Ton Damen en Adri van Opdorp actief Koppositie binnen bereik Dinteioord RENE VAN ZEE: JIIKDES UITERST ONSPORTIEF' Nieuwe a ifdeling voorzitter Zeeland Roosendaal RENTEAM REDA VOOR WAAR DUEL Belust op revanche Grotere klassen in competitie Éfe. i - Spanning m DERDE AUTORENBAAN IN WEST-DUITSLAND ITT SCHAUB-LORENZ Atletiekstrijd gaat niet door De Smet naar Berchem Sport BIJ ZEGE OP RODA BOYS Puzzelrit van De Bevelanden TAFELTENNIS VERSCH LIEREN IN ZESDAAGSE VAN LONDEN Hockey Voetbal ONSPORTIEF BADMINTON 23 •st wel eens uur alle informatie DAF 55 Stationcar DAF33 op aan: ter wereld. 220 dealers VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1970 27 BM AANS KLOPTE WIM PRINSEN (Van onze wielersportmedewerker) ROOSENDAAL De jaarlijkse ltermiskoers van Roosendaal, die gistermiddag werd verreden in het centrum, boeide van liet begin tol het einde. De slag viel reeds in de eerste ronden. Ton Damen uit Ulvenhout, leider in het Scheldeklassenient (onderdeel van de Grote Prijs van Breda Bier), was erg actief. Rfet Adri van Opdorp, Ben Jurriaans en Cees van Bostelen ging hij op avontuur. Nadat Cees Priem geprobeerd liad om het gat dicht te fietsen werd het leidersgroepje uitgebreid mei vier renners. Dat waren Wim Smeekens, Wim Prinsen, Kas Fictorie en Dirk Aardoom, die er wel bijkwamen. n 0e acht op kop werkten goed sa men en dat bracht het grote peloton duidelijk in moeilijkheden. En in die jroep zaten veel favorieten. John Meyer, Kees Koeken, Wim Westdorp, Toon Konings en Wim van Steenis, scholen in het tweede gedeelte van het peloton de meute was door de felle jachten in twee groepen geval len en werden gedubbeld. Ook het eerste gedeelte van het peloton, waarin renners als Cees Priem, Ge rard van 't Geloof, Peter Remijn, Ju les Bruessing en Cees van Dongen hemel en aarde bewogen om de id der dubbeling te ontwijken, moest er aan geloven. De groep Koe ken werd uit koers genomen en dat betekende dat het rennersveid ge halveerd was. Jaequqes de Laat uit Essen, Frans van Katwijk, Piet Franken en Henk Prinsen bleven nog even buiten schot, maar toen Ton lamen en Adri van Opdorp bleven aandringen moesten ook zij capitule- 'en. Met acht leiders en 21 gedub- belden werd daarna het laatste koersuur ingeluid. gedubbelde renners kozen het taepad en vormden een springplank toor actieve Adri van Opdorp, die er vel bij kwam, maar spoedig Wim 'Prinsen en Ben Jurriaans bij zich moest dulden. Ton Damen trok er even later het restant van het ren nersveid bij. Alles begon er toen op te lijken, dat de eindsprint de be slissing moest brengen. De jury liet de gedubbelden drie ronden vroeger afstappen om de combine-mogelijk heden te beperken. Het was duide lijk, dat het betere eindschot in de benen zat van Wim Prinsen en Ben Jurriaans. De Amsterdammer bleek op volle snelheid een te groot pro bleem voor kleine Wim Prinsen. Ton Damen nam de prestatieprijs mee naar Ulvenhout. Hij en Adri van Opdorp maakten de koers: de over' winning was voor Jurriaans. Adspiranten: 1 G. Pirhrd (Breda) 35 km in 1.04; 2 A. Prinsen (Raams- donksveer): 3. R. Sentjes (Budel); 4 J. van Abeelen (Tilburg); 5 J. van Houwelingen (Heeselt); 6 M. Melsen (Roosendaal) 7 A. Biddeloo (Graauw); 8 A. van de Steen (Etten- Leur); 9 J. Gommers (Roosendaal); 10 B. Scheers (Middelburg). Amateurs: 1 B. Jurriaans (Amster dam), 100 km in 2.40.56; 2 W. Prin