Plan voor film over Land van Saeftinghe AFSCHEID VAN ZWEMSEIZOEN met d( Veel gewonden in weekendverkeer PROMENADE IN GOES OPEN B EN WMIDDELBURG Beperk invallende ambtenaren van burgerlijke stand Bij meei BELASTINGEN HOGER IN BORSELE Kapseizende bak verloor mechanische schop Voorstel b. en w. Bosch kapel Ie ^«"oenendiik INBRAAK IN NS-STATION MIDDELBURG Afscheid van pastoor Deenen FEEST IN OOSTBURG Zaamslag Jubileum van transportbedrijf Inbraak in bar snel opgelost VANDAAG Tentoonstellingen >"er neuzen slip geraakt eranderlijk MAANDAG 14 SEPTEMBER 1970 (Van een onzer verslaggevers) BORSELE Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een verhoging van de straat- en riool belasting en een verhoging van de opcenten personele belasting goed te keuren. Dit in verband met de slech te financiële positie van de gemeen te. j Ook voor het nieuwe jaar zijn de verwachtingen van het college niet optimistisch. Daarom zal een beroep moeten worden gedaan op de minis ter van Binnenlandse Zaken om in aanmerking te komen voor een extra- bijdrage uit het gemeentefonds. De gemeente is dan echter ver plicht de eigen inkomstenheffing aan te passen aan het door de minister gestelde peil. Bij verhoging van de straatbelas ting van 22 naar 23 procent kan een meeropbrengst aan straatbelasting van globaal f 9000,- worden ver wacht. In z'n geheel zou dan een be drag van f 205.000,- aan straatbelas ting binnenkomen. Bij verhoging van de rioolbelasting wordt 'een meeropbrengst verkregen van f 9730,-. In toaal aan rioolbelas- ting komt binnen f 148.730,-. De verhoging van de opcenten per sonele belasting van 220 naar 230 le vert f 6310,- op. In totaal aan perso nele belasting komt f 145.130,- bin-; nen. De totale meeropbrengst be draagt f 25040.-. Kermisschieting In het café can de heer A. Stallaert in Boschkapelle werd een schieting gehouden, waar aan 78 schutters deelnamen. De uit slag was: Wip een: Hoge vogel: B. de Waal, Sluiskil. Eerste zijvogel: J. de Waal, Ossenisse- Tweede zijvogel: (Bij loting) R. Hermans, Ossenisse. Wip twee: Hoge vogel: W. Pauwels, Axel. Eerste zijvogel: J. de Waal, Ossenisse. Tweede zijvogel: J. Lau rens, Terhole. Grootste aantal kleine vogels met zes stuks, P. Schelfhaut te Lamswaarde. Meeste kleine vo gels op wip een: Jos. Lauers, Terho le. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. De Stichting Het Zeeuwse Landschap heeft het voornemen om door de cineast-auteur J. van de Kam een film te laten vervaardigen over het Land van Saeftinghe. Met de vervaardi ging van deze rolprent, die op 16 mm kleurenfilm zal worden opge- uomen, is een bedrag gemoeid van ongeveer 25.000 gulden. Om aan de benodigde financieii te komen heeft de stichting Het Zeeuwse Landschap een beroep ge daan op Dow-Chemical in Terneuzen en op de commissie voor historie en iatuurwetenschappen van de Zeeuwse Culturele Raad. Ook aan het provinciaal bestuur is een bij drage in de kosten (f 5.000,-) ge vraagd. Het Zeeuwse college van GS heeft Provinciale Staten geadviseerd deze vijfduizend gulden toe te wij zen. GS heeft daarbij de volgende mo tivering: als het Land van Saefting he ooit zal worden ingedijkt en geindustrialiseerd, dan is een docu mentaire film over dit unieke na- uurlandschap van onschatbare vaarde voor het nageslacht. Als het liet tot indijking zou komen, dan al, aldus GS zo'n film uit natuur wetenschappelijk oogpunt en om educatieve redenen een functie kun nen hebben en in het geheel van de voorlichting over de provincie een rol kunnen spelen. Het