aaide einde Duitsers fysiek sterker dan Nederlanders Hongaars équipe oppermachtig in tafeltennisstrijd NEDERLAAG VAN WARANDE: 2-1 WINST VEERSE PLOEG Good Luck aan de leiding n zomer merkr KORTJ Griek leidt Ajax-Nendori SPRINT VIJFDE BIJ DAMES EN HEREN Gelijkspel Wit-Zwart *rkj allemaal hetzelfde merk. 't is sterk, allemaal hetzelfde merk. 't is sterk, allemaal hetzelfde lAG ;e spieren per dag! BROCHURE IN *T ACHTERSTAND UITSTEL EINDSTAND STOOTKRACHT Wellaform vetvrij 1.75 Wellaform vet 1.75 Wellaform dry 2.25 VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 28 SEPTEMBER 1970 dertig ronden te rijden erop dat de beslissende gevormd was. Toen elf n voorsprong van circa opbouwden. Dat waren 7esterweele, Slings, Tho- 1, Blok, Van de Bunder, Evertse, de Waal en de' zouden achteraf bezien nners zijn waaronder de huilging, doch de juiste og niet ingetreden, achtereenvolgens Blok, Gijzel hun omtsnappinigs- agen stranden, plaatste nan Thomas vijf ronden einde de beslissende de- op het moment dat de s voor de eindzege hun ie aan het kiezen waren, under deed nog wel een ging om de groep erop te aar Thomas bleef buiten :ehonderd meter na Tho- te een groepje van zes van Bertus Slings uit Al- de sprint om de tweede 1 Grand Thomas (Philip, km 3.10.12, 2 B. Slings iam), 3 W. Evertse (Zie- J. Westerweele (Sluis), 5 Bunder (IJzendijke), 6 J. Ierseke), 7 J. Hinneman 8 H. Gijsel (Heikant) op J. de Blok (Kruiningen) Feber (Sluiskil), op 38 de Waal (Axel), op 40 de Smit uit Hoofdplaat op 13 J. Brinkman (Rotter- Huyps (Heerle), 15 W. (Heinkanszand), 16 H. 'erneuzen), 17 H. Slings lam), 18 J. Moelker (We- 19 F. Meyaard (Wemel- D. Aardoom (Hulst) en nker (Zwijndrecht). "isep in Pri Prince nhage. Potterstraat 16. Amsterdam 11 lodig! tn adresseren aan: Antwoorder. 61, BW 157/ j. GRATIS de uitvoerige druk toe te zenden met aUe I rent het nieuwe illworker 2. BW 157/""" 3 1 ■■■■■tiHHtai VERDIENDE ZEGE DUITSLAND Angst voor tegenstander (Van onze speciale verslaggever) BRUSSEL. West-Duitsland heeft de eerste Europese hockey- beker mee naar huis genomen. In duel met Nederland zege vierden de Duitsers met 31. Toen het erop aankwam toonde, de eerder in het toernooi weinig imponerende Duitse ploeg, die bijvoor beeld door verlengingen tegen Engeland en Frankrijk respectievelijk de kwart- en halve finales doorkwam, zich toch weer de sterkste. Het Nederlandse elftal, dat zaterdag met glans in de halve finale Spanje met 20 versloeg, kon zondag in het Heyselstadion niet die hoogte bereiken die nodig is om de niet alleen fysiek sterkere maar ook meer attente Duitse ploeg, die vooral in de persoonlijke duels een tempo sneller was, te verslaan. ELLEN KLATT ...bedachtzamer... Geen revanche dus voor Bombay 1970 toen in de finale van dit in februari gehouden toernooi Neder land en West-Duitsland ook tegeno ver elkaar stonden. Toen wonnen de Duitsers met 3-0. Zondag in Brussel Moment uit een Nederlandse aanval op het Duitse doel, die geen succes zal opleveren. ROTTERDAM (ANP) Zoltan en Sido Ferene stapten zondagavond breed glimlachend uit de benawde Energiehal in R'dam. De Hongaarse formatie van de voormalige wereld kampioenen, thans resp. trainer en chef d'équipe van de Hongaarse ta feltennisploeg, had het meer dan voortreffelijk gedaan bij de drie daagse internationale tafeltennis kampioenschappen van