Cl rr INTERPROVINCIALE SAMENWERKING Eanaalschap Eendracht koninklijk goedgekeurd OOK Z, VLAAMSE DEELNEMER m Borsele accepteert geen hogere belastingen Stukgoed-terminal in Terneuzen open jk Echtpaar komt in brandende auto om, ook passag» er dood Veel elektronika op jaarbeurs van Gent E lijexamens Jijven op alcheren Maansteen wellicht in Goes Hoe meer CEYLON hoe fijner uw thee B. EN W. BORSELE HOUDEN GEEN STUKKEN ACHTER1 Commentaar Goed nieuws raderie Goes ERTEERDE )STBURG '}laalselijls ies bij St.-Eloy nust In de rij Provincies krijgen in *71 256 miljoen uit provinciefonds Aanbestedingen Pliilalelistisclie activiteiten Burgemeester Roncle van 's-Gravenpolder DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1970 rnamelijk in klein hebben misdragen dinsdagavond laat ijzondere Opsporings. rahout, ingebroken in een Nederlander, dje Er worden geld, j„. delakens vermist, heeft tot gisteravond ierd meter over de landweggetje gestaan, autoriteiten beraden elke maatregelen zij beurt kunnen nemen, van uitzetting naar istermiddag mochten ■ouwen in busjes van en onder geleide loen. De onrust is de aravaan groeide met ij niet van mening ie met de waarschu. de bevolking een heeft gekweekt. plicht van de politie voor te lichten. De ust in Nederland wer. 1 en er was geen an kheid dan uitzetting mstellen. Het cultuur- de zigeuners past n-iet westerse maatschap, en dat is de reden achterna worden ge- k weer in België; het e leven lang zo". jsorgaan zou een „regel- :t tussen de colleges van) n de drie betrokken oeten komen. Het college! isse heeft aanvankelijk voorgesteld de regeling en met ingang van een [lege te bepalen datum, door het algemeen be-| atie moeten volgen. Aai e is op de raadsvergadi helemaal geen aandacht lat waarnemend voorzit- had voorgesteld het n< finitieve beslissingen lie- illen. een lid worden van dl uropese Gemeenten? Dat n de andere agenda-vra- ■er de Hontenisser raads- woensdagavond, h< luel ten spijt, over heb- buigen. De meeste raads- en voor een positieve ar schrokken terug voor consequenties, die bun icht zou kunnen hebben, tie van ruim honderdzes- vond men geen beiwaar1 aren de meesten voor onsequenties verbondei zoeken van alle interna- gressen. „Want dat wat aldus de mening vi iden, „toch wel verplicht Idoende op de hoogte zoi en van alle international! i-gen op dit gebied", goed lid willen worda [plicht delegaties naar dii te sturen", meende hal idemakers. Hij was tevei dat dit wel een te da iieid zou worden. En gedeeld door de heer An- es op de ervaringen mei bezoeken in het verle- heer Magnus sprak zij' nanciële redenen uit. He; laarop van wethouder (Van de buitenlandse rei-i het verleden door raadS; ens de gemeente zijn isten de deelnemers vijfj procent zelf betalen", f lert deelde de visie val len, die het nogal soml it [dus voordeel dat we st< [teerd worden en dan iet noodzakelijk alle conj te lopen". De heer Me®' ming. De raad sprak z® uit voor het aangaan vat atschap, maar de daan»] inde consequenties zoudei h bekeken moeten worder Terecht vreugde in twee Brabantse en drie Zeeuwse gemeenten. Nieuw-Vossemeer, Steenbergen, St- philipsland, Oud-Vossemeer en Tho- |en, die elkaar in het Kanaalschap De Eendracht" hebben gevonden weten hun samenwerking nu door een K.B. bekrachtigd. Terecht sprak de voorzitter van jiet Kanaalschap, Nieuw-Vossemeers burgemeester Hennekens, gisteren van een „heuglijke tijding". De vijf gemeenten aan de scheepvaartweg, die straks een belangrijk onderdeel zal vormen van de route Schelde- jüijn, hebben zonder enige ophef een stuk samenwerking tot stand gebracht, dat andere regio's tot voorbeeld strekt. Dat het stadsbestuur van Bergen op Zoom om aansluiting bij de ge meenschappelijke