sen (Hank); 3 W. Smeekens (Gilze); 4 C. van Bostelen (Halsteren); 5 K. Fictorie (Bergen op Zoom); 6 T. Da- men (Ulvenhout); 7 A. van Opdorp (Hoogerheide); 8 D. Aardoom (Hulst); 9 P. de Jong (Tilburg); 10 C. van Dongen (Oud-Gastel); 11 M. Hesemans (Rijen); 12 H. van Vught (Boxtel); 13 M. Dohmen (Born): 14 A. Coppens (Moerstraten); 15 G. van 't Geloof (Lage-Zwaluwe)16 H. Prinsen (Hank); 17 F. van Katwijk (Oploo); 18 P. Remijn (Goes); 19 Jac. de Laat (Essen België); 20 A. van O ver veld (Zegge). (Van onze medewerker) BREDA Achter de vriendschap- wedstrijden en toernooien is lans een dikke streep gezet. Zon- begint voor alle klassen (hoofd- de hockeycompetitie. De ®«ure voor de eerste klas heren «eds zondag j.l. plaats. Een juverture, waarin Breda nog geen hoofdrol vertolkte. Er zal dan ook telopen dagen door de elftalcom- naarstig gezocht zijn naar de man op de juiste plaats- Want Mag moeten de blauwen in de tolstad de stick opnemen tegen de anilskampioen Tilburg. bijzonder zware opgave. ™'van het eindresultaat thans van beslissende betekenis kan r; Eveneens is VenloHTCC een Panel waarin zal blijken of inder- ad Venlo zijn minder goede vori- f seizoen zal doen vergeten. De ike derby tussen Oranje art en Eindhoven zal een zege or eerstgenoemde club opleveren, veneens wint EMHC in de thuis- tegen MOP. Waarschijn- Sant 's-Hertogenbosch een moei- 'ff,SeiL0en feSemoet. Een nederlaag sen het bezoekende MEP ligt in e' verschiet. aar js (je gebieven dat de "tfstnd twee eerste klas dames herbergde? Reeds enige jaren ji ^reda in de tweede klas en n het slot van het afgelopen sei- >at ri'S °°'i l°t beschoren. m. -weS terug een zeer zware ve ls heeft Breda ondervonden, 'is r.Gr ^aar bet een uitzondering is oen damesteam enige jaren ach- m dezelfde samenstelling kan n. Daarom heeft Breda gelijde- ev,i,an ieugdige speelsters de open- itm. e,n p'aatsen laten innemen en ei aJ heeft men in de Breda- ind soede hoop, dat aan het Yan dit seizoen dit jeugdige de promotie waar zal maken.- hioo ,cioor bet vertrek van JL sPeelsters heeft Push zich ge- aa« gezien enkele jeugdige len s 'n bet elftal op te ne- ezel r1 ®oec*e vaste kern moet ter i hof'g dienen, maar vaststaand tent ®eenszu)s of dit jeugdige ele- 'edst r|jP v0°r de zware Niou n' d'e men tegemoet gaat. e h t m beeft de elftalcommis- et volste vertrouwen in dit j n.®n,wordt verwacht, dat het na eenjarig verblijf in de tweede Wov n plaat.s bi de eerste klas zal U, eren- Beide ploegen ontmoeten ar,zondag en dat wordt wel een luei interessant nn attractief BRUNSWIJK (AP) West-Duits- land zal een derde grote renbaan voor auto's krijgen als het ministerie van vervoer te Bonn dit goedkeurt. De baan zal dan in de buurt van het Hartz-gebergte worden aange legd en 6,2 kilometer lang zijn. De naam zal „Harzring" worden en de Nürburgring en de baan van Hockenheim moeten ontlasten. Er zal plaats komen voor 100.000 toeschou wers. De Harzring zal, als alles doorgaat, worden aangelegd door de Harzring GMBH met financiële deelname van de Westduitse automobilistenclub ADAC, een aantal industriële onder nemingen, de deelstaat Nedersaksen en vermoedelijk ook de Bondsrege ring. De kosten van het projekt worden geschat op zes miljoen gulden. (Van onze sportredactie) AXEL De door de atletiekvere niging Schelde-Sport geplande wed strijden voor zaterdag gaan niet