ÈN VAST Plannen voor volgend seizoen in Zeeland DE SCHIPPER WIL TWEE DISTRICTEN IK BEN ME ECHT VAN GEEN KWAAD BEWUST" Consul IJsebaert: „Ik hoop op een goed resultaat" Sporthal toekomst werd op gebouwd Koploper Domburg ontmoet Luctor Conflict oorzaak splitsing Judoka's kregen diploma's Wielerdag voor jeugd Toto 8 ixr xT^ Toto 9 1 ix-Telstar zaterdag ken Schenk dedigt titels 99 Hontenisse met HVV 24 kanshebber X X X X X X 7 X X X X X X X X X X X Speeltuin Ben Mulder: „ik heb mijn best gedaan „DAT IS WAAR Voetbal Naaimachinehuis rta - ■Excelsior Volendam dit-DWS d-MW EC W -Cambuur -Graafsch. ■Willem II 1 X OW 1 X 1 ooiland 1 1 X jenoord ndori twaldov artak M. ■Slovan B. j rr B.-Ujpest me-Cagliari a-Benfica y Vorwarts B Aberdeen j -Feneb. y iteborg Glentoran tkansen in het duel met een, dat geen overtui- buut in de eerste divisie De Graafschap moet in icht worden twee punten /eren tegen het zwakke Willem 2 krijgt het na laag tegen FC Den Bosch zwaar. Een gelijk spel eracles in Almelo lijkt al ïstig resultaat tegen de hard spelende oostelij- 5C en AGOW hebben 1 verliespunten in de livisie, maar in dit ooste duel hebben de Zwollena- de beste mogelijkheden, draait ook goed mee op. Het kan tegen NOAD .tie vasthouden. idstrijden op toto 9, waar rland de meeste belang- naar uitgaat, zijn uiter- Arad - Feijenoord, Ajax ri en PSV - Gottwaldov, drie Nederlandse verde digers in Europese be- iooien heeft Ajax de bes- hten op de tweede ronde, de score misschien niet 1 uitvallen, lijkt een zege Amsterdammers, die in een 02 voorsprong en, zeker. Dankzij het t van Johan Devrindt zijn nog goede perspectieven V, dat in vorm een iverwinning moet kunnen Feijenoord ziet het er niet :leurig uit. De Rotterdam- oorden met moeite een- jen de versterkte defensie Roemenen. Als dat in de trijd in het geheel niet uitschakeling al een feit. jke spel tegen MW doet veinig goeds verwachten. CERDAM (ANP) De wed ijax-Telstar, die zondag •er zou worden gespeeld, vervroegd. edstrijd wordt nu zaterdag >er (15.00 uur) gespeeld 1 :ts meer „ruimte" te gev® jn tweede wedstrijd uit ronde van het bekertoernW dskampioenen tegen 17 Ne» ana, die 30 september in ne :ch Stadion plaatsvindt. Van onze sportredactie) PAULOWNA Were» en Ard Schenk, die had igd dit seizoen alleen chaatssprint uit te zullen op zijn besluit teruggekom»" ■eburger van Anna PauloW seizoen op alle grote toernoe» omen en dus zowel zijn se als zijn Europese als Z'J itel verdedigen, eldkampioen nam dit b' ■leg met schaatscoach bee, aer. Aanvankelijk stond voor fysiotherapeut de d< an de grote schaatstoernooi»» reg. Ard Schenk, die eind opt af te studeren, verklap •ond echter„Het zal niet :elijk zijn om het schaati al het trainen te combiner® studie. Voor de gr00.,', ien hoop ik de studie ecW gd te hebben." WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1970 TERNEUZEN/MIDDELBURG Zeeland wordt volgend jaar ver deeld in 2 wielerdistricten. Een onder leiding van KNWU-consul Ben IJsebaert en een onder leiding van Ben Mulder over wiens status het hoofdbestuur van de Wielren TJie nog moet beslissen. Twee districten, tenminste als het doorgaat, want het zijn de plannen, die Arjaan ae Schipper in een rapport heeft neergelegd, dat hij op verzoek van hei hoofdbestuur van de Wielren Unie nog moet beslissen. Twee districten controverse tussen Ben IJsebaert en Ben Mulder, die zoals bekend in het begin van dit jaar werd benoemd tot hulp-consul voor boven de jVesterschelde. De plannen van Arjaan de Schipper, het lid van de sportcommissie van de KNWU, zijn de eindfase van een lang slepend conflict, dat in feite ontstond op de dag na de benoeming van Ben Mulder. 