P oppenkast ,De Kriekeputte' heeft nieuw onderkomen Shakespeares Driekoningenavond door leerlingen puntgaaf vertolkt \/v l-ST andst NOVEMBER BEGINT NIEUWE SEIZOEN Sas van Gent moet in N.Y. Vliegveld Hulst ragen aan Voorwaarden huur subsidie Z. Vlaamse woningbouwverenigim Vissen met de RTM met AAN ONZE ADVERTEERDERS EDITIE VOOR ZEELAND GERT EN HERMIEN-SHOW Rilland-Bath Kapelle Breskens Pupillentoernooi in Nieuw-Namen Kermisscliieting in Nieuw-Namen V olleybaltoernooi in Clinge Marinierskapel in Oostburg Rijksscholengemeenschap Oostburg in het goud Succes Be j aardenscliieting in Koewacht ORIëNTATIERIT JUBILERENDE SCHOLIEREN Commentaar e winst van perkingen Kranslegging bij monument aan Westsluis wouden huwelijk jb Philipj jine LIPPINE De heer me" raai ïiazomerweer Examens DE STEM VAN VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1970 (Van een onzer verslaggevers) HULST V anaf november zullen ze weer door de poppenkast „De Kriekeputte" van Frans van de Berg dolen: de goede en slechte heks, de dito tovenaars, Jan Klaassen, Katrijn en de vos, waarvan de poppenkasteigenaar niet wil, dat zijn bezoekers hem associëren met „Lowiekevan de Fabeltjeskrant. Over twee maanden start name lijk voor de Hulster leraar creativiteit en zijn vrouw het nieuwe poppenkastseizoen met de traditionele veertiendaagse voorstellingen in eigen theater. In een nieuw theater zelfs, want de periode tussen het eind van het vorige en het begin van dit nieuwe seizoen heeft Frans van de Berg te haat genomen om van de binnenstad van Hulst te verhuizen naar de Zou- testraat aan de rand van de stad. En daar is nu ook zijn poppentheater ondergebracht. Of liever gezegd: zal het onderge bracht worden. Want voor het sei zoen begint zal aan de voormalige varkens- annex kippenkooi achter de riante woning nog veel moeten gebeuren. Zoals er ook veel moest gebeuren, voordat het echtpaar met kinderen in de oude woning aan de Zoutestraat kon trekken. De nog sfeerloze loods In de tuin van de woning is inmiddels waterdicht ge maakt. Maar verder moet alles er nog aan gebeuren, zoals het installe ren van de poppenkast en de afwer king van de betimmering. Frans van de Berg: „Kost wat het kost beginnen we in november. We kunnen niet langer wachten- Des noods begin ik in een slechts ge deeltelijk afgewerkt theatertje". En daar zal het wel op neer komen. Behalve tegen de inrichting van het poppentheater zit poppenspeler Van de Berg ook nog steeds aan te kijken tegen een immense berg „uitzoek-werk": potentiële poppen- stukken, die nog zorgvuldig op hun waarde beoordeeld moeten worden. Dertien stukken komen in aanmer king voor uitvoering. Daarvan moe ten er ongeveer acht overblijven. „De Kriekeputte" wil het komend seizoen elke maand met een ander poppenspel komen, om het ook voor de vaste bezoekertjes interessant te M.i.v. MAANDAG 21 SEPTEM BER is onze afdeling adverten tie-exploitatie, behalve tijdens de normale kantooruren, ook 's avonds en in het weekend telefonisch bereikbaar. Maandag t/m vrijdag van 19.30 tot 22.30 uur, fel. 01600-22341 Zaterdag van 10.00-12.00 uur tel. 01600-49900 Zondag van 20.00-23.00 uur tel. 01600-22341. Wij hopen door deze maatregel onze service aan U sterk te kun nen uitbreiden. Afd. Advertentie-exploitatie DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS 16,per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ct. incassokosten); 5,55 per maand (incl. 9 ct. incassokos ten.) Buiten verspreidingsge bied 23,- per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920. HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 l'ijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940. (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 7764. Postbus 116. A. F. Koopman Chef Zeeland tel. privé 7438 (01180) Redacteur Goes: M. Kersten, tel. 01100-6584. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A. Schell (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) EXPLOITATIE ADV. Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-428) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Temeuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4316). houden. Impliceert dus dat De Krie keputte voor de komende maanden nog acht verhalen kant-en-klaar zal moeten maken en dat is geen gerin ge opgave. Er is op dit gebied een chronisch, bijna alle moed ontbre kend, gebrek aan kwaliteitsmateri aal. „De meeste goeie stukken komen uit Duitsland", aldus de eigenaar van „De Kriekeputte". Maar hoe goed ze ook zijn: er moet altijd wel iets aan gedaan worden. Of ze zijn te kort of juist dat element ont breekt er aan, wat ik er per se in wil hebben". In de door een knappend open haard vuurtje verwarmde huiskamer aan de Zoutestraat staan ze al klaar: de heks Klapperbeen en haar rivaal de boze tovenaar. „Kijk, kijk," zegt Frans, wijzend naar twee van de poppen, „Dat is nou de goeie en dat de slechte heks". Hij legt uit waarom de kinderen in zijn theater feilloos weten te constateren met wie ze te doen hebben: De verschil len zijn miniem, maar de jonge be zoekers merken ze op. Ze leven intens met het spel mee. „Je kunt zomaar geen willekeurige tovenaars en heksen door elkaar gebruiken, want die kinderen zien dat. Zo'n slechte heks willen ze wel de kop aftrekken van nijd. Die kinderen schelden je in de loop van de voor stelling voor rot. Ik heb meege maakt bij een voorstelling, dat een klein ventje met gebalde vuistjes voor de kast kwam staan". Dit jaar is het vijfde seizoen voor het Hulster poppentheater. Voor die tijd exploiteerde het echtpaar al een reizend poppentheater- En met suc ces. Dat bestaat nog steeds. Regelmatig treedt het duo in den lande op bij verschillende gelegen heden. Daarnaast worden elke veer tien dagen in het eigen huis-theater de nodige kinderen ontvangen. In het vorige seizoen waren er dat gemiddeld veertig tot vijftig per voorstelling, die naar het sousterrain van Van de Bergs voormalige wo ning in de Vestdijkstraat trokken. Bij de ingebruikname van de nieu we „Kriekeputte" zullen er dat on getwijfeld heel wat meer zijn, want het echtpaar heeft er de ruimte voor de ontvangst van een veelvoud van dit aantal. Frans van de Berg: reizend poppenspecialist. (ADVERTENTIE) brabantse muzikale tiendaagse vrijdag 18 september 20.15 u het turfschip breda CJP en 65+ paspoort 50% reductie (Van onze correspondente) SAS VAN GENT Tijdens de raadsvergadering die dinsdag aan staande te Sas van Gent wordt ge houden zal onder meer aan de orde komen, een voorstel tot deelname in het maatschappelijk kapitaal van de n.v. Vliegveld Hulst. Deze is reeds opgericht door de raden van de voor malige gemeente Graauw en Lan- gendam en Hulst, met als doel de ontwigkeling, het beheer en de ex ploitatie van het vliegveld Hulst. De raad van commissarissen be staat voorlopig uit de heren P. Molt- hoff, burgemeester van Hulst, en C. Kuyl, directeur van Dow-Chemi- cal Nederland te Terneuzen, voorts zal ook de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen iemand als commissaris voordragen. Het wordt in het belang van de ontwik keling van het