N.V. tfaliaanse perscommentarenpovere wedstrijd .FEIIENOORD WAM DE ITÏTEL TOE inateursponsors omen in opstand BESTUUR VAN ZUID I NEEMT HET HOOG OP Groots feest na het succes fechts om el geld (ENNERS WEGGEKOCHT abele met c.v. ^ege Scholte in Sundquest 'IJM'.N 3e Cruyff weer van de partij SPORTTOTO Verzet tegen degradatie regeling Topsport wil bewindsman CLAY TEGEN QUARRY EKISTERS HTERS UEOEN LEUR IRENHUIZEN kap garage jen Leur r maand WERKDAG DE STEM VAN VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1970 jor behaaglijke ijetijd een elegante ntarobe in cerise, oen of beige. Is brushed nylon. M.L. en EL, nieuwbouw project ii mijn ervaren: icht zich voor aanmal- ervoegen bij de heel urant de Graanbeurs, p zaterdag 12 septem- wij u te koop aan- royale keuken. m2), met hard- uua», ruime douche wastafels, veel kast- 4de slaapkamer, met bergzolder etc. Minimum eigen woningen bestaat de HYPOTHEEK, ne geheel vrijblijvend ip vrijdag 11 septem- uur in Hotel Huis ten 2, Etten-Leur, of bij at 17, Oosterhout, tel- :teen (37 r. :amers H1LAAN De Italiaanse pers was eenstemmig van mening dat het f Botterdam een saaie en technisch povere wedstrijd is geweest. De Lden waren het er echter over eens, dat Feijenoord de overwinning [titel verdiend had. [lazetta Dello Sport uit Milaan vond dat Feijenoord een verkeerde jttiek had toegepast. „De eerste helft probeerde de Nederlandse ploeg fet massale aanvallen, die goed in toom gehouden werden door de -gentijnse verdediging, snel een voorsprong te nemen. „Het winnen- doelpunt werd door Feijenoord gemaakt toen Estudiantes de Ne- Irianders tot een defensieve taktiek dwong. Dit bewijst dat de juiste Etiek voor de Nederlanders was geweest één van snelle uitvallen". over een saaie wedstrijd. „De men sen die naar Rotterdam gekomen wa ren zuiver uit liefde voor bet voet balspel zullen zeker niet genoten hebben van het povere spel van bei de ploegen." Er heerst grote verslagenheid in Argentinië na het verlies van Estu diantes de la Plata woensdagavond in Rotterdam tegen Feijenoord (0-1). Over het algemeen had men zeker gerekend op een onbeslist, en daar mee op een derde wedstrijd in Ma drid voor een „aanverwant" publiek. Men was veelal de mening toege daan dat de kwaliteit van het ver toonde voetbal laag was en dat niet de beste teams van Europa en Zuid- Amerika tegenover elkaar stonden. Met blad vond dat wedstrijden om [intercontinentale beker „technisch Lien nutteloos zijn en slechts zin |[>ben om wat geld te verdienen." Corriere Delia Sera prees Feijen- ird dat het in één seizoen is kun- |n doorstoten tot de top van het Tternationale voetbal. Het blad Lende echter dat Feijenoord tecfa- Ech no-g een stuk minder is dan Ldiaanse ploegen. p)e wedstrijd was volkomen eor- ondanks het belang daarvan... moord is niet een grootse ploeg, Jaar wij kunnen zegg' 'at het eer- |k de tiel heeft gei n", aldus fCorriere. lDe verslaggever van een ander Mi- Lees blad, II Giorno, sprak ook ibieden in ons bouw- doorzon) woonk. var roo-nk. van ca. 37 m2, trap en erker, 3 of erdieping, 2 toiletten, dakkapel etc. Koop L 52.975,Min. eigenY 6.950,—. draagt de last, na af- J het 2e jaar v.a. aer a.s. van 19.00 uur ten Bosch, Oude Bre- bij l O.G. hout. 01620-5462 |sr.-VINCENT (ANP) Tijdens Europese kampioenschap libre, It woensdag in het Italiaanse St. Èncent is begonnen, hebben de Ne- [ertamtas Scholte en Sundquest hun levste partij gewonnen. 1 Scholte versloeg de Italiaan Oddo Beze kwam tot 256 caramboles) en jffldquest won van de Fransman Metelie (deze stond op 178 toen de ptakder de 500 caramboles vol e en Sundquest hebben de lifcjmet 2 punten uit 1 partij, Od I (It.), Defetelle (Fr.), Vervest Itlf), Schertz (Oos.) en Aquilera (Sp.) volgen met 2 uit 2. HSLAGEN: lüddo (Ita.) - Aguilera (Spa.) 500 Ik Corin (Belg.) - Scherz (Oos.) ij®—65; Sundquest (Ned.) - Defetelle pa) 500178; Vervest (Belg.) - oze(W.