Uitgebreid feestprogramma inu wel medewerking i Reünie oud-leerlingen hoogtepunt herdenking IER in Oostbur oningin Wilhelmina Lyceum 50 jaar VOORZITTER LUSTRUMCOMMISSIE J. PARIDAEN Ivoor waterloopleinmarkti J. Bogaert: VAN 11 T.M. 26 SEPTEMBER )LLEKTIES VROEGER si. 01177-1597 si. 01178-1462 ïl. 01178-1560 il. 01178-1606 ïl. 01140-3546 Poldermaaltijd e complete DOSTBURG P. Versprille wdrijven EL N.V. Cabaretgroep Anno Waterlooplein ran den Ameele: Vuurwerk Concours-hippiqué mini Veetentoonstelling Majoretten DE STEM VAN VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1970 ILIIIIIIMIIilMlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIUJ .■Dankzij vooral de soepele medewerking van het huidige gemeen tebestuur hebben wij als winkeliersvereniging Oostburg weer voor het lerst sinds jaren een feestprogramma op touw kunnen zetten dat pihkt als een klok". Dat zegt de heer J. van den Ameele, een van de 'estuursleden van de Oostburgse winkeliersvereniging. Zijn waarde- Sering gaat ook uit naar de rijkspolitie. „Het gaat ineens veel gemak- püjker dan in voorgaande jaren. Vroeger wist je bijna al bij voorbaat pat wat je ook in Oostburg aan acties wilde organiseren heel moeilijk realiseren was. Wij hebben in de heer Schipper een burgemeester paarmee goed valt samen te werken. We zijn dan ook vast van plan pai, wanneer de komende reeks evenementen slaagt, het volgend jaar !eptember weer iets dergelijks te organiseren". De voorbereiding van de feestelijkheden is voor de winkeliersver- paiging geen sinecure geweest. Om tot een goede taakverdeling te pomen is uit de winkeliers een commissie benoemd bestaande uit de peren J. Bogaert, J. van den Ameele, A. Fierens, N. Huisman, J. van Pe Plassche en E. Raes, die elk een deel van de activiteiten voor hun pkening namen. De winkeliersvereniging heeft van harte haar medewerking ver leend aan een loterij waarvan de baten ten goede komen aan de lus- ■rumcommissie van de 50-jarige rijksscholengemeenschap Koningin "ilhelmina. De loten zijn verkrijgbaar in de zaken van de deelnemen- Pe winkeliers te herkennen aan de verenigingsvlag. Er zijn vijf hoofd pozen van elk duizend gulden en bovendien nog vijftig dndere aan trekkelijke prijzen te winnen. AARDENBURG „Het hoog tepunt van de herdenking van het vijftigjarig bestaan van de school is voor mij zonder twijfel de reü nie van oud-leerlingen en oud-le raren op vrijdag 18 september. Daar kan iedereen in een onge dwongen sfeer iedereen ontmoe ten en naar hartelust herinnerin gen ophalen. Voor zo'n hereniging komen mensen uit alle delen van Nederland. We hebben ongeveer duizend uit nodigingen verstuurd. Ik schat dat er een kleine driehonderd naar Oostburg zullen komen". Dat zegt de heer J. M Paridaen, gemeentesecre taris van Aardenburg en voorzitter van de lustrumcommissie van de vereniging van reünisten van de rijksscholengemeenschap Koningin Wilhelmina. De heer Paridaen is zelf van de „lichting 1933", het jaar waarin hij eindexamen deed op de toenmalige rijks-hbs te Oostburg. De vereniging van reünisten werd in 1968 door oud-leerlingen en op initi atief van dr. A Versprille opgericht tijdens een reünie in het Kurhuis te Scheveningen. De adressen van de oud-leerlingen en oud-leraren wor den nauwgezet bijgehouden in het contactblad van de vereniging. De heer Paridaen: „Verreweg de meeste belangstelling voor de komende reü nie in Oostburg tonen de oudste lichtingen en in het bijzonder die welke buiten West-Zeeuwsch-Vlaan- deren wonen. De oud-leerlingen die hier in de streek wonen hebben kennelijk niet zoveel behoefte om aan de reünie deel te nemen. Dat is ook wel begrijpelijk als je elkaar toch bijna dagelijks ziet. Ook de jongere lichtingen hebben weinig in teresse voor de