bedrijfsleven geacht, dat Zeeuwsch-Vlaanderen de be schikking krijgt over een vliegveld. De N.V. kan de beschikking krij gen over een reeds bestaand lucht vaartterrein dat (zodra het door de N.V. in beheer is overgenomen) kan worden aangewezen als openbaar luchtvaartterrein voor internationaal verkeer Sas van Gent zou vertegen woordigd moeten worden door het zij de heer L. Gonse hetzij de heer G. van Waes. Verder zal een bedrag van 4700 beschikbaar moeten worden gesteld voor de bouw van een urinoir, een watercloset, een portaal en een fiet senberging, die in de gang achter het gemeentehuis gebouwd zullen wor den. Tevens is er een goedkeuring nodig voor de benoeming van de heer P. Bertram als hoofdonderwijzer aan de afzonderlijke cursus in de Franse taal, aan de Prins Frederik Hendrik- school te Sas van Gent. De r.-k. la gere school Aloysius vraagt mede werking voor een oplossing van het ruimteprobleem, waarmee zij nog steeds te kampen heeft. Het lokaal van de openbare kleuterschool waar zij thans in gehuisvest is, mag door de inspecteur van het kleuteronder wijs niet langer dan tot de aanstaan de kerstvakantie gebruikt worden. (ADVERTENTIE) Vredesmis Zondagmorgen zal het r.-k. jongerenkoor The Rivivals een mis opluisteren, die als thema Vreda heeft. Dit in verband met het begin van de vredesweek. De celebrant is pastoor Verstijnen. De mis zal ge houden worden in het tijdelijk onder komen van de gereformeerde kerk aan de Valkenisseweg te Rilland Bath aassaus Verkrijgbaar bij cafetaria: Onderwijzer vertrekt De heer G.H. de Jong, onderwijzer aan de christelijke school te Kapelle, heeft een benoeming aanvaard als onder wijzer aan een christelijke school voor kinderen met leer- en opvoe dingsmoeilijkheden te Almelo. C.H.U.-kiesvereniging Het be stuur van de C.H.U.-kiesvereniging in Kapelle-Biezeliinge heeft de heer A.M. Dek gekozen tot voorzitter- Hij volgt de heer L. van Wel op die enige tijd geleden aftrad. Aan de vismijn te Breskens zijn aangevoerd: 21297 kg exportgarna len 2,16-4,21, 1783 pellerijgarnalen 1,76-268, 5349, tong 7,87-10,21, 8455 schol 071-1,40, 667 schar 0,28-1,50, 39 bot 0,16, 131 rog 0,80-1,23, 2869 kabeljauw-gul 0,34-2,10, 53 griet 2,87- 3,97, 328 tarbot 3,19-9,23, 318 poon 0,16-1,17, 182 haai 0,33-1,20, 83 kom meraal 0,99, 281 tongschar 1,77-2,50 17 makreel 0,98-1,00, 11 krabben 0,20- 0,63, 422 inktvis 0,45-0,50, 17 zonne vis 0,25-0,65, 1 herder 1,40, 38 wulken 0,60. (Van onze correspondente) CLINGE Op zaterdag 19 sep tember vindt het eerste Clingse vol- leybaltournooi plaats in het vereni gingsgebouw aan de Malpertuuslaan, De toegang is vrij en het tournooi begint om 13.00 uur. De deelnemen de ploegen zijn: CVC 1 en 2, Cactus (België), Ambula (Hulst), Clitex (Clinge) en Lybeert (St.-Jansteen). (Van pnze correspondente) NIEUW-NAMEN De uitslag van de kermisschieting in Nieuw- Namen is als volgt: maandag 14 september: hoge vogel: Julien Hoef- mans (Kieldrecht); eerste zij vogel: Jozef van Kruijsen (Kieldrecht); tweede zijvogel: J. de Meys (Kiel drecht); meeste kleine vogels: A. Kerckhaert (Nieuw-Namen). Er wa ren 35 schutters. Dinsdag 15 september: hoge vogel: A. Kerckhaert (Nieuw-Namen); eer ste zij vogel: De Rijck (Beveren) tweede zijvogel Ch. Kindt (Nieuw- Namen); meeste kleine vogels: Ar thur Cap (Kieldrecht). Er waren 45 schutters. (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN Op het deze week gehouden pupillen tournooi te Nieuw-Namen behaalde Clinge 1 de eerste plaats. Tweede werd Steen cl, derde Hontenisse en vierde