Twee nieuwe kunstmatige eilanden in Veer se Meer vraag bel 33329 (01600) I draad in orseie Honderden bejaarden bezochten Zeeland nstuif zeeland Van trouwkoets paardetram tot KOMEND NAJAAR: SMOKKEL- PRINS Eilanden zijn aanbesteed Promenade Nieuwe Burg november geopend 1AADENDAAD Het kan verkeren COED DAT ER POLITIE IS. elefooncellen in ortgene li Kamperland eeliengelwedstrijd iswedstrijd in rijver emeentehuis Zuiddorpe Speelse vorm Aangiften van diefstal autopapieren Rommelmarkt voor uniformenfonds harmonie E.M.M. Messias van Handel in Middelburg Paardenketiring op Grote Markt Goes "Ik wil wel weer werken, maar m'n man begint steeds over belasting. Hoe zit dat nou?" Mevrouw de Ruyter weet antwoord op al uw vragen oudste uitzendbureau van Nederland Heuvelbrink 31- Breda VAN MENSEN DINGEN EN DADEN Zuiver pesterij Het was een man van de stomerij. 2 9 WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1970 3 e waarop de jeugd van Hein. -and haar plannen gestalte t gegeven. „Jullie hebben de ten van b. en w. gestolen", aldus vetho-uder, die zelf jarenlang ij 'eugdwerk heeft gezeten. Over Bo.Jeneck als discussieplaats: vind dat de jeugd al dan niet anceerd moet discussiëren. En bij heeft de jeugd nog het recht ten te maken Ik hoop dat u ook activiteiten van het gemeente- uur in discussie brengt en mee- t over het beleid U moet dan schromen dit onder onze aan- ht te brengen. Wij willen de van de jeugd hier vaker ho- aldus de heer Baerends. Hier- ood mej. P. J. Meulblok namens adviserend orgaan van de jeugd- een kralengordijn voor een ropening aan. he Bottlenecl is door de jongeren Heinkenszand op kosten van de eente helemaal zelf opgeschil- verbouwd en van elektrische ingen voorzien. Er is een grote praat- en luisterruimte met rige wandschilderingen. Van aanwezig ingewikkeld stelsel balken en rookkanalen heeft een kleurig decoratief geheel aakt. Er is ook oen creasieve -te die begin 1971 in gebruik worden genomen. Voots is er een ken (koffie saté, etc.) en een (voor non-alcoholische dran- De eerste maand kunnen geren van Heinkenszand (mini- al 15 jaar) de soos gratis bezoe- Daarna gaat een lidmaatschap van f 5,- per jaar. Voorlopig staan activiteiten op het programma: ussieavonden bijv. over milieu- iëne) en filmavonden. Ook zul- af en toe orkesten worden uitge- digd. Zo trad ter gelegenheid van opening de groep „Spencer" uit es op. De soos is iedere vrijdaga- d van 1923. zaterdag van 15— en zondag van 1423 uur geo- d. In het bestuur zitten: Bert de rtog (15) voorzitter. Kees Cappon secretaris, Margreet van Maa- .n. pennigmeesteresse en Herna m Sluis. O (Van een onzer verslaggevers) KORTGENE-KAMPERLAND - i de Hoofdstraat In Kortgene en in e Veerstraat in Kamperland (ge- ieente Wissenkerké) zijn op 25 sep- mber openbare telefooncellen door PTT in dienst gesteld. Met de in deze cellen aanwezige "paratuur kunnen de gebruiker: lf alle lokale en interlokale ge- rekken afwikkelen "zonder tussen- mst van een PTT-telefoniste. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Zondag 4 tober organiseert de hengelsport- ereniging „De Vogel", afdeling zee- engelen, de voorlaatste clubwed- rijd 1970 in Ossenisse. Er wordt evist van 15.00 tot 18.00 uur. In- rhrijviragen kunnen tot uiterlijk en half uur voor aanvan-g van de edstrijd geschieden in café Zee- icht te Walsoorden. (Van een onzer verslaggevers) WOLPHAARTSDIJK De Visse- 'ij- en Hengelsportvereniging „Dl landkreek" hield te Wolphaartsdijl ie jaarlijkse viswedstrijd voor de eugd in de vijver achter het ge neentehuis. Dit jaar deden voor he eerst ook meisjes mee; er waren leelnemers- De eerste vis, die do<>: fan de Leeuw werd gevangen, wen oeloond met een fruitmand gesclion ken door J van Keulen De uitsla: was: 1 Jan de Leeuw, 2 André Kok 5 Martin Murre, 4 Jan Verstelle, Kees Sinke, 6 Dirk Rijnhout, 7 El» Kole, 8 Bram Schuit, 9 Kario Blie» 10 Rob Schuit. 