"1 Nico van de Zande niet met helm op geboren OOSTDUITSE SPORT IS OP WEG NAAR DE TOP Steaua Boekarest geen sterrenteam ADO verrast over beslissing van Joop Korevaar District Haarlem eist rectificatie I.V. I.V. „Publiek is een flits" Janssen vrij zeker deze week uit het ziekenhuis Nevala verdient dertig mille per jaar I >RDIGER Nerveus MERCKX WON COPPA AGOSTINI liefde Triomfen NA UITLEG VAN STRAUB MET ATLETIEK ien N.V. SPECTACULAIR TRAININGEN lier bedrukt satin- ■effekt). Ook met dubbele knoop- auw of groen streep- of i/laten 48-5,8 ing rrband een concrete ebben. ke functie met een itemming met het pensioenregeling. I in bovengenoem- keur. Gegadigden rijbewijs B-E. gesteld. recente pasfoto te br studerend. recteur. 51652-3152. 21 DE STEM VAN DONDERDAG 8 OKTOBER 1970 21 „SPONSOR OF NIET, IK GA IN IEDER GEVAL DOOR" .(Van onze sportredactie) BREDA Het stinkt er naar benzine. Blauwgrijze rookslierten ■sluipen schichtig langs je weg. Mitrailleurs schieten met losse flod ders de Radetzky-mars aan flarden en onder je begint de aarde te toeven. Leren silhouetten in koortsachtige spanning, weggedoken in een innerlijke stilte. Concentratie voor de start. Wroaammmm. Ze ■schieten weg. Achter de opdwarrelende stofwolken verdwijnen ze in ■het niet. Zij en hun racemonsters. De mannen van de motorsport. Hu' ■gevecht met de tijd. i Ze zien er stoer uit als je ze zo ziet staan. Strakke leren pakken ■Zware brede gordels. Mannen van Jan de Wit. En toch, ook al lijkt ■het zo, ze zijn niet met de helm op geboren Hij werd afgelopen zondag voor de tweede keer Nederlands kampioen. Nadat hij in augustus al de 250 cc- titel had veroverd raasde hij zondag in Asten naar de titel in de 350 cc- klasse. Tweevoudig Nederlands kam pioen. Vier jaar geleden was hij voor het eerst begonnen. Nico van der Zande: „Het is een prachtig succes. Ik ben er dan ook wel een beetje trots op, want ik heb er heel wat voor over moeten hebben. En daar mee bedoel ik niet speciaal dit laat ste succesvolle seizoen, maar vooral de jaren ervoor. Dat is zuiver een kwestie van doorzettingsvermogen. In die jaren ben ik een keer hele maal afgebrand." Hij is nu 24, Nico, de kampioen uit Oosterhout, de dubbele kampioen. Toen hij begon was hij 20. „De NMB startte met wegraces en ik voelde daar erg veel voor. Ik spaarde wat bij elkaar en kocht me zo'n beestje. Tweeduizend piek. Dat was heel wat, hoorMaar vanaf het begin is het steeds goed. gelukt, iik reed altijd voorin. Maar na een tweetal jaren kwam de klap. De motorsport had me zoveel gekost, dat ik geen dub beltje meer bezat. Ik zat diep in de put en dacht er hard over te stoppen. Maar ik heb toch de, moed opgebracht om door te gaan. Stukje bij stukje werkte ik me er weer bovenop en toen ik' plotseling een sponsor kreeg, het Motorpaleis in Rotterdam en Rie- mersma in Oirschot, kon ik volop gaan rijden. Daarom ben ik toen overgestapt naar het KNMV. Ik kreeg een 250 cc en een 350 cc Yama ha in bruikleen en die twee titels is het uiteindelijke resultaat. Komend seizoen krijg ik een internationale startlicentie en dan wordt het weer zwaarder. Dan ontmoet ik mannen als Theo Bult, Wil Hartog, Rob Bron om er maar enkelen te noemen. En natuurlijk de buitenlandse vedetten." Zijn succes in de motorsport heeft Nico niet alleen te danken aan zijn behendigheid op het racemachien. Eerste vereiste is de liefde voor de sport. „Die", vertelt de racekampioen „heeft me door alle moeilijke mo menten heengeholpen. Als de liefde voor je sport maar groot genoeg is kom je overal doorheen. Want dan kun je je opofferingen getroosten, de motorsport kost handenvol geld. Maar ik hou nu eenmaal van die sfeer, dat sleutelen aan je machine het parcours en de mensen om je heen, het geraas en dan natuurlijk ook het rijden. Nee, angst ken ik niet. Voor de start ben ik wel een