ling Douwe de Vries vroeger zelf ereklasser TAFELTENNISTOP VERWACHT VEEL VAN NIEUWE PRAESES ftefhOUt j^porttoto Succesvol begin van nationaal hockeyteam Broers Kruize lijken sporen vader te drukken Van Cijs duiven zijn van de fijnste kwaliteit •ecnc.v. „Topsport blijft een teer punt: si jPSV-TWENTE VROEGER Frans Spits scoorde twee maal Natuurlijk streven we naar het hoogste \Blt0S. BELANGRIJKE ROL FURORE BESCHEIDEN 25 DE STEM VAN ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1970 21 in Zuidwest wil com- j daarom systeem. S19 lefoon en bel Of kom gewoon onze fabriek, onisch of afspraak voor liet beste schikt. Molenstraat 37, (Van onze sportredactie) GORCUM Het besef, dat er eindelijk een oplossing is gevon den voor de voorzittersimpasse, dringt nog niet zo best door tot de Nederlandse tafeltenniswereld. Opnieuw een bewijs, dat de NTTB een organisatie is, waar veel mankeert aan de verzorging van de steeds belangrijker wordende public relations. Maar die in alle rust verlopen bestuursmutatie zal men binnenkort wel degelijk merken. De benoeming van de nieuwe man in de tafeltennisbond draagt na melijk een zeer speciaal en spectaculair karakter. Een landelijk voor zitter van 28 jaar zal men in het bedrijvige Nederlandse sportleven niet vaak tegenkomen. Als de man waar het om gaat (drs. Douwe de Vries) bovendien een oud-crack blijkt te zijn, bestaat het haast niet anders of de NTTB heeft met deze installatie zeer opzienba rende voornemens. ke aanwijzing dat er veel gaat ver anderen in de NTTB. De verwachte steun, ook al toont de nieuwe voor zitter zich momenteel nog wat aan de voorzichtige kant, is zonder meer verzekerd. „Ik zal alle mogelijkhe den aangrijpen om gunstige verbete ringen voor de topspelers door te voeren", wil hij uiteindelijk wel toegeven. En onmiddellijk daarop aansluitend: „Maar daarover kan ik verder nog weinig zeggen". f Duidelijk spraakzamer is de nieu we NTTB-voorzitter over andere za ken. Over de organisatorische moei lijkheden in de bond bijvoorbeeld. Wat de Gorcummer allemaal wil doorzetten klinkt de insiders van deze twintigduizend leden tellende „mini-bond" als een verrassend fris geluid in de oren. Het doel, dat De Vries gedurende zijn zittingsperiode wil nastreven, bestaat uiit een com plete reorganisatie van de NTTB. Een plan overigens, dat bij de ande re bestuursleden reeds leefde, maar dat door deze aanstelling in een versneld tempo zal worden uitge voerd. „Wij willen de bestuursopzet van boven naar beneden en omge keerd gaan veranderen. Dat is hele maal naar de zin van de meeste hoofdbestuursleden. In dit verband wil ik nog het volgende opmerken. Ik ga er van uit dat ik alleen efficiënt kan werken met de mede werking van een zo groot mogelijk aantal mensen. Daarom heb ik ook al contact gehad met vele afdelings bestuursleden. Ik zal me daar in de komende maanden nog veel sterker op richten". En dat klopt. Na het in het leven roepen en nog later na de reorgani satie van de sportcommissie een eerste stap in de richting van een modernere aanpak van de tafelten- nissport in ons land voelden de verantwoordelijke leiders voortdu rend behoefte aan een man, die ook achter de bestuurstafel spijkers met koppen kon slaan. Toen voorzitter Van Dijk door ziekte vertrok heeft het NTTB-bestuur heel lang ge- I wacht met het aanwijzen van een opvolger. Min of meer bij toeval is de keuze uiteindelijk op de oud- Nedlloydspeler Douwe de Vries ge vallen. Door in april een „sollicita tiebrief" te sturen naar de bond kwam de Gorcumse doctorandus (getrouwd, een kind en .leraar klas- I