£s het waar dat 'kaas uit het vuistje' de tanden van kinderen steviger maakt? Kloetinge heeft open bejaardensoos Goes krijgt informatie centrum over „Derde Wereld" het turfschip breda Stakingen in bouw Kritiek op grondprijzen autoboxen in Lamswaarde Vrije jeugd- vorming Motorboten nog steeds verboden in De Vogel Goes krijgt ambtenaar cultuurzaken MARKTEN Zaterdag opening Kermisschieting te Ovezande Kermisschietiim te Ovezande Twee gewonden bij aanrijding in 's-Heerenhoek Zakenexpo van Goese vrouwen middenstanders Raad Hontenisse DUITS SCHIP OP OOSTERSCHELDE IN MOEILIJKHEDEN het brabants orkest in het turfschip Haven Philips SCHEDELBASJS- FRACTUUR NA VAL Twee personen gewond in IJzendijke Hansweert 7 DE STEM VAN DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1*70 7 (Van een onzer verslaggevers). GOES Burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes zal zaterdagmid dag om drie uur door „de tarief muur te doorbreken" en „rijst te eten" het informatiecentrum voor ontwikkelingssamenwerking in het .Manshuis" aan de Zusterstraat in Goes openen. Dit zal tevens het begin zijn van de Vredesweek in Goes. Tijdens de openingsmiddag zal een Antilliaan (student in Tilburg) aanwezig zijn om informatie te ver schaffen „aan wie wil horen". oZals bekend hebben de organisatoren van het informatiecentrum bij hun voor bereiding veel steun en voorbeeld gehad aan een dergelijk ontwikke- lingshulpcentrum dat al geruime tijd in Tilburg functioneert. Het zaterdag te openen informa tiecentrum is het eerste op het ge bied van de ontwikkelingssamen werking in Zeeland. In vrij korte tijd (ongeveer een half jaar) heeft het Vredesweekcomité Goes 1969 in voortdurende samenspraak met een groot aantal vrijwilligers (voorna melijk jongeren, maar ook veel ou deren) de zaak op poten gezet. „De zaak" zal voorlopig nog alleen een voorlichtingscentrum zijn, maar men overweegt inderdaad nog, er eventu eel ook een „zaak" van te maken: namelijk een wereldwinkel, waar men produkten uit de ontwikke lingslanden kan kopen. Op de openingsmiddag zal het centrum tot zes uur geopend zijn. In de twee kamertjes die het informa tiecentrum in de Zusterstraat in ge bruik heeft (voorlopig en gratis be schikbaar gesteld door de gemeente Goes), zal een ruime sortering docu mentatie- en actiemateriaal aanwe zig zijn. Na de opening is het cen- (Van onze correspondent) OVERZANDE Bij de kermis hoort traditiegetrouw de schieting'. Ook dit jaar gaf de Sociëteit Wil lem-Teil weer een schieting op de staande wippen, waaraan door 80 schutters van 17 verenigingen werd deelgenomen. Uitslag van de eerste wip. Hoofd vogel: L. Vermuë ,van Spes-Nostra, uit Ovezande. Ie zijvogel: Jac. Goense, Zeelandia, Ovezande. 2e zij vogel: F. Craf, Turnhout (B). Ie bovenkal: A. Mies, Oud-Gastel. 2e bovenkal: Jac. Westveer, Edele- Handboog, Oudelande. Ie onderkal: ff. Boudens, Willem-Teil, Ovezande. 2e onderkal: A. Rentmeester, Wil lem-Teil (samen bij loting). Ie klep: W. de Jonge, ADLM, Kwadendam- me, 2e klep: C. Raas, Vooruitgang, Kwadendamme. 3e klep: A. Geense, Zorgvliet Ellewoutsdijk. 4e klep: H. Koens, Spes-Nostra, Ovezande. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel: L. Smoor, Oud-Gastel. 