Bejaardenpensiontehuis in Middelburg geopend BEWONERS ZOVEEL MOGELIJK ZELFSTANDIG C.N.V.-bestiirenbond te Vlissingen: vakbonden traden op als pyromaan Dook de fiat- maniak in Maas? Langdurige gevangenisstraf geëist voor enkele grote inbraken al nv Leden van het Hulster Ambacht gehuldigd t f f f f f f f f f f f f f f f f f f f f g g i,g ■9 i- icacaiil f f f f f f f f f f f f f f f f 115.000,— f 162.500,— JNGALOW a.m. v. boxsel 192-2931-rosmalen Laatste concert in tuin- mannenhuis te Goes Bestelauto met afva\ voor gemeentehuis iveg Wijziging plannen dijkverzwaring Baalhoek Zilveren jubileum mevrouw Verschueren Hoog percent a ire Kritiek VOETBALLER BIJ ONGELUK ERNSTTG GEWOND STAKERS LM VLISSINGEN HERVATTEN HET WERK Uitspraak in ongeval met dodelijke afloop Overdracht commando Maritieme Middelen Schelde Vlissingen VASTE OEVER VERBINDING Stuurgroep kiest brug/tunnel Aanrijding tussen tractor en personenauto Rijkswaterstaat ontvangt honderden gasten Herindeling van Tholen uitgesteld Terneuzen papier /oor uw pen Verpleegsters Markten 6 7 DE STEM VAN ZATERDAG 3 OKTOBER 1970 7 A e.o. onderk 39.500,— k.k. 1. k. 60.000,— k.k. 40.000,— k.k. onderh. 40.000,— k.k. 3 sl.k. 44.500,— k.k. 3 sl.k. 35.000,— k.k. vooroorl. f 32.000,— k.k. >.e.k. - 85.000,— k.k. ;<p., gar. n.o.t.k. gar. 47.000,— k.k. gar. 77.500,— k.k. tuin 37.000,— k.k. - c.v. 46.500,— k.k. e.k. e.v. 100.000,— k.k. xtra's n.o.t.k. y. gar. 120.000,— k.k. 5 sl.k. 49.500,— k.k. 75.000,— k.k. RCHSTRAAT 21.000,— k.k. :.v. gar 72.000,— k.k. ind 80.000,— k.k. 4 sl.k. 45.000,— k.k. Breda, tel. 2 2511" m n ■li ■■ij n.o.t.k. n.o.t.k. 46.500,— 52500, 52.500,— 55.000,— werkpl. 62.500,— tuin 90.000,— jnd 42.000,— 42.500,— 45 000,— rp2 tuin 60.000,— n.o.t.k. nv 600 m2 Min f 87.500,— 95.000,— 98.500,— 195.000,— -x koop. Verkoop, taxaties. en beheer onroerend 'göed huur en verhuur en 13"! TEL. 1016001-2.21.21- 1600-40930 en 41033 LAND t open haard en ligbad; Tiers en kitchenette; .00 are. ivaarden. ik gelegen bij het Veer- Jachthaven. 3 op aanvraag. ateur o.g. e 1 - 3 Middelburg 180-2705 in onroerende goederen yweg 21, breda 01600-36613- t Avontuurstraal je, berging, C.V.-olie, woon- -erkk., 6 sl.k., badk., kelder, flO.t.k. an eijkelenburg v (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. „Bij de ge beurtenissen van de laatste weken is de vakbeweging meer opgetre den als pyromaan dan als brand weer". Deze duidelijke veroorde ling van de 400 guldenkwestie welke in ons land woedt, is af. komstig van het dagelijks bestuur van de christelijke besturenbond (CNV) te Vlissingen Het bestuur zegt in een schrijven aan alle bestuursleden van de CNV- vakorganisaties in Vlissingen, Sou burg en Ritthem, dat het zijn stand punt tegenover het landelijk bestuur van het CNV uiteen wil zetten. Op 14 oktober zal in een gezamenlijke vergadering van de besturen der christelijke vakorganisaties, in aan wezigheid van een hoofdbestuurslid van het CNV over de 400 gulden kwestie worden gesproken. Het dagelijks bestuur is geladen. Het heeft zijn verontrusting en ont stemming al eerder ter kennis van het hoofdbestuur gebracht en daar bij zelfs serieus gedreigd met het aftreden uit protest tegen de gang van zaken. Het' bestuur is op dit voornemen teruggekomen in de hoon door actie nog iets te kunnen berei ken. Namens het bestuur werden ons de volgende motiveringen gege ven: „We zijn van mening: Door de min of meer indirecte steun van de diverse vakbonden aan tal van (wilde) stakings- of