Twe eilai „Van Gewest tot Gewest" maakte film van Het land van Saeftinghe Spoedig jeugdraad in enthousiast Borsele KOMEN SMOKKF PRINS Gezonken schip, wordt boven gehaald GEMEENTE HULST Na schoolraad en sportraad Eerste bijeenkomst r.k. Vrouwengilde Voet tussen rooier Toegang stadhuis Axel verplaatst Meubelsupermarkt St.-Jansteer GROTE TAPTOE OP KERKPLEIN TE KOEWACHT Filmmiddag Middelburgse bejaarden Telefooncellen in Kortsene èn Kamperland Zeeliengelwedstrijd Viswedstrijd in vijver gemeentehuis Zuiddorpe Speelse vorm Palingschieting te Ovezande JAARMARKT KIELDRECHT EDITIE VOOR ZEELAND HANDBOOGSCHIETING IN WESTDORPE Heinkenszand Scliieting te Zuiddorpe 2 DE STEM VAN WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1970 3 De burgemeester van Hulst brengt ter openbare kennis, dat gedurende de kermis van 3 tot en met 6 oktober 1970. 1. de dranklokaliteiten gelegen binnen het gebied der voormalige ge meente Hulst mogen geopend blijven tot des nachts één uur; 2. het maken van muziek en het doen plaatsvinden van vertoningen, danspartijen of andere vermakelijkheden m de tapperijen gelegen binnen dit gebied cjer voormalige gemeente Huist en in alle, hoe ook genaamde, voor het publiek toegankelijke kermisinrichtingen, slechts geoorloofd is a. op zaterdag en zondag van de kermis van 13.00 uur tot 1.09 uur van de dag daaropvolgend b. op de andere dagen van de kermis van 10.00 uur tot 1.00 uur van de dag daaropvolgend in beiide gevallen alleen dan, wanneer de verschuldigde pachtsom, het staangeld of de vermakelijkheidsbelasting is voldaan bij de gemeente ontvanger, met dien verstande, dat kermisinrichtingen, waarin snoep goed, patates-frites, gebak, vis of paling wordt verkocht mogen geopend zyn tot 1.30 uur. Hulst, 17 september 1970 De burgemeester van Hulst, P. Molthoff (Van onze correspondent). HE1NKENSZAND. De ge meente Borsele is van plan bin nen afzienbare tyd een jeugdraad in het leven te roepen. Wethou der E. A. Baerends deelde dit mee tijdens de opening van de jeugd soos ,,The Bottleneck" op de zol der van het voormalige gemeen tehuis van Heinkenszand. „We hebben een groot pakket wensen. Het eerst moet een schoolraad van de grond komen, daarna een sportraad, maar de derde zal be-| «list een jeugdraad moeten zijn." Wethouder Baerends zei in zijn openingswoord dat hij zich wel eens stoot aan de wijze waarop over „de ,eugd" wordt gesproken „Alsof er één leugd bestaat. Als er iets is dat de jeugd niet wil, dan is dat: voor één massa versleten te worden. De jongeren willen juist steeds meer zichzelf zijn en een eigen persoon lijkheid ontwikkelen," aldus de wethouder, die vertelde dat b. en w. van Borsele enthousiast zijn over de (Van onze correspondent! OOSTBURG De eerste bijeen komst van het r.-k. Vrouwengilde vond plaats in de koffiekamer van de voormalige r.-k. Kring. De heer H. J. C. Geurts (leraar scholenge meenschap St.-Eloy) hield een lezing over zijn recente reis naar Afrika. Zijn dochter en haar man werken daar mee aan een ontwikkelingspro ject. Hierna toonde de heer GeUrts nog een aantal dia's van zijn interes sante reis. (Van onze correspondent) ZOUTE Bij het rooien van aard appelen kwam landbouwer C. v. d. V. uit Zoute met een voet in aanra king met de rooier waardoor enkele tenen zeer zwaar werden verwond. Na behandeling door de plaatselijke arts werd hij voor verdere behande ling naar het ziekenhuis te Goes vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Met ingang van deze week is de toegang tot het stadhuis van Axel van de Markt verplaatst naar de Szydlowskistraat. Een en an der hangt samen met in gebruik ne men van het nieuwe semi-permanen- te gedeelte van het Axelse raadhuis. Met ingang van maandag 12 oktober 1970 wordt bovendien het telefoon nummer van het stadhuis gewijzigd in 2220. (Van een onzer verslaggevers) ST.-JANSTEEN De directie van de nieuwe meubelsupermarkt in St.