Post kwam terug in Oosterhout VAN KILSDONK EERSTE IN LUNET-RONDE Breur verraste in Kruisland Koeken was sterk in koers Rucphen Dinteloord deelde de punten met Roda Boy! Caballero-renners in Ronde van het Noorden uit de strijd genomen Winst herei Walcheren Breda won van Tilburg femina opent VERRASSING kies uw sportster en prijzen r marathon i Cees van Bragt twee maal eerste Zaterdagvoetbal KNVB in de nieuwe Ahoy'-hal Zuidplein Frans Schoofs ere-lid van NTTB GEEN AFST1 J LP VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 14 SEPTEMBER 1970 Finale van de demy-koers in Oosterhout. Peter Pos t (voorgrond) rijdend achter De Boevere beloert zijn directe rivaal Theo Verschueren, achter Noppie Koch. Links Duyndam (met Hoefs) en als laatste man Oudkerk (achter Harm Smits). (Van onze sportredactie) OOSTERHOUT. Hij was 34 jaar en kon zich keizer noemen. Als een vorst regeerde hij de wie lerbanen. Hoe lang nog, vroeg men zich af, kan hij optornen te gen de kracht van het opkomend jeugdig talent? Een vraag, die in het voorjaar een plotseling ant woord kreeg, toen Peter Post een zware operatie aan zijn zitvlak onderging. Gisteren, zondag 13 september, was hjj er weer. Als vanouds. Met de fiets en met de bloemen. Peter Post, 36 jaar, was weer opgeklom men naar de hoogste trede van het ereschavot. De wilskracht van „IJzeren Peter" had gezegevierd. Gisteren, tijdens de profkoers achter dernies in Oosterhout, plukte Peter Post de eerste bloe men van zijn wilskracht. „Nee, mijn oude vorm heb ik nog niet terug". Peter Post keek enigs zins strak voor zich uit- „Zover ben ik nog niet. Dat zal me nog heel wat training kosten". Toch boekte Post in Oosterhout een magnifieke overwinning door de Zeeuwsch-Vlaamse Belg Theo Ver schueren, toch ook niet de eerste de beste, in een felle strijd te verslaan. „Dat kwam door mijn routine. Twee weken geleden, in Rotterdam op de Coolsingel, werd ik tweede tijdens derniewedstrijden, achter Verschue ren. Ik was een dikke maand aan het trainen en kreeg in het begin al een paar ferme tikken. Nu kon ik die opvangen en met mijn routine kon ik op het laatst winnen. In de laatste beslissende serie schoot ik een aantal ronden voor het einde weg. Verschueren kwam wel bij, maar dat kostte hem zoveel inspan ning dat hij aan kracht moest inboe ten voor de eindsprint". Spanning genoeg in Oosterhout, waar in het veld van tien derny- koppels vooral Post en Verschueren harde duels uitvochten. Zo hard zelfs dat Verschueren, die Post in de eerste serie had geklopt, in de tweede een protest indiende omdat Post van zijn lijn zou zijn afgewe ken en hem in de eindsprint had gehinderd. Dat protest werd echter niet toegekend en de derde serie zou dan ook de beslissing moeten brengen. Verrassend had ook Joop Zoete melk zich in de strijd gemengd door in de eerste serie als derde te eindi gen en de tweede zelfs te winnen. „Het gaat best goed. Ja, ik vind het heel aardig", gaf „de man achter Merckx in de Tour de France" als zijn mening over de demywedstrijd. „Nu kan ik nog koersen, maar in de winter moet ik het kalm aan doen. Volgend jaar immers moet ik me weer waarmaken. Op die tweede plaats in de Tour kan ik niet blijven teren". Zoetemelk kwam er echter in de beslissende serie niet aan te pas. Blijkbaar had hij te veel van zijn krachten gevergd. „Dat zit hem in de routine", verklaarde Peter Post. „Hij durft nog niet vlak achter de derny te rijden en daarom vang je meer wind en dat kost je kracht". De strijd tussen de groten was voorbehouden aan Post zelf en Ver schueren. Vier ronden voor het ein- de demarreerde