DERS *IEN IR n AND Teleurgestelde Michels: „GOAL BLEEF TE LANG UIT NAC door weg na rust Twente gespeeld I Defensief tP JRBC gelijk: 0-0 Gebrek aan routine kostte opnieuw punt VIER DOELPUNTEN TEGEN MATIG IJViS FEIJENOORD WEER PRODUKTIEF Nu penningen van 20 topvoetbsilers bij Shell Hl Voetbal Top 20 Spelers Ajax aangeslagen ASSISTENTIE n Baronie-goal van Saris 20 Nederlandse top- het teken staat van Voetbal Top 20. Bij 20 liter ben voetballers, geselecteerd zine of 2 liter Shellina Premix krijgt u zo'n penning gratis. doorlr.A.vanEmmenes, Spaar ze bij elkaar. En koop de speciale verzamel- Evert Grifhorst, Herman Kuiphof en Joop Niezen, kaart (50 cent). Daarop ziet u uw collectie „groeien"e; vereeuwigd op schitterende, zilverkleurige penningen, u kunt uw eigen favoriete elftal formeren. Ze liggen voor u klaar bij elk Shell Station dat in Spaar mee-speel mee Snel naar Shell Sta niet buitenspel Q STANDEN DERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 5 OKTOBER 1970 onzer voetbalmedewer. In de tweede klas B en Bavel zich omhoog- koste van respectieve. Vit en MOC, hetgeen t de twee leiders SC nga, die beide een nipte nning behaalden, meer en van de achtervolgen- •ong bedraagt nu al drie iten. NSV, dat tegen de oede partij speelde, had t en bleef daardoor op plaats. RWB kon de plaats overdoen aan ir thuis met 21 van e winnen. De Zeeuwse ngen-Terneuzen leverde en een gelijk spel op, irneuzen wel het meest HOC '17 Bavel heeft wel doelpunten te kun- Er werd goed gespeeld veldmeerderheid in de leverde Bavel een doel- Ad Willemen 10. De lavel nieuwe inspiratie int de spelers stonden :t op het veld, toen Sjef in een rush drie spelers .en rustig scoorde: 2—0. loelpunt, dat ook op re- Sjef vaii de Laar kwam, loofdzakelijk te danken Bastiaansen, die een re- etkans ruilde voor een Van de Laar: 30. Toen ondanks de heerschappij Jdenveld, niet beletten, egenscoorde 31. Christ ialde toen de eindstand ?ORTCLUB GASTEL - en NSV heeft vrouwe j >t thuis getroffen. Reeds nuten gaf uitblinker Ed- >ns een pass naar Hop-i 5, maar stopper Gulden f tal uit de doelmond en I ie tegen het houtwerk ten nam Havermans een iruit Musters inkopte, f in Van Terheijden ions hinderden elkaar en in de touwen 01. N< rk opdringend NSV. Gat Keepers bracht me reddingen bij schot Hellemons de handen s. I thuiscub bleef aanvallen^ verdiende gelijkmake: loelman Van Terheijden ist zegge en schrijve twee 'erwerken. ;KVV€ Voor de rust J veel sneller dan RWB arom meer balbezit. Echt verden de gasten niet, B na een halfuur eent int toestaan, zodat del 1 inging. Er waren bijl ïeidene invallers: wegens! ulessures was Hurkmans I loor Pol en Leytens doorl terwijl later Pol zich I s moest laten vervangen, I 3e helft kon RWB meerl KWU uitoefenen en in minuut van de tweede t Pol de stand op 1—1 halfuur scoorde Johan I het winnende doelpunt tKTVV In deze Til- by is het er, na rust :s en hard naar toe ge- a had in het begin een I richt en 'n schot van Van I ig rakelings langs het ,1 terwijl kort daarna voorzet van Van Poppel schoot. De betere inzet fysieke kracht van de dreigden Longa parten elen, maar de thuisclub do fd koel en kon met een aan de tweede helft be- vervanging van Pistorius Vessem betekende een voor de Longa-aanval, was RKTVV dicht bij een Brokken na een door-1 lings naast