reünies. Die zijn nog te kort van school af om het nut van zo'n hereniging in te zien". Huisves tingsproblemen voor de reünisten zijn er volgens de heer Paridaen niet. „Er zijn voldoende hotels be schikbaar en voor het overige lo geert men bij vrienden en kennis sen" Op zaterdag 19 september ko men de oud-leerlingen in de school weer bijeen maar nu om les te krijgen van hun vroegere leraren. Verder wordt de film „Jaontje" van de musicus Cor Schijve vertoond. De handeling van de rolprent, ge maakt naar het gelijknamige toneel stuk, is gesitueerd in West- Zeeuwsch-Vlaanderen rond 1900. Om twaalf uur is er een gezamenlij ke koffiemaaltijd, 's Middags zullen oud-leraren en oud-leerlingen de herdenkingsbijeenkomst in de St- Baafs in Aardenburg bijwonen. Om 18 uur zullen de reünisten aanzitten aan een traditionele Cad- zandse poldermaaltijd, bestaande uit gebakken paling en brood, in de Oostburgse restaurants Du Commer ce en De Eenhoorn. De heer Pari daen: „Toespraken zullen tijdens de ze maaltijd niet worden gehouden Niet praten wel eten zal het parool zijn", 's Avonds om acht uur worden de reünisten verwacht in het Ledel- theater waar het toneelstuk „D'an- neksaosie op de fles, dao kom een HBS" van Cor Schijve zal worden opgevoerd. De heer Schijve schreef dit stuk in opdracht in 1920 toen in Oostburg als dank van de Neder landse regering voor de afwijzende houding van de West-Zeeuwsch- Vlaamse bevolking ten opzichte van de Belgische annexatieplannen een rijks-HBS werd geschonken. SCHOENHANDEL BROUWERIJSTR. 33 OOSTBURG. Oostburg Tot besluit volgt om 21.15 uur op het terrein achter het gemeentehuis een groot vuurwerk. Op donderdag 24 en vrijdag 25 september presenteren ongeveer 40 leden van de winkeliersvereniging zich op een overdekte markt op het Ledelplein. In marktkramen worden artikelen te koop aangeboden en de monstraties gehouden. De grote feesttent is op beide dagen geopend van 14 tot 21 uur. Op zaterdag 26 september wordt op het Ledelplein in Oostburg een „Waterlooplein- markt" gehouden. De initia tiefnemer van deze Zeeuwse primeur is de heer J. Bogaert, lid van de winkelierscommis sie die de Oostburgse festivi teiten heeft voorbereid. „Dat idee had ik al vier jaar gele den", zegt de heer Bogaert. „Ik zat toen met zo'n 35 ge bruikte naaimachines die ik niet op de normale manier aan de man kon brengen. Een collega-winkelier had dezelf de moeilijkheid met gebruikte televisieontvangers. Als we nou die dingen op een soort Waterloopleinmarkt brach ten, misschien dat we ze dan toch zouden kwijtraken, zo dachten we. Ik ging eens pra ten met de vorige burgemees ter, maar die had zoveel be denkingen en beperkingen dat de lol er voor mij af was. Ik heb toen maar alle 35 naaima chines kapotgeslagen. Nu, met onze nieuwe burgemees ter, kan opeens alles wel. Als winkeliersvereniging hebben we alle medewerking die we maar wensen. Daarom hebben we nu ook een goed feestpro gramma in elkaar kunnen zet ten. Nu loopt alles op rolle tjes". De heer Bogaert verwacht dat er voor de „Waterloo pleinmarkt" ook van buiten Oostburg veel belangstelling zal bestaan. „Het leuke is dat iedereen die iets te verkopen heeft daartoe in de gelegen heid wordt gesteld". Wat er op de markt wordt gebracht doet niet ter zake. Ik hoop dat er veel antiek bij zal zijn. En mogelijk worden er ook vo gels te koop aangeboden. Het zal vast een bijzonder leven dige markt worden". Woensdag 23 september vertrekt om 19.30 uur van het Ledelplein een lampioenoptocht met muzikale bege leiding van de muziekvereniging Veronica uit Zuidzande en de drum band van de Oostburgse harmonie. Op woensdag 16 september wordt voor de 33ste maal op het terrein achter het gemeentehuis een veeten toonstelling van fokvee, vetvee e.d. gehouden, 's Avonds om 7 uur is er een optreden van de Marinierskapel o.l.v. majoor J. P. Laro. De Oostburgse brandweer geeft op zaterdag 19 september van 14.30 tot 17.30 uur achter het gemeentehuis een aantal blusdemonstraties in sa menwerking met het Nederlands Rode Kruis. 