Meubelbedrijf te Hulst breidt aanzienlijk uit Regen zette veel blank interpro kanai konin OPONTHOUD NIET VAN DE LUCHT Opschorting van investeringspremie getuigt van weifelend beleid Zigeuner- koning was er niet bij RAAD HONTENISSE Weer uitstel van behandeling van gemeenschappelijk lichaam OZO Rijexamens blijven op Walcheren VIJFTIEN NIEUWE ARBEIDSPLAATSEN STATENLID P. ROELS: SchietiiijJ St.-Jansteen Rijksschool Oostburg Leraren wonnen in quiz van leerlingen EDITIE VOOR ZEELAND Uitbreidingen Heemkundige Kring W.-Z.-Vlaanderen Goes - - Oudervereniging scholengemeenschap Jansenius Hulst Commentaar Goed nieuws MARINIERSKAPEI CONCERTEERDE IN OOSTBURG Mutaties bij St.-Eloy Officiële opening braderie Goes Plaatselijk mist DE STEM VAN DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1970 (Van onze correspondent) OOSTBURG De feestelijkheden van de rijksscholengemeenschap te Oostburg vonden voortgang met een quiz tussen leraren en leerlingen, waarbij Maarten Brinkman als quiz master fungeerde. Het lerarenteam werd gecompleteerd met een muziek leraar die alle muziekvragen door de leerlingen gesteld, feilloos beant woordde. De leerlingen verloren met 3217. Onder leiding van de heer A. de Beest werd een oriëntatierit over veertig kilometer verreden, waaraan 28 docenten en 90 leerlin gen deelnomen. De eerste prijs was voor het team C. Schijve met de leerlingen Ria Cijsouw, Sjaak Fli- kweert, lek Baartsen en Frans Dek ker. De tweede prijs ging naar het team J. van Gorp met Hans Boone, Emst Vroegop Sacco Brevet en Rudi Eekhout. De derde prijs was voor A. van Kuyk, met Basel de Visser, Sjaak de Hollander, Bernard Boiden en Alex de Ridder. (Van een onzer verslaggevers) HULST. Volgiende maand kan op het industrieterrein van Hulst het nieuwe magazijnen complex van Morres Meubelbe drijven N.V. in gebruik genomen worden. Aan de bouw ervan is bijna een halfjaar gewerkt. De. bouwkosten bedragen ruim acht ton. Met de realisatie van dit complex is het totale vloeropper vlak van het Hulster meubelbe drijf met zesduizend vierkante meter in totaal op achttiendui zend vierkante meter gebracht. Bovendien worden ongeveer vijf tien nieuwe arbeidsplaatsen ge creëerd. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. Zoals wij gisteren hebben gemeld, heeft de heer P. Roels, lid van de staten van Zeeland voor de PvdA, een dagblad voor zuidwest nederland ABONNEMENTSPRIJS i6>per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ct. incassokosten); 5,55 per maand (incl. 9 ct. incassokos ten.) Buiten verspreidingsge bied 23,- per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920. HULST; Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940. (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 7764. Postbus 116. A. F. Koopman Chef Zeeland tel. privé 7438 (01180) Redacteur Goes: M. Kersten, tel. 01100-6584. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Ternëuzen: A. Schell (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) EXPLOITATIE ADV. Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-428) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4316). achttal vragen aan het college van G.S. gesteld met betrekking tot de opschorting van de investe ringspremieregeling voor Zeeland door de minister van Economische Zaken. De heer Roels vraagt het colle ge of hierdoor het industrialisa tiebeleid in Zeeland niet in sterke mate wordt verzwakt. „Is het college in de gelegenheid gesteld op dit besluit tevoren com mentaar te leveren, en zo ja,", aldus vraagt de heer Roels, „wil het colle ge dan zijn standpunt openbaar ma ken?" Verdere vragen van de heer Roels luiden: „Is het waar dat aanvanke lijk ook in Noord-Brabant de inves- teringspremieregeling zou worden ingetrokken, maar dat de regering hiervan is