schoot. Tien I or het einde kon Elling rzet van Hagemeier Lon-1 :t zetten, 10. De wed- hierna een nog feller iet het gevolg dat de Ier Beunis van het veld den en Hesselberth een arschuwing kreeg. IOD WIT Rood Wit ,xel met enkele reserves en dat was goed te mer- I was duidelijk de betere ïoest het bijzonder lang de verlossende treffer- s tien minuten voor hej keihard schot van Pie' ;eker twintig meter ver- udbaar voor doelman De bovenhoek: 10. Na dit iel Rood Wit, dat zich ïad opgetrokken aan de terug. Het werd zelfs 20 toen dezelfde Pie' een schot loste dat de sliet. Hij herstelde zich >p tijd. SEN - TERNEUZEN - I igen zondagmiddag met Terneuzen verloren, dan Vlissingers hier weinig anen brengen. Terneuzen :r Een gevarieerder aan- n de Zeeuwsch-Vlamin* grotere inzet. Wissel, en Viveen doken voort voor doelman Bos, die :er had dan zijn collega se Het was al snel bijna 1 moeilijkheden gebrach- schooit te hard terug op is, die tevergeefs uitviel, al rolde voor langs het issingen speelde de voor- te statisch om de Ter- ediging te verontrusten. van Kees Vreke ging en Ad Siereveld koptf (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Er heerste grote stilte in de Ajax-kleedkamer na af loop van het weinig enerverende duel tegen Excelsior. Ook Johan Cruyff, die nog steeds niet is her steld van zijn liesblessure en die volgens clubarts Rolink nog wel en kele wedstrijden op non-actief zal staan, kon in de kleedkamer met zijn opbeurende woorden weinig goed doen bij zijn duidelijk aange slagen ploegmaten. Ajax had, zon der de zieke Keizer, zich wederom onmachtig getoond tegen het defen sieve spel van zijn tegenstander. Nog geen kwartier nadat Ajax, uitge hoond door het Excelsiorpubliek, het veld had verlaten, verdween Cruyff, even later gevolgd door een somber kijkende Van Dijk en Suurendonk, in de richting van de gereed staande bus. Alleen trainer Michels bleef aehter om een passende verklaring te geven voor het teleurstellende 11 gelijk spel. Michels: „Het is nu al de vijfde keer dat we zo aan de gang zijn. De jongens hebben hard gewerkt, maar doelpunten bleven te (Van onze sportredactie) ENSCHEDE Uiteindelijk werd de druk onhoudbaar. Ruim een uur lang had NAC een furieus aandrin gend FC Twente van doelpunten we ten af te houden, maar het was dui delijk dat het de Bredanaars steeds meer moeite kostte de weg naar het doei af te grendelen. En in de 66e minuut gebeurde dan wat de 12.500 toeschouwers al veel eerder hadden verwacht. Wislau Kitzmann, de doel man die al na acht minuten de ge blesseerde Peter van der Merwe was komen vervangen, boog eindelijk het hoofd voor een kopbal van Jan Jeu- ring. Dat doelpunt vormde niet al leen de beloning voor het voortref, felijke voetbal van FC Twente in de tweede helft, maar luidde tevens een slotoffensief in, waartegen NAC's defensie in het geheel niet opgewas sen bleek. Twee doelpunten van Re ne van der Kerkhof bepaalden de eindstand op 30 en daarmee kwam NAC in feite nog goed weg, want schoten van Achterberg en Notten ketsten in de laatste minuten nog af op het houtwerk. FC Twentes overwinning was dus dik verdiend. Leo Canjels, de trai ner van NAC, was na de wedstrijd de eerste om dat toe te geven. „De overmacht werd te groot", aldus Canjels. „We hadden gehoopt dat Twente na rust net zo zou terugval