„De mensen zeiden: hij is versleten55 „MET MIJN KARAKTER )S Turkse noga nieuw wapen FC Twente staat wat te wachten In België telt men op 'n andere manier dan hier Over PE AA Karstens „Vechten kan ik" Sporttoto Gödde werd ontslag kort] Uitzieken Doetje Merckx wil uurrecord INTERLAND DRIEBANDEN IN BREDA Spelers van w.k. niet naar de O.S. Henny Stolk bedankte vooi NTTB-functie VOLLEYBAL Wereldtitel voor Oostduitsers Strijdlust Afgetakeld Afdingen N 'T m FEESTDAG 16 DE STEM VAN ZATERDAG 3 OKTOBER 1970 17 17 JE STEEDS TERUG" (Van onze sportredactie) PRINSENBEEK. Hij vocht vinnige duels uit op de streep. Naast Jan Janssen was hij de enige Nederlander, die de Belgische sprint- hegemonie kon verstoren. Maar in '68 was het plotseling gedaan. Je hoorde geen woord meer van hem. Verzonken in een doodse stilte, die wreed werd verstoord door opkomende geruchten van doping. Ge ruchten, die het voormalige sprintfenomeen in een afgrond schreeuw den. Tegen de steile wand van de roddel klom hij echter weer omhoog en balde de vuisten. Het volgende seizoen zat-ie weer op de fiets. In de sluitingsklassieker, de Ronde van Lombardije, de koers van de vallende bladeren, plukte hij de herfstbloemen om een kroon op zyn werk te zetten. Maar hij tuimelde weer. Reactie positief. Dus toch weer doping?! En ze schreeuwden weer tegen hem. Zie je nu wel Maar ook dit jaar was hij er weer by. Zijn geblokte pet streed in de voorste linies. Kopman van het Fran se merk Peugeot. En toen de Tour, 's werelds grootste wielerspektakel, aan zijn deur klopte bleek hij voor een derde maal door de achterdeur van het toneel verdwenen,. Gerben Karstens: „Als de mensen je een tijd niet meer zien gaan ze zeggen „hij is versleten. Het was dope. De Kars zie je nooit meer terug Maar ik zweer je. Ook nu komt de Kars wel weer terug". „Zijn gezicht is een beetje voller geworden. Vier maanden al heeft Gerben Karstens niet meer op de fiets gezeten. Een bericht in het Franse toonaangevende wielerblad l'Equipe haalde het ontslag aan van een aantal Peugeot-renners en hier bij werd ook de naam Karstens aan gehaald. Na drie keer dan. Eindelijk toch definitief gesneuveld? „Nee, hoor". Karstens praat erg zelfverzekerd. „Ik ben heus niet ont slagen. Die andere renners wel. Le- tort gaat trouwens voor Bic rijden. Maar ik ben niet ontslagen. Alleen ben ik met mijn werkgever nog niet tot een akkoord kunnen komen. Kijk mijn ploegleider Gaston Plaud, die in opdracht van de firma handelt heeft zijn voorwaarden gesteld voor een nieuw contract - het oude loopt eind december af - en ik de mijne. Nu, en die overlappen elkaar niet. Nu is het een kwestie van wederzijds afdingen tot er een compromis is bereikt, maar ik wacht gewoon af wat Peugeot ver der gaat doen. En ik zit hier heus niet stil. Ik hen in onderhandeling met andere firma's, Franse en Ita liaanse. Nee, ik wil nog geen namen noemen want ik ben nog op Peugeot gericht. Als het aan Plaud lag was het al akkoord, maar die man heeft ook niet alles te zeggen". En zo, na vier stille maanden, heft Gerben Karstens zijn hoofd weer op en kijkt al uit naar het nieuwe sei zoen, de nabije toekomst, waarin de fiets nog steeds een rol moet spelen. „Toen ik het vlak voor de Tour liet afweten - ik was al definitief gese lecteerd voor deelname - had ik alle vertrouwen in een goed seizoen. In de klassiekers had ik mij in vorm wil len rijden voor de Tour en dat was me gelukt: 2e in Milaan-San Remo, 14e in de Ronde van Vlaanderen, 9e BOKSEN Koh-ammad Ali, de af gezette wereldkampioen zwaarge wicht die