Hul- sterloo- (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Abusievelijk meldden wij dat de Marinierskapel optrad voor de winkeliersvereniging Oostburg. De kapel bezocht Oost burg op uitnodiging van de lus trumcommissies oud-'eerlingen van de rijksscholengemeenschap Konin gin Wilhelmina. (Van onze correspondent) OOSTBURG. Ter gelegen heid van het vijftigjarig jubi leum van de Rijksscholengemeen schap Koningin Wilhelmina te Oost burg, hebben leerlingen van deze scholengemeenschap voor een groot aantal genodigden een toneeluitvoering verzorgd in het Ledeltheater. Deze eerste opvoering mag een succes genoemd worden. De leer lingen wisten op voortreffelijke wijze de zeer goed gevulde zaal te boeien door het over het alge meen genomen spontane spel van de spelers. Dit was geen sinecure als men weet dat het hier een stuk van Shakespeare betrof. Het stuk „Driekoningenavond of wat u maar wilt" (Twelfth night or what you will) speelt zich af om streeks 1600 in en buiten het pa leis van hertog Orsino en het Huis van Lady Oliva, alsmede de kust van het land IUyrie. In de toelichting bij het stuk, in het programmaboekje vermeld, ge schreven door een van de leraren- regisseurs, drs. De Melker, wordt de toeschouwer erop geattendeerd, dat in de tijd dat het stuk is geschre ven, televisie, radio, cabaret en va riété, zoals wij dat kennen, onbe kende zaken waren en men van een komedie iets heel anders verwachtte dan wij daaronder heden ten dage verstaan. Een komedie in de zestien de en zeventiende eeuw was een totale kunstvorm. Een samenbunde ling van vele vormen van vermaak, ernst, spel, humor en tragedie, kri tiek op de mens en zijn omgeving, etc., werden ondergebracht in één geheel. Voor de medewerkers vragen de regisseurs enigermate clementie voor het waagstuk dat ze uithalen dit stuk ten tonele te voeren. Men ziet echter niet elk jaar een derge lijk lustrum. Zeker een vijftigjarig jubileum moet met iets bijzonders voor de dag komen in de toch al bijzondere feestweek van de rijks scholengemeenschap. Zoals gesteld, de spelers zijn er zeker in geslaagd het publiek te boeien, waarbij men er rekening mee moet houden dat dit soms theatrale toneel van Sha kespeare hier ten tonele gebracht wordt door middelbare scholieren, zelfs niet door amateurtoneelspelers in de ware zin van het woord. Zij studeerden het omvangrijke stuk in een zeer korte tijd in, n.l. binnen circa acht weken. Het noemen van een aantal namen bij dergelijke amateuropvoeringen is immer een- hachelijke zaak voor de kritische beschouwer. Men gaat deze opvoe ring immers niet kritisch bezien vanuit speltechnische oogpunten. De intentie van de spelers, hun enthou siasme en vooral spontane spel le nen zich niet tot kritiek. De twee immer zwijgende spelers die voor iedere scène de toeschouwers op de hoogte stellen door middel van een spandoek met teksten als „In de tuin van Oliva" waar zich een scène afspeelde, deden dit met evenveel verve als spontaniteit als de vertol ker van Feste, de nar, of zeekapitein Antonio en anderen. Een stuk als dit vraagt vele spe lers, een dertigtal, waarin de wel licht begaafde wiskundeknobbel in de klas zich nu plotseling gesteld ziet voor de taak een zwaarwichtige theatrale major domus of een kol derieke figuur als Jonker Andries Bibberwang te personifiëren. Sha kespeare spelen is een kunst in de Kunst. Dat het desondanks deze groep gelukt is onder de voortreffelijke regie van mejuffrouw M. E. Meijer en drs. R. de Melker de zaai drie uur lang te boeien, is op zich een succes voor