Nederland. Met drie kampioenen, de heren lan denploeg, het herenenkelspel en het herendubbel, was er reden tot la chen. Wanneer men daar nog bij optelt de tweede-plaatsen in het damesenkel- en dubbelspel, dan is poesta in een uiterst opgewekte stemming was. De eerste titels, die ooit in het internationale tafeltenniskampioen schap van Nederland voor landen ploegen zijn verspeeld, gingen naar resp. West-Duitsland bij de dames en Hongarije bij de heren. De West- duitse meisjes, Agnes Simon en Dia na Schöler waren in de eindstrijd tegen de Hongaarse meisjes Magos en Kishazi oppermachtig. Van formidabel gehalte was de eindstrijd tussen de superieur spe lende Hongaren, getraind in de kei harde school van het vroegere feno meen Bercsic, en de zich moedig verwerende Zuidslaven. De Neder landse ploegen hebben zich goed geweerd op de drie dagen durende kampioenschappen. Het Nederlandse A-team met V. de Helm en Bert Schoofs trok zich via een 30 zege op Belgi op naar de laatste achit waarin het echter stuitte op Zwe- waarin het echter stuitte op zweden. Bijzonder goed kwam bij de da mes de jeugdige Sonja Holtzel vóór de dag. De nog van sterallures ge speende blonde speelster heeft een AMSTERDAM De tweede wed strijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tussen Ajax en Nendori Tirana, die woensdag in Amsterdam wordt gespeeld, staat onder Griekse leiding. Scheidsrech ter is Cristos Michas en grensrechters zijn Mario Komnuakis en Nicolas Zlatanos. uitstekende indruk achtergelaten en laten zien dat het er met de toe komst bij de dames nog niet zo slecht uitziet. Hetgeen ook gezegd kan worden van het spel van een Hans van dein Broek en een Henk van der Zee. De ervaring ontbreekt nog, maar gezien het voortvarende bestuur van de N.T.T.B., lijkt het niet boud te beweren dat hij de a.s. wereldkampioenschappen over enke le maanden in Rotterdam, de Neder- geen slecht figuur zal slaan. In het damesenkelspel had de 35- jarige Agnes Simon heel veel moeite met haar dertien jaar jongere tegen standster Kishazi. Weliswaar moest die Westduitse steeds een achter stand wegwerken, doch juist in de eindfasee kwam de gr/Jte ervaring van Simon boven. Een wedstrijd van zeer hoog gehalte was het herendub bel, waarin vier spelers achter de tafel kwamen die een vakmanschap ten toon spreidden, boaJs wij dat in Nederland weUich/t nog nooit hebben gezien. De zege ging naar het Hon gaarse duo, doch de Zweden waren gelijkwaardig. Het gemengde dubbel Aukje Colt hof-Bert v. d. Helm verraaste de vaderlandse gemeenschap op zeer prettige wijze door in de halve fi nales door te dringen. Daarin sneu velde het Nederlandse duo ten slotte tegen het Engelse paar Pat Piddock- Hydes met 16—21, 22—20, 11—21, 2123. Van den Broek kwam uitste kend voor de dag in het dubbelspel met Anton Wil van Zoelen, waarhij zij het gerenommeerde Tsjechische dubbel Orlowsky-Dvoracek elimi neerden. Een tegenvaller daarente gen was het spel van Bert Schoofs die tegen Orlowsky volkomen van slag af was en willoos naar de slachtbank werd geleid. Vast is komen te staan dat d e nieuwe lijn, die de N.T.T.B. de laat ste jaren volgt, onder de krachtige leiding van Dusan Tigerman, vruch ten begint af te werpen. Dat is de winst van de 17e internationale ta feltenniskampioenschappen, die wa ren uitgegroeid tot een waar mon- stertoernooi. met 