1st Etalageruiten van sexshop uit wraak ingegooid OSCH Aanvoer tomaten neemt toe op veiling te Kapelle LACHEN, GIEREN, BRULLEN.... in m Rode Kruis Krabbendijke iémaakte kleine fouten en behaalde kampioenschap OPENING 23 SEPTEMBER liet tevreden baan? L VOORUIT? at 29 r en -kapster IAMMEUR WORDEN? TANCE INSTITUUT? I0EN? DADERS SNEL AANGEHOUDEN Rancune Braderie Goes met show afgesloten Yerseke IEK J' m BRAMEN SNEL VERMINDERD Bramen Werknemers van 't Westende eisen 4005- Lamswaarde Kapelle 1 's-Gravenpolder V Voormalig raadhuis Heinkenszand dient nu als jeugdsoos Linkse meerderheid in Zweden Transplantaties op kleuters Gert eist ton schadevergoeding papier oer uw pen Vakantiegeld OPENING WIJKCENTRUM GOES-ZUID Schieting te Ellewoutsdijk DE STEM VAN DINSDAG 22 SEPTEMBER 1970 AMERSFOORT BREDA 1 DORDRECHT DEN HAAG I HAARLEM iROTTERDAM J TILBURG I UTRECHT LEIDEN zaak in het centrum van m bekwame naast het salaris grots lèRLóT let 023-310817 en 310945, >2. k van de toekomst: lammeur. Iedere dag komen ij, iedere dag worden er 3d. Kijkt u maar in de krant, i posities liggen voor lagelijks ongeveer een uur lessen van het Advance out te volgen. Wat u nodiS n ULO, MULO ot LTS jaar vol te houden. tuut al lang in het buitenland ipgedaan en u dus de >ieden van de beste jl u ook examengarantie agint wordt u een test door ;erd psychologisch fgenomen, zodat u zeker Eiikt bent. len. U krijgt dan alle ttis en natuurlijk zonder ng. Stel het niet uit ren kan een beslissende Pekenen. Computer Division vanNijenrodeweg52" DNM Amsterdam ngen over do cursus S-8-9 .Voortetters (Van een onzer verslaggevers) GOES Drie baksteenen vlo gen gisternacht om vijf voor half een door de etalage van de enige jjevelandse sexshop, de winkel van Fons Princen, handelaar in sex-, feest- en visgerei, in het te lefoonboek genoteerd als hande laar in „zagers en pieren". De winkel is gevestigd in de Goese Koningstraat. Alle etalageruiten van de win kel begaven het, alleen de voor deur bleef overeind staan. De schade bedraagt ongeveer 600.-. De daders werden, op één man na, vrijwel onmiddellijk gepakt. Wraak was het motief, omdat Fons Princen enkele weken geleden een zelfde stenengooispelletje van een groepje 18-jarigen uit Goes en omgeving had bedorven door de politie te waar schuwen toen zij een ruit van de Zeeuwsche Apotheek hadden inge gooid. ,,Ik lag te riepen toen- de ruiten werden ingegooid. Ik hoorde niets, maar mijn vrouw maakte mij wak ker. Ze diacht dat ze geluid hoorde in de slaapkamer vain de kinderen. Daar bleek het niet te zijn. Toen ik bene den kwam zag ik de ravage. Er was niemand meer te zien, maar er kwam wel een politieauto langs en ik heb het gelijk kunnen aangeven. Ik had wal een vermoeden omtrent de iden titeit van de daders. Dit vermoeden ia juist geweest. Diezelfde lui had den mij vorige keer ai bedreigd met te zeggen: „We steken vanavond je kot in brand". De politie heeft op die avond, nu drie weken geleden, de wacht bij mijn winkel gehouden. Vanwege dit dreigement. Kort nadat de heer Princen een en ander aan de passerende politieagen ten had gemeld, kon de politie een viertal jongelui aanhouden, kort voordat zij een bar op de Opril in Goes zouden binnengaan. Zij beken den de ruiten te hebben ingegooid uit rancune-overtvegingen. De stenen hadden zij uit de „Vuil- straat" gehaald, waar enkele maan den geleden de achterzijde van een pand aan de Koningstraat afbrandde. Twee van de vier aangehoudenen bleken de stenen te hebben gegooid. De twee anderen wisten er wel van, maar hadden niet meegedaan. De ste nengooiers waren de 18-jarige J. H. uit Goes en de evenoude A. de K. uit Kruiningen. De derde stenengooier werd gister avond aangehouden. Het was de 18- jsrige J. K. uit Kapelle. 