sieke talen) in contact met liet hoofdbestuur. Zijn wijd en zijd be kende interesse voor de tafeltennis sport, waarin hij in het begin van de zestiger jaren bij de „top-tien" van Nederland behoorde, verloo chende' zich niet en hij stelde zich I beschikbaar voor een of andere func- I tie. „Het was een soort opwelling van baldadigheid", herinnert zich De Vries, een man, die vaak kritiek spuide. M pleit voor de dynamiek,in de üTiB, dat Douwe de Vries na een inwerkperiode als vice-voor- alter, waarin hij zich vaak diploma- fel: en tactvol opstelde, reeds op de I zetel zit, waar hij al zijn ambities liati waarmaken. Door zijn sportief Trededen, bijna alle topspelers boven Jfe twintig hebben nog tegen hem Kespeeld in de ere-klasse, is zijn (benoeming vooral onder de selectie- Tafeltennissers zeer gunstig ontvan gen. Wat van hem wordt verwacht, ligt natuurlijk voor de hand. Einde lijk moet de problematiek van de I topsport in de tafeltenniswereld |eais goed worden aangepakt. Douwe b Vries, jong en ambitieus, lijkt de [aangewezen figuur, die daarvoor in ie wieg is gelegd. Frans Schoofs, I tin bedreven oud-teamspeler, die j gedurende dezelfde vergadering, waarop De Vries werd gekozen, tot I van de bond werd benoemd, hoog op over de nieuwe prae- ,Ik ben er van overtuigd, dat hij ■emand is, die ontzettend veel goed I werk voor de NTTB kan en zal verzetten- - Maar de Vries zelf is zeer terug- I «oudend over het aspect van de 1 ;®Psport. „Het gevaar bestaat, omdat I Ill00o heb gespeeld, dat men wouderen van mij verwacht. Maar J™ 'tikt me niet reëel. Men moet ?let vergeten dat de topsport een I !>unt is en blijft. Met zoveel uitgeven voor zo'n gering aan- I m, wensen kan niet Iedereen zich I^en.'Sen", Niettemin blijft de be- nniff van De Vries een duidelij- Frans Schoofs: „Ik ben ervan overtuigd, dat hij iemand is, die veel goed werk voor de NTTB kan en zal verzetten". I F„oARC,!.L0NA 'AP) De Italiaan I ri„üCj ss' heeft de negen dagen I non ronde van Catalonië gewon- 1 r£8 laatste etappe van Calefell naar I elona, 124 km, was voor de Span- I Ward Antonia Fuente. EINDHOVEN (ANP) In ver- I .d met de Europacup-returnwed- I w rijd op 30 september a.s. van PSV I®en Gottwaldov is de competitie- II ,tnid tussen PSV en FC Twente I na -t van zondag 27 september I vrijdag 25 september (aanvang "'DO uur) in het PSV-stadion. HAAG (ANP) De cijfers van P ttoto nr- 5 zÜn: aantal deelne- ™ers '38.839 bruto inleg f 1.463.075.10 PUjzenbedrag f 658.383,79. Beschik- "Ervoor le prijs f 230.434.33; 44 mel- S®: ieder 5.237.00. Voor de 2e f iV 164.595,95 675 meldingen ieder 69do 0 Voor 3e Prijs f 230.434.33; weldingen; ieder f 43,-. Voor *:ra. Prijs f 32.919,18; 1153 meldin- ieder f 28,-. Dictator spelen wil De Vries dus niet. „Als ik merk dat mijn gedach ten niet te verwezenlijken zijn dan stap ik op- Dat staat vast. Ik ben geen stoelt jeskle ver". Het reorgani satievoorstel, waarin de nieuwe voorzitter een groot aandeel had, zal worden voorgelegd in de vorm van een discussiestuk. Voor Kerstmis krijgen alle bestuursleden van de clubs in Nederland een reorganisa tie-ontwerp in de bus. „Ik hoop dat daardoor wordt bereikt dat er nieu we ideeën ontstaan en loskomen over de opbouw van de NTTB". Nog veel meer noodzakelijke ver nieuwingen wil de Gorcumse voor zitter invoeren. Ook in de communi catie-sector. Het bestaande wan trouwen wegnemen tussen het hoofdbestuur enerzijds en de afde lingscolleges anderzijds ziet De Vries zelf als een van zijn belangrij ke taken. „Momenteel zijn er onge veer 21 hondjes in de NTTB. De een staat