2e hoofdlvogel: A. Rentmeester, Wil lem-Teil, Ovezande (bij loting), le zijvogel: C. Wesbdij'k, Vios, 's-Hee- renhoek, 2e zijvoigel: J. de Rij-ke, Edele-Handboog, Oudelande. 3e zij vogel: L. Rentmeester, Willem-Teil, Ovezande. 4e zijvogel: F. Ossewaar- de. Doel-naar-Hoger, Wolphaarts- dijk. le kal: H. Koens, Spes-Nostra, Ovezande. 2e kal: A. Geense, Zorg vliet, Ellewoutsedijk. 3e kal: K. v. Steenbergen, Willem-Teil, Ovezande. 4e kal: A. Lambertse, Oud-Gastel. Deze schieting werd vereerd met een bezoek van twee oud-burge meesters van de gemeente, die met de aanwezigen een prettige middag beleefden. Ook de uitwisseling van schutters uit het Brabantse Oud- Gastel, en schutters uit Ovezande is een jaarlijkse gebeurtenis. C7 (Van onze correspondent) OVEZANDE Traditiegetrouw Sa.", bij gelegenheid van de jaarlijk se kermis, de vereniging „Zeelandi- a" een schieting op de liggende wippen bij de wed. C. Verbeek. Er waren 75 schutters aanwezig. De uitslag van de eerste wip: Hoofdvogel: Leo de Jonge van ADLM uit Kwadendamme; le zijvo gel: J. Bongers van Zeelandia uit Ovezande; 2e zijvogel: C. Remijn van Spes-Nostra uit Ovezande; le bovenkal: L. Rentmeester van Wil lem Teil uit Ovezande; 2e bovenkal: Jae. Goense van Zeelandia uit Ove zande; le onderkal: M. Rijk van Spes-Nostra uit Ovezande (bij lo- hng); 2e onderkal: L. v. Steenber gen van Willem Teil uit Ovezande (bjj loting); le klep: Sjaak Rijk van Willem Teil uit Ovezande: 2e klep: C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme; 3e klep: J. Bongers van Zeelandia uit Ovezande. Meeste kleine vogels: Bas de Jonge van Spes-Nostra uit Ovezande (5 stuks). Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel: Leo de Jonge van ADLM uit Kwadendamme; 2e hoofdvogel: J. F. de Rijke van Edele Handboog uit Oudelande; le zijvo gel: Leo de Jonge voornoemd: 2e zijvogel: K. v. Steenbergen van Wil- 'em Tel] uit Ovezande: 3e zijvogel: de Jonge van WillemTell uit Ovezande; 4e zijvogel: Math. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande; 2e kal: J F. de Rijke van Edele Hand boog uit Oudelande; 3e kal: Math koers van Spes-Nostra uit Ovezan- 4e kal: M. Mol van Edele Hand- b°og uit Oudelande. Meeste kleine vogels: Adri Boonman van Vrije Schutters uit 's-Heerenhoek (7 stuks). trum elke dinsdag- en vrijdagavond voor ieder die wat wil weten of lezen over de problematiek van de „derde wereld" toegankelijk. Ook kan men op andere dagen en tijden het informartiecentrum bezoeken: via een van de contactpersonen (onder anderen kapelaan V. G. Schoenma kers). Voor sympathisanten die het centrum financieel willen steunen, heeft men een bankrekening geo pend: Bank voor Zeeland, Grote Markt 21, Goes, t.n.v. Informatiecen trum Ontwikkelingssamenwerking (postgiro v.d. bank: 50871). (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Op de kruising Slootweg - Stoofweg 's-Heerenhoek zijn twee personen gewond geraakt bij een aanrijding tussen een perso nenauto, bestuurd door mevrouw A. J. J. uit Nieuwdorp en een personen auto, bestuurd door de heer M. F. R. uit Rotterdam. Mevrouw J„ die met haar auto uit Nieuwdorp kwam, verleende geen voorrrang aan de auto van R„ die vanuit Vlissingen naar de kruising reed. Door de aanrijding werden me vrouw A. L. L. uit 's-Heerenhoek en het vierjarig dochtertje van