- Jansteen overweegt de zaak ook op bepaalde zondagen voor het publiek open te stellen. In onze editie van zaterdag werd abusievelijk vermeld, dat „het niet in de bedoeling lag de meubelspermarkt open te houden" Bedoeld werd evenwel dat het niet in de bedoeling lag de zaak op zon dag open te houden. Van dit besluit is men nu terug gekomen. Wanneer het bedrijf voor het eerst een heel weekend open zal zijn is nog niet bekend. (Van onze correspondent) KOEWACHT Zaterdag drie ok tober wordt op het Kerkplein te Koewacht een grote taptoe gehouden van acht tot tien uur 's avonds. Hieraan werken mee: alle muziek verenigingen en drumbands uit Axel, drie in totaal en de fanfare! EMM uit Koewacht. De leiding is in handen van de heer Th. Klein uit! Axel. Het is voor de eerste keer, dat in Koewacht een taptoe wordt geor ganiseerd en daarom verwachten de initiatiefnemers een grote belang stelling. (Van onze correspondent) MIDDELBURG. Door de Stich ting Dienstverlening Bejaarden wordt vrijdag 2 oktober een filmmid dag gehouden in het personeelsge- bouw der P.Z.E.M. te Middelburg De aanvang is 14.30 uur. Vertoond worden de bekende Nederlandse speelfilm Fanfare, met als voorfilm de documentaire Glas, van de Ne derlandse cineast Bert Haanstra. wijze waarop de jeugd van Heit kenszand haar plannen gestalt heeft gegeven. „Jullie hebben d harten van b. en w. gestolen", aldii de wethouder, die zelf jarenlang i het 'eugdwerk heeft gezeten. Ovi The Bo.Jeneck als discussieplaat „Ik vind dat de jeugd al dan nis genuanceerd moet discussiëren. E daarbij heeft de jeugd nog het reet fouten te maken Ik hoop dat u oo alle activiteiten van het gemeente bestuur in discussie brengt en mee denkt over het beleid U moet dai niet schromen dit onder onze aan dacht te brengen. Wij willen i stem van de jeugd hier vaker ho ren", aldus de heer Baerends. Hie na bood mej. P. J. Meulblok namer. het adviserend orgaan van de jeugi soos een kralengordijn voor eei deuropening aan. The Bottlenecl is door de jongere van Heinkenszand op kosten van d gemeente helemaal zelf opgeschil derd, verbouwd en van elektrisch leidingen voorzien. Er is een grol zit-, praat- en luisterruimte mi kleurige wandschilderingen. Vi een aanwezig ingewikkeld stelse van balken en rookkanalen heel men een kleurig decoratief gehet gemaakt. Er is ook een creaiei ruimte, die begin 1971 in gebrui zal worden genomen. Voots is er cc: keuken (koffie, saté, etc.) en ee bar (voor non-alcoholische dran ken). De eerste maand kunnen di jongeren van Heinkenszand (min: maal 15 jaar) de soos gratis bezoe ken. Daarna gaat een lidmaatschi] in van f 5,- per jaar. Voorlopig stsi als activiteiten op het programn; discussieavonden bijv. over milieu hygiëne) en filmavonden. Ook zul len af en toe orkesten worden uitgc nodigd. Zo trad ter gelegenheid va de opening de groep „Spencer" ui Goes op. De soos is iedere vrijdag; vond van 1923. zaterdag van 15- 24 en zondag van 1423 uur gei pend. In het bestuur zitten: Bert d Hartog (15) voorzitter. Kees Cappoi (17). secretaris, Margreet van Ma: nen. pennigmeesteresse en Hem van Sluis. O (Van een onzer verslaggevers) KORTGENE-KAMPERLAND - In de Hoofdstraat in Kortgene en ii de Veerstraat in Kamperland (ge meerite Wissenkerke) zijn op 25 sep- tember openbare telefooncellen door. de PTT in dienst gesteld. Met de in deze cellen aanwezij apparatuur kunnen de gebruiker zelf alle lokale en interlokale |e sprekken afwikkelen "zonder tussen komst van een PTT-telefoniste. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Zondag oktober organiseert de hengelsport vereniging „De Vogel", afdeling zee hengelen, de voorlaatste clubwed strijd 1970 in Ossenisse. Er word gevist van 15.00 tot 18.00 uur. In schrijvingen kunnen tot uiterlijl een half uur voor aanvang van d wedstrijd geschieden in café Zee zicht te Walsoorden. (Van een onzer verslaggevers) WOLPHAARTSDIJK De VisS rij- en Hengelsportvereniging T Zandkreek" hield te Wolphaartsdii de jaarlijkse viswedstrijd voor d jeugd in de vijver achter het 8' meentehuis. Dit jaar deden voor eerst ook meisjes mee; er waren f deelnemers- De eerste vis, die doa Jan de Leeuw werd gevangen, wer beloond met een fruitmand gesel»' ken door J van Keulen. De uitsla was: 1 Jan de Leeuw, 2 André Kol' 3 Martin Murre, 4 Jan Verstelle, Kees Sinke, 6 Dirk Rijnhout, Kole, 8 Bram Schuit, 9 Kario Bliel 10 Rob Schuit. 