soms als een vijand tegenover de ander. Aan die onderlinge belan genstrijd moet zeer beslist een einde komen. In principe is die sfeer hele maal niet zo erg; zij kan zelfs zeer gezond werken, maar door de ver ontrustende ontwikkeling van de laatste tijd werden het wel heel erg lange tenen, waar tegen men aan trapt". Ambitieuze plannen van een am bitieus man. Zo ambitieus misschien, dat zijn persoon veel kritiek zal losweken? Tenslotte heeft Douwe de Vries de voor een landelijk voorzit ter ongewoon jeugdige leeftijd van 28 jaar. „Mijn leeftijd zie ik zelf nauwelijks als een bezwaar voor deze functie. Ik moet ook zeggen dat ik nog geen enkele reden heb om te veronderstellen, dat anderen dat wel als een beletsel zien voor een geslaagde samenwerking. Ik heb tot nu toe alleen nog maar prettige contacten met iedereen onderhou den". Hoewel Douwe de Vries nau welijks ervaring heeft achter de be stuurstafel vroeger alleen in zijn studententijd ooit voorzitter van de faculteitsvereniging heeft hij geen angst voor zijn verantwoorde lijke taak. „Het lijkt me leuk werk, dat ik ook eens wilde doen". De mogelijkheid om zijn tafeltennisam- bities weer op het sportieve vlak na te streven kwam geen moment in hem op. „Het zou met teveel opoffe ringen en tijd eisen. Bovendien zou ik enkele keren per week naar Utrecht of Amsterdam moeten rei- Als Douwe de Vries op zijn praat stoel zit, komen er meer zaken aan de orde, waarover niet iedereen erg tevreden is- Vooral de regeling van de contractspelers in de tafeltennis bond is zijn inziens hoognodig aan verbetering toe. „In onze sport wordt geen onderscheid gemaakt tussen amateurisme en professiona lisme. Dat gaf vroeger geen moei lijkheden, maar nu de invloed van de commercie toeneemt ontstaan er vervelende situaties". Ook een drastische wijziging van de ledenadministratie staat op zijn verlanglijstje. „Wij hebben officeel twintigduizend geregistreerden. Maar er wordt geschat dat er min stens een even groot aantal „zwarte leden" bestaan. Het is beter voor het aanzien van de bond als zij ook geregistreerd worden". Het zou een mooi begin zijn v-an voorzitter De Vries, wanneer hij het ledenbestand van de NTTB door één verandering bijna kan verdubbelen. Zijn andere voornemens zullen wel meer hoofdbrekens kosten... BRUSSEL (ANP) De kop is er af. De eerste wedstrijden van het monsterhockeytoernooi om de Euro pese beker, dat vrijdagmiddag op het complex van de Heysel te Brussel is begonnen, zijn gespeeld en hebben Nederland de eerste winst gebracht. Oostenrijk was de eerste tegenstander van onze landgenoten en met 20 zegevierde de oranjeploeg door doel punten van Nico Spits uit respectie velijk een strafcorner en een straf- bal. De reeds bij de rust bereikte 2-0 stand bleef tot het einde gehand haafd. Ondanks sterk verweer van de Oos tenrijkers, die na de rust een serie van drie strafcorners wisten te force ren, maar hieruit geen winst wisten te halen. Ook Nederland kwam nog verscheidene keren in formatie voor een strafcorner - totaal kreeg Neder land er negen te nemen maar mede door enkele malen voortreffelijk in grijpen van de Oostenrijkse goaly Reinhart Sellner was het resultaat ni hil. De ruime overwinning voor de Ne derlandse ploeg, die in het prille be gin niet ondenkbaar was, vooral na dat Nico Spits in de zevende minuut een door broer Frans genomen straf corner feilloos had benut: 1-0, is toch niet verwezenlijkt kunnen worden. En deels was dit het gevolg van de zware tegenstand, die de flink uit de kluiten gewassen Oostenrijkers boden, anderzijds kwam dit door