is de bedoe- 'ing dat de afdeling voorlichting van de provincie een copie van de film krijgt, die door deze afdeling, net als de andere Zeelandfilms, in rou latie kan worden gebracht. De betrokken cineast heeft veel ervaring met het maken van natuur films en bezit zelfs aldus een advies van de Zeeuwse Culturele Raad een 'avifaimaal invoelingsvermogen'. Be halve Dow, de ZCR en de provincie Zeeland, zal ook het Anjerfonds een bijdrage in de kosten van de film geven. Schieting Concordia De schut- terssociëteit „Concordia" hield in café ,De Groene Molen" een schieting, waaraan 57 schutters deelnamen. De uitslag was: Wip een: Hoge vogel R. Kind te Koewacht Eerste zij vogel E. Pauwels, Axel. Tweede zij vogel, J. de Waal, Ossenisse. Wip twee: Hoge vogel E- Pauwels. Tweede zij- vogel C. Pauwels. Eerste zijvogel J. Pauwels allen te Kloosterzande. Grootste aantal kleine vogels met vier stuks J. Hiel te Kloosterzande. (Van onze correspondenten) HULST Op pen kruispunt van Rijksweg 60 zijn zondag vier perso nen gewond geraakt toen de be stuurder W. van B. uit Heikant geen voorrang verleende aan een Belgi sche personenauto. B. werd uit de auto geslingerd en zwaar gewond. De drie inzittenden van de Belgi sche auto, allen afkomstig uit Merk- sem, werden ook gewond. Alle ge wonden werden naar het St.-Liduina ziekenhuis in Hulst gebracht. De eerste hulp werd verleend door de doktoren J. G. Niesten en J. F. Casparie uit Hulst. Beide auto's werden totaal vernield Zaterdagavond werd de heer B.B. uit Hulst zwaar gewond, toen hij met zijn auto op de provinciale weg Zaamslag-Terhole ter hoogte van Stoppeldijk-veer in een slip raakte en tegen een boom botste. B. zat bekneld in het wrak van zijn auto- Met een tractor moest de auto eerst losgetrokken worden, voordat B. kon worden bevrijd. Dokter C. Verboom uit Zaamslag verleende eerste hulD. De zwaargewonde bestuurder werd overgebracht naar het St.-Liduuia- ziekenhuis in Hulst. Op rijksweg 58 werd J. de M uit Goes zwaar gewond, toen hij op rijksweg 58 ter hoogte van Luchten - burg slipte. De M. reed zaterdag nacht met hoge snelheid richting Goes, toen hij de macht over het stuur verloor. De wagen kwam in de berm, vloog door een paar greppels en sloeg over de kop. Een mede-in zittende. P. J. H. uit Goes werd eveneens gewond. De beide gewon- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de nacht van zaterdag op zondag hebben een of meer onbekenden een Inbraak ge pleegd in het plaa-tskaartenkantoor van het station van de NS aan de Kanaalweg te Middelburg. De da ders hebben zich toegang tot het gebouw verschaft door aan de per ronzijde een ruit in te slaan. In het personeelsverblijf werden verschil lende kastjes opengebroken- De buit van de ongenode gast(en) bedroeg 17 gulden, zijnde het koffiegeld van het personeel. Van de daders ont breekt elk spoor. In dezelfde nacht ontdekte een Middelburger achter het winkelpand van V. en D. een verdachte figuur, die zich bij een van de achteringan gen ophield. De man waarschuwde de politie, doch toen deze arriveerde was de vogel gevlogen. Houtsplin ters op de grond vormden een aan wijzing dat hier een poging tot in braak was gepleegd. den werden per ambulance naar het Bergzicht ziekenhuis vervoerd" In de nacht van vrijdag op zater dag is de fietser J.H.K- uit Rilland- Bath op de Batseweg van achteren aangereden door een personenauto, bestuurd door A. de W. K. werd van de fiets in de sloot geslingerd en liep een schouderbladbreuk en een lichte hersenschudding op. Hij