de Amstelvener en alleen Verschueren kon in de ach tervolging gaan. In de voorlaatste ronde passeerde de man uit Sint- Jansteen Post zelfs. Verder weglo pen was er echter niet bij en in de laatste ronde zette Peter Post een eindsprint in, die Verschueren niet voldoende kon beantwoorden, Met een half wiel voorsprong drukte Post zijn wiel als eerste over de eind streep. De uitslagen. Profs: eerste serie: 1 Verschueren, 25 km. in 39,37, 2 Post, 3 Zoetemelk. Tweede serie: 1 Zoete melk, 25 km. in 39,25, 2 Post, 3 Verschueroe,. Derde serie: 1 Post, 25 km. in 39,23, 2 Verschueren, 3 Beu gels. Eindklassement: 1 Post, 28 punten, 2 Verschueren 27, 3 Zoete melk 23, 4 Oudkerk 21, 5 Beugels 15, 6 Rudolph 13, 7 Duyndam 12, 8 De Wit 10, 9 Bugdahl 10, 10 Proost 4. Nieuwelingen: 1 R. Kroep, Rotter dam, 40 km. in 1.15.40, 2 W- Hofste de, Weteringen, 3 K. Hoogendoom, Zwanenburg, 4 G. den Hartog, Alp hen a.d. Rijn, 5 H. Pronk, Scheve- ningen, 6 P. Rtwijk, De Kwakel, 7 H. Verburgt, Den Haag, 8 H. Versteeg, Wilnis, 9 W. Schuurhuizen, Rotter dam, 10 W. Brouwers, Rotterdam, 11 J. Smits, Rotterdam, 12 H. Broeren, Wilnis, 13 C. Scheepers, Veldhoven, 14 A. v. Herk, Berkel, 15 J. Brui- nings, Reusel- Adspiranten: 1 A. Prinsen, Ra-ams- donksveer, 25 km. in 41.29, 2 J. Akkermans, Zevenbergen, 3 J. Da- men, Ulvenhout, 4 M. Kalkman, Den Haag 5 T. de Brabander, Honselers- dijk, 6 J. v. Vliet, Honselersdijk, 7 G. v. d. Werf, Westzaan, 8 W. Tige- laar. Zaandam, 9 J. Dirkse, Reusel, 10 G. ter Linde, Roermond. Dames: 1 B. Hage, St. Maartens dijk, 25 km. in 39,37, 2 K- Hage, St. Maartensdijk, 3 Ch. Geerts, Nw. Vosselaar, 4 E. Helder, De Woude, 5 J. Röhe. Dortmund, 6 A. Lute, Cas- tricum, 7 T. v.d. Plaat, Geldermal- sen, 8 C. Donker, Krommenie, 9 M. Brinkhoff, Zevenaar, 10 Y. Goosens, Steenbergen. JO SIMONS. (ADVERTENTIE) ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DIT BLAD (Van onze sportredactie) BREDA Het buiige weer en de donkere wolken hebben de tiende Lunet-ronde in Breda beheerst. On der de gesel van het wisselende droog-nat en de windvlagen, die in de vrije hoeken van het parkoers op de renners neervielen, had het veld veel te lijden. Een voor een stapten ze af, vrijwel elke opgelopen achter stand was funest, want in deze herfst alleen terug te vechten was een zware, voor velen te zware, opgave, Vandaar dat de jury na 90 km. strijd nog ternauwernood de prijzen kon verdelen en twintig mannen over de streep zag gaan. Grootste pechvogel was ongetwij feld Ad de Jong uit Made, die lange tijd in de voorste gelederen had gestreden, maar uiteindelijk de strijd tegen het weer en de pech niet kon volhouden en vroegtijdig de tot dan toe succesvolle strijd moest staken. Henk van Dongen, Ton Damen en Henk Prinsen gaven ook lang de toon aan, maar het sterke drietal moest het hoofd bui gen toen een ronde of tien voor het einde de Mierlo-Houter Van Kils- donk vanuit tweede stelling aan een verrassend sterke opmars begon, die hem aan de leiding bracht. Van Kilsdonk zette door en zijn voorsprong op een tweetal achter volgers, Ton Damen, die bijzonder actief was. en Frank van der Goes groeide zienderogen. Bij het pas seren van de eindstreep was deze zelfs uitgelopen tot 40 seconden. Van der Goes en Damen zou in laatste instantie zelfs nog de tweede plaats ontgaan, want Cees van Don gen zette in de voorlaatste ronde ren opmars in, die hem zelfs voorbij lit tweetal bracht. Uitslagen amaterus: 1 H. van Kils- lonk, Mierlo-Hout, 90 km. in 2 10.23, 1 C. van Dongen, Oud-Gastel op 40 H. van Kilsdonk gaat hier zege vierend over de streep bij de ama teurs