protest acties en het steunen van door niel gemotiveerde eisen tot uitbetaling van een bedrag ineens gezwicht is voor agitatie en druk van extremis tische elementen. Hierdoor is de werkgelegenheid en de bestaansmogelijkheden van tal van kleinere ondernemingen in ge vaar gebracht De inflatie heeft een belangrijke impuls gekregen in een land. dat toch al de twijfelachtige reputatie heeft te behoren tot die landen waar lonen en prijzen het snelst stijgen. Een grote morrende, maar nauwe lijks protesterende meerderheid heeft dit alles over zich heen laten (Van een onzer verslaggevers) GOES In de tuin van het oude mannenhuis te Goes wordt dinsdag een concert gegeven door muziek vereniging Euphonia onder leding van dirigent Daan Burger. Dit zal waarschijnlijk het laatste concert zijn dat dit seizoen in de muziektent ui de tuin wordt gegeven. Volgend jaar hoopt men in april of mei weer met concerten te begin nen en daartoe de verplaatsbare ki osk weer in de tuin te plaatsen. Voorheen werden altijd concerten op de Grote Markt te Goes gegeven. Het steeds toenemende verkeer maakte het gebodenen echter steeds moeilijker hoorbaar. De tuin van het oude mannenhuis daarentegen is bij uitstek geschikt voor dergelijke openlucht gebeurtenissen. De belangstelling was dit jaar, gezien de onbekendheid van de plaats, tamelijk groot. Men hoopt volgend jaar echter een toenemend aantal luisteraars te kunnen begroe ten. komen en is meegesleurd door de maalstroom van gebeurtenissen, al dus het bestuur van de besturen bond. Het vervolgt: „Economisch gezien, zullen wij met achterlating van een aantal slachtoffers, deze brand wel weer tebove-n komen. De verzeke ring, in dit geval de fiscus en de hogere prijzen, zullen de schade wel dekken. Het enige resultaat zal dan zijn dat er vrijwel geen resultaten zijn bereikt, althans in de materië'e sfeer" Het bestuur is ervan overtuigd, dat een groot weldenkend deel van de bevolking allerminst gelukkig is met deze ontwikkeling en men ver wijst ervoor naar het resultaat van een recent opinieonderzoek in Ne derland. (Vain onze correispoinid'ente) SAS VAN GENT Garagehouder Bos uit die Kloosterlaain te Sas van Gent heeft zijn bestelauto met be- drijfsvui'l, die hij uit protest voor het gemeentehuis had geparkeerd, weer weggehaald. De heer Bos: „Ik ben nu dik tevreden want de gemeente komt eenmaal per week het be- drijfsvuii ophalen. Etn daar ging het mij om", aldus de heer Bos. (Van een onzer verslaggevers) HULST „We weten niet of de plannen met betrekking tot de ver zwaring van de dijk tussen Baalhoek en De Paal wel zullen doorgaan zo als we ons hadden voorgesteld". Dit heeft de commissaris van de konin gin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, gisteravond op een bijeenkomst in de „Koning van Engeland" te Hulst op gemerkt. Zoals bekend zijn de plannen rond de aanleg van een nieuwe dijk tus sen Baalhoek en De Paal onverwacht voor minimaal een jaar opgeschort, vermoedelijk met het oog op de be sprekingen rond het Baalhoekkanaal. (Van onze correspondent) CLINGE Mevrouw Jolanda Ver- schueren-Polfliet heeft het feit her dacht dat zij 25 jaar lang de Sint- Bernardusschool te Clinge heeft on derhouden. Hiervoor werd zij door zowel het schoolbestuur als door de leerlingen van de school gehuldigd. De kinderen hielden voordrachten die alle betrekking hadden op me vrouw Verschueren. Hierna werd de jubilaresse met haar echtgenoot in de pastorie ontvangen, waar het voltal lige schoolbestuur aanwezig was. Zij werd toegesproken door pastoor A. C. J. Fick, die haar vele goede kwa liteiten benadrukte. Als blijk van waardering bood hij haar een staan de schemerlamp aan. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. De commis saris der koningin in Zeeland, nu J. van Aartsen heeft gistermiddag een van de fraaiste pensiontehui- zen voor bejaarden in de provin cie, het Jacob Roggeveenhuis te Middelburg, geopend. Dit zeven verdiepingen tellende gebouw met in de naaste omgeving een tiental bejaardenwoningen, is gebouwd voor rekening van een humanistische stichting, hetgeen echter niet wil zeggen, dat het a<- leen door buitenkerkelijken word; bevolkt. Mensen van alie gezmaien hebben er in de afgelopen weken hun ka mers betrokken, zo vertelde 4e heer J. Gelijns, de voorzitter van de stichting „Jacob Roggeveenhuis" tijdens een feestelijke bijeenkomst in de Stadsschouwburg. Hij voegde daaraan toe, dat het bestuur voor wat betreft de leeftijd van 4e inwo ners van het Jacob Roggeveenhuis een zeker risico heeft genomen. De gemiddelde leeftijd van de bewo ners is namelijk 80 jaar. „Tolerantie is een begrip in het Jacob Rogge veenhuis". zo verklaarde hij. Er zijn voor de bejaarden allerlei mogelijk heden om toch. naar vermogen, zo veel mogelijk zelfstandig te zijn. Zo kunnen de bewoners hun eigen broodmaaltijden bereiden en daar voor inkopen doen in een winkel die zich in het gebouw bevindt. De be jaardenwoningen in de directe na bijheid zijn bestemd voor geheel zelfstandige bejaarden die eenter. indien nodig, de hulp van de centra le diensten in het hoofdgebouw in de buurt weten. Het aantal vrij staande bejaarden woningen zal bin nenkort met nog eens 80 stuks wor den uitgebreid. De commissaris der koningin sprak in zijn felicitatierede van een „pracht collectie bejaardentehuizen in Zeeland, tehuizen voor vrijwel alle godsdienstige groeperingen. Het Jacob Roggeveenhuis maakt de col lectie compleet" Mr. Van Aartsen herinnerde aan het hoge percentage bejaarden in Zeeland, 13 pet., tegen over een landelijk percentage van 10. West-Zeeuwsch-Vlaanderen. al dus mr. Van Aartsen. is met zijn 15,3 pet. bejaarde inwoners de meest vergrijsde regio van Zeeland De commissaris belichtte in een onder houdend betoog de persoon van Ja cob Roggeveen naar wie het nieuwe tehuis is genoemd. Roggeveen werd in 1659 in Middelburg geboren, stu deerde theologie en rechten, raakte in het conflict tussen gomaristen en armedianen verwikkeld en werd la ter een der verkondigers van de leer der lijdzaamheid, als hoogste levens houding voor- de christen. Wegens zijn steun aam dominee P van Hat- tum, die het piëtisme predikte en het schrijven van een boek over deze leer, werd hij uit Middelburg ver bannen. Later maakte hij geschiede nis door op een overigens mislukte ontdekkingsreis naar het misterieuze Zuidland (Australië) het Paaseiland te ontdekken. Dit laatste feit ver klaart de aanwezigheid van een sculptuur in de vorm van een paas eiland in de tuin van het tehuis. De sculptuur is vervaardigd door Peter de Jong, een 'Middelburgs kunste naar. goed voor een bejaarde zijn, maar iemand die vraagt om opname in een pensiontehuis maaki door die enkele vraag duidelijk, dat de zelf standigheid hem of haar niet geluk kig maakt Het begrip „zelfstandig" is bezig een modern dogma te wor den, merkte zij op. Overigens meen de zij, dat men tegenwoordig nog nauwelijks van „bejaardenwonin gen" kan spreken. „Het zijn eenvou dig kleine