beetje nerveus. Maar als ik ook maar even de motor onder me voel sidde ren is het voorbfj. Dan valt alles van me af, dan is er geen angst meer enkel de concentratie, de waakzaam- LISSONE (AP) Eddy Merckx heeft gisteren de Coppa Agostini in de Noorditaliaanse stad Lissone ge wonnen. Deze overwinning maakt hem tot belangrijkste favoriet in de ronde van Lombardije, de laatste weg-klassieker van het seizoen, die zaterdag van start gaat. Merckx ver sloeg in de eindsprint de Italiaan Ti- no Conti, die op 39 km van de finish samen met de Delg uit bet peloton ontsnapt was. Merckx leigcte de 233 kilometer af in vijf uur en 37 minuten met een gemiddelde snelheid van 41.480 km peir uur. Corniti, die verrast werd dooir cte ploitsoliinige demarrage vain Meirckx op 200 meter voor de finish, eindig de op vier seconden. De Italiaan Ma rino Basso wend derde op 28 secon den na Merckx. heid in het gevecht. Je ziet niemand meer, de toeschouwers zijn één lan ge flits. Een halfuur lang, enkel je rivalen en het parcours, die hou je duvels goed in de gaten." Komend, seizoen ontbrandt vooi Nico de strijd op internationaal ni veau. Hij is optimist wat betreft zijn kansen. „Harder rijden doen ze daar nauwelijks. In Asten maakte ik per slot van rekening de snelste ronde tijd. Zo'n 127 km per uur. Sneller nog dan de internationalen. Dus aan de sncelheSd ligt het niet. Nee, je moet, geloof ik, een groter uithou dingsvermogen bezitten. Jij en je motor." Vooral dat laatste dreigt voor de Oosterhoutse motorsporter een han dicap te worden. Hij is er immers nog niet zeker van of zijn sponsoi hem ook volgend seizoen zal gaan steunen. Een zekerheid heeft hij al. De 250 cc Yamaha heeft hij gekocht. „Ik heb daar hard voor gespaard. Veel overgewerkt en de eentjes om gedraaid. Met alles erop en eraan kost zo'n beestje toch een slordige tien mrille. Je moet het er maar voor over hebben." Nico van der Zande tijdens zijn dagelijkse werkzaamheden. Met overwerk en „de centen omdraaien" spaarde de tweevoudige Nederlandse kampioen een racemotor bij elkaar. Nico van der Zande is geen kapi talist en enkel de liefde voor zijn sport heeft de man, die als bouwvak ker de kost verdient voor zijn ge zin (hij is vier jaar getrouwd) twee nationale titels opgeleverd. Als hij komend seizoen in de internationale klasse debuteert zal er voor de Oos- terhouter veel van afhangen of het sponsorschap van Motorpaleis/Rie- mersma zal worden geprolongeerd. Zo niet, dan is hij aangewezen op de 250 cc'er, die hij zelf bij elkaar heeft gespaard. „Ik ga in iede-r geval door", zegt Nico beslist. „Hoe, dat weet ik nog niet, want in de internationale klas se gaat het natuurlijk nog meer geld kosten. Reizen naar en verblijf in het buitenland, vervoer van de mo tor. En bovendien zal het ook moei lijker worden wat betreft de ver zorging van de mechanische onder delen. Ik zal dan zo lang mogelijk wachten met het vervangen van bij voorbeeld een cilinder. En dat ver hoogt de kans op pech, dat vermin dert uiteraard ook de kans op suc ces. Want ik heb het afgelopen sei zoen nooit pech gehad, mijn concur renten wel en dat heeft mij ook een aantal overwinningen opgeleverd." Na vier jaar, op het moment dat Nico van der Zande triomfen viert, ziet hij zich dus voor de tweede maal geplaatst voor een financieel vraag stuk, dat hij niet zo een-twee-drie kan oplossen. Doorgaan kan hij in ieder geval, dank zij de gespaarde centen, waarvan hij een motor kocht. Maar het zal moeilijk worden. „Ik hoop maar dat mijn sponsor door gaat. En anders misschien een nieu we. Bovendien is mijn supporters club ook met iets bezig. Ik weet niet precies wat, maar die wil mij ook helpen. En daarom ga ik door. Als je ziet hoe die mensen achter je staan, als je die feestelijke ontvangst en huldiging in Oosterhout hebt mee gemaakt moet je