door. Het bestuur van de Terneu- zense club heeft hiertoe moeten be sluiten, omdat de belangstelling van de Zeeuwse atleten en atletes te gering was voor deze ontmoeting. Dit in verband met het feit, dat er dit weekeinde in Vlissingen een ste deontmoeting wordt georganiseerd en het feit dat er verschillende ploe gen aan de atletiekcompetitie deel nemen. Secretaris Hofman van Schelde Sport: „Het zou erop neer komen, dat alleen een paar van onze leden en een paar leden van AV '56 zouden kunnen starten. En dat vin den wij uiteraard te weinig". (Van onze sportmedewerker) HULST Ramon de Smet uit St.-Jansteen, die reeds enkele jaren bij de Belgische club SK-Beveren speelt, is met ingang van het nieuwe seizoen door de Waaslanders overge daan aan de Belgische tweede divi sieclub Berchem Sport uit Antwer pen. De Steense middeiweldspeler is door deze transfer clubmakker ge worden van ex-Biervliet-speler Ad Versluys, die dit seizoen aan zijn derde competitie bij Berchem Sport toe is. De Antwerpse tweede divi sieclub heeft door deze transfer nu twee Zeeuwse voetballers in dienst. De Amsterdammer Jurriaans klopt Wim Prinsen in de eindsprint van de Ronde van Roosendaal. (Van onze sportmedewerker) GOES De Goese lange afstand loper René van Zee die vorig jaar november overschrijving aanvroeg van AV'56 (Goes) naar RKHAV in Hulst en op dit punt nogal in de clinch lag met zijn oude vereniging heeft zaterdag opnieuw moeilijkhe den ondervonden met een lid van AV'56 tijdens.de open Zeeuwse atle- tiekkampioenschappen in Goes. René van Zee scheen met zijn clubgenoten Piet Vonck en Guus Boers de tien kilometer te gaan beheersen en dit was blijkbaar voor Wim Hirdes van AV'56 aanleiding om succes voor Van Zee bij voor baat uit te sluiten. Hirdes was ook van start gegaan op deze 10 kilome ter. In de derde ronde ontstond er dan ook een incident toen Van Zee Hirdes zou gaan dubbelen. René van Zee hierover: „Aanvan kelijk leek het er op dat Hirdes wat ruimte zou laten om mij te laten passeren maar op het beslissende moment sloot hij toch het gat voor mij af. Direct stak ik mijn hand op als teken van protest maar de wed strijdleiding greep niet in. Ook toen Hirdes voor de tweede maal een lap van mij kreeg gebeurde precies het zelfde maar ook nu had mijn protest geen effect". In de elfde ronde kwam het tot een uitbarsting tussen beide lopers. Van Zee die toen in zeer gunstige positie lag zou Hirdes voor de derde maal gaan dubbelen. René van Zee: „Hirdes die minachtend en lachend over zijn schouwder naar mij keek sloot het gat definitief voor mij waarna ik mijn ritme en cadans kwijt raakte en buitenom langs hem ging. Door beide voorgaande keren reeds geïrriteerd gaf ik Hirdes toen een schouderduw, wat fout is dat geef ik grif toe. Maar wat doe je op zo'n moment, je raakt even je be heersing kwijt. Hirdes die zeer agressief leek kwam toen achter me aan en wilde me een trap geven- Met een fel spurtje van zo'n vijtig zestig meter kon ik dit verhinderen maar de aardigheid was er nu wel voor mij af. Ik ging de baan uit waarna Hirdes me smalend toevoegde; als dank van je oude vereniging. Dit deed de emmer bij mij overlopen evenals trouwens bij mijn trainer Van Rie die bij de wedstrijdleiding een pro test indiende. Wegens onsportief ge drag in de baan werd Hirdes toen gediskwalificeerd". Een duidelijk teleurgestelde Van Zee