ALTARENVANGST DUURT VOORT Schooltandverzorging op Walcheren met dentalcar st maar )0.-premie! RIJSCHOLEN OP WALCHEREN WILLEN NIET NAAR GOES Zwemplas „Zilveren Schor" voor gebruik gereed Hontenisse wil ook uit de OZO stappen jil 25 gave altaren uit Oosterschelde gevist Zeeuwseweg „melkweg" IN GOES HORECA VLISSINGEN NIET BLIJ MET CBJt. 1gen n met WEDGWOOD ZOON N.V. NDSWONING akker N.V. OUWGROND Commentaar Een stap voor de mensen KOSTPRIJSBEHANDELING LAAG GEHOUDEN Albert Eggermont >opsom f44.740r ijkssubsidie: 9.000.- isten per maand: »en geld:±f 5.000.' Borsele wil zijn woningen afstoten Samenwerking Grondverkoop in 's-Heer-Arendskerke DR. M. v.d. MEER VIERT ZILVEREN JUBILEUM Zware schade bij aanrijding in Goes Schade bij aanrijding in 's-Heerenhoek Twee inbraken te Goes Landbouwer uit Kortgene slipt tegen boom: op slag dood Schade bij botsing Wasserij DE DAGERAAD Wij verzorgen en bezorgen uw was keurig netjes BINNEN 1 WEEK Reactie CBR Reactie Goes Krediet en haard: flinke tuin iken, toilet, 3 slaap- Solide uitvoering. 815.— en f 41.015.— ;n open haard, mooie n2 ruime eetkeuken, wand, badkamer met raste trap. Mooie uit- oning f 63.815. senwoning f 61.965.— net centrum. Indeling taker, keuken, toilet, mers, badkamer met an op de 1ste verdie- 64.800,— mooie ligging. Inde skamers met kasten- te zolder, veel grond. 53.989,— fraaie ligging. Inde- Lpkamers met kasten- ergzolder. Solide ujt- 1.451,— tot 49.800,— Indeling: woon-eetka- n bergzolder. Soüede 0,- en garages 4.000,- t door: TEL. 01650-3 39 60 KOOP g gelegen straat (Westrand) te Roo- aarden 15 oktober 1970. 4TOOR MATHIJSSEN isendaal (01650-33139) JTOOR STOK N.V. GEL 25 BREDA DE «TEM VAN ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1970 (ADVERTENTIE) (Van onze correspondente) MIDDELBURG De Ooster schelde heeft de afgelopen week weer enkele van zijn geheimen prijs gegeven. Een expeditiegroep van het Oudheidkundig museum te Leiden heeft zich aan het begin van deze week weer ingescheept op de Tholen 6 van schipper K. Bout, om een poging te wagen nog meer voorwerpen die betrekking hebben op de vruchtbaarheidsgo din Nehalennia, die ongeveer tweehonderd jaar na Christus ver eerd werd, uit de Oosterschelde op te vissen. In het begin van deze week leek het weer een beetje op de wonder baarlijke visvangst. Er konden weer vele stuks hele of halve historische voorwerpen in het gouden boek Vondsten Nehalennia 1910 worden bijgeschreven. Ditmaal was de mooi ste vangst een benedenstuk van een altaar met inscriptie in reliëf waar op een schip met wapen staat afge beeld. De zijkanten zijn verfraaid met druiventrossen. Dit altaar werd waarschijnlijk door een wijnhande laar op de oever van de Oosterschel de als dankoffer opgericht na zijn behouden terugkeer uit Engeland, aldus de heer P. Stuart, staflid van het oudheidkundig museum in Lei den. Tot op gisteren (vrijdag) heeft men vijfentwintig gave altaren en ongeveer negentig fragmenten van altaren uit het vijfentwintig meter diepe water opgehaald. De laatste twee dagen liet het geluk het een beetje afweten. Dit was volgens schipper Bout te wijten aan het draaien van de wind, waardoor het water werd opgezweept en het zand op de bodem in beweging kwam- Volgende week zal de expeditie voorlopig voor de laatste keer uitva ren. Er zal dan worden geprobeerd door middel van kettingen de grond wat los te woelen. Over enige tijd zullen militaire duikers het zoeken voortzetten. Dit omdat er volgens de heer Stuart nog veel meer vondsten gedaam moeten worden. De eerste vondst op zestien april jongstleden werd heel enthousiast de ontdekking van de eeuw ge noemd. Deze uitspraak lijkt nu wel te kloppen. De godin Nehalennia was, aldus de heer Stuart, blijkbaar een inheemse godin, wellicht een Romaanse of Keltische. De Romeinen zagen in deze Neha lennia waarschijnlijk geen rivale voor hun eigen goden. Ze werd ten minste volledig geintegreerd wat op te maken is aan de Latijnse op schriften van de altaren en de Ro meinse opdrachtgevers. Men is be gonnen met het schoonmaken en ontzilten van de altaren. In het be gin van het volgend jaar zal er een speciale expositie worden gewijd aan deze vondsten. IID-WEST" op een N. - vrij op naam af f 57.000- vrij op n van f 10-000.