'Be drie gearresteerden: ziib. r tekenden van die politie. Zij nebben ie laatste tijd nogal wat vernielin gen en vechtpartijen in Goes op hun naam geschreven. Over enkele dagen zullen zij aan de officier van justitie te Middelburg worden voorgeleid. (Van onze correspondent). GOES De Goese braderie heeft een klank- en kleurrijk slot gekre gen. De tamboer- en trompetter korpsen Wilhelmus uit Sliedrecht, Juliana uit 's Gravendeel, en Excel sior uit Goes, en het Groot Vlissings Majorettenpeloton gaven een muzi kale show, die het publiek ten zeer ste boeide. Gedurende drie dagen hebben duizenden een bezoek aan de brade rie gebracht. En de meeste deelne mers waren zeer tevreden over het bezoekersaantal en de verkoopresul taten. Teken-, kleur- en verfwed strijd in de Ganzepoortstraat hebben honderden kinderen ertoe aangezet hun talenten op papier te zetten. Onder de inzendingen waren werke lijk mooie tekeningen. De kunstmarkt in de Witte Paar denstraat mocht zich eveneens in een zeer grote belangstelling ver heugen. Als teken van bezinning stond te midden van alle bonte vro lijkheid een stand van het Vredes- weekcomité, dat de bezoekers van de braderie er op attent maakte dat het merendeel van de mensheid nog zwaar te lijden heeft onder honger en armoede. De opbrengst van de in grote hoe veelheden verkochte rijst, koffie en thee, kwam geheel' ten goede aan de ontwikkelingshulp.,,Ook zeer veel li teratuur over dit onderwerp vond grote aftrek. ïielin- J (Van een onzer verslaggevers) KRABBENDIJKE. Het Krabbendijkse team van de Rode-Kruiscolonne van Zuid-Beveland-Oost, heeft zaterdag, zoals bericht, in Maastricht het nationaal kampioenschap eerste hulp gewonnen. In de kantine van Sfinx Ceramiek in de Maastrichtse hoofdstad werden zij uitverkoren als de beste van de elf gewestelijke kampioenen. Enkele maanden geleden won de ploeg uit Krabbendijke, Waarde en Oostdijk (Rilland en Kruiningen heb ben ieder binnen dezelfde afdeling een eigen ploeg, de ploeg uit Krab bendijke was echter dit jaar de ver tegenwoordigende) het kampioen schap van Zeeland. Van 's morgens tien uur tot 's mid dags vier uur werden de teams uit alle delen van Nederland op de proef gesteld. De opdracht was: het ver zorgen van drie patiënten, slachtof fers van een botsing tussen een brommer en een auto. Een man had slechts een neusbloeding en kon wor den afgevoerd. Een patiënt was ern stig gewond: hij had een schedelba- sisfractuur en een gebroken onder been. Het derde slachtoffer, zat nog in de auto en had een slagaderlijke bloeding en nog wat kleinere ver wondingen. Voor iedere handeling konden tien punten worden toege kend, tot een totaal van veertig. „Wij maakten op enkele details een paar kleine fouten," aldus co lonnecommandant G. J. Noome, arts te Krabbendijke. „Wij kregen 33 pun ten en dat was evenveel als Dene kamp behaalde, maar de jury vond dat wij rustiger en eleganter hadden gewerkt." Het Zeeuwse team bestond uit de dames JoossenSnoep en JoossenKloosterman en de heren M. Harthoorn, L. van Zweden, H. Don en G. J. Noome. Er zijn aan het kampioenschap geen consequenties verbonden. Er is aan het behalen van de eerste