Nieuw- en St.-Joosland voelt zich in Middelburg achtergesteld Goe:» krijgt geen bijdrage voor verkeersplanning Zes weken voor dronken joy-ridende zeeman Braderie is open p Goese raad gaf krediet voor onderzoek naar soc.-cult. centrum Vleeskeuringsdienst Sluis door raad opgeheven Zandstralers hervatten werk VRAGENVUUR WERD VAGEVUUR Als een doodvonnis Vuil storten Gemeente is daarvoor te klein BINNENKORT OOK SCHADE 7200MOET WORDEN TERUGBETAALD PARKEREN Topbiljart m Hulst. Modernere telefoon in cel Middelburg Tient j e boete voor levend beg raven van jonge poezen Geheimhoudin g Nieuwe bramenrassen in Kapelle aangevoerd 's-Gravenpolder DE STEM VAN VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1970 (Van onze correspondente) MIDDELBURG. De zeven Middelburgse gemeenteraadsle den die door de wijkraad van Nieuw- en St.-Joosland waren uit genodigd om hun visie te geven op de problemen waarmee de Nieuw- en St.-Jooslanders ge confronteerd worden, kregen het zwaar te verduren. Zo werd de vraag voorgelegd: Hoe ziet naar uw mening de toe komst van Nieuw- en St.-Joos land eruit? Wat moet er hij voor beeld met de slechte woningen gebeuren? Komt er nog nieuw bouw? De heer H. Gillissen van de P.v.d.A., een oude rot in de gemeenteraad, vond dat er aan de bestaande huizen voorzie ningen moesten worden getrof fen, zodat ze weer goed leefbaar werden. Voor de afgebroken krot ten zouden nieuwe woningen in de plaats moeten komen. Van nieuwbouw, zoals de plannen er momenteel bijliggen, zal overi gens wel niet veel komen. „Jaja" riep een verbolgen Nieuw en St.-Jooslander, die zich stevig aan de bar had vastgepind, „de he ren hebben nu wel mooie praatjes, maar wat komt er uiteindelijk nu nog van terecht. Het is er voor ons, sinds we bij Middelburg horen, al leen maar slechter op geworden. Als je een vergunning wilt voor een schuurtje, dan moeten je plannen zo vaak door de molen, dat er uiteinde lijk niets van terechtkomt. We zitten hier maar in een verdomhoek je. Waarom mag er bijvoorbeeld geen afslag komen van de Provinci- aleweg die hier vlak langs loopt? Als ik verdorie mijn zonnebril een keer vergeet, dan moet ik doorrij den tot Goes voordat ik van de weg kan. Voor ons kan er niets geregeld worden, terwijl de industrie maar bouwt, uitbreidt en allerlei facilitei ten geniet". De heer M. Vinke van de C.H.U. vond dat het welzijn van de bevolking toch op de eerste plaats moet komen en dat de men sen van Nieuw- en Sint Joosland de eerste rechten moeten behouden. „Als het zo wordt dat we een halt moeten toeroepen aan de oprukken de industrie, dan moeten we dat bepaald niet achterwege laten". Er klonk wat opstandig gemompel in de zaal. De heer K. Koole, D'66, hij verving ir. W. Akkerman, die verhinderd was zei: „Onze partij is van mening dat er in Nieuw- en Sint-Joosland pertinent geen nieuwe grote investeringen meer moeten worden gedaan. Laten we heel eer lijk zijn: de industrie komt nader en nader, een woonstad zo dicht onder de rook van de industrie, zou de leefbaarheid toch zeer zeker niet bevorderen"- Deze uitlating viel de toehoorders wel wat zwaar op de maag. Het klonk een beetje als een doodvonnis, vonden de meesten. Snel werd overgestapt naar het tweede punt: demping van het Ar- nezij kanaal met huisvuil van Mid delburg. De nieuwkomer van de An ti-Revolutionaire partij, de heer A. Bergshoeff, achtte het dempen met grof vuil niet bezwaarlijk. Boven dien zou het elke avond met een laag grond worden afgedekt. Die laatste uitlating vonden enkele in woners een beetje lachwekkend. Ze konden voorbeelden te over noemen waar zulke plannen wel gemaakt maar nooit gerealiseerd werden. De heer Sinke, C.H.U., dacht