Raad Axel beslist over bouw nieuwe sporthal :vtm- fELLICtii UiTOSITIE SOMMIGE RAADSLEDEN [ODEVAKSCHOLEN IL1J VEN ER ALTIJD oor bejaarden ;een goedkope reizen Toneelgroep Theater met „De Butler" in Zuidlandtheater Bus voor Terneuzeuse bejaarden Wat en waar WALTER DE BUCK BROOD DAT AF IS: rS BAKKERIJ an Boënne 42-282 met .Kom pwin- I Pleistercollecte Sas van Gent Kringraad BB vergadert in Ter neuzen Exploitatie Aanrijding te Schoondijke KRULBOLBAAN IN BIERVLIET Sweet en soul bij Porgy and Bess in Terneuzen Feesttent Oostburgse winkeliersvereniging geopend VANDAAG Tentoonstellingen Hoogwater Inschrijvingen in Handelsregister VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1970 en begrip voor Zeeland ,ILD EN GEVOGELTE lentsestraat 42 - Hufet Telefoon 01140-3472 EUZEN Telefoon 3198 S Volkorenbrood gezondheid! (\an onze correspondente) 1ERNEUZEN Sinds enkele lijl vertonen de etalages van de taesmodezaken een andere aan klik. De tendens in de richting an midi-maxi wordt steeds na- I Irakkelijker. Het leek ons inte- I (ssant omtrent deze mode eens Ie mening te vragen van een rauw, die midden in het mode- ik zit. Wij kozen hiervoor me nu Lantsheer-Van de Hoven, irectrice van de modevakschool de Axelsestraat in Temeuzen. passant kwam ook het zelf fnaken van kleding ter sprake. -De dames moesten er- even ffl wennen", aldus mevrouw tlantsheer, „maar de midi- en oxi-mode komen er zeker in. ■4 vindt de midi praktisch en de I ®i „heel mooi". Mevrouw Imtsheer vindt beide richtingen «el vrouwelijk. Omdat mevrouw Lantsheer zelf loupeuses opleidt ligt de vraag I* de hand waarom men zelf titer e naaimachine gaat zitten Stijn te stappen. Mevrouw Lantsheer zette hier op de vele voordelen uiteen, die aan het „zelf-maken" verbonden zijn. De creativiteit speelt hierbij een zeer grote rol. De vrouw kan haar eigen ideeën in het ontwerp leggen. Het kledingstuk wordt op deze wijze iets wat geheel van haarzelf is. Het financiële voor deel van het zelf-maken moet men ook niet uitvlakken. „Kijk maar eens naar de kinderkle ding", zegt mevrouw Lantsheer. „Voor een paar gulden maak je een heel leuk jurkje. Daarbij komt dan nog dat kinderconfec- tie-kleding in verhouding tot de damesconfectie bepaald prijzig is te noemen". Met zichtbaar genoegen vertelt zij dat haar jongste leerling 12 jaar is. Tot haar leerlingenkring behoren ook dames van boven de zestig die het leuk vinden iets voor hun kleinkinderen te ma ken. Hiermee wordt bevestigd dat de modevakscholen wel altijd zullen blijven bestaan, ondanks het feit dat etalagepoppen de da mes met hun liefste glimlach en tiptop gekleed de winkels probe ren binnen te krijgen. OPEL ;g 41, Hulst Tel. purg. Geillstraat .g.g. 3528 Breskens. Tel. 2, Oostburg,. s Bakker, Go-Go- anvang 20 uur in >w met flashlight. (Van een onzer verslaggevers) ttltNEUZEN Tijdens de behandeling van de ingekomen stukken in de "vergadering, toonde de heer J. Hamelink (PvdA) zich zeer gebelgd over drie regels geformuleerde weigering van de Z.V.T.M.-directie om voor 'arden goedkopere buskaarten beschikbaar te stellen. De fractie van de '4 had destijds b. en w. verzocht hiernaar te informeren. j1' Z.V.T.M. meent dit met drie «arde regels, waarin wordt ge- dat de Z.V.T.M. met overheids- werkt, en dus niet op dit ver- j* aan ingaan, te kunnen afdoen", jjj de fractie-voorzitter van de W. Hij roeg zich vervolgens af "et dan mogelijk is dat de N.S. JMkopere kaarten voor 65+ers "«baar kan stellen en dit is nog ■Worm suces ook, zo betoogde de t oamelink. Hij drong er bij de irt r-1" °p aan om eens k'j andere, inP e vervoersmaatschappijen ÏÏltmeren- Burgemeester Aschoff "de dat hieraan gevolg zal wor- Begeven. 