11 Mattie de Blap'J 12 Janet Klompe, 13 Elmer Korstan ie, 14 Hannie Schuit, 15 Rinus Pher nambueq, 16 Kees Proos, 17 Pche Zoghman. 18 Wouter Katsman, 1 Huib Goetheer. 20 Jaap Verboom, Wim Proos. 22 Kees Saaiman. Collecte De gehouden huis aai huis collecte voor de reclasserwl bracht f 125,- op, de collecte gehoU' den in de r.k kerk van Zuiddofl ten bate van de bouworde f 191.-- Kerkverwarming De succesvol le oud papier-actie, voor het helpeI bekostigen van de aan te legge| aardgasverwarming in de r.k. ken van Zuiddorpe", deed het Kerkt® ituur besluiten ook vodden op halen voor dat doel De pastoor ver ïocht de kerkbezoekers zoveel m° gelijk de thuisblijvers aan te spore' ook aan deze actie deel te nern^ Deze week zal begonnen worde' met het ophalen van de opgespaard vodden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Binnen enkele weken wordt begonnen met de aan leg van twee nieuwe, kunstmatige eilanden in het Veerse Meer. Het zijn de eilanden „Mosselplaat" (op pervlakte 5 hectare) en „Schultc- plaat" (oppervlakte 5,4 hectare). Het project, dat voor 100 procent door het rijk wordt gesubsidieerd eeft als belangrijkste voordeel een uitbreiding van de totale oeverleog- te in het Veerse Meer met ruim 2500 meter. De toeneming van het voor recre atie geschikte gebied is eveneens een factor van belang en datzelfde geldt voor de golfdempende werking welke de eilanden- hebben. Evenals gebeurd is met de kunstmatige ei landen bij „De Piet" en met het eiland „Arneplaat" wordt de bero- cigde specie om op de plaats van croegere zandbanken een eiland bo ven water te krijgen, verkregen door het wegbaggereu van ondiepten in het Veerse Meer. Het mes snijdt bij het zogenaamde „bagger- en ei- landenplan", dat een onderdeel is van het basisplan 1967 voor het Veerse Meer van twee kanten De nuttige oppervlakte recreatiegebied en de totale oeverlengte wordt ver groot, maar tevens wordt, het be vaarbare oppervlak van het meer uitgebreid, dank zij het weghegge- ren van de ondiepten. Het bagger en eilandenpian omvat een half do zijn projecten. De karweien die het recreatieschap „Het Veerse Meer" "in 1 et oostelijk deel van het meer wil de laten uitvoeren, zijn voorlopig op lis gezet- Het betreft hier de verbe- leiing van de bevaarbaarheid met ei'anden ten oosten van Wolphaarts- üijfc. de aanleg van een eiland ten vesten van WclphaaTtsdijk het ma- 'een van een eiiand te oosten van ae Goudplaat (noord) en een soortge lijk plan voor een eiland te oosten on de Gou'plaat (zuid). D°za pro jecten zijn in principe subsidiabel, mau het rijk zal pas subsidie verle nen als de juiste plaats van de achterwaartse verbinding van het Veerse Meer vaststaat. De kunstmatige eilanden in liet Veerse Meer worden steeds speelser van vorm en daardoor „na- tuinhjker". De grootste breedte van (ADVERTENTIE) de „Harde" matras met alle comfort van een „zachte" (VERVOLG VAN PAGINA 1) „Ik heb Romain de raad gegeven zich weer bij de politie te melden omdat hij op deze manier toch geen leven meer zou hebben", zegt de heer Jansen. Volgens hem verblijft H. op een van zijn vele onderduikadressen. II. zou ook de officier van justitie in -Middelburg hebben gebeld. Die zou, aldus nog steeds Romain H„ gezegd hebben dat, indien hij zich weer bij de politie aanmeldde, hij weer in Middelburg zou worden opgesloten en niet in Terneuzen. H. blijkt niet van humor gespeend te zijn. Gnuivend heeft hij mij het verhaal van zijn ontsnapping uit het politiebureau verteld, zegt de heer Jansen. „Romain had kennelijk nogal veel vrijheid van bewegen in het po litiebureau. Op zekere dag pakte hij een mes uit de keuken van het poli tiebureau weg. Daarmee peuterde hij elke dag wat hout weg rond een tra lie in het raamkozijn van zijn cel. De sporen van deze arbeid verborg hij onder een stukje papier, totdat hij ck tralie weg kon nemen. Romain ver telde me ook dat hij een vel papier op zijn celdeur had geplakt met daar op de mededeling: firma H. (zijn naam voluit, red.) vertegenwoordiger B.M.W. kantoor Terneuzen. Leveran ties volgens afspraak". Vlak voor zijn ontvluchting had H. onder dit briefje een papiertje ge plakt met het opschrift „kantoor Ter neuzen gesloten" Van de voortvluchtige Sluiskille- naar ontbreekt tot dusver nog elk spoor. Vooruitzichten voor donderda: en vrijdag, opgesteld door het K.N.M.I. op dinsdag om 18.00 uur: Koel weer met af en toe buien. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland Voor donderdag: aantal uren zon: 1 tot 6; min.-temp.: 0 tot 4 graden bo ven normaal; max.-temp.: 0 tot 3 gra den onder normaal; kans op een dro ge periode van minstens 12 uur: 60 proeent; kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Voor vrijdag: aantal uren zon: tot 6; min.-temp.: 0 tot 3 graden on der normaal; max.-temp.: 1 tot 5 gra den onder normaal; kans op een dro ge periode van minstens 12 uur: 60 Procent; kans op een geheel drooi etmaal: 40 procent. de eilanden bedraagt, zoals de veer se Meergids, waaraan wij de gege vens voor dit active! ontleend heb ben. mededeelt ongeveer tachtig me ter. Deze afmetingen werden gekozen, orrcat het noj-'.zukelijk is dac zich in het grondlichaam van de eilanden een zoetwaterlens kan vormen, wel ke een leveosvno.v -orde is voor de begroeiing. De eilanden zullen uiter aard met gras werden ingezaaid, maar er is ook ruimte gereserveerd voor beplanti >g. die de nodige luwte kan brengen. Go cïe „koppen" van de eilanden zij dammen geprojec teerd, waardoor de golfdempende werking, die de eilander bezitten, wordt vergroot. Op de plaatsen waar de eilanden aan bevaarbaar water gtenzen zijn hav-rtjes ontworpen, waar enkele tie ïtsl'.en jachten ongeacht de windrichting een iusLge ligplaats kunnen vinden. Bi komen op twee plaatsen bij elk eiland zogenaamde „vingersteigers", terwijl ter vergroting van de speel- mogelijkheden voor gezinnen met kleine kinderen, plaatselijk ondiepe plassen met zandstraatjes zijn ge projecteerd. Deze „piasvijvers" be vinden zich achter de beschoeiing en zijn daardoor volkomen veilig. Be langrijke aanwinsten zijn ook de Door de „Deltadienst" van rijkswaterstaat in Den Haag is dinsdag aanbesteed het maken van de eilanden Schutteplaat en Mosselplaat, met bijkomende werken in het Veerse Meer in de gemeente Veere. Van de zes inschrijvers was de laagste Kraaijeveld's Aanne mingsbedrijf N.V. in Barendreclit met 992.960,De hoogste was de firma Van Hattem en Blan kevoort N.V. in Beverwijk voor 1.245.000,—. twee toiletgebouwen welk ieder ei land krijgt. De werken die voort- vloeier uit het basisplan voor het Veerse Meer worden uitgevoerd door Rijkswaterstaat. (Van onze correspondente) OOSTKAPELLE Honderden bejaarden uit heel Nederland be zochten Zeeland in september. Oost- kapelle leek op sommige momen ten meer op de Spaanse overwirite- ringsplaats Alicante in plaats van een ingeslapen badplaatsje. Met bus sen vol werden de bejaarde vakan tiegangers aangevoerd. Er waren er van kerkgenootschappen uit Rotter dam, Leiden, Den Haag, Amsterdam en Middelburg. Het CNV-vakantieoord in Oostka- pelle heeft er een goede gewoonte van gemaakt na het hoogseizoen niet abrupt de deuren te sluiten, maar ze gastvrij open te zetten voor be jaarde Nederlanders die er een dankbaar gebruik van maken. In de .laatste week ontmoeten we een groep van twintig dames, leden van het dienstencentrum Het Schut tershof uit Middelburg. Zij genoten met hun begeleidsters, de dames N. Bokhorst-van Vegten en mevrouw W. Straks-de Lugt van het heerlijke weer in een rustige omgeving. In april had dit dienstencentrum ook al een reis naar Oostkapelle georganiseerd. Het weer was toen slecht, maar ondanks die tegenvaller bleef de stemming