werd naar het Bergzichtziekenhuis ge bracht. Op de rijksweg in Eede kwamen twee personenauto's met elkaar in botsing. De heer P.S. wilde achter een stilstaande file keren en werd met zijn auto aangereden door de heer G. uit Aardenburg. Er was alleen materiële schade. Materiële schade was er ook in Terneuzen toen P.H. de J. uit Terneuzen na in een file geparkeerd gestaan te heb ben aan het Zuiderdok de weg op reed Hij werd aangereden door P. de B. uit Hóek- (Van een onzer verslaggevers) HOOFDPLAAT Afgelopen zon dag heeft pastoor H.J. Deenen af scheid genomen van zijn parochie Hoofdplaat, waar hij bijna 17 jaar pastoor is geweest. Pastoor Deenen droeg zelf de laatste heilige mis op. Deze jongerenmis werd gezongen door het dameskoor en het gemengd jeugdkoor van Hoofdplaat, begeleid door het elektronisch orgel bespeeld door G. Soulimans en slagwerk door H. de Ruysscher. De mis werd zeer druk bezocht. Aan het einde werden woorden van dank gesproken door de heer P. Hamelinck. voormalig onderwijzer van de St.-Jozefschool en de heer F. Thomaes. secretaris van het r.-k. kerkbestuur. Hierna sprak de heer J. van den Ameele. ouderling van de Ned. Herv. kerk. Hij was er trots op dat de Neder lands Hervormde kerk voor de rooms-katholieken tijdens de restau ratie van hun eigen kerk in 1962 wijk open mocht staan. In zijn dank woord zei pastoor Deenen dat ka pelaan Buyze uit IJzendijke hem zal opvolgen. Tijdens de zeer druk be zochte receptie op de pastorie kreeg pastoor Deenen namens de parochia nen een stereo-installatie aangebo den. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN-WEMELDINGE Gistermiddag omstreeks twaalf uur werd de assistentie van het politie vaartuig RP-10 ingeroepen omdat een bak die in gebruik is bij het leggen van een hoogspanningskabel voor de PZEM door de Westerschel- de, zware slagzij maakte. De bak lag in de Zuid-Grevelin- gen ter hoogte van Ellewoutsdijk. De bak, eigendom van de firma Visser, uit Papendrecht was door de sterke wind gaan kapseizen en had daarbij een mechanische schop die op het dek stond, verloren. Bij een eerste bergingspoging, ondernomen :m een onzer verslaggevers) GOES Op de meest geëigende vijze is de Deltapromenade in het -entrum van Goes zaterdag door mrgemeester Huber geopend. Nadat het lint was doorgeknipt paradeerde de burgemeester vergezeld van de bestuursleden van de Stichting Lan ge Kerkstraat-Klokstraat, en vele belangstellenden die de promenade al hadden geannexeerd door de wandelstraat. Bij een dergelijke ge beurtenis behoren veel loftuitingen, die hoofdzakelijk werden toege zwaaid aan de initiatiefnemers. De rijksmiddenstandsconsulent in Zee land, de heer Costanje, uit Goes vond de totstandkoming van de Del tapromenade een mijlpaal in het Goese middenstandsleven. Hij pleit te voor een verdere verbetering van de verstandhouding tussen gemeen tebestuur en de middenstanders. Hij zag graag een commissie van over leg van de Goese middenstnndscen trale, bedrijfsleven en gemeente in gesteld om gemeenschappeli'ke pro blemen tot een oplossing te brengen Naar verluidt zal binnenkort in Middelburg eveneens een promena de komen, alleen van kleinere afme tingen dan die in Goes (Van onze correspondent) OOSTBURG Vrijdagavond is het uitgebreide feestprogramma be gonnen ter opluistering van het 50- jarig bestaan van de Rijksscholenge meenschap Koningin Wilhelmina. Gestart werd met een „permanent progressief concert", waaraan mede werkten Theo Loeven cs., Geoffrey door vaartuigen var de gebroeders Madge