5 pt verslag van de provinciale staat in Zeeland is met betrek- I ®t het onderzoek naar de kwa- van het oppervlaktewater in de- „Vymcie gebleken dat dit, voor ord1 'let Axeler Ambacht niet is, tengevolge van lozing van «Water door de gemeente fc 20 constateerde de heer J. Ier (PvdA). De Zaamslagse m Z0|r op de afvalwaterleiding n aangesloten, zo meende hij te weten en vroeg daarvan bevestiging. De wethouder van openbare werken, de heer A. Ramondt (V.C.P.) kon daarover op dit ogenblik alleen maar zeggen dat er een gemeenschappe lijke regeling voor moet worden ge troffen en dal. in verband met de subsidieaanvrage, nu nog niets kan worden medegedeeld De heer Hameling (PvvdA) was er met erg over te spreken dat hij nog geen antwoord had gekregen op zijn reeds vier maanden geleden gesteide vraag, of er bij flats voldoende aan dacht wordt besteed aan de nooduit gangen (in verband met een brand in de Chopinlaan). De voorzitter veront schuldigde zich door de mededeling dat eerst zeer onlangs het antwoord hieromtrent van de brandweermspee- tie was binnengekomen. B. en w. hebben wei al een brief gestuurd naar rijkswaterstaat in verband met de beveiliging van de oversteek nabij de pont te Sluiskil, zo deelde de heer Ramondt aain de heer Hamelink in antwoord op diens vraag mede. Maar hierop werd nog geen antwoord ont vangen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De gemeenteraad van Axel moet op de komende raads vergadering van dinsdag 29 sep tember beslissen over een voor stel van liet college van b. en w. in principe in te stemmen met het ontwerp-plan voor de bouw van een sporthal. In opdracht van de voormalige Axelse gemeente raad heeft de Nederlandse Hcide- mij. een voorlopig plan ontwor pen voor de bouw van een sport hal. Met de bouw en inrichting daarvan is een bedrag gemoeid van anderhalf miljoen gulden. De door de Heidemij. ontworpen sporthal heelt een vrij vloeropper vlak van 28 bij 42 meter en een hoogte van zeven meter. Er is bij de planning rekening gehouden met de mogelijkheid tot het uitzetten van zes badmintonvelden, vier volleybal- velden of een volleybal-hoofdveld, twee basketbalvelden of een hoofd- veld, en verder voor het uitzetten van een zaalhockey-, microkorfbal en zaalhandbalveld. Verder kan in de zaal een dubbel of een enkel ten nisveld worden gerealiseerd. In de zaal zijn twee toestelbergingen ge projecteerd om een gelijktijdig ge (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - De plaatselij ke afdeling van de katholieke natio nale bond voor Eerste Hulp Bij On gelukken zal zaterdagavond 26 en zondag 27 september aanstaande de jaarlijkse pleistercollecte houden. De opbrengst zal ten goede komen voor de aanschaf van eerste hulpmateri aal. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De kringraad voor Zeeuwsch-Vlaanderen van de Bescherming Bevolking vergadert maandag 28 september om half drie in het politiebureau in Terneuzen. Op de agenda staan onder meer de vaststelling van de rekening 1969, het jaarverslag 1969, de begroting 1971 en de vaststelling van het be drag in rekening-courant met de ge meente Terneuzen voor 1971. bruik van de sporthal door twee gymnastiekgroepen mogelijk te ma ken. In de zaal zijn tribunes gepland met in totaal vierhonderd zit- en honderd staanplaatsen. Ook aan an dere voorzieningen is de nodige aan dacht besteed. Als de bouw volgens plan van de Nederlandsche Heide maatschappij zal worden uitgevoerd, zullen bij de sporthal vier kleed ruimten, twee wasruimten met sa