Het Vrije van Sluis gaat financieel een moeilijke tijd tegemoet A Vlissi over West POP CONCERT Axel stapt uit raad voor ontwikkeling Bloemschikkunst schoonheid tonen Honderd gulden boet voor onvoorzichtig rijden Werkzaamheden aan nieuwe gemaal vorderen gestaag MEUBELSUPERMARKT IN ST.-JANSTEEN ALS PASSENDE VOORZIENING UITBLIJFT URGENTIEVERKLARING VOOR LOM-SCHOOL IN GOES „Samenwer HULSTER RAAD GAAI ARKOORD MET NIEUWE REGELING Rustig weer Bejaardenschieting te Groenendijk B. iv.: Handhaving heeft weinig zin' EDITIE VOOR ZEELAND Eervol ontslag Plannen W. Goetlials tijdelijk hoofd lagere school Kapellebrug Oostburg BIRGIT BROEREN Advies aan minister: 3ste MEDISCHE FACULTEIT IN '74 OPEN EVEN KUIKEN KANTONRECHTER OOSTBURG Vlissingen I nter gemeentelij k overleg Duur In kader ruilverkaveling Kieldrechl Vervuil DÉ STEM VAN VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1970 (ADVERTENTIE) brabantse muzikale tiendaagse zaterdag 26 september 20.15 u het turfschip breda CJP en 65+ paspoort 50% reductie (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Het Waterschap het Vrije van Sluis gaat, indien geen passende voorzieningen worden getroffen, een moeilijke finaiv ciële tijd tegemoet. Op 1 januari 1972 worden de vier calamiteuze polders in West-Zeeuwsch-Vlaanderen overgeheveld naar het water- chap, met alle daarbij komende kosten, zonder dat daar voldoende inanciële tegemoetkomingen tegenover staan. De besturen van de ■olders krijgen per -31 december 1971 hun ontslag. (Van onze correspondent) GROENENDIJK In café „De Groene Molen" bij de heer E. Mor- cus te Groenendijk werd gisteren een schieting voor bejaarden gehou den, waaraan 25 schutters deelna men. De uitslag hiervan was: eerste zij- vogel C. Lindthout te Nieuw-Namen, de extra-hoge vogel werd afgescho ten door C. Kint te Nieuw-Namen, terwijl P. Serrarens te Kloosterzan- de de meeste kleine vogels afschoot, namelijk 5 stuks. Dit deelde de dijkgraaf van het waterschap Het Vrije van Sluis, de heer J. B. Becu donderdag mee tij dens een algemene vergadering van het schap. De deltawerken, die voor het boekjaar '69 voor een groot te kort zorgen ongeveer een half miljoen) komen voor 100 procent voor rekening van het rijk. Echter kapitaalswerken, die daarbij wel no dig zijn, maar niet onder te brengen bij de deltawerken, komen voor re kening van het waterschap evenals de kosten van voorbereiding, toe zicht en rente van de aanbestedings som. De heer Becu pleitte voor de bij komende kosten, die flink kunnen oplopen, een passende compensatie. Toch liet de dijkgraaf enige opti mistische geluiden horen. Hij was blij met het ministerschap van drs. Bakker op Verkeer en Waterstaat. De heer Becu doelde op de invoe ring van de doeluitkering en de wet financiering van de Deltawerken. De schoen wrong echter duidelijk bij de doeluitkering en in '69 bleek dat de wet uit 1870 op de waterke ring van calamiteuze polders in Zee land moeilijk in het landelijk sche ma kon worden ingepast. Via over leg tussen G.S. van Zeeland en het ministerie is een oplossing gevon den. Dijkgraaf Becu hoopt ook voor dit jaar op een juiste verdeling. De grote financiële tekorten over 1969 worden veroorzaakt door de buiten gewone werken zoals de dijkverbe- tering van Hoofdplaat naar nummer (Van een onzer verslaggevers). AXEL Evenals in Hulst reeds is gebeurd, heeft het college van b. en w. van Axel de gemeenteraad voorgesteld zich terug te trekken uit de gemeenschappelijke regeling rechtspersoonlijkheid bezittende li chaam „Ontwikkeling Oost- Zeeuwsch-VIaanderen-Oost"- De ge meenteraad van Hulst heeft aan een DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS 16,per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl. 50 et. incassokosten); 5,55 per maand (incl. 9 ct. incassokos ten.) Buiten verspreidingsge bied 23,- per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920. HULST; Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING; Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940. (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 7764. Postbus 116. A. F. Koopman Chef Zeeland tel. privé 7438 (01180) Redacteur Goes: M. Kersten, tel. 01100-6584. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berke] (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen:, A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A. Schell (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de BoeT (01155-2237) ADV.-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland:' L. K. M. de Jong (01150-428) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4316). R. Vaes (01195-433) gelijkluidend voorstel van het colle ge van b. en w. aldaar reeds zijn fiat gegeven. In de gemeente Honte- nisse, eveneens belanghebbende, is een dergelijk besluit na de ont vangst van een niet nader omschre ven brief, opgeschort. De drie betrokken colleges hebben zich in principe uitgesproken voor een regelmatig onderling contact. Dit buiten het rechtspersoonlijk- heidbezittende lichaam om, waar van men vindt dat handhaving wei nig zin meer heeft nu het aamtal deelnemende gemeenten, na de ge meentelijke herindeling, tot' drie is gereduceerd. In de pre-adviezem voor de gemeenteraad van Axel wordt als reden opgegeven: „Aange zien ten gevolge van de gemeentelij ke herindeling het aantal deelne mende gemeenten tot drie is terug gebracht, kam naar ons oordeel de behartiging der belangen, die de ge meenschappelijke regeling beoogde, thans gevoeglijk tot haar recht ko men door een regelmatig overleg tussen de drie gemeentebesturen" Van de zijde vam sommige raadsle den van de drie betrokken gemeen ten zijn daartegen wel bezwaren ge rezen. Hoewel in Hulst een voorstel van dezelfde strekking door de raad goedgekeurd is, weiden hier wel bezwaren gemaakt tegen het feit, dat dit intergemeentelijk overleg in het vervolg „achjer de schermen van de colleges zou verdwijnen". In dezelfde raadsvergadering waarin deze kwestie aan de orde komt zal de Axelse gemeenteraad ook zijn fiat moeten geven aan een voorstel van het college tot het ver lenen van eervol ontslag aan de directeur van de vleeskeuringskring Axel. Als gevolg van de inwerking treding van de wet tot gemeentelij ke herindeling zal voor de directeur van de vleeskeuringskring Axel geen functie meer beschikbaar zijn. Voorgesteld wordt om met ingang van 1 januari 1971 eervol ontslag te verlenen aan directeur J. de Haas van de vleeskeuringskring. De agen da omvat verder onder meer nog voorstellen tot het vaststellen van een nieuwe gemeenschappelijke re geling schoolartsendienst Zeeuwsch- Vlaanderen en tot het delegeren van de bevoegdheid tot het plaatsen en/ of verwijderen van verkeerstekens. Het college van b. en w. vraagt de raad voorts machtiging tot het ver huren, verpachten of op andere wij ze in gebruik geven van gemeente eigendommen. Voor het onbebouwde terrein tussen de Rooseveitlaan, de Bylokestraat, de Prins Hendrikstraat, de Prins Mauritsstxaat, de Willem de Zwijgerstraat en de Oosterstraat, moet een bestemmingsplan vastge steld worden, terwijl het bestem mingsplan voor „Oost" in voorberei ding herzien moet worden. zeven. Het werk verloopt, ondanks enkele kleine stagnaties, behoorlijk. Medio 1971 moet het klaar zijn. De diijk is reeds stormvedlig. Verder kan misschien nog dit jaar de aanbesteding worden verwacht van de handelshaven in Breskens. De plannen liggen ter goedkeuring bij Rijkswaterstaat in Den Haag. Een voorstel van het dagelijks be stuur het tracé van een kanaal van Potjes via de Oudelandsepolder naar Cadzandhaven werd ongewijzigd door de