Omschakeling t.v.-zender BOLTINI TREKT VOLLE TENTEN I Subsidievoorstellen in Provinciale Staten Jos But: „Eerst wat presteren en dan pas inspraak eisen" tdandsvrouwen ui QTjnj7 7ppn\vsch- I „deren vergade J MOETEN AANGEPAST provincie mi de WMZ panclerlijk DIPLÖMAZWEMMEN IN ZAAMSLAG Opper Abrahamse uit Hulst als adjudant naar «3 IKONEN- EXPOSITIE nstuiff zeeland OD Twee gewonden bij Dow USIF, REAL ESTATE irkdiensten Lj: h. Gregorius de GTOte, t-1532. zaterdag 19 uur. 19.30 en 11 uur. rvliet: H Maria Onbevl. Or.tj 11125-332, zondag 9 uur. Uitbreiding belang van Aanmoedigingsprijs Jong Zeeuws Talent USIF, REAL ESTATE bevolux nederland n.v. ZATERDAG 72 SEPTEMBER 1970 -j!.p,^vu^wvi- fan onze correspondent) IOONDIJKE De afdelij ëeeuwsch-Vlaanderen van fandse Bond van Plattelan an heeft voor het eerst na i lie een bijeenkomst gehoud^ jl Wijffels te Schoondijke. ster deelde mee, dat m Ld seizoen verschillende cd I zullen worden gegeven, idere beter bewegen, potted .1 en boetseren, knutselen i Iren en literatuur, ll 4 oktober aanstaande zal jiarig bestaan van de landed nd in Utrecht worden gevied november wordt m Goes d liddag gehouden over milid avond werd verder verzot ie heer Oosterhof uit Deventl de hand van dia s vertel zijn reis met een huifkar ckj ld. an onze adverteerdenj een onzer verslaggevers). S Het damesmodemagaal lacneet in de Klokstraat heeft een grondige verbouwt gaan. Aan directe winkelru Ier ongeveer 120 vierkante ti getrokken en het gehele int onderging een rigoureuze vt Ling. Nieuw bi] dit alles, inicum voor Goes, is de ko. het centrum van de wii J geheel is afgestemd aan Ive verkoop methode. IS-KATHOLIEKE KERK rdenburg*. O.LV Tenhemeb >,g. zaterdag 19 zondaö 7, 8,., Barbara, tel 0U1| 19 uur. zondag fcskens: H zaterdag (Van een onzer verslaggevers). MIDDELBURG In hun komen de vergadering krijgen provinciale staten van Zeeland weer enkele voorstellen tot subsidieverhoging aan verschillende stichtingen en or ganisaties te behandelen. Zo wordt voorgesteld om met in gang van 1 januari 1969 de subsidie voor de stichting katholieke kinder bescherming in Zeeland, welke ont staan is uit een fusie van twee kleinere instellingen, te stellen op f. 5.000,-. Aan de stichting Zeeuws in stituut voor kunstzinnige vorming in Middelburg willen G.S. een provin ciale subsidie van ten hoogste f. 13.802,- toekennen. Dit om de tekor ten van het instituut over het boek jaar 1969 te dekken. Ten behoeve van liet provinciaal Opbouworgaan Stichting Zeeland vraagt het college van GS een verhoging van de sub sidie met f. 50.700,- waarmee in gaande 1 januari 1970 het maximum bedrag dat de stichting uit de pro vinciale schatkist krijgt zal worden gesteld op f. 281.350,- per jaar. De .hogere kosten vloeien vooral I voort uit extra uitgaven in de sala rissector. „Wij gaan uiteraard niet voorbij aan het feit, dat hier sprake I is ven een arbeidsintensief orgaan", I zeggen GS, „maar het komt ons college toch wel noodzakelijk voor I om te dezer zake uiterst dilligent te I blijven". De stichting ETI voor Zee- zateri Ïdzand: Toeristenkerk, ur. zondag 10 uur. Inge; Parochie H Henrieus, igavond om 19 uur. zondag 1 130 uur. e: Dorpsplein, zaterdag ag 10 uur es: H Maria Magd.. tel. 0111 zaterdag 19 urn, zondag „ui R K. h.bj. Pruitlaan.tr 10 30 uur. ede: H Bavo, tel. 0117M ag 19 uur. zondag 9 uur. enendijk: