i\TOESTAND AANMERKELIJK VERSLECHTERD Syrisch ingrijpen in Jordanië Verslag van een tankslag NGÉN OOK 400 GULDEN VOOR AKZO-WERKNEMERS Team Mini-Bols winnaar Red-Eagles-Cup LAATSTE Z0MER- I WEKEND 'rij zonnig Bart van Wijngaarden kampioen hengst '70 Pastoor wil landelijk service-centrum voor AOW-huwelijken ANWB: weinig auto s zonder gebreken Zuid-Beve!an(l Oost winnaar Rode Kruiswedstrijd Waarschuwing van Rogers In 't kort Autopsie op !ijk Jimi Hendrix GESLAAGD VLIEGFEEST (bantel eróeij ^Jweed JC Uitslag voorronde KRO-muziekfeest 7 rommel eieren in bestaan bedreigd )AAG istellingen ester Aschof I itboom, a.l. monument CONFERENTIE Loena-16 maakt zachte landing op de maan amcyaren MAANDAG 21 SEPTEMBER 1970 18 j. ietingen 4 uur. versen ;ns, nuziek. hal stadhuis: Expos Louis Heijmans (t.a t.m. vrij. van 14- 18 en zon. 1417 uur 'alcheren: (t.m. 27 —18 uur. ïseum. Burg. s'Jacobs lositie „En de have 1945—1970" (t.m. van 10—17 uur. Zon ur. Bloemententoon nina" (t.m. 30 sept. 17 en 19—22.30 ui» lichting, Zuidplein ruo Onuma, schilde- aches (t.m. 29 sept. 17, zon. van 1217 seum: Expositie llen, aardewerk, po 30 okt.). Ma. t.m. za .3016.30 uur. id the Sundance 20 uur: gevecht, 14 j. I, 20 uur: [14.30 en 20 uur: chotten in |;htige geschiedenis ls van de eerste ung van de ■se, 18 j. Iitock, 18 j. Kak, 18 j. ioodbye Columbus ugje liefde, 14 j. lnen van geliefde, mijn zon, _na, 18 j. [achtervolging, 18 j,| agd door de hoedende doods- met het glazen fis van Monza, 18 j,| \uziek - Dans |rote zaal) 20.15 uui Vien" m.m.v. Het; Philharmonisch Ori bert Stolz. SolistenJ hm en Heinz Hoppt purg, 20 uur: „Lucisj door de NedeiJ Itichting. louwburg, 20 uur: - Steel wat min| Lio Fo. RAMTHA (Beuter) Tanks van bet Palestijnse bevrijdingsleger en Jordaanse strijdkrachten hebben zondag een hevige slag in het stra tegisch belangrijke Syrisch-Jor- daanse grensgebied geleverd, waar bij aan weerskanten zware verliezen zijn geleden. Intussen joegen vier niet-geïdentificeerde vliegtuigen over het strijdtoneel, waarbij zij door Palestijns luchtdoelgeschut on der vuur werden genomen, aldus een ooggetuigenverslag van de cor respondent van het Britse persbu reau Reuter, Malik El-Hoesseini. Tanks van beide partijen, zo gaat El Hoesseini verder, ratelden in het heuvelachtige grensgebied tot op tweehonderd meter van elk aar, in de opgeworpen stofwolken een hevig vuurgevecht leverend. Achter de tanks braakten de vuur monden van Jordaanse en Palestijn se artillerie hun granaten uit (op de foto een uitgebrande Jordaanse tank). „Vanuit mijn positie aan de Syri sche kant van de grens volgde ik door een verrekijker deze derde tankslag binnen 24 uur om een strategisch kruispunt, waarlangs de wegen leiden die voor de Palestij- nen als aanvoerroute uit Syrië zo belangrijk zijn. De gevechten, die zaterdagmid dag begonnen, bereikten hun hoog tepunt toen de tanks van beide par tijen elkaar dicht waren genaderd. Ik kan geen schatting geven van slachtoffers of vernield materieel, doch de verliezen moeten zwaar zijn." De bemanningen van de tanks die de Jordaniërs bevochten droegen de groene uniformen en rode baret ten van het Palestijnse bevrijdings leger. De tanks waren beschilderd met de Arabische initialen van het leger. Gedurende drie dagen was er al een concentratie geweest van vrachtwagens, ambulances en an dere voertuigen op de zeven kilo meter lange weg tussen de Syrische plaats Dera'a en de grens. De am bulances voerden Syrische burgers af die gewond waren geraakt hij eerdere gevechten om de kruising tussen Ramtha en Irbid. (Van onze redactie buitenland) AMMAN/CAIRO Het Syrische Baath-regiem heeft en kele zwaar bewapende brigades de Jordaanse grens