— tot 62. i zuiden van Breda. Hiet iorpand en woonhuis. Tet- en/of bedrijfspand komt :ven onder no. SG 12602 E Goes viert vandaag feest. Het cen trum van de ganzenstad wordt namelijk verrijkt met een winkel- promenade. Het is meestal moeilijk om het resul taat van middenstandsinitiatieven als deze te voorspellen, maar in het geval van Goes kan men bijna zeg gen succes is verzekerd. Immers, wat Goes nu gaat doen is in feite het teruggeven van de stad aan de mens, nadat jaren en jaren de machine er heer en meester is geweest- In andere steden waar gemeentebestuur en middenstand tot een dergelijk besluit zijn geko men, heeft het gehele stadsleven in de binnenstad een nieuwe impuls gekregen. Men denke aan Den Haag Breda, Rotterdam en andere grote steden, waar na het scheppen van een wandel- en winkeldomein bleek dat de moderne mens heus niet zo verslaafd aan zijn auto is, dat hij die per se tot voor de winkeldeur van zijn middenstander wil rijden. De successen die men boekt met weekmarkten, folkloristisch of niet, braderieën en dergelijke tonen aan, dat Het winkelend flaneren „in" is in ons land. Een promenade maakt dit flane ren op een plezierige manier moge lijk. Wij hopen dat meer steden het Goese voorbeeld volgen. In de neesfe gevallen gaat het er daarbij ten om, dat de winkeliers tot het inzicht komen dat de voornaamste «factie van hun straten niet de aan- '«zigheid van parkeerplaatsen is, «aar van een rustige, veilige en vooral gezellige mogelijkheid voor tb mens om het machinale geweld van onze maatschappij eens even 's ontsnappen. Een stukje Goes is teruggegeven aan de voetganger. Dat is hoe be scheiden ook de realisering van oen klein stukje welzijnsbeleid, dat ooi gelukwens waard is. Korte Nieuwstraat 21 Hulst Tel. 24 78 - 35 58, b-g.g. 22 09 (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM De Zeeuw seweg onder de gemeente Bergen op Zoom heeft gistermiddag ruim een uur veel geleken op een melkweg. Een vrachtwagen geladen met fles sen melk, verloor na een frontale botsing met een andere vrachtauto zijn lading. Het duurde meer dan een uur voor de scherven glas van de weg verwij derd waren. Het verkeer heeft die tijd volledig lamgelegen. Het onge val ontstond nadat de 23-jarige vrachtwagenchauffeur A. H. uit Goes een file verliet, en recht op de andere weghelft op de melkauto inreed. De chauffeur moest met zware verwon dingen worden opgenomen in het Lievensbergziekenhuis te Bergen op Zoom. Een kijkje in de „Dentalcar", waarmee de schooltand verzorging op Walcheren uitgevoerd wordt. Het inzetje ont de moderne auto. TA— (Na uitkering le RoHs' r premie welke u na 1 W wonen ontvangt) itigingen te: Bergen op Zoom, da, Dordrecht, Eindhoven, lertogenbosch, Maastricht, megen. Roermond, Tilburg, echt, Vlissingen. pe- t/m !.30 uur. dins- rond Do „Woningkrant voor geeft u duidelijk» ^formatj»'n allo huizen die Slok to koop on dat oijn or nogal wff' briofkaartjo of tolofoontjo on krijgt hom grati» tn do nu helpt u good ondor doV (Van onze correspondent) GOES In het Ganzenbad te Goes Horden vanmiddag schoolzwemwed- "Hjden gehouden voor jongens en oeisjes in de leeftijden van 10-11,! R-13 en van 14-15 jaar. De aanvangstijd is half twee. De "öplichte nummers zijn schoolslag vrÜe slag. De organisatie van oeze wedstrijden berust bij de zwem- 5> Poloclub De Ganzen in samenwer- met de stichting Sportbelangen. ^deelname aan de wedstrijden is Patas. Reeds 250 inschrijvingen zijn Mwengekomen maar de inschrij- blijft openstaan tot het aan- ™ngsuur. Deze wedstrijden zijn ook "or het publiek toegankelijk. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE Burgemeester Wethouders stellen de raad voor te %er tijd het gemeentelijk woning- aan de samenwerkende woning verenigingen St.