1 Laten we de zaken eens op vol- jorde zetten: 1. De samenwer king tussen Ben IJsebaert en Ben Mulder was nu niet bepaald om iter naar huis te schrijven. We willen er buiten blijven aan wie dat ie wijten is. Een gegeven is ook, dat Ben IJsebaert, die zich door zijn bezig heden in 2ijn zaak te Terneuzen naar moeilijk vrij kon maken in de ifgelopen jaren, voor de koersen in weekend nu vrijwel elike wieler wedstrijd heeft bezocht. Ook vele van de voor hem aan de overkant van de Schelde. Ben Mulder be schouwde dat als een soort controle ondanks het feit, dat hij het zeker zou ontkennen, wekte dat toch enige wrevel bij hem op. 3. Mulder werd op de koersen boven de Westerschelde altijd aan- ;ehondigd als consul van de KNWU dat terwijl Ben IJsebaert vaak geen 5 meter verwijderd stond. Ben IJsebaert zal het ook zeker «tonnen, maar dit wekte toch bij ta enige wrevel op. 4. Ben Mulder zou met Ben Jsebaert de Omloop van Zeeuwsch- laanderen rijden. De hoofdconsul eed dat om wat te leren. Vlak voor ie start blijkt echter, dat hij voor nets was gekomen, want Ben IJse- )aert had de sportcommissie in zijn wagen. En dat met zendapparatuur. uSat er geen plaats vrij was. Ook lat stak. 5. Ben IJsebaert was speciaal ergens uit de Betuwe waar hij tiet vakantie was teruggekomen taar Vlissingen om daar Wim Jere- uiasse te huldigen voor de 500ste wedstrijd, die hij jureerde. Op het terras van Britannia moest hij er varen, dat Ben Mulder werd uitge- jd het speeehje te houden. De repliek van Mulder: „Ik deed dat in mijn functie als bestuurslid van het wielercomité Middelburg". Toch stak het. De dag nadert, dat het hoofdbestuur van de KNWU een iefinitieve beslissing moet nemen over de wel of niet vaste aanstelling van Ben Mulder als consul boven de Westerschelde. De notabelen van de Wielren Unie vragen Ben IJsebaert •m een rapport, dat negatief voor Mulder uitvalt. Ook al omdat IJse- vele klachten heeft gehad van wielercomités aan de overkant. 7- Ben Mulder hoort dat via via i snelt naar de koers in Sluis, waar ook IJsebaert is heengegaan Ben Mulder (voorzitter jeugd- Mmmissie) te ontmoeten. Beide he ren trekken zich terug, en vertellen elkaar ongezouten de waarheid. Na afloop is er geen officieel commen- op dit gesprek te krijgen, maar TIET Zeeuwse wielerwereldje lijkt zo nu en dan net een speeltuin vo°r schoolkinderen, die onderling ruzie hebben over een witte schom- terwijl er wel 20 andere rode ^schikbaar zijn. Met andere woor den van futiliteiten worden soms Problemen zo groot als olifanten Qemaakt. Zo ook de kwestie IJse- oaert-Mulder, die uit een reeks van futiliteiten is ontstaan en groeide naar een levensgrote pleitzaak. Zon- dag nu, wordt er in Oostburg ge- Praat tussen De Schipper, Goud, 'Jsebaert en Mulder. Na de roerige winter van vorig jaar is het te hopen at deze vergadering een positief resultaat zal hebben. In ieder geval, a' er een redelijke oplossing J"e"<e dan ook gevonden wordt. [Wiers, de wielersport is de laatste '1° al zo vaak in opspraak geweest, at de buitenstaander langzamer- and gaat zeggen: wat een rommel. n daar is niemand mee gediend. het blijft een feit, dat het negatieve rapport onderweg naar de KNWU is. 8. Mulder vermoedt, dat de hele affaire iets te maken heeft,met de vacante plaats van voorzitter van Theo Middelkamp en valt op diezelfde koers in Sluis Arjaan de Schipper aan. Hij stelt: „Wat jullie ook uithalen, ik wil wel zeggen, dat ik in geen geval voorzitter van Theo Middelkamp word. Als ik mijn vaste aanstelling niet krijg, dan trek ik me terug uit de wieler sport. Koersen kan ik toch wel zien". De Schipper ontkent, dat er een spelletje wordt gespeeld. 