's Middags om 2 uur vindt in de Simt-Baafskerk in Aardenburg een herdenkingsbijeenkomst plaats ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de rijksscholengemeenschap Ko ningin Wilhelmina. 's Avonds komen leerlingen en oud-leerlingen van de rijksscholen gemeenschap in het Ledeltheater bijeen om een voorstelling bij te wonen van het folkloristisch stuk „D'anneksaosie op de fles, dao kom een H.B.S." van Cor Schijve. Op zaterdag 26 september wordt in en rondom de feesttent van de lampionoptocht met muzikale bege- plein een markt gehouden in de trant van de befaamde „rommel markt" op het Amsterdamse Water looplein. Elke inwoner van West- Zeeuwsch-Vlaanderen kan ïfTer goede ren zelf aan de man brengen of deze door een officiële veilingmeester la ten verkopen. Aan de aard van de artikelen is geen beperking gesteld. De openbare verkoping begint om IJ uur. Eveneens op zaterdag 26 septem ber wordt op het terrein achter de technische school (ingang Groten- dam) een concours hippique gehou den onder auspiciën van de landelij ke ruitervereniging De Haringrui- ters uit Biervliet en de winkeliers vereniging Oostburg. Medewerking aan het ruiterfeest verlenen lande lijke ruitervereniging en uit Axel, Biervliet, Hulst, Kloosterzande, Nieuwvliet en Oostburg. Om 8.30 uur beginnen de dressuurproeven. Om half twee maken de deelnemers een rondgang door de kern van Oostburg. Het springconcours duurt van 14 tot 17 uur. Het feestprogramma van de Oostburgse winkeliers wordt be sloten met een KRO-MP-Drive In- show in de grote tent op het Le delplein met medewerking van de disc jockey's Vincent van Engelen en Jos Bakker en een beatorkest. Om drie uur geeft de kunstwiel rijdersvereniging De Heidebloem uit Heerlerheide op het Ledeplein een aantal demonstraties. Zondag 13 september kunnen de liefhebbers van het circus hun hart ophalen in de grote tent van circus Boltini op het terrein van de Maria- hoeve. Er is een matinee en een avondvoorstelling. Van maandag 14 tot en met zater dag 19 september wordt in de bur gerzaal van het gemeentehuis een tentoonstelling gehouden getiteld: „Van rijks-h.b.s. tot rijksscholenge meenschap". De expositie is te be zichtigen op maandag, dinsdag, don derdag en vrijdag van 15 tot 17 uur, op woensdag van 15 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur en op zaterdag van 10 tot 18 uur. OOSTBURG Na een lan- e periode van min of meer edwongen rust heeft de win- eliersvereniging in Oostburg e laatste weken een koorts- chtige activiteit ontplooit, 'aarvan de resultaten neerge- !gd zijn in een serie evene- lenten die tussen 11 en 26 iptember zullen plaatsheb- en. riatie te brengen in de reeks van evenementen. Van deze opzet ge tuigen de hierna vermelde pro grammaonderdelen. De Oostburgse feestelijkheden worden vrijdag 11 september geo pend met een „permanent progres sief concert" in het gemeentehuis met medewerking van Theo Loeven- die Consort (jazz), Geoffrey Madge, piano, het ensemble Evert van Trigt, Ferenc Hutyra, fluit en de popgroep Beatiful Idaho. De feestelijkheden zijn mede edoeld ter opluistering van het ■jarig bestaan van de rijksscho- ngemeenschap Koningin Wilhel- ina. Bij de samenstelling van t programma is er naar ge- ■eefd een zo groot mogelijke va- Zaterdag 12 september maakt de drumband van de Oostburgse har monie 's middags een rondgang door de stad, voorafgegaan door het Mid delburgse majorettenpeloton Ditrich.

de Stem | 1970 | | pagina 29