veroordeeld is wegens het zich onttrekken aan de militaire dienst, heeft voor het Opperste Ge rechtshof de bevoegdheid van de Amerikaanse procureur-generaal be- visit om zander voorafgaande toe- emminig van de garecrtelijke macht electronische middelen te gebruiken om te waken over de nationale vei ligheid. Aii, de vroegere Cassius Clay, vroeg het hof zijn veroordeling wegens het zich onttrekken aan de dienstplicht ongedaan te maken omdat de rege ring in strijd met de grondwet vijf van zijn telefoongesprekken met electronische apparaten had afge luisterd. De wielerwedstrijd om de Saba- tini-beker over een afstand van 234 kilometer is gewonnen door de Zweed Gosta Pettersson. Zijn tijd: 5 uur en 50 minuten, hetgeen eèn gemiddelde snelheid betekent van 40,214 k.p.u. Tweede werd de Belg Patrick Sea-cu, op 35 seconden derde de Italiaan Mauro Simornet- ti: vierde de Italiaan Dino Conti en vijfde de Italiaan Donato Giuliani, op 45 seconden. De Deen Ole Ritter is bij een valpartij, waarin ook twee Italiaanse renners waren betrokken, gewond geraakt en moest naar een ziekenhuis worden gebracht. De twee anderen kwamen er goed van af. Ritter zal vermoedelijk over een aantal dagen het ziekenhuis kunnen verlaten. GOLF Na de tweede van de vier ronden bezetten de Nederlandse da mes de zestiende plaats in het toer nooi om het golfwereidkampioen- schap voor amateurlandenteams, dat in Madrid wordt gespeeld, met een totaal van 323 slagen. in Parijs-Roubaix, 16e in de Waalse Pijl en 5e in de Ronde van België, waarin ik ook de laatste etappe won. Daarna bereidde ik me voor op het nationaal kampioenschap, een week voor de Franse Tour. En toen, plotse ling voelde ik me wat grieperig. Ik heb lang erover getwijfeld of ik wel zou starten en heb er maar vanaf gezien. Ik ben naar mijn huisdokter gegaan, naar een specialist, dokter Ottenhof uit Breda en sportarts Ro link, want al gauw kwam aan het iicht dat ik een virusziekte had: geel zucht. Nou, toen kon ik de Tour wel afschrijven. Ik moest rust houden en zo volgde ik thuis de Tour. Ze wil den me in het ziekenhuis stoppen, maar ik zei dat ik thuis net zo goed kon rusten. Ik voelde me goed en had nergens meer last van, maar bij de controles bleek steeds dat ik niet vooruitging. Integendeel de uitslag van het bloedonderzoek werd steeds slechter en op 13 augustus moest ik toch naar het ziekenhuis. Ik heb daar drie weken gerust en dieet ge houden en toen kon ik gaan. Het was weer voorbij". Tussen het ontslag van Karstens uit het ziekenhuis en de dag, dat zijn naam in l'Equipe verscheen, is al weer bijna een maand voorbij ge gaan. Toch heeft Karstens niet op nieuw naar zijn fiets gegrepen. In tegendeel, hij zit thuis bij zijn vrouw speelt met Natsha, zijn „op-art" Duitse dog en praat met papagaai Cocky van wie hij beweert dat-ie al meer dan honderd jaar is. Vanwaar, ais hij genezen is, dan diie stilstand? Karstens: „Kijk, ik ben niet gek. Ik ga een goed uitzieken. Dat moet je wel als wielrenner, want je moet een topprestatie leveren. Begin je te vroeg, dan ben je binnen de kost mo gelijke tijd kapot. En dan zeggen ze: „zie je nu wel dat-ie versleten was. Kapot gegaan aan de dope". Nee, dat gun ik ze niet. Ik zal laten zien dat ik in mijn recht sta. Ze hebben te veel modder geworpen, maar je kunt niet altijd terugvechten. Als je alle praatjes uit de wereld moet helpen kost je dat een kapitaal aan de ad vocaat. Nee, als ik weer begin, en dat doe ik dit jaar nog, begin ik goed. Daarom goed uitzieken". Terugkijkend naar de dag dat de ellende begon, zoekend naar