Thomas behaalde twee zeges in het weekeinde Duitser TWEE GEWONDEN IN RONDE PRINCENHAGE wybert Cornelisse eerste in Ronde Waalwijk mm W. J4. Sck Honga; oppermj tafelten] Bijzonder veel uitvallers Puttenaar grote animator Pijnen tweede De Muer bezorgd over Jan Janssen gaat weer tonny pronk Afgelopen zomer was Ik broodmager voetballen Bouwmeester winnaar op Zandvoort Ontwikkel staalsterke spieren in slechts 5 minuten per dag! Griek leidt Ajax-Nendori UITSLAG UITSLAG rears UITSLAGEN UITSLAGEN Gegarandeerd resultaten binnen 2 weken of u betaalt niets. GRATIS BROCHURE Moderne mensen ventileren óók de woonkamer en natuurlijk met'n itho ventilatoren vanaf 53.90 VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 28 SEPTEMBER 1970 Reybroeck: uit peloton. René Pijnen: tweede Jan Janssen: pech DUITSER TSCHAN WON DOOR VAL VAN JANSSEN TOURS (ANP) De eerste grote triomf in de beroepswielrennerij van de 23-jarige Mannheimer Jürgen Tschan werd vergezeld door het drama van Jan Janssen. De Nederlander was zonder twijfel een van de grote mannen uit deze warme 64e uitgave van ParijsTours, maar vlak voor de finish werd hij door een val uitgeschakeld. Het ongeluk overkwam Jan Janssen op minder dan vieer kilometer voor de eindstreep, juist to ende renners, Tschan voorop, het circuit, waar de aankomst was, opreden. Janssen was niet meer in staat door te gaan en Tschan voltooide de rit eenzaam. Aan de finish vertelde Tschan dat hij er geen idee van had waardoor Janssens ten val was gekomen. „Hij reed achter mij en ik heb hem alleen maar horen vallen. Ik weet niet hoe het gebeeurd kan zijn". ten opu zijn bzelageirs, maar na een tegenaanval van Mourioux, Janssen, Mortensen en Callens moest hij zich' gewonnen geven. Veertig kilometer voor Tours was het uitgebluste res tant van de armee vain 124 man, die in Versailles waren begonnen aan de 286 kilometers, weer bij elkaar. Voor nlauwelij'ks ee kwartier. Toen wilde Jan Jansen zijn slag slaan. Dertig warme kilometers lagen nog voor hem, nieniand durfde hem te volgen, niemand behalve twee jonge profs, die het avontuur niet schuw den. Jurgen Tschan was de eerste, die achter Janssen aan schoot. René Pijnen de tweede. Tschan had geluk, hij achterhaalde Janssen nog, Pijnen bleef zwemmen tussen „kop en staart". Bij die binnenkomst van Tours was het zeker diait de winnaar van deze Parijs-Tours de reeds zo vaak gelauwerde Jain Janssen zou zijn, of de betrekkelijk onbekende Westduitser. Tschan had de baste pa pieren, hij leek door do bijna zeven uur durende slag minder aangetast dan die zeven jaar oudere Jain Jans sen. In die laatste kilometers had Janssen namelijk al eerder moeilijk heden gehad voor hij in het zicht van de haven strandde. Tschan is de eerste Duitse renner, die Parijs-Tours heeft gewonnen, Van de 124 renners aan de start, bereikten er slechts 43 dan twintig minuten. Na een aantal kortstondige aan vallen, waarbij ook Jos van der Vleuten was betrokken, lag het veld na 104 kilometer weer bij elkaar. Raymond Riotte ging op dat moment onmiddellijk weer in de aanval en in zijn spoor volgden Sohet, Vannes- te Jourden en Dury. De groep werd iets later