alle spelers en mede werkenden. De decors werden verzorgd door S. Schram de Jong en P. Morel. De grime werd verzorgd dooi I. Ver kouteren. Rector drs. H- P. Waal wijk, dankte aan het slot de spelers en medewerkenden, alsmede de heer H. J. Koke, theatertechnisch leider van het Zuidlandtheater te Terneu zen. Hij richtte zich daarbij even eens tot de eventueel in de zaal aanwezige vertegenwoordigers van het gemeentebestuur van Oostburg, waarbij hij onder andere naar voren bracht, dat het dankzij deze mede werking, mogelijk was geweest de beschikking te hebben over profes sioneel advies en belichtingsappara- tuur. Valkenberg Friture Jatial 70 Christianne Diels- de Wit Uytterschout Schraven Fritespaleis v.d. Berg Rompa Liniebar Smulders Klaassen Arnst La Capri Korte Ploegstraat 1 oreoa Oranjeboomstraat 156 Breda Dijklaan Breda Teteringsedijk 99 Breda Stationsweg 7 Breda Emmastraat 18 Breda v. Dljckevoorstelstraat Breda Oude Terheydenseweg Breda Lagekant 4 Breda Gem. Maezek Breda Ginnekenstraat 60 Breda Edisonstraat 13 a Breda Rijnauwen Breda Nassaustraat 43 Breda v. Hegelsomstraat S Breda Baronielaan 319 Breda ,Vneen onzer verslaggevers) MIDDELBURG DEN HAAG - 'hlikaties in ons blad op 4 en 8 Ü.iVmlK'r jl. hebben drs. A. Im- I mn (D'66) genoopt tot het stellen Un vragen aan de minister van So- rr'Je Zaken en Volksgezondheid, frupeliikertijd heeft het lid van de felaten van Zeeland voor D'66, de P r J. Roodenburg, een serie over- I „komstige vragen aan het Zeeuw- te college van G.S. gesteld. Beiden Lian nader in op hetgeen wij op fi en 8 september meldden met be trekking tot het convenant dat rijk, t „vincie en gemeente Vlissingen Rn aanzien van de Iloeclistvesti- I i„g aan de Sloehaven hebben ge- De" vereniging milieuhygiëne Zeeland heeft er de aandacht op revestigd dat het artikel 3 van het convenant de aanwezigheid van een hinderwetvergunning vereist, voor een installatie van Hoechst in be- Hrüf mag worden gesteld. Aan de- 'cjs is tot tweemaal toe niet de hand gehouden. Dit voerde ons tot een wei tlei schl dan van hei> steil van hetl de kan op ger b. i Ho wa Uil ind eer me 1 op alu sch dei he< (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Een dezer dagen ontvangen de bewoners van panden van de regionale Zeeuwsch- Vlaamse woningbouwvereniging, waarvoor na 31 maart 1960 over- heidsubsidie is verleend, een circu laire, waarin voorlichting wordt ge geven over de met ingang van 1 juli 1970 in werking getreden „be schikking aanvullende huursubsi die". De aanvullende huursubsidie kan worden verleend aan huurders van woningen mits: Voor de woning krachtens de sub sidieregeling voor woningwetwonin gen en particuliere huurwoningen na 31 maart 1960 subsidie is verstrekt. Dit betekent dat in het algemeen na 31 maart 1960 met de bouw van de woning is begonnen. #De huurder en zijn echtgenote tesamen een belastbaar inkomen hebben beneden 15.000 gulden per jaar. Als regel wordt uitgegaan van het voor de inkomstenbelastingen dan wel loonbelasting, belastbaar in komen over het aan het indienen van het verzoek voorafgaande ka lenderjaar, vermeerderd met vijf procent- Indien evenwel aannemelijk is, dat het inkomen in het lopend jaar méér dan vijfentwintig procent afwijkt van dat in het voorafgaande jaar kan uitgegaan worden van het feitelijk inkomen van de huurder. Op het belastbaar inkomen wordt voor elk van het aantal kinderen, dat voor kinderaftrek in aanmerking komt zeshonderd gulden in minde ring gebracht. Stel dat het belast baar inkomen over 1969 16.500 gul den