de slechte leiding van het Zwitsers-Tsjechische duo Arber-Novotny, dat wel blijk gaf de papieren en spelregels goed te ken nen, maar geen enkel begrip voor de spelsituatie toonde. De technische su perieure Nederlanders, die in de for matie 1-1-3-3-3 speelden, hadden hier de meeste hinder van. De Oostenrij kers, wier kracht vooral lag in power- hockey, waarbij zij soms voor de te genstander weinig respect toonden, hadden minder te lijden van de arbi trale dwalingen, doch wel hadden ook zij hinder van de laagstaande zon, die in het Nederlandse kamp onder meer werd aangevoerd als excuus voor de matige partij hockey. Maar de zon, die volgens de weerberichten ook de komende dagen zal blijven stralen, die slechte scheidsrechters en de vooral harde tegenstand zijn omstan digheden, die in dit toernooi elke ploeg zullen blijven achtervolgen. En die zal ook Nederland moeten over winnen om hoog te kunnen eindigen. De zeer consciëntieus op dit toer nooi voorbereide ploeg, die in oefen wedstrijden en ook in de interland ontmoeting tegen Engeland blijk heeft gegeven in optimale conditie te zjjn, stuite in Oostenrijk op een team, dat eveneens van wanten wist. Het ging bij de Oostenrijkers echter niet altijd even gracieus en om de Nederlandse aanvallen op te vangen werd nogal eens naar ongeoorloofde middelen gegrepen. Strafcorners waren hiervan het gevolg en nadat Nederland er vijf op zijn conto had staan, waarvan er dan een was benuit, volgde in de 28e minuut een strafbal toen de doorge broken Frans Spits op resolute wijze werd geblokkeerd. Nico Spits kwam naar voren om het zijn broer aange dane onrecht te wreken en hij kende geen pardon. Nederland leidde met 2-0 en de Oostenrijkers hadden tot dat moment nog geen enkele bedreiging gevormd. Frans Christis kreeg nog een kans om de score te vergoten, toen Frans Spits hem de bal uit een mooi opgezette aanval op de stick speelde, doch het bleef bij een, zij het moeilijke, kans. Uit Oostenrijks twe. de strafcorner schoof Peter Minar naast en daarmee is de eerste helft verteld. De Oostenrijkse doelman Sellner onderscheidde zich na rust verschei dene keren bij Nederlanse aanvallen, zomede bij strafcorners, maar had-in de 17e minuut geen oplossing toen Frans Christis met zijn broer Jos evenals de andere Frans (Spits) een voortdurende dreiging voor de Oos tenrijkers zich door een verdediging wrong. Het geluk was echter met Sellner, want de bal ging rakelings naast. Deze meevaller inspireerde Oostenrijk tot meer offensief spel, hetgeen resulteerde in een drietai strafcorners. Maarten Sikking kreeg voor het eerst de gelegenheid in actie te komen en hij deed dit zeer be kwaam. Zo bleven de Oostenrijkers op nul en werd Nederland alleszins verdiend duidelijk winnaar, zonder echter tot grote hoogte te hebben kunnen reikert. Engeland, Nederlands grootste con current in de groep, won met 31 van het op Europees niveau debute rende Rusland, na een voorsprong van 20 te hebben gehad. Het was 'n alleszins aanvaardbaar debuut voor de Russen, die in doelman Viktor Gro- nakov hun beste man hadden. De opstelling van het Nederlandse elftal: Sikking, Nico Spits, De Lanoy Meijer, Van Staveren en Kranenberg, Frans Christis, Zweerts en Bolhuis, Frans Spits, Jos. Christis en Thole. De landen in het toernooi zijn inge deeld in vier groepen. De nummers een en twee van elke groep gaan over naar de kwartfinale. Uitslagen: Groep b.: Engeland-Rusland 3- (rust 2-0), Nederland-Oostenrijk 2-0 (2-0). Groep c.: Ierland-Spanje 1-1 (0-0) Frankrijk - Tsjecho-Slowakije 1-0 (1-0). Groep d.: België-Finland 1-0 (1-0) Schotland-Zwitserland 0-1 (0-1). 