31. Beide overwinningen wa ren echter even overtuigend. Schoor voetend traden de Nedeerlanders hun tegenstanders tegemoet en of schoon Jeroen Zweerts in de derde minuut een vrije schietkans kreeg, die hij echter niet uitbuitte de bal ging naast kwamen de Duit sers al spoedig dreigend naar voren. Het was echter uitstel van executie. In de volgende minuut de veertien de, kreeg Nico Spits de bal tegen het been gespeeld. De Westduitsers mochten hun eerste strafcorner ne men. Het werd Nederlands eerste verlies. Het schot van Dirk Michel was trefzeker. De Belgische scheidsrechter Man- neback za'g in een iets te hardhandig optreden van Jeroen Zweerts tege nover Kittstein aanleiding om in de 21e minutten W.-Duitsiland wederom een strafcorner toe te kennen. Doel man Maarten Sikking liet zich val len in de baan van het door Michel afgevuurde schot en keerde de bal met zijn borst. Zelfs Nico Spits, die algemeen werd beoordeeld als de beste speler van het toernooi, ging in de 25e minuut door de knieën, toen Vos hem onder druk zette. De uit zijn doel gekomen. Sikking kon de Duitser in zijn actie slechts ten dele remmen. Het geluk was even wel met de Nederlanders, de bal rolde naast het doel. Toch zou de Oranjeploeg reden tot juichen krijgen. In de 27e minuut werd André Bolhuis in een rush onreglementair gestuuit. Het leverde Nederland de eerste strafhoekslag op, waarmee het vaderlandse execu tiepeloton, met Frans Spits als aan gever, de Lanoy Meijer als „stop per" en Nico Spits ais schutter zich zou belasten. Het vonnis was rigo- reus. Weliswaar keerde doelman Rott de bal, maar de ingelopen Frans Spits was er als een haas hij om de terugstuitende bal in het doel te deponeren: 11. Ofschoon het evenwicht in het veld vrijwel voortdurend bleef ge handhaafd, hielden de Westduitse aanvatlsacties door het hogere tempo en de grotere slagvaardigheid toch meer gevaar in. Toen in de dertien de minuut Thelen, uit een vrije slag van Kittstein, die door een in nood gebrachte Bolhuis tegen het gras was gewerkt, zijn ploeg voor de tweede keer 'n voorsprong gaf, 12, wekte het geen bevreemding. We liswaar bleef Nederland komen, er kwamen zelfs kansen. De bala'ns na de wedstrijd gaf vijf Nederlandse strafcorners aan tegen vier vooor de Westduitsers, maar de macht om de tegenstander tot capituleren te dwingen, bezat het Nederlandse le ger in het Heyselstadion zondagmid dag niet- En masse trokken de Duit sers soms naar voren en zettenNe derland met de rug tegen de muur. De vierde strafcorner in de 24e mi nuut grepen zij aan om de overwin ning veilig te stellen. Wederom trad Dirk Michel als de uitvoerder op: 1—3. De eindstand van het toernooi om de Europese beker is: 1 West Duits land, 2 Nederland, 3 Spanje, 4 Frankrijk, 5 België, 6 Engeland, 7 Polen, 8 Zwitserland, 9 Ierland, 10 Tsjec-ho Slowakije, 11 Oostenrijk, 12 Wales, 13 Italië, 14 Rusland, 15 Schotland, 16 Finland, 17 Hongarije, 18 Denemarken, 19 Malta. ATLETIEK De Poolse atlete Terese Sukniewicz heeft tijdens atle tiekwedstrijden in de Oostduitse plaats Erfurt het wereldrecord 100 meter horden met een tijd van 12,7 seconden geëvenaard. Zij was reeds, met de Oostduitse Karin Balzer, houdster van het record, BOKSEN De Japanse bokser Yoahiaiki Numata heeft in Tokio zijn wereldtitel boksen in de zwaarwel- terklasse behouden door in de vijfde