Lyceum in Terneuzen boos over uitlatingen raadslid :N WEN fÖSTEN BEDRAGEN BIJNA VIER MILJOEN >T ieuw tracé is nu in gebruik genomen xsweg 60 rrico VAN BREDA VRIESMAN: DOCENTEN MISSCHIEN NIET BRANDSCHOON.BEZOPEN LEERLINGEN.. m kennismaking met sluisse [burgemeester Prinsjesdag lessen RAAMHORREN Diversen Fietser onder auto ,Geen drankmisbruik Schade aan drie auto's bij kettingbotsing Westdorpe Koewacht Dodenherdenking in Axel op 19 september Beroepingen Vertragingen Medische diensten KUNSTGEBITTEN Wat en waar VANDAAG Het lekkere zoetmiddel, zonder bijsmaak. nalrëna Hoogwater MORGEN Tentoonstellingen Kerstmis naar de Can. linden, naar Oostenrijk of tserland. „Overwinterings» fen» naar 'het zuiden Nu ken, geen teleurstelling. laetprogrammas bij. Wm, Muller en Co., Boul. de irter 16, tel. 2322, Vlissingen. Huisdieren koon Chow-chow's, zwarte-, ize- en witte dwergpoedei- s Foxterriers, gouspaniels, ïérties, Duitse herders en r. huishondjes. Alles met 3 :anden garantie. Fahren- itstr. 19. Roosendaal (bij H. trtkerk). k Dobbetmann pincher, teef jaar en een klein poedeltje mnd. reu en een nest spa els, 8 weken. t.b. M. Hom- ers Rozenkransstr. 40, St- illebrord. k zilvergrijze dwergpoedel!.. S Kennel v. Rieyans Home, uivenstraat 28, St.-WUlebrord, •1. 3071. ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1970 (ADVERTENTIE) e koop aangeboden St. Ber- ardshond, 8 mnd. oudmet amboompapieren, Welbergse- ijk 55, Steenbergen. tel. 1670-4264. k prachtige huishondjes f 0 - P s. mooie witte dwerg, joedeltjes f 75,- p.s. en goud- paniels. Amperestraat 29, toosendaal. KuiDt uw hond zelf met een ElektricoTondeuse. Vraa« jonkerstr. 69. A'dam 1001, tel. Bromfietsen Vie is de eerste voor snelle iromfiets met verzekering goor slechts 85,- Frobelstraat Brecte^^mmm Iaederbewetkingscursus, mon- deling, in vervaardiging tassen, portemonnees enz.; In speciale avond-vakcursus te Rijen. Prosp. bij Stichting Lederwa. ren, Koninginneweg 33, Adam, tel. 020-761590. Fabricage vam geanodiseerde aluminium produkten Hogeweg 5-7 Hulst Tel. «1140 - 3025 Portretfoto's pasfoto's - kin derfoto's (ook aan nuisl). Hoogste artistieke waarde, Laagste prijs! Foto Erik Osse- waarde. Schoolstraat 50, Graauw. Dubbelschietlng café Netty, Koewacht, 't Zand. Aanvang 3 uur, op zondag 13 september. Schieting bij Schntterssoc. Graanwse Poort Hulst. Bij G, Lij baart, op zondag 13 septem. ber. Aanvang 3.00 uur. Het Bestuur. Grote schieting op zaterdag IJ I september bij p- Leeraert Hulst. Aanvat 15 00 uur. Schieting op zaterdag 12 sep- tember bij E. Morcus te Groe nendijk, aanvang 3 uur. Schieting op de liggende wip, zaterdag 12 sept. maandag 14 sept. 4- mossels. Dinsdag 15 september surprise. Inschrijven hij Th. Pfaet-V«- ras aan de kerk Nieuw-Na- men. Aanv. 3 uur. (Van onze correspondent» SLUIS' Om de nieuwe burge meester .van Sluis mr- H. P. L. van Iden Beid nader te laten kennisma- |ken met de inwoner* van Heille en iRetranchement zullen door het ge meentebestuur van Sluis speciale (Bijeenkomsten worden belegd. Voor Heille is er op maandag 14 september in het Dorpshuis en in iRetranchement op dinsdag 15 sep tember in het gymnastieklokaal van de openbare lagere school, een