H Martinus, -382 zaterdag 1830 uur, s 30 9 10 30 en 1" uur nsweertrOUVr Onbevl Or; dag 18 uur. zondag 8 uur et (en 11 15 in Kruiningen). eerenhoek: Sint-Willibrord' 1105-264. zaterdag 19 uur n 7 31) 9 10 en 10 30 uur inkenszand: H Blasius, teY™l zaterdag 19 uur, zondag l» [0 30 uur. ofdplaat: H Ëhgius. zaterdü zondag 7 30 en 10 uur 1st: H Willihrurdus. tel. zaterdag 19 uur. zondag 1 30 en 17 uur merland: (Molenhoek). ur „wacht H H. Phihppus en tel 01146-360 zaterdag 1- ag 8 en 10 uur. bbendi.ike: Cultureel Cent ag 1015 uur kerkdienst lolieken ..adendamme: H Bonlfatius, 14-219 zaterdag 19 uur. zonaal 0 30 uur. wedorp: H Eligius, tel. zaïerdag 19 uur, xondsg uur ddelburg: Par H Petrus us zaterdag 19 uur, en 19 uur. astburg: H Eligius. tel. J zaterdag 19 uur, zondag 0 30 uur. Lvezande: O.L V Hemeiv., '5-214 zondag 8 en 10 uur st- en West Souburg: St.-Msi erk zaterdagavond 19 O" ag 8 en 10 15 uur. .Hand: Gereformeerde kerk ag 19 uur en zondag 9 uur' van Gent: H Maria Hem! 01158 1661 zaterdag I»13 ag 8 30 9 30 en 11 uur. hnondiike: Dorpsplein. condag 10 uur ijkplaal: Hulpkerk, zaterdag ag 9 uur. uis: St -Jan de Doper, tel zaterdag 19 uur. zondag ja uur skil: H Ant v Padua- 7 418 zaterdag 19 uur, 10 en 10 45 uur rneuzen: H Willibrordus. id-2327 Binnenstad zatero» ,r. zondae 130 en U« iteitskerk. zat 19 15 uur, 10 30 en 17 uur Krib' ekl raterdag 19 uur. Par ,De verrezen en k school „De Zeemeeuw ag 19 uur- zondag 9, 10 zon (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het ligt in de Kdoeling, dat het financiële, belang 'an „e provincie Zeeland in de N.V. "atermaafschappij Zeeland wordt ergroot, Het college van G.S. heeft it Provinciale Staten voorgesteld a het aantal aandelen dat de pro- raat nu in de onlangs tot Zeeuwse llïtahappij omgesmeedde water- iilifinaatsehappij heeft, van 371 it It breiden met 1473 aandelen 190 gulden elk. provincie Zeeland krijgt, als Maten er mee akkoord gaan, een "Heel van 40 procent in het ge siste maatschappelijk kapitaal la 4e WMZ. Het aantal geplaatste Welen bij anderen dan de provin- Zeeland, bedraagt thans nog Mits 1736. De gemeente Vlissin- fn bezit 461 aandelen, de provincie ""'-Brabant heeft er vijf en de '®2e gemeenten hebben er geza- alijk 1270. gemeenten in Zeeuwsch-Vlaan- 'M zijn nog niet tot de nieuwe, "e provincie omvattende N.V. ietreden. Zolang dat niet gebeurt, let aantal aandelen van de pro- sie in evenredigheid met het M aandelen van de Zeeuwsch- samse gemeenten verminderd Wen. In eerate aanleg zal het aandelen van de provincie de van 1736 bedragen ofwel stuks. Dit aantal zal na toetre- van de gemeenten in mvsch-Vlaanderen tot 1844 wor- 'ergroot. «i verwacht dat binnenkort door Heeuwsch-Vlaamse waterleiding: «schappij het besluit zal worden "Wen om toe te treden tot de Op dat moment kunnen de tenten in Zeeuwsch-Vlaanderen aandeelhouder toetreden. De ver was van het aantal aandelen zal f n,et" plaatsvinden. Ruien s ge- Universiteit Amsterdam, pur.de kandidaats. L ""ena, Terneuzen; Mej. P. v. "JWe, Heinkenszand; F. Duynhou- napelle-Biezelinge; C.A. Hoog- Vlissingen: A.M. Langevelde, I"; Mej. M. Pel Middelburg; F.J. T 'man, Vlissingen. (lissingen: Parochiekerk JjSj. [Witzichten ir zondag en opge- St -Jacob, zaterdagavond noag 8 30 10.30 12 en >s nanuelkerk Paauwenburg tg lanueiKer» rdauwem»""a eDl vond 19 uur en zondag 0 St -J.metih/iekpnhuur 1 Kath Mi, Tehuis: zon™ op vrijdag uur lestdorpe: H Maria Vis. J)8-527 zaterdag 19 uur, sou 110 uur Izendijke: O.L V Tenheme' tel 01176-284, zaterdag zondag 8 30 en 10 30 uur. lerseke. H Anna, zaterda? zondag 9 uur. ,30.] roor tel. informatie uil Insweert). andstraat: H Pastoor v Bag 19 uur zondag 1° "UT. Art en veran- w met nu en «gen of m. ptstooruitzichten in cijfers ge- over Nederland. Wndag f wen zon0 tot 6. Min. temp. ;eens normaal. Max. temp.van 'en ora°en onder normaal. Kans tor en °ge Periode van minstens proeent. Kans op een ge- rna^.aaI 30 P™ent" oren zon 2 tot 8. Min. temp.: 4 "ormaal. Max. temp. van m o en °nder normaal. Kans 170*?.6 Per'0<^e van minstens IdrooJ üroce,?t- Kans °P een 8e" I S etmaal40 procent. land heeft eveneens om een hogere provinciale subsidie gewaagd. GS stellen voor om het jaarlijkse subsi diebedrag te bepalen op f. 214.400,-, zulks met ingang van 1 januari 1970, Bovendien vragen GS de staten om een bijdrage a fonds perdu van f. 17.000,- bedeold om de kosten van een verhuizing en de inrichting van een nieuw kantoorpand te dekken. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG In het gemeente lijk zwembad in Zaamslag werd door 83 kandidaten deelgenomen voor het behalen van een zwemdi ploma. Er waren 62 gegadigden voor het a-diploma, waarvan slechts vier werden afgewezen en 21 voor het b-diploma die allen slaagden. Een zeer goed resultaat waarover de badmeesters(essen) het bad in Zaamslag telt er drie zich zeer over verheugden. De examens wer den afgenomen door de heren Everts en De Haas, in aanwezigheid van de KNZB-consuls de heer en mevrouw Wagenaar uit Souburg, waarvan laatstgenoemde de a-diploma's uit reikte. Wethouder R. Barbé uit Terneuzen deed dat aan de geslaag den voor het diploma b. (Van onze correspondent) HULST De opperwachtmeester der rijkspolitie C. Abrahamse te Hulst is met ingang van 16 septem ber aanstaande bevorderd tot adju dant en is op diezelfde dag overge plaatst naar Vlijmen (N.-Br.). Hij wordt in die plaats groepscomman dant. Adjudant Abrahamse was van af 16 februari 1966 in Hulst als plaatsvervangend groepscomman dant. Voordien was hij postcomman- dant te Philippine van 1954 tot 1966. Van 1950 tot 1954 in Terhole en daarvoor was hij gedetacheerd te Stoppeldijk. (Van een onzer verslaggevers) GOES Met ingang van 1 maart volgend jaar worden de uitzen dingen van het tv-programma Ned. 1 op kanaal 7 vanuit de televisie toren in Goes beëindigd. De konsekwentie hiervan voor de kijkers in het verzorgingsgebied van het tv-station Goes (geheel Zeeland, en een deel van W.-Brabant) is, dat de antennes zowel de individuele als gemeenschappelijke die alleen zijn afgesteld op de ontvangst via kanaal 7, uitgebreid dienen te worden met een uhf-ontvangantenne, geschikt voor de ontvangst van de kanalen '29 en 32; en een uhf/vhf- converter voor het geval'dat het toestel ouder is dan bijv. acht jaar. Kijkers, die het tv-programma Ned. 1 reeds op kanaal 29 van de uhf kunnen ontvangen, behoeven in het geheel geen wijzigingen aan hun ontvanginstallatic aan te brengen. Het is echter wel gewenst de reeds aanv/ezige antenne-voorzie ningen voor de ontvangst van ka naal 7 intact te laten, omdat bij invoering van een derde tv-pro gramma dit kanaal weer gebruikt zal worden. Tevens zal de capaci teit van de zender voor het