regeling heeft ge vraagd, is eveneens verheugend. „De Eendracht" zou door die aan sluiting wat meer gewicht krijgen en - wat belangrijk is - die toetre ding zou de eerste aanzet kunnen [zijn van een stadsgewestvorming in deze contreien, stadsgewestvorming over provinciale grenzen heen. Kan Ihet mooier? (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De moeilijkhe [den rond de oproepplaats van het Centraal Bureau voor de afgifte van lijbewijren op Walcheren zijn uit de meld geholpen. Als tijdelijk onder omen is gevonden café-restaurant [Van Riel aan het Dorpsplem in Kou- 'ikerke. Dit heeft de directeur van C.B.R., de heer T. Jonkman, gis- in aan de Walcherse rijschool- iders meegedeeld. [Doordat nu een oproepplaats op plcheren gevonden is, is het niet akelijk dat de rijexamens in les worden afgenomen. Dit zou ui de rijschoolhouders en leerlin- s verhoging van kosten met zich lutebrengen, omdat de lessen dan in fjf omgeving vain Goes gegeven zou moeten worden. Alleen de af- d van Walcheren naar Goes had 'in al een aanzienlijk deel van de lestijd in beslag genomen. Hierdoor feu het aantal lessen toenemen. De voorzitter van de FNOP-rij- pchoolhouders in Zeeland, de heer J. P Jasperse, zei bijzonder blij te zijn F men de oproepplaats toch op plcheren had weten te houden. Hij vol lof over de samenwerking en het CBR en de Walcherse rij ktoolhouders in deze kwestie. n, die het nogal somoe« helemaal. „Een li^'iUtllClële Opening! us de heer Everaenj Ir o 'Van een onzer verslaggevers) DOES Door het doorknippen |hn een lint met balonnen zal bur gmeester mr. F.G.A. Huber om half ■II vanochtend op de Stenen Brug 'e braderie van Goes officieel ope ten. T —-nv Het officiële gezelschap van auto- l\ I riKSK A r üii-i SI' °-'en en organisatoren zal hierna T' „promenade" maken door de praten waar de braderie-activiteiten Ij-arden gehouden: Ganzepoortstraat, 4nge Vorststraat, Klokstraat, Lange jarkstraat en Korte Kerkstraat. De '°Ke braderie zal vandaag en mor- Pen van negen uur 's morgens tot '■sfien uur 's avonds en zaterdag van '!2en tot zes uur duren. correspondent) IRG De winkeliersv® ostburg heeft het win»*! liek een optreden van jl :apel van de KoninklU», .v. majoor P. J. Laro aatj 3ij gebrek aan een kW- stoelen geplaatst op eeltelijk geplaveid bopwj bejaardencentrum ongeveer drie kwaru^ vlot programma bij het publiek zeer m 1 gezien het uitbundig 3 ize correspondent) JRG Bij de verkej1 „St.-Eloy" vinden enüe Maats. Wegens studiere opman Fr. Geernaert t tt zich terug te treKK tie is overgedragen W. de Milliano. y<*« zoals eerder gemeld er J. P. H. OuwenduK nen zijn taak over te ;n jongere kracht. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag opge steld door het KNMI op woensdag om 18 uur Vrij zonnig, be- houdens plaat- L* mist en temperaturen meest ""jen normaal. Weersvooruitzichten in cijfers ge- P'Meld over Nederland. "oor vrijdag: aantal uren zon: 3 r' 10. Min. temp.: omstreeks nor- pul. Max. temp.: 0 tot 4 graden bo i'en normaal. Kans o-p een droge pe- (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-VOSSEMEER Nog deze maand zal in de Staats courant worden bekendgemaakt, dat de gemeenschappelijke regeling voor het Kanaalschap „De Eendracht" de koninklijke goedkeuring heeft verkregen. Daags na deze bekendmaking treedt de regeling, die is aangegaan door de gemeenten Nieuw- Vossemecr, Steenbergen, Sint Philipsland, Oud-Vossemeer en Tholen in werking. Dit is de eerste gemeenschappelijke regeling van gemeenten in interprovinciaal verband die koninklijk is goedgekeurd. Het koninklijke fiat is precies twee jaar na de vaststelling van de regeling door de raden va'n de vijf gemeenten, gegeven. Al in '68 name lijk vonden de