WER: NAAR TBAL Axel en Terneuzen: geen degradatiezorgen Aanvaardbaar voetbal in streektr effen WALCHEREN WON VERRASSEND: 9-6 Bs gangmaker. ZEGE SCHELOESPORT Twee doelpunten van Jan Mulder en Eddy Koens Zaamslag: ook nu weer winst Yan ongeslagen dames Zeeburg Verlies voor Terneuzense Boys: 3-0 In volleybaltoernooi Axel' GELIJKSPEL BRUGGE Van Himst wil niet meer in Belgiscke elf Vier treffers van Yvonne de Smit 9 y eel tijd et turfschip VISCOTELET OP Z N ZWITSERS «pe VERRASSING DINSDAG 22 SEPTEMBER 1970 in Kuiper niets meer in de Vooral in Maastricht bracht pel van de kleine Hagenaar handen op elkaar, ertje" (blijft hij nog steeds ïks zjjn 20 jaar) Kuiper blijft vrij stoïcijns onder zijn ver- ng in het Nederlands militair „Ik vind het leuk er bij te want ik kan nog een hoop die jongens leren". In de in- nd tegen Duitsland in Harlin- itond Bert Kuiper opgesteld sselspeler. iner Zwartkruis had dit ge- omdat de Hagenaar zich niet 2l fit voelde. „In de tweede kon ik invallen op de' back- ts en daarop heb ik geheel ervaring. Bovendien was ik die lichte blessure bang dat nis zou gaan, daarom heb ik helemaal niet gespeeld. or zijn vereniging heeft het taal prettige consequenties, t de vaste keus van Kuiper in militaire elftal heeft op het isterie van Defensie een adres- iging tot gevolg gehad. Kui- mocht naar Den Haag, om in est van zijn diensttijd over ballen te denken, te praten en linen. heb nu veel tijd. In elk ge- s middags, want dan moet ik en. Neen, niet in Zeist, daar ïen we wel, maar dat is een le maal vóór een wedstrijd, de rest trainen we zelf. Bo ren kan ik nu elke week voor uitkomen, want ik zou g kampioen willen worden. ;n blij dat ik in Den Haag zit, at ik wat meer aan mijn con- moet schaven en daar zorgt trainer Cees IJspelder ex- and Sport voor." tdanks het feit dat de wens de actieve secretaris van Du- Piet Kraaijeveld, om Kuiper en Haag te hebben, eindelijk u-vulling is gegaan, staat zijn ;ht tamelijk somber. „We we- wel dat Bert straks naar een aide vereniging zal gaan. Hij er de kwaliteiten voor. Wij en drieduizend gulden, maar verliezen een goede voetbal- We zullen Be-rt beslist geen >reed in de weg leggen, want lij de kans heeft hogerop te in, moet hij die kunnen grij- rt Kuiper zelf staat nogal ge veerd tegenover zijn kansen, elativeert: „Ik denk nog heie niet aan een contract, want aallen is nog steeds mijn hofo- rrouwens het zal er helemaal afhangen, of er moet natuur- een bijzonder aantrekkelijk act komen, dan zal ik wel iten." Duno is het allemaal geen gteken meer en hoeft men in het koffiedik te kijken wat «komst brengen zal: „Wij zijn kwijt." op 24 september iet een speciale eiding van haar lerking van groot inement hieruit aantal plaatsen halve zondags) agen voor het geren paspoort rfschip. gratis (Van onze sportredactie) AXEL Terneuzen en Axel hoeven zich als alles normaal gaat geen zorgen te maken over degradatie. Dat bleek zondagmid dag overduidelijk in de Zeeuwsch-Vlaamse derby tussen deze twee verenigingen. Zoals bekend eindigde het treffen in een 11 gelijk spel en daarmee zfjn de verhoudingen vrij redelijk uitgedrukt. Al had Axel in de laatste tien minuten toch de volle winst binnen kun nen halen, daar de spelers van Terneuzen aan het eind van hun trachten waren. Axel kreeg in die laatste minuten wel kansen, maar de overtuiging ontbrak in de acties van de oranjehemden. Over het geheel genomen waren de twee elftallen echter volkomen aan elkaar gewaagd. Ze speelden aanvaardbaar voetbal: Axel iets te simplis- (iseh, maar krachtig, en Terneuzen met