prijs slechts een beker verbonden. Een in ternationale eerste-hulpdienst be staat niet. Het is dit jaar de eerste maal (van de 22 tot nu toe gehouden landelijke Rode-Kruiskampioenschap- pen), dat een Zeeuws team op de eerste plaats is gekomen. Plattelandsvrouwen Voor 't eerst in het nieuwe seizoen kwamen de da mes van de afdeling Yerseke van de Bond van Plattelandsvrouwen bijeen in het verenigingsgebouw De Haven. Spreker voor deze avond was de heer F. M. Jideba uit Middelburg met als onderwerp: antiek, vals, namaak en echt. Het grote aantal aaniyezigen volgde met grote aandacht deze cau serie, waarbij verschillende voorwer pen antiek en namaak werden be sproken, Aan het einde was er gele genheid antieke voorwerpen te laten beoordelen en de eventuele waarde ervan te laten schatten. Namens de aanwezigen bracht de presidente de spreker dank voor deze zeer interes sante lezing. (ADVERTENTIE) Eért bril kopen is een zaak van vertrouwen. Een goed advies: Alleen een gespecialiseerde deskundige opticien kan U dit vertrouwen geven* BOSCH OPTIEK, kan voor U met deskundig advies en wetenschappelijke apparatuur een bril verzorgen. Een bril die optimaal en komfor tabel zien mogelijk maakt. Om het speciale karakter van ons bedrijf beter tot zijn recht te laten komen en U een nog grotere keuze te kunnen brengen in kwaliteitsmonturen, barometers, thermometers, verrekijkers en microscopen, zijn wij verhuisd van Noordstraat 16 naar Noordstraat 43 te Terneuzen. Wij hopen U daar met onze service en deskundig advies van dienst te mogen zijn en zien uw bezoek gaarne tegemoet. korte riieuwstraat 3 hulst noordstraat 43 terneuzen (Van onze correspondent) KAPELLE Terwijl landelijk gezien de aanvoer van tomaten sterk terugloopt, is de situatie in Zeeland en in het bijzonder in Kapelle en omgeving juist omgekeerd. Hier be gint de aanvoer van tomaten juist sterk op gang te komen. De tomaten zijn afkomstig uit kassen waarin dit voorjaar eerst aardbeien hebben ge- De aanvoer van bramen daaren tegen loopt sterk terug. Bij de veiling in Kapelle-Biezelin- ge worden drie keer per week ex portveilingen van tomaten gehouden en vorige week lag het aanbod rond 5000 bakjes met 6 kg. tomaten per veilingdag. De kwaliteit van de late kastoma- ten is bijzonder goed. Deskundigen zeggen dat er op het ogenblik vrij wel nergens- een kwaliteit tomaten te kopen is als in Zeeland. De prijs de laatste weken wat aangetrokken, is nog niet hoog. Goe de kwaliteiten exporttomaten deden eind vorige week f 4 tot f 4,50 per krat met 6 kg. inhoud, Het gehele aanbod werd gekocht voor export naar West-Duitsland en Frankrijk. Om alle exportkansen zo goed mogelijk te benutten is beslo ten dat met ingang van deze week de exportveilingen van tomaten in Kapelle worden gehouden om half negen 's morgens in plaats van om half elf zoals tot dusver het geval was. Hiertoe kunnen de telers hun produkt in de avonduren aanvoeren op de veiling. Vele weken achtereen zijn er op de fruitveiling in Kapelle-Biezelinge grote aanvoeren van bramen ge weest. Thans loopt de aanvoer van dit produkt snel terug. Eind augus tus en begin september waren er dagaanvoeren van 20-25 ton van dit produkt maar thans is het beke ken met 5-10 ton per dag en (Van onze correspondent) MIDDELBURG In een gister avond gehouden vergadering in „De Gouden Poorte" onder leiding van districtsbestuurder H. Berkhout van de Metaalbedrijfsbond van het NVV, hebben de werknemers