57 55 Roepie Kruize: talentvolle zoons. (Van onze sportredactie). DEN HAAG Het Nederland se herenhockeyteam ziet zich in het toernooi om het officieuze kampioenschap van Europa in Brussel, waar negentien landen strijden om de Coupe d'Europe, gesteld voor een zware opdracht: tenminste de vierde plaats beha len. Deze positie in de eindklas sering garandeert deélneming aan de strijd om de wereldtitel, die volgend jaar in de Indiase plaats Lahore wordt gehouden. Spelen in Lahore is ook om een andere reden belangrijk, omdat mede aan de hand van de daar geleverde prestaties wordt be paald welke landen mogen uitko men in het toernooi om de-Olym pische hockeytitel in München. Nu strijden dus de hockeyers voor een plaats in een toernooi, dat over twee jaar wordt gehouden. Van de spelers, die in Brussel binnen de lijnen komen, zullen mogelijk enigen niet eens het aansteken van de Olympische vlam in de Zuidduitse bierstad meemaken. De jeugd staat voor de taak over twee jaar zoveel vooruitgang te hebben geboekt dat hockeyers, die dank zij resul taten in Brussel en Lahore heb ben gezorgd dat ons land verte genwoordigd zal zijn bij de laat ste zestien van München, tegen die tijd kunnen worden „afge lost". Ac,;,) Ijs Tot de jeugd, die daarvoor mo gelijk de kwaliteiten heeft beho ren zonder weinig twijfel de ge broeders Kruize. Ties en Hans Kruize, telgen uit een bekend hockeygesiacht, hebben reeds op zeer jeugdige leeftijd kennis ge maakt met het internationale hockey. Beiden spelen in het eer ste team van HHIJC. Ties (in oktober wordt hij achttien) en zijn een jaar jongere broer Hans vertolken in het hoogste team van de Haagse eersteklasser on danks hun betrekkelijk geringe ervaring een belangrijke rol. Veel doelpunten komen van de sticks van het broederlijke duo, dat naast elkaar in de voorhoede opereert. Vorig jaar, toen alleen nog de oudste van de broers in het topteam van HHIJC uitkwam, lukte dity voortreffelijk. Ties was met zeventien treffers een van de meest succesvolle schutters. „Ik weet niet zeker", zegt de oudste van de twee bescheiden, „of dat het hoogste aantal was dat vorig seizoen werd gemaakt. Het was in ieder geval wel het meeste in het westen". Met ingang van het zojuist begonnen seizoen, dat voor HHIJC succesvol aanving overwinningen op Victoria en Hilversum werden de Kruize- broers beiden in het eerste opge steld, wat de produktiviteit zeer ten goede kwam. Het ligt voor de hand te veron derstellen, dat Hans en Ties Kruize, toen zij ook maar enigs zins in staat waren een hockey stick vast te houden, door hun vader „Roepie" Kruize werden gestimuleerd de sport te gaan beoefenen, waarin hijzelf furore had gemaakt. Beide broers, die leerling zijn aan het Haagse Ne derlands Lyceum in de vierde en vijfde klas HBS A, ontkennen dat hun vader, die in de vijftiger jaren veelvuldig in het Neder landse elftal speelde en vorig jaar nog coach was van het natio nale team, dat in India een ver- dienstelijke tweede plaats bereikte in een zeer sterk bezet toernooi, hen heeft „overgehaald" te gaan hockeyen. „Maar", vertelt Ties, „het lag wel in de lijn. Hier in de buurt speelde iedereen hoc key. Door de vele partijtjes op straat zijn we er enthousiast voor geworden. Ook nu spelen we nog vaak in de straat". Een straat, waarin nog gespeeld kan worden begint tot de uitzonderingen te behoren, maar een laan in de rustieke Haagse wijk Marlot biedt er nog alle gelegenheid voor. „De broers Hans en Ties Krui ze" vertelt een voorzichtige hoc key kenner, lijken