nog uitgebreid door Mouri oux, Delepine en Serpentie. Het pe loton verloor snel terrein op die ze ven vluchters, Delepine was de aan sluiting door een lekke bain weer kwijt geraakt. Toen de marge was gegroeid tot ruim zes en een hialve minuut, reageerden de fitste renners uit het peloton. Er ontstond een jadhtgroep van 37 man, die mi nuut voor minuut terugnam van het verschil. De ploeg, die de aanslui ting had gemist.stapte af bij de ravi- tailTieriing. De anderen gingen door en met nog zeventig küometer te rij den leek ook de door Riotte geani meerde vlucht mislukt te zijn. De Belg Dury wilde zich echter niet willoos overgeven en ontsnapte vl-aik voor de jachtgroep de vluchters achterhaalde. In zijn eentje nam hij een winst van meer dan drie minu- (Van onze sportredactie) OOSTBURG De Engelsman Grant Thomas heeft zondag de Ron de van Oostburg op zijn naam ge bracht. Voor deze in Philippine woonachtige Engelsman die zich on geveer een jaar geleden in het mos seldorp vestigde, betekende dit de tweede zege op Nederlandse bodem. De eerste overwinning had hij daags tevoren behaald op Aardenburg, waar hij het clubkampioenschap van de wielerclub „Er op en er over" veroverde, zodat het alles bij elkaar een onvergetelijk weekend en een prachtig slot van het seizoen voor de Engelsman betekende. Alvorens de ronde van Oostburg een aanvang nam, werden door me vrouw Benjamins (vrouw van de voorzitter van het Oostburgse wie- Iercomité) bloemen uitgereikt aan Grant Thomas in verband met het veroveren van het clubkampioen schap van „Er op en er over" en aan Gerriit Bakker uit Zierikzee voor het feit, dat het voor hem de tiende keer was, dat hij van start ging in de ronde van Oostburg. De 28 renners, die na deze cere monie van start gingen hebben elk aar voortdurend bestookt zodat on danks het niet zo grote aantal ver trekkers er toch voor het nodige wielerspektakel werd gezorgd. Vooral Grant Thomas en Henny Gijzel lagen aan de basis van een reeks ontsnappingen. In de negen tiende ronde er moesten honderd ronden worden gereden was het Heikantse Henny Gijzel, die er voor het eerst op zijn eentje vandoor ging. Hij zou dit tien ronden volhou den, doch toen haalde Grant Thomas hem terug. Om beurten probeerden beide renners een beslissende wen ding aan de koers te geven. Het snelle Kroonwijk parkoers liet dit echter niet toe. VER Met nog dertig ronden te rijde, leek het erop dat de beslissends kopgroep gevormd was. Toen renners een voorsprong van circj 200 meter opbouwden. Dat ware, Tolhoek, Westerweele, Slings, Tho mas, Gijzel, Blok, Van de Bundetj Hinneman, Evertse, de Waal en Feber. Het zouden achteraf bezii wel de renners zijn waaronder winnaar schuilging, doch de juists fase was nog niet ingetreden. Nadat achtereenvolgens Blo), Thomas en Gijzel hun om pogingen zagen stranden, pt de Engelsman Thomas vijf voor het einde de beslissende marrage. Dat was op het moment dat kanshebbers voor de eindzege hurJ sprintpositie aan het kiezen warep, Van de Bunder deed nog wel e uiterste poging om de groep erop sleuren, maar Thomas bleef schot. Tweehonderd meter na mas finishte een groepje van man, waarvan