een ver klaring voor zijn plotselinge ziekte, meent Karstens: „Geelzucht is een virusziekte. Je raakt een beetje smet stof aan en als je allergisch bent voor die ziekte krijg je ze ook. Ik denk dat ik dat opgelopen heb bij George van Coningsloo, een ploegmakker van me. Die werd twee weken voor mij ziek en bleek ook geelzucht te hebben. Of misschien heb ik het er gens in Spanje opgelopen. Wie weet? In ieder geval moet je ermee oppas sen, want het gekke is dat je na dat grieperige gevoel nergens last meer van hebt. Dat verdwijnt snel en dan voel je je gezond. Dan wil je zo weer op de fiets. Maar die virus tast ook de lever en de gal aan. Dat laatste veroorzaakt de gele kleur. Mijn ogen werden helemaal geel. En je moet nog oppassen want anders gaat ook je lever eraan. Dokter Rolink zei me al meteen: „je hele seizoen gaat er aan". Gerben Karstens: „Klasse en karakter kun je niet wegdrukken. Dat komt altijd naar boven..." MAX MERKEL MADRID (ANP) FC Twen te heeft ogenschijnlijk vrij gun- stug geloot met het Turkse Eski- sehir als tegenstander in de tweede ronde van het toernooi om de Runners-up cop. Maar FC Sevilla, dat in de eerste ronde tegen deze ploeg nogal verras send ten onder ging (1—0 winst thuis en 13 verlies in Turkije) weet wel beter. Het Spaanse persbureau EFE onthulde onlangs enkele h-aive- rimgweikkenide details over die tweede wedstrijd, die voor de Enschedese club een duidelijk waarschuwing inhouden. „Als voetbalelftal naar Eskise- hir reizen staat nagenoeg gelijk met oorlog voeren", vertolkte speler Negrillo de mendmg van de hele ploeg en trainer Max Mer kel. Peinzend ging Negrillo voort: „En als zij niet van ons gewon nen hadden?... niemand weet. wat ons dan zou zijn overkomen" Dat alle Turkse doelpunten op onregelmatige wijze tot stand kwaimen die laatste treffer viel notabene in de 97e minuut vond men in Spanje nog niet eens het ergste. Vreselijker wa ren de toestanden rond het veld. bij het aanscnouwem waarvan zelfs de meest fanatioeke Spaanse supporter wit om de neus zou worden. Negrillo: „Er werden oponhoudelijk stenen naar ons gegooid. Ook tientallen flessen en die keiharde, zware stukken Turkse noga daalden op ons neer als een massa op afstand bestuur de raketten". Maar er gebeurde meer. „In het hotel werden we ook nog bestolen. Ik raakte 7000 peseta's (bijna veertig gulden) en 130 Turkse ponden (ook onge veer veertig gulden), mijn pas poort en nog wat kleine dingen kwijt", aldus Negrillo, „en ook andere spelers ondergingen een zelfde behandeling". Het sprookje van Duizend en een Nacht had voor de Spanjaar den geen „happy end". Het was dan ook geen wonder, dat men blij was met het eerste het beste vliegtuig dit ongastvrije oond te kunnen verlaten. FC Twente heeft het iin zoverre nog gunstig getroffen, dat de uitwedstrijd het eerst wordt gespeeld. IJshockey Het Nederlandse ijs- hiockieyteam heeft in het stadspark te Groningen tegen de Zweedse juindoren geen enkele kans gekregen. Met 17 1 zegevierden de Zwedien na tussen standen van 61, 40, 70. De duizend toeschouwers konden alleen Trappers) bejubbelen en niet het fraaie sped van de Scandinaviërs be wonderen. Rolink heeft gelijk gehad. Het weg- seizoen is nagenoeg voorbij en Kars tens is nog niet helemaal gezond ver klaard, ook al is hij uit het zieken huis. „Komende maandag moet ik weer naar het ziekenhuis voor bloed onderzoek. Dan krijg ik donderdag de definitieve uitslag en mag ik mis schien weer op de fiets. Tot dan moet ik rust houden en dieet. Maar dit jaar rijdt ik weer, want ik kom terug. Ik