uitstekend. Voor f. 75,- al in konden de be jaarden zich ook nu weer inschrij ven voor de vakantieweek in Oost kapelle, die eigenlijk was opgezet om eenzame bejaarden wat in con tact met elkaar te brengen. Dat eenzame klopte in de praktijk niet helemaal. De meeste dames zijn na melijk lid van diverse clubjes op Het Schuttershof, zodat ze toch ei genlijk al contact hadden met el kaar. Echt eenzame bejaarden, zoals er toch zo onnoemelijk veel in Ne derland moeten zijn, waren er niet bij. Mannen voelen helemaal niet voor tripjes, werd ons door een der Middelburgse dames meegedeeld. Die kunnen het biljart niet missen. Bij de andere groepen waren wel veel echtparen en mannen en vrou wen apart. Contacten met deze an dere groepen bleven beperkt, maar de verhouding was toch bijzonder goed- De bejaarden van buiten Zeeland maakten veel uitstapjes naar be zienswaardigheden, zoals de donder dagse weekmarkt in Middelburg en de Boulevard in Vlissingen. De Middelburgse dames wandelen veel in de buuir-t, deden wat spelle tjes, of zaten zo maar wat te luieren. De dames-begeleidsters hadden een heel programma opgezet met gym nastiek en spelletjes. Bovendien was de bejaarden tevoren gevraagd of er nog speciale wensen waren. Maar ondanks deze mogelijkheid van in spraak werden geen ideeën geop perd. Er werd bingo gespeeld, dia's vertoond en films, en naar aanlei ding hiervan werd er gepraat. De leiding van het CNV-vakantieoord organiseert iedere week een bonte avond met artiesten van buiten. De reacties van de bejaarden op de vakantieweek waren onverdeeld gunstig. Zij liepen uiteen van „heer lijk rustig" tot „zalige onderbrekin gen van het dagelijkse sleur". (Van onze correspond ent) MIDDELBURG De gemeente politie van Middelburg heeft de laatste dagen enkele aangiften ont vangen dat autopapeiren uit niet ge sloten wagens zouden zijn gestolen. De politie wijst er nogmaals met nadruk op dat het onjuist is niet ge sloten wagens te parkeren, aangezien juist deze een aantrekkelijk object vormen voor eventuele dieven. (Van onze correspondent) KRUIDINGEN De harmonie EMM houdt op vrijdag en zaterdag een rommelmarkt en een bazaar in Ons Dorpshuis. Vrijdag is de markt open vanaf 19.00 uur en zaterdag vanaf 13.00 uur. Op de rommelmarkt zijn zeer mooie en bruikbare mate rialen te koop en in de bazaar kan onder andere als prijs een pop in Zeeuwse klederdracht worden ge wonnen. De baten van deze activitei ten komen ten goede aan het uni formenfonds van de harmonie. (Van onze correspondent). MIDDELBURG De Middelburg se zangvereniging „Tot genoegen en uitspanning" zal vrijdagavond in de Concert- en Gehoorzaal te Middel burg een uitvoering geven van de Messias van Handel, onder leiding van de Hulster dirigent Jo Ivens. Het koor zal worden begeleid door het Zuidhollands Kamerox'kest- Nel lie van der Spek (sopraan). E-ls Kloos (alt), Chris van Woerkom (te nor) en Robert Holl (bas) zullen solistische medewerking verlenen. De Messias wordt in het Engels gezongen. (Van onze corresondente) MIDDELBURG Begin novem ber, de exacte streefdatum is eigen lijk vijf november, wordt in Middel burg de promenade Nieuwe Burg geopend. Dan is er tevens een eind gekomen aan de jarenlange onder handeling tussen de winkeliers on derling en het gemeentebestuur. Ongeveer drie jaar geleden ver werden al plannen geopperd om de Nieuwe Burg 't domein van de voet gangers te maken. De daar gevestig de, meest kleinere, vaak exclusieve zaken, zouden er volgens de winke liersorganisaties alleen maar op vooruit gaan. Voor het winkelend publiek zou de afsluiting een vera deming betekenen. De gemeente had er ook wel oren naar. Die zit name lijk met levensgrote problemen van - hoe houden wij de binnenstad leefbaar en gezellig. De gemeente nam dan ook de helft van de kosten (f 70.000) voor haar rekening. De Nieuwe Burg wordt van een sierbe strating