raden van de twee Brabantse en drie Zeeuwse gemeen ten elkaar. Doel van het Kanaal- schap is: de behartiging van de be langen van de landschapsverzorging, de natuurbescherming en de recrea tie. Burgemeester Hennekens van Nieuw-Vossemeer, voorzitter van het Kanaalschap „De Eendracht", vertelde ons gisteren zeer blij te zijn met de koninklijke goedkeu ring. „We kregen de heuglijke tij ding van het provinciaal bestuur van Noord-Brabant. Ik geloof dat wij met onze samenwerking het voorbeeld geven hoe het eigenlijk moet. I k geloof bovendien, dat dit de aanzet kan zijn van nog meer samenwerking in dit gebied". Mr. Hennekens laat doorscheme ren, dat andere gemeenten „in de rij staan" om tot „De Eendracht" toege laten te worden. Namen wil hij niet verklappen, maar elders vernemen wij, dat de gemeente Bergen op Zoom officieel het verzoek heeft ingediend te mogen toetreden tot de gemeenschappelijke regeling- Het Kanaalschap „De Eendracht" is in Nieuw-Vossemeer gevestigd. Het da gelijks bestuur wordt door de colle ges van b. en w. benoemd, het algemeen bestuur (achttien man sterk) door (en uit) de vijf gemeen teraden. Als eerste „werkstuk" komt binnenkort een rapport van de pers, waarin interessante recreatieve plannen worden ontvouwd. Ten oosten van De Eendracht op Brabantse bodem dus worden voorzieningen getroffen voor dagre creatie. Zij omvatten onder meer de aanleg van een „Deltarena" de oude en de nieuwe Delta in minia tuur in Nieuw-Vossemeer. Ten westen van de vaarweg, die zoals bekend onderdeel zal geen uitmaken van de Schelde-Rijnverbinding, heb ben de plannenmakers van „De Een- (Van een onzer verslaggevers) GOES Er bestaat een zeer klei ne kans dat Goes in november de maansteen, het ruimtepak van astro- nout Shirra en zeventien grote ste reo-dia's van de maan, die te zamt-n deel hebben uitgemaakt van de Amerikaanse inzending op de Expo in Osaka, drie dagen gaat tentoon stellen. De heer C.W. Vervest, voor zitter van de Sport- en Volksdans vereniging Kasporgo, heeft contact gelegd met de organisatoren van een wereldtoernee met deze beziens waardigheden en de toezegging ge kregen dat Goes half november van een vrijdagavond tot en met een zondag deze tentoonstelling mag herbergen. De heer Vervest moet binnen tien dagen beslissen over het wel of niet aanvaarden van het aanbod. De kos ten voor het hierheen halen van de maansteen bedragen f. 12.000,-. Daarom heeft de heer Vervest nu contact gezocht met de Goese mid denstandcentrale. De G.M.C. zou zorg moeten dragen voor een tent (bijvoorbeeld op de Grote Markt) en garant moeten staan voor de kosten. Voor maandag is nu door de G.M.C. een spoedvergadering belegd, In middenstanderskringen acht men de kans, dat men ja zegt niet erg groot, gezien het feit dat spoedig beslist moet worden. Bovendien hebben recentelijk en ook nog deze week verscheidene middenstandsac ties in Goes nogal veel geld gekost. Bovendien wijs men op de finan ciële problemen na het exposeren van de Apollo 8 in Goes, die nog vers in het geheugen liggen. dracht" attractiepunten voor water en verblijfsrecreatie ontworpen. Mr. Hennekens gisteren: „U ziet: we zitten niet stil". Of het Kanaal- schap officieel geïnstalleerd zal wor den (of niet) kon de voorzitter van ,,De Eendracht" ons nog niet vertel len. MR. HENNEKENS niet stilzitten (Van een onzer verslaggevers) BREDA Het tragische autó- ongeval gisternacht op de noordelij ke rondweg van Breda, waarvan wij in enkele edities nog melding kon den maken, heeft het leven gekost aan drie inwoners van Breda. De slachtoffers zijn de heer en me vrouw Ackermans-Fluitman en de heer Nieuwlaat. Mevrouw J. Nieuw- laat-Mirhielsen werd zeer ernstig, maar niet levensgevaarlijk gewond. De heer