heeft bedragen, doch men heeft drie kinderen, die voor kinderaftrek in aanmerking komen, dan kan men drie maal zeshonderd gulden, is achttienhonderd gulden aftrekken, zodat er 14.700 gulden overblijft. Ondanks het feit, dat het belastbaar bikomen dus boven de 15.000 gulden ligt kan men in dit geval toch voor de aanvullende huursubsidie in aan merking komen mits verder: De huurprijs tenminste 1025 gul den per jaar bedraagt en voorts dat bij een inkomen van 10.000 tot 15.000 gulden meer dan eenzesde gedeelte van het inkomen aan huur wordt besteed. Bij een inkomen tot 10.000 gulden, meer dan eenzevende deel. De huurprijs wordt evenwel eerst met de volgende bedragen ver minderd: a. 240 gulden per jaar voor een eventuele aanwezige c.v. instal latie: b. 300 gulden per jaar voor eventuele stookkosten, die in de huur zijn inbegrepen: c. 200 gulden per jaar voor elk inwonend, verdie nend kind: d. de bedragen, die be trekking hebben op de huur van de bij de woning behorende garage en e. het gedeelte van de huur, dat ten laste van derde komt- (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Uitslag bejaar- denschieting in Koewacht, waaraan achtentwintig schutters deelnamen: eerste hoogvogel: Cyriel de Schep per (Koewacht); tweede hoogvogel: Alfons Baert (Koewacht); eerste zijvogel: J. Verplancke (Klooster- zande); tweede zijvogel: M. Burm (Walsoorden); eerste extraprijs: A. Vervaet (Moerbeke). Hij had de meeste kleine vogels; tweede extra- prijs: Emiel Bousem (Kapellebrug). (Van onze correspondent) OOSTBURG In het kader van de jubileumfeesten van de rijks scholengemeenschap Koningin Wil helmina te Oostburg werd voor de leerlingen een oriëntatierit gehou den. Het werd een parcours met tal van handicaps, die veel hilariteit veroorzaakten. De rit eindigde met als eerste team: Jenny Cambier, Ineke Vergouwe, An-ne-Marie Ver schelling. Tweede team: Huib van Iwaarden, Rudy Meyler, Adrie Smallegange. Derde team: Ernst Vroegop, Rudy Eekliout, Hans Boone- Overige bepalingen, die v; lang kunnen zijn: de huursi varieert van 120 tot 900 guld jaar. De huursubsidie moet el worden aangevraagd op formi die op de gemeentesecretarie krijgbaar zijn. In 1970 moeten vragen worden ingediend voor tober 1970. In de volgende jari kens vóór 1 juli. Huurders, die krachtens de ne bijstandswet voor hun lew derhoud een periodieke uitl ontvangen, komen voor deze lende huursubsidie niet in a king. Indien men over deze n kan men zich wenden tot 4 meente-secretarie van zijn plaats. V zijn uit de ontwikkelingsgebie den in Nederland bezorgde ge- Jiden opgestegen nadat de troon- nog nadere inlichtingen wens! £d en miljoenennota 1970 tot de- IrOn mon Tl/>V» nrnnrlovi 1 contrijen waren doorgedrongen, let name in Zeeland is nogal ge- ilmineerd tegen de omstandigheid at de investeringspremieregeling Dor bedrijven die zich nieuw in eeland vestigen, met ingang van 1 nuari 1971 wordt opgeschort. De Zeeuwen proeven in die op- horting minder de erkenning dat Zeeland nu wel op eigen benen ZIERIKZEE (RTM) In vei 5n staan" en meer de overweging met de grote belangstelling vol regering, waar zij maar kan, vistochten met het m.s. „Stal rikzee" heeft de Rotterdamse 1 weg Maatschappij thans ook tweede toeristenschip, het „Schouwen-Duiveland", als boot" ingericht. Op beide schepen zijn op (ff dekken en op het bovendek?? voorzieningen aangebracht, ra vissers gemakkelijk kunnei i' en wel op een zodanige a elkaar, dat de een de ander Ij uitwerpen van de hengel hinderen. Voor deze vistochten worde schepen uitsluitend