over gestuurd ter ondersteuning van de Palestijnse guerrilla's. Syrië wierp hiermee olie op het vuur van de Jordaanse bur geroorlog. De eerste eenheden kwamen zondagmorgen vroeg in Noord-Jordanië aan en tegen de avond drong een tweede contingent Jordaans grondgebied binnen. Het is niet bekend over hoeveel manschappen en materieel het gaat, maar in de Jordaanse hoofdstad werd gesproken over' twee brigades. Vanuit Cairo kwam eerder op de dag een dringende oproep van pre sident Nasser aan koning Hoessein te zorgen dat zijn leger zich strikt zou houden aan het zaterdag afge kondigde bestand met de Palestijnen. „Ik geloof dat het mijn plicht is uw aandacht te vestigen op de gevolgen van een niet naleven van het be stand," schreef de Egyptische presi dent en hij wees daarbij op berich ten dat het centrale comité van het Palestijnse verzet met een bestand akkoord zou zijn gegaan. Hoessein antwoordde dat hij het door de opperbevelhebber van het' Jordaanse leger afgekondigde be stand (op aandrang van de speciale vertegenwoordiger van Nasser die én Hoessein én Arafat had bezocht) se rieus had genomen doch dat in te genstelling tot de informatie die Nas ser had ontvangen „de andere zijde de oren voor de oproep van Nasser had gesloten" en gewoon was blij ven doorvechten. Hoessein liet Nas ser echter ook weten dat er „des ondanks tekenen zijn voor een sa menkomst onder broeders om een snelle oplossing van de gebeurtenis in Jordanië te bereiken." Hoewel Damascus een felle klacht van koning Hoessein hierover van de hand vrees leidde de interventie niet alleen tot een verheviging van de strijd in het noorden van Jordanië, maar ook en vooral tot een politieke woordenstrijd waarbij Washington en Cairo de boventoon voerden. Nadat Amerikaanse autoriteiten de inter ventie van Syrië hadden bevestigd kwam de minister van buitenlandse zaken William Rogers met 'n scherpe verklaring, waarin hij het beleid van Damascus veroordeelde en alle be trokken landen, waaronder ook de Sovjet-Unie, opriep er bij Syrië op aan te dringen zijn troepen onmid dellijk terug te trekken. Rogers waarschuwde Syrië ook rechtstreeks voor het „onverantwoordelijk en on voorzichtig" handelen en wees daar bij met nadruk op het gevaar van een „dreigende verbreding van het conflict". Hoewel de woordvoerder van het State Department Robert McCloskey dit ten stelligste .ontken de gaf de waarschuwing van Rogers opnieuw voeding aan de geruchten over een Amerikaans ingrijpen in Jordanië. Men wees er daarbij op dat Amerika in feite al met een inter ventie heeft gedreigd als een inscha kelen van Syrische of Iraakse troe pen de balans ten nadele van het leger van Hoessein zou doen over slaan. lorrespondent). Tijdens een kort heeft burgemeester -an Terneuzen g'st* eenvoudige krans wd santen neergelegd het monument nabij it was een eerbeKh vielen voor de w plechtigheid was ezig. (Vervolg van pagina 1.) Zaterdagavond tegen middernacht eed in de bocht bij café De Tol tus- Terheijden en Zevenbergschen een Volkswagen uit de richting Moerdijk rechtdoor. De auto ramde ie bermbeveiliging en kwam daarna a de sloot terecht. Van de vier inzittenden werden er iric ernstig en een licht gewond. Die inzittenden waren R. uit Gorcum, E. ie W. uit Gorcum, D. K. uit Hardinx- "ld en L. v. Z. uit Dordrecht. Zondagochtend waren acht auto's jdens de mist betrokken bij botsin- (ffl in de haakse bocht in de Maas- We onder Terheijden. De situatie 'er plaatse was nog gevaarlijker, ioordat de knipperlichten waren uit- Sevallen. Het bleef bij zware mate riële schade. De dichte mist eiste gistermorgen Jok in Baarle-Nassau slachtoffers. Omstreeks half tien gistermorgen rtond J. de B. uit Chaam