in de Lunet-ronde. sec., 3 Fr. v. d. Goes, Rotterdam, 4 T. Damen, Ulvenhout, 5 H. v. Don gen, Prinsenbeek, 6 H. Prinsen, Hank, 7 H. v. Groezen, Made, 8 Th. Joore, Raamsdonksveer 9 K. v. d. Pluijm, Made, 10 J. Nijhoff, Den Ham, 11 P. Franken, Oosterhout, 12 W. Dielemans, Prinsenbeek, 13 W. Smeekens, Gilze-Rijen, 14 J. Coore- mans, Breda, 15 A. v. Gurp, Breda, 16 M. v. d. Heuvel, Helvoirt, 17 B. ter Harmsel, Lage Zwaluwe, 18 J. de Bruijn, Sprundel, 19 P. v. Gurp, Breda, 20 M. Brouwers, St. Wille- brord. Adspiranten: 1 F. Pirard, Breda, 25 km. in 38.45, 2 J. Damen, Ulven hout, 3 F. v. Gils, Geldrop, 4 P. v. Lieshout, Breugel, 5 R. Brabers, Til burg, 6 J. Schipperen, Prinsenbeek, 7 H. Goeijers, Ulvenhout, 8 P. v. Kollenburg, Sittard, 9 S. W. Derijck, St. Willebrord, 10 A. Goos, Prinsen beek, beek. ners Cees Rentmeester, Henk Benja mins en Jan Krekels zijn na de 4e etappe van de 5-daagse Franse weg wedstrijd de Ronde van 't Noorden uit de strijd genomen. Ze reden op zeventig kilo meter van de finish plat en namen een wiel aan van Jan Nolten, die ditmaal als ploegleider voor Willem n fungeerde. De Caballero-ploeglei- der Gerrit Peeters was op dat mo ment niet in de buurt. Ondanks protesten hield de jury, die de ren ners aanvankelijk met vijftig francs had beboet, voet bij stnk. Vooral voor Rentmeester, die als zevende eindigde en als beste Ne derlander op de vijfde plaats in het algemeen klassement stond, bete kende dit een geduchte streep door de rekening. De Belg Hooyberghs, die al leider van het algemeen klassement was, won de vierde etappe. De vijfde en laatste etappe leverde een overwin ning op voor de Belg Verbeeck. Dolman eindigde als negende, Har- rie Jansen werd tiende (beiden op tien seconden). Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1 Hooyberghs (Bel.) 24 uur 23 minuten en 10 seconden, op 4 minuten en 1 seconde: 2 Catieau (Fra.), 3 Leblanc (Fra.), 4 Tschan (Wdl.), 5 Hutsebaut (Bel.), 6 De Boever (Bel.), 7 Verbeeck (Bel.), 8 Van Clooster (Bel.), 9 Harrie Jansen (op 7.00), 10 Dolman (op 7.11). (Van onze wielersportmedewer ker) KRUISLAND Het was zeven tien jaar geleden dat Kruisland voor het laatst op de wielerkalender prijkte. Bij de amateurs speelde de regen ook parten. Het rennersveld werd snel gedund. De beslissende ont snapping viel reeds in het eerste koersgedeelte, toen Cees van Boste- len en Hans Hellemons wegspron gen. Kas Fictorie Rien van Brussel, en Ron Bakker draafden gemakke lijk naar het leidersduo, terwijl Hans Koot op zijn eentje het gat dichttrapte. Zes renners kwamen door deze ontsnapping aan de lei ding. Goed samenwerkend bouwden zij aan een veilige voorsprong. Tegenaanvallen van Bert Broere, Henk Stander en Piet Franken wa ren gedoemd te mislukken. Ook Adri Coppens probeerde een solo, maar hij faalde eveneens. Beter de den het Jan Huyps en de Schiedam mer Jan Breur, die in een formida bele achtervolging aan de achter stand knaagden. Zij slaagden erin bij de zes vluchters te' komen. Het leidersgroepje viel even stil, zodat Huyps en Breur op adem kon den komen. De rappe mannen Ron Bakker en Hans Koot beloerden Jan Huyps en Kaas Fictorie, omdat de kansen van deze laatste twee in een ontsnapping lagen. Ze haddenechter buiten Jan Breur gerekend. De Schiedamse renner profiteerde van de rivaliteit en maakte in de laatste ronde van 1000 meter een gaatje. Hij werd overwinnaar op onver- wachtte wijze; het was zijn eerste van dit gevorderde seizoen. Het peloton kwam in de slotfase nog dicht bij het achttal onder im puls van Stander, Visser en Broere. De gedunde grote groep kwam