met fantasiemotieven voor zien. Midden op de promenade wor den bloembakken gemetseld, er ko men banken, boompjes, romantische lantaarns en vitrines. Aan het eind van de promenade is een kunstwerk gepland. De man die zich bijzonder heeft ingespannen om van de Burg een promenade te maken, de heer I. van Houte, zei bijzonder gelukkig te zijn met deze oplossing, en met hem ook de andere twintig winkeliers wiens zaken aan de Burg zijn gelegen. Er is dan ook een denderend feestpro gramma in de maak. (Van een onzer verslaggevers) GOES. Voor geheel Zeeland zal op vrijdag 24 november aanstaande een grote „najaarspaardenkeuring" worden gehouden op de Grote Markt in Goes. Gezien de Zeeuwse succes sen tijdens de „nationale" worden op de Zeeuwse najaarskeuring veel beste paarden in Goes verwacht. (ADVERTENTIE) MIDDELBURG In de 25 jaar, dat Ko Labrujère, nu stal houder in Middelburg is, heeft hij leuke en minder leuke erva ringen opgedaan. „Hel is nu bijna 25 jaar geleden dat ik de stalhou derij van Willem Roose overnam, die vele jaren aan de Middel burgse Bree gevestigd was", vertelt de „zilveren" stalhouder. Dat was nog in de tijd, dat de gegoede burger zich per rijtuig naar de Schouwburg liet vervoe ren of om visites af te leggen. Mondeling werden toen nog de afspraken gemaakt over de tijd van afhalen en terugbrengen, want een telefoon was toen, evenals eigen vervoer, maar aan een enkeling toebedacht. De re putatie van een goed koetsier en stalhouder was toen ook al, dat men niet te vee] moest drinken tijdens de pauzes of bij bezoeken aan café's als wij er met de Jan Plezier op uit moesten trekken. Ook met paard en wagen kan men brokken maken, want een paard heeft een zeer goed gevoel hoe of de teugels vast worden gehouden en heeft dan ook wel eens de neiging als deze te slap worden gehanteerd een beetje zijn eigen weg te gaan. Ik begon met 14 paarden, 1 trouw-coupé, 3 Jan Pleziers en 5 rijtuigen. Het mees te werk hadden wij met trouwen en begrafenissen en in de zomer verzorgden wij vele schoolreisjes met een rit rond het eiland Wal cheren. Naar gelang de taxi's dit werk van ons gingen overnemen en er slechts een klein deel van het publiek overbleef, dat zich per paardetractie naar het stadhuis wilden laten voeren, moest ik de bakens verzetten en nadat het Miniatuur Walcheren een jaar open was geweest en ontzettend veel belangstelling ondervond van de toeristen, stelde ik een huifkar in dienst om deze toeris ten vanaf de Markt naar het Miniatuur te brengen en weer terug. Ongemerkt was er toen een heel leuke tijd aangebroken, want door de intimiteit die zo'n huifkar biedt, beleefde je zelf alles mee, wat er onder de toeris ten afgekakeld werd. Er werden moppen getapt waar je soms in bleef van het lachen en op de terugweg, was het niet ongebrui kelijk dat, vooral de Belgen, je bij een café lieten stoppen en zij hun borreltje gingen pakken. Een bar vrolijk gezelschap keerde dan weer terug in de wagen en de wachttijd werd ruimschoots gehonoreerd. En dan moet ik ook weer den ken aan die dag, dat een collega met een bruidsstoet voor het stadhuis.stond en een beetje sma lend lachtte om mijn bedoenink- je, maar een paar uur later, toen ik al enkele ritten had gemaakt, was het mijn beurt om te lachen, want een rekensommetje leerde mij, dat toen hij nog bij de fotograaf stond met 8 paarden en 4 rijtuigen f 32,- had ontvangen en ik in diezelfde tijd met 2 paarden en een huifkar toch maar even f 48,- meer in de beurs had gekregen. Op den duur bleek de capaci teit van mijn huifkar te klein en bestelde ik, na één zomer deze ritte te hebben gedaan, spontaan twee grote paardetrams met een capaciteit van samen 48 personen. Deze zitten in het seizoen steeds vol, want men beziet de stad in een tempo, waarin men alles goed in zich kan opnemen en in de frisse licht zit. Deze trams worden ook