derde programma worden verhoogd waardoor de ontvangst in Zeeuwsch-Vlaanderen via kanaal 7 aanzienlijk zal worden verbe terd. In 1966 werd voor Goes het pro gramma van Ned. I naast het ge bruikelijke kanaal 7, via kanaal 29 uit te zenden. De ontvangst van Zeeuwsch-Vlaanderen en Hulst. Ned.l liet en laat veel te wensen over met name langs de kust van Kanaal 29 de reserve-zender voor Ned.2, werd toen in gebruik geno men, maar het gevolg was dat bij een storing in de zenders van Goes geen overschakelingsmogelijkheid overbleef. De enige mogelijkheid was voor de PTT een zender er bij te laten plaatsen. Ook al met 't oog op het eventuele derde programma. Vo rig jaar, verstrekte de NV. Nozema de opdracht aan het Duitse bedrijf Standard-Electra Lorenz in Berlijn, Goes aan 'n volwaardige uhf-zend- installatie te leveren, waarop Ned. 1 kan worden uitgezonden. Goes is in dit opzicht een van de voorlopers ten opzichte van de andere tv.-to- rens in ons land. Alleen in de Wie- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Twee Belgische arbeiders van de Belgische firma Mercantile werden vrijdagmorgen gewond toen zij een treikstanig van een truck met oplegger wilden kop pelen. Het waren L uit Gent en W. J. uit Melsele. Beiden zijn met ver wondingen aan de benen overge bracht naar ziekenhuizen in Gent en Antwerpen. Het ongeval was te wij ten aan ondeskundige behandeling. ringermeer, Hulsbergen (Limburg) en Arnhem, word zowel ned.l als Ned. 2 via uhf-banden uitgezonden. De conseqquentie van deze veran deringen zal zijn dat kijkers met een oud toestel (meer dan acht jaar oud) behalve voor Ned. 2 nu ook voor Ned 1 een omschakelkast nodig hebben met daarbij een aangepaste antenne. Een ander punt, dat hij het be kend worden van deze feiten, naar voren kwam, is het feit dat de toren in Goes geen directe bewaking meer kent. Vanuit de zender in Lopik is het mogelijk de controle over de gang van zaken in Goes in de gaten te houden. Hierbij kan eventueel vanuit Lopik worden overgeschakeld op de reserve-zender. Goes is de eerste „oude" toren waar dit sys teem is toegepast. (Van een onzer verslaggevers) MIIDDELBURG Het Zeeuwse college van GS beeft op advies van de Zeeuwse Culturele Raad besloten de provinciale aanmoedigingsprijs Jong Zeeuws Talent thans voor de tweede maal toe te kennen in de sec tor muziek. Deze prijs, bestaande uit een bedrag van 1.500,werd eer der in deze sector toegekend in 1967 en wel aan de Zeeuwse musicus Da niel Manneke. Als gegadigden voor de dit jaar toe te kennen aanmoedigingsprijs kun nen jonge beroepsmusici, die hun vak beoefenen of mede beoefenen als instrumentalist of vocalist, en die geboren zijn in 1936 of later en in Zeeland woonachtig zijn, zich aan melden. Ook jonge musici, die in Zee land. hebben gewoond ën nog een duidelijke band met de provincie hebben, komen'ih' aanmerking. Aanmelding kan geschieden via een aanmeldingsformulier dat uiter lijk tot 15 oktober a.s. schriftelijk kan worden aangevraagd aan de pro vinciale griffie van Zeeland. De aan moedigingsprijs zal te zijner tijd worden toegekend op voordracht van een daartoe in te stellen commissie ad hoe. De samenstelling van deze commissie zal binnen afzienbare tijd worden bekendgemaakt. (ADVERTENTIE) Dit snelgroeiende Fund belegt uitsluitend in inkomsten- opleverend onroerend goed in de welvarendezakencentra