ech ter tachtig meter te kort. De uitslagen: amateurs: 1 J. Breur Schiedam, 80 km in 2 4.57 uur: 2 H. Koot, Eindhoven; 3 R. Bakker Haar lem, 4 H. Hellemons Roosendaal, 5 J. Huyps, Heerle, 6 K Fictorie, Ber gen op Zoom, 7 C. van Bostelen Halsteren, 8 R. van Brussel, Melis sant; 9 H. Stander, Oude Tonge; 10 G. Zantingh Rijssenhout, 11 B. Broere Oudenbosch, 12 A. Visser Den Haag. 13 J. Joosen Made, 14 A. Coppens Moerstraten; 15 B. Slings Alblasserdam: 16 P. Heesbeen, Oos terhout; 17 C. Kortsmit Zevenber gen; 18 W. Westdorp Heinkenszand: 19 C. van de Berge St. Maartens dijk: 20 P. Hobo Zuilichem. Nieuwelingen: 1 A. Dubbeld Mid- delharnis, 65 km in 1.41.33 uur; 2 L. Pots Deurne: 3 A. Oprins Gilze; 4 A. Dekkers Udenhout; 5 J. Akker- mans Nieuw Vossemeer; 6 C. de Looze Haarlem: 7 Chr. van de Bergh Kruisland: 8 J. van Dijk Ulvenhout; 9 J. van Hooff Roosendaal; 10 J. Luyten Chaam; 11 R. Buurstede St. Willebrord; 12 J. Hellemons Halste ren; 13 J. Luysterburg Nieuw Vos semeer; 14 K. Stoetjesdijk St. Maar tensdijk; 15 B. Pots Deurne. Adspiranten: 1 J. van de Reydt Schijndel; 30 km in 47.38 min.; 2 A. van de Steen, Etten-Leur; 3 J. Mar tens Hoeven; 4 J. Jonkens Oud Gas tel; 5 M. Melsen Roosendaal; 6 J. Maas Oudenbosch, 7 J. Gommers Roosendaal; 8 F. Brans Dordrecht; 9 G. Snoeren Oosterhout; 10 T. Gase Landsmeer. JAN JANSSEN is vijftiende gewor den in een wedstrijd heuvelklim op rand. De Fransman Delisle werd de Puy de Dome bij Clermont Fer- eerste, Merckx tweede. TINO TABAK won zaterdag de eerste etappe van de wedstrijd Pa- rijs-Vierzon-Thiers. Thijs de Koning werd derde, Popke Oosterhof vierde en Fedor den Hertog veertiende. De tweede etappe, zondag werd gewon nen door de Fransman Moliners. Ti- no Tabak en Fedor den Hertog ein digden als derde en vierde. Cees Priem werd achtste. KEES KOEKEN (Van onze sportredactie) BREDA De bij de nieuwelin gen rijdende Cees van Bragt uit Lage Zwaluwe heeft een succesvol weekeinde achter de rug. Zaterdag werd hij eerste in de ronde van Berkel (Zuid-Holland). Hij won de sprint van een groepje van drie man- Zondag werd Van Bragt op dezelfde wijze eerste in de ronde van Den Dungen. (Van onze voetbalmedewerker) BREDA In de derde klas Zuid van het zaterdagvoetbal is de strijd om de bovenste plaats tussen Dintel oord en Roda Boys in een gelijk spel geëindigd. Er was volop span ning in een forse, maar niet unfaire wedstrijd, waar Ekelmans de Hal- stenaren aan een voorsprong hielp, toen doelman Houtepen de gladde bal bij een belegering op zijn doel, wegstompte voor de voeten van een tegenstander. De Korte bad het ant woord gelijk klaar en besloot een van zijn vele gevaarlijke rushes met een mooi doelpunt, waar de uitste kende doelman Schreuders het ant woord op schuldig moest blijven. Na rust kon Dinteloord het wind- voordeel niet uitbuiten, al ontston den er gevaarlijke situaties voor het doel van Roda Boys. Met deze 11 uitslag konden beide partijen overi gens wel tevreden zijn. Good Luck, dat voor het begin van de wedstrijd tegen Rillandia, een minuut stilte in acht nam van wege het overlijden van de voorzit ter, liet er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Cor van Strien nam twee doelpunten voor zijn re kening en debutant A. Heijblom kopte nummer drie achter doelman Schouten. Het werd de derde neder laag in successie voor Rillandia. Wit-Zwart en BVC hebben een half uur staan wachten op de scheidsrechter, die niet op kwam dagen en konden onverrichterzake huiswaarts keren. Terneuzense Boys deed goed werk door bij Krabben- dijke de volle winst weg te halen en daarmee Krabbendijke