-Willebrordus de chr. woningbouwvereniging °ord- en Zuid-Beveland. ?n w' 11011(1611 tot deze conclusie "Wat, zo wordt gezegd, de veran- ®ende opvattingen van de woning- w door de gemeenten en het hier- ni^e samengaande streven om de wo onvoorziening in particuliere han- te geven, achten wij het meest fond wanneer de gemeente het onmgbezit afstoot naar deze par- «cukeren. Voor de samenwerkende vereni- Fjgan zou dit van het grootste be- vavF °mdat het woningbestand de twee te klein is om elk een _™=ranhvoord technisch en admini- n beleid op poten te zetten, burgemeester en wethouders willen .„"Tg eerst de mening van de raad "r deze kwestie horen. (Van onze correspondente) Dankzij een goede samenwerking tussen de stichtingen Schooltand verzorging ten plattelande en de gemeente Middelburg kon gister morgen de overdracht plaatsvinden van een dental-car voor de school tandverzorging op Walcheren. Wethouder J. v. Bennekom, tevens voorzitter van de Middelburgse stichting, sprak zijn vreugde uit over het feit dat dankzij deze sa menwerking binnen twee jaar, de plannen voor een rijdende school- tandartsenwagen konden worden ge realiseerd. De voordelen zijn legio aldus de heer Van Bennekom. Op de eerste plaats zijn onderzoek en be handeling nu niet langer meer ge scheiden. Tot voor kort vond het eerte onderzoek op school plaats waarna behandeling op het medisch centrum volgde. Dit ging met enorm tijdverlies gepaard. Immers u kunt toch niet verwach ten dat kinderen komen en gaan in galop. En dan spreken we nog niet eens over het steeds drukker wor dende verkeer. Voor ouders en het onderwijzend personeel zelf is deze auto een welkome aanwinst. Wel licht zal deze samenwerking de eer ste stap zijn voor een volledig sa mengaan van de drie stichtingen op Walcheren. De heer P-J.B. van der Zwaan, administrateur van de stich ting Middelburg vertelde dat de investeringsprijs van de dental-car 55.000 gulden bedraagt. „Individueel had een stichting nooit tot aanschaf van een dergelijke wa gen kunnen overgaan. Maar juist door deze samenwer king en de welwillende houding van de ziekenfondsen werd het mogelijk de kostprijs van de behandeling zo laag mogelijk te houden". Deze be draagt nemelijk f 3,50 per kind, per jaar. Het gebied omvat 28 deelne mende scholen. In totaal zullen 3700 kinderen voor behandeling in aanmerking komen waarvan 1700 van buiten 2000 uit Middelburg. (Van een onzer verslaggevers) GOES Burgemeester en wet houders van Borsele stellen de raad voor een perceel grond te kopen naast het sportveld van de v.v. Le. wedorp in 's-Heer Arendskerke voor f 2,25 per vierkante meter. Hoewel nu reeds tot aankoop wordt overgegaan, indien de raad het voor stel goedkeurt, is er nog geen toe stemming gedaan het complex uit te breiden. Eerst zal in de gemeente Borsele een urgentieschema op het gebied van de sportaccommodaties samengesteld moeten worden. Het land dat nu te koop is zal, wanneer de gemeente niet tot aankoop over gaat, gebruikt worden bij de ruil verkaveling. Het gaat om 1.27.30 ha. De tandplastische installatie is af komstig van het medisch centrum te Middelburg. Door de aanschaf van de nieuwe wagen werd deze accom modatie daar namelijk overbodig. De voorzitter van de stichting Schooltandartsenverzorging Vlissin gen, de heer H. Knoop, zei het wenselijk te vinden dat de drie stichtingen op Walcheren zo snel mogelijk moeten gaan samenwerken, heer Lanssen, werd door diverse De bouwer van de dental-car, de sprekers alle lof toegezwaaid voor de accurate aflevering. De voorzitter van de stichting „Ten platte lande", de burgemeester van Valkenisse, de heer H. Koevoets, mocht uiteindelijk de deur openen. De, 6.50 meter lan ge en 2.20 meter brede dental-car zal bestuurd worden door de 21- jarige tandartsassistente Loes Bur gers. De kinderen zullen echter het meest te maken krijgen met de tandarts, mevrouw K.H. Roskam-de Priester uit Vlissingen, die in dienst is van de twee samenwerkende stichtingen. (Van onze correspondent) ARNEMUIDEN Dokter M. L. v. d. Meer wordt 26 september in het