9. Ben IJsebaert blijft erbij, dat de samenwerking met Ben Mul der onmogelijk is en oppert zelfs de mogelijkheid om er mee te stoppen. Dat na de jeugdronde van Axel tijdens de gelegenheid van Expo '70. 10. Bas Goud, het lid van de sportcommissie van de KNWU in Zuid-Holland verschijnt ten tonele tijdens de voorbereidingen van de start van de Omloop van Schouwen- Duiveland. Hij staat erop om met Ben Mulder te rijden en het laat zich maar al te makkelijk vermoe den, dat Goud Ben Mulder het vuur aan de schenen legt. Mulder, weinig spraakzaam na dat gesprek, geeft later toe, dat Bas Goud hem heeft uitgehoord. 11. Arjaan de Schipper ont vangt het rapport van Ben IJsbaert en wordt verzocht advies uit te brengen. De Schipper, die de kandi datuur van Ben Mulder voor het hulpconsülentschap nooit heeft ge steund, overweegt twee dingen voordat hij het advies uitbrengt: a. Ben Mulder zou verloren zijn voor de wielersport als hij geen consul wordt, b. en een jaar is eigenlijk te kort om iets te bewijzen. Arjaan de Schipper brengt daarna een rapport uit waarin hij adviseert Zeeland net als enkele jaren terug in twee districten te verdelen. Zeeuwsch-Vlaanderen en de rest. Ben IJsbaert zou dan consul blijven voor Zeeuwsch-Vlaanderen en Ben Mulder krijgt dan de leiding over Walcheren, Zuid- en Noord-Beve land en Schouwen-Duiveland. Tot zvver is de cyclus rond. Punt twaalf komt aanstaande zondag aan de orde als Arjaan de Schipper, Bas Goud, Ben IJsebaert en Ben Mulder in Oostburg rond de tafel gaan zitten. En punt 13 zal de eindbeslissing worden, die nog altijd door het hoofdbestuur van de KNWU zal moeten worden genomen. De nota belen zullen die beslissing waar schijnlijk begin oktober nemen. Een lange, hete winter blijkt weer voor de Zeeuwse wielersport te zijn be gonnen ROB VAN DEURSEN £iiliililliiiÉÉaÉSifil„,L ik, 0 Arjaan de Schipper, sportcommissielid van de KNWU, die op verzoek van het hoofdbestuur van de KNWU een rapport samenstelde naar aanleiding van de controverse tussen IJsebaert en Mulder. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG. Na enige aarzeling was Ben Mulder het wel eens met het bijgaand ver haal over de ontwikkeling van de controverse tussen hem en Ben IJsebaert. „Ik kan moeilijk ont kennen, dat er hier en daar wat dingen uit de hand zijn gelopen. Maar ik wil toch niet graag op de vergadering van zondag in Oost burg vooruitlopen. Want officieel weet ik nog niet eens van het be staan van een of ander rapport af. Ik heb alles via via moeten ho ren," aldus Ben Mulder. Maar even later toch: „Kijk, ik ben me van geen kwaad bewust. Ik ben ervan overtuigd, dat ik een jaar lang mijn best heb gedaan en dat ik mij heb gegeven zoals ik ben. Laten we eerlijk zijn, als ik poeslief was geweest, dan warep er nu geen problemen. Ik ben toentertijd hulp consul geworden met het besef, dat Zeeland te groot was voor een man als Ben IJsebaert. Die heeft zijn zaak en kan ook niet altijd weg. De oplossing ligt voor mij in die twee districten. Dan gaan we gewoon naar de situatie van enkele jaren geleden terug". Ben Mulder wijst van de hand, dat samenwerking met hem niet mogelijk zou zijn. „Ik heb alles gedaan wat er van mij verlangd werd, maar de liefde kwam deze zomer van een kant. Dat stuk bij 99 