piano, het ensemble Evert Muller uit Terneuzen, sloeg de bak- om en zonk. Bij een hernieuwde bergingsoperatie kon de bak weern naar de oppervlakte worden ge-1 bracht. Vandaag zal men trachten de me chanische schop te bergen. De ma chine staat op een zandplaat die bij ïaag water droog komt te staan. De bergers van de n.v. gebroeders Mul ler hopen de motor van de machine; te kunnen starten en hem op eigen' kracht weer op de bak te kunnen rijden. Viswedstrijd De hengelaarsver- eniging „Sport en Ontspanning" in Zaamslag heeft zaterdag op de Wes- terschelde nabij de Eendracht een clubwedstrijd voor leden gehouden. De vangst was zeer matig. De uit slag was: 1. C. van Alten, 116 pun ten, 2. A. de Pooter, 106; 3. J. de Bruijne, 87. 4. B. Taalman. 78. van Trigt en Ferene Hutyra, in de bovenzaal van het raadhuis. In de benedenzaal trad de popgroep Beau tiful Idaho op. Er was veel belang stelling. In het kader der winkeliersaetie werden de feestelijkheden zaterdag voortgezet. Om 2 en 5 uur maakte de drumband van de Oostburgse harmonie een rondgang door Oost burg, voorafgegaan door het Middel burgse majorettenpeleton Ditrich. Het peleton gaf onder het bejaar dentehuis De Burcht begeleid door de drumband een mars-demonstra tie. Ook de kunstwielrijdersvereni ging (uniek in Nederland) De Hei debloem uit Heerlerheide toonde haar kunnen. Onder begeleiding van Otto van den Burg werd door 45 jongens en meisjes een ruim een uur durende show gegeven, waarbij zowel de individuele als teampresta ties bij oud en jong zeer in de smaak vielen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het Middel burgse college van b. en w. heeft de gemeenteraad een nota toegestuurd, waarin wordt aangedrongen op eni ge beperking bij het ad hoe uitoefe nen van de functie van ambtenaar der burgerlijke stand door raadsle den. Het gebeurt in Middelburg vrij regelmatig d-at het raadslid mevrouw Van de Boogert-Selhorst als ambte naar van de burgerlijke stand op treedt. Zij doet dit in gevallen dat familieleden of kennissen van haar elkaar het jawoord willen toeroepen. Mevrouw Van de Boogert zit blijk baar nogal ruim in haar kennissen, want het is bijna traditie dat er eens per kwartaal een raadsvoorstel aan de orde komt, waarin wordt voorgesteld om mevrouw Van de Boogert voor de duur van een dag te benoemen tot ambtenaar van de burgerlijke stand Daarmee is een nogal omslachtige procedure gemoeid, waaronder een beëdiging door de arrondissements rechtbank, een aanstelling als amb tenaar van de burgerlijke stand en (na de plechtigheid) een ontslag als- zodanig- In de laatste raadsvergade ring stelde een der leden voor om mevrouw Van de Boogert en andere raadsleden met een trouwlustige kennissenkring maar meteen voor de duur van hun raadslidmaatschap tot ambtenaar der burgerlijke stand te benoemen In hun nota zeggen b. en w dat zij een beetje bevreesd zijn dat het ambtenaar-zijn voor één dag een modeverschijnsel wordt „Hei amb tenaar-zijn voor één dag zal leiden tot precedenten Wanneer uit de burgerij verzoeken van dezelfde strekking tot ons zouden komen, zouden wij, gelet op de precedenten, geen principiële gronden kunnen aanvoeren om aan die verzoeken medewerking te onthouden" Het college wijst er bovendien op, dat Middelburg drie gekwalificeerde ambtenaren van de burgerlijke stand heeft. Het kan voor deze men sen vervelend zijn om bij tijd en wijle voor een half uurtje het veld te ruimen voor een ambtenaar-uit- liefhebberij. Tenslotte stellen b. en w. de raad voor om zich bij