Verenigingsgebouw „De Arne" offi cieel gehuldigd vanwege het feit dat hij zich 25 jaar geleden als genees heer in Arnemuiden vestigde. Een feestcomité, waarin o.a. burgemees ter A. Hack zitting heeft, is bezig met het inzamelen van geld dokter Van de Meer een passend cadeau te kunnen aanbieden. De bij eenkomst in De Arne begint om 14.30 u. (Van onze correspondent). GOES Op de Oostsingel te Goes heeft een aanrijding plaatsge vonden waarbij drie personenauto's aanzienlijke schade hebben opgelo pen. De personenauto van S.M.T. uit Amsterdam en H.R. uit 's Heer- Hendrikskinderen stonden op de Oostsingel geparkeerd. Over de Sin gel kwam een personenauto be stuurd door J.J.H. de V. uit Katten- dijke aanrijden. Op het moment dat hij de geparkeerde auto's naderde reed H.R. de rijbaan op. Hierbij ontstond een aanrijding, waarbij de auto van H.R- ook nog de gepark- keerd staande auto van S.M.T. uit Amsterdam zware schade toebracht. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Op de Mo lendijk te 's-Heerenhoek heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen een auto, bestuurd door J. G. uit 's- Heer Arendskerke, en een brom fiets, die werd bestuurd door mejuf frouw M. H. uit 's-Heerenhoetk. Me juffrouw H. trachtte tussen de stil staande auto en het trottoir door te rijden, doch toen zij met haar elle boog de auto raakte kwam zij te vallen De auto werd licht bescha digd. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. (Van een onzer verslaggevers) ARNEMUIDEN Het Zilveren Schor aan het Veerse Meer, plaats voor kritische heroriëntatie van zo'n 3.000 jonge mensen per jaar, heeft er een belangrijke voorzie ning bij. Het is een zwemplas, an nex jachthaven, welke de stich ting Zilveren Jeugdcentra heeft kunnen laten graven door een gift van een kwart miljoen gulden uit de opbrengst van de kinderpost zegelactie 1969. De zwemplas is vrijdag op infor mele wijze in gebruik genomen in aanwezigheid van een aantal leden van het Nederlands Comité voor Kin derpostzegels en van het bestuur van de stichting Zilveren Jeugdcentra. Namens de staf van het Zilveren Schot hield .mej. D. de Haas een kor te toespraak, waarin zij de zwem plas een programmamiddel net als alle andere noemde. Het bijzondere van deze zwemplas is, dat er voor zieningen voor gehandicapten zijn aangebracht. Er is een betonnen pad met flauwe helling en aan weerszij den zijn leuningen aangebracht, waarlangs lichamelijk gehandicapten met hun invalidewagens tot bij het water kunnen afdalen. Mej. De Haas wees er op, dat het wat triest is om te moeten constateren dat voorzie ningen voor gehandicapten in zwem baden iets bijzonders zijn. „Het zou een vanzelfsprekende zaak moeten wezen", meende zij. „Kennelijk is men nog steeds niet zover, dat de gehandicapten hun plaats In onze samenleving kunnen innemen. Dat geldt trouwens voor de jongeren in het algemeen", vond zij. „Zij heb ben niet de mogelijkheid om op hun wijze bij te dragen aan de vormge ving van de samenleving. Wü kunnen in ons werk niet langer meer vol staan met de ontmoeting van jonge ren. Onze huidige maatschappij eist een kritische opstelling van eenieder en met name van de jongeren", aldus mej. De Haas. De genodigden kregen gelegenheid om van de praktijk van het werk op het Zilveren Schor het een en ander ten zien, omdat er juist een groep uit Amsterdam aanwezig was. (Van onze correspondent) GOES In de nacht van woens dag op donderdag is te Goes inge broken bij de fabriek van betimme ringen Slabbekoorn aan de Marconi straat te Goes en bij de supermarkt van Bras in de Goese Polder. In beide gevallen heeft men via het verbreken van een ruit zich toegang weten te verschaffen tot de panden. Bij de betimmeringfabriek werd niets ontvreemd, terwijl uit de su permarkt rookartikelen ter waarde van f 350,- werden gestolen. De politie stelt een onderzoek in. (Van onze correspondent) WISSENKERKE Om 12.30 uur is gisteren op de provincialeweg nabij Wissenkerke de zestigjarige uit Kort gene afkomstige landbouwer A. Ho- veyn