len als in de eerste helft na het eer ste kwartier was gebeurd. Toen dat niet gebeurde was er voor ons eigen lijk geen houden aan. Het is geen schande van een tegenstander als fC Twente te verliezen. Voor mij is «et een van de topploegen maar het was toch wel verontrustend, dat door ons dikwijls erg onnauwkeurig werd gespeeld. We raakten de bal steeds veel te snel kwijt, en dat is iets waar we m de komende week toch eens over moeten gaan praten. Dat dit an ders moet worden ligt, dacht ik, voor de hand." NAC had zich op de wedstrijd ter dege voorbereid. Zaterdagmorgen reisden de Bredanaars al naar Rijs- een, hetgeen opmerkelijk mag wor- i |enoelpd omdat Canjels in het i erleden nimmer iets van een trai ningskamp wilde weten. Canjels: „Dit was niet zozeer bedoeld als trainingskamp, maar meer om te voorkomen dat we de nog al veel tijd vergende reis naar Enschede op de dag van de wedstrijd moesten maken." NAC moest aan die wed strijd behoorlijk gehandicapt begin nen, omdat naast de Pool Frankie- wicz ook de voor een wedstrijd ge schorste centrale verdediger Ad Craaumans niet beschikbaar was. "aar stond echter tegenover, dat FC nte n'e' kon beschikken over aanvoerder Drost en Nagy. die bei- «n geblesseerd waren De handicap bleek voor de En- scnedeërs het minst zwaar, want Oranen en Notten toonden zich vol waardige vervangers. Terwijl bij NAC met name de voor het eerst weer opgestelde Visschers een be grijpelijk tekort aan conditie had. FC Twente was er op gebrand NAC zo snel mogelijk op achterstand te zet ten, en leek daar ook in te zullen slagen, omdat de Bredase defensie al in de eerste minuten verschillende Beren in paniek raakte. Maar vanaf het moment dat Van der Merwe bij een poging een corner af te weren, in botsing was gekomen met Achter berg en vervolgens zo ongelukkig kwam te vallen dat hij per brancard naar de kleedkamer moest worden gedragen Kitzmann werd zijn ver vanger stopte het ritme bij de En- schedeërs. De druk nam duidelijk af en NAC kon zelfs iets gaan doen dat op aan vallen leek. Brouwers en Pogrzeba kwamen zowaar twee keer in kans rijke positie maar de afwerking was zwak. FC Twente, evenals tegen PSV met Achterberg in de spits, en René van de Kerkhofs rechts en Pahlplatz als linksbuiten, bleek het beste voor de tweede helft te hebben bewaard, want in die periode werd NAC vol komen wegespeeld. Wrang grapje van Leo Canjels „Het ging wat beter dan vorig sei zoen (NAC verloor toen in Enschede met 70). Er is dus enige vooruit gang." lang uit. Als ze in het begin een snelle openingstreffer hadden weten te maken, hadden we deze wedstrijd in onze zak gehad". Ajax heeft echter in de eerste helft weinig kansen gehad tegen een hecht sluitende Excelslorverdediging, waar in Tetteroo en Muhlenibruch vooral iin de lucht, steeds tegen Van Dijk en Suuremdouik als winnaar uit de bus kwamen. De wendbare Nees- kens, die in de tweede helft con stant de aansluiting met de voorhoe de zou missen, wist weliswaar zijn directe tegenstander Tetteroo enkele malen op het verkeerde been te zet ten. Zijn hoge voorzetten waren steeds een gemakkelijke prooi voor doelman Van die Roer. Ook Excelsior kon in de eerste helft, na een zenuw achtige start, geen vuist maken te gen het geroutineerde trio Hulshoff, Suurbier en Vasovic. Vlak na rust leek Ajax het