van het elek trotechnisch bedrijf Van 't Westende n.v. duidelijk laten blijken een uitke ring van ƒ400,te willen ontvan gen. De vergadering was door de werk nemers van dit bedrijf belegd, 'om dat de directie van het bedrijf' had laten weten niet verder te willen gaan dan eeii loonsverhoging van 3 procent per 1 oktober. Staande de vergadering werd be sloten dat districtsbesj^iprder Berk hout vandaag de eisen van de werk nemers in een ultimatum aan de di rectie zal voorleggen. Woonplaats. -Leeftijd Kermisschietingen In het café jan de heer Heijens werden tijdens w kermisdagen een tweetal schie tingen gehouden, uitslag eerste schieting (schutters 75): wip een: hoge vogel, C. Boogaard, eerste zij- yogel P. Roeland, tweede zijvogel Laurens, Terhole, wip twee: hoge vogel P. Boogaard Wijchen, eerste tijvogel B- van Leemput, tweede tijvogel O. de Schrijver Kapelle- Blnemen tentoonstelling Vrij- Wet 5 stuks, P. de Waal. Tweede schieting: wip een: hoge vogel H. Jan Waterschoot Hengstdijk, eerste tijvogel, R. van Damme Hulst, twee- r° zijvogel, Th. de Deijne, wip 'wee: hoge vogel, G. van de Dries- •the, eerste zij vogel, P. Kind, twee- he zijvogel na loting Em. Herrewegh hulst. Grootste aantal kleine vogels Het 7 stuks G. van Waterschoot. TILBURG De oprechte carna valsvierder denkt voor de elfde van de elfde niet aan carnaval. Of als hij er toevallig wel aan denkt praat hij er zeker niet over. Hij wendt zich bijna walgend af van de carnavalsattributen, die hij bij het opruimen van de zolder vindt en waagt het nog veel minder een be zoek te brengen aan wat genoemd wordt een „carnavalsbeurs". Men kan zich voorstellen, hoe uw verslagge ver, die zich tot de oprechte vierders rekent, zich voelde, toen hij op deze beurs rondliep. Momenteel wordt de ze beurs, ingericht door de groothan del Mercurius, in Tilburg gehouden. Dat is de eerste plaats in een serie soortgelijke evenementen in Maas tricht, Nijmegen en Oldenzaal. De beurs is bestemd voor de win keliers in feest- en schertsartikelen, die hier hun keuze kunnen maken. Wie hier rondneust zou daarna eigen lijk moeten weten met welke attri buten de komende carnavalsvierin gen zullen worden opgesierd. Maar dat is nu net het vervelende: die ein deloze rijen maskers, hoeden, fop sigaren, kostuums en wat dies meer zij verblinden hooguit het oog, maar zeker niet het hart. Al die dingen, keurig in het gelid uitgestald op ta fels en aan rekken, vervullen daar helemaal geen functie. Ze hangen er zomaar en niets is meer geschikt om de ijdelheid van het narrenfeest aan den lijve te ondervinden dan een rij vampieren, geisha's, Pipo's, zeerob ben, negers, hippies met wolversie ring, indianen, dolle mina's, zelfs Si mon van Collemschedels met lege ogen op spelden geprikt je te zien aankijken. De lust tot lachen vergaat geheel, wanneer je gegarandeerde dijenklet sers naast elkaar ziet liggen. De bor- rclworm (groeit in bier of borrel tot, grote worm) ligt te lachen, gieren en te brullen naast braaksel (om misse lijk van te worden), een duim (week en bloederig) ligt naast wat in de catalogus wordt genoemd „Erotica, het lijkt pikant, maar het zijn bigge tjes," de klemhand (week, voor tus sen deur of op canapé) naast de Iach- zak (om te brullen van het lachen), de Mini Form (super voorbehoeds middel, dat toch niet helpt) naast treiterblokjes van Willem Duys, het windkussen (om ongemerkt windjes te laten) naast het zwerend duim- verband. Dat neemt