a o. MEER BUITEN PARLEMENTAIRE ACTIES De slag van Scheveningen AK&OORD TUSSEN ARAFAT EN HOESSEIN DERDE PLAATS VOOR AD HAVERMANS VREDESPRIJS VOOR ZWEEDS ECHTPAAR Er was niet doorheen te breken Eensgezinde PSP wil behalve samenwerking: LMilitaire acties direct stoppen SLEESWIJK OVER BROKKENSHOW DE Vrijheid voor alle gijzelaars Meisje uit Steenbergen overlijdt na ongeval Twee muiters vergiftigen 22 opvarenden minium Axel /AN DAAG toonstellingen Van houdend warm Ifi oogwater weert schendingen Kettingbotsing bij Moerdijkbrug Man (36) bezivijkt aan verwondingen Veel schuim op vuur van Zwanenburgers Pistool Felle charges Twinti g Haagse politiemannen en vier Zuid- Molukkers gewond Daf trekt 250 Marokkanen aan Wereldkampioenschap ploegen JONGEN RIJDT IN OP AGENTE IN ZEVENBERGEN Faillissement zal bouw niet hinderen Meeste vrachtwagens vertonen gebrek Ook 400 in lederindustrie 95 ADVERTENTIE) MAANDAG 28 SEPTEMBER 1970 DN- EN KOUDEWERING JZETRAMEN, 4 uitvoeringen, ipeciale prijzen nuü! straat 50, tel. 01155-1380-1234 Films 20 uur: )e nichten 18 jaar jgebouw 20 uur: naakte zee der wind. IURG uur: a.l. tG ;0 uur: il Patton, 14 j. EN 20 uur: k dood en kom terug 18 j, EN ra, 20 uur: elzing, 18 j. PEN De lummels van de eerste I San, koning van de jungle Goodbye Mr. Chips, 14 j. Het geheim van de Apen- 14 j. 1: De koddigste man ter 14 j. La Horse, 14 j. Gladiatoren voor de vrjj- 1 3- Woodstock, 14 j. Parijs brandt, 14 j. iades: Vier tegenover de 18 j. Zelfmoordcommando, 18 j. Mash, 18 j. De dingen van het leven, Een man apart genoemd, Het groot restaurant, 14 j. c: Anna der 1000 dagen 18 j, e: Candy, 18 j. Love, 18 j. L.AAS y: Bestemming Poolbasis 18 j. Leven en minnen, 18 j. De non, 18j. Dood en diamanten, 18 j. De abdis van Monza, 18 j. eel - Muziek - Dans DAM ichouwburg, 20.15 uur. ands Danstheater, elen (Grote zaal) 20.15 uur, i in Wien", m.m.v. het Hollands Philharmonisch o.l.v. Robert Stolz. Solisten Schramm en Heinz Hoppe. {PEN led. Schouwburg, 20.00 uur: de gebod - steel wat min- ran Dario Fo. AMERSFOORT De PSP staat open voor gesprekken met andere politieke partijen en groeperingen, maar deze contacten of samenwer king op het politiek-parlementaire vlak zullen gepaard moeten gaan met brede buiten-parlementaire ac ties aan de basis in samenwerking met spontane actiegroepen, vak bonden, politieke partijen of indivi duele geïnteresseerden. Ook zijn de partijgelederen gesloten voor Troskisten. Dit is de Inhoud van een resolu tie, die de algemene vergadering van de PSP dit weekend in Amers foort heeft aangenomen (met biina algemene stemmen). Het partijbe stuur had zelf om een dergelijke resolutie gevraagd, omdat het de partij wilde halen uit de impasse van al of niet samenwerken met andere politieke groeperingen. Te gen het voorstel van het bestuur kwam een resolutie van de links- socialistisclie afdeling Amsterdam, gesteund door Rotterdam, waarin minder accent wordt gelegd op mo gelijke regeringsverantwoordelijk heid, en meer op verbreding en verdieping van de buitenparlemen taire zelfwerkzaamheid van de be volking. In een geheel andere richting ging een tegenvoorstel dat door de afdeling Amersfoort werd inge diend. Daarin wordt sterke nadruk gelegd op samenwerking met ande re partijen en groeperingen, spe ciaal met PvdA. PPR en D'68- Uiteindelijk werd een tussenvoor stel aangenomen. Daarin staat, dat tie samenwerking van PSP en an dere partijen alleen mogelijk is bij het gezamenlijk voeren van oppo sitie en dat de PSP alleen aan een regering zal gaan meedoen wan neer deze uitgaat van structuurher vormingen van de samenleving in anti-kapitalistische zin- De bedoelng van het partijbe stuur is, dat de PSP mee zal kun nen doen aan een oppositionele blokvorming tegen een eventueel nieuw soort kabinet-De Jong. Vol gens partijvoorzitter