Bertus Slings uit blasserdam de sprint om de tiwi plaats won. Uitslag: 1 Grand Thomas (Philip pine) 100 km 3.10.12, 2 B. Slmgi (Alblasserdam), 3 W. Evertse (Zie rikzee), 4 J. Westerweele (Sluis), A. van de Bunder (IJzendijke), 6 J Tolhoek (Ierseke), 7 J. Hinnemai (Gent B), 8 H. Gijseil (Heikant) o[ 15 sec. 9 J. de Blok (Kruiningeni 10 W. de Feber (Sluiskil), op sec., 11 W. de Waal (Axel), op sec., 12 C. de Smit uit Hoofdplaat op 1 ronde, 13 J. Brinkman (Rotter dam), 14 J. Huyps (Heerie), 15 H' Westdorp (Heinkanszand), 16 Doorns, (Terneuzen), 17 H. Slingi (Alblasserdam), 18 J. Moelker (Wt- meldinge), 19 F. Meyaard (Wemel dinge), 20 D. Aardoom (Hulst) 21 G. Braanker (Zwijndrecht). De Westduitser Jürgen Tschan, een van de twee jonge profs (was René Pijnen) die de moed had achter Jan Janssen aan te gaan. Hij werd er - mede door een val van Janssen - voor beloond met de zege. 1 Tschan (W.-Dld.) 286 km in 6 uur 58 min. en 25 sec., op 56 sec.: 2 Pijnen (Ned.), op 3 min. en 21 siec,: 3 Reybroeck (Belg), op 3,23: 4 Basso (It.), 5 Roger de Vlaeminck (Beilig), 6 Verbeeck (Belg), 7 Mourioux (Fr.) 8 Hosiers (Belg), 9 Staes (Belg), 10 Mortensen (Den) 14 Holst (Ned.) 16 Serpenti (Ned) 23 Duyndam (Ned) 24 Zoetemelk (Ned.), op 22,45: 34 Poulddor (Fr.), op 28,29: 43 (en laat ste) Verstraeten (Belg). ZANDVOORT (ANP) Onder ideale omstandigheden zijn gister middag wegraces gehouden voor sport- en standaardmotoren op het circuit van Zandvoort. Het felle duel tussen Kees Bouwmeester (winnaar) en Herbert Spahn heeft de toeschouwers op de tribuues van begin tot einde geboeid. Aanvanke lijk had Spahn de leiding. Bouw meester volgde echter op korte af stand. In de zevende ronde sloeg deze toe, nam de leiding en ver grootte meter na meter zijn voor sprong. Bij de kwartliters kwam Willem de Jong uit Alphen aan de Rijn met zijn Ducati in het Scheivak ten val. De renner liep inwendige verwon dingen op. Hij is in het Groote Gasthuis van Haarlem vervoerd. Za terdagmiddag sloeg Kees Schermer uit Castricum op vrijwel dezelfde plaats met zijn Fuch over de kop. Hij brak een sleutelbeen. (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) BREDA In en rond de gisteren door Wim Dielmans gewonnen Ron de van Princenhage was het bijzon der rommelig. Jan Joosen uit Made liep een kaakfractunr en een her senschudding op. Oorzaak een val. Leon van de Wiel uit Breda brak een sleutelbeen. Oorzaak eveneens een val, maar, volgens Limfa - ploegleider van Jan van Stokkom, geen normale buiteling, „Mathijs de Koning heeft hem opzettelijk ten val gebracht", brieste Van Stokkom. „Hij sloeg hem gewoon tegen de grond terwijl er niets aan de hand was. Het wordt te erg. In Nieuw Namen gebeurde hetzelfde met Mar tin Hesemans, die van Jan Zoons een druk kreeg". (Van een onzer wielermedewerkers) WAALWIJK Cornelisse uit Amsterdam heeft door de spurt met een banddikte verschil van Van Katwijk te winnen de vijfde ronde van 't Lido op zijn naam geschre ven. Na wat schermutselingen sprongen half koers zeven man weg, die voorbeeldig samenwerkten. In het peloton werden tal van pogingen ondernomen om de vluchters terug te pakken, maar