ga een aantal zesdaagsen rijden, Rotterdam, Grenoble en Antwerpen. En zo bereid ik me weer voor op het volgende seizoen. Wat dacht je. Met mijn karakter kom je steeds terug. Kijk maar naar Peter Post. Ook hem schreven ze af na die operatie. Maar ik zei al tegen mijn vrouw: ik weet zeker dat-die terug komt. Klasse en karakter stop je niet weg. Dat komt altijd omhoog". Gerben Karstens zinkt even ach terover in zijn fauteuil. Een grijns trekt over zijn jongensachtige ge zicht en bescheiden zegt hij: „Dat be tekent niet dat ik wil zeggen _dat ik klasse heb. Dat moet je niet uit mijn woorden opmaken maar karak ter?" Springt hij heftig op. „dat, dat heb ik wel. De Kars komt terug. Ik heb me stil gehouden, rust en dieet. Nog geen inspanningen gedaan. Ik heb mijn reserves allemaal be waard. En vechten kan ik. Al toen ik klein was. Op de boerderij heb ik gesjouwd. Veertien jaar. Daar heb je hem, smaalden ze, hem, de notaris zoon. Wat komt die doen. Dat doetje. Maar ik werkte tegen hen op. Ik wilde niet onderdoen. Dat heb ik nog steeds. Het publiek, de mensen. Zo bejubelen ze je, en zo zeggen ze „hij is versleten" of „het was de dope. JO SIMONS. (Van onze duivensportmedewer ker) BREDA Morgen, zondag, te 14.30 uur, wordt te Kortrijk in zaal „Middenstandshuis" aan de lange Steenstraat 10, waar achthonderd man in kan en dat zal voor deze gelegenheid wel nodig zijn, publiek verkocht de totaliteit van de late ronde jonge duiven Leopold Bostijn te Moorstede, de kampioen der kam pioenen In het stille seizoen, dat nu weer is ingetreden zijn er in de duiven sport geen gewone mensen meer, het zijn allemaal kampioenen, de een maakt het nog gekker dan de ander. Vandaar mijn gebruik van de over treffende trap voor wereldkampioen Bestijin, die sterker gespeeld heeft dan bijvoorbeeld Huyskens-van Riel in hun beste dagen, In een bels duivesportblad lees ik over een MEXICO (ANP) Tourwinnaar 1970 Eddy Merckx wil een poging doen het werelduurrecord te verbe teren. Merckx heeft aan de direc teur van het Olympisch Stadion in Mexico gevraagd wanneer de beste tijd daarvoor is. Hij wil daarmee rekening houden met het vaststellen van zijn winterbaanprogramma. Het werelduurrecord start sinds 10 oktober 1968 op naam van de Deen Ole Ritter met een afstand van 48.677 kilometer- Deze afstand werd eveneens gerealiseerd op de Olympische baan in Mexico. Op 7 oktober zal de Columbiaan Martin Rodriguez een poging doen het we relduurrecord voor amateurs te ver beteren, De Deen Mogens Frey is daar op dit moment nog houder van met 47.513 kilometer. „grootmeester" uit Lommei dat hij de laatste tien jaar 1528 maal in de eerste tien gespeeld heeft. Ik lees ook dat hij duiven zou hebben zitten die 33 (drieëndertig) eersten gewon nen zouden hebben. Navraag bij le den van de betreffende duivenmaat- schappij brengt met feiten en cijfers aan het licht dat het hier in hoofd zaak gaat om prijzen op Quievrain of daaromtrent in een concurrentie van doorgaans tussen honderd en tweehonderd duiven. En wat die drieëndertig eerste prijzen betreft, die telt men in België op een andere manier bij mekaar dan in Holland. Een duif bijvoorbeeld die in Luik een eerste vliegt in de „Indépenden- te", met zijn zestien rallianten, wint voor de eigenaar die het met de sportiviteit niet zo nauw neemt: zes tien eersten. Geen papier zo gedul dig als het closetpapier van sommi ge belze duivesportgazetjes, het spijt mij dat mij geen andere kwalificatie te binnen schiet. In de wielersport, de voetbalsport enz. enz. is het euvel uit de tijd da't men