wel. Ik zou al die mensen, die erbij zijn geweest wel wilen bedanken. Maar dat kan na tuurlijk niet. Ik vind het fijn, de mo torsport en de mensen. Ik hoop nu dat het KNMV me ook in de inter nationale klasse een fatsoenlijke kans zal geven JO SIMONS OOST-BERLIJN (ANP) Op de Olympische Spelen van 1972 in Mün- chen zal de strijd om de grootste me daillewinst gaan tussen de Verenigde Staten en Oost-Duitsland. Als men deze profetie aan een Oostduitse sportofficial verkondigt, zal hij be leefd, doch beslist het hoofd schud den en zelfs de mogelijkheid belache lijk vinden. Wel is hij bereid toe te geven, dat zijn land (met slechts 17 miljoen inwoners) hard op weg is Rusland te verslaan in de belangrijk ste sporten. En Rusland is heel vaak het tweede land geweest bij de Olym pische Spelen, achter het ongenaak bare Verenigde Staten. De grote titeltoernooien van dit sei zoen hebben bevestigd, dat Oost- Duitsland een gouden sporttijdperk beleeft. Voorbeelden te over: winst van de Europese atletiekbekers bij de dames en de heren, verovering van de meeste medailles (en vele records) bij de Europese zwemkampioenschap- pen in Barcelona en tijdens de strijd om de wereldkampioenschappen roei en in Canada. Bij de laatst gehouden Olympische Spelen in Mexico (1968) waar voor het eerst Oost- en West-Duitsland met gescheiden ploegen uitkwamen eindigden de Oostduitsers als vier de op_ de medaiilletabel, achter de Verenigde Staten, Rusland en Japan. Volgens een puntensysteem (waarbij aan de beste zes deelnemers in elk onderdeel punten werden gegeven) kwam Oost-Duitsland zelfs op de der de plaats te staan. Ook in het volleybal (heren) heeft Oost-Duitsland naties als Rusland Japan en Tsjechoslowakije verdron gen. In gespecialiseerde spdrten als schieten en zeilen begint Oost-Duits land zich al aardig te weren. De spectaculaire opgang van de sport in Oost-Duitsland wordt zo wel in oost als in west hoofdschud- dend gevolgd, hoewel de oorzaak niet moeilijk is aan te wijzen in een land, waar het recht van de burger om sport te beoefenen met hoofdletters geschreven staat. Bovendien is het hoofd van de staat, Walter Ulbricht, zelf een hartstochtelijk sportliefheb ber. In Oost-Duitsland staan sportman nen en -vrouwen in hoog sociaal aan zien. Topzwemmer Roland Matthes bijvoorbeeld ontving de hoogste bur geronderscheiding van het land. Als Walter Ulbricht verklaart, dat de recente sporfcsuccessen van zijn land „niet bij toeval zijn gekomen", constateert hij alleen een feit. De ba sis voor het sportplan werd ongeveer twintig jaar geleden gelegd door het communistische regime en het is sindsdien uitgevoerd met kenmerken de Duitse grondigheid. En dat ge ven de Oostduitsers zelf toe ach ter deze intensieve activiteiten gaan sterke politiek gerichte beweegrede nen schuil, namelijk dat door buiten gewone sportprestaties de staat ten minste enige erkenning krijgt. Grote geheimzinnigheid hangt er over sommige sportinstituten, in het bijzonder over de gespecialiseerde „jeugdsportscholem", die voor buiten landse journalisten net zo ontoegan kelijk zijn als de militaire installa ties. Alleen in Berlijn al zijn vijf van zulke schoten, een v or ijssporten, een voor zwemmen en de overige meer algemeen gericht. De leerlingen variëren in leeftijd van negen tot veertien jaar, en zij kunnen ook blijven tot het tijd wordt om naar de universiteit te gaan. Men studeert ongeveer 25 uur op acade misch niveau, tien uur minder dan op normale scholen. Deze ontbrekende uren worden doorgebracht met trai ningen van de gekozen sport. Om de twee jaar is er een „Sparta- kiade", die bedoeld is voor kinderen vanaf acht jaar. Er ontbrandt dan een hoogst serieuze strijd om gouden, zil veren en bronzen medailles in een grote verscheidenheid van sporten. Vorig jaar namen 2.800.000 van de 3.000.000 