leden van het algemeen bestuur aangenomen. Een alternatief plan had de heer P. V. de Bruijne uit Cadzand, eigenaar van een kavel van 5 ha, dat door het kanaal door midden wordt gesneden. De heer De Bruijne wilde dat het kanaal gelijk zou lopen met zijn perceelgrens. Het tweede plan vond genade in de ogen van de dijkgraaf omdat een prece dent zou worden geschapen en het zelfs mogelijk zou zijn het project te torpederen door het weigeren van subsidie. De overige agendapunten werden er met een verrassende snelheid doorheen gejaagd, waarna de gezworenen en hoofdingelanden gezamenlijk een aantal werken van het waterschap zijn gaan bekijken. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLEBRUG De heer W. Goethals zal met ingang van 1 de cember aanstaande als tijdelijk hoofd van de r-k. jongens- en meis jesschool van Kapellebrug de heer G. Flos in diens functie als hoofd van de school opvolgen. De heer Flos gaat met ingang van diezelfde datum met vervroegd pensioen. De heer W. Goethals trad reeds sinds 13 april op als waarnemend hoofd der school. Berichten als zou den er plannen bestaan om de school bij Kapellebrug wegens ge brek aan leerlingen op te heffen zijn woensdag door de heer Flos ontkend. De school voldoet aan de wettelijk gestelde eisen ten aanzien van leerlingenaantal en telt dit schooljaar zelfs meer leerlingen als vorig jaar. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het bestuur van de Anne Frankschool in Goes heeft deze week bericht ontvangen, dat een ur- gentievericlaring zal worden afgege ven voor de bouw van een nieuwe l.o.m.-school. De huidige school van vier lokalen is al veel te klein, zo klein, dat een deel van de leerlingen is verhuisd naar de oude school aan de Westsingel. Het nieuwe schoolge bouw, dat gebouwd wordt aan de Evertsestraat, krijgt voorlopig zeven lokalen. De grond is inmiddels al aangekocht voor 225.009 gulden. Vuurwerk Een groot aantal kin deren, gewapend met gratis lam pionnen, trok voorafgegaan door mu ziekvereniging Veronica Zuidzande en de- drumband harmonie Oostburg vanaf bet Raadhuisplein, Nieuwstr. via Hennequinstraat naar de Veer- hoekpolder. Deze was geheel om zoomd door belangstellenden voor het vuurwerk, aangeboden door de winkeliersvereniging Oostburg. Ruim een kwartier viel er te genie ten van fraaie figuren, gillende keu kenmeiden en ander vuurwerk. Mevrouw Birgit Broeren met twee van haar arrangementen. (Van een onzer verslaggeefsters) PRINSENBEEK „Ik zal nooit zomaar een bos bloemen plompverloren in een vaas zetten. Als ik bloemen koop dan maak ik er ook een schikking van. Ik probeer er ook wat mee uit te beelden, meestal symbolisch. De .Tapense vrouwen, die praktisch allemaal aan bloemsierkunst doen. geven hun stukjes titels net als bij een schilderij. In Japan heeft een bloemschikking overigens de zelfde functie als een schilderij. Bloemschikken is een cultuur vorm, die uit de zevende eeuw stamt. Een van de grote leermees ters heeft gezegd, dat iedere man van cultuur de bloemenkunst moe* bestuderen om de vriende lijke hoedanigheden van zijn hart naar buiten uit te dragen". Mevrouw Birgit Broeren-Chris- tensen (34) uit Prinsenbeek is lerares in de Japanse bloemsier kunst. Toen zij nog stewardess was en veel in Tokio kwam, heeft ze er een cursus in gevolgd. Ze is Deense van geboorte en getrouwd met een Nederlandse KLM-vlieger. In haar met reissou- venirs opgesierde bungalow aan de rustige Omloop vertelt deze knappe, donkere ex-stewardess met plezier over haar liefhebbe rij. Volgend jaar hoopt zij in Breda eep cursus te gaan geven. Als lid van de internationale ver eniging Ikebana krijgt zij maan delijks vanuit Japan een tijd schrift met nieuwe schikkingen toegestuurd en kan zij door haar opgeleide dames een diploma als lerares verschaffen. „Nadat