iemand groot kon „schrijven"; onafhankelijke journalisten zouden dat soort misselijke practijken spoe dig aan de kaak stellen. In de goed moedige, om niet te zeggen snullige duivensportmedia echter, waar in lang niet op zichzelf staande geval len een kleine krtegorie op schanda lige manier profiteert van een grote, die zonder blikken of blozen „bij Tistje gedaan wordt" leven wij nog in de negentiende eeuw- Ik schat Bostijn tien a twintig maal zo sterk als de „grootmeester" uit Lommei al naar iemands interpreta tie; ten bewijze hiervan onderstaan de door de kampioen van Moorslede DEN 'HAAG (ANP) De cijfers van sporttoto nr. 8 zijn aantal deel nemers 750.753. Inleg f 1.497.236.40. Pry'zen-bedrag f 673.756.38. Beschik baar voor eerste prijs f 235.814.73 er is 1 melding. Tweede prijs f 168.439.10. Er zijn 21 meldingen, ieder f 8020.80. Derde prijs f 235.814,73. Er zijn 276 meldingen, ieder f 854.40. Extra prijs f 33.687.82. Er zijn 96 meldingen, ieder f 350.90. Tussenstand van sporttoto nr. 9. Bij de sporttotalisator in Den Haag kwamen tot vrijdag binnen 40 mel dingen van 13 goed. 300 meldingen van 12 goed, 1500 meldingen van 11 goed geraden uitslagen. Voor de ex tra prijs: 300 meldingen. Prijswin naars kunnen zich nog tot vrijdag 9 oktober melden. in 1970 behaalde uitslagen: Chateau- roux: drie provincies 803 duiven: 4 5 119, Chateauroux Poitiers 1414 dui ven: 7 8 9 36 41 46 48 104 128 205 262, Brive WVV 1082 duiven: 1: 25 40 enz. idem doublage nationaal 2876 duiven: 1535 enz. negen prij zen; Angouleme, drie provincies 1084 duiven: 2 3 22 24 30 37 57 67 68 71 238 272 298; doublage twee jarigen, drie provincies: 2 3 7 8 11 15 21 27 28 29 37 82 94: Dourdan regionaal 505 duiven; 6 8 9 11 18 26 28 42 54 70 139 172; Poitiers 747 duiven: 9 11 67 71 75 77; Chateau roux, drie provincies 1381 duiven: 6 8 12 29 33 68 70 102 132 216 251 275 282; Angouleme nationaal tweejari gen: 26 36 44 95; Tours te Kortrijk- Izegem, jaarlingen 1 2 3 4 5 6 47 48 49; Pau nationaal; 1 3 29; doublage Internationaal, vier of vijf landen in West-Europa, 1400 duiven: 1 (veer tig minuten vooruit) 3 39, op dit concours won Bostijn met drie dui ven plm. vier honderd duizend frank; Poitiers prov. jaarlingen 1305 duiven: 13 55 58 67 68 85 142 148 231 234 385 500 410; Montauban national: 14 145, de eerste duif wint vijfentachtig duizend frank; Tours inter-prov. 1640 duiven; 22 39 125 148 191 216; Angouleme national 1694 duiven: 4 27 43 44 94 97 104 114 131 168 228 278 286 290 309 324 349 350 377, een en twintig prijzen van drie en dertig ingekorfde dui ven, idem provinciaal W.V doublage 912 duiven: 2 19 32 33 60 61 62 69 77 89 117 132 155 184 193 198 200 202 222 239 240 256; San Sebastian (Spanje) Internationaal, vier landen 924 duiven: 7 11 178 op dit concours verspeelde Bostijn twee van zijn beste duiven, hij had er zeven mee; Angouleme te Meulebeke-Roeselare: 5 12 13 19 34 47 52 54 55; Orleans te Kortrijk: 8 54 55 56 80 100 105 122; Angouleme, drie provincies 1667 duiven: 23 26 64 75 91 103 133 168; Angouleme, drie provincies 823 dui ven: 7 8 33 36 81 117 203 214 231 enz. Na 8 augustus heeft Bostijn met zijn oude duiven niet meer gespeeld. Aan poulegeld had hij toen een bedrag van 1.415.651 frank getoucheerd. Er zijn bekroonde lan denploegen die dat in de Toer de France met zijn twaalven in drie weken hard fietsen niet verdienen Dit zijn cijfers die vrij zijn voor iedere serieuze controle. In België wordt Bostijn genoemd de koning der wereldduiveliefhebberijMag ik hem, iets nuchterder voor U noe men: de