Nieuwlaat, 29 jaar, was adjunct-directeur van het tehuis voor werkende jongeren aan de Haagweg in Breda- De heer Acker mans, 32 jaar, was stafmedewerker in hetzelfde tehuis. Het gezelschap was 's avonds naar de schouwburg geweest en was op weg naar de woning van de heer Ackermans. De politie vermoedt, dat de ruiten van de VW '62 van de heer Nieuw laat beslagen waren door de regen, Komende vanuit de stad reed deze over de Doornboslaan de noordelijke rondweg op. Daarbij verleende hij geen voorrang aan een vrachtwagen, die van links kwam maar op de voorrangsweg reed. De VW schoot achter de voorwielen gedeeltelijk onder de vrachtwagen. Daardoor ontstonden vonken (metaal op me taal). Door de klap scheurde de benzinetank open. De VW vloog direct in brand. Een rijkspolitieman en een toevallig voorbijganger slaagden erin me vrouw Nieuwlaat uit de fel bran dende auto te trekken. De heer Nieuwlaat was door de klap uit de wagen geslingerd en was toen reeds overleden. Voor de heer en me- :W' -y.M FtMijl "V 1 K t/i. tév JifG -v v*< A 'NN:4 De bungalow van Joop Hobbel uit Aardenburg: ruim twee maanden bouwen, vijftien dagen exposeren, daarna afbreken. vrouw Ackermans kwam de hulp te laat. Zij kwamen in de vlammen om. Politie, brandweer en de hulpver- leningswagen van de gemeente wa ren snel ter plaatse, maar konden niets uitrichten. De VW brandde volledig uit- De verkeerspolitie deel de mee, dat een technisch onderzoek op deze wagen niet meer mogelijk is. Onderzoek heeft uitgewezen, dat de vrachtwagen technisch volledig in orde was. De identificatie van de slachtoffers nam meerdere uren in beslag, omdat de politie geen legiti matiepapieren kon vinden. Het aan tal verkeersdoden dit iaar in Breda is opgelopen tot 22. Dat zijn er al meer dan in heel 1969. (Van een onzer verslaggevers) GENT Koning Boudewijn van België heeft woensdagmiddag in het Floraliapaleis in Gent een bezoek gebracht aan de vijfentwintigste in ternationale Jaarbeurs der Vlaande ren. De koning arriveerde kort na de middag bij het jaarbeursgebouw en maakte daarna begeleid door een uitgebreid gezelschap een rondwan deling over de beurs, die in de receptiehal eindigde. De koning was ongeven door een team van veilig heidsmensen. De veiligheidsmaatre gelen hielden zelf in dat apparatuur- koffers van fotografen werden on derzocht, moeilijkheden deden zicb niet voor. De jubileum-beurs van de Belgen is afgelopen zaterdag officieel geo pend en duurt in totaal vijftien da gen. Er worden in totaal een half miljoen bezoekers verwacht. De af gelopen vijf dagen is het Floraliapa leis door duizenden belangstellenden OP VIER MIJL ten noorden van IJmuiden is gistermiddag de Duitse kustvaarder Herta gezonken. De zes- koppige bemanning van het schip is gered door de Hollandse reddingboot Johanna Louise. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG In 1971 zullen de provincies ruim 256 miljoen gulden uit het provinciefonds ontvangen. Dit blijkt uit de .ontwerpbegroting van dit fonds voor 1971. De verde ling van het beschikbare bedrag ge schiedt volgens een in de provincie wet aangegeven verdeelsleutel. Een derde deel wordt verdeeld naar evenredigheid van de oppervlakte der verschillende provincies op 1 januari van het uitkeringsjaar. Een derde deel geschiedt naar evenre digheid van het aantal inwoners dei- verschillende provincies, eveneens op 1 januari van het uitkeringsjaar. Het resterende derde deel wordt in elf gelijke delen opgesplitst. Voor de berekening is uitge-gaan van het bevolkingscijfer per 1 januari 1970 en van de oppervlafetecijfers per 1 januari 1969. Minister Beernink (Binnenlandse Zaken) deelde aan de colleges van GS. van de provin cies mee, dat de middelen uit het provinciefonds voor 1969 en 1970 thans nader worden geraamd op res pectievelijk f 200.758.930,- en f 225.388.520,-. De provincie Over ijssel krijgt in '71 23 miljoen gul den, Gelderland 30-, Noord-Holland 29-, Zuid-Holland 35-, Zeeland 16-, Noord-Brabant bijna 40- en Limburg een dikke 19,5 miljoen gulden. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE De verhoging van de straatbelasting, rioolbelasting en de opcenten van de personele belasting in de gemeente Borsele is door de gemeenteraad van Nieuw - Borsele in zijn laatste vergadering aangehou den en door b. en w. voor her nieuwd onderzoek teruggenomen. Dit gebeurde nadat verscheidene fractiewoordvoerders ernstige kri tiek hadden op een tweede verho ging binnen korte tijd. De heer L. J. Fierloos (CHU) stelde, dat het niet de ingezetenen van de gemeente zijn, die om herin deling hebben gevraagd. Voor som mige kernen betekende, aldus de CHU-woordvoerder, de laatste belas tingverhoging al een verzwaring van honderd procent van de plaatselijke belastingen en dat was, aldus de heer Fierloos, toch al wel erg veel. „Daarom is het voor ons erg moei lijk uw voorstel in deze te steunen. Wij doen dit dan ook morrend". De heer P. Dekker (VVD) vond ook dat in een te snel tempo een te zwaar offer van de ingezetenen werd gevraagd. De heer A. de Jager (VVD) vond het vreemd, dat b. en w. voor wat betreft de maat van de plaatselijke belastingverhoging voor liep op de landelijke normen. De onlangs door de regering uitgegeven richtlijnen in deze worden, aldus de heer De Jager, niet alleen opge volgd, maar zelfs nog overtroffen. Zoals wij reeds berichtten, menen b. en w. van Borsele dat het (in verband met het forse begrotingste kort dringend benodigde) door de minister toekennen van een aanvul lende bijdrage uit het gemeente fonds in 1971 in gevaar zou kunnen komen door het niet aanpassen van het belastingpeil tot het door de regering geadviseerde niveau. De heer De Jager kon er zich echter helemaal niet mee verenigen dat de gemeente Borsele hoger zou moeten gaan dan dit peil. „We moe ten toch niet voorlopen. Wat is dat nou toch voor een onzinHij stelde dan ook voor, het voorstel van b. en w. terug te laten nemen om het opnieuw te bekijken. Burgemeester G. H. E. M. van Waes vond dit niet irreëel en zei, er geen bezwaar tegen te hebben, de wijziging van de belasting- en op- centenverordeningen terug te ne men, als de rest van de raad dit eveneens wenste. Dit bleek het ge val. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Rijkswaterstaat in Zeeland heeft in Middelburg in bet openbaar aanbesteed de aanleg van rijksweg 61 tussen Axelse Sas sing en de Belgische grens. Er wa ren 14 inschrijvingen. De hoogste was W. J. de Bruijn te Terneuzen met f. 7.300.000,-. De laagste inschrijving werd inge diend door de combinatie firma De Ruijsscher en Zoon te Biervliet, K.T. De Oude te Biervliet. M.P. Lucasse te Hulst en M.P. Hol te Kloosterzande met f. 6.491.000,- De op een na laagste inschrijver was de Zeeuwse Asfalt en Aannemings maatschappij te Terneuzen met f, 6.600.000,-. (Van onze correspondent) GOES De postzegelvereniging Philatelica afd. Goes en omstreken gaat in de komende weken weer een aantal activiteiten ontplooien rond het verzamelen van postzegels. Op maandag 28 september is er een vergadering in het dorpshuis te Rilland-Bath. Öeze begint om half acht. Het bestuur hoopt op een groot aantal leden, gezien de stijgende kosten van zaalhuur in het Dorps huis in Rilland, welke ongeveer 50 procent bedragen. In verband met de postzegeltentoonstelling welke in 1971 in Goes wordt gehouden, is de jaarlijkse ruildag verschoven naar zaterdag 7 november in de kantine in de veiling aan de Fruitlaan. Hier