op de Bre- iaseweg met zijn tractor en aan hangwagen stil langs de weg om melkbussen te lossen. Een Volkswa- Ifflbusje bestuurd door méj. M. D. ®t Waalwijk, stopte achter de trac er met wagen. Een achteropkomen de personenwagen reed echter met We snelheid achter op het Volks- J'a?enbusje dat op zijn beurt tegen «e oplegger botste. De bestuurster ,ab het busje kwam met de schrik ,rtl. Twee inzittenden van de per sonenwagen werden naar een zie- kenhuis in Breda vervoerd: niej. J. met hoofdwonden en een bekken- «■actuur en mej. M. V. met een l^ofdwond. De bestuurder van de Parsonenwagen K. T. uit Baarle- '•«ssau en nog een mede-inzittende, ™amen er zonder noemenswaardig nsdag 22 sept. 8.17 en 20.16; Ba» 19.50; Made-Drinu» kJ.24; Terneuzen 6.52 gen 6.25 en 18.50; en 20.26. mlijke materiële sch^ •g 58 bij wachtpost/ inrijding plaats tu- nauto, bestuurd larderwijk en de P» tweewielige aan or C. L. uit R>«a°' nrijding ontstond de stilstaande voo o met aanhanger te ij botste in volle(LëI aanhanger. De groot. De Pers°n®leCp' st worden wegge®** ragen werd geheel De weersverwach ting voor dinsdag en woensdag op gesteld door het KNMI: Vrij zon nig en tempera turen meest bo ven normaal. ni.j^svoorziehten in cijfers ge woeld over Nederland. v» over Voor dinsdag >["'u,en uren zon: 3 tot 9. 'emp,: omstreeks normaal. temp.: van ongeveer normaal ,/t 4 graden boven normaal. °P een droge periode van min- Aens 12 uur: 95 procent, ns op een geheel droog etmaal: JU Procent. woensdag ÏÏJtal uren zon: 3 tot 9. Jj temp.: omstreeks normaal, tot ,emp-: van ongeveer normaal 1 4 graden boven normaal. i, °P een periode van minstens 4 uur: 95 procent. 9(,3 °P een geheel droog etmaal: 90 Procent. EEN grote hoeveelheid marihuana (volgens het VS-leger ter waarde van 100.000 dollar) is ontdekt bij het Amerikaanse kamp bij de Vietna mese stad Hue. DE Amsterdamse reclame-adviesbu reaus De Bussy en Zimmerman n.v. hebben hun belangen in één n.v. ondergebracht. DE ACTRICE Jane Fonda heeft in New York een borgsom van 2500 dollar gestort om een vrouwelijke Zwarte Panter vrij te krijgen. UIT DE gevangenis van de Chileense stad Antofagasta zijn twaalf gevaar lijk geachte gevangenen ontsnapt. DIT JAAR zijn tot dusver in Oost- Borneo 713 burgers en militairen aangehouden. Zij zouden betrokken zijn geweest by de mislukte staats greep van 1965. NIXON zal op zijn Europese reis ook Ierland aandoen en daar een gesprek hebben met de VS-delegatielcider Bruce bij de Vietnam-vredesbespre- kingen in Parijs. PREMIER De Jong is onderscheiden met het kruis van verdienste van de Confédération Européenne des An ciens Combattants. EEN BOEING 727 van Ellenehy Airlines is door een Amerikaan ge dwongen naar Cuba te vliegen. De passagiers mochten bij een tussen landing uitstappen. DE AMERIKAANSE minister van defensie Laird heeft zich uitgespro ken voor volledige hervatting van de Amerikaanse wapenhulp aan Grie kenland. IN PRAAG is een vérgaande zuive ring in alle wetenschappelijke insti tuten bekendgemaakt. (Van onze redactie binnenland) DEN BOSCH Op de 36e natio nale trekpaardententoonstelling, die vrijdag en zaterdag in de Bossche Brabanthallen gehouden werd, is tot bampioenhengst 1970 uitgeroepen Bart van Wijngaarden, eigenaar A. Brooymans te Oud-Vossemeer. Reserve-kampioen hengst werd het paard Jan van Tj. Huisman te Grote- gast (Groningen). Kampioenmer rie werd Jacqueline van Cromsteijen van J. Smits te Gerwen-Nuenen (N.