PHILIPS De nieuwe Philishave 90 Super. Vóelbaarveel beter! VERKOUDEN? EIGENHUIS? DeWestland-Utrecht Hypotheekbank brengt een nieuwe superieure vorm van woningkrediet met ingebouwde risicodekking en aflossing in maandtermijnen DE NO-RISK HYPOTHEEK i INFORMATIE 0 Westland Utrecht Doo JEUGD: IJ Nu in alle winkels. WITTE KRUIS X AMERIKA VREEST: I' il helpt snel 1 en spaart de maag Schieten op studenten in Kent dot nationale garde „niet goed te praten Vandaag is het zover. Er ligt een nieuw gevoel op u te wachten. Een nieuw, frisgeschoren gevoel. Héél anders dan u tot nog toe gewend bent Wat is er dan aan de hand? Philips ontwikkelde een nieuwe metaalbewerkings techniek, die het mogelijk maakt miniprecisie toe te passen op massaproduktie. Een vinding die van het scheren een totaal nieuwe belevenis maakt. Omdat het aantal sleuven per scheerkop plotseling opgevoerd kon ■worden van 60 tot 90. Dat is 50 procent meer dan voorheen! Reken maar dat zoiets te vóelen is. Philishave 90 Super. i Zo hebben wy het scheerapparaat genoemd waarop deze vinding werd toegepast. Om voortaan iedere morgen supersnel, superkomfortabel en superglad geschoren de dag te beginnen. Philishave 90 Super. Onthoud alvast de naam. U zult er nog veel over horen. griep? hoofdpijn? periodieke pijn? v/ poeders,tabletten,cachets Of bel op: Elke campus DINSDAG 6 OKTOBER 1970 Ik wil graag meer weten over de No-Risk hypotheek. Zend mij vrijblijvend de brochure "Eigen huis - Koop het nu met de No-Risk hypotheek" Adres. I I I Woonplaats. I I I jL In ongefrankeerde enveloppe opzenden naar: Westland-Utrecht Hypotheekbank NV, Antwoordnummer 777, 's-Gravenliage Onder vermelding: "No-Risk hypotheek" S'l. Amsterdam: 020-23 05 04 Arnhem: 085-45 20 41 Breda: 01600-4 39 50 Dordrecht: 01850-3 53 32 Geldermalsen03455-12 52 's-Gravenhage: 070-18 45 35 Groningen: 050-3 98 90 Hengelo (O)05400-1 80 64 's-Hertogenbosch: 04100-3 96 00 Maastricht: 04400-1 49 46 Rotterdam: 010-36 33 88 Utrecht: 030-2 93 56 (Door onze correspondent) WISCONSIN. „OK, pig (varkens), luister en luiste goed, er is een bom geplaatst het Wiskundig Onderzoekcel trum voor het Leger van de un versiteit. Die is zo afgesteld di hij over vijf minuten zal ontplol fen. Verdwijn uit het gebouv Haal iedereen eruit. Waarschm het ziekenhuis. Dit is geen or zin, kerel." Na dit anonieme telefoontje oj 24 augustus om 3.42 uur 's mor jens razen politieauto's machteloo: aaar Sterling Hall, het gebouw var de universiteit van Wisconsin, Ma dison, waar het onderzoekscentrum in gehuisvest is. De zelfgemaakte .benzinebom ontploft en het ge bouw brandt uit. Vier mensen ra ken gewond en Robert Fassnacht een student die na zijn studie be ëindigd te hebben onderzoekswerk verricht, wordt gedood. Ironisch genoeg ondervindt he] I Wiskundig Onderzoekscentrun slechts weinig schade van de ont: ploffing. Het zet zijn werk spoedi! voort. De afdeling natuurweten schappen van de universiteit, di< in hetzelfde gebouw is onderge bracht, lijdt echter onherstelbarf schade. Unieke apparatuur die ge bouwd was voor een international* conferentie over polarisatie-ver schijnselen wordt verwoest. Docu menten, uitrusting en onderzoeks gegevens, die het levenswerk va vijf professoren in de natuurwe tenschappen en 24 afgestudeerden; vertegenwoordigen, gaan verloren. Intussen zien de bestuurders van; de universiteiten en de studenten, nu het nieuwe academisch jaar be gonnen is, zich voor een ernstige vraag gesteld: wat zal het nieuwe trimester brengen? Deze vraag hoor je op elke cam pus in de Verenigde Staten. De meeste vertonen nog duidelijk de tekenen van het einde van het vorige academisch jaar in juni,| toen er op grote schaal door de studenten gestaakt en geprotes-| teerd werd tegen de politiek van president Nixon met betrekking tot Cambodja. De spanningen zijn niet gemak-j kelijk te ontrafelen. Je kunt de partijen niet langer meer netjes scheiden in jongeren tegen oude ren, studenten tegen bestuurders of zelfs rechts tegen links; veel van de onrust, die men nu voor de herfst vreest, moet voortkomen uit de pogingen van alle betrokkenen uit te vinden waar zij nu eigenlijk staan. Afgezien van de Vietnamese oorlog en Nixons Cambodja-poli- tiek richt het studentenprotest zich op het ogenblik vooral tegen drie zaken: de ROTC, een officiersop leiding van het leger, die verbon den is met de universiteiten; in stellingen als het Wiskundig On derzoekscentrum voor het leger, die, zo beweert men, de mogelijk heden van de universiteit benutten voor onderzoek op het gebied van wapens en militaire uitrusting, en tenslotte de „gerechtelijke dwalin gen" tegen de leiders van de Black Panther-partij. Er is ook een algemene ontevre denheid over de universitaire auto- (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Een enquête over jeugdherbergen onder 507 jonge Nederlanders in de leeftijd van 15 tot en met 20 jaar heeft uitgewezen, dat de meesten toch kamperen prefereren boven de jeugdherberg. Deze vindt men te onvrij. Dertien procent bleek heel graag naar een jeugdherberg te willen; 17 procent helemaal niet graag en de rest gaf een „neu traal" antwoord. Jongelui, die op vakantie gaan stellen hierbij voor-

de Stem | 1970 | | pagina 14