mevr. J. uit de wag engeslingerd, en met verwondingen nzar de woning van mevrouw L. L. overgebracht. De be stuurders van beide auto's bleven ongedeerd. Dokter J. Geldof uit Driewegen verleende ter plaatse eerste hulp. Beide auto's werden zodanig bescha digd, dat zij moesten worden weg gesleept. (Van onze correspondente) GOES Dl de Prins van Oranje te Goes heeft de Goese Middenstands Vrouwenorganisatie laten zien dat een vrouw ook een zakenexpo kan organiseren. Bij de G.M.V.O. zijn 63 vrouwen aangesloten. Vijfentwintig van hen namen deel aan de exposi tie. In fleurige, smaakvolle stands wa ren onder andere kleding, schoenen, Perzische tapijten, huishoudelijke ap paratuur en bloemen en fruit te be wonderen. Jan van Stee, presentator van de modeshows, en de hammond organist Kees Hoogesteeger zorgden voor afwisseling tijdens de program ma's. Honderden vrouwen hebben de Goese expo. die ten doel heeft de toekomstige klant de nieuwste snuf jes op allerlei gebied te tonen, be zocht. (Van een onzer verslaggevers) LAMSWAARDE Het gemeente raadslid Rademakers heeft in ile raadsvergadering van woensdag in Kloosterzande kritiek uitgeoefend op het concept exploitatie-opzet bestem mingsplan Lamswaarde. Hij noemde de opzet „oneconomisch en asociaal". De bezwaren van het Hontendsser raadslid betroffen met name de hoge prijzen voor bouwgrond voor auto boxen. „Het vervelende is", aldus Ra demakers in zijn toelichting, „dat de grondprijzen voor de bouw van auto boxen altijd gebruikt worden als een sluitpost". Hij pleitte voor het zoeken naar andere mogelijkheden voor het slui tend maken van de exploitatie. Het opnemen van een bedrag van vijf duizend gulden uit de pot „dorps uitleg" deed hij als suggestie aan de hand. Een voorstel dat evenwel, blij kens de uitlatingen van de waarne mend voorzitter, geen hout sneed. Asociaal noemde hij het verschil van één gulden in de grondprijs voor eengezinswoningen in een blok on voor alleenstaande huizen. „De beter gesitueerden kunnen een alleen staand huis betrekken en betalen daarvoor zesentwintig gulden grond prijs. Voor dat geld hebben ze dan nog genoeg grond v=oor het bouwen van een autobox", aldus het raadslid. „Bij de bewoners van de huizen in het blok is dat niet het geval. Die mogelijkheid ontbreekt. Ze moeten dus speciaal uitkijken naar de voor autoboxen gereserveerde grond en betalen dan vijftig gulden". De heer Lambert was een andere mening toegedaan. De wethouder achtte het verschil in grondprijzen niet asociaal. „Degenen die een auto hebben moeten daarvan de financiële consequenties zelf dragen". BORSELE Tijdens de ma- rathonbegrotingsvergadcring die dinsdag- en woensdagavond in het gemeentehuis te Heinkcns- zand werd gehouden, deed zich een komisch incident voor toen de heer J.C.J. Boone (SGP) in een van de paragrafen van de omvangrijke subsidieregeling de term „vrije jeugdvorming" ge waar werd. Hij informeerde voorzichtig of onder dit begrip ook een opleiding tot Dainslapen ver staan kon worden. Wethouder E. Baerends (AR) deelde hierop ter geruststelling mee. at hetd woor „vrije (en)" niet te vrij geïnterpreteerd hoefde te worden, waarna de aanwezigen (er was een re cordaantal belangstellenden voor de begrotingsvergadering op de publieke „tribune"), de