de eerste ne derlaag toe te brengen- In de vierde klas A gaat debutant PTT (Breda) rustig verder met zijn overwinnin gen. Nu werd GDC aan de zegekar gebonden. De wedstrijd vond echter een voortijdig einde. Twee spelers van GDC werden het veld uitgezon den wegens herhaaldelijk bemoeien met de leiding, waarna het hele elftal van de Genderen Dromgelen Combinatie maar opstapte, maar toen hadden Luijken en Samson de Bredanaars al op volle winst gezet. Seolto herstelde zich prachtig te gen Veen. Maas, Tholenaars en Rit meester zorgden voor drie goals. Zwaluwse Boys ondervond de kracht van Nivo Sparta in Zaltbom- mel en moest met een kleine neder laag genoegen nemen. Rust Roest boekte zijn eerste overwinning oc Beatrix uit Den Bosch. In de vierde klas B valt de mon steroverwinning van Hoek op. De Koeijer en Kiel scoorden er rustig op los tegen WN en produceerden zes doelpunten waar VVN geen ant woord op had. Voorlopig kwam WHS aan de leiding door de moeilij ke uitwedstrijd bij Yerseke met 2 1 te winnen. De Witte en Dijkema schoten weer raak. AZVV deelde de punten met Chrislandia. Nieuwland speelde ook gelijk tegen Kapelle en Nieuwdorp moest in Kloetinge zijn meerdere erkennen. Debutant VCK gaf Wissenkerke een 20 nederlaag. In de tweede klas A herstelde zich De Meeuwen door Rijnsburgse Boys terug te wijzen- Daaf Francke en Van der Heijden scoorden ieder twee maal. Sprang boekte zijn derde overwinning door een doelpunt van Karei Paulides aangeboden door Grooteboers tegen het sterk geachte Excelsior uit Maassluis. Arnemuiden kon het in Schiedam niet klaren bij HBSS. In 2 C leed SSC ook nog geen nederlaag, in het verre Gene- muiden behaalde men een gelijk spel met weer een goal van Henk van Peer. In de hoogste klas moest Kozakken Boys de eer aan lands kampioen SHO laten. (ADVERTENTIE) De nieuwe consumentenbeurs - een feestelijke femina - woensdag 16 september (eindpunt Metro) (Van onze wielersportmedewerker) RUCPHEN. Kees Koeken op volle snelheid is moeilijk te klop pen. Dat ondervonden enige snel le amateurs in de Ronde van Ruc phen, die zondag werd verreden. Op het laatste lange rechte eind schoot de Achtmaalse renner als een raket van zijn concurrentie weg. En dat terwijl hij het grove werk in de kopgroep niet had ge schuwd. In de Rucphense ronde viel de slag al vroeg. Aad van de Hoek en Wicher Vlot kozen In de vierde ronde het hazenpad en dat vormde de inleiding van de formering van een sterke vluchtersgroep. Eerst snelde Henk Brand in zijn eentje naar het leidersduo. Toen Kees Koe ken, Barthoom, Wim Smeekens, Ton Damen, Cees van Dongen, Piet van Gurp, Henk Stander en John Meyer ook het gat overbrugden was het pleit beslecht. De rest van het peloton, waarin nog vele favorieten reden was kans loos, omdat er in het eerste groepje hard aangetrokken werd. Achter de kopgroep ontstond een tweede groep met tien renners, waaronder Gerrit de Wit, Ad van Overveld, Henk Prinsen, Guus Zan tingh en Cees van Bostelen alles proberend om de achterstand weg te werken. Het lukte niet; ook niet toen een versterkend vijftal uit de achterhoe de kwam. Peter van den Donk, die even later in de sloot zou duiken, Jan Zoons, Christ Geerts, Wim Lie- brechts en Van Leeuwen vormden een welkome versterking voor de tweede groep, die toch uitgeteld werd, omdat vooral Kees Koeken, Henk Stander en Aad van de Hoek het tempo hoog hielden. De uitslagen: amateurs: 1. K. Koe ken, Achtmaal, 100 km in 2.16.15 uur 2. C. van Dongen, Oud-Gastel, 3. Stander Oude Tonge, 4. H. Brand, Roderwolde, 5. J. Meyer, Utrecht, 6. W. Smeekens, Gilze, 7. A. v.d. Hoek, Dirksland, 8. B. Barthoorn, Roder wolde, 9. J. Zoons, Voorschoten, 10. G. Zantingh, Rijsenhout, 11. Ton Da men, Ulvenhout, 12. 