dat er de eerstkomende vijf jaar nog wel niet gestort zou worden. Hij voelde meer voor de aanschaf van een vuilver brandingsoven die voor heel Walche ren zou kunnen dienen. „Vergeet het maar rustig", aldus de heer Gil lissen. „Gedeputeerde Staten komen eerder met een vergunning tot vuil- storten in de Arne dan dat ze toe stemming geven voor een vuilver brandingsapparaat". De voorzitter van de wijkraad, de heer C. Zweistra, concludeerde: „Als we het goed be grijpen, dan is het voor ons het gunstigst als er een vuilstortappa- raat wordt gebouwd, anders kunnen we binnen drie jaar vuil in de Arne verwachten". De derde vraag, het laatste hete hangijzer, luidde: „Krijgen wij bij liet dorpshuis een gymnastiekac- commodatie? De voorzitter, tevens hoofd van de christelijke lagere school, wilde aan de gemeenteraads leden nog wel een paar grieven kwijt: „Van de elf uur gymnastiek die de kinderen hier zouden moeten hebben, krijgen ze er twee, die ge geven worden in de sporthal te Mid delburg. We kunne onze jeugd to taal geen accommodatie aanbieden- De gemeenteraadsleden waren het er unaniem over eens, dat een nieu we gymnastiekzaal financieel niet haalbaar was voor Nieuw- en Sint-Joosland. „Ach heren", klonk het in de zaal benepen, „hadden we maar iets wat er in de verste verten maar op leek". De plannen voor het nieuwe dorpshuis annex gymzaal werden vorig jaar bij het S.M.O.M. odergebracbt. Dit 'heeft nieuwe plannen voorgelegd aan b. en w. De heer Gillissen maakte zich nogal boos over het feit, dat de gemeente raadsleden van deze laatste plannen minder goed op de hoogte waren dan de wijkraad zelf. Een gefun deerde mening konden zij over dit dorpshuis dus ook niet geven. Na een haastig ingelaste pauze werd het vragenvuur, dat naarmate de avond later werd, steeds meer op een va gevuur ging lijken, door diverse kri tische vragen gesteld door ver ontruste bewoners voortgezet. (Van een onzer verslaggevers) GOES De gemeente Goes krijgt geen rijksbijdrage in de kosten (85.200 gulden) van liet opstellen van een verkeers- en vervoersplan. Hoewel het college van b. en w. dit op grond van een fcpaling in een ministeriële be schikking (als eerste gemeente bestuur in eZeland) had aange vraagd. is het verlenen van een Isubsidie door het ministerie van Verkeer en Waterstaat afgewe zen. Wethouder dr. E. J. Prins deelde tijdens de raadsvergade ring mee dat het antwoord op het Goese verzoek voor b. en w. zeer teleurstellend was en dat het col lege zich er dan ook niet zo maar bij zal neerleggen, „maar er zijn niet veel manoeuvreermogeliik- heden'. De heer Prins vertelde dat in de kort voor de raadsvergadering van woensdag ontvangen brief van de minister „niet zo erg veel motive ring" te vinden was geweest. Overigens was het gemeentebe stuur op de hoogte van het feit, dat er s'lechts een kleine kans bestond op de subsidiëring (van 50 cent per in woner) dius f 12.950.-. Dit omdat in de praktijk is gebleken dat bijdragen tot dusverre slechts pleegden te wor. den toegekend aan gemeenten met een inwonertal van 50.000 of meeT. De heer N. Loeve (Christelijke Groepering) merkte ten aanzien hiervan op dat het hier eigenlijk niet ging om een aanvraag door een ge meente van 26.000 inwoners, maar door een centrumgemeente. Over het feit dat tot n-u toe „in de praktijk" de bijdrage alleen verleend was aan gemeenten groter dJan 50.000 in woners suggereerde wethouder Prins, dat kleinere gemeenten in het alge meen natuurlijk ooik wel niet der gelijke grootscheepse planologieën zouden toenassen. Tiidens de debatten over het kre- dietvoorstel zei de heer L. H. de Leeuw (PvdA) dat hij graag zou (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Duitse zee man H.J.H.S. uit Berlijn hoorde donderdagmorgen voor de politie rechter te Middelburg, mr. W-F. So- 'inge, zes weken tegen zich eisen, omdat hij op 3 september j.I. onder invloed van ongeveer dertig glazen bier zich te buiten was gegaan aan joy-riding in een vrachtwagen van de n.v. Containers Vervoersmaat schappij Verbruggen uit Breskens. Ondanks het feit dat verdachte niet in het bezit was van een rijbewijs, klom hij in de niet afgesloten vrachtwagen, startte de auto en reed even later tegen een bermbeveili- Sing. De schade aan de vrachtauto bedroeg alleen al tienduizend gul den. De Officier van Justitie, mr. T. Lebret, vond het een gevaarlijke zaak „U had de haven wel in kun nen duiken, dan was u verdronken", merkte hij op. Zijn eis was zes weken gevangenisstraf, waarvan drie weken voorwaardelijk, een proeftijd van drie jaar, ontzegging van de rijbevoegdheid van twee jaar Bovendien moest hij de schade, zowel aan de Vervoerders Maat schappij als aan Rijkswaterstaat, binnen drie jaar terugbetalen. De verdediger, mr. C. Mouton, vond de eis te zwaar, in aanmerking romende dat zijn cliënt slechts tot zjjn daad heeft kunnen komen door verregaande onachtzaamheid van verscheidene personen. „Mijn cliënt heeft zich aan het Nederlandse mot to gehouden: Glaasje op, laat je rrjden. Je mag dan toch van zo'n taxichauffeur redelijkerwijs ver wachten, ook al in verband met de topi. dat hij zijn vrachtje aan boord hijst, en hem niet zomaar op de kade aflevert". „Bovendien", zo vervolgde de ver dediger. „had hij de pech tegen een vrachtwagen op te lopen, waar zelfs nog het contactsleuteltje inzat. Zo iets is bijna hetzelfde als vuurwa pens in de nabijheid van kinderen te leggen. Deze jongeman werkte pas veertien dagen op dit schip, zodat de reder zich niet geroepen achtte de geldelijke verantwoording op zich te nemen, én omdat hij geen vaste woon- of verblijfplaats heeft, was hij bovendien niet hier verze kerd- „Er is nu een regeling getroffen" aldus de raadsman, „waarin wordt overeengekomen dat mijn cliënt 75 procent van de schade zal terugbeta len en dat lijkt mij redelijk, omdat de man die de auto onbeheerd ach terliet, ook schuld treft. Deze jongen is nog nooit met de politie in aanra king geweest. Hij heeft bovendien beloofd de scha'de met minstens f. 200,- per maand terug te betalen. Het heeft mijn inziens alleen maar nadelen als u hem nog langer in hechtenis houdt". Deze suggestie viel bij de politie rechter blijkbaar in goede aarde. Zijn vonnis luidde: zes weken ge vangenisstraf, waarvan vier weken voorwaardelijk met aftrek van voor arrest, een proeftijd van drie jaar en binnen die tijd terugbetaling van f. 7200,-. zien dat de raad binnenkort al een kredietvoorstel voor urgente ver- keersprojecten (zoals maatregelen voor kort parkeren) zou willen zien. Ook de heer H. G. Jung (VVD) vond de periode van 30 maanden voor het plan gereed is wel erg lang en vroeg om interim-rapporten. Hij drong aan op verbetering van de verbindingen met de buitenkernen van oGes. Wethouder Prins antwoordde dat heit verkeersoinderzoek van de bin nenstad vara Goes zo'n resultaat heeft gehad, dat hieruit heit advies is voort gevloeid om op basis van de voor lopige gegevens nog geen besluiten te nemen met betrekking tot bij voorbeeld de parkeermeters of een blauwe zone. De materie blijkt zo complex, dat nadere rapportage ge wenst is. Deze rapportage hoeft in zijn geheel evenwel geen 30 maan den te duren, stelde de wethouder de raad gerust. Hij verklaarde zich bereid tot het uitbrengen van inte rimrapporten. In tweede instantie verklaarde de heer G. J. van Welbergen dat in het verleden