ik getrouwd was, heb ik bijna drie maanden bij een Japanse familie gewoond. Toen heb ik aan de academie voor bloemsierkunst gestudeerd, waar ik het diploma voor lerares be haalde. Ik heb ook nog aan Ja panse meisjes les gegeven. Later in Nederland heb ik veel aan demonstraties voor huisvrouwen en op scholen gedaan. In Haarlem heb ik cursussen gegeven. Er be- staat in Nederland erg veel be langstelling voor. In Brabant ben ik nog de enige „Ikebana"-lera- res", aldus mevrouw Broeren. „In het moderne. Japan, vooral in de grote steden, die verschrik kelijk druk zijn, heeft men ont dekt dat bloemschikken rust geeft. Daar is het een vrijetijds besteding geworden. Op het plat teland is het nog altijd dezelfde afspiegeling van de Japanse le venswijze als in vroeger eeuwen. De bloemenkunstenaar probeert een moment van stilstand in het leven vari een bloem uit te beel den. Hij gelooft, dat een mooi bloemenarrangement bijdraagt tot de culturele sfeer in een huis. Het is de bedoeling, dat het de ogen van een familie traint om nieuwe schoonheid in de natuur te ontdekken- Tijdens mijn ver blijf in Japan ben ik me bewust geworden hoe sterk bloemen een- rol kunnen spelen in het leven van elk dag". Mevrouw Broeren gaat binnen kort met haar man en twee kin deren voor drie maanden naar Brazilië. Als ze weer terug is in Prinsenbeek hoopt zij ook de Brabantse vrouw de kunst van het bloemschikken bij te kunnen brengen. „Ik ben zelf ook nog niet uitgeleerd", zegt zij, „want in de Japanse bloemsierkunst kan je je hele leven verder stude ren". (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) MAASTRICHT De commissie- Tands, die de komst van de achtste medische faculteit naar Maastricht moet voorbereiden, heeft in haar advies aan minister Veringa van Onderwijs gezegd dat er naar ge streefd moet worden het onderwijs aan de faculteit al op 1 september 1974 te beginnen. De commissie -stelt voor ook andere faculteiten in Maas tricht te vestigen. SCHERMEN Tijdens de we reldkampioenschappen schermen in Ankara heeft de ploeg van Polen voor een verrassing gezorgd, door in de landenwedstrijd „degen" titel houder Rusland in de kwartfinale met 76 uit te schakelen. De wed strijden voor de halve finales zijn: PolenZwitserland en West-Duits- landHongarije. CEES RENTMEESTER is in Baas rode (Belg) vijfde geworden tijdens een ron-de voor beroepsreraners, waaraan 63 profs deelnamen. Win naar werd de Belg Walter Plane- kaert, die de 140 km aflegde in een tijd van 3 uur 19 minuten. De plaat sen van de overige Nederlanders waren: 6. Richard Buckai, 10. Jan Janssen, 21. René Pijnen. VOETBAL FSC heeft in Ge leen een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tegen de amateur eerste klasser Caesar uit Beek. FSC won met 30. Doelpuntenmakers: Bohm (15e min.), Plum (27) en Gubbels (65) uit een strafschop. Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidztnde, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 meubeu Iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur in Zuidzande en Terneuzen, (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De 22-jarige R. O. uit Oostburg, is door de kantonrech ter in zijn woonplaats veroordeeld tot een boete van f 100,- en zes maanden voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van twee jaar. Op 21 juni j.l. was hij met zijn auto uit de bocht gevlogen op de weg bij Re- tranchement, waarhij een van zijn twee vrienden, die bij hem in de auto zaten, dodelijk verongelukte. De jongelui hadden enkele bars bezocht in Cadzand, waar in een etablissement wat onenigheid was ontstaan. In de auto werd wat nage praat over het incident. In de bocht verloor O. de macht over het stuur. Zijn snelheid bedroeg ongeveer 85 tot 90 kilometer. Kantonrechter mr. Van Hees vond dat praten