een tikje meer techniek, maar minder inzet. Vandaar de conclusie dat Axel en Terneuzen ach geen zorgen hoeven te maken over degradatie. Zelfs niet als de versterkte degradatieregeling wordt doorgevoerd. Er blijft natuurlijk een beperking en dat zijn blessures. Zondag werd Terneuzen -al danig verzwakt door het wegvallen van Bakker en IJse- baert, maar toch legden de pupillen van Arie Steenhouwer een leuk spelletje voetbal op de grasmat van Axel» Toon van de Velde, de secretaris trainer van Axel was na afloop van mening, dat zijn ploeg te weinig had gekregen met het gelijke spel. Van de Velde: „Vooral in de laatste tien minuten had voor ons de zege veilig gesteld moeten worden. Nee, ik ben niet tevreden met dit resultaat." Arie Steenhouwer was dat wel. „Natuurlijk ben ik tevreden. Het is altijd winst -als je in een uitwed strijd een punt meepikt. Ik vind het een goede uitslag. De jon-gens heb ben het uitstekend gedaan", aldus Steenhouwer. Het w-as zondagmiddag opvallend, dat de spelers van Terneuzen en Axel meer begrip voor de derby sfeer konden opbrengen dan hun clubgenoten die uitkwamen in de tweede elftallen, die voor het grote treffen vain gistermiddag in het veld kwamen. De reserves gingen elkaar te lijf met een instelling van: over mijn lijk- Een speler van het tweede van Axel werd uit het veld verwij derd zodat ze toen al in groten getale aanwezige toeschouwers het ergste vreesden. Maar de eerste teams van beide clubs konden meer beheersing opbrengen al ging het nu en dan ook wel hard tegen hard. Marien Meijer van Terneuzen werd bijvoor beeld het slachtoffer van een van zijn slidings. Met een duizelend tooi! moest hij het veld verlaten. Mejer werd vervangen door Rinus Polderman, de langharige technicus, die voor dit duel was gepasseerd. Opvallend was gisteren, dat beide (Van een. onzer voetbalmedewer kers) BREDA In de derde klas Zuid van het zaterdagvoetbal is de streekderby tussen het Oosterhoutse BVC en Good Luck uit Raams- lonksveer in een 20 overwinning voor de Verenaren geëindigd. In de 21e minuut nam Good Luck de lei ding door Heijblom en na rust schoot Van Strien uit een vrije trap de bal ineens achter doelman Van Eijk. Een and-ere -goede prestatie lever de Wit Zwart, dat zonder Albert van Beek Terneuzense Boys met 3 0 klopte in Terneuzen. Ro-da Sport bleef voorlopig nog aan de leiding door Krabberadijke te vers-laan. NO- AD - Dinteloord eindigde zo-als het begonnen was. Rillandia behaalde rijn eerste puinten ten koste van Smerdiek dat met BVC nu nog puntloos is. In de vierde klas A leverde Zwaluwse Boya knap werk door Wilhelmina kansloos te laten. PTT (Breda) kon in Veen niet tot scoren komen en dat kostte de Bre- danaars de bovenste plaats, die voorlopig ingenomen wordt door Ni- vo Sparta dat tegen Tricht ook zijn derde wedstrijd won. Seolto moest jn Den Bosch de winst aan Beatrix 'aten. GDC verbaasde vriend en vij- jsid door van Altena te winnen. Pust Roest haalde er twee punten b;i tem koste van B-rakel. In de vierde klas B schijnt WHS regel recht op de titel af te stevenen. Nu ondervond debutant Nieuwdorp de jjerkte vam de S-t. Annalan-ders. VVN herstelde zich van de missta-p van vorige week- In een goed ge speelde wedstrijd zorgde Herman Blommers en Bomaars ieder voor ren doelpunt en daar kon AZVV er maar een tegenover stellen. Hoek speelde een punt bij Kloetin-ge, Kiel voor Hoek en Oree-I voor Kloetinge reoorden eenmaal. Chrislandia kwam 'n de kopgroep door een overwin- "uig op Nieuwland. Yerseke hand haafde zich op de tweede plaats wor de volle winst mee te nemen tl Wissenkerke. eerste klas behaalde Kozak- en Boys een 10 overwinning bij e Zwervers te Kinderdijk. De weede klassers uit Sprang Capelle oecten het weer goed. NEO bleef .