D. J. Dees mogelijk opvolger dijkgraaf Dekker TWEEHONDERDDUIZENDSTE BEZOEKER GEHULDIGD Gezondh eidszorg in Middelburg moet lang op subsidie wachten Kapelle wil choolraad instellen Brede Watering tegen subsidieplan Scholieren dragen vredesgedachte uit St niM Familiedrama's voor politierechter Plan voor overdekt bad in Goes in behandeling Zwembad Goes Plons-in" in Middelburg NCRV-UITZENDING VANUIT SCHOUWBURG TE MIDDELBURG onregelmatige reenvolgens ondeïïng of stkantoor te f ATERSCHAP „DE BREDE WATERING VAN ZUID-BEVELAND" Gewonde bij aanrijding Vlissingen Weglopers louden Viswedstrijd Westkapelle Tamboer-maitre harmonie nam afscheid Overleden na val uit perenboom papier /oor uw pen Rode Boekje Markten Heinkenszand bben, dat voor hi uitgevoerd, dan or te Breda. aangetekende Ifstandig beroep, an geeft PTT u baan. er maand; staan ervoor. .Neem diepe kleuren van in je huis - dat is als lekkers op de DE STEM VAN VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1970 (Van onze correspondent) KAPELLE Op dinsdag om liaJf jjht 's avonds komt de raad van Kapelle in vergadering bijeen. Op te agenda staat o.m. een voorstel om lui behoeve van het lager onderwijs i je gemeente Kapelle een school ed in te stellen. B. en w. willen «k meedoen aan de gemeenschap- 70MI gelijke regeling voor gezamenlijke in- formatievet-werking met gebruikma- jng van ge-automatiseerde syste- jen en vragen de raad hieraan goedkeuring te verlenen. De uitvoering van de Drank- en H hrecawet vraagt enkele maatrege- I H m met betrekking tot de te heffen «lastingen er zullen ook enkele rijzigingen van de legesverordening JBk in behandeling komen, dit laat- Ie naar aanleiding van een brief dschaoDen doet u ft Mnvenntfi» v'eg€ns de Srote overlast die tn n rai oe tmtyaoiuen i vemei<jinge wordt ondervonden van iet parkeren van vrachtauto's aan e Bonzijweg, wordt voorgesteld een jarkeerverbod voor vrachtauto's en Ijnhangers vast te stellen langs de jjidzijde van deze weg. B. en w. dillen voorts van de kruising Weg aar het Stomme Kruis-Dijkwelse- traat-Stationsstraat in Kapelle 'oorrangskruising maken. Van mej. M. de Goffau wil de jemeente aankopen het pand Zuide- ijke Achterweg 10 te Wemeldinge a van mevr. D. Cavalini de woning ut schuur en grond aan de Middel lij 2 te Biezelinge, die laatste in rataid met de wegaanleg naar het e touwen bedrijfspand van de N.V. !ebr. Cok. De uitkerings- en pensioensveror- lening wethouders zal worden be- andeld en een wijziging van het eslemmingsplan Dorp Wemeldinge, laardoor er op de hoek Wemel- ingsezandweg - Zuidelijke Achter- eg een bungalow gebouwd zal annen worden. De N.V. Beleggingsbouw Loos- recht wil twaalf percelen grond oor de woningbouw aankopen aan e Vroonlandseweg in Kapelle. Het luitingsuur voor horecabedrijven 'illen b. en w. zowel voor Kapelle Is voor Wemeldinge vaststellen op (uur. Voor de o. 1. school in Kapelle «eten enkele voorzieningen wor- tn getroffen in verband met de 'name van het leerlingental. Hier- 'r wordt een krediet gevraagd an f 10.500. B. en w, willen ok financiële me iwerking verlenen aan het vlieg- fld Midden-Zeeland en verder zijn r voorstellen voor verbetering van le verlichting. 