het doen van ver zoeken om ambtenaar voor een dag te mogen zijn, tot het uiterste te beperken Alleen ais het huwelijken van zeer persoonlijke relaties be treft (eigen familie) dan is het mo gelijk dat een raadslid als a mbte- naar van de burgerlijke stand op treedt. Om dit mogelijk te maken zonder dat elke keer de procedure van beëdiging voor de rechtbank nodig is, stellen b. en w. voor om de -aadsleden die een aantal huwelij ken in hun familie in het vooruit zicht hebben, meteen maar voor de gehele duur van hun zittingsperiode tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand te benoemen. Deze ere-ambtenaren zullen echter een verklaring moeten tekenen dat zij van hun bevoegdheid alleen gebruik zullen maken als het gaat om de voltrekking van het huwelijk van een familielid. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Met een opzien barend défilé van ruim tachtig vrachtauto's heeft de n.v. Verbrugge en De Meijer Internationaal Weg transport in Terneuzen het 12,5-jarig bestaan luister bijgezet. De kilome terslange stoet transportwagens trok bij het hoofdkantoor van de firma aan de Industrieweg voorbij aan burgemeester J. C. Aschoff, verte genwoordigers van de Kamers van Koophandel, de Verkeersinspectie en andere genodigden In de garage van het bedrijf werd een receptie gehouden tijdens welke de grond legger van de n.v. de heer A. J. Verbrugge veel lof werd toege zwaaid. Woorden van waardering werden uitgesproken door de heer H. A. M. A. de Meijer, president- commissaris, die van een belangrij ke mijlpaal gewaagde en burge meester Aschoff die onder de in druk was van het getoonde rijdend materieel. De karavaan van vrachtauto's trok onder grote belangstelling door de kanaalzone, hier en daar het verkeer volledig lamleggend. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zondagmiddag werd in het Schelde-bad te Terneu zen als afsluiting van het seizoen een groot zwemfeest georgani seerd door de zwem- en poiovereni-) ging De Schelde, De Braakman, de onderwaterclub van Dow Chemical en de reddingsbrigade, waaraan ook •en aantal gemeente-personeelsleden un medewerking gaven. De belang- 'elling van de zijde van het publiek voor dit afscheidsfeest was bijzonder groot. Niet alleen uit Terneuzen maar ook uit de woonkernen Hoek, Bier vliet en Zaamslag waren er vele be zoekers. Er waren vele wedstrijden en demonstraties waaronder sprietlo- pen, mastklimmen, waterloopestafet tes, capriolen van de hoge sprnig- plank, vlotgevechten en demonstra ties met duikapparaten. Er was ook een verkleedwedstrijd voor kinderen waaraan aantrekkelijke prijzen ver bonden waren. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De Vlissingse re cherche heeft gisteren een goede slag geslagen met de aanhouding van de 23-jarige J. v. B uit Deven ter. Deze man had zich in de na nacht van zaterdag via de bierkelder toegang weten te verschaffen tot een bar in de Nieuwstraat, waarvan hij een regelmatig bezoeker was. Zijn nachtelijk bezoek leverde hem een buit van f 1500,- op. Reeds gistermiddag kon de Vlissingse re cherche de man arresteren. Het ge stolen bedrag bevond zich nog prak tisch volledig in zijn bezit. Van B. was pas veertien dagen in Vlissin- gen, waar hij bij een koppelbaas werkte. Toen de Vlissingse recher che van B. wat nader aan de tand voelde, en informaties in diens woonplaats inwon, bleek dat de man ook in Deventer van verschillende delicten wordt verdacht. VOETBAL Leo van der Kroft is iangewezen als scheidsrechter voor ie wedstrijd FC