bij leenkomst. Op beide avonden, welke om 19.30 [uur beginnen krijgen de inwoners Ivan deze dorpen de gelegenheid om [ook specifieke algemene problemen louder de aandacht van het gemeen- Isbesiuur, (dat naast de burfiemees- Iter ook door de beide wethouders vertegenwoordigd zal zijn) te bren- Kermisschieting bij A. SW- laart Boschkapelle, op zater i dag 12 zondag 13. dag 14 september. Aanval I 15.00 uur. (Van onze correspondent) [KOEWACHT De scholier D. A. Koewacht stak donderdagmiddag ivier uur in de EiRënléan met zijn 5 plotseling de weg over, en werd erbij aangereden door een perso- lenauto bestuurd door mevrouw L. jl.-van W. uit Sint-Jansteen. Het liep 'af want alleen de auto en het kriel werden licht beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Rector en do centen van de rijksscholenge meenschap Petrus Hondius in Ter- neuzen zjjn zeer gebelgd over uit latingen van de heer A. C. S. van Breda Vriesman, lid van de VVD- fractie, gedaan in een vergadering van de Terneuzense gemeente raad, aan het adres van niet met name genoemde leerlingen en le raren van genoemde school. Blijkens de notulen van de raads vergadering van 25 juni j.l., gepubli ceerd in het dagblad De Vrije Zeeuw van 8 september, zei de heer Van Breda Vriesman tijdens de rondvraag: „Een volgende punt is, dat er helaas dit jaar vrij onaange name dingen gebeurd zijn na de eindexamens op het Petrus Hondius- lyceum. Men heeft daar een feest gevierd onder het toeziend oog van docenten als ik goed ben ingelicht. Dat toezicht is misschien wat ontoe reikend geweest of misschien waren die docenten ook niet helemaal brandschoon, maar in ieder geval was het wel zo, dat in de gangen van de school enkele bezopen leer lingen gelegen hebben. U, als hoofd van de politie, mijn heer de voorzitter, kunt weten dat om 12 uur de politie is komen kijken en dat door omwonenden di verse onfrisse zaken zijn gemeld. Ik vind het heel erg, dat dit gebeurd is op een openbare school in Terneu zen". De heer A. J. Jansen rector van het Petrus Hondius-lyceum, deelde ons mee, dat er beslist op het be doelde feestje geen drankmisbruik heeft plaatsgehad. „Hoogstens heb ben de geslaagde leerlingen bij het etentje een glaasje wijn gehad. Ik heb me er zelf van overtuigd dat er niets is gebeurd wat niet door de beugel kon. Ik begrijp ook niet. hoe de heer Van Breda Vriesman er aan komt dat er dronken leerlingen in de gangen hebben gelegen. Dat was trouwens niet mogelijk, omdat alle gangen die avond afgesloten waren", aldus rector Jansen. Hij voegde er aan toe dat de leraren bijzonder geprikkeld zijn over de beweringen van de heer Van, Breda Vriesman zoals die.'in,, de 'Vrijde Zeeuw zijn afgedrukt. „Wij zijn' ons als. docentenkorps aan het beraden wat wij hiertegen kunnen doen- Er is een onverdiende smet op leerlingen, leraren en de school geworpen. Ik noem het ge woon laster". De heer Jansen zei nog bij de politie te hebb engeïnfor- meerd naar haar bevindingen im het schoolgebouw. Er was echter alleen een klacht geweest van omwonen den over geluidshinder door luid ruchtige muziek in de school. De rector van het Petrus Hondius-ly ceum zei verder het te betreuren dat de heer Van