Burggraaf sluit de resolutie deelname van de PSP aan een progressief akkoord (PAK) uit. Uitgangspunt van de PAK-gedachte is een gezamenlijk verkiezingsprogram, en daar heeft tie PSP geen behoefte aan. Wel is het de bedoeling van het partijbestuur om van punt tot punt het PSP-programina te gaan ver gelijken met de programma's van andere vooruitstrevende partijen om te zien of in het praktische on treden in de politiek een gezamen lijke steilingname met andere par tijen mogelijk is. Daarbij werd als voorbeeld genoemd het laten optre den in een bepaalde politieke zaak van een woordvoerder. Hoewel er binnen de PSP nog duidelijk verschillende stromingen naar buiten traden, overheerste niettemin de eensgezindheid op het oartiiccngres Door de aangenomen resolutie zijn de partijorganen op nieuw in staat tot een slagvaardig politiek optreden te komen. Voorzitter Burggraaf vond het een van de beste congressen die de PSP heeft gehad. Bij de legerplaats 't Harde heb ben zaterdagmiddag onveer veertig leden en aanhangers van. de PSP, onder wie het Tweede-Kamerlid Van der Spek, een korte demon stratie gehouden. De betoging ver liep zonder incidenten. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Twintig Haagse politiemannen zijn zaterdag ge wond bij een afschuwelijke rel rond het gevangeniscomplex in Scheveningen. Woedende Zuidmolultse jongeren gooiden stukken trottoirtegels, klinkers en keien naar ongehelmde politieruiters en mannen van de mobiele eenheid, die de vreselijke regen van stenen met hun bamboescliilden en helmen niet konden weerstaan. Dit vormde het trieste slot van een tamelijk rustig begonnen demon stratie. Schietingen e Kraai, 14.30 uur Diversen astorie, 20 uur: Vergadering ieraad. ,E Schoonenbcrg 14.30 uur: illing. De Cap. ir deze rubriek tel. 01180— Postbus 116 in Middelburg. andel Van Geyt: Expositie eind in de Kunst" (t.m. 10 Werkd. 9—12 en 13—18 uur. an 1417 uur. jDAM <m Boymans-van Beuningen: tie objecten van glas en ce- uit Tsjechoslowakije (t.m- tie Aanwinsten oude grafiek nov.). tie Edvard Munch, tekenin- juarellen, grafiek (t.m. 1 n0" Ma. t.m zat. 1017, Zon. Bovendien woe. van 20— :m Museum, Burg. s'Jacobs- Expositie „En de haven e voort, 1945—1970" (t.m. 30 Dag. van 1017 uur. Zon. 17 uur. e Ahoy: Bloemententoon- „Femina" (t.m. 30 sept.)- an 10—17 en 19—22.30 uur. Kunststichting, Zuidplein tie Teruo Onuma. schilde- an gouaches (t.m 29 sept.)- 1017, zon van 1217 u- SEE ntemuseum: Expositie smodellen. aardewerk, po1" (t.m. 30 okt.). Ma. t.m. zat. en 13.3016.30 uur. (Van onze redactie buitenland) CAIRO/AMMA&. De Arabische vorsten en regeringsleiders heb- ben gisteravond in Caïro een akkoord bereikt over de Jordaanse crisis. Het ook door Koning Hoessein en Yasser Arafat ondertekende ak- I koord voorziet in een onmiddellijk staakt-het-vuren in Jordanië, de 1 instelling van een commissie van Arabische landen die toezicht moe ten houden op het naleven van het bestand, het terugtrekken van de Jordaanse troepen op stellingen, die zij voor de burgeroorlog innamen en het terugtrekken van alle Palestijnse commando's uit Amman. Na de ondertekening omarmden I Hoessein en Arafat elkaar en poseer den voor de fotografen. Terwijl koning Hoessein in Caïro lichter gesloten deuren met de Ara- I bische vorsten en regeringsleiders Int te confereren, werd uit Amman i bericht, dat er door de Jordaanse I troepen nog steeds geschoten werd. 1 Een Palestijnse woordvoerder in Bei- I met beschuldigde de Jordaanse troe pen ervan verscheidene delen van [14e hoofdstad zondag te hebben be- Ischoten. Ook uit de steden Zarka I en Salt werden gevechten gemeld. In het gisteravond in Caïro uitge heven communiqué wordt onder meer gezegd: „Er is besloten onmid dellijk een einde te maken aan de I militaire operaties, zowel door de