11- Mattie de Bla'i 12 Janet Klompe, 13 Elmer Korstan ie, 14 Hannie Schuit, 15 Rinus PI1?' nambucq, 16 Kees Proos, 17 Pet'1 Zoghman, 18 Wouter Katsman, - Huib Goetheer, 20 Jaap Verboom, Wim Proos. 22 Kees Saaiman. Collecte De gehouden huis huis collecte voor de reclassertf bracht f 125,- op, de collecte gehoi den in de r.k kerk van Zuiddo' ten bate van de bouworde f 191,-- Kerkverwarming De succesvo le oud papier-actie, voor het helpe bekostigen van de aan te legge aardgasverwarming in de r.k- kei van Zuiddorpe", deed het Kerkbi stuur besluiten ook vodden op 1 halen voor dat doel De pastoor ve «ocht de kerkbezoekers zoveel gelijk de thuisblijvers aan te spot' ook aan dezp actie deel te nefl» Deze week zal begonnen word1 met het ophalen van de opgespaar' vodden. (Van een onzer ver MIDDELBURG B weken wordt begonnen Jeg van twee nieuwe, eilanden in het Veers zijn de eilanden „Moss pervlakte 5 hectare) plaat" (oppervlakte Het project, dat voor door het rijk wordt i geeft als belangrijkste uitbreiding van de tota te in het Veerse Mee 2500 meter. De toeneming van he atie geschikte gebied een factor van belang geldt voor de golfdemp; welke de eilanden- heb gebeurd is met de kui landen bij „De Piet" eiland „Arneplaat" woi cigde specie om op d( vroegere zandbanken ee ven water te krijgen door het wegbaggerei v in het Veerse Meer. jïe bij het zogenaamde „ba landenplan", dat een i van het basisplan 196 Veerse Meer van twee nuttige oppervlakte rei en de totale oeverlengte groot, maar tevens wol vaarbare oppervlak vai uitgebreid, dank zij he ren van de ondiepten, c-n eilandenpian omvat i zijn projecten. De karw recreatieschap „Het Veei et oostelijk deel van hi de laten uitvoeren, zijn ijs gezet- Het betreft hi< tering van de bevaarb; ei'anden ten oosten van dijk. de aanleg van eer vesten van Wclphaartsd ken van een eiiand te oc Goudplaat (noord) en i lijk plan voor ee:1 eilar 'in de Gou 'plaat (zuid jecten zijn in print !pe mafl het rijk zal pas su nen als de juiste pla; achterwaartss verbind in Veerse Meer vaststaat. De kunstmatige ei liet Veerse Meer wort speelser van vorm en da tuutüjker". De grootste (ADVERTENTI (VERVOLG VAN PAI „Ik heb Romain de ra zich weer bij de politie omdat hij op deze manie leven meer zou hebben", Jansen. Volgens hem vei een van zijn vele onderd H. zou ook de officier va Middelburg hebben gebe aldus nog steeds Romain hebben dat, indien hij zi de politie aanmeldde, 1 Middelburg zou worden en niet in Terneuzen. H. blijkt niet van hum te zijn. Gnuivend heeft verhaal van zijn ontsnap politiebureau verteld, ze Jansen. „Romain had ken veel vrijheid van bewege litieburéau. Op zekere d: een mes uit de keuken v tiebureau weg. Daarmee elke dag wat hout weg ri lie in het raamkozijn van sporen van deze arbeid onder een stukje papier, tralie weg kon nemen. I telde me ook dat hij eei op zijn celdeur had gepla op de mededeling: firn naam voluit, red.) verteg B.M.W. kantoor Terneuzi ties volgens afspraak". Vlak voor zijn ontvluci onder dit briefje een p plakt met het opschrift „1 neuzen gesloten" Van de voortvluchtige naar ontbreekt tot dusi spoor. (Van onze correspondent) De handboogvereniging „Willem Teil" hield haar laatste schieting op de staande wippen voor 40 kg pa ling en 30 dozen sigaren. Dan was er nog door ANWB en VVV een beker geschonken, die op de hoofd vogel werd geplaatst, maar niet werd afgeschoten. Deze schieting werd door een gezelschap onder lei ding van prov. Zeeuwse VVV be zocht. En het was de bondssecretaris die de 80 aanwezigen de uitleg gaf van de oorsprong en de spelregels van de wipschutterij, wat bijI de meeste Noord-Nederlanders, deze sport niet kennende, zeer in. de smaak viel. De uitslag van de eerste wip. Hoofdvo gel bij loting, C. Steenbakker van Victoria uit Kwadendamme 1ste zij- vogel: M. Margriet uit Perk (België), 2de zijvogel: W A. de Wilde van Juliana uit Oudelande 1ste boven- kal: P. Rentmeester van Willem Tel' uit Ovezande, 2de bovenkal: J. Goe theer van Juliana uit Oudelande lste onderkal: C. V. 