de kopgroep gaf zich niet gewonnen en finishte met 40 seconden voorsprong op zijn ach tervolgers. Bij de nieuwelingen haalde Mut saars uit Schijndel zijn vierde over winning binnen dit jaar. Hij reed vele ronden alleen voor het peloton (ADVERTENTIE) FRANSE COMTOISE-KLOKKEN van het jaar 1750 tot 1880. met garantie altijd in te ruilen voor dezelfde prijs bij aankoop van een andere Prijzen vanaf f 175. Restauratie van en handel in ANTIEKE KLOKKEN Rijksgediplomeerd horlogemaker Catharinastraat 36-42 Breda Tel. 39024 uit en hield uiteindelijk op de witte streep nog net voldoende over (10 seconden) om de bloemen te be machtigen. Bij de aspiranten was Huiveneers uit Amsterdam de snel ste. Aspiranten: 1 B. Huveneers (Am sterdam) de 30 km in 44.33, 2 J. Kruunenberg (Zwanenburg), 3 B. Pellikaan (Goringem), 4 J. Damen (Ulvenhout), 5 L. v. Vliet (Honse- lersdijk), 6 Th. Geevers (Heesch), 7 W. Broeksteeg (Heesch), 8 R. Ziele- man (Amsterdam), 9 T. Franken (Moerdijk), 10 R. Borst (Zwanen burg). Nieuwelingen: 1 H. Mutsaars (Schijndel), de 60 km in 1.22.42, 2 F. v. d. Enden (Monster), 3 A. Dekkers (Ulvenhout), 4 P. v. Ber gen (Oss), 5 R. v. Hal (Amster dam), 6 J. de Langen (Boxtel), 7 F. Kregting (Nijmegen), 8 F. Kloot wijk (Moordrecht), 9 A. Deussing (Halsteren), 10 A. v. Houwelingen (Heesselt), 11 F. v. Leeuwen (Box tel), 12 J. Harbers (Hilvarenbeek), 13 R. Bakker (Berkhout), 14 J. Vreugdenhil (Maasland), 15 L. v. Uden (Oss). Amateurs: 1 R. Cornelisse (Am sterdam), de 100 km in 2.12.29, 2 P. v. Katwijk (Oploo), 3 J. Bakker (Zaandam), 4 H. Hoofs (Den Bosch), 5 R. Bakker (Haarlem), 6 T. Blom (Haarlem), 7 G. Wesseluis (Oude Wetering), 8 W. de Vlam (Sambeek), 9 M. Pennings (Nw.- Vennep), 10 P. v. Doorn (Berlicum), 11 J. Alderdorf (Haarlem), 12 N. Bakker (Wieringermeer), 13 M. v. Venrooy (Heesch), 14 K. v. d. Knaap (De Kwakel), 15 J. Meyer (Utrecht), 16 J. Bloed (Driel), 17 Th. Oudhoorn (Waverveen), 18 L. Hoogerwerf (Naarden), 19 M. Ber- tou (Den Haag), 20 W. v. Helvoirt (Tilburg). Er waren meer mensen, die bij de jurytent kwamen melden dat De Koning Van de Wiel expres tegen het wegdek had gewerkt. De Scher- penzeler had een heel andere lezing. De Koning: „We waren met z'n vijven vooruit. Op een gegeven ogenblik demarreerde nummer 22 (Dielemans red.. Ik wilde achter hem aan. Een ploeggenoot van hem probeerde dat te verhinderen door te slingeren. Hij week uit naar rechts en ik ging door. Ik kon alleen langs hem door hem met mijn schouder e n duw te geven. Toen is hij gevallen. Als hij mij niet expres gehinderd had, was er niets ge beurd". De Koning ondervond steun van Ton Damen: „Jij kon er niets aan doen. Het was zijn eigen schuld". Er gebeurde nog meer in Princen hage. Matthijs de Koning liep vol gens zijn zeggen zelf ook een klap op. Om het geloofwaardiger te ma ken, liet de Limburger een behoor lijke buil aan de rechter slaap zien. „In de laatste ronde kreeg ik een klap van iemand uit het publiek. Ze probeerden me de hele koers al te slaan. Fijn publiek is dat hier". De Koning deed na afloop nog aangifte bij de politie, die van Dee Koning het nummer van de auto van zijn aanvaller