'n folder met leuke ttpe Beha van nylon kant met elastisch rugpandjes en tailleband. De cups hebben steungevende heugt In transparose en wit, J7 90 Panty met pijpN van lycra kantelastiek met extra versterkt voot en achterpand. KleUt transparose. (Van onze correisponidient) HEINKENSZAND Op de krui- Jg noordelijke SloewegMolen tijk heeft een aanrijding plaatsge lden tussen een uit de richting 'lissingen komende personenauto, Wtmird door A. W. K. uit Krui ingen en een de voorrangsweg 'erstekende personenauto, bestuurd d°or J B. uit Goes. De bestuurder A. W. K. uit Krui- Ongen met de eveneens uit Krui- '®gen inzittende heren I. en J. noesten per ambulance naar het «rgzichtziekenhuis te Goes worden 'vorgebracht. Alleen de bestuurder kende aldaar te worden opgenomen, erwijl de mede-inzittenden huis waarts konden keren. Beide voertui- werden geheel vernield (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Langs de !eedijk „Duijnkerke" te Borsele kaudt de visclub „de Leeglopers" uit s"heerenhoek op zondag 27 septem- °er 's morgens om 10.30 uur een 'Wedstrijd Aan deze wedstrijd kannen zowel leden als niet-leden Welnemen. Voor deelneming kan ®en zich tot uiterlijk een half uur °0r de aanvang van de wedstrijd «"melden bij de voorzitter van de ij1 de heer Rienus Franse te 's- "eerenhoek De prijsuitreiking plaats 's middags om half vier t» J,caïé van mevrouw Verhoeven "Heerenhoek. (Van een onzer verslaggevers) GOES De huidige vice-voorzitter van het waterschap „De Brede Wate ring van Zuid-Beveland' de heer D. J. Dees, is waarschijnlijk de man die bij de jaarwisseling de heer P. J. Dekker gaat opvolgen als dijkgraaf van dit schap. Na een zeer langdurige stemming in de Prins van Oranje te Goes be sloot de algemene vergadering van het ^waterschap de heer Dees voor te dragen als eerste kandidaat voor een benoeming door de Kroon. Tot veler verrassing werd de voor zitter van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, ir.' J. Prins, door de vergadering als tweede man op de voordrachtlijst gekozen, voor ir. A. J. Minderhout, die al jaren lid van het dagelijks bestuur is. Voordat de stemming voor de op volger van de populaire dijkgraaf P. J. J. Dekker, die kortgeleden in ver band met zijn zeventigste verjaardag een grootscheepse huldiging onder ging en die wegens het bereiken van de wettelijk voor dijkgraven gestelde leeftijdsgrens van 70 jaar, het veld moet ruimen, nam de „hoofdingeland" mr. F. G. A. Huber, burgemeester van Goes, het woord. Hij betoogde dat een dijkgraaf van een zo omvangrijk gebied tegenwoor dig met zoveel werk wordt geconfron teerd dat zijn functie eigenlijk een „full-timejob" moet worden in plaats vain een nevenfunctie. Hierover had het bestuur van zijn district een cor respondentie gevoerd met het dage lijks bestuur van het waterschap. Het antwoord van het waterschap had geluid, aldus mr. Huber, dat men het gevoel had dat bij de algemene vergadering geen behoefte bestond aan een dergelijke oproep. „Daar heb ben wij ons", aldus de Goese burge meester, „bij neergelegd". Het huidi ge reglement laat weinig tijd over (Van onze correspondent) MIDDELBURG A. G. G. uit Aar denburg zou op 27 juli zijn schoon zoon P. du F. een klap hebben ver kocht die de schoonzoon aan de wenkbrauw verwondde. Van dit fa miliedrama, waarvan de slechte ver houding in het jonge gezin Du F. de oorzaak was, werd de vader volgens zijn verklaring voor de politierech ter te Middelburg mooi de dupe. Het boterde niet zo erg tussen de twee geliefden. De schoonzoon kwam met vijf man, die door verdachte werden omschreven als grote gorilla's die meubels uit de echtelijke woning weghaalden. De dochter belde haar vader om hulp. Bij de achterdeur van het huis schijnt d-e eerste klap door de heer G., die zijn dochter bedreigd voelde, aan de schoonzoon te zijn uitgedeeld. „Hoe gaat het nu met de jongelui vroeg de officier medelevend. „Oh, die zijn al lang weer verzoend. Maar voorlopig