't Westeinde van Soranus uit Heinkenszand, 2de onderkal: W. N. v. Liere van Edele Handboog uit Oudelande, beide laat- sten bij loting, lste klep: Iz. Helm- strijd van Juliana uit Oudelande, 2de klep: Jac. Priem van Zeelandia uit Ovezande, 3de klep: A. A. Geen- se van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk, 4de klep: W de Jonge van ADLM uit Kwadendamme. Uitslag van de tweede wip. lste hoofdvogel: Jac. Priem van Zeelandia uit Ovezande, 2de hoofdvogel: C. Stouthamer van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk. deze schutter schoot ook de eerste zij vo gel, 2de zijvogel: P Traas van Vios uit 's-Heerenhoek. 3de zij vogel- Jac. Westveer van Edele Handboog uit Oudelande 4de zij vogel: C. de Vis ser van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk, lste kal: Adri. de Jonge van ADLM uit Kwadendamme, 2de kal: P. Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande, 3de kal: C Westdorp van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek, 4de kal: R. Verdonk van Concordia uit 's-Heerenhoek. Aan deze schie ting namen 92 schutters van 17 ver enigingen deel. Rob van Hoek, Arie van Wierin- gen en Huub Heuts hebben maandag en dinsdag uren moeten zwoegen voor tien minuten „Saeftinghefilm". (Van onze correspondent) KIELÖRECHT Vandaag Wordt te Kjeldrecht een grote jaarmarkt gehouden voor paarden en hoornvee, ter gelegenheid van de kermis. Er zijn voor veertigduizend frank prij zen, eremetaal en bekers. Op woensdag is er tevens een schieting in lokaal J. Vermeiren. Op donderdag I oktober en zaterdag 3 oktober zijn er schietingen op de liggende wip bij J. Werrens. Ten slotte heeft op zondag 4 oktober een grote grensvlucht voor de duiven plaats vanuit Quivrain. Op die dag is er verder nog een schieting op de liggende wip bij L. Timmermans en in de namiddag zijn er in de Dorps- straat-Smitshoek volksspelen, die worden georganiseerd door het wijkcomité „De Beurs". DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS 16,— per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ct. incassokosten); f 5,55 per maand (incl. 9 ct. incassokos ten.) Buiten verspreidingsge bied f 23,- per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920. HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940. (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 7764. Postbus 116. A. F. Koopman Chef Zeeland tel. privé 7438 (01180) Redacteur Goes: M. Kersten, tel. 01100-6584. Coördinerend redacteur Zeeuwsch- Vlaanderen G. van Berke) (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A. Schel] (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) ADV.-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-428) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Temeuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4316). R. Vaes (01195-433) (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN. Televisie verslaggever Rob van Hoek van de Nederlandse Omroep Stich ting, cameraman Arie van Wie- ringen en geluidsman Huub van Heuts van Cinecentrum uit Hil versum hebben maandag en gis teren televisie-opamen gemaakt in het Land van Saeftinghe". Ze hebben een reportage gemaakt naar aanleiding van het recente verzoek uit vogelbescher mingskringen aan de gemeente Hulst om in principe „het Land van Saeftinghe" tot beschermd natuurgebied te verklaren. De tien minuten durende film, zal donderdag (morgen) op het scherm te zien zijn tussen zeven en acht uur. Maandag „heeft het t.v.