van de V.S. Deze investering in zorgvuldig geselecteerd, professioneel beheerd, inkomsten-opleverend onroerend goed heeft de aandelen van USIF, Real Estate in nog geen 31/2 jaar na de stichting van het Fund een gemiddelde waardetoename opgeleverd van meer dan 13% per jaar. Als u meer wilt weten over deze solide, rustige beleggingsvorm, neem dan contact op met Gramco. Intrinsieke waarde per aandeel USIF, Real Estate .4; 6 m $7.60 9.9.70 Ik bon geïnteresseerd in hel unieke USIF, Real Estate concept. Inzenden aan Gramco Information (Nederland) N.V. Leidsestraat 74 Amsterdam Tel. 234323 -234324 (Van onze correspondente) SAS VAN GENT In het Cultu reel Centrum De Beyerd te Sas van Gent is de tentoonstelling Ikonen van pater de Caluwé geopend. De Caluwé is een oud-Sassenaar en sinds dertig jaar werkzaam in Finland. Pa ter de Caluwé hield raa een openings woord van wethouder Colsen, een le zing over de oorsprong van de iko nen. Na de pauze werd aan de hand van enkele dia's, de nodige toelich ting gegeven. Pater de Caluwé zal zondag weer naar Finland terugke ren. (Van een onzer verslaggevers) HULST - AXEL Toni Boltini. de legendarische, altijd klagende Hollandse circusbaas, is er in Zeeuwsch-Vlaanderen nu al twee keer in geslaagd, nagenoeg volle tenten te trekken niet zijn nieuwe circusprogramnia. Donderdag in Hulst en vrijdag in Axel. In totaal kwamen honderden schoolkinderen (in de middaguren) en volwassenen (in de avonduren) naar de immense zeildoeken-„schouwburg" van „Cir cus Boltini". „Dat komt", zo weet een monteur van Boltini's wagenpark te vertel len „omdat we dit maal in veel kleinere plaatsjes komen; Dorpjes en stadjes waar we jaren niet meer geweest zijn en waar men ook in jaren geen echt circus meer heeft gezien, want grote circussen komen niet meer naar Nederland. Ze wor den verdreven door de hoge belas tingen". Veel consideratie hebben de gemeenten inderdaad niet met de noodlijdende circusbedrijven. Ook in Hulst vermelden de toegangskaarten „twintig procent vermakelijkheids belasting. Alle moeilijkheden ten spijt is het Boltini in ieder geval dit jaar weer gelukt om het hoofd boven water te houden. Het circus draait nog steeds. Zelfs ondanks het feit, dat circus grootmeester Toni, vorig jaar al her haalde malen heeft aangekondigd er de bijl definitief bij neer te zullen leggen en zijn tent nog slechts een maal te zullen opzetten: namelijk op het plein van het Binnenhof in Den Haag en daar zijn leeuwen en tij gers en olifanten cadeau te doen aan de regering. Dat is niet gebeurd. Aan het pro gramma. dat Toni de Zeetiwsch-VIa- mingan presenteert ontbreekt ten minste geen enkele leeuw of olifant, waarvan men misschien zou kunnen veronderstellen, dat Boltini Iiein op de afdeling „vermakelijkheidsbelas ting" van een van de plaatselijke stadhuizen of erger in Den Haag achtergelaten zou kunnen heb ben. Boltini heeft dit jaar veel liumor in zijn programma's gedaan. Heel veel humor zelfs en bovendien een klein beetje naakt. Dit laatste on aangekondigd, maar wel heel echt. Hel zijn twee top-les limbo-dansen de, jonge negerinnen, die halverwe ge het programma na de pauze ko men opdraven. Opvallend in Bolti ni's circusprogramma is deze keer ook de grotere betrokkenheid van het publiek bij hetgeen er in de hydraulisch opgevijzelde piste ge beurt. Zoals bijvoorbeeld bij het