^stagen door de harde wedstrijd s Gravenzande in voile winst om ^bten. SSC stuurde de Urk met en 3_o nederlaag terug. Piet Faro Ho u de eerste go0! m, waarna nrt Van Peer nog twee[naal het et vond. Arnemuiden verloor van Pijkenisse, en Woudrichem verloor eer nu op eigen veld van NDSM. keepers in uitstekende vorm ver keerden. Jos Oppeneer en Jan Roose hebben een bijna foutloze wedstrijd achter de rug. Roose van Terneuzen had geen verweer tegen de goed ingeknal-de penalty van Jaap Lensen en Oppeneer kan men niets verwij ten bij de treffer van Rinus Polder man, die een corner van Piet Wissel koelbloedig de goede richting mee gaf. Toch was er verschil tussen beide doelmannen. Roose is de man, de het meer van zijn lijnwerk moet hebben, terwijl Jos Oppeneer bijna feilloos weet te „timen" bij het uit zijn doel komen. De achterhoeden v-an Axel en Terneuzen zijn op het spel van beide keepers uitstekend ingesteld, zodat dit al veel vertrou wen moet geven voor de toekomst. Voor rust waren beide elftallen volkomen tegen elkaar opgewassen. De formatie van Axel maakte echter de fout, d-at er uit de achterste lijn te weinig bespeelbare ballen naar de voorlinie werden gedirigeerd. Hoog en hard was het vaak, waardoor de Axelse voorwaartsen al moeite ge noeg hadden om het leer te stoppen laat staan juist -af te spelen. Terneu zen deed dat bete-r, al h-ad ook deze ploeg een grote fout, namelijk het niet aanspeelbaar zijn van het mid denveld. Willy Verhagen, Rini Dey en Peter Dey waren zo behept met dadendrang, dat zij bij balbezit van Terneuzen te dicht tegen d-e -achter ste lijn van Axel -aankropen, zodat zij de dekking van de oranje-hem den automatisch niet konden ontlo pen. Voor Eugene Lauret was het geen prettige wedstrijd. In de eerste plaats moest hij door het wegvallen van Marien Meijer v-an Steenhouwer n-aar achteren en in de tweede plaats was hij het, die in de tweede minuut van de eerste helft al met een reflex-bewegin-g de strafschop veroorzaakte. Lauret n-am binnen het strafschop-gebied zonder enige aanleiding de bal met zijn hand mee zodat arbiter Van Gastel, die zeer wisselvallig leidde, nu niets anders kon doen dan een strafschop geven. Maar a-1 met -al was het toch een behoorlijke wedstrijd. Vooral, omdat het een derby is. ROB VAN DETJRSEN Arie Steehouwer: „Het is altijd als je een punt uit een uitwedstrijd meepikt". (ADVERTENTIE) (Van onze handbalmedewerker) BREDA De dames van Walche ren zorgden in de hoofdklas handbal voor een verrassing door het onge slagen Zeeburg (Amsterdam) te verslaan met 96. De heren van Walcheren speelden in de landelijke tweede klas gelijk (1010) tegen stadgenoot Olympus en moesten daardoor de bovenste plaats afstaan aan het Tilburgse Volt, dat zegevier de over Rapid met 1512. De heren van EBHV zegevierden in de lande lijke tweede klas in de slotfase over stadgenoot SOA met 109. De dames van Zeeburg (Amster dam) struikelden in Vlissingen over een zeer goed spelend Walcheren. De dames van Walcheren waren sneller en schotvaardiger. Met de rust leidden de Vlissingse dames met 42. Na de hervatting verviel Zeeburg zonder succes in hetzelfde Als de stoelgang meer 'n moeilijke zit wordt, doet hij zijn voortreffelijk werk. De gangmaker van Istizin. Laxerende tabletten met 'n beschermend laagje. Aktief op de plaats waar 'n beetje hulp dringend nodig is. Istizin tabletten in doordrukstrip. Gewoon de beste oplossing...