kreeg. Een vriend van De Koning was de man in kwestie na het einde van de koers naar zijn auto gevolgd. Tot slot werd er ook nog geprotes teerd tegen de uitslag. Ton Damen uit Ulvenhout en Matthijs de Ko ning beschuldigden Dielemans Piet van Gurp en Wim Smeekens, die respectievelijk eerste, tweede en derde werden, ervan elkaar gehol pen te hebben. Ze demarreerden om beurten. Het was abnormaal, 't Is geen ploegkoers. Het zijn geen profs". Het zit er dik in dat Damen het gelijk aan zijn zijde had de eerste drie uit het klassement rijden allen voor Limfa maar zoiets is moeilijk te bewijzen. De jury ging er dan ook niet toe over een wijzi ging in de uitslag te brengen. De beslissing in de koers viel ail direct in het begin. Bij een premie sprint ging Van Gurp door en hij kreeg Dielemans, De Koning, Smee kens en Damen achter zich aan. Het vijftal bleef tot het einde weg. Met nog ongeveer 25 kilometer voor de boeg namen de koplopers een ronde voorsprong. Amateurs: 1. W. Dielemans, 100 km in 2.05.27, Prinsenbeek, 2. P. v. Gurp, Breda, 3. W. Smeekens, Gilze, 4. T. Damen, Ulvenhout, 5. M. de Koning, Scherpenzeel, 6. op 55 sec. W. Liebrechts, Vlaardingen, 7. J. de Bruyn, Sprundel, 8 op 1 ronde: D. Groen, St.-Pancras, 9. A. Konings, Sprundel, 10. W.Luppers, Purme- rend, 11. G. v. 't Geloof, Lage Zwa- luwe, 12. H. Prinsen, Hank, 13. P. Franken, Oosterhout, 14. B. ter Harmsel, Lage Zwaluwe, 15. R. Ley- ten, Rijen, 16. G. Minneboo, Heen- vliet, 17. S. Koevermans, Vlaardin gen, 18. H. v. Groezen, Made, 19. W. Prinsen, Hank, 20. C. v.d. Berge, St.-Maartensdijk. Nieuwelingen: 1, C. v. Bragt, Lage Zwaluwe, 40 km in 1.04.11, 2. J. Voesenek, Prinsenbeek, 3. M. Re- horst, Den Haiag, 4. C. Bongers, Apeldoorn, 5. G. Nederhof, Maars- sen, 6. L. den Hartingh, Blaaksedijk, 7. A. Moerman, Maassluis, 8. W. Rombouts, Made, 9. T. Huyzen, Kloetinge, 10. J. Akkermans, Nw. Vossemeer, 11. B. Geense, St.-Phi- lipsland, 12. G. St.-Nicolaas, 's-Gra- vendeel, 13. J. Kettenis, Den Haag, 14. J. Blijlevens, Amsterdam, 15. T. Smit, Halfweg. Adspiranten: 1. A. Bongers, Apel doorn, 20 km in 37.23, 2. J. Akker mans, Zevenbergen, 3. F. Pirard, Breda, 4. A. Prinsen, Raamsdonks- veer, 5. A. v.d. Steen, Etten-Leur, 6. J. Martens, Hoeven, 7. M. Melsen, Roosendaal, 8. H. Goeyers, Ulven hout, 9. A. v. Peer, Sprundel, 10. T. Gase, Landsmeer. iibï ELLEN KLATT ...bedachtzamer... Wim Dielemans gaat als eerste over de streep in Princenhage. (ADVERTENTIE) ENKELE DAGEN LATER.... TOURS (ANP) Jan Janssen, uitgeschakeld voor een ereprijs in Parijs-Tours door een valpartij, is zondagavond in de finishplaats me disch verzorgd door de medische staf bij de aankomstlijn en daarna ging hij op eigen kracht naar zijn hotel. Daar bleek dat onderzoek in een ziekenhuis wenselijk was. De ploeg leider van Janssen, Maurice de Mu er bezocht hem 's avonds opnieuw in het ziekenhuis en hij maakte de indruk bezorgd te zijn over de toe stand van zijn renner. In Tours wordt verwacht dat Cora Janssen de echtgenote van Jan, nog in de nacht van zondag op maandag daar zal aankomen. AMSTERDAM (ANP) De Am sterdammer Tonny Pronk, die aan het eind van het vorig