingezetenen van de gemeen te Hulst in de gelegenheid te stellen hun zegje te doen over allerhande zaken. De eerste uitgave van „Hulst" wordt voornamelijk nog ge vuld met informatie van het stad huis, waaronder belangrijke ge meentelijke telefoonnummers, in lichtingen omtrent spreekuren van wethouders en openingstijden van stadhuis en stadskantoor en de na men van alle straten, die na de gemeentelijke herindeling zijn ge wijzigd. In een voorwoord spreekt burge meester P. Molthoff zijn vreugde uit over het verschijnen van „Hulst". „Het getuigt van werkelijkheidszin en vooruitstrevendheid, dat de ge meenteraad van Hulst het besluit nam een voorlichtingsblad te doen uitgeven", aldus de burgemeester. En hij besluit: „Dit blad is in het leven geroepen om de band tussen bestuurders en bestuurden hechter te maken. Het gemeentebestuur van Hulst zal ernaar streven zoveel mo gelijk opening van zaken te geven". Met de uitgave van het gemeente lijk voorlichtingsorgaan is een be drag van om en nabij de zesduizend gulden gemoeid. Het zal vier maal jaarlijks verschijnen, is uitgevoerd in offset-druk en twee kleuren zwart en groen. Groen is gekozen, omdat het ook een dominerende kleur is in het Hulster gemeente wapen. Het vignet-ontwerp voor de kop van het blad is gemaakt op het stadhuis en uitgekozen door het col lege van b. en w. De naam van het blad ..Hulst" is uitgevoerd in klas sieke letters, geplaats tussen twee symbolisch groene strepen. Deskundig ach Volledige garai Eigen atelie J Bontmantels In elke priiskl| sortering bontstola's, cra-i Nieuwe Bfnnenwt Rotterdam (bij 's-Gravendlj Tel. 234577, 36j| Vrijdagavond tot 9 uur (Van een onzer ve: TILBURG De nie van leraren aan de Till lieke Leergangen draa Dr. H. Mollerinstituut.! men de nagedachtenis' die 58 jaar geleden qj oprichtte, en die voor cl pelijke emancipatie va9 land bergen werk heel instituut is woensdai doop gehouden op een komst in de Tilbu-rgse burg. President-curator Struycken, getuigde ve verwachtingen die cc rectoraat hebben voor ge ontwikkeling van d leinding-nieuwe-stijl. ook dat de moeilijkhe samenwerking te kome leidingen wiskunde, na scheikunde met de Tec school Eindhoven, nie en nog overwonnen mi Dr. C. M. Geerars, eoc specteur in algemene c ministerie van Onderw schappen, hield een c toog over de verandet| in het onderwijs. Hij onder andere, dat juist van het voortgezet on- de minste belangstellin wijsvernieuwing besta; raren tot een nieuwe gaan, dan staat het h wijssysteem hen in de hinderen collega's het. (ZIE OOK PAGI Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het K.N.M.I. op woensdag ont 18.00 uur: Opklaringen en plaatselijk een bui, later weer regen, in het algemeen bened Weersvooruitzichten middeld over Nederla Voor vrijdag: aant: tot 6; min.-temp.: oms max.-temp.: van ont tot 3 graden onder no een droge periode va uur: 80 procent; kans droog etmaal: 50 proc Voor zaterdag: aan tot 5; min.-temp.: v maal tot 4 graden max.-temp.: van on tot 4 graden onder n< een droge periode va uur: 70 procent; kans] droog etmaal: 30 pro]

de Stem | 1970 | | pagina 2