zowel de GMC als de fracties in de raad hadden aange drongen op prioriteit voor een par- keerregeling in de binnenstad. „Ik weet niet of u wel eens hebt gepro beerd uw auto in het centrum kwijt te raken?", vroeg het VVD-raadslid. „Dat valt best mee", antwoordde de heer Prins. Ook de heer Jung drong erop aan, niet langer met een par- keerregeling te wachten. Zo vroeg hij of het niet mogelijk was de toerisitenibussen van de Gro te Markt te weren, omdat die dik wijls opstoppingen veroorzaken. „Dit idee is bij ons al vaak besproken", zei de heer Prins, „ook in ons colle ge, maar het vindt evenveel tegen standers als voorstanders". De heer De Leeuw drong later nog eens extra a-an op een tijdelijke installatie van parkeermeters in de binnenstad. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het wedstrijdprogram ma voor het persoonlijk kampioen schap van Hulst op topbiljart, dat gehouden wordt op zaterdag 19 sep tember in café Het Centrum en waaraan de kampioenen P. Wauters, F. Vlassenrood, J. Lybaert, T. Rodri- go, E. Luyks en F. de Vilder deelne men, ziet er als volgt uit: 1. T. Rodrigo - F- de Vilder, 2. P, Wauters - E. Luyks, 3. J. Lybaert - F. Vlassenrood, 5. P. Wauters - J. Lybaert, 6. F. Vlassenrood - F. de Vilder, 7. T. Rodrigo - P. Wauters, 8. J. Lybaert - F. de Vilder, 9. F Vlassenrood - E. Luyks, 10- P. Wau ters - F. de Vilder, 11. E. Luycks - J. Lybaert, 12. T. Rodrigo - F. Vlassenrood, 13. E. Luycks - F. de Vilder, 14. T. Rodrigo - F. Lybaert. 15. P. Wauters - F. Vlassen-rood. Er wordt gespeeld met dubbele partijen. Aanvang half zeven. Wedtsrijdleider is de heer A. Tael- man- (Van een onzer verslaggevers) GOES Er zijn veel speelse ac tiviteiten, die de Goese middenstand drie dagen lang laat zien op de Goe se braderie, die gisterochtend door burgemeester mr. F. G. A. Huber bij „de stenen brug" werd geopend door het doorknippen van touwtjes waar aan een zestal grote balonnen met waardebonnen van vijf gulden voor de „eerlijke vinder" vastzaten. Aan de braderie, die vandaag van ne-gen tot negen uur zal duren en morgen van negen tot zes uur, doet dit jaar een record aantal midden standers mee: 78. Bovendien werd ditmaal voor het eerst het streven van het GMC-bestuur verwezenlijkt ten aanzien van de afzonderlijke ac tiviteiten van de verschillende stra ten (Ganzenpoortstraat, de Prome nade, de Lange Vorststraat en de Korte Kerkstraat). Iedere winfce- (Van een onzer verslaggevers) GOES De gemeenteraad van Goes heeft met 12 tegen 9 stemmen besloten een krediet te verschaffen voor het onderzoek door de N.V. Polyad (een projectontwikkelings maatschappij waaraan onder andere de Heidemij. deelneemt) voor de ont wikkeling van een commercieel en sociaal-cultureel complex op de plaats en in de omgeving van het huidige Schuttershofcomplex in het Goese centrum. De exploitatiemaat schappij N.V. Havezathe, die eerste gegadigde is voor de realisering van de plannen, had daartoe contact ge legd met de N.V. Polyad, die op haar beurt voor een gedeelte van het on derzoek, het marktonderzoek, het centraal instituut voor het midden- en kleinbedrijf heeft ingeschakeld. Gisteren al ontvingen de midden standers van het Goese centrum van dit instituut een (dus nog vóór het raadsbesluit verstuurd) enquêtefor mulier, waarin een aantal vragen wordt gesteld over de aard van ieders bedrijf, plannen, opmerkingen in het algemeen en meningen over het Goese winkelapparaat. Bij monde van de heer M. Loeve MIDDELBURG (PTT) Het toe stel van de openbare telefooncel aan de Rotterdamsekaai te Middelburg is vervangen. Met de thans aanwezige appara tuur kunnen de gebruikers zelf alle lokale en interlokale gesprekken af wikkelen zonder tussenkomst van een PTT-telefoniste. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Gisteravond is er tussen de vakbondsvertegenwoordi gers in Zeeland en de directie van het Rotterdamse Zandstraalbedriif een akkoord bereikt over een loon maatregel ten gunste van de 80 werknemers van dit bedrijf, die gis teren bij de Koninklijke Maatschap pij De Schelde in staking gingen. Da overeenkomst houdt in, dat als bin nen 14 dagen geen centrale oplossing wordt bereikt over de uitkering van 400.ineens, dan zal de directie van het Rotterdamse Zandstraalbe- drijf zelf tot deze uitkering over gaan. In wekelijkse betalingen, doch eindigend voor Kerstmis zullen de 400.aan de werknemers worden uitgekeerd. De overeenkomst gaf de stakers voldoende reden om vandaag het werk te hervatten. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op 8 juli j.I. had G. Z. uit Oostburg zich van de zo veelste lichting nakomelingen van zijn poes willen ontdoen. Hij had ze in een zak gedaan, die hij een kwar tier onder water hield, waarna hij het hele zaakje had begraven. Dit kostte hem bij de Middelburgse poli tierechter tien gulden. Twee jongetjes, in de leeftijd van acht en elf jaar, hadden de zak ech ter weer opgegraven en zagen tot hun verbijstering nog vier van de vijf poesjes in leven. Hoe het alle maal mogelijk was geweest dat de beesten na het bad nog in leven wa ren, werd op de rechtszitting niet he lemaal duidelijk. De politierechter vond dan ook niet dat er in dit geval van dierenmis handeling sprake was geweest. Al leen maar onvoorzichtigheid. „Ik kan u met d'e beste wil van de wereld geen dierenbeul noemen", vond hij. Voor de onvoorzichtigheid moect Z een boete van tien gulden betalen. maakte de christelijke fractie bekend tegen het voorstel te zijn en op zijn minst een bepaling te willen zien, dat het in de eerste plaats gaat om een jeugd- en cultuurcentrum. De chris telijke fractie maakte duidelijk dat zij gezien het commerciële karakter van de projectontwikkelingsmaat schappij weinig vertrouwen in het welslagen van het niet-commerciële aspect van de plannen had. Boven- die vond zij, dat nu eerst maar eens een jeugd- en cultuurbeleid uitge stippeld moest worden. Nadat de andere partijen en het college van b. en w. hadden gezegd een en ander niet nodig te vinden, omdat het nog een onderzoek betrof, waaruit eventueel zou kunnen blij ken dat er helemaal geen behoefte aan een dergelijk centrum bestaat, en er dus nog niets definitiefs is, werd tot stemming overgegaan. Al leen de christelijke groepering stem de tegen het voorstel. Zoals de zaken er nu voorstaan zou men op zijn vroegst in 1974 met de realisering kunnen beginnen. Wel maakte de heer Prins duidelijk dat echter reeds ruim voor die tijd liet Schuttershof zal moeten worden af gebroken. Op het „Schuttershofpro bleem" wordt thans hard gestudeerd, zo werd meegedeeld. In dezelfde vergadering werd ook een voorstel van de christelijke groe pering ter tafel gebracht, dat beoog de de geheimhouding op te heffen van het reorganisatierapport over het ambtelijk apparaat. Aangezien even als tijdens de vorige raadsvergade ringen de andere groeperingen van mening waren, dat openbaarmaking van het gehele rapport betekende dat personen in discussie gebracht zou den worden, terwijl men binnenkort toch van b. en w. nog een uittreksel van het rapport kan verwachten, dat wel openbaar zal worden, werd het voorstel van de heer Loeve c.s. met 12 tegen 9 stemmen verworpen. ldersvereniginig heeft namelijk een at op punten verspreid een deren De beste dinigen mee naar een prijzen .De jury zal worden gevormd door leden van de Goese De „Rue de