toch een riskante zaak. Gelukkig had de bestuurder niet te veel gedronken. Bij het onderzoek viel op de gedragingen en reacties niets op de man aan te merken. De officier van justitie zag een cumulatie in de begane onvoorzich tigheden. Misschien was het ongeval tevens te wijten aan het late uur waarop het plaatsvond (1 uur). De officier eiste een geldboete van f 150,- en een ontzegging van de rij bevoegdheid van 9 maanden, waar van zes voorwaardelijk. De sloper A. D. uit Waterland kerkje reed op 21-6 in de Rozema rijnstraat in IJzendijke met zijn au to tegen een geparkeerd staande be stelauto. De officier van justitie vond het onoplettend van de ver dachte en eiste een boete van f 75,-. De raadsman van de verdachte mr. De Mul gaf het gepleegde feit toe, waarna kantonrechter Van Hees de boete terugbracht tot f 50.-. De 19-jarige tractor-chauffeur W. S. reed op 4 juli j.l. net een niet verzekerde bromfiets. Bovendien wilde hij weg rijden voor de politie hem aanhield, maar kwam in een doodlopend straatje terecht. De kan tonrechter vroeg de man of hij niet op de hoogte was van het feit dat een bromfiets verzekerd dient te zijn. Het argument van de verdachte luidde dat hij de brommer pas twee weken in zijn bezit had en nog geen tijd vrij wist te maken om een verzekering te halen Toen de brom mer in beslag was genomen ver scheen de jongeling echter dezelfde middag nog met een verzekeringsbe wijs bij de politie. Conform de eis werd hij veroordeeld tot een boete van f 50,-. Kerknieuws. Beroepen te Vlis singen (toez.) H. F. Venema te St. Johannesgia (wijkigemeente Delfstra- huizen). Bedankt voor Nieuwerkerk J. C. Weststrate te Meliskerke Gere formeerde Gemeente. (Van een onzer verslagegversl HULST Er zal een gerej, contact tussen de colleges van b. lissen UC vouil. 117, 1VO d"71 „„1 de gemeenten Honteni! gaven I 173.130.971,- waarbi - p-adelig saldo van ruim 25 julden wordt genoteerd. Aan enkele bescheiden bel verhogingen valt ook dit jaar Hulst en Axel komen in plaats de tot nog toe gebruikte gen» schappelijke regeling rechtspeism lijkheid bezittend lichaam „Ontij keling OoTz^uwW te— Oost". Raadsleden van de betrok!; gemeenten zullen van die hesp kingen op de hoogte gehouden wc den door middel van uitvoerige sumé's. Door de nieuwe afspraken verdere handhaving van het ontai kelingsorgaan overbodig en zal deze regeling zo snel mogel worden opgeheven. Aam deze nieuwe gang van met betrekking tot het intergemee telijik overleg tusen de gameoni) in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen de gemeenteraad van Hulst gister; avond zijn fiat gegeven. Dit niet 4; na enige aarzeling overigens. Ai vankelijk werd door enkele raai leden de vrees uitgesproken, overleg veel van de openheid binnen het rechtspersoonlijkheid zittende lichaam betracht werd, toelichting van voorzitter P. Ml hoff wijzigden ook de enkele leden die sceptisch tegenover d zaken stonden hun standpunt gunste van de nieuwe regeling, inmiddels in afwachting van de heffing van de gemeenschappelij regeling is ingegaan. Op een van de volgende gaderingen kunnen de Hik raadsleden blijkens uitlatingen n de heer Molthoff op de jongste bi eenkomst reeds op het eerste t; (Van e VLISSINGEN. Het Viiss' „athiek tegenover het denkb voor het gehele Westerscheid begroting voor 1971 van de wetsontwerp voor het havens dan dat voor Vlissingen-Oost Terneuzen van belang," zeg havenschap voor de Westerse wjj in ernstige overweging ne Vlissingen heeft voor 197 sluitende begroting weten op jen - een situatie die men toekomst hoopt te kunnen co ren, al zal het daarvoor nod dat'de uitkeringen van het r' de gemeente worden bijgestuu ontwerpbegroting voor 1971 de inkomsten en uitgaven gewone dienst op een eind 59.601.800 gulden, waarin ee onvoorzien van f 228.800,- is