jullie in de krant, ja, daar ben ik gepikeerd over geweest. Daar kon je duidelijk tussen de regels uit opma ken, dat dat in feite tegen mij ge richt was. Toen ben ik naar Sluis gereden, waar ik dat gesprek met IJsebaert heb gehad. Op dat moment zei hij tegen me, dat hij nog eens moest nadenken over een of ander rapport. Later hoorde ik, dat het bewuste rapport over mij allang weg was". Óver de vergadering van zondag in Oostburg zegt Ben Mul der: „De Schipper heeft mij gebeld met de mededeling dat ik in Oost burg moet verschijnen en ik zal dat ook doen, maar ik heb er geen enkele behoefte aan om in de verde diging te gaan. Ik ga er naar toe, omdat er misschien wat te redden is van de samenwerking tussen mij en IJsebaert, maar dat is ook alles. Ik ben me van geen kwaad bewust en in feite weet ik niets. Er is voor mij helemaal geen rapport.."- Ben Mulder: „Ik heb er geen be hoefte aan om in de verdediging te gaan in Oostburg." (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Ben IJsebaert kon zich met de strekking van bijgaand verhaal wel verenigen. Een verhaal, dat werd verzameld uit vele gesprekken, die wij de afgelopen maanden met diverse officials in de Zeeuwse wieler sport voerden. De consul van de KNWU brengt echter nadrukke lijk naar voren, dat hij in zijn rapport over de activiteiten van Ben Mulder geen conclusie had verbonden. „Ik heb niet geschre ven dat Mulder eruit moet of zo iets. Ik heb alleen maar mijn be- vindigen van het afgelopen sei zoen op schrift gesteld en nu moet het hoofdbestuur maar uit maken wat er gaat gebeuren", stelde Ben IJsebaert, toen hem om commentaar werd gevraagd. Over het verwijt van Mulder, dat IJsebaert hem aan de overkant ge controleerd had, zei IJsebaert: „Ik ben dit jaar niet op de ronde van Midden-Zeeland geweest, niet op Schouwen-Duiveiand, niet in We- meldinge, niet in Kruiningen en ga zo maar verder. Ik ben wel op het Zeeuws kampioenschap geweest, maar daar hoor ik te zijn. En verder in Vlissingen en Hansweert. Omdat het zo uitkwam. Voor de rest ben ik niet geweest, omdat ik een hulpcon sul had". Over het aankondigen van Mulder al DE consul van de KNWU: „Dat vond ik inderdaad niet leuk. Ben Mulder heeft mij daar trouwens gelijk in gegeven". Over het niet meerijden van Mulder bij de Omloop van Zeeuwsch-Vlaande ren: „Er was pertinent geen plaats meer in de auto. Ik had Arjaan de Schipper en Bas Goud als passagiers met daarnaast nog zendapparatuur. Daarmee was de auto vol". Over de klachten, die de comités over Mulder bij IJsebaert zouden hebben ingediend: „Dat is waar. Ik kan ze zo niet allemaal noemen, maar bijvoorbeeld Sluiskil". Over het vermoeden van Mulder, dat er een spelletje was gespeeld: „Er is geen spelletje gespeeld met De Schipper. Het is algemeen bekend, dat Arjaan de Schipper tegen de kandidatuur van Ben Mulder voor het hulpconsulschap was. Maar er was niemand anders. En trouwens als ik Mulder niet had willen hebben, dan had ik hem tocb niet gevraagd". Over de vergadering van zondag tijdens de koers in Oost burg: „Ik hoop, dat die vergadering positieve resultaten afwerpt- Maar het blijft wel, dat het hoofdbestuur zal moeten beslissen. Over het in stellen va'n twee districten heb ik me nog geen vast idee gevormd. Ik heb er wel aan gedacht, maar een oordeel heb ik nog niet. Ik zag veel liever, dat er geen moeilijkheden waren. Dat zou de wielersport alleen maar ten goede komen, maar komt (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Vrijdagavond is het feest voor de sportverenigingen