Breda Vriesman zich niet eerst tot de schoolleiding heeft gewend met zijn klachten over de door hem gewraakte toestand in de school. „Dat zou toch heel nor maal zijn geweest. Ik vraag me af waarom de heer Van Breda Vries man dat niet heeft gedaan", aldus de heer Jansen. Commentaar van de heer Van Breda Vriesman: „Wat ik toen in de raad heb gezegd, heb ik uit goede bron. Anders zou ik het niet gezegd hebben. Meer wil ik er op dit mo ment niet over zeggen. Ik zal er in de raad wel op reageren". (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de Axelse- straat te Terneuzen zijn vrijdagmid dag drie personenauto's flink be schadigd bij een kettingbotsing. C. K. uit Breskens remde plotseling, waardoor J. P. van de H. uit Ter- neuzen tegen hem opbotste. H. werd vervolgens vanachter aamgereden door L. P.. eveneens uit Terneuzen. Herwonnen Levenskracht Door het plaatselijk comité Herwonnen Levenskracht wordt een handboog- schieting gehouden op zondag 13 september a.s. De wedstrijden op de liggende wippen zijn bij M. Pluijm en A- Dehulsters. Er is een aantal fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Hengelwedstrijden De henge- laarsvereniging uit Koewacht orga niseert op zondag 13 september a.s. een grote hengelwedstrijd in de vis wateren hét Grote Gat en de Konij- nenputten. De wedstrijd, waarvoor deelnemers zich kunnen laten in schrijven vanaf 10 uur bij K. Jans sen, begint om 14 uur. De prijsuit reiking na de wedstrijd is eveneens in café Janssen. AXEL De gemeente Axel en het organiserend comité hebben op de directeuren en hoofden van onderwijsinstellingen in de gemeen te Axel medewerking gevraagd voor de dodenherdenking van dit jaar. Op zaterdag 19 september zal Axel in tegenwoordigheid van Poolse oud-strijders de gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog herdenken. Daarvoor is een uitvoerig herden kingsprogramma samengesteld, waarvan het belangrijkste deel zich zal afspelen bij het monument aan de Oranjestraat. Bij het monument in de Oranje straat zullen zaterdagmiddag tegen twaalf uur onder meer kransen wor den gelegd namens het gemeentebe stuur van Axel door de burgemees ter, door de Poolse gasten, de vere niging Axel-Polen, afgevaardigden van diverse verenigingen en scholen en door particuliere deelnemers aan de stille tocht. Het opstellen daarvoor is zater dagmiddag om half twaalf op de markt voor het stadhuis. Om 11.40 vertrekt de stoet naar het monu ment. Na de bloemlegging wordt door een lid van de muziekvereni ging „Hosanna" „The Last Post" ge blazen vanaf de punt van het gras veld voor het monument. Gevolgd door twee minuten stilte. Burge meester M. K. van Dijke ontsteekt daarna om drie minuten over twaalf de bevrijdingsvlam, symbool van de bevrijding. Het Axelse muziekgezelschap „Hosanna" zal daarop koraalmuziek ten gehore brengen. Om acht minu ten over twaalf zal door een verte genwoordiger van de Poolse gasten eerst de Poolse vlag worden gehe sen, waarna een van de wethouders de Nederlandse vlag hijst, respectie velijk onder de tonen van het Pool se en Nederlandse volkslied. Om kwart over twaalf is de afmars. De organisatie van de herdenking is in handen van de heren Klein, Den