ben ik de dupe", zei hij. Alhoewel de officier zich de situatie waarin de verdachte gehandeld had toch wel kon indenken, vond hij diens optreden toch minder geluk kig. Hij kreeg 30,boete. „En be denkt u zich in het vervolg wel tweemaal voor u nog eens slaat", adviseerde de politierechter hein. „Dat kan ik niet beloven, edelacht bare", riep hij uit. „Als ze aan mijn kinderen komen dan doe ik het weer." Nog een klein familiedrama speel de zich in Zeeuwsch-Vlaanderen af. W.P.T. uit Koewacht had zijn aan staande zwager, die enkele wat min der fraaie dingen van hem had rond gebazuind hardhandig tot de orde ge roepen. De eis was een week ge vangenisstraf voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en een boete van 100,Een jaar geleden was ver dachte ook al voor een dergelijk feit veroordeeld. De politierechter hield rekening met de financiële omstan digheden van verdachte en verlaag de de boete tot 75,of vijf dagen. Plattelandsvrouwen De afdeling Westkapelle van de Bond van Plat telandsvrouwen is het winterseizoen begonnen- Onder leiding van me vrouw Buider-Kronenberg, die de presidente verving, die wegens fa milieomstandigheden afwezig was, werd deze bijeenkomst gehouden. Adjudant Visser van de rijkspolitie en groepscommandant Ardonne hiel den een lezing over het onderwerp „De politie in de gemeenschap". Door een film kreeg men een goede indruk over de uitgebreidheid van de arbeid van een politiekorps. Een goede bijdrage voor het beter begrip tusei, politie en bevolking. De aan wezigen werden attent gemaakt op de uit drie lessen bestaande cursus maatschappijleer, die gehouden zal worden in Middelburg De cursisten zullen o.a. een zitting van de Pro vinciale Staten bijwonen. Op de vol gende bijeenkomst zal de heer Co de Korte uit Biggekerke een lezing houden over een gehouden expeditie naar Spitsbergen. De vereniging telt momenteel 81 ledv.n. voor een oproep, tnaar in de toekomst moet dit reglement warden aange past, zodat alsnog de mogelijkheid voor het oproepen van sofiicitamten kan worden geschapen. De heer Huber betoogde dat de taak van de dijkgraaf steeds zwaar der zal worden, niet in de laatste plaats omdat rijkswaterstaat probeert de taak van het waterschap af te knabbelen (met name ten aanzien van de zeeweringen). Het bestuur van zijn district had, alle argumenten overwegende, besloten jr. J. Prins, voorzitter van de ZLM, voor te dra gen ais kandidaat. (Van een onzer verslaggevers) GOES Wethouder J. Roose van Goes "heeft tijdens de huldiging van de 200.000e bezoeker van het zwem bad meegedeeld, dat de plannen voor een overdekt zwembad en voor een instructiehad thans in het stadium van de ambtelijke behandeling zijn gekomen. De sohetstefceningen zijn gereed. Het overdekt zwembad zou 25 x 10 meter moeten worden. Wethouder Roose zei, dat de gemeente sterke argumenten kon aanvoeren voor de realisering van dit bad: alleen al het aantal diplomaizwemmers (rond de 500 in dit seizoen) rechtvaardigt 'n zwemgelegenheid, die ook in de win ter gebruikt kan worden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Met heel veel spijt hebben de leden van de Terneu- zense drumband en van de „Harmo nie Terneuzen" afscheid genomen van hun voortreffelijke tamboer- maitre, de heer A. van Meurs. Deze zag zich genoodzaakt om gezond heidsredenen dit werk neer te leg gen. De heer Van Meurs heeft geduren de vijftien jaar, vanaf de oprichting, alles wat mogelijk was gedaan om de drumband op te werken. Hij is daarin voortreffelijk geslaagd en bij de „Harmonie Terneuzen" is men er van overtuigd