nitair, administratie en EHBO-loka- liteiten, vergaderruimten, twee lera ren- of sccheidsrechtersruimten en een restauratie komen. Bij de bouw van de hal wordt rekening gehouden met het verwachte intensieve ge bruik door verschillende onderwijs instellingen. Axel is tot nu toe tame lijk slecht bedeeld met accommoda tie voor sportbeoefening in gymzalen. Ook bij de situering is rekening ge houden met de scholen, die na reali sering van deze plannen gebruik gaan maken van de hal. Als de ge meenteraad aan het ontwerp zijn fiat geeft zal de hal worden opge trokken aan de Rooseveltlaan, een voor vele scholen tamelijk centraal gelegen punt. Rekening is gehouden met eventuele toekomstige uitbrei ding met een overdekt instructie zwembad. Over de exploitatie van de hal staat in de pre-adviezen van het col lege van b. en w. te lezen: „Deze le vert in de regel een negatief resul taat op." Hoe groot het tekort zal zijn, is in dit stadium nog niet be kend. Het college spreekt wel het vermoeden uit, dat het nodig zal zijn om alle daarvoor in aanmerking ko mende instanties en instellingen voor het verkrijgen van subsidies te benaderen. Bij het voorstel om een principebe sluit te nemen vragen burgemeester en wethouders van Axel tevens machtiging tot het aanvragen van zoveel en zo hoog mogelijke subsidies in de stichtingskosten van deze sporthal. Hoewel nog niet bekend is hoe de Axelse gemeenteraad, inmiddels aan gevuld met vertegenwoordigers uit de toegevoegde dorpskernen, op de voorstellen met betrekking tot de hal zal reageren, ligt het in de lijn der verwachtingen, dat er wel oppo sitie zal zijn. Het is bekend dat som mige raadsleden de aanwezigheid van grote sporthallen in Hulst en Terneuzen zien als een grote belem mering voor een evenwichtige ont wikkeling van een dergelijke accom modatie in Axel, op afstanden van nauwelijks twaalf kilometer van Hulst en Terneuzen. Het is ook be kend, dat bij sommige raadsleden de wens voor de realisatie van verschil lende kleinere gymnastiek-accommo- daties en de verwezenlijking van het instructiebad groter is dan die voor de bouw van de sporthal, die een in vestering van 1,5 miljoen vergt. De voormalige Axelse gemeenteraad heeft zich vóór de gemeentelijke herindeling al uitgesproken voor re alisatie van de sporthal. (Van een onzer verslaggevers) s TERNEUZEN Toneelgroep Theater geeft vrijdag 2 oktober in het Zuidlandtheater in Terneuzen een voorstelling van „De Butler" (Van onze correspondent) SCHOONDIJKE Op de weg tussen Schoondijke en IJzendijke is de bromfietsbestuurder P. uit Groe- de gewond geraakt toen hij in bot sing kwam met een tractor, be stuurd door T. uit Hoofdplaat. P. is met enkele gebroken ribben in het ziekenhuis te Oostburg opgenomen. Zowel de brommer als de tractor kwamen uit de richting Schoondijke, toen de bestuurder van de tracto een zijweg wilde inslaan, en daarbij geen voorrang aan de bromfietsbe stuurder verleende. Beide voertui gen kwamen in de sloot terecht met aanzienlijke materiële schade. FOTO BOVEN: Spelmoment uit ,.De Butler" onder regie van René Lobomet met medewerking van Elise Hoomans. De medespelenden zijn Liselot Beekmeijer, Sjoukje Hooymaayer, Arthur Boni, Eric van der Donk en René Lobo. „De Butler" is het verhaal van een jonge, rijke Engelsman, die ge leidelijk onder de invloed komt van zijn butler, totdat de meester even afhankelijk is van zijn knecht als omgekeerd. Robin Maugham be werkte zelf zijn novelle „The Ser vant" tot toneelstuk. In 1966 werd het voor het eerst opgevoerd. Drie jaar eerder verfilm de Joseph Losey het boek op een scenario van