heer Boone incluis, zich lachend op de rest van de vreordening wierpen (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK Gemotoriseerde watersport zal voorlopig in het re creatiegebied De Vogel in Hengstdijk worden geweerd. Het voornaamste motief voor dit besluit is, dat de ge meente Hontenisse de tweehonderd vijftig in dit water vissende hengel- sportliefhebbers niet wil verdrijven. Een en ander heeft het college van b. en w. duidelijk laten blijken op de jongste raadsvergadering. „Hoe lang zullen we gemotoriseer de watersport in De Vogel kunnen tegenhouden". Dit vroeg het raads lid P. Magnus zich af, toen in de raadsvergadering onder een van de agendapunten het verpachten van visrecht in dit watersportgebied aan de orde kwam. Het raadslid J. A. de Bakker, zelf visser, heeft fel ge ageerd tegen de ideeën van Magnus met betrekking tot het toelaten van gemotoriseerd waterverkeer op De Vogel. „Er zitten tweehonderd vijftig vissers op dit water. Als er motor boten komen kunnen ze wel ophou den met vissen. En de hengelsport is toch ook recreatie?", was zijn me ning. Met betrekking tot het recreatie gebied heerst ook bij de gemeente raadsleden de mening dat De Vogel te klein van oppervlak is voor het toelaten van motorl loten. Wellicht dat daarin in de toekomst verande ring zal kunnen komen als de ge meente er in slaagt het totale water oppervlak uit te breiden door het aangrenzende water van De Vogel eveneens te pachten. Uitzicht daarop is er nog niet, omdat men met de eigenaar daaromtrent nog geen over eenstemming heeft kunnen bereiken. Wethouder W. Lambert over deze zaak: „Bij een recreatiegebied als De Vogel kun je niet alle soorten van recreatie binnenhalen. Daar moeten we voorlopig rekening mee houden." (Van onze correspondent) BRUINISSE Rond 10.15 uur is het Duitse motorschip Rhenus 155 op de Oosterschelde door het slechte weer in moeilijkheden gekomen. Het 1172 ton metende schip was geladen met 1134 ton grind en op weg van Duitsland naar Bergen op Zoom. Door de diepe ligging en de zware golfslag maakte het schip water. De roef kwam geheel onder water te staan en de inboedel werd groten deels vernield. De En Avant 15, de Orange en Cobie van Muller uit Ter- neuzen hebben pompende het zin kende schip drijvende weten te hou den, en het de vluchthaven van Zijpe binnengebracht. (ADVERTENTIE) concerten congressen tentoonstellingen i' v ës j--- - opening seizoen 1970/71 tijdens de brabantse muzikale tiendaagse op 24 septemb opent het brabants orkest haar seizoen met een speciale concertuitvoering door het orkest onder leiding van haar dirigent hein jordans en met extra medewerking van grool koor (180 personen) en vijf negersolisten. seizoen 1970/71 10 concerten, samenstelling van een abonnement hieruit naar eigen keuze. reducties van 20 tot 40% naar gelang het aantal plaatsen dat u besteld. verkoop van abonnementen dagelijks (behalve zondags) van 10 tot 16 uur in het turfschip tot drie dagen voor het concert. voor dagkaarten gelden het cultureel jongeren paspoort en het 65+ paspoort met 50% reductie CJP verkrijgbaar stadsschouwburg. 