voorbestemd de sporen van hun vader te drukken". De oudste maakte reeds op veertienjarige leeftijd zijn debuut in het hoogste team van HHIJC en speelde tot dusver zesmaal mee in de Nederlandse jeugdploeg en evenzovele keren in de nationale C-ploeg. Twee maal maakte hij deel uit van de nationale jeugdploeg in ontmoe tingen tegen België en West- Duitsland. De gebroeders Kruize, die de middenvoor- en linksbinnenplaats irn hun ploeg bezetten, zijn zelf zeer bescheiden in hun verwach tingen van een interlandcarrière. „Natuurlijk streven we naar het hoogste", vertolkt de oudste de mening van beiden. „Maar je kunt nu nog helemaal niet zeggen of we ooit zover komen als onze vader, die niet minder dan 56 wedstrijden in het Oranjeshirt speelde. Voorlopig kunnen we door ons schoolwerk maar een keer in de week trainen en dat is eigenlijk niet voldoende. Er is wel een facultatieve training op dinsdag, maar daar komen we meestal niet, omdat we het dan niet redden met ons huiswerk". Deze gebrekkige trainingsmo gelijkheden brengen Ties tot de opmerking: „In Oost-Duitsland of India bijvoorbeeld wordt de zaak veel professioneler aangepakt Daar krijgt iemand, die redelijk kan hockeyen een baantje hij de overheid. Daar hoeft hij nooit te zijn. Het enige wat hij mag doen is spelen. Op zo'n manier kom je natuurlijk internationaal gezien veel verder. Maar dat kan nu eenmaal niet in ons land". Ondanks deze nogal pessimisti sche kijk van beide broers op de mogelijkheden van de Nederland se hockeyers in vergelijking met verscheidene buitenlandse hoc- keynaties zijn zij eenstemmig van oordeel lat 't nationale team zeker erin zal slagen zich te kwalificeren voor „Lahore". „Dat moet vast lukken. Nadat de Ne derlandse ploeg vorig jaar in Poona tweede werd voor beide Indiase ploegen en in de finale slechts met klein verschil van West-Duitsland verloor zijn de kansen voor onze ploeg behoor- liik. „Het Oranjeteam zal zich er alles aan gelegen laten liggen de ze woorden in Brussel waar te maken. BREDA Het ras Janssen van Arendonk heeft een nieuwe parel aan zijn majesteitelijke kroon ge hecht in de vorm van de nationale overwinning op de geruchtmakende Derby-Orleans 1970 ten name van beenhouwer Jan van Gijs te Bres- kens. Tegen een goeie veertig dui zend duiven, doet het maar eens na. Konfrater Dupuy heeft de afstam ming nauwkeurig bestudeerd, het blijkt dat er ook nog Delbar en Devriendt tussen zit, twee van de meest gerenommeerde rassen die ooit bestaan hebben. Ik heb voor Amerika eens een ranglijst opgemaakt van de sterkste spelers aller tijden, om dit dikke woord, dat overigens zo duidelijk uitdrukt wat er bedoeld wordt, nog eens te gebruiken. Dr. Bricoux stond nummer één,, Cattrijsse. Devriendt, Delbar en Desmet-Mathijs stonden hoog genoteerd. Als het gegaan had om rassen die „de meeste koten" gemaakt hebben, zouden Catrijsse en Stichelhout het heel ver hebben kunnen brengen. Voor de vitesse en halve fond zou er maar één naam te noemen zijn geweest die van Gebr. Janssen, met daarna lange tijd niks. Vader van de overwinnaar is de „Nul-zeven", een kruising Klak (Janssen) en Delbar en nogmaals Janssen. Deze „nul-zeven" is een beste blauwe, die niet aan zijn bief stuk, ik bedoel proefstuk is. Hij is o.a. ook de vader van de „Negen en zeventig", die reeds als jong de 2e prijs national Chateauroux won. Ook daarna heeft hij het aan zijn broek niet laten drogen, hij won integen deel maar liefst zeven eersten op Orleans te Breskens. Van Gijs haal de links en rechts Janssen's als het maar van de echte, ouderwetse lij nen waren: Blauwe van 48, Voske, Schoon Licht, Jakobe, Bange, Stier, Winterjong enz. De moeder x'an de „Nul-zeven" kwam via Van Haaren van de Varkensmarkt te Oss. De duif waar hij in 70 een koppel mee vormde was een fijne blauwe eenjarige duivin van de Oude Kreu pele, wiens beschrijving luidt als volgt: Vloog een fantastische erelijst bij elkaar totdat hij van een kwade vlucht in lappen en vellen terug thuis kwam, totaal invalide, zijn ene poot staat ver naar buiten (Engelse voet? den Br.), voor de rest is het een uiterst felle kerel en een eerste jonkheid in zijn hart. Hij werd ge kweekt van een vale doffer van Devriendt te Moere, verjaardagsge schenk van madame Van Gijs. Er waren die dag nog meer beroemdhe den bij Devriendt op bezoek, onder anuere de sprinter Arie van Vliet, die ook enige jaren duiven gehou den heeft en zelfs ongenadig hard vloog doch na enige jaren de pijp aan maarten gaf. De moeder van de Kreupele is weer een rechtstreekse Janssen, dochter van hun „Dikke Blauwe". Het lijkt ingewikkeld, maar de „Pelle" (Delbar-Klak) en de „Negen en zeventig" gaven de „Vier en tachtig", winner van le en 4 e prijs nationaal Chateauroux. Al lemaal verre schoten in de roos, naar u ziet. want het is niet van Moeskroen of Arras. Het komt erop neer dat het hele hok van Gijs, talrijk aan duiven is het zeker niet, wel van de fijnste kwaliteit, is op gebouwd van slechts enkele oude stamduiven. De overwinning is aan geen outsider ten deel gevallen. Voor wat-betreft Chateauroux zal het gaan tussen Den Ouden te Os- sendrecht gepakt te 15.26 Debacker te Kapellebrug 15.04 en Marijnissen te St.-Willebrord 15.53 en 15.55. Vlakt ook Ko Maas te Roosendaal niet uit: 15.54 en 15.59. Ko Nipius te Middelharnis, 73 jaar oud, gaat de duivesport verlaten. Zijn hele collectie, zevenhonderd stuks, is overgegaan aan „Futural" te Sprang-Capëlle, in samenwerking met Hermans te St.-Mariabrug en Lubbers te Üden. Laatstgenoemde is meubelfabrikant en wil de kweek van die duiven professioneel gaan gebruiken i;i een cadeaustelsel, op de manier van een soortgelijk be drijf in Zutfen. Levende dieren als premie bij aankoop van duurzame gebruiksvoorwerpen, die al gauw in de papieren gaat lopen. In Zutfen schijnt het een succes te zijn gewor den, men moet maar op het idee komen. Ko is vele jaren de gedoodverfde kampioen van boven de rivieren geweest. Dit wordt bij leven en welzijn zijn laatste; afd. C. Nabvan- pee: Vitesse: 1. Geibr. de Wit te Koudekerk, 2. Nil Hinten te Dor drecht, 3. Ko Nipius te Middelhar nis, 4. P. Twigt te Moordrecht, 5. Gebr. Kamerbeek te Woerden. Fond: 1. P. Kern te Middelharnis, 2. Nil Hinten te Dordrecht, 3. Gebr. De Wit te Koudekerk, 4. L. Peeman te Middelharnis, 3. A. van Aalst te delharnis. Jonge duiven: Bert van Es te Dirksland, 2. Ko Nipius te Midelharnis, 3. A. van Aalst te Zwijndrecht, 4. G. Kamerman te Zwijndrecht, 5. P. Vis van Heemst te Rotterdam. Generaal: 1. Ko Nipi us 2. Gebr. de Wit, 3. Nil Hinten, 4. P. Kern en 5. P. Vis van Heemst. Kalender: Veiling van late jonge duiven van Opsomer-De Merlier te Maarke-Kerkem, overwinnaars in ternationaal Barcelona en ontelbare andere grote successen, op 4 oktober in Duivenlokaal „De Wip", te Bor- gerhout- Antwerpen. Idem van An- dré Lietaer te Rekkem, een van België's nationale kampioenen op 26 september a.s. in Hof van Jericho te Rotterdam. Idem van P. C. de Smit te Sluis overwinnaar van Dax natio naal enz. enz. wegens gevorderde leeftijd, op 3 oktober te Hilversum. Ik hoop hier nog nader op terug te komen. Allemaal goeie. DEN BRUINEN

de Stem | 1970 | | pagina 25