dat moeilijk een op volger zal kunnen worden gevon den, die over dezelfde ijver en des kundigheid beschikt als de heer Van Meurs. (Van een onzer verslaggevers) GOES De negenjarige Etienne Smit uit de Berkenstraat te Goes, is gistermiddag absoluut recordhouder zwembadbezoeken in Zeeland. Hij was de tweehonderdduizendste die dit jaar het Goese (openlucht) zwembad aan de Oude Singel bezocht en zover is men elders in Zeeland nog lang niet. Reden te over dus om de jongeman met een feestcomité te ontvangen. Uit handen van wethouder J. Roose ont ving de gelukkige Etienne, een bad tas, bloemen, een trainingspak, sport schoenen, een gratis abonnement op het zwemmen in het Goese bad en een kaart die hem recht geeft op gra tis zwemles. Etienne heeft namelijk nog geen zwemdiploma. Wie verder nog mocht meedelen in de feestvreugde? De grootvader van Etienne, die samen met hem naar het zwembad was gekomen en tot zijn grote verbazing om kwart voor vier door de feestcommissie in een vrolij ke optocht met veel nieuwsgierige kinderen door het zwembad werd meegetroond. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het nieuwe overdekte zwembad Foelendaele te Middelburg zal op donderdag 1 en vrijdag 2 oktober voor het publiek worden opengesteld. Er zullen op die dagen enkele uren zijn waarop gratis kan worden gezwommen. Het bestuur van de stichting „Sportbelangen Middelburg" noemt deze gratis uren een „plons-in". Op 1 en 2 oktober zal het bad tussen 16.00 en 21.00 uur voor bezichtiging en voor het gratis baden geopend zijn. Men heeft Voor de tijd na vieren gekozen, om de schoolzwem- mers geen hinder te laten hebben van de verwachte grote belangstel ling op de dagen dat de „plons-in" wordt gehouden. Vanaf 3 oktober is het zwembad normaal geopend voor het publiek. De officiële ope ning zal plaatsvinden tegen het eind van het jaar, tegelijkertijd met de ingebruikneming van de nieuwe ka- naalbrug in Middelburg. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het waterschap „De Brede Watering van Zuid-Beve land" wil samen met Gedeputeerde Staten van Zeeland tegen het minis terieel standpunt inzake de subsidie verlening aan waterschappen stel ling nemen en trachten te bereiken dat de minister de door hem gege ven visie hanteert als een aanbeve ling, maar niet (zoals nu) ais een vaststaande voorwaarde. „Wij zijn van mening, dat niet van bovenaf behoort te worden op gelegd hoe de subsidie moet worden besieed, maar dat dit aan het inzicht van de waterschappen moet worden overgelaten". Dijkgraaf P. J. J. Dekker betoog de een en ander in de Prins van Oranje te Goes tijdens zijn ope ningsrede van de algemene vergade ring van zijn waterschap, naar aan leiding van de dezer dagen door het UTRECHT (ANP). De 69-jarige J. C. Vianen uit Harmeien is over leden aan de gevolgen van een val uit een pereboom in de boomgaard achter zijn woning. De man was 's morgens bezig pe ren te plukken toen een tak, waarop hij steunde, afbrak. Hjj verloor het evenwicht en viel. waterschap van de regering ontvan gen mededeling, dat het waterschap voor het jaar 1969 een bijdrage in de onkosten van de waterbeheersing tegemoet kan zien van 84.900, ofwel vijftig procent meer dan aan vankelijk was berekend. Aan deze subsidietoezegging is ech ter de voorwaarde verbonden dat de uitkering zal moeten worden aange wend voor verlaging van de water schapslasten van de gronden waar voor het hoogste geschot moet wor den betaald. „In feite komt het er dus op neer dat een versnelde toe- groeiing naar het gemiddelde wordt nagestreefd voor die