65+ paspoort a f 1,- verkrijgbaar in het turfschip. alle inlichtingen, folders en documentatie gratis verkrijgbaar in het turfschip. (Vervolg van pag. 1) De stakingen in de bouw in verband met de extra-uitkering van 400, hebben zich gisteren vooral in Am sterdam, Rotterdam en Utrecht en omgeving zo uitgebreid dat de dis trictsbestuurders van de bonden verzoeken om op het werk te ver schijnen, niet meer konden bijbenen. Dat zei een woordvoerder van de katholieke bouwbond „St.-Joseph" gisteravond na een dag, waarop ook in andere delen van Nederland het werk op veel bouwprojecten was neergelegd. Volgens de informaties van de ka tholieke bond liggen alle bouwacti viteiten in de Flevopolder praktisch stil. Hetzelfde geldt voor de grote bouwprojecten in de omgeving van Apeldoorn en Enschede. De werkzaamheden aan de „Schei- flat" in Bergen op Zoom zijn woensdagmorgen gestaakt, nadat de bouwvakkers reeds twee dagen een langzaam-aan-actie hadden gevoerd. Verder werden acties gevoerd in Dordrecht. Alblasserdam en IJssel- monde. Werknemers van Van Eyke- lenburg in Den Bosch hebben het werk aan één project, stilgelegd en zullen vandaag ook op een ander project van dit bedrijf staken. In Eindhoven hebben bouwvak kers gistermiddag met auto's een demonstratieve tocht gehouden door de stad. De bouwbonden houden van daag in tUrecht een grote demon stratieve vergadering. Inmiddels heeft opnieuw een aan tal ondernemingen besloten de 400,- uit te keren: Bruynzee] n.v., Ford Amsterdam, British American To bacco, Grasso in Den Bosch (1300 man), een schildersbedrijf in de Rijn mond (250 man), dat onbekend wenst te blijven de werkgeversorganisa ties in het schildersbedrijf hebben geweigerd Ook in de sigarenin- dustrie wordt f 400.uitbetaald. Wat betreft het Unilever-concern wordt gestaakt bij Levers' Zeepmaat- schappij in Vlaardingen (600 man). Contact Ondernemingsraden, het over koepelend orgaan van de 39 Philips- ondememingsraden in Nederland. Van Philips-zijde wilde men giste ren nog niet meedelen of het concern zijn standpunt envan j.l. vrijdag heeft gewijzigd. Na een lange dag vergade ren braken de vakbonden het overleg toen tenslotte af, omdat Philips niet verder wilde gaan dan een directe uit kering van 200,aan de c.a.o.-loon- trekkenden, in december aan te vul len met een kerstgratificatie (einde jaarsuitkering) van totaal 10 mil joen voor de 95.000 personeelsleden. In de Rotterdamse havens is alles weer rustig. De kranen zijn weer in de werkstand teruggedraaid, ondanks krampachtige pogingen van de Actie groep Arbeidersmacht Rotterdamse Haven om de stakers te bewegen hun acties voort te zetten en niet in te gaan op de oproep van de bedrij- vencommissie weer aan het werk te gaan. De onrust onder de havenarbeiders is echter nog lang niet voorbij. Het is alleen duidelijk geworden dat ze in feite voor niets hebben gestaakt. Want het pakket eisen, waarop de bedrijvencommissie en de vakbon den nu hun vernieuwd overleg met de werkgevers baseren stond in na genoeg dezelfde vorm eind augustus ook al op het programma. De stakers zijn eigenlijk voor het merendeel door geldgebrek na drie weken strijd door de knieën gegaan. Wat rest is een hernieuwde sta kingsdreiging. De bonden hebben im mers verklaard ditmaal zelf een nieu we staking te zullen uitroepen wan neer de werkgevers niet op de nu gestelde eisen ingaan. Het gesprek van de bonden met Philips