allemaal niet weg, dat de belangstelling voor de beurs erg groot is. Vooral van „Hollanders". Want carnavalvieren met dit, soort attributen blijkt vooral voor boven- Moerdijkers het summum. En wat dat betreft kunnen zij hun hart ophalen. Want er is een noviteit, recht uit Hongkong, die volgens de marktdes- kundigen alles met stukken slaat en een onontkoombare bestseller wordt: de lachzak; een vuist-groot juten' zak, waaruit na enig gemanipuleer een onbedaarlijk gelach opstijgt. Buide rend en onbedaarlijkHet klinkt erg hol in die grote zaal. Je krijgt de neiging om er hard van weg te lo pen. Maar die lach blijft je honend achtervolgen. Een zak, die al die men sen uitlacht, die zo hard een feest neus nodig hebben om het leven van de zonnige kant te bekijken. HANS LÜTZ aangenomen moet worden dat het in de komende week nog minder zal worden. Daarom is ook besloten tot in krimping van het aantal veilingda- gen tot vier per week en spoedig zal dat zelfs een of twee dagen kunnen worden. De resultaten van de bramenteelt zijn dit seizoen bijzonder goed ge weest. Geschat wordt dat de bramen in Kapelle en omgeving een miljoen gulden hebben opgebracht. Er heeft op grote schaal export van bramen naar West-Duitsland en Zwitserland plaatsgevonden. Ook was er steeds een levendige vraag naar bramen voor verse consumptie. Fotowedstrijd De redactie van de jeugdkrant „Ollah" in Kapelle, een uitgave van de jeugdsoos „De Canus"( heeft een fotowedstrijd uit geschreven. Onderwerp van deze wedstrijd is „Je leven". Voor 16 oktober moeten de foto's worden ingezonden en op 30, 31 oktober en 1 november zal er in het gebouw van „De Canus" een tentoonstelling van de ingezonden foto's worden gehouden- Ilensctwetjstrijd De - heBgplyeS eniging 'De Kanaaivissers in Kapéllé hield haar zesde bekerwedstrijd van dit seizoen. Er werd aan deelgeno men door 50 leden. De wedstrijd werd gehouden in de Westerschelde. De uitslag was: 1 P. Ganseman 350 pujitein, 2 P. Lepoeter 310, 3 J. v.d. Velde 255, 4 G. Versluys 245, 5 C. Wisse 245, 6 J. Korstanje 215, 7 D. Slabbekoorn 205, 8 L. de Sutter 200, 9 J. Lepoeter 195, 10 J. op 't Hof 186 punten. Bloemenstentoonstelling Vrij dag 25 en zaterdag 26 september zal er. in het gemeenschapshuis De Vroom in Kapelle, een bloementen- too'nstejLling worden gehouden door de Flbraliavereniging in Kapelie- Biezeiinge. 3 Buurtvereniging De organisators van de wielerwedstrijden,die op26 september verreden worden te 's-Gra venpolder zijn voornemens, het bij deze gebeurtenis niet te willen laten. Overgegaan is tot oprichting van de buurtvereniging „Nieuw Leven" met. als bestuursleden C. H. Goénse, A. Sonke en C. Harthoorn. De contribu tie hebben zij reeds bepaald op f 2, per lid per halfjaar. Zij, die als lid willen'toetreden, kunnen zich bij ge noemde heren opgeven. Verkeersmaatregelen Zoals reeds ieerder vermeld,,zal de' a.s. zaterdag te Üoudein eerste wielerron de van 's-Gravenpolder worden ver reden door de Ambachtsstraat, Mid' dpnstraat, Fprtrapestraat en Schuit- Weg. Zowel deze straten gis de Bak- kersstriaat en Boomgaardstraat zul len die dag vanaf i:3 uur tot ca. 19 uur voor alleverkeer afgesloten zijn. Voorts zal er gedurende die zelfde tijd voor dë noordzijde van de Ambachtsstraat een parkeerver bod zijn ingesteld. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND De jeugd van Heinkenszand (gem. Borsele) heeft een nieuwe eigen „soos". Zaterdag ochtend zal de jeugdsoos om elf uur officieel worden geopend. De jonge ren van Heinkenszand hébben hun sociëteit zelf ingericht op de zolder van het voormalige raadhuis van het dorp. (Van onze adverteerders) VERBOUWING POLElf IN GOES GOES De corsefterie-lingerie afdeling van de n.v. Poley in de Ganzenpoortstraat in Goes heeft een algehele verbouwing ondergaan en een verandering in .hét' vëkoopsys- teem. Daarom is een speciale kijk- avond voor publiek gehouden. Poley, die zich heeft aangesloten bij de lan delijke groep Livera-speciaalzaken en daarvan ook voortaan de naam gaat dragen, is in het weekeind geopend. Die vraag is er nu nog wel maar er kan niet zo gemakkelijk meer aan worden voldaan, omdat de kwaliteit minder is geworden. Wel zijn er de zgn. doornloze bramen gekomen die iets later zijn er hiervan is op het ogenblik de kwaliteit beter dan van het veel geteelde ras Hymalaya. De ze- doornloze- bramen gaan dan ook meestal naar de markten in binnen- en buitenland voor verse consumptie en dan wordt op de veilingen een prijs betaald van ongeveer f 3 tot f 4 per kg. De prijs van de industrie bramen ligt op het ogenblik rond f 2 per kg. Tijdelijk is hiervoor tijdens de drukste aanvoerweken nog f 2,50 per kg. betaald. STOCKHOLM (Reuter) De zon dag gehouden verkiezingen in Zwe den hebben tot resultaat, dat de sociaal-democraten metde steun van: de communisten verzekerd zijl vafifeeen meerderheid van mins1 15 zetels in het,, nieuwe een-kamer- l, parlement Van^oft itetcls. 'De communisten - hebben blijkbaar alle aanhangers teruggewonnen, die zij by de vorige verkiezingen im 1968 aan de sociaal-democraten verloren (waarschijnlijk in verband met de Russische invasie van Tsjechoslowa- kije). De communisten hebben 4,9 procent van de stemmen behaald, tegen 3 procent de vorige keer. De sociaal-democraten zijn gezakt van 50,1 procent in 1969 tot 46,9 procent thans. De niet-linkse Zweedse oppositie heeft thans samen 46,9 procent. Daar bij moet in aanmerking genomen worden, dat de conservatieven de slechtste verkiezingsresultaten in hun geschiedenis hebben geboekt. Sociaal democraten en communisten zullen samen 183 (166 plus 17 zetels) krij gen, de oppositie 167 zetels. De 43-jarige socialistische premier Olof Palme heeft te verstaan gege ven dat de socialisten aan het be wind zullen blijven. (Van onze redactie buitenland) DENVER-MINNEAPOLIS Tij dens het afgelopen weekend is met succes een nieuwe lever overgeplant in het lichaam van een 3-jarig meis je, waarvan de naam niet is hekend- gemaakt, aldus het academische zie kenhuis van de universiteit van Co lorado. De operatie heeft acht en een half uur geduurd. De patiënt verkeert in goede toestand. De zes jarige Willi am Auckland te Minneapolis, heeft een niquwe nier, gekregen en is daarmee de jongste persoon ter we reld op wie een dergelijke operatie is uitgevoerd. Hij zou het goed ma- ken maar ;het gevaar was nog niet helemaal geweken. (Van onze redactie binnenland) ALMELO Een heel erg kwade Gert Timmerifian is van pian een schadevergoeding van 100.000 gul den te eisen van Johnnie Hoes. in verband met diens beschuldigingen dat de geruchtmakende porno-plaat idoor- de- Enschedese zanger zou zijn gemaakt. Timmerman heeft dit steeds ontkend.. Zaterdag echter liet de Valkenswaardse geluidstechnicus Tamme Wijtses doorschemeren dat de plaat wel eens in Timmermans studio gemaakt zou kunnen zijn. Gert Timmerman zelf zou echter .van. dit alles onkundig zijn