paar- dennummer, waarbij bezoekers wor den uitgedaagd gedurende een piste rondje staande te blijven op de rug van een uiteraard lopend paard. Vallen kan niet. Bravourschoppers, die iiet aandurven worden zeker heidshalve met een Ieren band om hel middel, bevestigd aan een door een hoog in de nok lopend touw, behoed voor ongewenste duikvluch ten. Het resultaat is verbluffend. Regelmatig zweeft een heldhaftige circusbezoeker, die van het hobbe lend paard dreigt te vallen, na een ruk aan een touw door het circus- ruim om vervolgens in de piste tus sen het houtafval te landen. Komisch is het wel. En Boltini weet haast wel zeker, dat hij de 25 uitgeloofde guldens voor degene, die zich wel een rondje weet staande te houden, in zijn zak houdt. Als het iemand wel dreigt te lukken, zorgt een ruk aan het touw wel voor uitkomst. De komende dagen zullen de vuil gele circustrucks voorlopig nog op de Zeeuwsch-Vlaamse wegen te zien zijn. Na Hulst en Axel komt dit Een kleine Zeeuw op een paard in circus Boltini. groot weekend Terneuzen aan de beurt. Na het einde van de Zeeuwscli- Vlaamfee tournee zal de Boltini-kara- vaan zich per pont uit liet Zeeuwsch-Vlaamse isolement verlos sen en naar Walcheren en de Beve- landen gaan. De boot zal twee maal alleen voor Boltini moeten varen. Want zoveel auto's heeft Toni nog wel. SLUIS St.-Anna ter Muiden, gehuchtje, vlak aan de grens met België. .Eens belangrijke haven stad, behorend tot de Hanzeste den, thans een bijkans uitgestor ven dorpje, behorend tot de ge meente Sluis en helemaal toever trouwd aan de zorgen van de rijksdienst voor monumentenzorg. Hier leeft en werkt de Zeeuw se schilder Jos Blut. In het voor malige raadhuis, waar hij een permanente tentoostellin.g heeft, troffen we hem aan met zijn vrouw Betsy. Jos heeft een. Mar kante kop, met vriendelijke ogen, die niet langs je heen kijken, maar je belangstellend opnemen. Hij zoekt de mens iin je., De schilderijen staan en hangen er, prachtige doeken, verstild en verdroomd, maar toch met een kracht en een passie geschilderd, die de van kleuren bezeten kun stenaar verraadt. Vraag hem niet of hij veel verkoopt. „Dat is niet zo belangrijk; natuurlijk een mens moet eten. Ik krijg zo nu en dan ook eens een opdracht- Laatst nog van een boer op wiens land ik aan het schilderen was. Een veld tarwe. Hij had thuis nog een oude lijst, daar moest ik de maat van komen nemen en zo groot zou het schilderij dan moe ten worden, precies eender dan wat ik zo juist klaar had. Kijk dat is een moeilijke opgave, heb ik hem gezegd. Het eerste vuur hij de kost verdiend en dat dan door hard werken, maar niet door een beetje de artiest uit te han gen. Je moet jezelf waarmaken en eerlijk zijn, ook in je kunst. Niet abstract schilderen, omdat het toevallig mode is. Het moet van binnen uit komen. Schilderen zoals je het voelt. Aan kersttentoonstelling van de Zeeuwse kunstenaarskring doe ik niet meer mee. De kwaliteit van het tentoongestelde werk is ach teruit gegaan. Dat is mijn be zwaar. Niet dat ik mezelf zo geweldig goed vind, maar een betere selectie is toch wel nodig. En. dan al dat gedoe over in spraak ip het beleid. Natuurlijk;'" er moet heel wat" veranderen op het gebied van het kunstbeleid, maar presteer, eerst eens wat. Tegenwoordig gaat men eerst protesteren en dan schilderen. Nee, eerst werken en als je dan wat bereikt hebt, pro beer dan de boel eens te veran deren en kom dan met concrete plannen. Zoals het nu gaat kletst men maar wat langs elkaar heen. Ja, we wonen heerlijk hier op St-Anna. Na St.