8. Berkhout, Hank, 15. G. de Wit, 's-Gravendeel, 16. C. van Bostelen, Halsteren 17. K. v.d. Pluym, Made, 18. W. Liebrechts, Vlaardingen, 19. Chr. Geerts. Bavel, 20. P. van Gurp, Breda. Nieuwelingen: 1. J. Zuydweg, Rotterdam, 50 km in 1.11.05 uur, 2. J. Luysterburg, Nieuw Vossemeer, 3. J. Voesenek, Prinsenbeek, 4. J. Raas, Heinkenszand, 5. B. Hordijk, Rotterdam, 6. R. van Hal, Amster dam, 7. J. Akkermans, Nieuw Vos semeer, 8. C. St.-Niklaas, 's-Graveii- deel; 9. F. v.d. Enden, Monster, 10. C. de Looze, Haarlem, 11. T. Huy- zen, Kloetinge, 12. F. Veldhuyzen, Culemborg, 13. H. Spelders, Val- kenswaard, 14. L. van Campo, Os- sendrecht 15. J. Vreugdenkel, Maas land. Adspiranten: 1. W. Lugtenburg, Spijkenisse de 35 km in 38.34 min., 2. F. Pirard, Breda, 3. C. Spapens, Goirle, 4. A. v.d. Steen, Etten-Leur, 5. M. van Nispen, Breda, 6. K. Spaans, 's-Gravenpolder, 7. T. Ter- harmsel, Lage Zwaluwe, 8. J. Gom mers, Roosendaal, 9. A. van Peer, Sprundel, 10. J. Martens. Hoeven. Kees Koeken toonde 'in Rucphen dat hij bijzonder sterk kan zijn. Hij won dan ook verdiend. (Van onze sportredactie) UTRECHT Frans Schoofs. de veelvuldig international en meer voudig tafeltenniskampioen van Ne derland, is op zaterdag in Utrecht gehouden bondsvergadering van de Nederlandse tafeltennisbond be noemd tot erelid van de NTTB. De waarnemend voorzitter van de NTTB. de heer H. Beijnvoort, speld de hem de gouden bondsspeld op en sprak de hoop uit dat Schoofs zou blijven spelen en wel op dezelfde manier als waarvoor hij tot erelid werd benoemd: ,je spel en je hou ding achter de tafel". Na afloop van de korte plechtig heid zei Schoofs dat hij bijzonder blij was tot erelid te zijn benoemd, te meer omdat dit maar zelden voor komt bij een actieve speler van de NTTB. GRANT THOMAS, de in Zeeuwsch-Vlaanderen wonende Brit, is zaterdag tweede geworden in de ronde van de Gelderse Achterhoek. Hij werd in de sprint geklopt door Albert Hulsebosch. Na twee nederlagen hebben dames van EBHV de eerste binnengehaald in de landelijk klas tegen De Schutters uit RÏ dam. De voorhoede van de Bte dames was voortdurend in le ging. Reeds na twee minuten i EBHV de leiding door een j schot van Iet van Berkel. Nadat Baggerman de partijen gelijk gebracht, schoten Trees Hoogest en Dimph Maas EBHV naar ee» 1 voorsprong. Door een treffer Els Rondberg kwamen de Ka damse dames terug tot 3—2, antwoord van EBHV was drie fers (Helma Dirkse. Iet van Be Lies Borburgh) waardoor de t sprong vergroot werd tot 6-2, j de rust inging wijzigde Gré Ba, man de score in 6—3. Direct na de hervatting zetten Schutters een offensief in, wat sulteerde in twee doelpunten. T( zag EBHV het gevaar en met hard schot van Iet van Berkel* de stand gebracht op 75. De stand werd 76. De heren van Dongen kondet de landelijke le klas het onges.. V. en L. (Geleen) voor de redelijk bij houden. Pim Rietbj die in deze wedstrijd niet wa stuiten en twaalf doelpunten zijn rekening nam, maakte oei openingstreffer voor V. en L. rard Verharen zorgde voor de liikmaker. Hiernaar werd prakt om beurten gescoord tot de a van 66 was bereikt. Pint broek bracht V. en L. op de g voorsprong van 67- Direct a hervatting scoorde V. en L. maal. Gerard Verharen scoorde 11, maar V. en L. vergrootte voorsprong tot 716. Met twaalf minuten te spelen behai de Limburgse ploeg een venii« 1021 overwinning. De heren van Walcheren hel in de landelijke 2e klas ook EBHV hun ongeslagen positie nen handhaven. Walcheren