brdaanse troepen als door de strijd krachten van het Palestijnse verzet. Het akkoord voorziet verder in „een hnelle terugtrekking van alle Jor daanse troepen uit Amman naar hun haste basissen en het terugtrekken lvan de commandotroepen uit de hoofdstad, teneinde deze te concen treren in de gebieden, die aan de |")mmando's zijn toegewezen". ..Alle personen, die door beide par- l'ijen worden vastgehouden, zullen l'wmiddellijk in vrijheid worden ge loeid". De Jordaanse troepen en de Pa lestijnse commando's zullen zich ook httugtrekken uit Irbid en alle andere steden in Jordanië. De commissie die moet toezien op naleving van het akkoord staat g 29 september. op Zoom 3.17 en 15.21' rt 2.21 en 14.33, Made- en 6.04 en 17.58, Terneuzen 14.00, Vlissingen 1-16 en emeldinge 3.07 en 15.17. :e De opbrengst van de die gehouden is aan de deur r.-k. kerk en Ned. herv- pr de reclassering heeft Dracht. I Vooruitzichten I 'oor dinsdag en I woensdag, opge- Itl door het 1 KNMI op zondag I °m 18 uur: Ovèr- Wegend droog en I tamelijk zonnig. 1 Aanhoudend vrij warm. Weersvooruitzichten in cijfers ge I middeld over Nedeidand: Voor dinsdag: aantal uren zon: 3 '•ot 9. Min. temp.: 0 tot- 4 graden bo ten normaal. Max. temp.: 2 tot 6 "aden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: '5 procent. Kans op een geheel droog I 'traaal90 procent. 1 Voor woensdag: aantal uren zon: - lot 8. Min. temp.: 2 tot 7 graden boven normaal. Max. temp.: 1 tot 5 Kaden boven normaal. Kans op een Joge periode van minstens 12 uur: Procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. onder leiding van de Tunesische pre mier Bahi Dadgham. Premier van de nieuwe Jordaanse regering is Ahmad Toekan, die 75 jaar is. Hij zal ook minister van bui tenlandse zaken zijn in het kabinet, dat dertien leden, onder wie zes mi litairen telt. Hij is na de juni-oor- log van 1967 in zes kabinetten minis ter geweest. Hij heeft van koning Hoessein de opdracht gekregen al het mogelijke te doen voor de terugkeer tot een normale toestand. (Van onze redactie buitenland) CAIRO/AMMAN Hoewel het Internationale Rode Kruis in Genève er nog geen bevesti ging van heeft ontvangen, heeft radio Cairo gisteren meegedeeld dat de laatste zes gijzelaars in Jordanië - waarschijnlijk alle Is raëliërs - zijn vrijgelaten. Ze zouden zijn overgedragen aan de Amerikaanse ambassade in de Jordaanse hoofdstad. De 32 gijzelaars, die reed za terdag werden vrijgelaten en hierop direct naar Nicosia op Cy prus zijn vertrokken, maken het goed. Het waren bijna alle Ame rikanen. De Palestijnse radio in Bagdad heeft melding gemaakt van gevech ten in Noord-Jordanië, die ook na het vrijdag afgekondigde bestand werden voortgezet. Een militaire woordvoer der zei over de radio, dat het gebied rond Ajloen, 50 km ten noorden van Amman, in handen van de Palestij- nen is. Bij Jerash was slag geleverd met Jordaanse troepen, die zich te rugtrokken. Ook bij Irbid was vol gens de woordvoerder gevochten met Jordaanse eenheden. (Van een onzer verslaggevers) MOERDIJK Op rijksweg 16, vlak bij de Moerdijkbrug, heeft zich gisteravond een kettingbotsing voor gedaan, waarbij zes personenauto's waren betrokken. Twee personen raakten gewond. Zij moesten naar de ziekenhuizen in respectievelijk Dordrecht en Rot terdam worden overgebracht. De ma teriële schade was aanzienlijk. Als gevolg van het ongeluk was er ver traging voor het verkeer; er ontstond een lange file. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De heer H. Wiemes (36) uit Axel is zaterdagmiddag in het St.