polder waar voor de toegroedingsperiode het langste duurt. Dit streven strookt naar onze mening echter niet met de uitgangspunten die bij de poldercon centratie zijn aangehouden. In het waterschapsreglement is n.l. vastge legd dat het dijkgeschot naar het algemeen gemiddelde moet toegroei en met f 2 per ha. per jaar. Wan neer de uitkering thans echter zou moeten worden aangewend om de toegroeiing naar beneden te versnel len, zou dit hierop neerkomen dat de subsidie voor de waterschapsbeheer- sing slechtr ten goede zou komen aan een deel van de ingelanden. Daarbij komt bovendien nog, dat de hoogste dijkgesehotten moeten wor den betaald voor de polders die zich vroeger hoge uitgaven hebben moe ten getroosten voor het onderhoud van hun hoofdwaterkeringen. Er be staat derhalve geen oorzakelijk ver band tussen de hoogte van het dijk geschot en de kosten van de water beheersing", aldus de dijkgraaf. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De dertien huisartsen van Middelburg, St. Laurens en Nieuw- en St. Joosland, acht wijkzusters van verschillende kruisvereni gingen en twee maatschappelijk werkers, gaan zoals we reeds meldden samenwerken in twee praktijkgroepen. De huisartsen houden wel hun eigen patiënten. De acht wijkzusters van de drie samenwerkende kruis verenigingen, ondergebracht in de Kruisraad Middelburg, zullen ieder een wijk krijgen toegewezen. Deze wij kindeling is geheel onaf hankelijk van het lidmaatschap van de ledein. De twee maatschappelijk werkers zijn na onderling overleg met de zes instanties van maat schappelijk werk te Middelburg aangewezen. Deze samenwerking in de gezondheidszorg is uniek voor Nederland. Als deze samenwerking succesvol blijkt, dan zal het een nieuwe dimensie aam de gezond heidszorg in Nederland kunnen toe voegen. Aldus de voorzitter van de Vere niging van Huisartsen in Zeeland, de heer J. de la Hayze. Vorig jaar oktober werd het idee van de prak- tijkgroep van de Middelburgse huis artsen geopperd. De kruisverenigin gen, die vorig jaar al met plannen rond liepen de wijk efficiënt te gaan ordenen en de stad te verdelen in acht groepen, de stichting voor Maatschappelijk Werk, en de ge meente Middelburg waren bijzonder ingenomen met dit idee. Óp 1 mei waren de plannen eigen lijk al zover rond, dat men kon starten. De aangevraagde subsidies lieten echter aanvankelijk op zich wachten. De praktijkgroepen in Middelburg zullen werken naar het voorbeeld van Assen waar twee, drie jaar geleden al vier huisartsen en vier wijkzusters in een groep gingen samenwerken. De situatie lag daar echter een voudiger omdat er maar een kruis vereniging was, terwijl Middelburg er drie heeft die stuk voor stuk hun principes hebben Ingedamd voor al gemeen welzijn. De toevoeging van de maatschappelijk werker aan de groep is voor Nederland nieuw. De leden van de twee groepen zullen elke veertien dagen afzonderlijk bij een komen. Het doel van deze bijeenkomst zal zijn het verkennen en doorpraten van eikaars problemen, inzicht krij gen in de specifieke deskundigheid van de ander en inzicht krijgen in zijn werk, en de mogelijkheid tot samenwerking te optimaliseren. De sociaal pedagoog Benjamins uit Am sterdam zal deze groepen het eerste jaar begeleiden en als coordinator optreden. Volgens de heer A. van Vliet, bestuurslid van de kruisraad, zullen de voordelen van de praktijkgroe pen voor de patiënt groot zijn. Voor de medewerkers te velde zal het echter enorm veel werk meebren gen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Vanuit de schouwburg te Middelburg werd