Bestuursl wegge WE HINGEN ER ALLEEN MAAR BIJ" Vraag om de spaarzegels. Daar heeft u recht op. 3 gulden zegels worden 4 gulden waard bij aan koop van uw nieuwe home-trainer. Bij uw Spar winkelier ligt een speciale folder voor u. Kopen bij de Spar is sparen bij de koop Den en Dii Hard werken :H|grif|F~ Trimmen, in beweging zijn. Gezond! Goed voor uw lijn. Ga fietsen, op een Sparfiets of thuis op een home-trainer. Wordt fit. Het kost maar weinig. Net als die fijne, voordelige kwaliteitsartikelen van de Spar. Daarom, kopen bij de Spar, goed voor uw gezondheid, goed voor uw portemonnee. \n #0 niet voor niets de grootste van europa Lekkere appelmoes Smaakt bij elke maaltijd 2 literblikken van133voor De frisdrank die altijd „in" is Nieuw! Spar cassis Literfles van 98 voor Spar ontbijtkoek Uw kinderen zijn er dol op 305 gram van 55 voor Een smakelijk broodbeleg Gekookte gelderse worst 150 gram van 99 voor Dat smaakt altijd Malse schoudercarbonade 500 gram voor Verse spruitjes ^00 gram 59 Outspan sinaasappelen 10 stuks 149 zoete witte druiven slof 1-kilo 125 Kijk voor voordeelaanbiedingen in de wekelijkse Sparkrant „NU". trimmen met de Spar krijgt u een home-trainer van de Spar M «B. ^S #0C K»«4eS(ia'" Voor 80 gulden en 2 zegelboekjes (Van onze AXEL Twee bestuursleden delkamp hebben gisteren een zee venbus zien glijden, met de med der aan datzelfde Middelkamp h man en Ab den Doelder, die dit bestuur van de Zeeuwse wielerv volgt: a) gebrek aan interesse in zijn vereniging te maken heeft; b) het niet of niet regelmatig bez' c) het niet dan wel gedeeltelijk, zich genomen werkzaamheden enl d) het zich onttrekken aan werkz de activiteiten; e) het beslist onder de maat bijl vereniging, zowel namens het best Dit was de motivering van hel opzij schuiven van Jan Dieleman e: A. d. Doelder. De brief gaat verdei met: het bestuur ziet heel graag dat u zich vanaf heden (27 aug. - Red.)| onthoudt van iedere activiteit, die i: enig verband staat tot de vereni- ging of tot de leden. Wij vertrouwen] dat zoveel begrip wordt opgebracht voor deze, op zich onsympathieke dooh noodzakelijke maatregel, da' een en ander niet zal leiden tol negatieve uitlatingen, die de Zeeuw se wielersport in zijn algemeenheii in diskrediet kunnen brengen. Zove: de brief- Het epistel is onderteken' door Jan Grimminck, de secretaris! van de Zeeuwse Ren- en Tourclub Theo Middelkamp. Ab den Doelder; en Jan Dieleman zullen reageren op dit epistel. Niet door 'n boos briefje terug te schrijven, maar met daden. Daden, die zij al lang koesteren; Namelijk, het oprichten van eei derde Zeeuwse wielervereniging: d Zeeuwsch-Vlaamse Wielerclub. Ten minste dat zijn de plannen die he tweetal gistermiddag tegenover on; ontvouwde. Ab den Doelder: „Ach. je kunt best begrijpen, dat revanche ideeën ons tot de oprichting van d; Zeeuwsch-Vlaamse Wielerclub drij ven. De manier waarop wij behan deld zijn, is meer dan schandalig'" Jan Dieleman: „Ja, we zullen hard werken om de zaak binnen een paar weken van de grond te krijgen. Hier en daar hebben we geïnformeerd, en de belangstelling - ook op bestuur lijk niveau - is erg groot. Daarnaast willen de Zeeuwsch-Vlaamse leden van Theo Middelkamp, die ziel vaak achtergesteld voelen, graag een eigen vereniging". Beide bestuursleden hadden trou wens al aangevoeld, dat er iets foui zou gaan. Nog geen week gelede: hadden zij dan ook in onderlin; overleg besloten zich op de jaarver-ij gadering van Theo Middelkamp nier langer kandidaat te stellen voor eei bestuursfunctie. „Dat was volgens ons de best' manier", stelde Ab den Doelder, „Kijk, ook wij hadden zo maar kun nen zeggen: We stoppen er mee. Maar dat wilden we niet doen. We gingen er van uit dat we het rustig moesten spelen. Maar nu we die brief hebben ontvangen is het he' natuurlijk van de dam. Ik heb ai zoveel contacten dat ik binnen ee: week de financiën op tafel ka: brengen die nodig zijn om een wie lervereniging te beginnen"- Jan Die leman: „En om die te beginnen heb ben we Ben IJsebaert nodig, wam die moet ons officieel voordragen bi; de KNWU als nieuwe club. Nu, od de Expo in Axel heeft IJsebaer tegen mij gezegd dat hij achter ona staat. En als hij verstandig is, dar[ laat hij Zeeland in twee districtei verdelen, want dan is hij gelijk vai alle moeilijkheden af. Met ons za hij in ieder geval goed kunnen wer ken". Ab den Doelder en Jan Diele man hadden overigens volkomer verschillende redenen om er mee ti stoppen. Den Doelder begon in fe bruari van dit jaar met veel enthou siasme aan zijn taak als Zeeuwsch Vlaams bestuurslid van Theo Mid delkamp. Het meest steekt de aut' verkoper uit Hulst het feit dat el bij Middelkamp voor sponsor! wat de trainingspakken betreft ma twee maten wordt gemeten. Ab de- Doelder heeft zijn broer, die eige naar en directeur is van een bedrij in groenvoorziening te Axel, vod het sponsorschap van vier trainings Pakken kunnen interesseren. „Maar wat blijkt nu op een verga dering", zegt Ab den Doelder zee verontwaardigd, „daar blijkt dat be drijven aan de andere kant van d Westerschelde veel minder moete betalen. Ik heb daar op een verga dering een opmerking over gemaak en dan wordt er gezegd: ja, di stoppen er mee als sponsor, maa betalen wel de trainingspakkei Maar dat is natuurlijk geen stij

de Stem | 1970 | | pagina 18