--J0"" aanvalspatroon als voor de rust. De combinaties van Walcheren waren beter wat uiteindelijk een 9—6 zege opleverde. Voor Walcheren nam Yvonne de Smit vier doelpunten voor haar rekening, Marian de Meu- richy drie doelpunten. Voor Zeeburg scoorde Yvonne van Ewijk zes maal. De heren van Volt hebben hun ongeslagen positie in de landelijke tweede klas tegen het sterke Rapid kunnen handhaven. Rapid opende wel de score, m^ar na een gelijk opgaande strijd leidde Volt met de rust met 76. Ook na de hervatting bleef Rapid redelijk bij. Volt, dat schotvaardiger was, zag kans de voorsprong met doelpunten van Frank van Dongen, Ton de Raad en Frans Konings te vergroten tot 10 7. Rapid trachtte de bakens te ver zetten maar slaagde daar niet in. Wel raakten de Bredase heren goed op dreef en kwamen tot enkele goe de verrichtingen. De achterstand bleef echter drie doelpunten zodat Volt een zege van 1512 mee naar Tilburg nam. De heren van EBHV haalden in de landelijke tweede klas tegen stadgenoot SOA de eerste punten binnen. Het werd een benauwde overwinning van 109. EBHV start te zeer goed en nam een voorsprong van 20 door treffers van Sjef Sehoonenberg en Cees Hoosemans, De voorhoede van SOA die constant in beweging was, bracht door een doelpunt van Piet Verheijen de stand op 21. Hierna bleef het een op en neer gaande strijd met als ruststand 54 voor EBHV. In de tweede speelhelft nam SOA het ini tiatief en zag kans om weer naast EBHV te komen bij de stand 88. Bijzonder spannend was de slotfase, toen EBHV met één punt de leiding nam in een goed combinatiespel. De Bredase rood-witten behielden deze voorsprong en zegevierden met 10 9. In het duel tussen Walcheren en Olympus in de landelijke tweede klas was Walcheren voor de rust de sterkste ploeg en leidde met doel punten van Jos Dirieks, Antoon Hofman, Peet v. d. Wege (4x), Henk Lugtenburg en Cris Mijnsber- gen met 85. Na de hervatting wist Olympus niet alleen met doelpunten van Tjeerd de Vries, Rob Schuitema, Toby Lammers en Rinus Wijgman de stand te nivelleren, maar de lei ding te nemen met 109. In de allerlaatste minuut zorgde Peet v. d. Wege er voor dat de stand gebracht werd op 1010. Door dit gelijk spel moest Walcheren de bovenste plaats afstaan aan Volt. (Van onze vo'lleybalmedewerker) AXEL Ter gelegenheid van het bevrijdingsfeest te Axel hield de vol leybalvereniging een toernooi voor de herenteams die voor de competitie 1970/1971 ingedeeld zijn in de eerste klas Zeeland. Uit Zeeuwsch-Vlaande- ren waren alle teams aanwezig met uitzondering van Terhole dat op het laatste moment moest afzeggen. Uit Walcheren en de Bevelanden waren geen teams komen opdagen. Hoewel niet alle teams aanwezig waren, was het een geslaagd toernooi. Het team van Scheldesport toonde zich de beste ploeg. Scheldsport speelde tegen Voor waarts om de eerste plaats. De eerste set ging gelijk op tot de stand 5-5. Een kleine inzinking bij Scheldesport gaf de mannen van Voorwaarts de kans uit te lopen tot 12-5. Toen een der Voorwaarts-spelers een niet te begrijpen fout maakte, was de ca dans gebroken en begon Scheldesport aan een niet te stuiten offensief. Via 14-14 en 15-14 werd het 15-17. In de twee-de set had Voorwaarts geen verweer meer en geloofde ook niet meer in de overwinning. Met 7-15 werd deze set verloren en daarmee was Scheldesport ongeslagen winnaar van het toernooi geworden. Voorwaarts had voordien een ver diende overwinning behaald op IVC (2-0) en een 2-1 zege op De Kikkers en het verassend goed voor de dag komende