-Elisabethziekenhuis overleden. Hij werd op 18 september met zijn dochtertje gewond bij een aanrijding in zijn woonplaats. SCHIPHOL (ANP) Als protest tegen de geluidshinder der vliegtui gen hebben „De Lastige Zwanenbur gers" zaterdagochtend opnieuw een actie ontketend op Schiphol. Een groepje jongelui bestaande uit enkele tientallen jongens en meisjes stak op het viaduct over de rijks weg precies bij de hoofdingang van het Schipholterrein twee oude per- sonenbusjes in brand, die ze zelf naar het vliegveld hadden meegebracht. Het gevolg was, dat het autoverkeer naar Schiphol korte tijd werd opge houden. Takelwagens van de duchthaven zelf sleepten de brandende busjes naar de kant, waar de brandweer het vuur met schuim bluste. De weg was binnen een kwartier weer vrij. Meer dan drieduizend Zuidmoluk- kers waren naar het huis van bewa ring getrokken voor het zingen van enkele volksliederen. In Schevenin gen zitten nog de 33 Zuidmolukse jongeren van „De dag van Wasse naar". Deze tragische dag is nu ge volgd door „De slag van Schevenin gen" waarbij ongetwijfeld ook doden hadden kunnen vallen. Afgezien van de 29 politiemannen die letsel oplie pen zijn zes paarden en vier Zuid molukkers gewond. Een van de jongeren moest met ernstig hoofdletsel naar de neurolo gische Ursula-kliniek in Wassenaar worden gebracht. De materiële schade is aanzienlijk. De massale betoging begon 's ochtends ordentelijk vanaf het Malieveld. De jongeren droegen vlaggen en spandoeken mee Bij de gevangenis in Scheveningen ontstonden de eerste moeilijkheden. Het kwam plotseling tot een storm loop op de poort. Zes politieruiters voerden een charge uit, die met een regen van stenen werd bentwoord. Een van de ruiters kreeg een steen tegen zijn hoofd. Hij raakte zo in het nauw dat een collega naast hem zijn pistool trok en twee schoten in de lucht loste. De menigte deinsde terug; de 70 man sterke ordedienst van de Zuidmolukkers waarin de Haagse politie een vast vertrouwen had faalde voor de eerste keer. Er vielen drie gewonden. Naar schatting ongeveer 200 fana tieke jongeren weigerden hierna te vertrekken. Er ontstond steeds meer rumoer. Toen er met steeds kortere tussenpozen stenen naar de vier op gestelde politieruiters vlogen en de paarden begonnen te steigeren barst te de bom. Plotseling veranderde de Van Alkemadelaan in een slag veld. Volkomen overdonderd pro beerden de politiemannen de hon derden stenen te ontwijken. Er ont stond een verbitterde strijd. Het 30 man sterke politiepeloton moest zich terugtrekken. De verblinde demon stranten wierpen zelfs betonstukken. De politie voerde felle charges uit. Een rechercheur die door 20 Zuid molukkers met stenen, vlaggestok- ken en flesjes werd bekogeld trok (Van een onzer verslaggevers) STEENBERGEN De 15-jarige Els Simons uit Steenbergen is gisteren in het Lievensbergziekenhuis te Bergen op Zoom overleden aan de gevolgen die zij als duo-passagiere van een bromfiets tijdens een verkeersongeval op 16 augustus in haar woonplaats op liep. Haar vriend, de 19-jarige M. Ak kermans uit Steenbergen werd daar bij op slag gedood. al vluchtend zijn pistool. Een be toger sloeg het hem uit zijn hand. De man wist het vuurwapen te grij pen en rende weg. Hij werd ontzet door ruiters en agenten. De orde- dienst van de Zuidmolukkers die voor de tweede keer had gefaald vocht mee aan de kant van de politie. Tenslotte slaagde men er in de meute te verdrijven. De 20 gewonde politiemannen werden in een zie kenhuis of op liet hoofdbureau be handeld. Een ruiter moest geope reerd worden aan een gebroken neusbeentje. Het letsel varieerde van een ontwrichte schouder tot ver wonding aan gezicht, handen enz. „Het was geen Hollandse rel. Deze jongens wisten niet meer wat zij deden. Als wij arrestaties hadden verricht zou er een nog ernstiger situatie zijn ontstaan", aldus de Haagse politie. EINDHOVEN (ANP) Bij DAF is het niet mogelijk geweest de inarkt- stijging dit jaar geheel bij te houden. De produktie kon geen gelijke tred houden met de vraag in binnen- en buitenland. De oorzaak daarvan