Harold Pinter met De rek Bogarde in de titelrol. Bij theater speelt Arthur Boni de duivelse butler terwijl Eric van der Donk zijn meester is. (Van onze correspondente). TERNEUZEN —Door de Stich ting Open Bejaardenwerk in Ter neuzen zal een busje worden aange schaft voor het vervoer van minder- valide bejaarden. Deze groepering kan dan zonder particuliere hulp de culturele ochtenden en midda gen de bejaardensociëteit in de Schakel bezoeken. Dit werd donderdagmiddag mee gedeeld door de heer C. M. van Binsbergen, consulent van het open bejaardenwerk in de gemeente Ter neuzen. Hij deed dit tijdens de offi ciële opening na de zomervakantie van de sociëteit. Thans wordt voor de aankoop van dit busje een actie gevoerd, en de heer Van Binsbergen heeft het ge meentebestuur om goedkeuring ver zocht voor het houden van een lijst- collecte voor dit doel. Wanneer een bejaarde die slecht ter been is van vervoer met het busje, dat door een bejaarde zelf bestuurd zal worden, gebruik wenst te maken kan hij of zij dat doen door zich op te geven in het kantoor in de Schakel. Men krijgt dan een bonboekje van twee gumen voor vier retourtjes. Dit is ook nu reeds het geval wanneer men met het gehuurde busje wordt vervoerd naar de sociëteit. Tijdens de bijeenkomst in de Schakel die door zeer veel bejaarden werd bezocht, merkte de heer Van De Schakel heropend. Binsbergen nog op dat in de toe komst de sociëteit 's zomers wel drie weken gesloten zal zijn, doch dat deze niet meer echt dicht gaat, en echt open. De praktijk heeft namelijk uitgewezen dat slechts een gering aantal bejaarden de soos be zoekt als deze niet echt open is. Men wil hiermee bevorderen dat de bejaarden direct na drie weken zomervakantie kunnen gaan en ko men. Verder zou het bestuur graag zien dat de piek in de opkomst van bejaarden die op dinsdag en donder dag wofdt waargenomen iets meer gespreid zou kunnen worden over alle middagen dat de soos open is. (Van onze correspondent) BIERVLIET Donderdagmiddag om een uur had de opening plaats van een krulbolbaan, gelegen op het gemeenteterrein grenzende aan het bejaardentehuis Ter Walle. Deze baan werd de bewoners aangeboden namens het bejaardencomité door voorzitter A. Maas. De leiding be rust bij de heer Th. de Poorter, die de deelnemers direct instrueerde en de eerste wedstrijd op gang bracht. Penningmeester A. Verdegem bood alle aanwezigen nog een paar con sumpties aan. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tijdens de ker mis in Terneuzen brengt „Porgy en Bess" aan de Noordstraat een speci aal programma van sweet, soul en Zuidamerikaanse muziek. Vanavond (vrijdag) treden de Twinkle Stars op met Oscar Harris en Billy Jones. Zaterdag treedt de bekende zanger John King Size Russell met zijn orkest op. (Van onze correspondent) OOSTBURG Donderdagmiddag kon de organiserende Oostburgse winkeliersvereniging de felicitaties in ontvangst nemen van de heer A. Hendrikse, secretaris van de Kamer vaa Koophandel te Terneuzen. die de door de winkeliers opgezette feest- markt opende De heer Hendrikse jomplimenteerde de winkeliersvere niging voor de vele moeiten die zij zich hadden getroost om dit alles tot stand te brengen De rondgang met het voltallige bestuur werd besloten bij de Saloon met een heildronk. Onder de vele fraaie stands zagen we een stand voor een ogentest voor veilig verkeer en een handdrukpers uit de jaren twintig Vele bezoekers maakten reeds van de gelegenheid gebruik om de tent te bezoeken. Films GOES Grand, 20 uur: Tarzans grootste gevecht, 14 j. MIDDELBURG City, 20 uur: Ben Hur, a.l. OOSTBURG Ledel, 20 uur: Generaal Patton, 14 j. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: De woestijnratten van Las Vegas, 18 j. Toneel - Muziek - Dans MIDDELBURG Concert- en Gehoorzaal, 20 uur: Recital door de Hongaarse fluitist Ferenc Hutyra, aan de vleugel Clarie UyterlindeWessels. ROTTERDAM Luxor-theater, 20 uur: „Van toen tot thans", een nieuwe Snip en Snap-revue. Rott. Schouwburg, 20.15 uur: „Het leven van Eduard II" door het Nieuw Rotterdams Toneel. De Doelen (Kleine zaal), 20.15 uur: Bartok-herdenkingsconcert met Richard en John Contiguglia (piano), Dick en Christian Bor (viool), Géza Frid (piano) en Sjef Douwes (klarinet). Piccolo-theater, 20.15 uur: „Het Ar chief" en „Gottogot", twee één- akters door het Nieuw Rotterdams Toneel Grote Schouwburg, 20.15 uur: Musical „Hair". Hofplein-theater, 20.15 uur: „Vrouwen? Geen probleem!" door het Nieuw Rotterdams Toneel. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20 uur: De Czardasvorstin. Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „Zevende gebod Steel wat min der" van Dario Fo. Kon. Eiisabethzaal, 20.30 uur: „Ein Abend in Wien" o.l.v. Robert Stolz. GENT Kon. Opera, 20 uur: In het Witte Paard. Diversen 's-HEERENHOEK Jeagdhoeve, 19.15 uur: Kaartavond N.K.V. OOSTBURG Ledelplein, 1421 uur: Feestmarkt. TERNEUZEN Anjo-Bar, Wil de Bras. Opg. voor deze rubriek tel. 01180 7438 oi Postbus 116 in Middelburg. HULST Stadhuis: Expositie schilderijen, tekeningen enz. van Gerrit van Dijk en Berend G. Pasman (t.m. 27 sept.). Werkd. 912 en 14 17 uur. Boekhandel Van Geyt: Expositie „riet kind in de Kunst" (t.m. 19 oktWerkd. 912 en 1318 uur. Zon. van 1417 uur. MIDDELBURG Voorm. Vleeshal stadhuis: Exposi tie werk van Louis Heijmans (t.m. 27 sept.). Ma. t.m. vrij. van 14 18, zat 10—18 en zon. 1417 uur. Miniatuur Walcheren: (t.m. 27 sept.) van 918 uur. ROTTERDAM Museum Boymans-van Beuningen: Expositie objecten van glas en ce ramiek uit Tsjechoslowakije (t.m. 24 okt.). Expositie Aanwinsten oude grafiek (t.m. 8 nov.). Expositie Edvard Munch, tekenin gen, aquarellen, grafiek (t.m. 1 no vember). Ma. t.m. zat. 1017, Zon. U—17. Bovendien woe. van 20 22 uur. Maritiem Museum, Burg. s'Jacobs- plein 8 Expositie „En de haven groeide voort, 19451970" (t,m. 30 sept Dag. van 1017 uur. Zon. van 1117 uur. Nieuwe Ahoy: Bloemententoon stelling „Femina" (t.m. 30 sept.). Dag. var, 1017 en 1922.30 uur. Rott. Kunststichting, Zuidplein Expositie Teruo Onuma, schilde rijen en gouaches (t.m. 29 sept.). Werkd 1017, zon. van 1217 u. ZIER1KZEE Gemeentemuseum: Expositie scheepsmodellen, aardewerk, por selein (t.m. 30 okt.). Ma. t.m. zat. 10—12 en 13.30—16.30 uur. Morgen, zaterdag 26 september, Bergen op Zoom 0.44 en 13.22 uur; 1 Hansweert 12.19 uur; Made-Drimmelen 3.42 en 16.07 uur; Terneuzen 11.49 uur; Vlissingen 11.26 en 23.58 uur; Wemeldinge 0.34 en 13.12 uur. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/TERNEUZEN In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen werd inge schreven (nr. 10400) Exportbedrijf voor textielgrondstoffen Pro Co Tex Corp. p/a Ned. Credietbank Hulst Postbus 7. De kamer voor Midden- en Noord- Zeeland te Middelburg schreef de volgende ondernemingen in: 8355 Appartementen verhuur „Valkenisse" (fik). Ooststraat 27, Zoutelande. 17071: Cafébedrijf The Seventy Inn Cfil.), Walstraat 54, Vlissingen.. 17819: Shipchandler en. F. F. Sundquest, Boul. Evertsen 74, Vlissingen. 17817: Handel in metalen Handelsonderne ming Jobse, Oostparkweg 25, Middel burg. 17818: Mosselkwekersbedrijf Fa A. P. Hollestelle en Zn. Van Tïen- hovenstraat 23, Yerseke.

de Stem | 1970 | | pagina 5