Köln-FC Sedan (Fr.) iie dinsdag in Keulen zal worden ge speeld in de eerste ronde van het toernooi om de Runners-Up Cup. Grensrechter zijn C. J. R. Corver en G. J. Klaassens. eerst Films GOES Grand 20 uur: Helden zonder glorie 14 jaar HULST Bioscoopgebouw 20 uur 5 For Hell MIDDELBURG City 20 uur Helden sterven jong 14 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur The wild Bunch 18 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur De schutterige schutter a.l. VLISSINGEN Alhambra 20 uur: De onderwereld rekent altyd 18 jaar ANTWERPEN Quellin: Heintje: Eens zal de weer schijnen, a.l. Astrid: De lummels van de bank, 18 j. Odeon: La horse, 18 j. Rnoens: Woodstock, 18 j. Ambassades: Goodbye Columbia 18 j. Astra: Mash, 18 J. Capitole: De achtervolging, 18 j, Festa: De dingen van het leven, 18 j. Metro: Gladiatoren voor de vrijheid, 18 j. Pathé: Cable Hogue, 18 j. Rex. Rendez-vous-hotel Sanki Paul! 18 j. SavoySilvia en de liefde, 18 j. Scala: Het liefdesbed, 18 j. Vendome: Thérèse en Isabella, 18j GEN1 Capitole: Van Duinkerken tot i slag van Londen, a.l. Select: Arthur Rubinstein, de liefji van het leven, a.l. Century: De opstandeling, 18 j. Plaza: Ik, Nathalie, 18 j. Majestic: James Bond 007 tegen Dr. No, 18 j. Rex: Het bloed van de anderen, 18 J. Savoy: De abdis van Monza, 18j, ST.-NIKLAAS Scala: De nacht van D-day, a.l. Century: Airport, 18 j. Eden: Satyricon, 18 j. Renova: Pancho villa, 18 j. -elect: De abdis van Monza, 18 j, Toneel - Muziek - Dans .O CTERDAM De Doelen (Grote zaal) 20.15 un Presentatie Nieuwe Muziek (Gas deamus). Utrechts Symfonie Ot kest o.l.v. Paul Hupperts. Sok Frans Brüggen (fluit). St.-Laurenskerk 20.15 uur Concert door koor van professora en leraren van de universiteit va Bratislava m.m.v. Rotterdamse k ren. WTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg 20 uur .Zevende gebod - Steel wat min Ier" van Dario Fo Schietingen BOSCHKAPELLE A. Stallaart 15 uur CLINGE G. Drumont 15 uur DE KLINGE (B) René Geldermans 15 uur NIEUW-NAMEN R. van Waterschoot 14.30 uur Th. Praet 15 uur Diversen VIEUW-NAMEN R. van Waterschoot 19.30 uur Prijskaarting t)pg. voor deze rubriek tel. 01180- 7438 of postbus 116 in Middelbufy OOMBURG Badhotel, Domburgseweg Expo» tie schilderijen van Ernst Joach® (t.m. 14 sept.). Dag. van 9—21 uw- MIDDELBURG Voorm. Vleeshal stadhuis: Exposi tie werk van Louis Heijmans ft 27 sept.). Ma. t.m. vrij. van 14- 18, zat. 10—18 en zon. van 14- 17 uur. Miniatuur Walcheren: (t.m. 27 sept van 918 uur. ROTTERDAM Maritiem Museum. Burg. s'Jaco» plein 8. Expositie „En de have' groeide voort, 19451970" (t.m. 44 sept.). Dag. van 10—17 uur van 11—17 uur. Roet. Kunststichting, Zuidplein- Expositie Teruo Onuma, schil® rijen en gouaches (t.m. 29 sept) Werkd 10—17. zon. van 12—11" ST.-ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Tentoo» stelling schilderijen van Jos en schilderijen en beeldhouwwer v. J de Meester de Betzenbrouo Geopend dag. 1012 en 14—H (tot 15 sept.). VEEKE Schotse huizen: Expositie Step Mi'izenski, houtgravures, boek illustraties, gelegenheidsgrafiek (tm. 15 sept.). (Van een onzer verslag TILBURG Wanneer er weei Lid komt in de PvdA is DS 'Tl niraties op te geven en terugl mening van de Eindhovense el enden, die zaterdag afscheid nS clie politiek. Het gewest NoJ PvdA had voor dit afscheid e ivestelijke vergadering belegd ii oud-strijder Van Lienden, dij itenwisseiing zijn zetel als Bra li op grond van zijn leeftijd bescl >Id, zijn „politiek testament" o; Behalve een boeiende in al