heft in handen te gaan nemen. Een snelle openingstreffer van Van Dijk na een voorzet vam Suurendonk en even later een schot dat via de binnenkant van de paal tanigs de verslagen Van de Roer het veld weer indraaide, wekten de in druk dat Ajax op het punt stond Excelsior de grond in te boren. Zo ver lieten de Rotterdammers het niet komen. Het tegendoelpunt van Kwakkernaat betekende de in leiding voor een langdurig slotoffen sief dat echter dank zij enkele malen goed ingrijpen van doelman Stuij met in doelpuntenvoordeel voor Ex celsior werd omeezet. Michels over Excelsior: „Het is voor die jongens een goede prestatie. We wisten dat Excelsior verdedigend zou spelen. Door dit spel hebben we weinig kansen gekregen om te schie ten". Over de gelijkmaker: „Een foutief ingrijpen in de verdediging. Kwak kernaat had het schieten belet moe tien worden. Ze hebben de gouden regel „een 10 voorsprong niet meer uit handen geven", niet gehanteerd. Hoogmoed tracht tevergeefs het doel van de briljant keepende Bax te doorboren. Cruyff, die er niet in slaagde zijn ploeggenoten op te beuren. (Van onze sportredactie) BREDA Gebrek aan routine heeft Baronie, thuis tegen Eindho ven, voor de vierde achtereenvolgen de maal de winst gekost. Weliswaar werd het geen nederlaag, maar een punt ging toch weer verloren, on danks het feit dat het grootste ge deelte van de strijd een overwicht werd gedemonstreerd. Het spel van Baronie is levendig, fraai en fris en vormt voor het publiek doorgaans een attractie. Merkwaardig genoeg blijft een doelpunt steeds lang uit en, wat nog merkwaardiger is, als dan eindelijk het lang verwachte doel punt wordt gescoord, blijkt de ploeg als een kaartenhuis in elkaar te stor ten. Dan krijgt het oorspronkelijke overwicht een antipode, trekken alle spelers samen voor het eigen doel om die voorsprong te beschermen en geven zo de tegenstander ruim schoots de gelegenheid ook een deel van de buit te veroveren. Verdedigen bij een voorsprong kan juist zijn, maar dan moet men de nodige rou tine hebben en een stok achter de deur houden door de mogelijkheid tot plotselinge uitvallen te scheppen. Maar dat was er gisteren bij Ba ronie niet bij. Nadat Saris enkele mi nuten na rust de thuisclub naar een welverdiende 10 voorsprong had geschoten, trok alles wat Baronie heette samen voor het doel van Lelie veld. Het middenveld, waarin Baro- nie's kracht had gescholen, werd vol ledig uit handen gegeven en Eindho ven maakte hier dankbaar gebruik van door een offensief in te zetten, dat uiteindelijk in de gelijkmaker re sulteerde. „Eindhoven ia dik tevreden m<=t dat ene punt", meende trainer Barry Janse. „Want ze hadden niet veel in te brengen tot het moment dat wij voor kwamen te staan. De jongens kunnen hun kop er nog niet bijhou den. Dat moeten ze nog leren. Ik geef toe dat het ons al heel wat punten heeft gekost, maar je moet niet ver geten dat het een compleet nieuwe ploeg is. Met veel talent, maar wei- nig ervaring. Het spel wordt steeds beter. De jongens luisteren ook goed, maar je moet niet zo opeens wonde ren gaan verlangen. Alles heeft tijd nodig. Door die grote ijver" Wil ieder een zijn uiterste best doen om een voorsprong te verdedigen en dan krijg je dat. Ze moet nog steeds leren hun koppie te gebruiken". In de eerste helft heeft Baronie een constant