-Laurens, Vrou wenpolder en Veere hebben we het hier wel gevonden. Heerlijk rustig, beste mensen, een paar fijne vrienden. Trouwens ik ben nu te oud om nog ergens anders te gaan beginnen, heb er ook geen behoefte aan. En op Wal- VAN MENSEN DINGEN EN DADEN is er uit, het zal nu een copie worden van dit. Het is wel goed geworden, maar toch niet wat het origineel is. Is inmiddels ook verkocht, wat ik achteraf jammer vond. Soms maak je een schilde rij waar je moeilijk afstand van kunt doen. Zoals je ziet, schilder ik nog figuratief. De natuur is voor mij het grote voorbeeld. Dat moderne gedoe kan ik niet erg waarderen. Trouwens wat is modern. Alles is modern, er wordt zoveel met het woordje „moderne kunst" ge goocheld, maar is dit dan ouder wets, is dit uit de tijd? Met een brede armzwaai naar zijn schil derijen. Ik geloof het niet. Ik geloof dat er heel wat jongeren zijn die niat fatsoenlijk een paard kunnen tekenen. Men doet er geen moeite voor. Streepje, kringetje, kleurtje. Er zitten wel knappe schilders bij, maar ik ge loof dat er heel wat zijn die de mensen en zichzelf beduvelen. Ik heb ook eens een abstract schil derij gemaakt voor mijn klein dochter, die wilde dat graag. Kijk, dat kost me moeite- Het is gelukt, per slot van zaken is schilderen ook een ambacht en de techniek beheers je, maar het ligt me niet. Ik geloof trouwens, dat er aan het hele ambachtelijke in de kunst weinig aandacht be steed wordt. Er is te weinig zelf kritiek, men leert het vak niet meer tot in de finesses. Die con tra-prestatie regeling, de dood in de pot. Ik heb er nooit aan mee gedaan. Iedereen moet zien dat cheren is het me te druk met al die toeristen. En wat is een dorp als Vrouwenpolder niet grondig verknoeid? Van elke dag dat ik leef, ge niet ik. Ik knijp hem uit als een heerlijke sinaasappel. Werken, lezen. Iedere avond speel ik pia no voor Betsy, mijn vrouw. Elke avond een Beethoven sonate. We houden alle twee veel van mu ziek. Verschillende van mijn schilderijen zijn ontstaan na het luisteren naar .muziek. Hier bij voorbeeld „Morgenstemming". Ik had pas Griegs „Morgenstimmung" uit de „Peer Gynt suite" gehoord. En toen ben ik gaan schilderen. Het leven is schoon, maar kort, de kunst is lang, je kent het spreekwoord. Ik ben er nog niet en zal er wél nooit komen ook. Maar dat is juist het fascineren de, dat is het avontuur. Ook al heb je een vast doel voor ogen, soms kom je ergens anders uit. Dan is je kompas beslagen, of er is een wegomleg- ging. Dan duurt het wat langer voor je op de goede weg zit- En och, hoe oud je ook wordt, in je eigen ogen blijft je werk toch altijd iets onvolmaakts houden. En ik geloof dat dat goed is. Een mens moet niet arrivé zijn, dan gaat de pit er uit. Ik leef gelukkig met mijn vrouw, heb een lieve dochter, een beste schoonzoon en een schat van een kleindochter, dus wat wil je nog meer. De mens Jos But is niet belangrijk". JAN HEKHUIS (ADVERTENTIE) BEV0LUX warme dranken service de oplossing van uw koftieprobleem vraag vrijblijvend documentatie j naamI adres i J adres woonplaats te lef bernard loderstraat 39-41 tilburg telefoon 04250-74915*

de Stem | 1970 | | pagina 3