teruggekomen? Is hier dan geen sprake van discriminatie, waar in Noord-Brabant de situatie op de arbeidsmarkt thans en trou wens al vele jaren lang, tot dezelfde maatregel had moeten leiden?", al dus de heer Roels. „Als het gestelde in het eerste deel van deze vraag", zo zegt hij verder, „juist is, ware het dan niet juister en rechtvaardiger geweest, ook op het voornemen van de in trekking van de investeringspremie terug te komen?" De volgende vraag van de heer Roels is: „Is het college niet van mening dat door deze maatregel het nationale zeehaven-beleid en de doel einden van de tweede nota op de ruimtelijke ordening, die zich beide op een imigratieoverschot in Zee land richten, worden doorkruist? Bovendien", aldus de heer Roels, „is het niet onbillijk om de secundaire kernen Goes, Zierikzee en Maar tensdijk onder deze maatregel te doen vallen, waar deze binnenlandse kernen elk een eigen taak ten op zichte van de regio in Zuidwest- Nederland hebben? Welke kansen blijven er n-u nog over tot het aan trekken van industrieën voor deze kernen?", aldus de heer Roels. De heer Roels veronderstelt dat deze maatregel van de regering van onzorgvuldig bestuur getuigt, nu van de recent gevestigde bedrijven in redelijkheid mag worden verwacht, dat de premies op uitbreiding al thans voor een periode, waarvoor het regionaal beleid geldt (1969 tot en met 1972), van kracht zouden zijn. „Welke stappen denkt het col lege te ondernemen", aldus de laat ste vraag van de heer Roels, „om deze maatregel, die in hoge mate discriminerend werkt, en van een weifelend beleid getuigt, ongedaan te maken?" Het nieuwe gedeelte van het fa briekscomplex zal met twee afzon derlijke door brandmuren geschei den gangen aan de reeds bestaande hallen worden verbonden. Uit brandpreventieve overwegingen is het nieuwe magazijn op enkele tien tallen meters afstand van het be staande opgetrokken. Bij de bouw ervan is hetzelfde systeem gebruikt als bij de realisatie van het oude magazijngedeelte. Daarbij is men uitgegaan van het idee, dat voor het verkrijgen van een zo hoog mogelij ke produktiviteit zo min mogelijk lastige obstakels op de magazijn- vloeren zouden moeten voorkomen. Daarom is gewerkt met overspan ningen van vijfentwintig meter, waardoor men het aantal steunpun ten op de vloer tot een minimum heeft kunnen beperken. Het is de bedoeling, dat voor intern vervoer ook in deze nieuwe magazijnen ge bruik gemaakt zal word-en van elek trisch voortbewogen transportwa gentjes, die nogal wat ruimte nodig hebben. Daarnaast is bij de bouw rekening gehouden met het toene mende gebruik van containers- Over de gehele lengte zijn verschillende grote schuifdeuren aangebracht, waardoor de fabriekshal vanaf alle (Va onze correspondent) SINT-JANSTEEN De schutter- sociëteit St.-Jan hield schietingen op twee staande wippen in café Sport. Er werd door 60 schutters deelgeno men. De uitslagen waren als volgt: le wip: le hoge vogel: M. de Nijs te Koewacht, 2e hoge vogel; F. Hen- drickx Graauw, le zijvogel: Eug. de Wit St.-Jansteen, 2e zijvogel: J. v. Dorsselaer St.-Jansteen, 3e zijvogel: E. Savooy St.-Jansteen, 4e zijvogel: G. Buijsrogge Graauw, le kal: W. Boussen Kapellebrug, 2e kal: E. v. Dorsselaer St.-Jansteen, 3e kal: J. Visser Axel, 4e kal: E. Savooy St.- Jansteen. 2e wip: le hoge vogel: J. v. Wa terschoot te Kloosterzande, 2e hoge vogel: R. Boënne Graauw, le zijvo gel: R. v. Essen St.-Jansteen, 3e zijvogel: R. v. Waterschoot Klooster zande, 4e zijvogel: J. Visser Axel, le kal: E. Jonkheym Kloosterzande, 2e kal: J. v. Remortel Kapellebrug, 3e kal: R. v. Dorsselaer Kapelle brug, 4e kal: W. Nachtegaal St.