woonhuizen", vond zij, .waaruit misscmen de dremnels verwijderd zijn. Het is de vraag of deze huizen in net temüo dat de regering voor ogen staat gebouwd kunnen worden" Burgemeester P.A Wolters van Middelburg vond het Jacob Roggeveennuis een aanwinst voor zijn gemeente. Zei het stadsbe stuur van Middelburg in de 17e eeuw „adieu" tot Roggeveen, het bestuui van het hedendaagse Mid delburg zegt graag „welkom", aldus drs Woiters Nog een aantal spre kers voerde het woord, eer men zich naar het nieuwe bejaardentehuis ne- gaf, waar mr. Van Aartsen de offi ciële opening verrichtte en de vele genodigden het prachtige gebouw bezichtigden- Namens de stichting Nederlandse Centrale Huisvesting Bejaarden droeg mej. R. Lemaire het Jacob Roggeveenhuis, dat onder auspiciën van de Centrale is gebouwd, aan de Middelburgse stichting over. Zij deed dit met een rede, waarin zij kritiek leverde op de regeringsnota inzake het bejaardenbeleid. Zij was onder meer van oordeel dat de nota de bejaarde mens wat al te gemak kelijk tot zelfstandigheid veroor deelt. „Zelfstandigheid aan een groot (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN Op weg naar de UTS te Terneuzen werd Luc. Ivens nabij Zaamslag bij het over steken van de weg met zijn brom fiets door een auto gegrepen Luc. Ivens, die speler is van het eerste elftal van de V.V. Steen werd hier bij ernstig gewond. Zijn kuitbeen is gebroken en er zijn ook bekken kneuzingen geconstateerd. Hij is in het St.-Liduinaziekenhuis in Hulst opgenomen. Zeker is dat hij voor het voetbalseizoen is uitgeschakeld (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De staking bij de firma C. Huiszoon, een Vlissings schoonmaakbedrijf dat voornamelijk voor ..De Schelde" werkt, is teneinde. Gisteravond heben 9 van de vijf tien aanvankelijk op staande voet ontslagen stakers in een telkens voor ieder persoonlijk gesprek, beloofd maandag weer aan het werk te gaan zonder voorwaarden. Maandag waren vijftien van de achttien werknemers van de fa. Huis- zoon jn staking gegaan nadat de di- rekteur zondagavond laat een plot seling onder zijn neus gehouden Da- piertje met eisen niet direkt zei te willen inwilligen. Toen de stakers na een gesprek met de direktie (op maandag) ook de dag daarop niet aan bet werk gingen, werden zü ont slagen De vakbonden zeiden er wei nig car te kunnen doen en achtten de handelwijze van de (merendeels ongeorganiseerde werknemers) on juist. Zes van de vijftien stakers heb ben zich nu definitief als werkzoe kende laten inschrijven bii het GAB. De negen, die maandag echter wel weer met de fa. Huiszoon in zee gaan, hebben nun eisen (f 15 meer per week en 6 pet vakantietoeslag over de overuren) laten vallen. De heer Huiszoon. die zegt door de staking veel werk te zijn kwijtge raakt en overigens door het met wer ken deze week 'n financiële strop te hebben gehad zegt. temeer na de sta king bij „De Schelde" (zijn mensen werden toen door postende stakers geweerd en hij werd door de werf niet doorbetaald) een uitkering In eens van f 400 voorlopig zeker niet te kunnen uitkeren. Wei zal hü met had hij de stakers maandag ook al meegedeeld (in hoeverre een verbe- zijn boekhouder onderzoeken (dit tering van de financiële positie van zijn mensen mogelijk is. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De rechtbank te Middelburg heeft vrijdagmorger uitspraak gedaan in de zaak van J. C v. uit Scharendijke die op 10 juli een botsing veroorzaakte met zijn vracht auto waarbij een persoon om het leven kwam. De eis was: een gevan genisstraf van vier weken voorwaar uelijk, ontzegging van de rijbevoegd heid voor drie maanden en duizend gulden boete of tien dagen. De uit spraak luidde: een week voorwaar uelijk met een proeftijd van twee Jaar en een geldboete van vijfhon derd gulden plus drie maanden ont zegging. T. F. P. uit IJzendijke kreeg voor een soortgelijk ongeval dat op zes maart in Schoondijke plaatsvond, een week voorwaardelijk, een proef tijd van twee jaar, een geldboete van tweehonderd gulden en drie maan den ontzegging uit de rijbevoegdheid. (Van een onzer verslaggevers) GOES Een overzicht van de entoonstelling „Painting from 1900 «O 1925" die tot en met 14 november in het museum voor Noord- en Zuid-Beveland aan de Singelstraat te zien is. De expositie, die eigen dom van de Unesco is en een we- reldtoernee maakt, geeft een ont wikkelingsbeeld van de schilder kunst van laat-impressioisme tot non-figurativisme en omvat negentig kleurenreproducties van meesters als Monet, Renoir, Braque, Klec, Pi casso. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Tijdens een een voudige plechtigheid is gisterochtend in de Marinekazerne in Vlissingen het commando van de „Maritieme Mid delen Schelde" gewisseld. Op een, in verband met het slechte weer in de kantine gehouden alle-hens droeg de kapitein-t-er-zee J. W. van de Graaf het commando over aan de kapitein luitenant-ter-zee B. H, Niemeyer. De overste Niemeyer was in zijn vorige functie commandant van de jager „Rotterdam". (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De stuurgroep voor de vaste oeververbinding over de Westerschelde heeft een duidelijke voorkeur voor een combinatie van brug en tunnel tussen Kruiningen en Perkpolder. Men is tot de conclu sie gekomen, dat het alternatieve plan voor een hangbrug tussen Waar de en Walsoorden moeilijk te verwe zenlijken is. De stuurgroep heeft de minister van Verkeer en Waterstaat een in terimrapport gestuurd, waarin men de bewindsman adviseert te kiezen voor de brug-tunnelcombinatie. De stuurgroep hoopt, dat de aan leg var, brug (over het ondiepe ge deelte van de Westerschelde) en tun nel (onder de vaargeul) nog in 1973 zal kunnen beginnen. De bouw zal ongeveer vijf jaar duren. De kosten worden geraamd op 400 a 500 miljoen gulden. Voorgesteld is. dat de kos ten van de exploitatie van de oever verbinding voor 60 pet. voor rekening van het rijk komen en voor 40 pet voor rekening van de gebruikers. Dat houdt in. dat de toltarieven op het niveau zullen komen van de ta rieven van de veerdienst tüssen Krui ningen en Perkpolder, die overigens zal worden opgeheven. (Van onze correspondent) MAASTRICHT De man, die zon dagavond na een wilde achtervolging d-oor de Rotterdamse politie in de Maas is gesprongen, is mogelijk de 26-jarige Fiat-maniak J. T. uit het Belgische Vorst-Kempen geweest. Het stoffelijk overschot is nog niet gevon den, zodat de samenwerkende Belgi sche en Nederlandse politiekorpsen die al maandenlang verwoed jacht maken op deze beruchte figuur, reke ning houden met de mogelijkheid dat J. T. opnieuw de dans heeft weten te ontspringen. De Fiat-maniak is hoofd van een bende die zich specialiseert in het ste len van auto's (vooral Fiat 850) en in het leegroven van radiozaken in het grensgebied. J. T. is ook de man die ervan wordt verdacht minstens drie aanrandingen te hebben gepleegd, on der meer te Ossendrecht. waar hij in het bezit was van een in Maastricht