een directe uitzending verzorgd door de NCRV van het programma Jeugd land. Dit programma, dat in voor gaande jaren steeds vanuit de studio werd uitgezonden, zal dit seizoen plaatsvinden vanuit diverse plaatsen in Nederland. In de quiz kwamen de Griffioen- sohool uit tegen de Oranje-Nassau- school. De onderwerpen waren ver deeld voor eerste-, tweede-, derde- en vierdeklassers en sommige vragen voor het gehele team. De meeste vra gen bleken aan de moeilijke kant maar krantenlezen doen deze jon gens en meisjes goed want de actue le vragen werden alle goed beant woord. De Griffioenschool ging uit eindelijk met de eer strijken door een overwinning van 9025. Iedere deelnemer van de winn.de ploeg kreeg een prijs van f 25.en de verliezers een cadeaubon. Het boekje van de kritische lera ren, samenstellers van het Rode Boekje voor scholieren, staat bar stensvol overtredingen van het elfde gebod „Gij zult niet generaliseren". Voor de duidelijkheid enkele uit spraken: „De leerstof is nu eenmaal saai en autoritair" (p. 68) „Je hele persoon komt op school nooit aan bod, alleen het gedeelte ver stand" (p. 10). Wij beschouwen dit als smaad tegen het onderwijs als geheel. Ons onderwijs heeft behoef te aan orde. Dit soort acties trou wens ook, alleen hebben wij daar voor in de klas geen ordedienst en megafoon nodig. De taak van de school is: onderwijs geven. De leer lingen hebben dan ook geen enkele behoefte aan een leraar, die weigert orde te houden (p. 68). Voor ons onderwijs is nodig: orde- De leerling hoeft daarbij niet slaafs te gehoor zamen, de leraar mag geen dictator zijn. Nieuwe vakken als maatschap pijleer en studieles hebben alleen kans van slagen als de leerlingen mondig zijn. Mondigheid is iets an ders dan je mening uitschreeuwen. Mondigheid houdt in: kunnen spre ken met en kunnen luisteren naar de ander. Daarvoor is in het systeem van de kritische leraren geen plaats. Hun boekje is voor ons te gevaar lijk, te opruiend, te insinuerend om onbesproken te blijven. Er zijn ook nuchtere leraren. E. W. de Jong, Breda H. Eisma, Dordrecht S. Bakker, Den Haag E. R. Streefkerk, Gordnchem. GOES, 24 sept. Blokveiling: Br. Hardy I 75-80 29—32, 70-75 29.50, 65- 70 24.20—24.70, 60-65 18.40—18.60, D 18.40. Conference I 70-75 31, 65-70 29.50—30.80, 60-65 25.20—26.10, 55-60 21, D 13.60. Bonne Louise d'Avr. 1 65-70 37, 60-65 29.70—30.40, 55-60 19.60—20.35 50-55 13.60, D 13.60. Le gipont I 70-80 28, 60-70 23.70, 55-60 15. Diverse rassen appels kroet 6. Ge wone veiling: Cox's Orange Pippin I 85-90 31—37, 80-85 26—42, 75-80 31— 51, 70-75 25—53, 65-70 25—40, 60-65 11.90—30, 55-60 11.90. II 85-90 34—39, 80-85 25—40, 75-80 17.60—40, 70-75 21—41, 65-70 15—36, 60-65 11.90—25, 55-60 11.90 grof 621. James Grieve 1 70-80 16—17, 65-70 15.20, H 70-80 15.20—16, 65-70 11.70. Ingrid Marie I 75-85 33, 65-75 24—25. Legipont I 70- 80 32, 60-70 27, 55-60 19, D 13.60. Br. Hardy I 70-75 23, 65-70 22, 60-65 18.40, 55-60 18.40, II 75-80 24—25, 70-75 22.10—26, 65-70 19—22, 60-65 18.40— 20, 50-55 18.40, grof 9—15. Tr. de Vienme II 55-65 26, D 2224. Bonne Louise d'Avr. II 65-70 2131, 60-65 17.80—25, 55-60 14—17, 50-55 14, grof 1213. Conference I 65-70 2834, 60- 65 25—30, 55-60 21, II 70-75 23, 65-70 17.80—24, 60-65 17—21, 55-60 13.60— 15, D 13.60. Br. Lebrun II 75-85 25, 65-75 17, 55-65 13. Bramen per doos I 7587. Warwick Drooper grof 36 83. Met ingang van volgende week bramen industrie aanvoeren alleen op maandag en dinsdag. Totale aan- voor hard fruit 15.900 kisten. KAPELLE Marktbericht van de veiling van 24 september 