- Jansteen. kanten gemakkelijk is te bereiken voor transportauto's. Behalve voor de opslag van meubelen zal een gedeelte van de nieuwe hal vermoe delijk ook gebruikt worden voor de assemblage van meubels, zoals die ook in de oude magazijnen plaats heeft. In de directe omgeving van het gehele magazijnencomplex is inmid dels een perceel grond van drie hectaren aangekocht, waarvoor eveneens uitbreidingsplannen in voorbereiding zijn. Het ligt onder meer in de bedoeling het aantal toonzalen in de binnenstad van Hulst uit te breiden met een depen dance op het industrieterrein. Wanneer met de bouw daarvan eventueel een aanvang gemaakt kan worden is nog niet bekend. Het Hulster meubelbedrijf is de afgelo pen jaren danig uit zijn jasje ge groeid. Ongeveer twee jaar geleden werd het nieuwe gebouwencomplex op het industrieterrein in gebruik genomen. Voor die tijd was het bedrijf ondergebracht in dependan ces, verspreid over de gehele Hul ster binnenstad. Een onhoudbare toestand, waarin 'met de ingebruik name van de nieuwbouw een eind kwam, maar naar nu is gebleken: nieit voor lang. Een deel van het nog in aanbouw zijnde magazijn heeft men noodgedwongen provisorisch al in gebruik moeten nemen. Om te voorkomen dat auto's in de zigeunerkaravaan op weg naar de grens een verkeerde richting zouden kiezen, had de politie zwa re spijkerplanken over zijwegen gelegd. Onderweg was oponthoud ,iiet van de lucht. Hier kampte emand met benzinegebrek, daar moest nodig een plasje worden ge pleegd en tenslotte sloegen her haaldelijk motoren om onverklaar bare redenen af. Een onwillige caravan is zonder veel omhaal achter een politiebusje gehangen en op die manier naar België vervoerd. De rijkswacht die bij het zien van het Nederlandse politieleger ijlings versterking liet aanrukken, heeft zich over de groep ontfermd. Aanvankelijk wa ren in Hilvarenbeek drie caravans achtergebleven in verband met de ernstige ziekte van een kind en de vrouw in ..barensnood". Tegen vijf uur gisteravond bleek het onmogelijke wel mogelijk en lieten de achterblijvers overi gens 35 in getal het zieke kind voor wat het was achter in het ziekenhuis om zich ook naar de grens te laten brengen. Opmerkelijk feit was de afwe zigheid van zigeunerkoning Koko Petaio. Dinsdagavond laat al is hij plotseling met zijn omvangrijke familie richting Amsterdam ver trokken- Hij heeft de bui niet dur ven afwachten. Petaio heeft de po litie wel laten weten het „een groot schandaal" te vinden dat zijn onderdanen door de regering het land zijn uitgezet. De politie houdt hem in het oog om te voorkomen, dat hij wellicht achteraf nog moei lijkheden tracht te forceren. In Hilvarenbeek hebben de zi geuners weinig kans gekregen zich te misdragen. Volgens overste Van Nijnanten is dat te danken aan het preventieve werk van de politie die overal tegen de groep heeft gewaarschuwd. Hij zei vele aan wijzingen te hebben die er op duiden dat de zigeuners zich wel degelijk voornamelijk in klei^ groepsverband hebben misdragen In Poppel is dinsdagavond ij,! volgens de Bijzondere Opsporing,, brigade te Turnhout, ingebroken een huis van een Nederlander, r afwezig was. Er worden geld, jj' welen en beddelakens vermist. De groep heeft tot gisteravond laat op honderd meter over j, grens op een landweggetje gestaan De Belgische autoriteiten beraden zich over welke maatregelen z» weer op hun beurt kunnen nemen Er is sprake van uitzetting naa: Frankrijk. Gistermiddag mochte, de zLgeunervrouwen in busjes de rijkswacht en onder geleide ij. kopen gaan doen. De onrust is d, stilgelegde karavaan groeide het uur. De overste ii niet van menini dat de politie met de waarsdu wingen van de bevolking es. angstpsychose heeft gelweekt „Het was de plicht van de politj de bevolking voor te lichten, ft orde en de rust in Nederland wer den verstoord en er was geen ai. dere mogelijkheid dan uitzettii; om die te herstellen. Het cultuur! patroon van de