zi, 'iikwekkende terugblik op zijn' irken als socialist, een reeks val 1913 begon met plakken voor MER1KZEE Gemeentemuseum: Expositie scheepsmodellen, aardewerk, selein (t.m. 30 okt.). Ma. t.m. 10—12 en 13.30—16.30 uur. "''uitzichten voor ksdag en woens Si opgesteld door 1 KNMI op zon Prijskaarting In café ^^TS^andeVlijlT' weer „n Terneuzen werd een prijskaarti** gehouden. De uitslag hiervan was: gehouden. De uitslag niervan w«- ,en en on B. Kasteleijn- 2 J. Pauwels beid rn temnera- Terneuzen 3. J. Bakx. Vlissingen- rempeia J. Hamelink, Terneuzen. (Van onze SCHUDDEBEURS/BREDA/T relopen weekeinde alleen al ir den gevallen. Het ernstigste het Zeeuwse Schuddebeurs (gi de dood vonden in een sport n Brabant waren de wegen v| sver vijf doden t.g.v. verkeer: !en kleine familiereünie te Noori twe is gistermiddag in een tragi geëindigd. Drie mannelijke b kers werden uitgenodigd ee efril te maken in de sportwager een der gasten, de 30-jarige E M. uit Roermond. Op de KIoos- «eg in Schuddebeurs kwam de rlivagen in een linkerbocht in !ilijkheden. De auto schoot reclit- reed door een bietenveld, ng over een droge sloot en kwam; lieuw in een bouwland en eenj it terecht. ii-ie inzittenden, de 38-jarige A. iblom, de 41-jarige L. G. Bijl, bei- uit Rotterdam, en de 34-jarigd 5. Schreuder uit Delft kwamen ij om het leven. De bestuurder gewond. De lichamen van de '(«gelukte mannen en de gewonde overgebracht naar het Rode lis-ziekenhuis in Zierikzee. Aan- (omen wordt, dat het ongeluk is ilaan doordat de bewuste gevaar bocht met te grote snelheid rd genomen. )e 20-jarige J. J. Nijpijes uit Wil- ïstad is in de nacht van zaterdag zondag in zijn woonplaats ten ge- ge van een slip met zijn auto deden. Hij reed op het Steenpad vermoedelijk ten gevolge van de irgang van het wegdek van ste- i in keien raakte hij in een slip. 1 slachtoffer ramde eerst twee bo- n en schoot daarna in een sloot, werd door de voorruit geslingerd kwam onder een duiker terecht, ïstanders konden hem nog levend wal krijgen, maar korte tijd overleed hij ter plaatse, 'e 41-jarige E. C. R. uit Hilvaren- k heeft volgens de rijkspolitie een busje de personenauto van 41-jarige mevrouw M. T. Groe- uit Breda geramd op de Esbeek- eg in Hilvarenbeek, waardoor de uw is overleden. De bestuurder bet busje zou onder invloed van "hol hebben gereden. Bovendien rijn busje met gladde banden 'ben gereden. zou in een bocht van de weg 'ben afgeremd, waardoor hij in slip raakte. Uit de andere rich- naderde op dat moment de auto oe vrouw. Ze liep ernstig her letsel op. Bij aankomst in het St.- subelhziekenhuis te Tilburg was "verleden. Haar 3-jarig dochtertje '4 licht gewond. 68-jarige C. van OverVeld, die 'ge week in Wernhout door een :1" aangereden, is zaterdag in 1 Bredaas ziekenhuis aan zijn ver velingen overleden. nu en dan Morgen, dinsdag 15 septemW Bergen op Zoom: 3.23 en 15.43- Hansweert: 2.43 en 14.53 Made-Drimmelen: 6-08 en 18.12. Terneuzen: 2.07 en 14.15. Vlissingen: 1.35 en 13.47. Wemeldinge: 3.13 en 15.33 j ,eer?vooruitzichten in cijfers ge leld over Nederland. Voor dins- Aantal urenen zon: 2 tot 8. Min. P-- omstreeks normaal. Max. ,p': omstreeks normaal. Kans op droge periode van minstens 12 procent. Kans op een geheel 80 'oor etmaal: 50 procent. woensdag: Aantal uren zon: O T\/r liQJHCU cx* LUJ1. vo„ bemp.: nut tot 4 graden normaal. Max. éelis temp.: om- kr- normaal. Kans op een droge nt 1? Van m'nst,ens 12 uur: 80 pro- aai. CAans °P eer>- geheel droog et- P1- "0 procent.

de Stem | 1970 | | pagina 2