in Groot-Terneuzen. Feest, omdat dan om precies zeven uur burge meester J. C. Aschoff de nieuwe sporthal van Terneuzen officieel in gebruik zal stellen. Officieus was de hal al sinds 17 augustus open, maar tot nu toe hebben de scholen slechts gebruik kunnen maken van de over dekte accommodatie. De sporthal, die zo op het oog op een verkeerde plek staat, maar die op de toekomst is gebouwd. Dat zegt tenminste de heer S. Hage hoofd van het bureau voor onderwijs en sportzaken te Ter- neuzen. Gistermiddag op een pers conferentie stelde de heer Hage „Ik ben gelukkig met de plaats waar de sporthal gebouwd is. Voornamelijk voor het schoolgebruik. De hal ligi in feite in het midden van alle uit breidingsplannen van Terneuzen." De belangstelling voor het gebruik van de sporthal is nu al overstelpend Overdag wordt het gebouw al ten volle benut door de scholen en als de officiële opening eenmaal verricht is zullen de avonduren ook vrijwel ge heel gevuld zijn. In de weekeinde» zullen er deze winter op zaterdag-er zondag competitiewedstrijden korf bal en handbal worden gespeeld Verder staat een micro-korfbaltoer nooi van Luctor al vast op tweede kerstdag. Ook is men van plan om in samenwerking met de Terneuzen- se sportraad een aantal sportinstui- ven te organiseren, waarvan de eer ste al vaststaat: namelijk op zater dag 3 oktober. Het programma voor vrijdagavond ziet er als volgt uit: 19.00 uur: ope ning door burgemeester J. C. Aschoff 19.30 uur: opmars van het tamboer en pijperkorps Irene, 19.35 uur: demonstraties van diverse Terneuzense sportverenigingen waar bij het accent zal worden gelegd op de combinatiemogelijkheden van ver schillende sporten in een sporthal. 19.50 uur: vrije gymnastiekoefenin gen door een groep meisjes van EMM 19.55 uurzaalhandbalwedstrijd tus sen meisjesploegen van Sluiskil en Schelde-Sport; 20.10Zaalvoetbalwedstrijd B-junio- ren tussen twee teams waarvan de spelers zijn geleverd door alle voet balverenigingen uit Groot-Terneu- zen; 20.25 optreden tamboer- en pij perkorps Irene met majorettes; 20.35 uur: einde demonstraties en begin ontvangst van het gemeentebestuur in de voorhal van de sporthal; Te vens voor genodigden gelegenheid voor het bezichtigen van de hal. Zaterdag heeft men ook een heel programma in elkaar gezet om de be volking van Terneuzen de gelegen heid te geven de hal te bekijken. De sporthal staat hiertoe van 1 uur 's middags tot 4 uur open. Daarna zullen van 5 uur tot 's avonds 9 uur iiverse demonstraties gegeven wor- ien, eerst tennis, dan zaalhockey, 'erder zaalhandbal (Waicheren-Bel- 'ië) en micro-korfbaL Wat betreft de voetbalactiviteiten /an Arie Steehouwers in het week einde bij de tweede-klasser Terneu zen heeft het bureau sportzaken een regeling getroffen. Zo zal binnenkort een personeelslid worden toegevoegd aan de beheerder van de sporthal, zodat de hal ook in het weekeinde constant bezet ia (Van onze judomedewerker) ZAAMSLAG De heer Barbe heeft te Zaamslag aan de judoka's F. Buyze uit Zaamslag en H. Schuit uit Terneuzen de diploma's uitge reikt behorende bij de zesde graad jioe-jitsoe, waarvoor beide Zeeuwsch- Vlaamse judoka's dit jaar te Maas tricht slaagden. Vooraf verzorgde sportschool Staf de Moor uit Axel een zeer geslaagde demonstratie. Staf de Moor en Harry Sijs uit Axel gaven een demonstratie o.a. in het werpen van een tegenstander. Ver volgens was de beurt aan Buyze en Schuit om de mat te betreden en te laten zien dat het geen toeval was dat zij de hoogst haalbare graad in Nederland hadden