schoolkinderen op een of andere manier deel aan dit evene ment. In Oost-Duitsland staat een medaille m de „Spartakiade" bijna gelijk aan het veroveren van het na tionale kampioenschap. Door de geringe afmetingen van het land en de extreme centralisatie van de communistische partij en het staatstoezicht, werken de sportorgani saties nauw samen met scholen, we tenschappelijke instituten, gezond heidsorganisaties en regionale admi nistraties. Hierdoor kan een sportief talent in een kind zich van het begin op ideale wijze ontwikkelen. Janssen: naar Arcachon? TOURS (ANP) Jan Janssen, die zondag 27 september na afloop van de wegwedstrijd Parijs - Tours onwel werd, zal het ziekenhuis van Tours waarschijnlijk eind van deze week verlaten. Volgens professor Raynaud die de Nederlandse renner behandelt, is de toestand van Jans sen aanmerkelijk verbeterd. Het ligt in de bedoeling dat de oud-Tourwin naar naar Arcachon zal reizen waar hij zich onder behandeling van een arts zal stellen, die met professor Raynaud bevriend is. „Ik zal Janssen overigens pas toestemming geven het ziekenluiis te verlaten", zei professor Raynaud, „wanneer ik er zeker van ben dat hij geen enkel risico meer loopt". Hij maakte dit voorbehoud gezien de resultaten die enkele eiektrocar- diagrammen hebben opgeleverd. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Terwijl boezem vriend Ton Thie zich in het sport centrum te Zeist grenzeloos ver heugde over de invitatie voor de Oranje-selectie, had ADO's andere uitblinker van de laatste weken, Je hovagetuige Joop Korevaar, bonds coach Fadrhonc laten weten niet voor een keuze in Jong Oranje in aanmerking te kunnen komen. Voet ballen in een vertegenwoordigend elftal kan de uit Gouda afkomstige vervanger van Harry Vos niet in overeenstemming brengen met zijn geloofsovertuiging. De 19-jarige Joop Korevaar, die begin augustus officieel toetrad tot de Jehovagetui gen, wenst het koninkrijk gods zoals hij zelf zegt, te laten prefereren boven het koninkrijk der Nederlan den. Wat zo'n bijzonder aspect aan de ze zaak geeft is het feit, dat ieder een bij ADO de ijverige Joop Kore vaar zijn selectie voor Jong Oranje van harte gunt, omdat hij zeer ge zien en erg populair bij zijn colle ga's is. Aanvoerder Mansveld: „Tot het begin van dit seizoen wisten wij als spelers nergens van. Niemand had iets van zijn overtuiging ge merkt". De laatste tijd is er in het ADO-milieu veel over de beslissing van Korevaar gesproken. Over het algemeen respecteren de spelers de religieuze principes van hun collega Het Haagse bestuur wist het vorig seizoen al wat zijn meest belovende contractvoetballer van plan was. De jonge Goudanaar heeft daarover van het begin af aan open kaart ge speeld met het bestuur. Maar men wil hem voor geen goud van het veld verliezen. Naar de mening van In verband met het Europacup duel van Ajax tegen FC Basel op 21 oktober, wordt de competitiewed strijd Ajax-Sparta op vrijdagavond! 16 oktober gespeeld in het Olym- j pisch stadion te Amsterdam. BOEKAREST (ANP) Steaua Boekarest, tegenstander van PSV in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwin naars, veroverde het afgelopen sei zoen de Roemeense cup door in de fi nale met 3-1 van Dynamo Boekares te winnen. Steaua is een militaire sportclub. Herhaaldelijk veroverde men het landskampioenschap. Ook d( nationale beker vulde vele malen tb prijzenkast. Het toernooi der beker winnaars is dan ook niet nieuw voo Steaua. Veel leverde het nog niet op. Ij het seizoen 1962-63 werd de club uit geschakeld door Botev Plovdiv. Ir 1964-65 kwam men de eerste rondt door via Derry City, maar stuitte ir de volgende ronde op Dynamo Za greb. In 1966-67 vormde d'e eerste ronde weer het eindpunt, tegen RC Strasbourg. Het jaar daarop duurde het Europacup-leven vain Steaua iets langer. Na de