Doelder en Roelands, Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Colijnsplaat (toez.), H. F. Venema te St. Johannesga (wijkgemeente Felfstrahuizen). afé „De La Paix"/ van 19.30 tol "afé „Centraal" 9.30 tot 20.00 uur !afé l'Ambassadeur, >en 2, van 20.15 Café „Dorpszicht", 3n 19.30 tot afé „le Ported'Or", 20.15 tot Hotel-Café „De Rei- jf te Zandeplein 24, '0.00 uur s. Café-Rest. „De Nieuwstraat 13, van uur 9.00 tot 12.00 uur tot 17.00 uur. 20.15 tot 20.45 uur Mr. F. J. Haarman- '*an onzer verslaggevers) 'TOOSTERZANDE Eind deze ek is het nieuwe tracé van rijks- 16#. vanaf de pont in Perkpolder 1 Kloosterzande, in gebruik ge- nen' aanleg ervan heeft bijna miljoen gulden gevergd en ruim anderhalf jaar geduurd. 'miende maanden zal over de 'e'e lengte van het nieuwe ge- e bog middenberm-beveiliging en aai>gebracht. Als dat klaar ,fjn de werkzaamheden geheel "er de rug. 'f J,001" de afgelopen maanden gedeelte van Perkpolder tot 'kimr!fan<i?. geldende snelheidsbe- i den z'i" na ''el beëindigen it werkzaamheden voorlopig n iln„ iyeekends opgeheven. Al- rkt e-week, als er wordt ge- aan de middenbeveiliging, moeten automobilisten nog rekening houden met snelheidsvoorschriften ter plaatse. Ze zullen worden opge heven na de volledige voltooiing. In het nieuwe traject zijn een viaduct en een voetgangerstunnel opgenomen. Daardoor zal het ver keer van en naar Kloosterzande, Groenendijk, Walsoorden en Graauw het drukke verkeer op rijksweg 60 in de toekomst niet meer hoeven hinderen. De voetgangerstunnel zorgt voor een veilige en snelle verbinding van de kern Kloosterzan de met de toevoerwsg naar Graauw en Walsoorden. In februari van vorig jaar werd de aanleg van het nieuwe tracé om Kloosterzande gegund aan het aan nemingsbedrijf Janssen uit Middel burg en in maart daaropvolgend kon een aanvang gemaakt worden met de voorbereidende werkzaamheden. Bij de uitvoering van het project heeft men zich vrij nauwkeurig aan het werkschema kunnen houden. Aanvankelijk verliepen de werk zaamheden zelfs zo vlot, dat het er een moment op heeft geleken, dat de weg aanzienlijk vroeger dan ver wacht in gebruik genomen zou kun nen worden. Achteraf is dat niet het geval gebleken. Met de ingebruikna me van het nieuwe vierstrooksge- deelte is deze week definitief een eind gekomen aan de ongelukkige verkeerssituatie tussen Perkpolder en Kloosterzande. In verband met de werkzaamheden is op dit gedeel te de route van Kloosterzande naar de pont verschillende keren gewij zigd. Vooral op momenten dat de boot zijn ladingen met auto's „los liet" gaf dat soms aanleiding tot kleine vertragingen- Deze ellende is in ieder geval nu achter de rug. Doordat het vier- strookstraject verlengd is krijgt het verkeer, dat in twee files tegelijk de pont verlaat, meer gelegenheid zich te spreiden alvorens rijksweg 60, voorbij Kloosterzande, weer aan sluit op het oude tweestrooksgedeel- te. Helemaal zullen de vertragingen op deze doorgaande route nog niet achter de rug zijn. Veertien dagen geleden is een aanvang gemaakt met de vervanging van het oude beton- vak van rijksweg 60 vanaf Terhole door asfalt. Op dit gedeelte zijn de oude betonstukken reeds gebroken. Binnen