voor zijn diverse handelaren uitge nodigd, evenals de nieuwtjesdienst. De Dag van de Postzegel van het rayon waartoe Goes behoort, wordt gehouden op zaterdag 10 oktober a.s. in de Luxor-schouwburg te Bergen op Zoom. (ADVERTENTIE) '"tie van minstens 12 uur: 95 pro- 1; Kans op een geheel droog et- V' f-80 procent. '°or zaterdag: aantal uren zon: f temp.: omstreeks nor- aal. Max. temp.: 0 tot 4 graden bo- n, n°rmaal. Kans op een droge pe- leent m'ns^ens 12 uur: 90 pro- L j: Kans op een geheel droog et- I 60 procent. de fijnste thee Ufi- ter ivereld! de uit de gehele Benelux bezocht. De vijfentwintigste Vlaamse Jaarbeurs biedt dit jaar een grote verscheidenheid aan nieuwtjes, waarvan vooral die op elektronisch gebied opvallen. Er is een uitgebrei de afdeling gewijd aan de moderne techniek. Bandopname-apparatuur, tv-ontvangers en stereo geluidsin stallaties zijn daarbij veruit in do meerderheid. Vooral aan de categorie kleuren tv-ontvangers is met het oog op de Belgische experimenten op dit gebied bijzonder veel aandacht besteed. Speciaal ten gerieve van de tv-appa- raten demonstreren de standhouders verzorgt de BRT rechtstreeks naar het beursgebouw uitgezonden tv- programma's op uren, dat er nor maal geen tv-uitzendingen zijn- De gewestelijke omroep VlaandereD heeft op de beurs een studio inge richt van waaruit radioprogramma's worden verzorgd. Elk jaar nodigen de organisators een speciaal uitverkozen land uit om als gast deel te nemen aan de inter nationale beurs. Dit jaar is het Spanje, dat zich met een goed ver zorgde afdeling presenteert. Pers. chef De Graaf van de Vlaamse beurs sprak woensdag over een „zeer grote belangstelling" voor het geen de Spanjaarden deze keer op speciale uitnodiging in Gent te bie den hebben. Onder de exposanten zijn enkele Nederlandse vertegenwoordigingen, waaronder Joop Hobbel .uit het Zeeuwscli-Vlaamse Aardenburg. Óp het buitenterrein heeft hij een spe ciaal voor deze gelegenheid opge trokken en volgens een Zweeds sys teem gebouwde bungalow staan. De fraaie woning is voornamelijk uitgevoerd in houtproduktpn met een stenen exterieur. Het geheel is tamelijk luxueus ingericht en trekt sinds de opening van de beurs een overweldigende belangstelling. Aan de bouw van de büngalow is twee en neenhalve maand gewerkt, de bouw kosten bedroegen om en nabij de zevenhonderd gulden per vierkante meter met een tottaai van ongeveer een halve maand gewerkt, de bouw nieter met een totaal van ruim een ton, kant en klaar.Na de beurs zal het fraaie gebouw weer tot de grond toe afgebroken moeten worden. In de loop der jaren is deze jaar beurs uitgegroeid tot een handels manifestatie met internationale allu res. Behalve uit Algerië, Brazilië en Canada hadden de Belgen de afgelo pen jaren deelnemers uit Kongo, Indonesië, Jamaica, Japan, Marokko en Tunesië. Ook in Nederland heeft steeds grote interesse bestaan even als dit jaar. Behalve particuliere Ne derlandse ondernemingen zijn op de Gentse jaarbeurs ook Nederlandse ministeries vertegenwoordigd. De internationale Jaarbeurs der Vlaan deren blijft geopend tot 27 septem ber en is dagelijks geopend van 13-00 tot 18.00 uur en op zaterdag en zondagen van 10.00 tot 19.