seizoen toen het er naar uitzag dat hij bij Ajax niet meer aan bod zou komen, be sloot met voetballen te stoppen, is op dit besluit teruggekomen. Hij heeft bij Ajax de wens te kennen gegeven de training te willen her vatten en heeft dat inmiddels ook gedaan. Pronk oefent echter niet bij Ajax doch bij de Volewijckers, dat dus wel in december, wanneer de winkelier in sportartikelen door Ajax op de transferlijst zal worden geplaatst, de volgende werkgever van Pronk zal worden. Hel is bewezen! Da Bullworker geeft kracht an starkte aan al da spiaren van uw lichaam staviga biceps, mannelijk», brede borst; brede schouders; staalsterke buikspieren; atletische benen - EN DIT ALLES in slechts 5 minuten per dag. Vanaf de eerste dag kunt u het toenemen van uw kracht meten op de ingebouwde KRACHTMETER. Gegarandeerd resultaten na 2 weken, of u betaalt niets. Zend vandaag de bon in voor gratis docu mentatie met uitvoerige details. Geen ver plichtingen. Geen bezoek van een vertegen woordiger. ©Copyright 1967 Compret H.V. Amsterdam COMPRET N.V. Paulus Potterstraat 18. ftmsterdam Z1 Geen postzegel nodig! Deze bon in envelop en adresseren aan: I COMPRET N.V., Antwoorder. 61, Amsterdam Z1 BW 157/ Gelieve mij omgaand GRATIS de uitvoerige brochure in kleurendruk toe te zenden met «Hf I bijzonderheden omtrent het nieuwe trainingsappareat Bullworkar 2. Naam»- ROTTERDAM (ANP) Zoltar Sido Ferene stapten zondagav breed glimlachend uit de bena| Energiehal in R'dam. De Honga formatie van de voormalige wei kampioenen, thans resp. trainei chef d'équipe van de Hongaarse feltennisploeg, had het meer voortreffelijk gedaan bij de daagse internationale tafelter kampioenschappen van Nederl| Met drie kampioenen, de heren denploeg, het herenenkelspel en herendubbel, was er reden tot chen. Wanneer men daar nog Optelt de tweede-plaatsen in damesenkel- en dubbelspel, da poesta in een uiterst opgew^ stemming was. De eerste titels, die ooit in internationale tafeltenniskampi' schap van Nederland voor lan< ploegen zijn verspeeld, gingen 1 resp. West-Duitsland bij de da en Hongarije bij de heren. De W duitse meisjes, Agnes Simon en na Schöler waren in de eindst tegen de Hongaarse meisjes M: en Kishazi oppermachtig. Van formidabel gehalte was eindstrijd tussen de superieur lende Hongaren, getraind in de harde school van het vroegere f' meen Bercsic, en de zich mo verwerende Zuidslaven. De Nei) landse ploegen hebben zich geweerd op de drie dagen dure kampioenschappen. Het Nederlan A-team met V. de Helm en I Schools trok zich via een 30 op Belgi op naar de laatste a waarin het echter stuitte op Z waarin het echter stuitte op zwec Bijzonder goed kwam bij de mes de jeugdige Sonja Heltzel v| de dag. De nog van sterallures speende blonde speelster heeft AMSTERDAM De tweede v» strijd voor de eerste ronde van toernooi om de Europese beker landskampioenen tussen Ajax Nendori Tirana, die woensdag Amsterdam wordt gespeeld, s onder Griekse leiding. Scheidsre ter is Cristos Michas en grensrech zijn Mario Komnuakia en Nic Zlatanos. (ADVERTENTIES) -efuTNE» Adres-- LPlaats1 ■IMMMaaUMBM77'' mm H"k» allemaal

de Stem | 1970 | | pagina 12