gestolen auto. Radiozaken werden door de bende onder meer geplunderd in Maastricht 4 maal. Weert 2 maal. Hulst, Zundert, Ossendrecht en Bre da en op tientallen plaatsen in Bel gisch Limburg en de omgeving van Antwerpen. Twee minderjarige leden van de bende, die enkele weken gele den werden gearresteerd, hebben in middels bekend het afgelopen jaar in de beide grensstreken tientallen au to's te hebben gestolen. (Van onze correspondent) LEWEDORP Op de Meerkoetse- weg heeft een aanrijding plaatsge- von tussen een tractor met aanhang wagen, bestuurd door J. L. uit Lewe- dorp en een personenauto bestuurd door F. H J. M .uit Goes. Beide voertuigen kwamen hierdoor aan weerszijden van de weg in de sloot terecht en werden zwaar beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Ongeveer drie honderd mensen ,jong en oud, zullen op drie oktober een volledige dag te gast zijn van Rijkswaterstaat, Zij zijn de vinders van een groot deel van de 500 ballons die op 9 september, bij de officiële opening van het Rijkswater- staatsgebouw aan de Koningskade, werden opgelaten. Met zes bussen zullen de diriehon - derd gasten op 3 oktober langs de Deltawerken in Zuid - Holland en Zeeland worden geleid. Tijdens de rit, die hen onder meer voert over de Haringvlietbrug en de Volkerak- dam en langs de spuisluis in het Haringvliet, krijgen zij uitgebreid uit leg. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De gemeentelijke herindeling van het eiland Tholen wordt een half jaar uitgesteld, en zal nu ingaan op 1 juli volgend jaar. Minister-president De Jong deelde dit gisteren mee na afloop van de ministervergadering. De reden van van het uitstel is dat er nog onvol doende doende afgerond overleg is geweest in verband met de te ko men periodieke raadsverkiezingen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Dijkgraaf W. P. J. Staal van het waterschap „Hulster Am bacht" is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De dijk graaf kreeg het eremetaal verbonden aan deze onderscheiding te zamen met een gouden herdenkingspenning van de unie van waterschappen, in verband met het feit dat hij veertig jaar als bestuurder bij het water schapswezen is betrokken. Om de zelfde reden kregen ook de heren G. Vael, P. Vercauteren, J. Buys- rogge, R. Verhaegen en A. Verschue ren, gouden herdenkingspenningen, voorstellend het water dat gekeerd wordt door basaltblokken. De onderscheidingen zijn vrijdag avond uitgereikt door de commissa ris van de koningin in de provincie Zeeland, mr. J. van Aartsen en door waarnemend dijkgraaf A. P. E. Staal van het waterschap „Hulster Am bacht". In de toneelzaal van restau rant „De Koning van Engeland" was daartoe een huldigingsbijeenkomst belegd, die door een groot aantal ge nodigden werd bezocht en waarop behalve de commissaris van de ko ningin verder burgemeester P. Molt- hoff van Hulst en diens collega bur gemeester mr. M. Somers van de ge meente Hontenisse aanwezig waren. Zware schade Op het kruispunt Emmalaan - Van Steenbergenlaan verleende C. C. W. uit Terneuzen gistermiddag geen voorrang aan J. H„ eveneens uit Terneuzen. De auto van H. liep zware schade op. Als inwoonster van Breda, wil ik reageren op het krainteberieht „Verpleegsters Bergen op Zoom". Zo zijn wij Hollanders, burgermensen. We willen zo graag ruimdenkend zijn en daar ook voor doorgaan. We willen niet discrimineren maar o wee wanneer het ons eigen straatje betreft. Zijn de bewoners van de» Schaepmanlaan zulke