1970. Kroetappelen wit 6, Cox's Orange Pippin 180 28—32, 175 34—35, 170 35, 165 32, 160 20—23, 155 11.90, 1180 28—29, 1175 18—27, 1170 22—29, 1165 21—27, II60 12—18, Illgrof 6,5 Bram- ley's Seedling 1190 15, 1130 17, 1170 9, Jacques Lebel: 1180 16, H70 8,5, 1160 7,5, Cox's Orange Pippin gekleurd: 190 29, 185 38, 175 37—45, 170 38—43, 165 34—37, 160 24—28, 1175 31—33, 1170 33—34, 1165 27—30, H60 19, IHg 1519, Ellison's Orange: 1170 12.80 —15, 1165 10, 180 16, 170 15, James Grieve: 180 15.20—19, 170 16—21, 1170 15.20, James Grieve Lired: 180 15.20, 170 16, n65 11.70, Transparante de Croncels: 1180 9, 1170 8.10; Peren: Beurré Hardy 175 31, 170 31.50, 165 23.59—23.80, 160 19, 1170 23, 1165 19, Illgrof 9; Bonne Louise d'Avranches 170 40, 165 38, 160 29—30.50, 155 19.40 —19.50, 150 14, 1165 24, 1165 24, 1160 19, 1155 13.60, Illgrof 11; Conference 165 30.50, 160 24.40—24.70, 155 20.50 —21.40, 1165 28, 1160 21, 1155 15, III grof doordraai, III fijn doordraai; Beurré Lebrun 170 20, 160 20.50, 1170 14.60, 1160 12.20—14, 1155 12.20, III grof doordraai. Legipont 170 27, 160 24, 155 15, III grof 7,5. Beurré Hardy N.O.Z. 175 31, 170 29, 165 23, 160 19; Pondspeer 1180 20, 1170 24, 160 26, IID 15. Bejaardensoos De bejaardensocië teit van Heiinkenszand zal woensdag 7 oktober om twee uur in het dienst gebouw van de hervormde kerk het nieuwe seizoen beginnen. Voor be jaarden bestaat de mogelijkheid om te biljarten, te sjoelen, te kaarten en te handwerken. Bovendien zullen in het winterseizoen enkele speciale ac tiviteiten op het programma staan. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Scholieren in Middelburg hebben de wekelijkse marktdag aangegrepen om activitei ten te ontplooien in het kader van de „Vredesweek". De leerlingen van de christelijke pedagogische acade mie trokken in grote groepen de straat op om te zingen en te collec teren voor de NOVIB. Een platte open wagen, getrokken door een landbouwtrekker, diende als toneel voor een rollenspel, dat op diverse punten in de stad werd opgevoerd door leerlingen van de christelijke scholengemeenschap. Het spel bestond uit drie bedrij ven. Het eerste deel handelde over de oorlog tussen iedereen terwijl er in de VN druk gepraat wordt maar in werkelijkheid maar heel weinig voor de vrede wordt gedaan. Het tweede bedrijf liet het verschil zien tussen de armen in de wereld, die steeds armer worden en de rij ken, die figuurlijk en letterlijk steeds in omvang toenemen. In het derde bedrijf komt ter sprake: wat doe je aan al deze misstanden. Er wordt gesuggereerd, verdeel het bezit. Laten we gezamenlijk de opbouw ter hand nemen. Breek het oorlogstuig en (onder deze kreet werden houten dolken gebroken) vervang ze door werktuigen voor vredelievende doeleinden. Aan het eind van het stuk vroegen de spe lers aan het publiek: Doet u mee aan de bestrijding van oorlog en armoede? De christelijke scholengemeen schap en de pedagogische academie ontplooiden ook gezamenlijke initia tieven Zo werden er op de markt vredeskranten en andere lectuur verkocht, 's Middags werd op de Markt een poppenkastspel opge voerd. Op de Middelburgse scholen is deze week in het kader van de vredesweek vee] en vruchtbaar ge discussieerd. De heer M. Mast uit St.-Laurens, die twee jaar lang in Kenia heeft gewerkt, komt vandaag aan het eind van de vredesweek op de christelijke pedagogische acade mie prater, over de problematiek van de ontwikkelingslanden. Op de meeste scholen worden op deze laat ste dag films vertoond, gediscussi eerd en rollenspelen opgevoerd.

de Stem | 1970 | | pagina 7