over zoveel onsportiviteit gaat dan verder: „Met deze hele affaire heb ik een goeie klassering op de 10 kilometer verspeeld. Een derde plaats had er voor mij zeker ingeze ten. Het is voor mij volkomen onbe grijpelijk dat de wedstrijdleiding dit alles liet passeren. De heer Simpe laar die als scheidsrechter fungeerde René van Zee: „Het is voor mij onbegrijpelijk dat de wedstrijdleiding dit alles liet passeren". (Van een onzer voetbalmedewer kers) BREDA Dinteioord staat zater dag voor een belangrijke wedstrijd. Roda Boys uit bet Gelderse Aalst komt naar de suikerstad- Roda Boys won zijn beide wedstrijden, maar Dinteioord verloor ook nog niet. Als de Westhoekers zaterdag de volle winst weten te bemachtigen dan kunnen ze de leiding in de derde klas overnemen. In Dinteloord-krin- gen beeft men goede hoop op een I gunstig resultaat. Men rekent dat Roda Boys thuis op het nippertje won van Terneuzense Boys en Din teioord speelde gelijk in Terneuzen. Op eigen veld en met een volledig elftal Fré Geilings zal weer van de partij zijn moet er een winst kans inzitten voor de Dinteloorders, met de overtuiging dat op eigen veld maar zelden verloren werd. Alleen zal men doelman Schreuders van Roda Boys geen gemakkelijke ballen moeten geven. Het is bekend dat deze nog jeugdige keeper, moei lijk te passeren is. Krabbendijke dat tot nu toe alles won, staat voor een zware opgave nu Terneuzense Boys op bezoek komt. Een gelijk spel zou gunstig voor Dinteioord zijn. Good Luck moet in staat worden geacht van het niet sterk begonnen Rillan- dia in Raamsdonksveer te kunnen winnen. Al zal Rillandia naar de eerste punten uitzien. Dat doet ook BVC, dat in Wit Zwart te Capelle een moeilijke tegenstander krijgt. In een streekderby is echter van alles mogelijk. Wellicht zorgen de Ooster- houters voor een eerste herstel. Sleeuwijk zal het niet kunnen bol werken tegen NOAD. In de 4e klas A ligt voor PTT-Breda de kans Drongelen-Genderen Combinatie een halt toe te roepen. Met Henny Aartsen weer in de gelederen moet men in staat zijn beide punten in Breda te houden en dat kan beteke nen, dat men de kop van DGC overneemt- Seolto zal een schutter moeten zoeken, die de zaak kan afronden tegen Veen. Qua veldspel lukt het met de Zevenbergenaren wel, maar voor het doel ontbreekt het aan een afwerker. Zwaluwse Boys doet er goed aan het verjongde Nivo Sparta niet te onderschatten. In de vierde klas B krijgen de beide Brabantse clubs Chrislandia en VVN het niet gemakkelijk. Chrislandia gaat naar AZW dat op zijn eerste punten mikt en WN gaat naar Hoek dat zijn eerste wedstrijd op eigen terrein glansrijk won. De twee koplopers Yerseke en WHS gaan in de oesterplaats uitmaken, wie voor lopig nummer één blijft. Dat kan een spannende match worden. Debu tant Nieuwdorp zal zijn goede start voort willen zetten nu het nog zon der punten zijnde Kloetinge op be zoek komt. In de tweede klas A moet Meeu wen zich kunnen herstellen tegen Rijnsburgse Boys, al is men in Zou- telande nog niet te spreken over de verrichtingen van het elftal. NEO heeft thuis de kans op een nieuwe overwinning tegen Excelsior uit Maassluis, mits de schutters van Sprang hun vizier weer op scherp zetten. Arnemuiden draait tot heden nog goed en daarom zal het bij HBSS in Schiedam wel gaan zege vieren. Het sterk gestarte SSC gaat de verre reis naar Genemuiden ma- - ken. Als