dodelijk verongelukt. De heer Hoveyn reed met zijn auto over de provincialeweg vanaf Wissenkerke in de richting Kortgene met een snelheid van rond tachtig kilometer. In de bocht nabij de krui sing Provincialeweg 17 en Provinciale weg 8 is zijn personenauto op het gladde wegdek gaan slippen. Hij raakte in de linkerberm vervolgens in de rechterberm, ramde een berm- paal en een boom en kwam tot stil stand tegen een boom, welke laatste boom de wagen binnendrong tot aan de zitplaats van de bestuurder. De man moet op slag zijn gedood. De auto was geheel vernield. (Van onze correspondent) VLISSINGEN J. de H. uit Mid delburg verleende met z'n personen auto te Vlissingen geen voorrang aan een andere personenauto, be stuurd door J.B.M. uit Vlissingen. Hierdoor ontstond materiële «chade. HONTENISSE In navolging I van de gemeente Hulst heeft nu ook| het college van b. en w. van de gemeente Hontenisse aan de ge meenteraad voorgesteld de gemeen schappelijke regeling „Rechtsper- ADVERTENTIE BEESTENMARKT 14 - HULST Telefoon 01140-2813. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Een merk waardig conflict tussen de rij schoolhouders op Walcheren, zo'n kleine dertig, waarnaast nog een onbekend aantal ongeorganiseerde bedrijfjes, en het Centraal Bureau voor de afgifte van Rijvaardig heidsbewijzen, staat op uitbreken. Het CBR wil de rijschoolhouders op Walcheren verplichten om na 1 oktober met hun kandidaten voor de rij-examens naar Goes te komen, waar dan voor heel Mid den-Zeeland de examens zullen worden afgenomen. Het CBR heeft hiertoe besloten, omdat het op Walcheren geen enke le horeca-exploitant heeft kunnen vinden, die bereid is om gratis een ruimte voor het afnemen van de examens beschikbaar te stellen. Het café-restaraurant waar de Walcherse rij-kandidaten tot dusverre tegeno ver de examinatoren zaten, „Delta" op een van de Vlissingse boulevards, heeft het CBR netjes de deur gewe zen. Volgens de exploitant van Delta lijkt het systeem dat het CBR erop nahoudt, sterk op „parasiteren". Men zet zich n.l. neer in een of ander café-restaurant, verwacht een bepaalde service van de exploitant, zoals aparte rustige zaalruimte, ver warming in de winter, vroegtijdige aanwezigheid van personeel e.d„ zonder dat daar een vergoeding in de vorm van zaalhuur tegenover staat. De consumtpies van de exami natoren, die veelal hun eigen boter hammetje meebrengen, en kandida ten - vaak te nerveus om iets te gebruiken - moeten het goedmaken, vindt het CBR. De Walcherse rij schoolhouders willen het er nu tegen over het CBR op aan laten komen, want ook zij worden gedupeerd door de afwezigheid van een examenlo kaal op Walcheren. „Wij weigeren eenvoudig om onze leerlingen in Goes examen te laten doen" zegt een woordvoerder van de vereniging van Walcheren Rijscho len- „Examen doen in Goes betekent dat er ook in Goes gelest moet worden en dat houdt in, dat wij voortaan lessen van twee uur in plaats van een uur moeten geven, met alle consequenties van dien. Het is de leerling die het gelag betaalt, terwijl het voor de instructeurs in houdt dat zij werkweken van zeven tig uur en meer moeten gaan ma ken. Het is n.l. praktisch onmogelijk om nieuwe instructeurs te vinden". De exploitant van Delta in Vlis singen heeft zich niet laten vermur wen door smeekbeden van het CBR om zijn bedrijf voor de examens te laten gebruiken. „Ik moest voor die examens elke werkdag van acht tot vijf beschikbaar zijn, waartegenover op een normale dag, het gewone bezoek meegerekend, een omzet van vijfenzeventig gulden staat. Met de winst die op zo'n omzet gemaakt wordt, zijn de kosten van verwar ming nog niet eens goedgemaakt. Het CBR wil voor een dubbeltje op de eerste rang zitten". Het CBR heeft, zoals een woord voerder van deze stichting verklaar de, 54 examenplaatsen in het land, waaronder slechts een zeer klein aantal dat door het CBR zelf wordt geëxploiteerd. Overal elders zoekt men zijn toe vlucht in horecabedrijven waar de exploitanten, aldus het CBR, bijzon der blij zijn met de