kampioen der kampioenen 1970. Willem Hopstaken, voorzitter van de ZNB en van de Zuid-Nederladse Kampioenendag laat mij weten dat niets aan het toeval overgelaten zal worden om van de dag van 8 no vember in het Turfschip te Breda een echte duivefeestdag te maken. Inschrijfformulieren zijn verzon den aan alle vereniging,ssecretaissen, zij worden langs deze weg aange- spoort zich actief te betonen m de distributie ervan onder de promi nenten hunner maatschappijen. Ver leden jaar waren er 226 stands, in 1970 zouden het er driehonderd moeten worden. Schrijver dezes zal trachten zijn oude vriend Leopold Bostijn naar Breda te krijgen. Of het lukken zal is vers twee, want zijn gezondheid is niet meer zoals vroeger en hij doet geen al te grote verplaatsingen meer. Allemaal goeie- den Bruinen MUNCHEN (ANP) Het ama teurcomité van de FIFA heeft be kendgemaakt dat spelers, die -heb ben deelgenomen aan het toernooi om het wereldkampioenschap in Mexico, niet in aanmerking komen voor het Olympische voetbaltoernooi van 1972. Aldus ook artikel drie van het FIFA-regiement. Deze verklaring werd echter onmiddellijk afgezwakt. Het heet nu; „Wanneer een nationa le voetbalbond een voetballer, die in 1970 in Mexico heeft gespeeld, in München wil laten uitkomen, dan moet deze instantie de amateursta- tus van de betreffende sportman bevestigen". Wat betreft de controle op het ge - bruik vam stimulerende middelen maakte deFIFA bij monde van pers chef Roger Courte, 't volgende be - kend: „In de voorronde-wedstrijden zal telkens per ploeg een speler - door de scheidsrechter uitgeloot wor den getest. In de groepswedstrijden worden dit er twee en tijdens het eindtoernooi zullen zich na de wed strijd per ploeg vijf spelers moeten vervoegen". (Van onze sportredactie) DEN HAAG De Hagenaar Hen ny Stolk, die door de NTTB was aangezocht om - na een opleiding in samenwerking met bondstrainer Dusan Tigerman - coach te worden van de Nederlandse dames-tafelten nisploeg (men was in grote lijnen reeds tot overeenstemming geko men) zal deze functie niet gaan ver vullen. Wat betreft het financiële ge deelte - in het bijzonder de betaling gedurende de opleidingsperiode kon men niet tot overeenstemming komen. De NTTB heeft inmiddels niet stil gezeten en benaderde de 23-jarige Delftenaar Jan Duyndam, die voor het Delftse Phoenix in de hoofd klasse tafeltennis uitkomt en evenals Henny Stolk onlangs is afgestudeerc aan de Haagse Academie voor licha melijke Opvoeding. Jan Duyndam is geen onbekende voor het hoofdbe stuur van de tafeltennisbond, want hij zit in de opleidingscommissie vooi trainers en is lid van de technische werkgroep. Bovendien is een goede samenwerking met bondstrainer Ti german reeds bij voorbaat verzekert gezien de bestaande vriendschap. Men kon afgelopen weekeinde bï de open Nederlandse tafeltennis kam pioenschappen in Rotterdam Ja» Duyndam reeds bezig zien op Neder landse dames te coachen, maar het is nog niet volkomen zeker dat dt bescheiden sportleraar - die momen teel les geeft aan een school in Bilt- hoven de functie ais coach in de toe komst kan combineren met het le raarschap. Bovendien moet Ja» Duyndam medio november eerst nog beginnen aan de vervulling van zij» militaire dienstplicht. BREDA (ANP) Op 17 en 18 oktober zal in Breda een internatio nale driebandenwedstrijd plaatsvin den tussen Nederland en België. Voor Nederland komen uit: Teege- laar, Doggen, H. de Ruyter en Bro- sens, voor België komen aan de tafel Ceulemans, Boulanger, De Baets en Menheer. SOFIA (ANP) Oost-Duitsland is- door vrijdag