Lange Vorst" was ge heel in Franse stijil. In de Rue de Lange Vorst zijn Eiffeltorens, kar tonnen versies van de Are de Triom- phe, Monitmartre, Marché au Puches, „de Franse tafel" en alle mogelijke andere Franse zaken aanwezig. De verkoopsters zijn in het lang gesto ken. In de Promenade staan twee kraampjes van het zaterdag te ope nen informatiecentrum voor ontwik kelingshulp; men kan er een 120- grarns zakje rijst kopen voor een kwartje. In de Witte Paardstraat is een kunstmarkt, waar schilderwerk, te keningen, potterie en kunstnijver he-id te koop zijn. De Korte Kerk straat is geheel in Brabants-boeren stijl opgterokken. De kraampjes zijn van stro en de mensen lopen er in boeren (carnavals)kielen. (Van onze correspondent) KAPELLE Reeds vele jaren worden in Kapelle en omgeving bra men geteeld en deze teelt geeft de kleinfruittelers over het algemeen redelijke bedrijfsresultaten. Het is het ras Hymalaya dat in dit gebied voorkomt en dat gebeurt al sinds 1937, toen de toenmalige rijkstuin- bouwconsulent ir. A. W. v. d. Plas- sche, de latere directeur-generaal van de landbouw, deze hramensoort invoerde uit Amerika. De laatste jaren wordt gezocht naar nieuwe bramenrassen, omdat de Hymalaya bepaalde bezwaren heeft en dat is in het bijzonder de zeer scherpe doornen aan de struiken, waardoor het plukken en de andere cultuurzorgen niet gemakkelijk zijn uit te voeren. Op de proeftuin voor de kleinfruitteelt in Kapelle worden reeds verschillende doornloze bra menstruiken geteeld, de Thornlesse Evergreen. Dit sortiment van doorn- loze bramen is nu met twee rassen uitgebreid, want de heer G. J. Ber- mam uit Biezelingen, een in het vak vergrijsde bramenkweker, heeft de beschikking gekregen over twee nieuwe rassen doornloze bramen, na melijk de Smoothstem en de Thorn- free. Het zijn twee rassen waarvan de heer Berman reeds een behoorlijk kwantum kan aanbieden op de vei ling in Kapelle. De vruchten zijn mooi en goed gevraagd voor con vraagd voor consumptie. De oogst van de beide rassen valt enkele we ten later dan van de Himalaya en is nu in feite nog maar pas begon nen. Dat wordt ook als een belang rijk winstpunt voor deze rassen ge zien. De handel betaalde midden deze week voor de nieuwe bramen van de heer Berman 73 tot 83 cent per dooi je van 250 gram. (ADVERTENTIE) Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 Iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur in Zuidzande en iet-neuzen (Vervolg van pagina 1) In de bouwwereld nam de spanning gisteren duidelijk toe. Tijdens een demonstratieve vergadering in Utrecht riep de heer L. Brouwer, voorzitter van de katholieke bouw bond St. Joseph, onder luide toe juichingen uit: „Vrijdag zullen we met de werkgevers onderhandelen op het scherp van de snede. We zul len niet rusten voor we die f 400.- er uit hebben gesleept. Als we er niet uitkojmen gaat u dan door inet uw acties tot het doel is bereikt. De bonden staan achter u." En de heer A. de Boon, tweede voorzitter van het NW: „De werkgevers hebben de arbeidssfeer verpest en dan moe ten ZIJ ook maar de rekening be talen." De stakingsacties breidden zich gis teren naar het zuiden uit. Werkne mers van bouwbedrijf Delta in Mid delburg hielden hun eerste „prik- stakingen". In Tilburg liggen de bouwwerk zaamheden voor de Economische Ho geschool stil. In deze stad is het werk ook neergelegd op drie projec ten van Intervam en een project van Wilma. Het personeel van de N.V. Betonwerk, dat ook aan de Econo mische Hogeschool bezig is, heeft mondeling de toezegging gekregen, dat het vóór Kerstmis een extra uit kering va-n f400.