gegunde klandi zie. De Walcherse rijschoolhouders zeggen, evenals de horeca exploitan ten. „lariekoek. Het CBR kan door een geringe verhoging van het exa mengeld ruimschoots aan de midde len komen om normaal een zaaltje te huren". Er wordt nog op gewezen dat de pachter van de buffetten in de Vlis singse sporthal, die via een Vlis singse wethouder was benaderd met het verzoek de rij-examen kandida ten onderdak te helpen, voor de eer bedankte toen hij hoorde welke werktijden hij dan zou moeten ma ken. In Goes is men met de concentra tie van leswagens, welke te ver wachten is als alle Walcherse rij- kandidaten naar de Ganzestad ko men, niet zo bijzonder gelukkig. Het zou betekenen dat er dagelijks veer tig leswagens, bestuurd door begin nelingen, meer dan nu in de stad verschijnen. De horeca-bedrijven in Goes nemen t.a.v. de CBR klandizie een vriendelijker standpunt in dan hun Walcherse collega's. De exploi tant van een der grootste hotel restaurants in Goes zei ons: „Ik wou dat ik ze maar hier had, die kandi daten. Zij vullen mijn zaak juist op die uren dat het gewone publiek niet komt en er blijft allicht nog eens een bruiloft of een partijtje aan de strijkstok hangen". soonlijkheid bezittend lichaam Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen-Oost" in te trekken. Zoals bekend zal er in de plaats van dit orgaan een regelmatig en blijvend contact komen tussen de colleges van b. en w. van de ge meentes Axel, Hulst en Hontenisse. De betrokken gemeenten zijn van mening dat het geen of weinig zin meer heeft om voor slechts drie grote gemeenten een gemeenschap pelijke regeling in de geest van het rechtspersoonlij kheidbezittend li chaam te handhaven. Vermoedelijk zal binnen afzienbare tijd door het algemeen bestuur van „OZO" liqui datie geschieden, omdat ook Axel zich terug wil trekken. Er moet nog een liquidatieplan worden opgesteld. Het zal door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurd moeten worden. De leden van het algemeen bestuur van het lichaam blijven in functie tot het liquidatieplan is op gesteld. De voorstellen van het Hon- tenisser college van b. en w. met betrekking tot deze kwestie zullen aan de orde komen in de raadsver gadering van 16 september aan staande. In diezelfde vergadering zal ook besloten worden of de gemeente Hontenisse al dan niet zal toetreden tot de raad der Europese gemeenten. Een verzoek daartoe is reeds in juni uitgegaan van de sectie Nederland van deze raad. Burgemeester en wet houders hebben de gemeenteraad voorgesteld de uitnodiging tot toetre ding te accepteren. De raad van Europese Gemeenten stimuleert blij kens de statuten de ontwikkeling van een sterker zelfbewustzijn bij de gemeenten ten dienste van Euro pa, de bevordering van de Europese gedachte en de deelneming aan en de vertegenwoordiging van de ge meenten in Euorpese instellingen en organen. De contributie bedraagt twee cent per inwoner per jaar. Het college van b. en w. acht toetreding gewenst gezien de reeds bestaande internationale kontakten met de Belgische gemeente Eksaarde. Behalve deze agendapunten komt in de raad van 16 september ook een voorstel tot het verlenen van een krediet van 16.000 gulden aan de orde, nodig voor dringende uit breiding van de telefooncentrale van het gemeentehuis in Kloosterzande. Ten gevolge van de gemeentelijke herindeling en de daarmee samen hangende vloed van extra werk zaamheden is het telefonisch ver keer in, naar en van het Hontenisser gemeentehuis zo intensief geworden, dat men van buiten dikwijls een „in gesprek" krijgt. De gemeente wil daarin zo spoedig mogelijk verande ring brengen door de eigen centrale uit te breiden. De investeringskosten daarvoor worden evenwel geraamd op 13.500 gulden. Voor het verrich ten van grondwerk en het aanpassen van de ruimte voor het centrale bedieningstoeste] moet gerekend worden op nog eens 2500 gulden. Als de technische uitbreiding is ge realiseerd verwacht men voorlopig van de teiefoon-„misère" af te zijn.

de Stem | 1970 | | pagina 7