overwicht gehad. Voor al de vleugelspelers Van de Heuvel en Hoogmoed, voortreffelijk gelan ceerd vanuit het middenveld of de opgerukte Frits van Ierland, zorgden voor menige gevaarlijke situatie voor het Eindhovense doel. Kansen bij de vleet, maar de Bredase schutters hadden weinig geluk en vonden een voortreffelijke doelman Bax en zelfs de lat in de weg. Verder dan een bui- tenspeldoelpunt van Saris kwam men niet. Ook Eindhoven kreeg in die eer ste vijfenveertig minuten een aantal kansen, maar toch beduidend minder dan de thuisclub. Had men de eerste helft de bal ver geefs tussen de palen willen schop pen, de tweede was nog maar pas begonnen of het was al raak. Ree dijk lanceerde Saris, die door een fout van een der Eindhovense verde digers vrij veld kreeg en de bal ver volgens langs de uitlopende Bax in het verlaten doel joeg: 10. Wie gedacht had dat Baronie zijn overwicht ook in een tweede tref fer zou gaan uitdrukken, kwam be drogen uit. Tien groen-witten hok ten voor het doel van Lelieveld, die het zwaar te verduren kreeg, want Eindhoven greep zijn kans. Lelie veld hield het lang uit en kreeg ruimschoots de gelegenheid zijn klas se te tonen. Drie gloeiende kogels van Vandenboer pareerde de Breda se keeper voortreffelijk, maar twee maal moest Heyboer assistentie ver lenen op de doellijn. Twintig minu ten voor het eindsignaal dirigeerde Eindhoven-trainer Lesley Talbot Van Dorst binnen de lijnen als invaller voor Leushuis. En aan hem bleek de eer beschoren de Bredase defensie op de knieën te brengen. Uït een corner van Vandenboer scoorde hij zeven minuten voor tijd via een stuitbal net onder de lat: 11. Daarna wist Baronie plotseling wel weer de aanval te hanteren, maar de tijd was grotendeels verstreken, het restant bleek te kort voor de over winning. Weliswaar werd het vijandelijke net nog eenmaal geraakt, maar dit doelpunt werd afgekeurd wegens on geoorloofd aanvallen van de Eindho vense keeper. Terecht, evenals twee voorgaande malen (buitenspel van Saris in de eerste helft en hands van dezelfde speler in de tweede). Zo werd gisteren duidelijk dat er een opgaande lijn is in het spel van Baronie, maar dat het heel wat pun ten heeft gekost en vermoedelijk nog zal kosten om de ploeg de no dige koelbloedigheid en routine te geven. (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) BREDA. Gisteren vielen er in de eredivisie, buiten het gelijke spel van Ajax tegen Excelsior, dat op Woudestein niet verder kwam dan 11, weinig verrassingen te noteren. Met hel wegvallen van de cupzorgen schijnt bij Feijenoord ook het doel- puntenprobleem te zijn opgelost. DWS werd het slachtoffer van de scoringsdrift van de Rotterdammers (04) Ook PSV was gisteren uiter mate produktief (60 tegen AZ). De verrassende leiders van de eredivi sie, Sparta en ADO, lieten geen steek vallen en wonnen allebei, al was de wijze waarop de overwinning van ADO tot stand kwam (30 tegen Go Ahead- heel wat overtuigender dan de magere 10 zege die Sparta op Spangen tegen Holland Sport boek te. ADOGo Ahead. Go Ahead heeft lange tijd een goede kans gehad op een beter resultaat dan de uiteinde lijke 30 zege voor de Hagenaars. Het was voornamelijk aan de snelle Noorse linksbuiten Harry Hestadt te danken dat de improduktieve voor hoede van ADO nog tot scoren kon komen. Score: 