ronde uitdager Raul Rojas (V.S.) knock-out te slaan. In Puerto Rico veroverde de Schot Ken Bechana de wereldtitel in het lichtgewicht. Hij versloeg de titelhouder Ismaal La- guna (Panama) op punten. Het ge vecht werd geleverd in een honk balstadion bij een temperatuur van boven de 37 graden. ZWEMMEN Hans Elzerman heeft tijdens kringwedstrijden in het zwembad Morgenstond in Den Haag het in zijn bezit zijinide jeugd- record, (jongens onder de 16 jaar) 100 meter schoolslag op 25 meterba- nen scherper gesteld en gebracht op 1.11.7. Op 1 april jl. kwam de zwemmer van ZIAN tot 1.12.2. BASKETBALL Flamingo's uit Haarlem, de Nederlandse bekerwin naar (hefen) van het seizoen 69-70, heeft voor de eerste ronde van het Europese bekertoernooi geloot tegen het Tsjechische Dukla Olomouc. De winnaar van deze wedstrijd komt uit tegen de winnaar van Nendori Tirana (Albanië)Zadar Zara (Z.- Slavië), de andere ontmoeting iin groep zeven. De loting geschiedde in Vareese (Italië). TENNIS Wimbledonkampioen John Newcombe heeft in Los Ange les de halve finales herenenkelspel van het tennistoernooi om de inter nationale kampioenschappen van Zuid-West Pacific bereikt. De Aus traliër versloeg de Amerikaanse ve teraan Pancho Gonzales met 67, 63, 62. Eerder op de dag had Newcombe zich teruggetrokken uit het dubbelspel omdat hij wat last had van een rugblessure en zich voor het enkelspel wilde sparen. Voor de laatste vier hebben zich nu gekwalificeerd: Newcombe, Laver Ashe en Gorman. (Van onze hockeymedewerker) BREDA Het competitieverloop in de tweede klas A, heren, belooft bijzonder spannend te worden. Push ongelukkige wedstrijd. Voor de rust had J. Geuskens de gasten de lei ding gegeven. Jammer genoeg werd in de tweede helft een strafpunt halve minuut voor het einde de gelijkmaker in het net (11). Zwart Wit had in de uitwedstrijd gelederen, wat de spelkwaliteit niet ten goede kwam. Overigens was het een aantrekkelijke duel, waarin F. Schonck zijn club de leiding gaf (01). De voorsprong werd echter de helft verstreken, voordat de thuisclub zijn tactisch- en technisch te drukken (21). Het Oosterhoutse Warande was op bezoek bij HOCO liet een punten verdeling liggen door het missen van een strafpush. Vrij spoedig na de aanvang bezorgde B. Goverde zijn club een 01 voorsprong. Nog voor het verstrijken van de eerste helft bracht de thuisclub uit een strafcorner beide partijen op gelijke voet. Met een doelpunt, dat waar buitenspel rook, veroverden de gas theren de leiding (21) en behoel- den deze voorsprong doordat B. Bie- De ontmoeting Liberty - Forward eindigde in een doelpuntloze draw, waarmede de Dongense club een kostbaar winstpunt veroverde, ten geen ongunstige start met de ROTTERDAM (ANP) De vere- nigingskampioemschappein altetiek zijn veroverd door de dames van ADA en de heren van Metro- ADA (Amsterdam) veroverde 19.443 pnt. tegen Sagitta (Amsterdam), dat tweede werd, 18577. Het verschil bij de heren tussen de nummers een en twee, de Rotterdamse verenigingen Metro en AVR was aanzienlijk klei ner namelijk 25378 om 25128. Sprint eindigde zowel bij de dames (16.462) punten als bij de heren (24.390) punten als vijfde. (ADVERTENTIES) FRANS SCHOOFS ...Verrassend... (Van onze voetbalmedewerker) BREDA In de derde klas Zuid van het zaterdagvoetbal heeft Good Luck de leiding overgenomen van Roda Boys. De