de club van voorzitter Van der Mast ook deze wesstrijd wint, gaat men een ernstig woordje mee spreken in deze Oostelijke afdeling. had toch zeker tijdig kunnen ingrij pen. Overigens wil ik wel kwijt dat zeker het gros van de leden van AV'56 mij niets in de weg leggen. Maar Wim Hirdes is me zwaar te gengevallen. Bijzonder spijtig dat ik het zeggen moet maar sportief en reglementair is de zaa'k in Goes uit de hand gelopen. Maar het laatste woord hierover zal nog wel niet zijn gesproken", aldus een getergde maar op een sportieve revanche beluste René van Zee. (Van onze sportmedewerker) GOES Het duo Deegens-Peel- mans is met ruim verschil winnaar geworden van de puzzelrit die de Motor- en Autoclub „De Bevelan den" organiseerde met start en fi nish in Goes. Achttien deelnemers leverden hun startkaart niet meer in aan de finish en een drietal moest worden gediskwalificeerd. De uitslag luidt: 1 A. Deegens-P. Peelmans 77 strafpunten, 2 M. Bar- dolf-J. Heijnsdijk 109, 3 L. v. d. Linde-J. v. d. Berge 111, 4 A. Hol- lestelle-mevrouw Hollestelle 131, 5 H. J- Minaar-mej. E. Mathijsse 153, 6 R. de Ruijter-R. Vos 154, 7 P. Hooftman-mevrouw Hooftman 155, 8 C. Kloosterman-P. Bruinooge 161, 9 L. A. Quaak-mevrouw Quaak 167, 10 P. Hoekman-mej. T. Hoekman 169 punten. (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG De afdeling Zeeland van de Nederlandse Tafel- tennisbond hield deze week in de personeelskantine van de vereniging Croon te Middelburg de jaarverga dering. Het betekende tevens de start van het nieuwe seizoen. De meeste Zeeuwse verenigingen had den hun afvaardigingen gezonden om d e omvangrijke agenda af te werken. Belangrijste punten vorm den wel de opgestelde begroting voor het komende seizoen hetgeen mede ten grondslag lag aan de ge ringe contributieverhoging welke het afdelingsbestuur noodzakelijk achtte, de juiste opvang van het nog steeds toenemend aantal jeugdleden met de daartoe vereiste afdelings trainingen en de verkiezing van een nieuwe voorzitter in het afde lingsbestuur- Door het aftreden van mr. W. Mes was een vacature ontstaan waarin werd voorzien in de benoeming van (ADVERTENTIE) de heer A. de Jong (Middelburg- Zuid) die met algemene stemmen werd aanvaard. In verband met uit breiding van het afdelingsbestuur met twee leden werden de heren Ch. Landré (Middelburg-Zuid) en H. Ridderikhoff ('t Zand) eveneens benoemd. De suggestie tot het in stellen van een bescheiden dames klasse vo-rmde aanleiding tot een brede discussie. Een en ander zal no-g nader worden onderzocht op de mogelijkheden hiervan. Bij de opga ven van de teams voor het aanstaan de seizoen bleek bij de senioren het aantal ten opzichte van vorig sei zoen stabiel terwijl de jumorenklas- se opnieuw een verheugende stij ging te zien gaf van 13 naar 20 teams. Een aanwas van 50 procent. Nadat de scheidende voorzitter mr. Mes met enkele waarderende woorden en onder aanbieding van een geschenk werd uitgeluid, sloot deze voor de laatste maal in z ijn functie de vergadering h i erbij nog even terugblikkend op de voorbije periode waarbij hij bovendien nog enkele waardevolle adviezen toe speelde aan het afdelingsbestuur. (Van onze sportmedewerker) HULST In de Zesdaagse van Londen, die op vrijdag 18 september van start gaat en zal eindigen op 23 september zal derny-specialist Theo Verschuren uit St.