zigeuners past niet in de huidige westerse maatschs;. pij. Ze stelen en dat is de redes dat ze altijd achterna worden gj. zeten. Nu ook weer in België; hs gaat hun hele leven lang zo". (Van onze correspondent) RETRANCHEMENT De Heem kundige Kring West Zeeuwsch- Vlaanderen heeft haar winterpro- gramma bekendgemaakt. Op zaterdag 3 oktober is er een excursie naar Cadzand en Nieuw- vliet. Leider is de heer J. A. Leen- houts, oud-burgemeester van deze gemeenten. Bezocht worden de kerk en de molen van Cadzand, de Knok- kert, de Kapelleweg en de kerk te Nieuwvliet. De excursie eindigt in de Stadsherberg aldaar. De jaarvergadering wordt op 23 oktober te Oostburg gehouden. Hier zal Jan Van Hinte uit Sint-Kruis zijn laatste ervaringen vertellen voer de opgravingen en zijn onder zoekingen op historisch gebied in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, een en ander verlucht met dia's. In het voorjaar van 1971 zal Al- fons Rijserhove uit Knesselaere de leden vergasten op sappige Vlaamse volksverhalen. Jongerenmisviering Zaterdag 19 sept. wordt in de katholieke kerk te Goes een jongerenmisviering ge houden rond het thema van de vre- desweek: „Verenigde Naties". Het jongerenkoor „Mère de Dieu" uit Voorschoten dat onder leiding staat van de heer M. Koch heeft deze viering voorbereid in overleg met kap. C. Schoenmakers en enkele jongeren van het katholiek beraad Goes. Celebrant is kap. V.C. Schoen makers. De misviering begint om zeven uur. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE Het college van b. en w. van de gemeente Hontenisse heeft op de raadsvergadering zijn voorstel met betrekking tot het in trekken van de gemeenschappelijke regeling „rechtspersoonlijkheidbezit- tend lichaam Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren-Oost" op de valreep van de agenda afgevoerd. Reden: een van het bestuur van het lichaam ontvan gen (maar niet nader omschreven) brief, die volgens waarnemend voor zitter P. Everaert „wel eens een heel ander licht op deze zaak zou kunnen werpen". Het voorstel zal - wellicht in gewijzigde vorm - op een van de komende raadsvergaderingen aan de orde komen. Het is algemeen bekend, dat de drie grote oost-Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten na de gemeentelijke her indeling niet meer zo overtuigd zijn van het nut van het rechtspersoon lijkheid bezittende lichaam. De ge meente Hulst heeft al eerder het be sluit genomen de regeling in te trek ken, evenals Axel. In plaats van het „reg (Van een onzer verslaggevers). HULST Een uit ouders geforr meerd comité heeft het initiatief genomen tot de stichting van een oudervereniging ter versteviging van de contacten tussen ouders, schoolbestuur en schoolleiding van de Jansenius Scholengemeenschap in Hulst. Op de officiële opricïrtingsweiTga- dering, die vrijdag aanstaande wordt gehouden, zal dr. F. M. Brok, rector van het O.L. Vrouwe-lyceum iin Breda en tot voor kort lid van het hoofdbestuur van de Nederlandse Katholieke Oudervereniging, een in leiding houden over het doel en de werkwijze van een oudervereniging. Daarna zal een bestuur worden ge kozen. De belangstelling voor de oudervereniging blijkt reeds bij voorbaat bijzonder groot. In totaal hebben zich ad meer dan honderd- vijftig leden aangemeld. Financiële steun van de zijde van het schoolbe stuur maakt, zeker in de eerste ja ren, het heffen van contributie on nodig. Het oprichtingscomité heeft op alle ouders van leerlingen een beroep gedaan om op de oprich tingsbijeenkomst van vrijdag verte genwoordigd te zijn. De vergadering begint om 20.00 uur en wordt ge houden in het gebouw van de Janse nius Scholengemeenschap aan de Ti- voliweg. Van een onzer verslaggevers) TERHOLE Zeeuwsch-Vlaande ren heeft woensdag de gehele dag wateroverlast gehad, veroorzaakt