mensen die zo nodig hun stand op moeten houden, die in dit geval bepaald wordt door de koopsom van hun huis? Ze hebben niets tegen verpleeg sters, nee, maar een riante woning zijn ze niet waardig, omdat ze de woonsfeer zouden verpesten. Hoge verwachtingen heeft men niet van deze dames als men veronderstelt dat binnen korte tijd de woningen uitgeleefd zullen zijn. Dat noem ik nou eens discriminatie, om over Turken en Marokkanen nog maar te zwijgen. De bewoners van de Schaepman laan moeten zich schamen om zo be krompen en klein van geest te zijn. Klassepatiënten in een ziekenhuis hebben één ding gemeen met gewo ne patiënten, en dat is, dat ze ziek zijn. Ze eten hetzelfde eten alleen uit een ander schaaltje. In plaats van een kopje thee krijgen ze een potje thee. Maar als er een grote boodschap gedaan is, moeten hun billen ook gewassen worden. BREDA Mevr. T. Stout. GOES Veilingvereniging Zuid- B eve land. Blokveiling: Legipont kl I 70-80 25—26, 60-70 20.30—20.40, 55-60 13.60; Bo Louise d'Avr kl I 65-70 20 —25, 60-65 17.80—18.10, 55-60 13.60, 50-55 13.60; Doyenne du Cornice kl X 80-85 41, 75-80 48, 70-75 50, 65-70 44, 60-65 33; Beurre Hardy kl I 75-80 28—29, 70-75 25—29, 65-70 21.70, 60-65 18.40, D 18.40; Conference kl I 65-70 21 60-65 18.70—19.20, 55-60 15.20— 15 60 D 13.60; Beurre Alex Lucas kl' I 80-85 17.80, 75-80 18, 70-75 20, 65-70 16 D 15. Gewone veiling: Cox's Orange Pippin kl I 85-90 26—30, 80-85 22—38, 75-80 21—38, 70-75 19—39, 65-70 18—29, 60-65 12.20—19, 55-60 12.20; kl II 85-90 17—28, 80-85 18—28, 75-80 20—31, 70-75 18—33, 65-70 18— 29, 60-65 12.20—16, 55-60 12.20, grof 7.3016; Rode Goudreinette kl I 95 mm en op 32, 90-95 28, 80-85 32, 70-80 30; Goudreinette kl I 80-90 2125, 70-80 28—30, kl II 80-90 18—28, 70-80 2128. grof 15; Sterappel kl I 70-75 47, 65-70 51, 60-65 44, 50-60 10; In- grid Marie kl I 85-95 22, 75-85 23, 65-75 14.30, D 10; Beurre Hardy kl IX 70-75 22.10, 65-70 en 60-65 18.40; Con ference kl I 65-70 2123, 60-65 17.80 —18, 55-60 13.60; kl II 65-70 17.80— 19, 60-65 17.80, 55-60 13.60; Doyenne du Cornice ki I 85-90 40, 80-85 45, 75-80 38—49, 70-75 38—48, 65-70 39. kl II 85-90 31—37, 80-85 31—39, 75-80 32—44, 70-75 32—41, 65-70 27—29, 60- 65 23—28, grof 19—26; Saint Remy kl I 70-80 25—26, 60-70 26—27, D 15, grof 16; Br. Alex Lucas kl II 75-80 17.80, 70-75 17.80, 65-70 15—16, D 15; Bonne Louise kl I 65-70 17.8023, 60-65 17.80—18, 55-60 13.60; kl II 65-70 17.80—23, 60-65 17.80) 55-60 13.60; druiven I 144278; aardbeien per doos II 75—87, bramen 2759. Totale aanvoer hard fruit 10.200 kis ten. Groenten: per stuk: kropsla 3.60 10, komkommers 1525, bloemkool 1079, afw 1633 en D Knolselderij 1418, meloenen I 130147, II 19 60; per bos: peterselie 20; per kg; aardappelen 914, tomaten AI 54, All 18—44, BI 56—57, BII 43—50, Cl 43, CII 18, andijvie 811, groene sa- vooiekooi 1014, wittekooj 15, rode- kool 611, komkommers stek 16, snijbonen I 125155, II 48129, afw 4581, pronfcbonen 51—58, uien 22 29, prei 3641, witlof afw 150, spi nazie 3738. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De officier van justitie van de rechtbank te Middel burg, mr. T. Lebret, eiste tegen de Amsterdammer A.F. de G. twee maanden gevangenisstraf, tegen P.J.W. uit Goes tien maanden, waar van vier maanden met een proeftijd an drie jaar, en tegen A.S uit Den (laag twee jaar en twee maanden levangenisstraf- In de nacht van 11 'P 12 april zouden zij samen hebben pgebroken bij de Hema in de Klok- traat te Goes. Met snij apparatuur ging de orand- ast open. Daarin bevond zich ne- .entien duizend gulden. Uit een oaar kassa's verdween nog eens dui- :end gulden. Horloges en aanstekers ichoorden ook tot de buit. In de ïacht van 7 op 8 mei zouden zij de oods van Van Gend en I/x>s aan het itation te Middelburg zijn binnenge- irongen door een paneel in te trap- >en. Uit de brandkast verdween een ;rote buit, namelijk f. 34.000. De aatste grote slag werd in de nacht van 8 op 9 juni geslagen, waar de igarettenvoorraad van de grossier- ierij Maljers in Middelburg werd langesproken. De buit bleek zo overvloedig dat de eigen auto te dein was. De meeste volkswagen busjes in de stad bleken na onder zoek te goed afgesloten. Maar in de Barbaragang stond een wagen waar van de contactsleuteltjes zelfs nog in het slot zaten. Moe van het vele werk sliepen zij eerst een paar uur in Goes, waarna zij zich op weg naar Amsterdam begaven om te proberen de sigaret ten te verkopen. Dat lukte echter niet zo best. Daarom zette de G. de auto in Purmerend. De volgende dag moest hij namelijk voor een lopend zaakje voor de kantonrechter ver' schijnen. De politie kreeg echter argwaan, en voelde hem wat nader aan de tand. waarna hij vlot alles bekende De Goesenaar W werd buiten de diefstal bij Maljers te Middelburg en de inbraak te Goes ook nog mishandeling ten laste gelegd Hij had een jongeman die met zijn meisje op een bank zat, zomaai een klap op het hoofd gegeven S. uit Den Haag, die even later apart stond en die door de officier werd omschreven als de grote inbre ker met stadsallures. was de oudste van het drietal. Bij hem werden na huiszoeking een stengun en twee geweren gevonden. Voor dat illegale wapenbezit, dat volgens zijn zeggen 'oebehoorde aan J„ en waarvoor oorspronkelijk een Turk m de ge vangenis had gezeten eiste de offi cier van justitie nog eens twee maanden extra. S. viel destijds door de mand, omdat hij van een inbraak in Reeu- wijk verdacht werd. S. was in 1960 al veroordeeld voor een ernstig de lict, waarvan hij in 1965 met proef verlof werd gezonden In 1969 ging het weer mis Er werden bij hem thuis heel wat van diefstal afkom stige goederen aangetroffen, aldus de officier. Voor medeplichtigheid aan inbraak bij Hema en Van Gend en Loos, eiste de officier twee jaar gevangenisstraf. Verdediger, mr. E. Schutte be pleitte een kortere straf, want. zo stelde hij in zijn verdediging, een straf moet ook redelijk zijn, en moet uiteindelijk leiden tot verbetering van een verdachte. Ondanks het feit dat de reclasseringsinstanties niet veel heil zien in de behandeling gaf de verdediger toch goede hoop als verdachte in een beter leefmilieu terecht kwam,. De verdediger van A. de G„ mr. W. Dieleman, had ook nog wel ver trouwen in zijn cliënt, ondanks de moedeloze indruk die het onlangs uitgebrachte eindrapport van de re classering maakte Mijn cliënt heeft zelfkennis en is intelligent Hij heeft alleen niet veel vertrouwen in zichzelf Maar een regelmatige bege leiding kan alles nog goedmaken. Hij bepleitte een kortere straf, want zo zei hij, bij die twee jaar komen ook nog eens de zeven maanden die hem bij zijn laatste veroordeling voorwaardelijk waren opgelegd. Mr H Bruin, de verdediger van W„ pleitte voor een contact tussen cijn cliënt en het Zeeuws consultatie- oureau voor alcoholisme Omdat al- ■oholgebruik toch wel de grootste boosdoener was in het leven van W. De rechtbank doet op 16 oktober uilspiaak.

de Stem | 1970 | | pagina 7