nomen- De hoofdstukken van nitaaldienst bedragen tezamen komsten f 147.581.698,25 en i som van de personele belasti van de straatbelasting zullen verhoogd tot het bedrag v minimum normen, die het rij geeft- Daarmee verkrijgt Vli een meer-opbremgst van f 6 Ook de precariorechten zullen den opgetrokken, evenals de r voor eigen graven en de begr rechten, waaruit een meer-opb van f 25.000,- voortvloeit. B. en W. houden rekenin een prijsstijging in het ko' jaar van meer dan drie proce vinden het onredelijk, dat eve: prijsstijgingen boven deze dri cent, niet door verhoging vai door het nieuwe intergemeeitó) alge^ene uitkering uit het ge ntrnnlzirt trool Tro.V» ritlonnfllfl r 1 tefonds worden opgevangen, zullen niet nalaten ons stan waar mogelijk, onder de aan loren zal gaan. Na een uitvoer vall de daarvoor in aanmerkin mende instanties te brengen", het college in de geleidebrief van actuele zaken passeren geleidebrief - een goed en 'werkstuk - de revue. Het lijdt twijfel, zo zegt het stuk bij beeld, dat Vlissingen ten ar van de industrialisatie in stroomversnelling is gekomen zicb niet alleen uitstrekt tot VI gen-Oost, waar belangrijke n' vestigingen plaatsvinden, maar I tot het bedrijf van de Kon' mé rekenen. Een van de grote plu Maatschappij De Schelde, nog punten van dit nieuwe intergame; werking de vorm heeft van eensoo J? - Y oro gewestbestuur Burgemeester hoff voerde dit als een der bel rijkste argumenten aan tot de buiging van het intergemeenteii overleg. „Er verdwijnt helemaal niets at ter het gordijn van b. en w.", aldi de voorzitter in antwoord op 0 kritische bemerking van het raad lid de heer De Rechter „Zelfs dat zouden willen zoudt u als W i-n staat zijn dat gordijn open schuiven'" belangrijkste bron van werk „Was er in 1969 nog een stagi te vrezen in de ontplooiing vai agglomeratie Vlissingen-Oost, t ligt de situatie geheel gewij zeggen B. en W. In meer dan opzicht. In 1969 was er nauw sprake van kritiek op het indu lisatiebeleid van rijk, provinci gemeente. Thans is de kritiek vin de lucht en maakt men zorgen over de handhaving van gezond leefklimaat. „Wij st voorop", zeggen B. en W., „dat «en kritische begeleiding van I oeleid, niet alleen vanuit de 'maar ook vanuit de burgerij, maar waarderen". (Van een onzer verslaggevers) HULST In de Van Alstein- polder, aan de voet van het nieu we gemaal van het waterschap „Hulster Ambacht" bij De Paal, wordt momenteel hard gewerkt aan de aanleg van een waterloop van drieduizend meter. Het ka naal wordt gegraven in het kader van de ruilverkaveling Kiel- drecht. Met de aanleg ervan is een bedrag van drie ton gemoeid. Het is een van de eerste werk zaamheden, die in het kader van dit (Van een onzer verslaggevers) ST. JANSTEEN Aan de Wil- hehninastraat in St. Jansteen wordt vandaag een meubelsupermarkt van het Bredase Meubelbedrijf A. Dieck- man Zn. in gebruik genomen. Het bedrijf in St. Jansteen is met zijn 2000 m2 oppervlakte tevens de groot ste meubelsupermarkt van Neder land. Het is de derde vestiging van het Bredase bedrijf. Het voor Zeeland nieuwe systeem van de meubelsupermarkt is in St. Jansteen in opdracht van ADZ Bre da ingevoerd door bedrijfsleider Cor Venus. Hij is tevens de grond legger van het filiaal in Best. Deze supermarkt is ondergebracht in twee voormalige vlasloodsen van vlasser A. Puyenbroek. Enkele maan den geleden heeft hij zijn bedrijf de finitief aan de kant gezet en is hij gaan zoeken naar een nieuwe be stemming voor de immense loodsen, waarin inmiddels nogal wat wijzigin gen zijn aangebracht. Over de ge hele lengte en breedte is een han gend plafond aangebracht. Verder zijn in de ruimte tientallen meters TL-buis aangebracht. De verbinding tussen de twee voormalige hangars wordt gevormd door een galerie, waarin bij voorkeur aan