- krijgt, ongeacht de resultaten van het centraal over leg tussen de werkgevers en de vak bonden. In Den Bosch en omgeving is het werk door het personeel van de meeste grote bedrijven neergelegd. In Nijmegen liggen vijf grote bouw werken „plat". In Arnhem liggen vrijwel alle grote bouwwerken stil, terwijl uit Eindhoven stakingsacties zijn gemeld bij de Gebam, Boele en Van Eesteren (Philips) en de firma Hendiks (woningbouw). De toestand in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht is nog steeds vrij onoverzichtelijk. Op veel bouwprojecten wordt helemaal niet meer gewerkt, terwijl elders het werk regelmatig korte of langere tijd wordt neergelegd. De ruim 50.000 werknemers in het horecabedrijf krijgen geen extra uit kering, zo hebben de werkgevers de vakbonden meegedeeld. De vakbon den zullen zich maandag over dez» afwijzing beraden. Bij Van Gelder's Papier is het overleg over de ƒ400,opgeschort. Na het afbreken van het overleg bij de grafici hebben de werkne mersorganisaties er in een verklaring op gewezen dat de thans ontstane si tuatie tot ernstige complicaties ka» leiden. Bij Ketj en Amsterdam (AKZO- concern) is weer 24 uur gestaakt vanwege de ƒ400,kwestie. In het bakkersbedrijf lijkt men elkaar te zullen vinden op een com promis: ƒ200,- ineens en ƒ200,te verwerken in de loontabellen. Extra uitkeringen van ƒ400,zijn toegezegd in de binnenvaart, bij Crok-Laan (1000 man), Scholten- Honig (700 man), de Arnhemse rub berfabriek Arufa, Niemeyer Gronin gen (750 man) en Philip Morris. Voor de ongeveer 70.000 werkne mers in de textiel zit de 400 gulden bruto-uitkering over 1970, althans ze ker voorlopig, er vermoedelijk niet in. Tijdens donderdag gevoerd over leg tussen werkgevers- en werkne mersorganisaties in de textiel, heb ben de werkgevers laten weten dat de mogelijkheden voor een uitkering van 400 gulden in de textielbranche „minimaal" zijn. De werkgevers willen niet verder gaan dan een uitkering van 150. bruto. Volgens een woordvoerder van de christelijke textielbond Unitas heb ben de werkgevers tijdens het over leg laten doorschemeren, dat uitke ring van de 400 gulden zou beteke nen, dat een aantal textielbedrijven in de rode cijfers zou komen. (Van onze correspondent) SLUIS De gemeenteraad van Sluis heeft voor de eerste maal on der leiding van burgemeester mr. H. P. L. van den Beid vergaderd. De raad heeft het de nieuwe burgemees ter niet moeilijk gemaakt en handel de de korte agenda in een half uur af. Mr. van den Beid werd op zijn verzoek tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand benoemd. In verband met de reorganisatie van de vleeskeuringsdienst in Zeeuwsch-Vlaanderen werd besloten tot opheffing van de vleeskeurings dienst m de gemeente Sluis, waartoe ook de gemeente Aardenburg be hoort. Aan de keurings-veearts W. H. Kapsenberg werd wegens opheffing van deze dienst met ingang van 1 ja nuari 1971 eervol ontslag verleend. Hem zal een wachtgeld worden toe gekend. Ook werd besloten tot opheffing van de gemeenschappelijke regeling voor het bouw- en woningtoezicht en de dienst gemeentewerken in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. De gemeente Oostburg gaat een eigen dienst ge meentewerken inrichten, zodat de gemeenten Aardenburg en Sluis elk een zelfstandige opzichter zullen moeten aanstellen. Bij de rondvraag da-onig de heer Al- mekinders erop aan bij de telefoon dienst te informeren naar de moge lijkheid om de gemeente Sluis in zijn geheel onder één netnummer te brengen. Thans is Sluis onder drie netnummers ondergebracht, wat in de praktijk dikwijls bezwaren heeft. Collecte kankerbestrijding De collecte voor de kankerbestrijding heeft te 's-Gravenpolder f 530^. op gebracht.

de Stem | 1970 | | pagina 7