is ge legen in de moeilijke situatie voor de personeelsvoorziening in het bedrijf te Born (Limburg) Om in de behoefte aan produktieve krachten te kunnen voorzien, heeft het Limburgse bedrijf reeds 600 Bel gische arbeiders uit het grensgebied aangetrokken, terwijl daarnaast 250 Marokkaanse gastarbeiders het ar beidspotentieel komen versterken. De fabriek heeft voorts de gevol gen ondervonden van de voortduren de prijsverhogingen van grondstoffen en toegeleverde onderdelen op de in ternationale markt, die ertoe hebben geleid dat personenauto's met 3,5 tot 4 pet moeten worden verhoogd. Prij zen van bedrijfsauto's moeten met 4,5 pet. verhoogd worden. Exportprijzen ondergaan dezelfde stijging. (Van een onzer verslaggevers) ZEVENBERGSCHENHOEK HORSENS De 25-jarige Ad Havermans uit Zevenbergschen- hoek is derde geworden bij het wereldkampioenschap ploegen, dat zaterdag in het Deense Hor- sens (Jutland) is gehouden. Ruilof van Putten uit Dirksland, de twee de deelnemende Nederlander, klasseerde zich als zesde bij deze kampioenschappen, die door 15.000 toeschouwers werden gevolgd. In huize Havermans in Zeven- bergschenhoek was de vreugde om de bronzen plak van Ad groot. „We hebben een gezellig feestje gebouwd", vertelt Diny Haver mans (24). „We hadden er wel op gerekend, dat Ad een goed figuur zou slaan, maar dat er een derde plaats uit de bus is gekomen was voor ons toch wel een grote ver rassing. Ad ging trouwens vol vertrouwen naar Denemarken. De grond daar vertoont veel overeen komst met die wij hier hebben. En bovendien wist hij, dat hij kon be schikken over een trekker van het merk, dat hij hier ook ge- AD HAVERMANS promotie bruikt", aldus de zus van Neder lands ploegkampioen. Aan het wereldkampioenschap namen ongeveer 40 ploegers uit negentien landen deel. Ook vorig jaar was Ad Havermans present bij de wereldkampioenschappen. Hij werd toen zeventiende. „Hij heeft een mooie promotie ge maakt", vinden zijn zus Diny en de andere familieleden. (Van onze correspondent) TILBURG Met bijna 80 kilome ter snelheid is zaterdagmiddag de 22- jarige Tilburgse broodbezorger J. v. I). op de Ringbaan-Oost ingereden o» een agente van politie, die met colle ga's controle uitoefende op de snel lieid van passerende auto's. De agente, de 24-jarige mej. C. Sweens, kon zich dank zij een sprong ternauwernood in veiligheid stellen. Gemotoriseerde collega's wisten de man te achterhalen en aan te houden Hij is ingesloten. Hem zal poging tor doodslag c.q. zware mishandeling ten laste worden gelegd. VOORBURG De bonw van de 189 woningen in Zevenbergen en West maas zal door het faillissement van aannemer P. Bakker uit Roosendaal niet worden gestagneerd. De opdrachtgever, het bouwbureau Bohemen N.V. uit Voorburg,.^heeft de uitvoerders en bouwvakkers in dienst genomen, zodat het werk vandaag normaal voortgezet kan worden. Ei- wordt reeds onderhandeld met een nieuwe aannemer, die de bouw defi nitief zal afmaken. De kopers zullen van deze aannemerswisseling geen enkel financieel nadeel ondervinden, aldus een woordvoerder van het bouwbureau Bohemen DEN HAAG (A.N.P.) Van de 10.000 vrachtauto's, die het vorige jaar voor een technisch onderzoek door de rijkspolitie zijn aangehouden, bleken er 7000 een of ander manke ment te hebben. Driehonderd vrachtauto's werden meteen uit het verkeer gehaald en 100 daarvan zijn tenslotte bij de slo per terechtgekomen. CURITIBA (A.F.P./Reuter) Vo rige week dinsdag werd op een zand plaat voor de Braziliaanse kust bij Paranangua, 240 kilometer ten zuid westen van Sao Pauio, een Chinees vissersschip, afkomstig van Formo sa, aangetroffen. Er waren vijf men sen aan boord. Uit een onderzoek van de politie bleek dat zij de enige over levenden van de „Tsjin Hai II" wa ren, die tien dagen geleden in het zuidelijke deel van de