amateur- kunstenaars gelegenheid gegeven wordt tot exposeren. Aan de aanpassing en inrichting van de gebouwencomplexen is ver scheidene maanden gewerkt. De werkzaamheden en de inrichting vergden een investering van om en nabij de 4 ton. Voordat de heer Ve nus in de vlashangars aan de slag kon, moest er eerst nog een drie ton vlas worden opgeruimd. Het commentaar van vlasser A. Puyenbroek na he,t aanschouwen van alle veranderingen: „Gek, hè? Vo rig jaar zat dit alles nog vol vlas". Daarvoor is een uitgebreide collec tie uiteenlopende soorten meubelen in de plaats gekomen. Behalve op Zeeland richt de ADZ- directie zich met deze nieuwe su permarkt, opgezet volgens het cash and carry-systeem. maar wel ge steund door een service-apparaat, voor een belangrijk deel op België vanwaar men nogal wat be langstelling verwacht. De heer Venus: „De ervaringen leerden, dat onder de mensen die naar het Bredase bedrijf kwamen nogal wat Zeeuwen waren. Dat is het voornaamste argument geweest om hier een meubelsupermarkt te ves tigen". Dze derde ADZ-meubelsu- permarkt wordt vanmiddag geopend. Daarna is er van 16.00 tot 18.00 uur een receptie. ruilverkavelingsprojekt, voor start waarvan enkele weken ge! het sein werd gegeven, worden gevoerd Alle werkzaamheden stal onder directie van de Grondmij.» de realisering van het ruilverka' lingsplan Kieldrecht is een bei' van bijna negentien miljoen gul® gemoeid. Het nieuwe gemaal bij1 Paal, dat reeds eerder in op van het waterschap is ge speelt bij de verdere uitvoering alle werkzaamheden een bijzon® belangrijke rol. Het ligt in de doeling, dat de waterafvoer Othene bij Terneuzen wordt verre naar De Paal. Om dat mogelijk maken is niet alleen het niei» gemaal noodzakelijk, maar ook1 drieduizend meter lange waterlof waarmee het van water voor®1 moet worden. Hoeveel tijd met graven van het hoofdkanaal gen"" is hangt af van onder meer weersomstandigheden. De w£ zaamheden aan het gemaa! van waterschap, een miljoenenprop verkeren in een ver gevorderd s» dium. De foto geeft een beeld de drukke werkzaamheden Van onze adverteerders KLOOSTERZANDE. Vant» wordt de nieuwe bar-dancing Klaroen van Hans en Mary geopend met een receptie, die van tot 19 uur wordt gehouden. In pand in de Kloosterstraat zal de milie over enige tijd een bodega' nen die geschikt zal zijn voor aP' tieven, besprekingen en intiems F tijtjes. De noodzaak van industrial' van Zeeland wordt nauwelijks streden meent het Vlissingse col Men wil arbeidsintensieve indu «n, die geen vervuiling veroorz" Ook wij geven de voorkeur dergelijke bedrijven, zeggen B „maar tot dusver hebben zij niet aangemeld". Zij vragen arbeidskrachten, die in ons ge rist geleverd kunnen worden rijn in het algemeen niet aarag zen op vestiging aan diep vaarw Os ontwikkeling van Vlissinf Dost is steeds gericht op chemi Industrieën in het kader van de van deze bedrijfstakken naar de behalve het feit, dat Zeeland tege var de nationale economie verp 'ingen heeft, geldt, dat een af' ring van een chemische' industrk Zeeland de industrialisatie aan bl armoede ten gronde zou gaan de schone arbeidsintensieve bedr 'akken als vogels in de lucht, 'n W. beloven de raad de gre 1 «oruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld ™or het KNMI: Aanhoudend mstig najaars weer. peer's vooruit zichten in cijfers gemiddeld over Nederland voor zaterdag: aantal uren zon: «Hn.temp.: van 0 tot 5 graden ondel "ormaal, max. temp.: omstreeks no maal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: f Procent. I'oor zondag: aantal uren zon: 3S ri'n.temp van ongeveer normaal v graden onder normaal; max.ten an ongeveer normaal tot 4 grai ™ven normaal. Kans op een dr ««node van minstens 12 uur: 95 pf wit. Kans op een geheel dr Maal: 80 procent.

de Stem | 1970 | | pagina 2