41, Couperus, 10; 73, Cou perus, 20; 88, Schoenmaker, 30. Scheidsrechter: Klopper. Toeschou wers: 11.000. MVVNEC. In de eerste helft goed spel van beide zijden, met NEC als technisch iets betere ploeg. Het was MVV dat de kansen wist te benutten en zodoende een 20 voorsprong kon nemen Na de pauze een uitgeblust MVV aat met verdedigend spel ter nauwernood de 20 voorsprong kon handhaven. Hierbij hadden ze duide lijk de hulp nodig van de falende Nijmeegse voorhoede. Score: 26, Mraz, 10; 43, Mraz, 20. Scheidsrechter: Beek. Toeschou wers 5000 PSVAZ '67. AZ is volkomen kansloos ten onder gegaan en mag van geluk spreken dat het niet met dubbele cijfers van een oppermach tig PSV heeft verloren. Aanvanke lijk wilden de Alkmaarders PSV, met vertragend spel uit hun ritme halen. Tegen dit PSV lukte dit ech ter niet en de uitstekende doelman Vooys kreeg praktisch de gehele wed strijd een kanonnade op zijn doel te verwerken. Scor 14, v. d. Kuijlen, 10; 30, Schmidt Hansen, 20; 35. v. d. Kuij len, 30; 45, v. d. Kuijlen, 40; 78, De Vnndt, 50; 81. Kemper, 60 Scheidsrechter: Godding. Toeschou wers' 16.000. SpartaHolland Sport. Sparta heeft driekwart van de wedstrijd een overweldigend overwicht gehad. Des ondanks bleef de score beperkt tot 10. Dit lag voornamelijk aan het destructieve spel van Holland Sport. De onnodige uittrappen en incorrec te aanvallen op de tegenstanders ont sierden de wedstrijd. Score: 10 (10). Walbeek 10. Scheidsrechter Boosten. Toeschou wers: 10.000. TelstarHaarlem. Toen Van Nee, even na rust Haarlem op gelijke hoogte met Telstar wist te brengen, leek de pupillen van trainer Rab, voor de zoveelste maal na een voor treffelijke start, weer de winst te ontglippen. Ditmaal reageerden de IJmuidenaren echter koelbloedig en brachten binnen vier minuten de stand op 41. De hierna gescoorde doelnunten waren nog slechts een formaliteit. Score: 13, André, 10; 58, Van Nee, l1; 62, Stanic, 21; 64, Sta- nic, 31; 66, v. Egmond, 41; 76, Hoeben. 4—2; 80, Bond, 5—2; 89, André 6—3. Scheidsrechter Boo- gaarts. Toeschouwers 5000. DWSFeijenoord. Feijenoord heeft op DWS wraak genomen na het mis- BRUNSSUM RBC-trainer Ko Stijger had zich voor de wedstrijd tegen Limburgia slechte één ding ten doel gesteld: de Brunssumse aan- valsspits Willy Coolen uit te schake len en daarmee alle kracht te halen uit de Limburgiavoorhoede. Van Hal was de man, die het moest opknap pen en hij deed dit voortreffelijk. Kanon Coolen kwam gistermiddag op het gladde veld niet uit de voe ten. Coolen ondervond in Brunssum hoe vergankelijk roem is. Enkele weken lang werd hij beschouwd als de grote man en nu het ineens niet lukte werd hij bij tijd en wijle zelfs uitgefloten. RBC startte voorzichtig. Het was duidelijk dat de Roosenidalens met een punt in Bruinssum tevreden zou den zijn. Vanzelfsprekend kreeg Lim burgia hierdoor een veldoverwicht, maar resultaten leverde dait niet pp doordat Willy Coolen steeds meer ge schaduwd werd door de lange Van Hal, die evenals Coolen over een uitstekende kop techniek beschikt en geen meter van de zijde van Coo- l&n wcük. Twee keer had RBC geluk, toen een inzet van Kooien en Hermans voor het lege doel langs schoot en geen Limburgiaspeler aanwezig om een tikje tegen de bal te geven. Het wilde niiet lukken bij Limburgia en Willy Coolen week siteeds