Atlantische Oceaan door twee muiters was buit gemaakt. De muiters, die tot de overleven den behoren, hadden 's nachts toen de bemanning lag te slapen, de deu ren van de hutten op slot gedaan. Daarna hadden zij ammoniakgas in het ventilatiessyteem gedaan. Twee entwintig opvarenden, onder wie de kapitein, vonden door vergiftiging de dood. Twee bemanningsleden hadden echter uit hun hutten weten te ont snappen. Samen met de wacht, die bewusteloos was geslagen, wisten zij de muiteTS te overmeesteren en bon den hen aan de mast vast. De doden werden midden in de Atlantische Oceaan over boord gezet. Een week later was het schip, waarvan de ra dio onklaar was geraakt, tvoor de kust van Brazilië gestrainid. UTRECHT De katholieke bond van werknemers in industriële be drijven St. Willibrordus heeft mee gedeeld, dat met de federatie van Nederlandse schoenfabrikanten over eenstemming is bereikt over een ex tra uitkering voor het twaalf a dertienduizend man tellende produk- tiepersoneel. Tussen de bonden en de federatie is overeengekomen, dat de uitkering zal worden gesplist. Er wordt drie maal 100 betaald en bovendien krij gen de werknemers het laatste kwar taal van dit jaar een toeslag van ƒ7.50 per week. FRANKFURT (DPA) Het Zweedse echtjiaar Gunnar en Alva Myrdal heeft gisteren in de Pauiuskerk in Frankfurt de Vredesprijs 1970 van de Duitse boekhandel ontvangen. Zij kregen de prijs voor hun verdiensten op het gebied van het vredesonderzoek. De 71-jarige Gunnar Myrdal leidt een instituut voor vredesonderzoek in Stockholm, zijn echtgenote is minister voor ontwapeningsvraagstukken. De bij de prijs behorende oorkonde en 10.000 gulden werden hun in een feestelijke bijeenkomst overhandigd door de voorzitter van de Duitse boek handel. Buiten de Pauiuskerk deelden enige demonstranten pamfletten uit, waarin geprotesteerd werd tegen de toekenning van de prijs aan Gunnar Myrdal. Hij was in 1945 minister van handel in het Zweedse kabinet dat besloot enige duizenden Duitsers, die naar Zweden gevlucht waren, aan de Sovjet-Unie uit te leveren. (Van een onzer verslaggevers) ETTEN-LEUR „Corry met haar ervaring en ik met m'n grijze haren wij korten niet zo gauw een programma in. Maar hier was echt niet doorheen te breken". Dit zei ons René Sleeswijk over de voortijdige beëindiging van de Corry Brokkenshow in De Nobc- iaer in Etten-Leur, waarover wij in enkele edities van zaterdag reeds schreven. De helft van de tweehonderd be zoekers bestond uit jongeren - vol gens de heer Sleeswijk in de leef tijd van twaalf tot zestien jaar. De jongelui gedroegen zich volgens de heer Sleeswijk zo rumoerig dat het onmogelijk werd om een ingewik kelde tour de chant uit te voeren. Het programma werd een half uur ingekort. Volgens de lieer Sleeswijk was er voor de pauze, toen zijn vrouw nog niet optrad al zoveel rumoer dat oudere bezoekers de zaal verlieten en alvast koffie gingen drinken in de foyer. De Corry Brokken-show werd, in De Nobelaer gepresenteerd in het kader van de Brabantse Mu- ziektiendaagse. Uit de voorverkoop bleek dat voor deze avond weinig belangstelling bestond. Dat er toch nog 200 bezoekers waren, kwam door de toepassing van een spe ciale scholierenregeling. Er zaten ongeveer honderd leerlingen van de Etten-Leurse Scholen Gemeenschap in de zaal. Volgens directeur C. Wit van De Nobelaer waren er deze keer in derdaad wel wat erg jonge bezoe kers. Op het moment dat de voor stelling werd beëindigd was de heer Wit niet in de Nobelaer. Achteraf heeft hij een achttal oudere bezoe kers gesproken. Daarbij zou hij, niet de indruk hebben gekregen dat er zóveel lawaai was, dat de show moest worden gestopt. Over de afwikkeling van deze kwestie zou de heer Wit vandaag contact opnemen met de organisa tors van de Muziek Tiendaagse.

de Stem | 1970 | | pagina 3