door de aanhoudende plensbuien van de afgelopen dagen. In de nacht van dinsdag op woensdag was als gevolg van de regen het zicht op sommige plaatsen beperkt tot minder dan tien meter. Vooral in de landbouw heeft men van de regenbuien zo niet een strop, dan in ieder geval toch bijzonder veel last. Sommige landbouwperce- len staan geheel of gedeeltelijk blank, zoals dit perceel bij Terhole (foto) waar kleine binnenmeertjes woensdagmiddag herinnerden aan de wolkbreuk van dinsdagnacht en woensdagmorgen. Op sommige plaatsen in Zeeuwsch-Vlaanderen is de brand weer woensdag in touw gekomen, zoals in Axel. waar de spuitgasten op verschillende plaatsen ter assis tentie zijn geroepen. Onder meer moest men voor het wegpompen van overtollig regenwater naar de sport velden. In Hulst is in de omgeving van de Zoutestraat voor de rest van de week een kleuterschool gesloten, omdat er op de vloeren tien centi meter water stond. Verder hebben ook nogal wat par ticulieren last gehad van het over vloedig stromende hemelwater- In de binnenstad van Hulst en Axel liep een groot aantal kelders onder Schade van enige omvang werd evenwel nergens gemeld. Feijenoord-duel ten spijt, over M ben moeten buigen. De meeste ra® slissing, maar schrokken terug ra besluit wellicht zou kunnen hi De contributie van ruim hondi tig gulden vond men geen bi Huiverig waren de meesten vm' financiële consequenties verl aan het bezoeken van alle inl tionale congressen. „Want dat de gemeente", aldus de mening t vele raadsleden, „toch wel verpl' al-s men voldoende op de hoogte willen blijven van alle internatte] ontwikkelingen op dit gebied". „Als we goed lid willen wo: zijn we verplicht delegaties naar Terecht vreugde in twee Brabantse en drie Zeeuwse gemeenten Nieuw-Vossemeer, Steenbergen, Sf- philipsland, Oud-Vossemeer en Tho |en, die elkaar in het Kanaalschap „De Eendracht" hebben gevonden weten hun samenwerking nu door een K.B. bekrachtigd. Terecht sprak de voorzitter van 'het Kanaalschap, Nieuw-Vossemeers burgemeester Hennekens, gisteren van een „heuglijke tijding". De vijf gemeenten aan de scheepvaartweg, die straks een belangrijk onderdeel zal vormen van de route Schelde- Rijn, hebben zonder enige ophef een stuk samenwerking tot stand gebracht, dat andere regio's tot voorbeeld strekt. Dat het stadsbestuur van Bergen op Zoom om aansluiting bij de ge meenschappelijke regeling heeft ge vraagd, is eveneens verheugend. „De Eendracht" zou door die aan sluiting wat meer gewicht krijgen en - wat belangrijk is - die toetre ding zou de eerste aanzet kunnen zijn van een stadsgewestvorming in deze contreien, stadsgewestvorming ontwikkelingsorgaan zou een matig contact tussen de colleges v: over provinciale grenzen heen. Kan b. en w. van de drie betrokken j het mooier? meenten" moeten komen. Het colki van Hontenisse heeft aanvankelj aan de raad voorgesteld de regelt in te trekken met ingang van e door het college te bepalen data Daarna zou door het algemeen stuur liquidatie moeten volgen. A: deze materie is op de raadsvergal ring verder helemaal geen aandaé besteed, nadat waarnemend vooni ter Everaert had voorgesteld het a men van definitieve beslissingen' ver uit te stellen. Wel of geen lid worden van raad voor Europese Gemeenten? tt was een van de andere agenda-:- 1 (Van een onzer verslaggevers) gen, waarover de Hontenisser rasé leden zich woensdagavond, i MIDDELBURG De moeilijkhe- J den rond de oproepplaats van het Centraal Bureau voor de afgifte van leden voelden voor een positievek rijbewijzen op Walcheren zijn uit de wereld geholpen. Ais tijdelijk onder- de financiële consequenties, di«i komen is gevonden café-restaurant Va» Riel aan het Dorpsplein in Kou dekerke. Dit heeft de directe-ur van kit C.B.R., de heer T. Jonkman, gis- ttrcn