afzienbare tijd zal een begin worden gemaakt met het aanbren gen van een asfaltlaag. De gelegen heid wordt tevens te baat genomen om de kruising van de rijsweg met de weg naar Terneuzen, even voor Terhole, te verbreden en van grote re in- en uitvoegstroken te voorzien. Tijdelijk zal daarbij over enkele weken met verkeerslichten worden gewerkt, zodat ook hier op de pont spitsuren met vertragingen rekening gehouden moet worden. (ADVERTENTIE) niet vergeten.» Frico eten HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dok ter F. Loose, Nieuwstraat 53 te Oostburg tel. 01170-2121. Axel Dokter Schiltman, tel. 1777, b.gig. 01157-451. Driewegen, Hoedekenskerke, 's- Heerenhoek en Ovezande De praktijd van de huisartsen J. Kole, A. van1 Opdorp en S. Wöstman wordt tot maandagochtend 8 uur waargenomen door dokter J. Geldof, Korteweg 23 te Driewegen tel. 01185-275. Borssele c.a. en Nieuwdorp c.a. De praktijk van dokter Gelderblom wordt waargenomen door dokter Ki- viet te Borssele, tel. 01105-203. Goes Dokter J. van der Feen, tel. 5003- Hulst Dokter Eysinik, tel. 2060. zaïmde^ tel. 01170-2424. 's-H. Arendskerke, Heinkenszand en Wolphï artsdijk Dokter H. v. Maanen te Heinksneszand, tel. 01106-1234. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter Beek te Zuid- zande, tel. 01170-2424. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke Dokter A. Lieven-s te IJzendijke, tel. 01176-266. Hansweert, Krabbendijke, Krui- ningen en Rilland-Bath dokter P. Allewijn te Kruininigen, tel. 01130 1566. Middelburg Mevr- J. Pel-Mel- link, Rouaansekaai 11, tel. 2585 (za terdag) en dr. J. Pel, idem (zon dag). Sas van Gent e.o. Dokter F. Puylaert, Oostkade 19, tel. 1366. Terneuzen Dokter J. v.d. Griek, Scheldekade 27, tel. 2020. Vlissingen Dokter C. Dekker, tel- 2950 (van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 8 uur) en dokter A. van Dijk, tel. 3459 (van zondagmor gen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur). Kloosterzande Dokter Terburg, tel. 01148-377 (Tot maandagmorgen 8 uur). Breskens en Groede Dokter v.d. Maas te Breskens, tel. 01172- 1466. WIJKVERPLEGING Ellewoutsdijk e.o. Zr. Filius, tel. 01196-200, heeft dienst voor zr. Hoogenboom, Zr. Franca en Zr- van Reijsingen. Hoek, Sluiskil en Philippine Zr. Hoekert, Julianastraat 16 te Sas van Gent, tel. 01158-1987, b.g.g. 01157-435. Terneuzen Zr. A. Leenhouts, van Steenbergen-laan 65, tel. 3360. Hulst en Hontenisse Zr. Verver te Kloosterzande, tel. 01148-220. Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Schoondijke, Breskens en Groede Zr- Dominica te IJzendijke, tel. 01176-341. Oostburg, Cadzand, Sluis en Aar denburg Zr. Buijsse te Oostburg, tel. 01170-2973. APOTHEKEN Goes Zeeuwse apotheek tel, 5255. Middelburg Apotheek L. v.d, Boogert, Korte Delft 12, tel. 2789. Terneuzen Apotheek M. Ha- mann, Noordatraat 69-71, tel. 2060. Vlissingen Apotheek D. v-d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 2730. TANDARTSEN Noord en Zuid-Beveland Tand arts A. Laiumen, Clara's Pad 71 te Heinkenszand, tel. 01106-1288 (za terdag en zondag van 9-10 uur). O. Z. Vlaanderen Tandarts A. van Ravels, Stationsweg 14 te Hulst, tel. 01140-2205 (zaterdag van 10- 10.30 en 