-Br.). Reserve-kampioen merriën werd Anja van den Nieuwendijk eigenaar mevr. van der Linden-van der Hei den te Gerwen-Nuenen. Kampioen hengst van de Dartmoor-pony's werd Evita van J. Termaten te Kapel- Ie aan de IJssel. Algemeen kampioen Harlinger werd „Were Di" van de Vrijthof, eigenaar Ch. R- Erkeles te Zeijerveld in Drente en kampioen haftlinger merries werd Brigitta van J. Westerveld te Barlo-Aalten (Gel derland). Kampioen haflinger mer ries zware klasse werd Herta van A. van Hoeflaken te HedeL (Van onze redactie binnenland) UTRECHT De vakbonden zijn in tweede instantie akkoord ge gaan met de voorstellen van de directie van Akzo over de 400 gulden. Na ruim tien uur besprekingen te hebben gevoerd was men zaterdag morgen om half zes niet tot overeenstemming gekomen. Nader beraad in eigen vakbonds)kring na afloop van de besprekingen volgde, waar na de drie bij Akzo betrokken industriële bonden alsnog „ja" zeiden tegen de Akzo-directie. De voorzitter van de Algemene Be drijfsgroepen Centrale, de heer W. Liefaard, deelde mee dat het welis waar zo was dat het voorstel van de werkgevers 200,ineens en ver volgens minimaal een halfjaar lang 33,per maand) qua totaalbedrag overeenkwam met de door de bon den gewenste uitkering van 400, Aanvankelijk echter hadden de bon den gewild dat de 400,in een keer op 31 december werd uitge keerd, terwijl volgens het AKZO- voorste! de werknemers pas op 1 april 1971 „het volle pond" zouden hebben gekregen. „Gezien de risico's die aan het voortduren van de arbeidsonrust zijn verbonden hebben de kaderleden van de bonden nu dus toch besloten hun leden te adviseren de voorstellen te aanvaarden. Wij hadden liever een ander resultaat gezien, maar aange zien het er in feite op neer komt dat de mensen alsnog die 400 gulden krijgen zijn we bereid tot dit com promis," zo zei de heer Liefaard. Hij heeft goede hoop dat de leden met wat thans uit de bus is gekomen te vreden zullen zijn. Volgens zijn in formatie is zaterdagochtend op vrij wel alle AKZO-bedrijven de rust weergekeerd. Bij AKZO werken thans ruim 32.000 man personeel in Nederland. Ook in andere sectoren werd over eenstemming bereikt over een uit kering van 400 gulden. In de stro (Van een onzer verslaggevers) WANSSUM De Wanssumse pas toor Pieter-Jan Slots, bekend wegens het sluiten van kerkelijke huwelij ken van bejaarden die niet voor de wet willen trouwen om hun AOW- rechten te behouden wil samen met andere pastoors een landelijk service-centrum oprichten om deze mensen te helpen. De pastoor heeft nog een aanklacht van de justitie tegen zich lopen, om dat het sluiten vain 'n kerkelijk huwe lijk zonder voorafgaand wettelijk hu welijk by de wet is verboden. Vol gens pastoor Slot moet deze moge lijkheid bestaan voor mensen die niet in concubinaat willen leven. „Des noods ga ik brommen. Ik ben echt niet bang voor de politie. Ik neem een paar goede boeken mee, en dan is de tyd zo om." kartonindustrie zal het bedrag in twee fases uitgekeerd worden: op 1 oktober en op 1 maart 1971.-De 1800 mensen, werkzaam in de aard appelmeelindustrie zullen tegen de kerstdagen hun 400 gulden krijgen. De 13C0 grintbaggeraars krijgen de uitkering ook; de details moeten nog geregeld worden. Bij een aantal dagbladuitgeverijen is eveneens overeenstemming be reikt over de 400 gulden, zoals bij Het Vaderland, Algemeen Dagblad, NRC, Algemeen Handelsblad, Rijn en Gouwe De Dordtenaar, Emmer Cou rant, Drentsche en Asser Courant (deels kopbladen, maar allen deel uitmaxend van de Nederlandse Dag blad Unie), De Telegraaf, Wegeners Courantenbedrijf en het Haarlems Dagblad, Eindhovens Dagblad, Bra bants Dagbald en Nieuwsblad van het Zuiden. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Keuringsacties van de ANWB hebben aange toond dat een groot aantal per sonen-auto's gebreken vertoont die de veiligheid van alle ver keersdeelnemers in gevaar kun nen brengen. Van de 2254 auto's die tijdens de ANWB-veiligheidskeuring vorig jaar in Scheveningen werden gecontroleerd, kon men slechts bij 8% geen enkele te kortkoming constateren. Men kwam tot de conclusie dat 344 procent van deze auto's in een onveilige staat verkeert en ge vaarlijk is voor alle verkeers deelnemers. De metste van deze auto's waren vijf tot acht jaar oud. Aan 614 procent van de auto bezitters werd een ernstige waarschuwing uitgereikt en bij 82% der gekeurde wagens werd een waarschuwing ten aanzien van een of meer punten gege ven. De geconstateerde gebre ken aan de auto's uit de laatste twee groepen kwamen eveneens voor bij wagens die slechts en kele jaren oud waren. De Egyptische president telefoneer de zondag ook met de Libische lei der Noeammar El-Gaddafi en met de Tunesische premier Bahi Ladgham, terwijl Gaddafi van zijn kant ge sprekken had met de leiders van Irak en Syrië, resp. Hassan El-Bakr en Noereddin El-Attassi. Doel van de contacten was het op initiatief van het Tunesische staats hoofd Bourguiba bijeenroepen van 'n Arabische topconferentie, waaraan overigens al zeven landen hun me dewerking hebben toegezegd. Libië wil dat een dergelijke conferentie niet later dan vandaag plaatsvindt. In Tripoli werd zondag ook nog be kendgemaakt dat Libië en Algerije gezamenlijk een „politie-strijdmacht" gaan formeren om „de botsingen tus sen beide partijen in Jordanië een halt toe te roepen." In Jordanië zelf duren de gevech ten voort. Tijdens de hiernaast be schreven tankslag verschenen er vier vliegtuigen boven het slagveld. Er kon niet vastgesteld worden uit welk land de vliegtuigen afkomstig waren. Israël heeft ontkend dat ze van luchtbases van Israël afkomstig zijn. WILLIAM ROGERS waarschuwing PAUS Paulus heeft in een brief aan premier Saragat van Italië laten we ten, dat het Vaticaan bereid is het met Mussolini gesloten concordaat te herzien. LONDEN (RTR) Vandaag zal autopsie worden verricht op het lijk van de vrijdag in Londen overleden bekende Amerikaanse gitarist-zanger Jimi Hendrix. Hij zou zijn overle den aan de gevolgen van het ge bruik van een te grote dosis verdo vende middelen. (Van onze redactie buitenland) BOCHUM De Russische Loena- 16 heeft gistermorgen een zachte lan ding op de maan gemaakt. Het Rus sische persbureau Tass heeft dit gis teren bekendgemaakt. Het automa tische ruimtestation kwam donder dag iu een baan om de maan. De Loena-16 kwam neer in de wei nig bekende Zee der vruchtbaarheid. Alle instrumenten van het station werken, volgens de Russen, volgens plan. (Van onze correspondent) SEPPE Onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse ver eniging voor Luchtvaart werden zaterdagmiddag op het vliegveld Seppe te Bosschenhoofd wedstrij den gehouden in het formatie- vliegen voor sportvliegtuigen. De inzet van deze wedstrijden gold „De Red-Eagles-Cup", zo ge noemd naar liet team uit Seppe, dat de wedstrijd op touw gezet had. Aan de wedstrijd werd deel genomen door drie teams: Mini- Bols, Bols-Four, en de Red- Eagles. Overste J. Blaauw, chef-vlieg- dienst van de vliegbasis Gilze- Rijen, die als voorzitter van de jury optrad, vond het jammer dat slechts drie teams aan het for- matievliegen deelnamen. Hij vroeg zich echter af of er in Ons land nog wel meer teams te vin den zijn, die het aan zouden dur ven aan een dergelijke wedstrijd deel te nemen. Over de organisa tie was overste Blaauw goed te spreken. De enige handicap voor de formaties vond hij, dat tijdens de wedstrijd het andere verkeer op het vliegveld niet werd stil gelegd. Hierdoor hadden de deel nemende vliegers hinder van de zakenvliegtuigen, die met of zon der sleep de formaties door kruisten. Het programma werd later dan voorzien