sneller en be wegelijker en er vanaf het begin hard gewerkt openingstreffer werd gemaakt Hans Izebout van Walcheren. Wevers zorgde voor de gelijkir; doch Cris Mijnsbergen, Henk tenburg en Jan Dupon gaven cheren weer een voorsprong vat 1. De ruststand werd 93. Dire de rust verkleinde EBHV de ai stand door treffers van Co Niep huijsen, Sjef Schoonenberg en Hoosemans de achterstand te kleinen tot 96. Uiteindelijk bi Walcheren de stand op 1710, (Van onze hockeymedewerker) BREDA De eindresultaten de le klasse heren wekken hel moeden, dat een enerverende petitie in het verschiet ligt. li ge club die nog geen verlispi incasseerde is HTCC, dat ij1 zoek aan Venlo met een klein afsloot. De grootste verrassii| de overwinning, die Breda i wolstad op landskampioen lil veroverde. EMHC moest vmi tweede maal in successie mtl puntenverdeling ditmaal MOP genoegen nemen. De ranglijst luidt thans: 2—4, Breda 2—3, MOP 2—3, 11 2—3, Tilburg 2—2, EMHC 1 Oranje Zwart 22, Venlo Eindhoven 20, 's Hertogen! 2—0. In de wedstrijd tegen T® hadden de Bredanaars een verf gende tactiek gekozen. Tijdens Tilburgs offensief forceerde B. 1 zer een doorbraak, die in een tre resulteerde 01. In de 'tweede li zette plotseling A. de Keijzer stick achter de bal, omspeelde ei verdedigers en bracht de eindt op 02. De Bredase tactiek gezegevierd. De start in de 2e klasse A is enige sensaties gepaard gegaan, butant Warande kreeg in Tili een overtuigende nederlaag van re Di te slikken. Zwart Wit - zijn bezoek aan het vorig seii gedegradeerde Keep Fit met pijnlijke nederlaag af- Het Brei Push zette de competitie uitstee in. In de eerste speelhelft to thuisclub Liberty geen vat op spel van zijn tegenstanders, die d resp. J. Bos, R. Harders en L reeds voor de rust zich van eent voorsprong verzekerden. Een teg offensief van de thuisclub na hervatting resulteerde in een 4 punt van H. Vermeer 1—3. Wai J. Bos de eindstand op 14 brac! In de le klasse (dames) opt. landskampioene Oranje Zwart competitie met een zege op 's togenbosch. Het debuterende dwong EMHC een puntenverdel af. Venlo stelde enigszins tel door slechts de halve winst op bezoekende Rapidity te verovei De grootste belangstelling in 4 klasse A ging uit naar het plaatst ke duel tussen Push en Breda duel, dat het aankijken zeer waard was. Vrij spoedig na de s vang nam A- Grasso na een str bullv voor haar club de leiding 1 Het wedstrijdbeeld scheen te gen toen na de rust T. van Nood een strafbully gelijk maakte en ge minuten daarna de leiding v- verde 21. De vreugde was ed van zeer korte duur. uit een ver»' de situatie in de Push-cirkel sd» A. Buzink de gelijkmaker in 2- Dit was ook de eindstand. In gen op Zoom duelleerde Tempo' Uden, de thuisclub demonstree; gedurende de gehele wedstrijd f lichte veldoverwicht. Voor de verzekerde M. Fikkers met strafcorner doelpunt haar club 1 een 10 voorsprong. In de twt' helft voegde E. Asselbergs nog1 treffer aan de score toe 2—0. wijk won op verdienstelijke f in de uitwedstrijd van Keep F'' oFrward scoorde een half d«£ doelpunten bij haar bezoek aanf CO. (Van onze sportr; TILBURG Aan het lange vergadermiddag ove] scherpte degradatie in het voetbal, hebben clubafgev van Zuid I, hun districtsbi de vertegenwoordigers tiebestuur (die zich zonder voor het zuidelijke vragenv ton hadden gesteld) elkaar in een motie. Niet dat da; problemen opgelost waren lopig blijft de degradatie voor Zuid I van kracht vertroebelde sfeer werd a; zuiverd en dat was een v< partijen belangrijk winstpui De ingediende motie kwai kamp van de bondsafgev; die in hun visie en de daarop de