Savok uit Sas van Gent. Voora-l de strijd tegen D-e Kikkers was van go-ed gehalte waarin de teams elkaar niet veel toegaven. Dui delijk was echter te zien dat De Kik kers met twee invallers speelde en dat de spelmaker ontbrak. Het meer geroutineerde team van Scheldesport had voor de strijd tegen Voorwaarts afgerekend met De Kikkers (2-0), eveneens tegen Savok en IJVC. Na afloop van het toernooi werden de prijzen uitgereikt door de wethou der van Sportzaken en Recreatie in de gemeente Axel, dhr. IJsebaert, die in een geestig toespraakje alle deel nemers en organisators gelukwens te. De voorzitter van Voorwaarts, te vens voorzitter van het district Zee land, dankt wethouder IJsebaert, de overige leden van het gemeentebe stuur en vertegenwoordigers van het districtsbestuur voor de getoonde be langstelling. De gedetailleerde uitslagen waren: IJVC-Scheldesport 0-2 (9-15, 12- 15); Voorwaarts-IJVC 2-0 (15-13, 15- 10): Kikkers-Schel-desport 0-2 (7-15, 9-15); SAVOK-Voorwaarts 1-2 (15-8, 10-15, 133-15); Voorwaarts-Kikkexs 2-1 (11-15, 15-11, 15-8); Scheldesport- SAVOK 2-0 (15-13, 15-7); IJVC-SA- VOK 2-0 (15-5, 15-7); Kikkers-SA- VOK 2-1 (13-15, 15-11, 15-5)Schel desport-Voorwaarts 2-0 (17-15, 15-7). Eindstand: 1. Scheldesport, 8 pun ten, tevens winnaar van de door de gemeente Axel beschikbaar gestelde wisselbeker; 2. Voorwaarts 6 punten; 3. Kikkers 4 punten; 4 IJVC 2 pun ten; 5 SAVOK 0 punten. BOXMEER (ANP) Joop Zoete melk heeft in Boxmeer een wieler ronde over 100 kilometer gewonnen. CEES PRIEM versloeg in het Belgische Londerzeel zijn landge noot Peter Godde in een wedstrijd over 105 km waarvoor de Goesenaar 2.34.- nodig had. Er waren 48 deel nemers. FEDOR DEN HERTOG ging in Turnhout (B) miet de overwinning strijken. Hij was de andere 80 deel nemers te snel af en liet een tijd van 2.35 voor zich afdrukken over een afstand van 105 km. PIET VAN STRALEN greep in het Belgische Koolskamp de bloe men. Hier waren 27 deelnemers. Van Stralen legde de 100 km af in de tijd van 2.18. (ADVERTENTIE) 800 gram (4 stuks) visfilets, ansjovisboter, 4 afgestreken eetlepels Parmezaanse kaas, 8 reepjes kaas, 2 tomaten, boter of margarine. De visfilets bestrijken met ansjovisboter en in een beboterde vuurvaste schaal leggen. Op elke filet lepel Parmezaanse kaas. Rondom 4" gehalveerde tomaten; op elke tomaat een kruisje van kaas reepjes. in niet te hete oven de schotel zachtjes gaar stoven. Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Productschap ^voor Vis en Visprodukten, Wassenaarseweg 2" 20, Den t V (Van onze voetbalmedewerker) BRUSSEL Twee Nederland se voetballers hebben er tijdens de derde competitiedag in de Belgische hoogste afdeïing voor gezorgd dat de oranje zon, die tijdens het weekend hoog scheen, alle eer werd aangedaan. Het wa ren Jan Mulder van Anderleeht en Eddy Koens van St.-Truiden, die ieder goed waren voor twee doelpunten en daarmee een be langrijk aandeel leverden in de overwinning die hun clubs be haalden op respectievelijk Beer schot en Racing White. In het Brusselse Astridpark waar het met veel optimisme aan de competitie begonnen Beer schot op bezoek was, waren 25.000 toeschouwers getuigen van deze voor België klassieke wedstrijd. De kijkers zagen een hard werkend, maar geen groots Beerschot, dat reeds vroegtijdig (3e minuut) de pas werd afge sneden door een doelpunt van Jan Mulder, die vanaf 30 meter raak schoot. Verder stuitten de Antwerpenaars, vooral gedurende de eerste helft op een briljant Anderleeht, waarin Jan Mulder de ongrijpbare figuur was. In de 33ste minuut stelde Mulder van Himst in de gelegenheid om nummer twee te scoren en drie minuten later legde hij eveneens de basis voor het derde doelpunt, dat de Zweed Ejderstedt scoorde. Na de rust een op zijn voor sprong terend Anderleeht, dat er evenwel in de 76ste minuut in slaagde oon via Mulder de eind stand op 40 te brengen. Beer schot-doelman Brösch zorgde er voor dat de Antwerpenaren geen debacle opliepen. In St.