vandaag vindt plaats op uit nodiging van de raad van bestuur van Philips. Deze is op zijn beurt hiertoe aangespoord door het Centraal (ADVERTENTIE) (Vain onze correspondente) NIEUW-NAMEN Mejuffrouw A. de Bruyn kwam door onbekende oorzaak met haar brommer te val len vlak bij haar ouderlijke woning te Nieuw-Namen. Zij werd met een schedelbasisfractuur opgenomen in het ziekenhuis te Hulst. (Van een onzer verslaggevers) GOES De raad van de gemeen te Goes heeft besloten b. en w. een krediet te verschaffen voor het aan stellen van een speciale ambtenaar voor jeugd- en cultuurzaken. De te benoemen ervaren en gespecialiseer de functionaris zal op het gebied van jeugd- en cultuurzaken stimulerend, coördinerend en adviserend werk zaam moeten zijn. Naar aanleiding van dit agenda punt tijdens de raadsvergadering van gisteravond werd meegedeeld dat wethouder J. Roose zijn taak cul turele zaken wegens tijdgebrek heeft afgestaan aan wethouder J. P. Lin- denbergh. De nieuwe ambtenaar zal dus gaan ressorteren onder twee wet houders wethouder Lindenbergh be heert voortaan recreatie, economi sche zaken en cultuur, terwijl wet houder Roose sport, onderwijs en jeugdzaken blijft behandelen. Zowel het VVD-raadslid G. J. van Welbergen als J. van Oyen, protes tants-christelijke groeperingen, dron gen aan op een beleidsnota voor jeugd en cultuur. Tijdens de debatten werd door b. en w. duidelijk gemaakt dat de nieuw te benoemen ambtenaar dit jeugd- en cultuurbeleid juist mede zou gaan uitstippelen. B. en w. van Goes streven ernaar op korte termijn een adviescommissie in het leven te roepen, waarin naast raadsleden ook vertegenwoordigers van middenstand en bedrijfsleven zitting zullen hebben. IJZENDIJKE Op de kruising Tivoli te IJzendijke zijn bij een aan rijding tussen twee personenauto's twee personen gewond geraakt. Mej. R. S. uit Gent kwam de rijksweg opgereden, verleende geen voorrang aan de uit de richting Terneuzen komende personenauto, bestuurd door de heer G. J. M. uit Den Haag. Nou en of. Tanden en kiezen baar dan waar ook. Dus: als u bestaan voor een groot deel uit kalkverbindingen. Om ze te 'bouwen en te onderhouden' moet er genoeg kalk komen. Waarvandaan? Uit zuivel- produkten zoals kaas: daar zit meer in en makkelijker opneem- uw kinderen een lekkere plak 'kaas uit het vuistje' meegeeft bij de schoolboterhammen, dan snoepen ze niet alleen veilig - ze voorkomen nog tandbederf ook. Belangrijk. (Van een onzer verslaggevers) KLOETINGE De bejaarden van Kloetinge kunnen er sinds gister middag op bogen dat zij tot de wei nige Nederlandse bejaardengemeen schappen behoren met een eigen nieuw en „open" bejaardensociëteit. Een door liet Goese architectenbu reau Rothuizen en 't Hooft volledig verbouwde oude kleuterschool aan het Geerteplein zal voortaan drie maal per week (op woensdag, don derdag en vrijdag) 's middags en 's avonds geopend zijn voor de Kloe- tingse bejaarden. De oud-burgemeester van Kloetin ge, de heer P. Daniëlse, verrichtte dei i pening. Hij vertelde dat het voor malige gemeentebestuur de herinde ling wel altijd fel bestreden had, maar zich er na de de definitieve beslis sing toch sportief en reëel bij had neergelegd, zodat men het huidige gemeentebestuur van Goes dan ook bepaald niet