Bulgarije met 32 te verslaan, winnaar geworden van het toernooi om het wereldkampioen schap volleybal bij de heren. Bulga rije werd tweede en Japan derde. Bij de dames was Rusland al zeker van de titel. Japan veroverde het zilver en Noond-Konea heit brons. (Van onze sportr TERNEUZEN Vlaanderen kent el zoen de stroom van die zich bij een of an of collega vestigen o makkelijk te kunnen geld te verdienen nat het eind van de im wegwedstrijden trekk „broodrijders" weer hun veste. Voor het e er echter twee han Gödde uit Zwijndrec Aardoom uit het Me schaatssport Putters gaan niet terug om te ren. In een piepklein huis Zoete vaart in Hulst wac' febrauri als de fiets wee schijn kan worden geh; komende koude maandei zij in hun onderhoud doi daar te werken. Gödde ei zijn begonnen in de sui' ne. Aardoom zit er nog maar de lange Zwijndrec op staande voet ontslage hem onbekende redenen, vond een briefje waarin s ontslagen was. Ik ben vragen waarom. Dat kond den ze me niet zeggen, weet wel waar dat ontsla; komt. Ik kan het nog niet maar de vent die het ge zal er van lusten". Dat o wel een streep door de re' het in Zeeuwsch-Vlaande winterende tweetal. Tot hadden zij goed geld wille nen in de suiker om zo in van januari de gelegenheid langzaam aan de conditie nieuwe seizoen op te bou conditie zullen zij volgend dig hebben. Beiden zijn in de amateurformatie van Meubelen, waar volgend se Nederlands kampioen Kees Jan Zoons, Gerrit de Wi Kroonen voor zullen rijde nu al bekend dat deze am~ in ieder geval Olympia's R Nederland zal rijden, en ve wat klassiekers. In feite v voor Gödde nog grotende kend is, maar voor de 24-j Aardoom ouwe koek. Immers, hij behoorde v nog tot dc beste amateurs Holland. Dit jaar viel hij door persoonlijke moei Maar hij blaakt van strijdl weer vol grollen en grapp dat is Aardooms sterkste p de moed verliezen. Blijve' Peter Gödde, lid van de Do wielervereniging De Mol, zich zeker zal aansluiten Zeeuwsch-Vlaamse wielerc die van de grond komt, Is verstandige deel van het tw In het huisje, dat zij via ling van Theo van Poeck betrekken, en waar in het ai seizoen vele coureurs voor d onderdak konden vinden, ve Zwijindrechter: „Ik heb altijd eens de kans te krijgen in te kunnen blijven. Vanaf m bij de aspiranten kom ik Mijn eerste koers reed ik in landkerkje. Toen dacht ik moet hier terecht zien te kol het begin van dit seizoen koi huisje krijgen voor een tientj week. We wonen hier nu viei den en het gaat geweldig. W gen natuurlijk ook veel hu mensen zijn hier erg vrie voor ons". De twintigjarige Gödde, sinds z ijn zeventiende jaar gelederen der amateurs ron relt, staat op dit moment ee het Vlaanderenklassement va da-Bier. Een positie die h maar voor de neus va Zeeuwsch-Vlamingen heeft kaapt. Dinsdag in Hulst is de wedstrijd voor deze competit ter Gödde heeft een voorspro: veertien punten op Wim van .ook al een „buitenlander1 drieëntwintig punten op Wim Daar er met een overwlnn een koers twintig punten te "en zijn, kan de coureur uit zee hem niet meer bedreigen van Steenis dus wel. Peter stelt dan ook: „Dinsdag pak de start het wiel van Van S en zal het niet meer loslaten, alles in het werk stellen om h te benen. Het zou trouwen: gemakkelijk zijn, want de cc •s wel een beetje afgetakeld m werk in de suikercampagne, het moet. Tenminste wil ik di honderd gulden verdienen". Dick Aardoom, die in de ca 'le het zwaarste werk heeft - tenlosser ziet het komend s met vertrouwen tegemoet Aar „Eerst moet er deze winter act af. Daarom vind ik het he]

de Stem | 1970 | | pagina 16