-Truiden waar Racing White zonder de geblesseerde Bergholtz op bezoek was, hebben 14.000 toeschouwers kunnen ge nieten van een wedstrijd die een ware propaganda voor de voet balsport betekende. Eddy Koens had plotseling weer de grote vor mte pakken die hem de laatste jaren in de Belgische fruitstreek zo populair heeft gemaakt. Twee rake kopstoten van hem beteken den evenzovele doelpunten. In de 26ste minuut scoorde hij voor de eerste keer- Nadat Darte van Ra cing White in de 55ste minuut gelijk had gemaakt, wist Koens door een doelpunt in de 75e mi nuut zijn club aan de overwin ning te helpen. Achterspeler Hentschel had in de 23ste minuut een toegekende strafschop voor St.-Truiden tegen de paal gescho ten. Standard Luik versloeg het Brusselse Union met 60 en met deze cijfers kwam Union er nog genadig van af. Van Moer opende reeds in de 4e minuut het doel- puntenfestival. Semmering zorgde voor een hattrick, terwijl Depi- reux en de Duitser Kostedde er voor zorgden dat uiteindelijk het halve dozijn op het scorebord kwam. De verrassing van de derde speeldag viel te beleven op het veld van Club Brugge waar het pas gepromoveerde Diest erin slaagde om een 11 gelijk spel uit het vuur te slepen. De bezoe kers, die het accent volledig op de verdediging hadden gelegd en slechts met twee aanvallers ope reerden, slaagden er ook nog in om via Van Dingenen het ope ningsduel te maken. De Brugse aanhang diende tot ver in de tweede helft te wachten alvorens het gelijk spel en het doelpunt er kwam. Dit gebeurde nadat Ren- senbrink (vaak gevloerd) snel een vrije trap naar Bastijns speelde, die hoog inschoot (11). Ganitoise bleek nog duidelijk te lijden on het Hamburgcomplex. Het verloor op het veld van Crossing Schaarbeek met 21, waarmee het klasseverschil ei genlijk nog te licht werd uitge drukt, daar de Crossdng-aanval- lers vele kansen onbenut lieten. Alleen de ex-aanvoerder van het Belgische elftal Jef Jurion was zichzelf, doch hij kon er ook niets aan doen dat Mallants van Schaarbeek twee keer de roos trof. Jurion redde voor Gamtoise de eer door een strafschop raak te knallen. Lierse versloeg Ware- ghem met 2-0, hetgeen tot gevolg heeft dat in de Belgische hoogste afdeling nu geen enkele ploeg meer puntloos is. De Lierenaren stelden hun overwinning al in de eerste helft veilig door een doel punt van Dierckx (20ste minuut) en Vereyre (44ste minuut). Het laatste doelpunt kwam tot stand via een strafschop. In de tweede helft werd een doelpunt van de ex-PSV-speler Ressel om dubieu ze redenen afgekeurd. Beveren stuurde Sporting Charleroi met een 10 nederlaag naar huis terug. Beverenaanhang diende een vol uur te wachten alvorens het veel sterkere, maar speelse Beveren via Van de Som- pel het enige doelpunt van de wedstrijd lukte. Doelman Tossini van de bezoekers stond een gro tere thuiscluboverwinning in de weg doordat hij enkele fraaie sa' fes verrichtte. In het Bosuilstadion te Antwer pen behaalde het pas gepromo veerde FC Antwerp zijn tweede thuisoverwinning in successie. Het slachtoffer werd nu FC Luik, dat met de kleinst mogelijke sco re (10) capituleerde. Een over het algemeen beter spelend