vijandig gezind is. Hij gaf ooik een historisch overzicht van de positieve of negatieve waardering van de maatschappij voor bejaarden en stelde dat de leidende klasse de oude generatie opzij heeft geschoven als een groep afgedankten die niet meer produceren". Burgemeester mr. F. G. A. Huber m-n Goes memoreerde dat veel oude re mensen die zich niet oud willen noemen of weten, zich onttrekken aan bestuurlijke activiteiten op het gebied van de bejaarden. Hij hoop te op een verbetering ten aanzien hiervan zodat de oudere mensen meer te vertellen zouden hebben. ,.U telt net zo hard mee als wij die nog in de produktie zyn" De bekende strijdvaardige tach tigjarige Iersekenaar J. Koole hield namens het bestuur van het rayon Zeeland van de algemene bejaarden- bond een „felle felicitatierede". Hij stipte de waarde aan van het hebben van een eigen sociëteit, zodat geen moeilijkheden met medegebruikers van de ruimte kunnen ontstaan. (Voorheen maakte de soos gebruik van het hervormd verendgingsige- bouw van Kloetinge). Namens de Goese bejaardensoos feliciteerde de heer J. Mulder de zustersoos. De voormalige hervorm de predikant van Kloetinige, ds. P. Kloosterman, herinnerde aan het ontstaan van de bejaardensociëteit in een tijd dat de bejaarden van Kloetinige zo'n tien jaar geleden nog op het marktveld en rond de molen wat rondzwierven. Ds. J. Ph. Hill- horst vond het in tegenstelling tot ds. Kloosterman jammer dat bejaardenwerk en hervormde kerk waren ontkoppeld, maar uitte er be grip voor omdat in het oude vereni gingsgebouw te weinig ruimte was. De voorzitter van de soos, de heer f. Leys, maakte hierna alle aanwe zigen duidelijk dat hij de herinde ling nooit zou accepteren: „Eens Kloetinge blijft Kloetinge. Ik ben in Kloetinge geboren. Ik zal niet met borden gaan lopen maar ik zal ervoor zorgen dat ik nooit een Goesenaar renoemd zal worden'.' De bejaardensociëteit heeft een uljartzaaltje, een breiclubzaal met >en bibliotheek, een koffiebar en een recreatiezaaltje. De trap is voorzien van speciale brede diepe treden. Oudervereniging De ouderver eniging van de r.-k. lagere school en kleuterschool in Hansweert heeft in het parochiehuis een algemene ver gadering gehouden. De heer K. de Pauw trad af als bestuurslid en was niet meer herkiesbaar. De voorzitter van de oudervereniging, de heer Pe ters, dankte de scheidlende bestuurs- functionaris voor het vele werk dat hij voor het onderwijs heeft gedaan. Hij ontving een doos sigaren. Tot nieuw bestuurslid werd gekozen de heer G. van de Walle. De contributie werd verhoogd tot 3 per jaar. TERNEUZEN, 16 sept. Per 100 stuks: sla 1322, per stuk: groene komkommers 1623, per bos selde rij 35, peterselie 26, per kg: Bintj' 1314, andijvie 1228, prei 166.1. pr.bonen 45109, sav.kooï 4950, ro- dekool 2030, Deense wittekool 13 14, spinazie 6772, snijbonen 48 141, uien 1724, waspeen 13, tomaten A 4661, A II 46 en B 4760, peulen 77100, zacht fruit per doosje: aard beien 5556, blauwe druiven per kg 147, pruimen Monarch 6067. Hard fruit: James Grieve II 70 1825, 65 21, I 70 21, Cox's Orange I 75 3035, 70 33—38, 65 30, II 80 32, 75 24—33, 70 30—35, 65 20—28, 60 11.90—18, III grof 15—16. Hardy I 75 30—35, 70 30 —38, 65 25—29, 60 20—22, Bonne Louise I 75 30, 70 34, 65 42, 60 33— 37, 50 1720. Triomphe de V. I 80 28, 70 33—38, 65 31—40, 60 34, 55 30, III grof 26. Tydeman II 80 30, 70 35— 40. 