veroverd. Gewa pend met mes en wapenstok lieten beide judoka's de aanwezigen zien wat zoal vereist is om zesde graad judoka te worden. Sportleraar Staf de Moor schetste m zijn inleiding het ontstaan van het jioe-jitsoe en vertelde, dat zowel Buyze als Schuit zich vele opoffe ringen hadden moeten getroosten om hun doel te bereiken. Zo hebben ze gedurende een vol jaar drie avonden per week moeten oefenen, terwijl ze dan nog moesten afwachten of ze wel zouden slagen. Immers meer dan de helft van het aantal kandida ten slaagt nief'j aldus sportleraar De Moor. Beide judoka's kregen een prachtige bokaal van hun leraar aangeboden. Ook wethouder Barbe had waarderende woorden voor de beide judoka's, alsmede htm sportle raar. Voor de dames waren er bloemen- Sportleraar De Moor maakte van deze gelegenheid gebruik om af scheid te nemen van de voorzitter /an de judoclub Zaamslag, de heer F. de Jonge, die voorlopig wegens studieredenen niet meer voor de wedstrijdsport beschikbaar is. Oud- burgemeester J. de Pree van Zaam slag zou daarna aan zijn dorpsgenoot Buyze namens het hoofdbestuur van de sportvereniging Zaamslag nog een album overhandigen. (Van onze medewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de zondagcompetitie in de KNVB afdeling Zeeland speelt Ria in Westdorpe tegen Schoondijke. De thuisclub heeft zich tot heden uitste kend geweerd en staat, samen met het eveneens nog ongeslagen Dom burg, op een gedeelde eerste plaats. Zo op het eerste gezicht mag de komende thuiswedstrijd tegen Schoondijke niet al te veel hoofd brekens kosten maar de recente 3 1 zege van de Schoondijke-ploeg op IJzendijke doet vermoeden dat Ria het heel zwaar te verduren zal krij gen. Mede gezien het voordeel van eigen publiek mag worden aangeno men dat Ria minstens één punt aan zijn totaal zal weten toe te voegen. Renesse ontvangt Aardenburg. Voor beide ploegen geldt dat ze tot heden beneden de verwachting zijn gebleven. Wil men niet al te ver achterop raken dan zal men er in beide kampen voor moeten waken niet te veel steekjes te laten vallen. Te verwachten is dat Aardenburg het in de Westhoek zwaar, mogelijk te zwaar zal krijgen. Philippine wacht nog steeds op de eerste over winning. DFS is bepaald geen te genstander die onderschat mag wor den en nu de ploeg uit Burgh Haamstede zijn opwachting komt maken zal Philippine weer alle zei len moeten bijzetten om een neder laag te ontlopen. Veel zal ervan afhangen of DFS volledig zal kun nen verschijnen. Luctor draait beter dan het voor gaande seizoen en nu koploper Dom burg op bezoek komt staat men in Heinkenszand voor een krachtme ting van formaat. De Walcherse bad plaatsbewoners doen het tot heden, ondanks het gemis van Cees Vreke, die nu in Vlissingen speelt, uitste kend- Het zal dus wel spannend worden en mogelijk weet de thuis club aan dit duel een punt over te houden. Lewedorpse Boys liep afge lopen zondag een zware nederlaag op in Nieuw Namen waar de doel- puntenmachine van Hulsterloo soe pel draaide. Nu Hoofdplaat naar Le- wedorp gaat zal de thuisclub wel willen proberen om deze slechte beurt wat weg te werken en Hoofd plaat moet op een warm onthaal rekenen. Hulsterloo zal in IJzendij ke moeten laten zien dat de produc tiviteit tegen Lewedorpse Boys geen uitschieter is geweest maar we ver wachten dat IJzendijke zich niet zonder meer onder de voet zal laten lopen. Een gelijk spel lijkt een aan vaardbare prognose. (ADVERTENTIE) voor de moderne PFAFF "ir zig-zag lichtgewicht Wij ruilen alie nierkenliri, ook