begonnen, omdat het slechte zicht 's morgens diverse deelnemende vliegers had verhin derd tijdig van hun thuishaven te vertrekken, 's Middags waren de weersomstandigheden ideaal en genoten de ongeveer 1000 toe schouwers, die het vliegveld om zoomden van de soms perfect uit gevoerde formatie-opdrachten. De Red-Eagles-Cup kwam uit eindelijk terecht bij het team Mi ni-Bols onder leiding van de heer Tiiring. Als grote verdienste voor dit uit vier Piper Super Cubs be staande team noemde de jury de goede en rustige leiding en het goed en veilig opformeren. De tweede plaats was voor Bols-Four eveneens onder leiding van de heer Turing. Het team van de Red-Eagles onder leiding van de heer J. Smits eindigde op de derde plaats. Overste Blaauw roemde dit team omdat dit een volledig sportteam is, waarbij de vliegers geen enkele andere vüeg- ervaring hadden opgedaan bij de luchtmacht. Bij de teams Mini- Bols en Bols-Four was dit wel het geval. Overste J. Blaauw reikte ook de prijzen uit aan de deelnemers van de „Eagle-rally" een vlucht van Rotterdam naar Seppe. De uit slag hiervan luidt: 1 De Hond 1247 pnt; 2 Van Kimpen 1185; 3 De Nobel 1155; 4 Van der Wou den 1155; 5 Boesch 1140. De poe delprijs was hier voor de heer Ter Wiel. die 955 pnt behaalde. (ADVERTENTIE) Onze nieuwe najaarscollectie is binnengekomen zowel in Elegante Damesconfectie Ginnekenstraat 153 Hoek van Coothplein Breda - tel. 01600 - 3 49 65 's maandags gehele dag gesloten DEN HAAG (ANP) Zuid-Be veland heeft de beste vrijwilligers Rode Kruis-personeel. Twee helpsters en twee helpers van de kolonne van deze afdeling hebben de 22e natio nale wedstrijden van het Rode-Kruis korps gewonnen, die zaterdag in de kantine van Sphinkx Ceramiek te Maastricht zijn gehouden. Tweede werd de ploeg van Denekamp, der de die van Oss. Aan deze nationale wedstrijden namen de beste Rode Kruis korps ploegen van de elf ge westen deel. De opdracht was hulp te bieden aan de drie slachtoffers van een verkeersongeluk, dat in scène was gezet. (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL Gisteren is in de Roosendaalse schouwburg De Kring de voorronde gehouden voor muziekgezelschappen aangesloten bij de r.-k. bond voor harmonie- en fan faregezelschappen in het bisdom Breda. Dit alles in het kader van het KRO-muziekfeest 1971. Twaalf harmonieën en fanfares uit West-Brabant namen deel. Uitslagen: afdeling a: Oudenbossche Harmonie 336,5 punt, Vlijt en Vol harding Alphen, 312 punt, harmonie Vondel Breda 211,5 punt. Alle drie korpsen gaan naar de demi-finale. Afdeling b: St.-Caecillia Zegge, 327 punten Finis Cornat Opus uit Bos schenhoofd 323,5 punten, fanfare Hu- bertus uit Dongenvaart 309,5 punt. Ook deze drie korpsen zijn in de halve finale gekomen. Deze halve fi nale is op 7 maart 1971 eveneens in de Roosendaalse schouwburg. (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL De wereldbe kende Trommelaeren van Roesen- daele verkeert in ernstige moeilijk heden. Zeventig van Je 75 leden heb ben het bestuur laten weten niet meer te zullen optreden, wanneer voor het einde van de week geen oplossing is gevonden voor de kwes- tie-Laros. De heer Laros is al sinds jaar en dag leider van het korps. De ge meente Roosendaal, bij wie de heer Laros in dienst is, vindt, dat hij te veel tijd besteedt aan het korps. De heer Laros hoeft daarop meegedeeld zich terug te trekken als leider van de Trommelaeren van Roesendaele. De protesterende korpsleden willen, dat de heer Laros een zodanige func tie bij de gemeente krijgt, dat hij voldoende tijd overhoudt voor het korps. Lukt dat niet, dan scheiden zij er uit. Wat het einde van de Trom melaeren zou betekenen.

de Stem | 1970 | | pagina 11