hindernis Austria Wien genomen te hebben vormde FC Va lencia een te sterke tegenstander. Momenteel bezet Steaua Boekarest zondag verloor de ploeg met 0-1 van de eerste divisie met zes punten uit evenzoveel wedstrijden. Afgelopen zondga verloor de ploeg met 0-1 van Feijenoord-bedwinger UT Arad. Het resultaat van Steaua in de eerste ron de van het toernooi om Europacup II was feitelijk noga] merkwaardig. De uitwedstrijd tegen de Russische be kerwinnaar Karpaty Lwow werd met 1-0 gewonnen, maar thuis kwam men liet verder dan 3-3. De meest gebruikelijke opstelling /an de ploeg is: Suciu, Satmareaunu, Talmageanu. Ciugarin, Vigu, Stefa- ïescu, Nao-m, Pantea, Dumitriu (of Negrea), Iordanescu, Tataru (of Ma- nea). Satmareanu en Tataru maakten deel uit van de nationale ploeg tijdens de eindronde van het wereldkampi oenschap. Suciu en Vigu zijn geselec teerd voor de komende interlandwed strijd Roemenië-Finland. Voorts is Iordanescu een kracht van betekenis. Coaches van de ploeg zijn Stefan Co- vaci en Stefan Onisie, die vroeger zelf in het eerste team uitkwam. ROLAND MATTHES hoogste burgeronderscheiding (Van onze sportredactie) HAARLEM Door de iakonieke reactie van de NKGB-directeur Straub„Het plan-Groen wil geen fusie maar een soort federatie", is een siddering van verontwaardigde opgewondenheid door de katholieke turnwereld gegaan. Wat men op het kaderweekeinde in Zeist na uren lange besprekingen moeizaam had bereikt, dreigde door deze onwaar schijnlijke opmerking, aan KNGV- voorzitter Jan de Jong gedaan, alle maal voor niks te zijn geweest. Maar gelukkig is nu gebleken dat de uitleg van Straub door de meer derheid van de 90.000 leden tellende NKGB, niet wordt gedeeld. Het felst kwam de oppositie aan het woord op de ledenvergadering van het district Haarlem. Dit invloedrijke district dat ongeveer 20.000 leden telt, en als toonaangevend bekend staat, eiste middels een expressetelegram aan het bondsbestuur publiekelijk recti ficatie van Straubs mening als zijnde representatief voor de NKGB. Dit ul timatum van Haarlem, waarbij de af gevaardigde uit het rayon „Utrecht' en de initiatiefontwerper Groen zich onmiddellijk aansloten, moet berei ken dat er in ieder geval voor zater dag aanstaande door het hoofdbe stuur van de NKGB wordt verklaard dat „Zeist" veel meer aanstuurde op een fusie-overeenkomst dan gisteren in de openbaarheid kwam. Het KNGB dat eind deze week en kader bijeenkomst in Utrecht houdt zal dan hopelijk zijn afwijzende houding ntrekken. Geruststellend in dit verband waf ook een mededeling van de NKGB- voorzitter Van Gooi, die zich distan tieerde van de uitlatingen van direc teur-secretaris Straub. „Het is z(jn persoonlijke interpretatie vam de-ze zaak. Het hoofdbestuur van onze bond, dat kan ik gerust stellen, denkt er anders over." leden, die aanvankelijk hadden toe gezegd op de districtsvergadering in de Tsjechische trainer Jezek kan Korevaar binnenkort nog beter wor den dan Harry Vos, die PSV in juli wegkocht uit Den Haag. Het bedankbriefje aan bondscoach Fadrhonc heeft waarschijnlijk nog geen gevolgen voor ADO. Joop Ko revaar wil zolang hij het kan ver antwoorden blijven doorspelen in het Haagse elftal. Hij beoefent, zegt hij zelf, de voetbalsport veel te graag. Maar als dat ook niet meer zal overeenstemmen met zijn geloofs opvatting, heeft hij zich voorgeno men ook zijn carrière bij ADO te beëindigen. Manager Hartman: „Dit besluit verrast ons ook. Hoewel wij van zijn overtuiging op de hoogte waren, hadden wij niet verwacht, dat hij dit zo ver zou doorvoeren". Joop Korevaar, die als Jehovage tuige in ons land ook huisbezoeken aflegt, staat dit seizoen in het mid delpunt van de belangstelling. Zijn prestatiepeil is op de backplaats bij ADO enorm vooruit gegaan. Was hij vorig seizoen soms nog onzeker van zijn plaats in het elftal, deze