vreemde Kortemeestraat 17 BERGEN OP ZOOM Nieuwediepstraat 23 TERNEUZEN Papegaaistraat 4 GOES B. van Waesberghestraat 16 HULST Nieuwendijk 29 VLISSINGEN Ben IJsebaert: „Ik zag veel liever dat er geen moeilijkheden waren''. er een a'kkoord uit de bus waar ik me niet mee kan verenigen, dan stop ik er onherroepelijk mee. Ik stap er net zo makkelijk uit als ik er twaalf jaar geleden ingestapt ben". (Van een onzer voetbalmedewer kers). HULST De voetbalcompetitie in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen voor veteranenteams is in een beslissend stadium gekomen. Van de vjif deel nemende elftallen aan deze competi tie; Hontenisse, HVV '24, Tern- Boys, Terneuzen en Steen komen alleen nog Hontenisse en HW '24 uit F 'st voor de kampioenstitel in aanmerking. De blauwwitten uit Kloosterzande hebben uit hun zeven gespeelde wedstrijden een totaal van 11 pun ten weten te behalen. De Hulstena ren speelden zes wedstrijden en verzamelden 9 punten. De andere drie elftallen komen niet meer in aanmerking voor de titel. Of Ter neuzen, dat nog op bezoek moet bij Hontenisse en thuis met HW '24 de degens moet kruisen zou spelbreker voor een van deze ploegen kunnen worden. Het elftal van Terneuzense Boys ontvangt in eigen home even eens HW '24, zodat het lot van de Hulstenaren in Terneuzense handen berust. Indien HW '24 en Hontenisse hun resterende wedstrijden zouden winnen dan is een beslissingswed strijd tussen deze beide rivalen no dig, die waarschijnlijk op het speel veld van de voetbalvereniging Steen zou plaat plaatsvinden. (Van onze wielersportmedewerker) 's-GRAVENPOLDER —Zaterdag zal 's-Gravenpolder reeds vanaf half één 's middags tot laar in de avond in het teken staan van de wieler sport. Het pas opgerichte wielerco mité „Luctor et Emergo" heeft de zaken meteen met bravoure aange pakt en komt met een uitgebreid programma dat een mooie wielerdag garandeert. Om half één krijgt men reeds een muzikaal opkikkertje als de korpsen van Kwadendamme en Hoedekenskerke beginnen aan hun rondgang door het dorp. Om half twee klinkt het eerste startschot voor de adspiranten ter wijl om half drie de finalewedstrij den beginnen voor scholieren die dit seizoen in diverse plaatsen in Zee land zijn gehouden door de jeugd commissie Wielerbelangen Zeeland. Om vier uur of kort daarna trekken de nieuwelingen de toeclips dicht terwijl om zeven uur een wielerbal begint in het Dorpshuis. Tijdens dit bal, om ongeveer negen uur zal het 's Gravenpolderse comité in samen werking met de R.T.C. Theo Mid delkamp Keetie Hage huldigen in verband met de door haar behaalde titel van nationaal wegkampioene. In de middaguren komt tijdens deze wielermeeting ook de automo- bielsport nog ie het teken der be langstelling te staan omdat een der P.C.C.-ritten van „De Zeeuwen" start en finish in 's-Gravenpolder heeft. Bij de 37 deelnemende adspiran ten die op het ruim 1100 meter lange parcours 20 ronden moeten afleggen zullen veler ogen ongetwij feld zijn gericht op de plaatselijke favoriet en tevens de Zeeuwse kam pioen Cees Spaans. Concurrentie is er niettemin genoeg voor Spaans omdat onder anderen van de partij zijn: Biddelo, Scheers, Damen, Ver- straete, Hellemons en Van Leest- Bij de nieuwelingen zijn 50 vertrekkers toegelaten. Zij zullen 60 kilometer afleggen. Sterke Zeeuwen als Raas, Huijzen, Vasseur en Faas gaan hun krachten meten mét Hordijk, Van Bragt, Vati Gerwen, Luij sterburg en Deusing. Start en finish van alle wedstrijden zijn in de Ambacht straat.

de Stem | 1970 | | pagina 17