FC Luik zag een verre trap van Ant werps rechtsachter Bohez een kwartier voor tijd in de uiterste hoek verdwijnen. Het was een fout van de Zuidslavische doel man Cursic, die op dat moment ver voor zijn doel stond opge steld. Dat de Luiken-aars deze partij beheersten, blijkt duidelijk uit het feit dat de Antwerp-doel- man Braem tot de beste speler van het veld werd uitgeroepen. De wedstrijden voor komend weekend zijn: zaterdag Beerschot - Crossing en Racing White Anderleeht. Zondag Union - Lier- se, Wareghem - Standard Luik, Gantoise - St.-Truiden, Diest Antwerp, Sporting Charleroi Club Brugge en Voetbalclub Luik - Beveren. (Van onze voetbalmedewerker). TERNEUZEN Benjamin Zaamslag heeft ook tegen Wemel- dinge zijn vierde wedstrijd in de le klas van de zaterdagcompetitie in de KNVB, afdeling Zeeland in volle winst weten om te zetten en dat mag, zonder meer, een knappe pres tatie worden genoemd. De club van voorzitter Dees staat nu fier aan het hoofd van de ranglijst. De uitslag (12) was al bij de rust verkregen. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat de winst mee naar Zeeuwsch-Vlaanderen zou gaan, want na zes minuten schoot Bruij- nooge de eerste bres in de Zaam- lag-defensie (10). Vij minuten la ter slaagde Bakker erin om de ba lans in evenwicht te brengen (11) en in de 28e minuut maakte Kempe het, naar later bleek, winnende doelpunt (12). Hét was ook een verdiende overwinning. Bevelanders begon goed tegen Veere, want na 10 minuten passeer de De Visser, door een fout in de defensie bij de bezoekers, doelman Maljers (10). Nog voor rust maak te De Meester echter gelijk (11) en na de thee verrichte Goedbloed een onvervalste hattrick (14), waarna tenslotte Jobse de eindstand op 15 bepaalde. Mevo kon het tegen Heinkenszand niet redden. Wel nam de thuisclub na 10 minuten de leiding door een doelpunt van Ravia (10), maar Meulpolder stelde de ploegen weer naast elkaar (1—1). Na de rust maakte Meulpolder ook het winnen-» de doelpunt in deze, door de zwakke leiding, wat rommelige wedstrijd. Middelburg liet zich in eigen huis de volle winst door 's-Heer Arends- kerke afsnoepen. Twee doelpunten van W. van de Kreeke zorgden voor een O2 ruststand. Na de hervat ting kwam de thuisclub door een doelpunt van Barentsen nog wel dichterbij (1—2), maar tot de ge lijkmakende treffer kwam de hoofd stedelijke ploeg niet. Waarde werkte zich op naar de vierde plaats van de ranglijst en koos ditmaal Arnemuiden 2 als springplank. Zowel voor als na de rust doorboorde Kamerling het Ar- nemuiden-doel en de bezoekers wis ten hier niets tegenover te stellen (2-0). De stand: 1. Zaamslag 48, 2. Veere 46, 3. Heinkenszand 35, 4- Waarde 45, 5. Wolfaartsdijk 34. 6. Wemeldinge 44, 7. 's-Heer Arendskerke 43, 8. Mevo 32, 9. Middelburg 31, 10. arnemuiden 2 41, 11. Bevelanders 41. BRUSSEL (ANP) Paul van Himst heeft verzocht niet meer in het Belgische nationale elftal te worden opgesteld. De 27-jarige spitsspeler van Anderleeht is van mening dat hij de benodigde inte resse niet meer kan opbrengen. Van Himst heeft 56 maal het tri cot van de rode duivels gedragen en werd in 1964 voor het Europese elftal gekozen. In dat jaar werd hij tevens tot beste voetballer van Eu ropa uitgeroepen. Na het wereld kampioenschap in Mexico, waar Bel gië zeer matige resultaten behaalde, is van de zijde van de Belgische voetbalbond ernstige kritiek op Van Himst uitgeoefend. Ook de 27-jarige Wilfried Puis, linksbuiten van An derleeht, wenst niet meer voor het Belgische nationale team uit te ko men

de Stem | 1970 | | pagina 17