18-18.30 uur, zondag van 12-12.30 uur). Walcheren Tandarts H. de Vries, Badhuisstraat 107, Vlissingen, tel- 01184-2644 (Alleen voor spoed gevallen zaterdag van 9-10 uur en zondag van 11-12 uur). DIERENARTSEN Noord en Zuid-Beveland Dokter G. Boneschansdher te Kruimiogen, tel. 01130-1233 Axel en Zaamslag Dokter C. Cy- souw te Axel tel. 01155-1488. Hulst en Nieuw Namen Dokter E. de Nijs, Wilhelminala-an 11 te Hulst, tel. 01140-3004. West Z. Vlaanderen Dokter W. Kapsenberg te Sluis, tel. 01178-1225. (ADVERTENTIE) REPARATIES OOK ZONDER VERHEMELTE ZAAMSLAGVEER 96 Ook aan huis te ontbieden Films GOES Grand 20 uur: Als de naakte wind der zee, 18 HULST Bioscoopgebouw 20 uur 5 For Hell MIDDELBURG City 20 uur De langste dag 14 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur The wild Bunch 18 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Het oudste beroep ter wereld VLISSINGEN Alhambra 20 uur: Partnerruil, 18 j. ANTWERPEN Quellin: Heintje: Eens zal de zon weer schijnen, a.l. Astrid: De lummels van de eerste bank, 18 j. Odeon: La horse, 18 j. Rubens: Woodstock, 18 j. Ambassades: Goodbye Columbus, 18 3. Astra: Mash, 18 3. Capitole: De achtervolging, 18 j. Festa: De dingen van het leven, 18 j. Metro: Gladiatoren voor de vrijheid, 18 j. Pathé: Cable Hogue, 18 j. Rex: Rendez-vous-hotel Sankt Pauli, 18 j. Savoy: Silvia en de liefde, 18 j. Scala: Het liefdesbed, 18 j. Vendome: Thérèse en Isabella, 18 j GENT Capitole: Van Duinkerken tot de slag van Londen, a.l. Select: Arthur Rubinstein, de liefde van het leven, a.l. Century: De opstandeling, 18 j. Plaza: Ik, Nathalie, 18 j. Majestic: James Bond 007 tegen Dr. No, 18 j. Rex: Het bloed van de anderen, 18 j. Savoy: De abdis van Monza, 18 j. ST.-NIKLAAS Scala: De nacht van D-day, a.l. Century: Airport, 18 j. Eden: Satyricon, 18 j. Renova: Pancho villa, 18 j. Select: De abdis van Monza, 18 j. Toneel - Muziek - Dans AXEL De Halle 20 urn- Cabaret „Tête a Ted" met Ted de Braak, José den Burger en een combo. MIDDELBURG Schouwburg 1624 uur „Permanent Progressief Concert" van Jeugd en Muziek, concertliga ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 20.15 uur Promenadeconcert door het Rot terdams Pbilharmonisch Orkest, o.l.v. Edo de Waart met aolis.ten: Werner Haas (piano) en Arie Keij- zer (orgel). Rott. Schouwburg 20.15 urn-: „De speurhond" van Anthony Shaf fer, première door het Nieuw Rot terdams Toneel. Luxor-theater 20 uur Snip en Snaprevue „Van toen tot thans" Piccolo-theater 20.15 uur Première van de twee eenakters „Het Archief" en „Gottogot" door het Nieuw Rott. Toneel. ANTWERPEN Kon, Vlaamse Opera 19 uur De meesterzangers van Neuren berg. Kon. Ned. Schouwburg 20 uur „Zevende gebod - Steel wat min der" van Dario Fo Schietingen BOSCHKAPELLE A. Stallaart 15 uur GROENENDIJK E. Morcus 15 uur w calorievrij zoet I Goed zeg- lekkerzoetzeg... natuurlijk Natrena! t >V»»1ÏCörvsf* Morgen, zondag 13 september Bergen op Zoom: 1.33 en 14.03; Hansweert: 0.43 en 13.13: Made-Drimmelen: 4.24 en 16.37; Terneuzen: 0.13 en 12.42: Vlissingen: 12.15: Wemeldinge: 1.23 en 13.53. Maandag, 14 september Bergen op Zoom: 2.30 en 14.55; Hansweert: 1.49 en 14.09; Made-Drimmelen: 5.18 en 17.27; Terneuzen: 1.17 en 13.36; Vlissingen: 0.46 en 13.08; Wemeidinge: 2.20 en 14.45. CLINGE G. Drumont 15 uur DE KLINGE (B) René Geldermans 15 uur KOEWACHT 't ZAND Jac. de Vlieger 15 uur KOEWACHT (B) R. C lapdorp 15 uur NIEUW-NAMEN Th. Praet 15 uur ST.