mannen uit Raams- donksveer versloegen Terneuzense Boys met twee doelpunten, het eerste nam Oome voor zijn rekening en het tweede de jeugdige Heijblom die voortduerend een nachtmerrie voor de achterhoede van de Terneuzena- ren was. Overigens gaven de Zeeu wen zich niet zomaar gewonnen. Hamelink en Louwerse bestookten het doel van Van Keulen waar dat mogelijk was, maar ook ditmaal werd het doel van de Veerse goalie niet doorboord. Met negen doelpun ten voor en nul tegen prijken de pupillen van trainer Buitelaar nu boven aan de ranglijst. i Dit mede bet gevolg van het doel puntloos gelijke spel van Wit Zwart tegen Roda Boys. In een spannende match eindigde deze zoals hij be gonnen was. Wat Joop Lesage en Dorresteijn ooik probeerden, de 19- jarige doelman Schreuders van de Aalstenaren ranselde alles uit zijn doel. Bij Wit Zwart werd achterspe ler Herman bij een val dusdanig geblesseerd dat hij zich onder dok tersbehandeling moest stellen- Dinteloord gaat dit jaar ook een woordje mee spreken. Bij Krabben- dijike zorgden De Korte en Duijve- laar voor de volle winst. Hiermee kwam Dinteloord op de derde plaats met slechts één punt verschil achter Roda Boys. BVC wacht nog op zijn eerste punten, de wedstrijd bij Smerdiek te St. Maartensdijk viel in het voordeel van de Tholenaren uit, die daarmee hun eerste winst bin nen haalden. In de vierde klas A bleef Nivo Sparta aan de leiding. Ook hun vierde wedstrijd tegen GDC bracht de volle winst. Direct op de voet volgt PTT Breda, dat Beatrix uit Den Bosch kansloos liet. Heijmans en Luiken zorgden ieder voor een doelpunt en hiermee ble ven de debuterende Bredanaa'rs nog steeds ongeslagen. Zwaluwse Boys komt er ook steeds beter in. Jaap Kok zorgde er voor dat de punten mee naar Lage Zwaluwe gingen. In de vierde klas B had leider WHS het moeilijk bij Hoek. Hoek trok zich niets aan van de reputatie der St. Annalanders, en in plaats dat de gevreesde schutters van WHS voor de doelpunten zorgden, deden dat de voorwaartsen van Hoek. De Koeijer en De Blaey. Driemaal bol de het net van de Tholenaren en de defensie van de Zeeuwsch-Vlanr-n- gen ,bleef potdicht. Van dit resultaat profiteerde Yerseke dat debutant VCK uit Koudekerke ook op nul liet staan in deze wedstrijd. De Brabant se vertegenwoordigers in deze afde ling deden het niet zo best. Chris- landia moest de eer aan Kapelle laten en VVN verloor bij Nieuw - land. Dingemanse en Molenbroek zorgden voor twee doelpunten en daar kon VVN, door Herman Blom- mers, er maar één tegenover stellen. AZVV bleef onderaan, nu werd op het nippertje van Kloetinge verlo ren. Nieeuwdorp behaalde door een vrije trap van Butijn, een punten verdeling tegen Wissenkerke. In de tweede klasse A is het nog steeds NEO '25 dat de toon aangeeft. Piet Paulides schoot tweemaal raak tegen Zuidvogels en dat betekende de vierde overwinning in successie voor de Sprangenaren. Plaatsgenoot SSC moest de eerste nederlaag in casseren bij SDVB in Barneveld. De Meeuwen speelden weer als in hun glorietijd. Dat ondervond Excelsior uit Maassluis. Van der Heijden en Lieven se (ex-Middelburg) zorgden voor de overwinning. Arnemuiden kon het in Delft niet bolwerken tegen CSVD en neemt nu een be denkelijke plaats op de ranglijst in In de hoogste klas deed Kozakken Boys goed werk door in Katwijk de halve winst te veroveren. puntenverdeling