vaak nog voor ande re doeleinden gebruikt, want elke keer als de voetbalclub Middel burg afdelings- of landskampioen werd zaten spelers en bestuur in mijn trams voor de zegetocht door de stad. Enkele jaren geleden moest dit duo nog versterkt worden met 3 Jan Pleziers en 2 landauwers om eeii groep, studenten naar Veere te rijden. Daar aangeko men wilden zij eerst een klein cafeetje bezoeken en werden alle koetsiers uitgenodigd om ook wat te drinken. Nu hadden deze stu denten niets liever gezien dan dat ze ons allemaal stom-dronken huiswaarts konden sturen. Maar in deze houd ik de teugels ook stevig vast en moest aan een van mijn koetsiers een vermaning ge ven, dat hij er nu wel genoeg op had en maar liever een sigaar moest opsteken. Nou heb ik heel wat meegemaakt, maar dat ie mand zo kwaad kon worden wist ik niet, maar alles werd in dei- minne geschikt toen ieder bij thuiskomst f 5,. fooi kreeg, wel ke door de studenten bijeenge bracht was. Wat ze dan met dat geld doen daar heb ik geen ver antwoording meer voor en zo houd ik de naam van ons bedrijf hoog. Enkele weken geleden moest een van de trams naar de ver pleeginrichting „Vijvervreugd" alwaar een tuinfeest werd gege ven ter gelegenheid van de ver jaardag van de directrice. Deze kinderen vonden dit zo leuk dat ik nog bijna een uur langer heb gereden dan was afgesproken, zonder dit door te berekenen. Ik zeg maar zo, de paarden en wij hebben goed de kost en. waarom zal je het deze kinderen, dan niet gunnen om plezier in het leven te hebben. Terugkijkend op deze 16 jaar paardetramdienst, denken de mensel wel eens dat de klok in Middelburg teruggezet is als ze ons zo zien rijden, maar zolang er belangstelling blijft be staan voor dit soort vervoer, denk ik er niet aan om te stop pen. Ik heb nu nog 5 paarden, 2 paardetrams, 1 verewagen en een huifkar en ik zou ze niet graag meer ruilen voor de deftige trouwkoets, met alle romantische kanten eraan. Het graat mij erom wat levert het meeste op met de minste inspanning, de mensen stappen zelf in en uit en ik hoe! alleen maar het geld te ontvan gen en te rijden. Met deze zin- heeft Ko Labrujère het juiste be ginsel van de economie weerge geven. (ADVERTENTIE) Vorigs week Ik wou even wat weekbladen en tijdschriften kopen. Jawel, hoor, bumper aanbumper, geen parkeerplaatsje te vinden. Wat doet u dan? Nou, precies! Dat deed ik óók: ik zette hem even dubbel. Ik zwéér u: ik was zó die- winkel in en uit, pak weg twee, drie minuten - en daar staat een agent me al op te schrijven! Ik zei: „Nou, u bent óók een flinkerd, hoor. Wie hin der ik nou, ik had er toch zeker zicht op, die paar minuten?" Hij zei niks, maar hij schreef dóór. Ik zei: „Ga liever dieven vangen." Maar die bon bad ik even goed »H - Van-ds-week., Hij had zo'n bakfiets met zo'n plof fertj'e achterop,en hij stond netjes langs het trottoir-ik kon het allemaal goed zien gebeu ren, want ik stond achter hem en wachtte op hem met weg te rijden. Enfin, hij deed dat echt wel voorzichtig,maar vóór hem stond iemand dubbel gepar keerd en hij moest dus een hé le zwaai de straat op maken - of die man in die bestelwagen nou hard reed of niet, dat kun je moeilijk uitmaken als iemand je tegemoet rijdt, maar in elk geval greep-ie die man van de stomerij en slingerde hem voor zich uit - dat is een ellendig gezicht. Wie ging er nou eigen lijk helemaal vrij-uit? Dat zal de rechter wel uitmaken, maar ik vond, dat die agenten, die er bij kwamen gelijk hadden: „Die dubbelparkeerder is de hoofd schuldige," zeiden ze, en ze visten hem op in een slagerij, drie huizen verderop. Ja, ik moet straks getuigen, maar ik heb ook het ziekenhuis opge beld om naar die man van de stomerij te vragen. Die heeft een heupfractuur. Het kon wel eens maanden aanlopen, zei den ze. Maar die dubbelpar keerder komt voor de groene tafel-

de Stem | 1970 | | pagina 3