aan groepe maximaal 35 vissers per waarboven een aantal niet ïisj familieleden of kennissen kar i, gaan verhuurd. Men vist op de Oosterschelil op de Grevelingen. Er wordt ren van haven „De Val" bij zee of van de haven van i (Bruinisse). Duur van de tochten circa 8 uur, eventueels nachts. (Van een onzer verslaggeveij TERNEUZEN Ter t van de herdenking van de bevrl van Terneuzen zal burgemeeslf C. Aschoff van Terneuzen op 2' tember om 9.45 uur een krans l bij het monument aan de Wes (Van onze adverteerden KLEDINGMAGAZIJN WILLE";' TE TERNEUZEN IN NIEUW 1 TERNEUZEN Het nieuwe; van het kledingmagazijn W®1 in de Kerkdreef in Terneuzen k termiddag met een receptie bruik genomen. De zaak, die vrc verdeeld was over twee panden,; ondergebrach tonder één dak. De' kei heeft een verkoopoppervlak" 600 vierkante meter Het interq bijzonder gezellig ingericht, bouwing heeft ongeveer zeven den geduurd. HERENCONFECTIE DE ZEE| VERBOUWD TERNEUZEN De herenconil zaak van Tom de Zeeuw in de neuzense Noordstraat is verbf Door het boven de winkel woonhuis bij de za-aik te betrek»! de verkoopruimte met ruim 1 vierkante meter uitgebreid. ';l door de heer en mevrouw De j zelf ingerichte interieur is koffiebar te vinden. f beperking van uitgaven wil ko en om zo haar steentje bij te dra- en aan afkoeling van onze warm- edraaide éêorióWffë'"'ïhJ tfo isf'hel aarschijnlijk'ook. Wie de rrttljaenenriota en' de be rating van Economische Zaken op juiste wijze leest (en dat is: met ig voor de mogelijkheden die uit :perkingen kunnen voortvloeien) echter ontdekken dat „de regio" 'lelijk niet zo bezorgd over zijn :onomische ontplooiing behoeft te fin- De beperkende maatregelen van Pe regering treffen namelijk de pndstad Holland, waar de economi se stoppen op springen staan, veel gaarder dan de randprovincies. De pangekondigde belasting van waar schijnlijk 15 pet. van de aan- Peemsom op nieuwbouwprojecten |an met name de industrie in de landstad, is er oorzaak van, dat de stlractie waarde van „de regio" als festigingsgebied met ongeveer een Belijk percentage zal worden ver- poogd. En dat is relatieve winst. Voor Zeeland het meest beloven- fe segment in de industriële halve P'kel rondom Rotterdam, tellen aarbij nog de beslist niet te onder schatten vestigingsfactoren mee als: aiep vaarwater, goedkope elektri sche energie en een minder over- ppannen arbeidsmarkt. Voor Zeeland gelden deze factoren weliswaar zon- investeringspremieregeling, die vel voor de onfwikkelingskern Ber- 9en op Zoom blijft gelden. Het lijkt ons juist als men in Zee- jland in stede van ontmoedigd te fin, de mogelijkheden probeerde grijpen welke de bestedingsbe perking feitelijk biedt. (Van een onzer verslaggevers) I rc"4w A.J. Rammeloo-Boogaert, wo- «p?™e in de Verbindingsstraat 4 in L PPine, vieren vandaag hun gou- n huwelijksfeest. op l chel ing( Vin ont Vooruitzichten voor zaterdag en zondag Fraai zomerweer, opgesteld door het KNMI op donder dag om 18.00 uur LEIDEN Aan de rijksui»' teit te Leiden is geslaagd semi-artsexamen de heer C-* Kraker uit Oostburg Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor zater dag: Aantal uren zon: 3 tot 10. Min. |emp.: omstreeks normaal. Max. 1 tot 5 graden boven normaal, ixans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal; 80 procent. 1» v°°r zondag: Aantal uren zon: 3 tot d. Min. temp.: omstreeks normaal. lax. temp.: 1 tot 6 graden boven nor mal. Kans op een droge periode van instens 12 uur: 95 procent. Kans op -C|i geheel droog etmaal: 80 procent.

de Stem | 1970 | | pagina 2