formulering op papier, kregen van sectievoorzitterHl Marle, uitgenodigd ais to. maar graag bereid deel te nel de discussie. In de oorsprc tekst, samengesteld en gepre door de Roosendaler Th. Blij., werden wat correcties aan na een uitvoerige orde-of stellerij van de heer Van M Blijdensteims collega Houbei zuidelijke groepje bondsafge den meekreeg. De vergaderi haastig stelling achter een twee, beraadde zich tijd schorsing van tien minuten resulteerde in een door Blij en Houben gezamenlijk geco de tekst die er als volgt uitl een onder applaus en rend knikje van Van Mark groete motie: besluit met algemen men dat de verscherpte def regeling onaanvaardbaar is. T I he, sectiebestuur. a) deze ve te degradatieregeling in el', voor dit seizoen op te schor toepassing van de degradat ling van de laatste jaren; c having van de thans van krac de competitie-indeling; d) eerstvolgende algemene ver® een voorstel in te dienen d bondsafgevaardigden van Zui te komen tot vrijheid van h; van de districtsbesturen ten van het aantal clubs van 12, 1 clubs in alle klassen". En om dat laatste pu draaide het met name bij se zitter Van Marle. Het zal bin ook gaan spelen op de algemeijj gadering van het zaterdag-a» voetbal in Zeist waar met de* gekonidigde actie, Zuid I een I rijke ommezwaai teweeg kar'-j gen in het huidige Nederland senlbestel. Wórdt de motie men door de algemene vergd dan verdwijnt de bepaling da] sen uit 12 clubs moeten b] zodat de terugkeer van clubs niet zoals nu scherpte degradatie hoeft te maar dat het districtsbestu macht heeft een aantal van 14 te accepteren. Vanzeli betekent dit, en op dat punt r> de heer Binckmann gesteuncj zijn voorzitter Van Marle de dering attent, dat bij het a: van deze nieuwe regeling de geschreven degradatiebeipalinn Zuid I vervalt. De ruim 3 uur durende verj samenvattend, kan verwezen naar dit lid van de motie die delijk de kern vormde maar vergadering zo gauw niet au Seotievoorzitter Van Marle oollega's Brokx, Beugel en mamn moedig in de leeuw; stapt) wees er bij herhaling „Wat u aanvalt, mijne hei geen zaak waar u het sectiel boos om moet aankijken. Ini werd door de bondsvergaderin; regeling getroffen voor de tei van betaalde clubs. Toen kw bepaling dat er na 5 jaar p: verscherpte degradatieregeling zijn in geval zo'n betaalde cli klasse-indeling scheef trok. Wi sectiebestuur, maakten die re; niet, we moeten ze alleen uitvc En bovendien is de motie van I over de onaanvaardbaarheid v degradatiegrens niet door het bestuur afgewezen maar di collega's in de algemene venga> Bent u het daar niet mee ee: moet u terug naar die plaat: handhaven slechts de reglement] die dwingen ons tot deze maal Het woord dispensatie dat we voor Zuid I gebruikt hebben.1 tekent „uitstel". Maar dispej wil wil niet zeggen „afstel", u daar wel om". In de betogen die aan de zetting van de beer Van Marl; ren voorafgegaan, en trouwe: daarna, holden de woordvi hard voorbij aan die gedacht; hadden het niet zozeer over d; maakte afspraken bij de afvl; regeling vam de semiprofs, maor| voor hun uitermate belangrijk ken. Districtsvoorzitter Bakk< een uitvoerige klaagzang over zijn mening het gesol m motie en toezeggingen die hoop boden op het ontgaan va excecutie): „Het argument vai sectiebestuur om het aantal clul '2 te houden, is uniformiteit, daarover staat niks in een reglei Nu vraaig ik me af wat het voo heeft vast te houden aan die ge; te als er binnenkort veel kan v' deren met eventuele hoofdkl; boven de eerste klas en de ui van het werk dat de herstruci 'mgscommissie momenteel doet?'

de Stem | 1970 | | pagina 12