-team wat algemene dingen „gemaakt", zoals dat heet. Daarbij zag cameraman Arie van Wieringen zich voor de bijzonder moeilijke taak geplaatst nerveuze vogelkolonies op het cellu loid vast te leggen Arie van Wieringen: „Er waren niet zoveel vogels. Bovendien waren ze van de wijs door de pas geopende jacht of zoiets". Gisteren is er een interview gemaakt met Saeftinghe- expert en gepensioneerd politieman F. van de Zande, Met meters filmmateriaal is de ploeg dinsdag laat in de middag uit het Verdronken Land, terug in de bewoonde wereld gekomen. Heel wat muggesteken en een paar erva ringen rijker. (Van onze correspondent) WESTDORPE. Op de twee staande wippen in de Molenstraat te Westdorpe organiseerde de schut tersvereniging „St.-Sebastiaan" wed strijden, waarvoor een goede deel name bestond, ook van Belgische zijde. De uitslag luidt: Wip 1: Eerste en tweede hoge: Peter Verhelst, West dorpe; 3e hoge: A. Roels, Axel; eer ste zijvogel: G. van Waes, Westdor pe; tweede zijvogel: A. Verbiest, Zuiddorpe; eerste kal: Koen van Waes, Westdorpe; tweede kal: J. van Remortel, St.-Jansteen. Wip 2: eer ste hoogvogel: Koen van Waes, West dorpe; tweede hoogvogel: J. van Re- mortel, St.-Jansteen; eerste zijvogel: Eugène Verhelst, Westdorpe; tweede zij vogel: E. Tieleman, Axel; eerste en tweede kal: resp. E. Tieleman, Axel en A. Goethals, Westdorpe. Bejaardensoos De 14-daagse bijeenkomsten van de bejaardenso ciëteit te Heinkenszand zullen dit jaar weer beginnen op woensdag 7 oktober, om twee uur 's middags in het dienstgebouw van de Ned. Herv. kerk ter plaatse. Voor de bejaarden staan diverse spelen ter beschik king, zoals twee biljarts en sjoel bakken. Voor de dames is er gele genheid tot deelname aan allerhande soort handwerk. Tijdens de bijeen komsten zal, tegen kostprijs, koffie en of thee worden geserveerd. De bejaarden, die hiervoor belangstel ling hebben, kunnen ook deelnemen aan de in samenwerking met het Groene Kruis tegeven gymnastiek lessen voor bejaarden. Vooi voor en i opge het dins om Koe af e Weersvooruitzichten ir middeld over Nederland Voor donderdag: aant; 1 tot 6; min.-temp.: 0 tot ven normaal; max.-temp. den onder normaal; kans ge periode van minstens procent; kans op een g etmaal: 30 procent. Voor vrijdag: aantal tot 6; min.-temp.: 0 tot 3 der normaal; max.-temp.: den onder normaal; kans ge periode van minstens Procent; kans op een g etmaal: 40 procent. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Aan de schieting bij M. de Cock te Zuiddorpe namen 46 schutters deel De uitslag was als volgt: le hoogvogel P vEsbroek, (Sluiskil). 2e hoogvogel P. v. Es- broek (Sluiskil), le zijvogel A. Ste vens (Overslag). 2e zijvogel G. V. Damme (Koewacht), le kal V. Wil- lems (Sleidinge). 2e kal F. Kamoen (Westdorpe; Van de jubileumsehieting was de uitslag: le hoogvogel M. de Cock (Zuiddorpe), 2e hoogvogel P. Wael- put (Koewacht), le zij vogel C. v. Overloop (Zuiddorpe), 2e zijvogel J. Marchandt (Moerbeke), 3e zijvogel H.A. de Schepper (Koewacht), 4e zijvogel A. de Block (Koewacht), le kal A. de Block (Koewacht), 2e kal M. Fuijter (Moerbeke), 3e kal M. de Cock (Zuiddorpe), 4e ka] R. Hamer link (Zelzaete». (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Vandaag moet het 161 ton metende kustvaartuig „Horizon" uit Leidschendam boven water komen. Twee drijvende bok ken zijn gisteren bezig geweest met het aanbrengen van de stroppen. De „Horizon" zonk op 20 september binnen enkele minuten na een aan varing met een Spaanse vrachtvaar der, pal op de Westdam in de Ter- neuzense buitenhaven. De vier opva renden van de „Horizon", die met een lading op weg was naai' Enge land kon ternauwernood worden ge red. Het schip kwam bij het uitva ren van de haven op onverklaarbare wijze dwars en stuurloos te liggen, waarna de aanvaring plaats vond.

de Stem | 1970 | | pagina 2