-Jansteen van start gaan. Naast de man uit St.- Jansteen die met zijn landgenoot Norbert Seeuws ploeg zal vormen gaan eveneens onze landgenoten Pe ter Post, Gerard Koel, Lijn Loeve- stijn en Piet de Wit van start. De elf koppels die uiteindelijk in de „Empire Pool" te Wembley zul len aanzetten zijn als volgt samen gesteld: Kemper - Bugdahl, Duits land, Altig-Porter, Duitsl.-Gr.-Br.; Roncati-Johnson (It.-Austr.), Loeve- sijn-De Wit (Nederland), Fr. Pfen- ninger-Spahn (Zwitserl.), Gowland- Lawrie (Gr. Br.-Austr.), Gowland- Renz (Gr.Br.-Duitsl.), Baenseh-Bull (Austr.-Gr. Brit.) en Koel-Hitchen (Ned-Gr. Br.). (Van onze badmintonmedewerker) TERNEUZEN De opkomst voor de halfjaarlijkse vergadering van de badmintonbond Afdeling Zeeland was zo groot, dat de gehuurde ruim te eigenlijk te klein was om aan alle aanwezigen plaats te bieden. Toen voorzitter J. Veen de vergadering opende, waven alle verenigingen vertegenwoordigd. De verslagen gin gen vlot onder de hamer door. Al leen bij het eompetitieverslag deed zich het merkwaardige feit voor, dat verschillende verenigingen zelf ver zochten om de reglementen strenger te hanteren, met de daarbij behoren de boetebepalingen. Ook de kwestie over de teamopstelling lokte weer de nodige discussie uit. Bij de bestuursverkiezing werden J. Veen en P. Titiheru herkozen, terwijl F Midavaine uit Rilland- Bath als nieuw bestuurslid werd gekozen. J. Veen blijft voorzitter. Bij de voorstellen kwam een inte ressant idee van sportleraar J.W. Visser op tafel, namelijk om uit de Zeeuwse verenigingen 'n sterk team te formeren, dat in de districts competitie gaat spelen, teneinde sterkere tegenstanders te ontmoeten. Ondanks enkele bezwaren bleken de meeste verenigingen bereid te zijn om een of meer spelers aan het afdeling team af te staan. De thuis wedstrijden zullen in Rilland ge speeld worden. Avanti, de afdelings kampioen van het vorig seizoen, zal met een eigen team in de districts competitie gaan spelen. De Middel burgers kwamen al eerder in de districtscompetitie uit. Komend seizoen zullen er grotere klassen gevormd worden, om zo tot een uitbreiding van het aantal wed strijden te komen. Dit kan gereali seerd worden, omdat twee nieuwe verenigingen in de seniorencompeti tie zullen gaan meespelen: PZEM (Middelburg) en Hoek- Terneuzen zal met 2 teams in de jeugdcompeti- tie gaan meedoen. Hoek en Terneu zen zijn de eerste Zeeuws-Vlaamse verenigingen die zich bij de Ned. Badmintonbond aansluiten. De leugdcompetitie zal in afwijking van vorig zeizoen parallel lopen met de seniorencompetitie, dit om gereed te zijn vóór het tennisseizoen begint. Het bestuursvoorstel om ook een veteranencompetitie te organiseren, werd met instemming begroet. De scheidsrechterscursus, waar voor zó veel belangstelling bestaat dat Zeeland een eigen opleidings- groep krijgt, zal in de loop van november gegeven worden. Er zijn 8 modellen. Vanalt 776,- zwart op wit Gegarandeerd dat dit de mooiste tv is. Met het scherpste beeld, 61 cm groothoek. En altijd stabiel, dat gaat automatisch. U kent'm nog niet? Moet u beslist gaan kijken. Kijken op een afstand? Hij heeft de aansluiting voor afstandsbediening. Wilt u nog meer? Automatische regelschakeiing. Kontinue toonregeling. Briljante klank. Twéé frontale speakers. Edelfineer. Hij heeft het. Dit is immers een echte Schaub-Lorenz.

de Stem | 1970 | | pagina 23