tegen Olympia. Hopbe bracht het tegen Best niet verder dan een draw hetgeen bij zonder gunstig was voor Waalwijk, dat in de uitwedstrijd tegen Oir- schot zegevierde. In Roosendaal ein digde de wedstrijd Pelikaan - Rapid ook al in een verdeling der winst punten. Geen schokkende gebeurte nissen bij de dames le klasse:. De leidende clubs Oranje Zwart en We- MOP en EMHC. Een grote zege behaalden Venlo op HTCC, terwijl 's-Hertogenbscoh met Rapidity een puntenverdeling overeenkwam. In de 2e klas Ais Breda op gelijke hoogte met de koploopsters Waal wijk en Forward gekomen. Breda was op bezoek bij Hoco en demon streerde in dit duel een voortdurend overwicht, dat echter onvoldoende in doelpunten werd uitgedrukt. Voor de rust opende R. Van den Broek de score (01) en in de tweede helft voerde E. Veen hieraan nog twee treffers toe (03). Push kruiste op wijk. Het was een aantrekkelijke strijd waarin de Waalwijkse voor hoede de hechte Push-defensie niet kon doorbreken. Weer was de stoot kracht van de aanvalslinie van de thuisclub matig. Er zat te weinig breekt een speelster, die een aanval kan afronden, het enige lichtpunt was de kogel, afgevuurd door A. v.d. Biggelaar-Vermolen, die de paal op zijn weg vond. Overigens bezit de Waalwijkse ploeg goede kwalitei ten (00) In de wedstrijd Tempo - Forward waren beide ploegen goed aan el- over twee bijzonder felle vleugel speelsters, die het de Tempo-defen- danig lastig maakten. De thuisclub een strafcorner gelijk gemaakt (1 beeld met een eindoffensief van Forward, dat vruchteloos bleef. Keep Fit forceerde op eigen terrein gastvrouw Middelburg, de leiding in de 3e klas A: op de voet gevolgd benauwde zege op Pelikaan behaal de. Warande met zes invalsters in de gelederen leed in de uitwedstrijd tegen Best een teleurstellende ne derlaag. Tilburg schoot wel erg uit haar slof, want boekte korfbalzege op het bezoekende Olympia. BERT TEEGELAAR ...nederlaag... BILJARTEN De Nederlandse vertegenwoordiger Bert Teegelaar heeft in La Chaux-de Fonds drie nederlagen geleden tijdens het drie- bandentoernooi om de Coupe Simo- nis. Teegelaar verloor van de Oos tenrijker Johann Scherz, de Belg Laurent Boulanger en Ceulemans. In. de vijfde ronde won de Nederlander van de Zwitser Jacques Blanc. GOLF De V.S. hebben in Ma drid het toernooi om het wereld kampioenschap amateur golfteams (heren) gewonnen met een score van 957 slagen. Aan het begin van de laatste dag hadden de Amerika nen een voorsprong van negen sla gen op Zuid-Afrika. De ploeg van Zuid-Afrika viel op de slotdag terug en werd derde. De tweede plaats was voor Nieuw-Zeeland. IJSHOCKEY De Nijmeegse ijs- hockeyclub heeft voor het komend seizoen de Canadees A. Lecair gecon tracteerd. De 21-jarige doelverdedi- ger, die m zijn vaderland speelde voor Montreal, heeft reeds een jaar Nederlandse ervaring. Hij speelde de afgelopen competitie voor Den Bosch en maakte bij de wedstrijden om de zogenoemde „Coupe Interna tional" mee. SCHAKEN Rusland heeft in Siegen opnieuw de wereldtitel scha ken voor landenteams veroverd. In de elfde en laatste ronde speelden de Russen gelijk tegen Bulgarije: 22. Alle partijen, eindigden in re- misee. Coryfeën als Spasski en Petros jan deden echter niet mee. (ADVERTENTIE) voor normaal haar voor extra droog haar vetvrij op alkoholbasis WFLLA

de Stem | 1970 | | pagina 13