aan de Walcherse rijschool- Aouders meegedeeld. Doordat nu een oproepplaats op Walcheren gevonden is, is het niet loodzakel.ijk dat de rijexamens in ioes worden afgenomen. Dit zou 'voor de rijschoolhouders en leerlin- jfen verhoging van kosten met zich meebrengen, omdat de lessen dan in de omgeving van Goes gegeven zou- congressen te sturen", meende 1 den moeten worden. Alleen de af- raadslid Rademakers. Hij was ten stand van Walcheren naar Goes had van mening, dat dit wel een te dl dan al een aanzienlijk deel van de a v, rfAlnrf amKrtlrj en.ii TP.n i i -» aangelegenheid zou worden. En visie werd gedeeld door de heer A né, die wees op de ervaringen t buitenlandse bezoeken in het ver! lestijd in beslag genomen. Hierdoor zou het aantal lessen toenemen. veto om financiële redenen uit. antwoord daarop van wethouder Lambert: „Van de buitenlandse zen, die in het verleden door leden namens de gemeente zijn den. Ook ji heer^ Magnus sprak ^schoolhouders in Zeeland, de heer J. F Jasperse, zei bijzonder blij te zijn »t men de oproepplaats toch op Walcheren had weten te houden. Hij was vol lof over de samenwerking - i tllssen het CBR en de Walcherse rij- maakt moesten de deelnemers t schoolhouders in deze kwestie enzeventig procent zelf betalen". m heer Everaert deelde de visie de raadsleden, die het nogal inzagen niet helemaal. „Een lidnul schap", aldus de heer Everae. „heeft het voordeel dat we stó gedocumenteerd worden en het echt niet noodzakelijk alle w gress-en af te lopen". De heer Me vroeg stemming. De raad sprak i in principe uit voor het aangaan v een lidmaatschap, maar de daas voortvloeiende consequenties (Van onze correspondent) OOSTBURG De winkeliers* eniging Oostburg heeft het win! lende publiek een optreden van. Marinierskapel van de KoninklJ Marine o.l.v. majoor P. J. Laro geboden. Bij gebrek aan een kit waren er stoelen geplaatst op reeds gedeeltelijk geplaveid bo van het bejaardencentrum Burcht. In ongeveer drie kwarj werd een vlot programma a werkt, dat bij het publiek zeer iï smaak viel gezien het uitbundig plaus. (Van onze correspondent) OOSTBURG Bij de ver» nersgroep „St.-Eloy" vinden ent mutaties plaats. Wegens studied nen zag hopman Fr. Geernaert i genoodzaakt zich terug te trekt' gen aan een jongere kracht. De voorzitter van de FNOP-rij- (Van een onzer verslaggevers) GOES Door het doorknippen van een lint met balonnen zal bur- jui ^meester mr. f.G.A. Huber om half nog kritisch bekeken moeten word#" vanochtend op de Stenen Brug 0e braderie van Goes officieel ope nen. 1 Het officiële gezelschap van auto- iteiten en organisatoren zal hierna „promenade" maken door de -'raten waar de braderie-activiteiten torden gehouden: Ganzepoortstraat, ,ange Vorststraat, Klokstraat, Lange torkstraat en Korte Kerkstraat. De -•oese braderie zal vandaag en mor- ;en van negen uur 's morgens tot tagen uur 's avonds en zaterdag van 'Cgen tot zes uur duren. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag opge steld door het KNMI op woensdag om 18 uur Vrij zonnig, be- s houdens plaat- "Jk mist en temperaturen meest »oven normaal. rjOMsvooruitzichten in cijfers ge jodeld over Nederland, tot in" VTjjHaS: aantal uren zon: 3 rO. Min. temp.: omstreeks nor- v aal. Max. temp.: 0 tot 4 graden bo- normaal.- Kans op een droge pe- van minstens 12 uur: 95 pro- Kans op een geheel droog et maal: 80 procent. 2 °°z zaterdag: aantal uren zon: Min. temp.:"omstreeks nor- Zijn functie is overgedragen m J ™m. temp omstreeks nor vaandrig W. de Milliano. Vflv«, Max. temp.: 0 tot 4 graden bo- achtte zoals eerder gemetó nod normaa,l- Kans op een droge pe- groepsleider J. P. 71"Öuwendijk Jcente van minstens 12 uur: 90 pro- tijd gekomen zijn taak over te^maail- een goheél droog et- 60 procent:

de Stem | 1970 | | pagina 2