65 25, 60 15, III grof 15. KAPELLE, 16 sept. Bramen in dustrie I-II 181185, doornloze p. dioos I 4983, II 3348. Kroetappe- len wit 6. Cox's Orange P. I 85 24, 80 26—28, 75 31—34, 70 31—36. 65 29— 30, 60 18—19, II 75 19, 80 22, 75 26, 70 27—28, 65 27, 60 18, grof 6—15, ge kleurd: I 85 37, 80 42, 75 51, 70 47, 65 35, II 80 31, 75 32—38, 70 40. James Grieve I 80 23, 70 19, II 80 15, 70 17— 20. Grieve Lired I 80 16, 70 18—22. Grieve Neumann I 80 22, 70 18. Jac. Lebel I 80 15, 70 15. Bramley's Seed ling I 90 15, 80 17, 70 15—16. Ellisons Orange I 80 19, 70 19, Transp. de Cronsels II 80 17. Tydeman I 65 22. Zoete Bloemé II 70 35. Crimson Cox's II 80 27, 75 30, 70 28, 65 23. Br. Har dy I 75 35. 70 33—35, 65 26—28. 60 20 —21, II 75 22, 70 24, 65 24. 60 18, 55 18, grof 9—11, fijn 8, NOZ I 75 31, 70 34, 65 27. Conference I 65 2627, 60 24, 55 20, I«I 65 23, 60 21, 55 16, grof 6. Bonne Louise I 65 47, 60 38, 55 25 26, II 75 45, 70 45, 65 38, 66 32, grof 6. Br. Lebrun I 70 23, 60 20—21, II 70 17, 60 14. Triomphe de V. I 70 3944, 65 38—49, 60 43—46, II 70 36, 65 35, 60 28, 55 32, lid 24—25, grof 24. Prui men: Warwick I 2350, II 711, grof 921, fabriek 6. Monarch I 125141, II 3088, grof 5455, fabriek 22. Aardbeien p. doos II 4175. BI. drui ven p. kg I 132. Groenten: kropsla 6 7, andijvie 1517, snijbonen 106, pronkbenen 6173, dubb. bonen 88 115, komkommers 1525. prei 55. spitskool 25 GOES, 16 sept. Blokveiling: bra men (4 kg per krat) 1 en II 181185. Bramen per doos I 6370. Cox's Orange Pippin I 80-85 27, 75-80 33, 70 -75 33. 65-70 29. 60-65 17. Br. Hardy I 75-80 35, 70-75 34.10—34.40, 65-70 26.60—27.20. 60-65 19. II 70-75 25, 60- 65 18.40. d 18.40. Bonne Louise d'Avr. I 65-70 44, 60-65 46, 55-60 29. Gewone veiling: Cox's O.P. I 85-90 25, 80-85 30—43. 75-80 30—49. 70-75 31—43, 65- 70 26—34, 60-65 11.90—18. II 80-85 22—33, 75-80 37, 70-75 24—36, 65-70 23, 60-65 15—16, d 11.90, grof 6—17, fijn 6. James Grieve I 70-80 17, II 80- 90 15.20. 70-80 15.2018. James Grie ve Lired I 70-80 17—26, II 80-90 15.20, 70-80 15.20, grof 6. Br. Hardy II 75-80 24—27. 70-75 22—25, 65-70 20—22, 80- 65 18.40. d 18.40, grof 7—12, fijn 7—3. Triomphe de V. I 80-85 40, 70-80 40, 65-70 45, 60-65 43. II 70-80 38, 65-70 35, 60-65 28, d 25—30, grof 26—28, fijn 20—23. Conference II 65-70 17.80—9, 60-65 17.80, grof 13. Bonne Louise d'Avr. II 65-70 32, 60-65 28, d 13.60, grof 11. Totale aanvoer hard fruit 6900 kisten. Pruimen: Reine Vict. 1 59, fijn 30. Monarch I 108, II 44, gesch. 28. Warwick I 26—27, II 15— 25, grof 742. Ariel I 131. II 51. Aardbeien II 48. Groenten: per kg: aardappelen bonken 1617, grote 5 18. D. 3. tomaten A 4467. B 4371, C 3743, andijvie I 1020, rabarber II 56, sav.kooï I 41. II 29—41, rode kool 810, komkommers krom 55. snijbonen I 175180, II 144. dubb. bo nen I 108115, II 53120, pronkbo- nen I 77, II 62, spinazie II 55, per bos: selderij 1516. kroten II 24, per stuk: kropsla I 921, II 611, komkom mers I 1626, II 1523. bloemkool per 4 st. 124, 6 st. 92—123, 8 st. 49, afw. 1886, stek 1636. knolselderij afw. 30. meloenen I 63114, II 24, anamasmeloenen I 55145.

de Stem | 1970 | | pagina 7