compe titie is dat helemaal veranderd. Al leen in de Haagse derby tegen Hol land Sport viel hij wat uit de toon. Korevaar was toen in Rotterdam net gedoopt tot Jehovagetuige en hij had het gevoel alsof alle ogen van de 20.000 toeschouwers alleen maar op hem gericht waren. Maar het herstel van Korevaar was daarna indrukwekkend. Een week later speelde hij al weer als van ouds. De selectie van Fadrhonc had eeu aan wijzing moeten zijn ter aanmoedi ging van zijn enorme trainingsdrift. Korevaar distancieert zich er bewust van. Haarlem aanwezig te zullen zijn, stuurden op het laatste moment een bericht van verhindering. Het be stuur van de NKGB kan zich het nu niet veroorloven de eis van Haarlem naast zich neer te leggen. De opge wonden turnleiders uit Kennemer- land oefenen al een jaar lang druk uit op een gunstig mogelijke oplos sing van het aloude turnconflict met het KNGV. Begin 1970 was hun ongeduld zelfs zo groot dat zij bij de NKGB tot de allergrootste spoed in deze kwestie aandrongen. Het districtsbestuur kreeg op de ledenvergadering carte blanche toen en later. Uiteindelijk werd beslist: een definitieve Oplos sing moest voor 1 oktober 1970 een feit worden. Het plan-Groen, dat de laatste maanden werd uitgewerkt door een studiecommissie van de NKGB, had aanvankelijk de instem ming van de vertegenwoordigers uit Haarlem. Mogelijk zal het bestuur van de katholieke bond vandaag of morgen een persconferentie beleg gen, waarop exact, de sfeer wordt weergegeven die gericht is op het kaderweekeinde in Zeist. Als dat ini tiatief doorgaat lijkt het onwaar schijnlijk dat het KNGV zich nega tief zal blijven opstellen. Dat het plan-Groen bewust zo vaag is gehou den, komt, omdat de NKGB ook de mogelijkheid wil openhouden tot sa menwerking met het Koninklijke Nederlandse Christelijke Gymnas- tiekverbond en de Nederlandse Cul turele Sportbond. Haarlems dis-trictsvoorzitter Groe nendijk zei in zijn slotwoord tot de ledenvergadering: „Dat was een kwestie van diplomatie. Neem echt van mij aan dat het woord fusie steeds ter sprake kwam bij de behan deling van het plan-Groen. Wel dui zend keer". Vele misverst- - had den kunnen worden men wanneer „een ietsje" was aangegeven wat de NKGr. ,.de be reiken met het nieuwe voorstel. STOCKHOLM (A.N.P.) Pauli Nevala, winnaar van de gouden me daille op de Olympische Spelen van Tokio bij het speerwerpen, heeft in een interview verklaard, dat hij per seizoen aan zijn activiteiten als sport man tussen de 40.000 en 48.000 Finse kronen heeft verdiend (27.500 tot 33.000 gulden). De 30-jarige Fin, die als een be langrijke kanshebber wordt be schouwd voor Olympisch eremetaal in 1972 in München, verklaarde te genover een verslaggever van het Zweedse blad „Aftonbladet", dat hij tenminste 800 kronen ontvangt voor elke wedstrijd waarin hij start. De Fin komt jaarlijks in 50 tot 60 wed strijden uit. „Officieel heet het", zo zei hij, „dat de reis wordt betaald en de loonderving. Iedereen weet dat dit beslist niet zo is. Het is beter de za ken bij de ware naam te noemen". Nevala is zich bewust dat zijn ver klaring kan leiden tot een startver bod en dat hij zelfs van zijn Olym pische titel vervallen zou kunnen worden verklaard. „Avery Brundage kan dat doen", betoogde hij, „hoewel ik niet geloof dat de president van het Internationaal Olympisch Comité het ook zal doen. Maar als het ge beurt dan zal ik de bedragen bekend maken, die top-atleten aan hun sport verdienen. Ik ben ziek van de huidi ge dubbele moraal. Iedereen weet dat top-atleten betaald worden voor hun verrichtingen. En waarom zou dat onjuist zijn? Een atleet is op zijn manier een artiest" Nevala voegde er aan toe dat zijn verdiensten min der hoog zijn dan die van de Ameri kaanse sportman-student en de Oost- europese atleet-militair.

de Stem | 1970 | | pagina 21