-JANSTEEN Café Sport 14.30 uur NIEUW-NAMEN R. van Waterschoot 14.30 uur Diversen IJZENDIJKE Cafe de Lozanne 20 uur Jongerensociëteit ZUIDZANDE Dorpstraat 14.30 uur Wielerwedstrijd voor nieuwelingen NIEUW-NAMEN R. van Waterschoot 19.30 uur Prijskaarting Films GOES Grand 15 en 20 uur Helden zonder glorie 14 jaar HULST Bioscoopgehouw 21 uur 5 For Hell 14.30 uur Kara Ben Nemsi, de held van de woeste Balkan MIDDELBURG City 14.30 uur Ik kwam, ik zag, ik schoot 14 jaar 20 uur De langste dag 14 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur The wild Bunch 18 jaar 14.30 uur Easy Rider TERNEUZEN Luxor 14.30 uur De schutterige schutter a.l. 17 en 20 uur Het oudste beroep ter wereld VLISSINGEN Alhambra 15 uur De laatste stormloop 14 jaar 20 uur De onderwereld rekent al tijd af 18 jaar ANTWERPEN Als onder vandaag GENT Als onder vandaag ST.-NIKLAAS Als onder vandaag Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 19 en 22.30 uur Optreden van „Cat Mother" en Jimmi Hendrix. Luxor-theater 14 en 20 uur Snip en Snaprevue „Van toen tot thans". ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 14.30 uur Bsmoreit 20 uur De Czardasvorstin Kon. Ned. Schouwburg 15 en 20 u. „Zevende gebod - Steel wat min der' van Dario Fo. Schietingen KAPELLEBRUG Café C. de Kind 15 uur BOSCHKAPELLE A. Stallaart 15 uur CLINGE G. Drumont 15 uur DE KLINGE (B) René Geldermans 15 uur KOEWACHT 't ZAND Jac. de Vlieger 15 uur Café Netty 15 uur HULST G. Lijbaart 15 uur KOEWACHT (B) J. de Guchteneire 15 uur Diversen IJZENDIJKE Café de Lozanne 20 uur Jongerensociëteit Opg. voor deze rubriek tel. 01180 7438 of postbus 116 in Middelburg. DOMBURG Badhotel, Domburgseweg. Exposi tie schilderijen van Ernst Joachim (t.m. 14 sept.). Dag. van 921 uur. MIDDELBURG Voorm. Vleeshal stadhuis: Exposi tie werk van Louis Heijmans (t.m. 27 sept.). Ma. t.m. vrij. van 14 18, zat. 1018 en zon. van 14 17 uur. Miniatuur Walcheren: (t.m. 27 sept van 9—18 uur. 's-GRAVENHAGE Het Mauritshuis, Goya-expositie (t.m. 12 sept.). Werkd. 1017, zon. 1117 Bovendien wo. en vrij. van 20—22 uur. ROTTERDAM Maritiem Museum, Burg. s'Jacobs- plem 8. Expositie „En de haven groeide voort, 19451970" (t.m. 30 sept.). Dag. van 10—17 uur. Zon. van 1117 uur. Rott. Kunststichting, Zuidplein. Expositie Teruo Onuma, schilde rijen en gouaches (t.m. 29 sept.). Werkd. 1017, zon. van 1217 u. ST.-ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Tentoon stelling schilderijen van Jos But en schilderijen en beeldhouwwerk v. J. de Meester de Betzenbrouck. Geopend dag. 1012 en 1417 u. (tot 15 sept.). VEERE Schotse huizen: Expositie Stefan Miozenski, houtgravures, boek illustraties, gelegenheidsgrafiek (tm. 15 sept.). ZIERIKZEE GemeentemuseumExpositie scheepsmodellen, aardewerk, por selein (t.m. 30 okt.). Ma. t.m. zat. 10—12 en 13.30—16.30 uur. ANTWERPEN „Het Sterckshof" te Deurne. Ex positie „Fotografie in België 1839 —1940" (t.m. 12 sept.).

de Stem | 1970 | | pagina 5