meer naar buiten om daar verlost te zijn van zijn schaduw Van Hal. Maar dan was er niemand voor het RBC-doel om voorzetten af te ronden. Direct na rust leek het erop dait RBC nu op de overwinning ging spe len. Limburgia werd teruggedrongen en kwam zelfs even in moeilijkhe den. Een kwartier lang duurde het Roosendaalse offensief. Toen sloeg Limburgia terug. RBC kwam bijna niet meer van de eigen helft. Maar met uitvallen via Redel en Gillissen kreeg doelman Sobczak het toch soms moeilijk. Eenmaal liet hij zelfs een schot van Nouwens los en drie meter voor Sobczak kreeg Gillissen de bal. Hij schrok kennelijk zo van de kaïns dat hij overschoot. Limburgia vocht terug maar was niet bij machte de Roosendaalse de fensie te overrompelen. Ondanks alles was Limburgia-triai- ner Adam Fischer niet ontevreden: „Als je goed voetbalt en de inzet is voldoende, dan kan ik de jongens niets verwijten. We hebben alleen geen 'doelpunten kunnen maken en dat is jammer". RBC-trainer Ko Stijger vond dat een gelijk spel de juiste verhouding weergaf. Als er iemand twee punten had gekregen was dat onverdiend geweest". EREDIVISIE PSV - AZ '67 6—0, FC Twente - NAC 30, Sparta - Holland Sport 10, Excelsior - Ajax 1—1, Telstar - Haarlem 6—3, Volendam - FC Utrecht 23, DWS - Feijenoord 01, ADO Go Ahead 3—0, MW - NEC 2—0. ADO Sparta Feijenoord PSV Ajax FC Twente NEC FC Utrecht Holl. Sport MVV Telstar DWS Go Ahead Excelsior Volendam NAC Haarlem AZ '67 6 1 6 1 0 13 16- 3 0 13 14- 3 0 12 16- 3 1 10 15- 4 1 10 13- 3 1 10 9-3 6- 11-14 8- 9 4- 6 11-15 6-12 6-12 8-15 8-14 6-14 7-13 2-16 lukte Europa-Cupavontuur in Roe menië. Aangezien de mandekkings- opdracht van DWS-trainer Brand door zijn spelers volkomen foutief werd uitgevoerd, hadden de Feijen- oordaanvallers volkomen vrij spel. Viermaal werd van deze vrijheid ge bruik gemaakt ofn keeper Jan Jong bloed te passeren. Score: 11, Kindvall, 01; 17, Mou- lijn, 02; 35, Moulijn, 03; 43. Kind vall, 04 Scheidsrechter: Van Ge- mert. Toeschouwers: 23.000. VolendamFC Utrecht. Het tech nisch betere Volendam heeft zich la ten imponeren door de fysiek ster kere Utrechters. De FC Utrecht was in de aanval doortastender, hetgeen van doorslaggevende betekenis was. Score: 5, Groenendijk, 01; 31, Pelk, 1—1; 60, Olsen, 1—2; 73, Jac. Jonk, 22; 82, Van der Merkt, 23 Scheidsrechter: Klaassens. Toeschou wers 3500. EERSTE DIVISIE DFC - Blauw Wit 3—1, SW - Vites se 2—1, HVC - FSC 1—0, GVAV - Heerenveen 21, SC Cambuur - Veendam 20, De Graafschap - FC Den Bosch 01, Wageningen - Hera cles 30, Willem II - Helmond Sport 2—1. FC Den Bosch Willem II GVAV DFC SC Cambuur Vitesse Helm. Sport Heracles SW HVC Wageningen Blauw Wit Graafschap Heerenveen Veendam FSC 1 0 13 1 1 11 2 1 10 1 10 2 8 3 2 2 3 3 3 4 4 3 5 6 13- 3 12- 5 11- 2 13- 8 13- 8 15-11 9- 9 11-12 12-10 3- 9 11-17 7-12 6-11 8-13 6-14 3- 9 TWEEDE DIVISIE AGOVV - NOAD 11, Gooiland - Roda JC 2—0, ZFC - SC Drente 2—2, RCH - VVV 02, EDO - Fortuna VI. 24, De Volewijckers - Hermes DVS 2—0, Limburgia - RBC 00, Baro nie - Eindhoven 11. Volewijckers PEC Gooiland Eindhoven Fortuna VI. Hermes DVS RBC AGOW Limburgia Roda JC Baronie NOAD VW RCH ZFC EDO SC Drente 1 1 11 2 0 10 0 10 0 9 3 2 1 2 2 2 3 3 3 4 3 0 6 1 6 17- 6 17- 6 8- 1 9- 4 9-10 6- 4 8- 7 10-10 10-14 6-10 7-11 7-13 5-16

de Stem | 1970 | | pagina 9