geweest. De aanklacht tegen Hoes („eens kij ken of Hoes nu eindelijk zijn bek eens wil houden") zou nog vandaag door de advocaat van Timmerman bjj de Almelose arrondissements rechtbank worden ingediena. Sept. 1970. Met betaling vacantie- geld voor weduwe; hoera! Vandaag cheque ontvangen en raad eens? An ders krijg ik f 336,— en nu met vacantiegeld erbij f 361,-. Dus van de 3 proeent waar we recht op hebben, plm. f 90,- hou je f 25,- vacantiegeld over, nou daar kun je best van naar Spanje! Soc. Zaken en bijstandwet zijn één grote sof. Pro fiteurs trekken ervan; mensen die het nodig hebben krijgen niets. Soc. Zaken en bijstand zijn daardoor kwekers voor psychiatrische inrich tingen die tenslotte ook vol moeten Ambtenaren die zelf een salaris van f 1200,- - f 1400,- per maand hebben, auto rijden en een flat voor zich alleen bezitten, knobbelen voor een weduwe uit of je nog niet een dubbeltje bij zou kunnen krijgen en vinden dat dan niet nodig. Je ziet maar dat je de eindjes aan elkaar geknoopt krijgt. BREDA MEVR. W. (Van een onzer verslaggevers) GOES Wethouder J. Roose van Goes zal zaterdagmiddag aanstaande om drie uur het wijkcentrum-zuid, dat een tijdelijke behuizing heeft ge kregen in de voormalige nood-win kel van de „Spar" aan de Appelstraat, officieel openen. Ter gelegenheid van de feestelijke opening zal die dag worden opgeluis terd met 'n aantal activiteiten van de hardwerkende wijkvereniging. 's Mor gens worden filmvoorstellingen ge geven voor kinderen van 4 t.m. 12 jaar. Om negen uur komen de meisjes en jongens van 4, 5 en 6 jaar aan bod, om tien uur die van 7, 8 en 9 jaar en om 11 uur die van 1'0, 11 en 12 jaar. Na afloop van de filmvoor stelling krijgen de kinderen een ver snapering. 's Middags om half drie wordt wet houder Roose bij Ockenburg afge haald door het jeugdmuziekkorps „Excelsior". In optocht gaat men door de W. Zelleweg, Rembrandtlaan, Po- pulierens.traat, Beukenstraat, Note- straat, Frambozenstraat en Appel straat. Om drie uur zal wethouder Roose de (door middel van een wed strijd verkregen) naam van het wijk centrum onthullen. „Open huis" is het 's avonds om half acht voor alle wijkbewoners. De volksdansgroep „Vodago" zal dan een optreden ver zorgen. (Van onze correspondent). ELLEWOUTSDIJK De hand boogvereniging „Zorgvliet" hield de laatste schieting op de staande wip, voor 12 kg paling en 15 poularden. Er waren 50 schutters van 16 socië teiten aanwezig. Uitslagen: hoofdvo gel: C. Stouthamer van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk. 1ste zijvogel: C. Stouthamer voornoemd- 2de zijvogel: Adri. de Jonge van ADLM uit Kwa- dendamme. 1ste bovenkal: C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwaden- damme. 2de bovenkal: J. Doene van WillemTeil uit Ovezande. 1ste on- derkal: J. v. Doorn van Spes-Nostra uit Ovezande. 2de onderkal: A. v. Zunderen van Spes-Nostra uit Ove zande. lste klep: G. Verheyke van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk. 2de klep: H. Koes van Spes-Nostra uit Ovezande. 3de klep: C. D. Raas van Vooruitgang Kwadendamme. Meeste kleine vogels: G. M- Geen.se van Eensgezindheid uit 's Heerenhoek, 6 vogels. DE DRIE mannen die ervan worden verdacht een gewapende roofoverval te hebben gepleegd op een Amster damse kamerverhuurster (53), be vinden zich thans allen in arrest. Het met nylonkousen gemaskerde drietal roofde uit de linnenkast van het slachtoffer een bedrag van f

de Stem | 1970 | | pagina 7