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE Burgemeester G.H.E.M. van Waes van Borsele heeft aangekondigd dat h. en w. van deze gemeente in de volgende raadsvergadering aan de gemeente raad een lijst (met commentaar) van „ingekomen stukken", die be doeld waren voor de raad, maar nooit ter bestemder plaatse aankwa men, voor te leggen. Deze toezegging komt na een be schuldiging van het PvdA-raadslid I.A. van Royen, in de vorige ge meenteraadsvergadering geuit, dat b. en w. bepaalde brieven en andere stukken die gericht zijn aan de raad, zelf behandelen (of hele maal niet) zonder dat de raad ook maar hiervan in kennis wordt ge steld. Burgemeester Van Waes zegde toen, na de beschuldiging van de heer Van Royen toe, een onderzoek hiernaar te zullen instellen. Ditmaal kon hij meedelen, dat tijdens dit onderzoek geen ernstige feiten aan -bet licht zijn getreden. „Jlen en ander moet", aldus de burgemeester, „gezien worden als een nasleep van ,-herindeJing'.',. - Het* tempo van het verwerken van de ingekomen stukken is nog wat traa;. Wij hebben er nog wat moeite mee". Bovendien merkte de heer Van Waes op, dat sommige stukken wel eens meer tijd van onderzoek vergen en dus van behandeling ver gen dan eigenlijk gewenst of ver plicht is. (Van onze correspondent) 's-GRAVENPOLDER De eer ste naoorlogse ronde van 's-Graven polder voor aspiranten en nieuwe lingen wordt op 26 september a.s. door het wielercomité Luctor et Emergo te 's-Gravenpolder georga niseerd. Dit werd bekendgemaakt tijdens de oprichtingsvergadering van dit comité. De vijftien aanwezi gen kozen op deze vergadering een voorlopig bestuur, dat tot 31 decem ber 1970 zal aanblijven. Hierna wordt een algemene ledenvergade ring belegd, waaruit een definitief bestuur gekozen zal worden. Het voorlopige bestuur, waarvan alleen de voorzitter in de functie werd ge kozen, bestaat uit G. Blom (voor zitter), J. Moerdijk, A. Sonke, K. Lokerse en L. Bo-sselaar. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Door met een vorkheftruck, waarop een rol melk karton, dwars door een papieren gordijn te rijden, liceft burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen de nieu we stnkgoed-Terminal van de n.v. Aug. de Meijer Zonen nabij de Ze- venaarhaven officieel in gebruik ge steld. Talrijke genodigden. onder wie het college van b. en w„ raadsleden, het bestuur van het Havenschap Terneuzen en de kanaalzone, haven autoriteiten. vertegenwoordigers van het Loodswezen, de Kamer van Koophandel en buitenlandse relaties luisterden de plechtigheid op. De heer H. A. M. A. de Meijer richtte woorden van dank tot Rijks waterstaat en het bestuur van het Havenschap voor de verleende mede werking bij het bestuur van het Ha venschap voor de verleende mede werking bij de totstandkoming van de goederenloods, die een oppervlak te heeft van 2500 vierkante meter en onder andere 5000 ton papier kan bergen. De heer De Meijer zei, te hopen dat spoedig met de bouw van een tweede stukgoed-terminal kan worden begonnen. Binnen afzienba re tijd zal het bovendien mogelijk zijn de accommodatie te verbeteren, waardoor speciale goederenschepen door middel van het roll on roll off systeem kunnen laden en lossen. De ze voorzieningen zullen naar de heer De Meijer vertrouwde, belang rijke bijdragen vormen voor de ver dere ontwikekling van de Terneu- zense havenoutillage. Een verdere impuls zal ook de nieuwe insteekha- ven aan het kanaal Gent-Temeuzën geven. De aanleg van deze haven zal vermoedelijk volgend jaar rond kun nen komen. Tijdens een officiële ontvangst op het Terneuzense stadhuis heeft bur gemeester Aschoff zijn teleurstelling uitgesproken over de opschorting van de investeringspremie zoals die in de miljoenennota wordt voorge steld. Daarentegen stemt de continuë- ring van de infrastructuursubsidie, welke ook van belang is' voor Ter neuzen, tot voldoening. Blijkens de miljoenennota is f 5 miljoen beschikbaar voor aankoop van de benodigde grond voor de aanleg van de nieuwe insteekhaven in Terneuzen. Hiermee is voor het eerst door de regering bekendge maakt dat het havenplam doorgang kan vinden. Burgemeester Aschoff sprak de hoop uit, dat hiermee vol gend jaar een aanvang kan worden gemaakt.

de Stem | 1970 | | pagina 3