-DL) 500—181; Scherz (Oos.) Spielmann (W.-Dl.) 500—253; polte (Ned.) - Oddo 500—256; Du- [etelle - Corin 50028; Aguilera fervest 500—305. IIARRAGONE (AP) De Italiaan franco Bitossi heeft gisteren in de Ne etappe van de Ronde van Ca- B'inië de eindsprint gewonnen. Iweede in deze rit over 148 kilome- f'. van Manresa naar Tarragona, peril de Spanjaard Ramon Saez. Der- Pr was de Nederlander René Pijnen, Het staatsbedrijf der PTT was pa raat. Onmiddellijk na het eindsig naal zijn ale poststukken die door het district Rotterdam worden ver zonden van een speciaal stempel voorzien. Luidend: Intercontinentale Beker Feijenoord 1970. Deze stempel zal worden gebruikt tot en met 30 september. Dagelijks zullen een mil joen poststukken verzonden worden vanuit Rotterdam met de naam van Feijenoord. De organisatoren van de Manifes tatie „Communicatie '70" in Rotter dam zijn bedroefd over de resultaten van de vreugde rond Feijenoord er is aan materiaal van deze organi satie in totaal een schade toege bracht van veertig- tot vijftigduizend gulden. Verontwaardigd vertelt „C '70" ettelijke honderden masten zijn als lucifershoutjes in stukken gebroken Duizenden vlaggen verdwenen spoor loos. De structuren van zes koepels op de Coolsingel en het Stadhuis plein zijn vernield. Verder is er nog schade ontstaan aan de tent der elek trotechnische industrieën op de Cool singel. „De vorige keer (Europa Cup) was het zo erg niet. Nu was het meer baldadigheid dan spontane reactie." AMSTERDAM (ANP) Ajax' fameuze spitsspeler Johan Cruyff is gisterochtend door de sportarts Ro- link gekeurd en hersteld bevonden van een blessure, die hem enkele weken heeft belet te spelen. Zaterdag zal Ajax dus weer vol tallig kunnen aantreden voor de derby tegen DWS. flCHARD BUCKACKI is in een Profwedstrijd te Melsele (B) op de •wde plaats geëindigd achter del >«8 Rosiers. Buckacki won de sprint |ao een dertig man sterke groep. |os van Beers werd zevende. Er wa- j len vertrekkers en de winnaar I *""b de 150 km af in 3.21. DEN HAAG (ANP) Op het bu reau van de sporttoto zijn van de toto van zondag 6 september tot op- heden 78 meldingen van 13 goed binnengekomen, 1265 van 12 en 7800 van 11. 450 meldden zich voor de extra prijs. I "KONTEN (ANP) „Op die ma- |lei' saat ook de amateurwielerspoi f!',0!; "ct worden nu een soort semi f °is", zei Herman Krott, ploegleide fan een van de sterkste amateurfor Faties, nadat bekend was gewor tl? l'a' een nieuwe amateursponso Kii' i u"rs"al)rikant uit Zwaagwes- |s renners aan het „wegkopei vertelde daardoor al dl [au kwijt te zijn geraakt: de broei L?S 6n Wicher Vlot en Albert Hul irt°ÜV".®ePaalde renners hebben ii r. "ijzijn van getuigen verteld da f- van die worstman een jaargeK E)" drieduizend gulden krijgen ei P gaat °ns te ver". "intt "ons bedoelde Hernial *Vó d °0'1 z'-in collegaploegleider I. Js- Piet Liebrechts en Jooi r °P, met wie hij bij de clubkam- Feijenoord-aanvoerder Rinus Israël vlak nadat hij de fraaie wereldbeker uit handen van koningin Juliana heeft ontvangen en voordat Feijenoord aan de triomftocht in de Kuip zou beginnen. Achter hem doelman Eddy Treytel. (Van onze sportredacteur) TILBURG/BREDA Er is een grote kans dat het districtsbestuur van Zuid I (Brabant en Zeeland) en de bondsafgevaardigden uit dit voetbalgebied, hun functie ter beschikking stellen als het sectiebestuur vast blijft houden aan de onlangs uitgevaardigde verscherpte degrada tieregeling. Dat deze regeling hoog wordt opgenomen in de top van Zuid I, moge blijken uit een schrijven dat de KNVB gisteren ontving en waarin te lezen staat „dat in dat geval districtsbestuur en LBA zich ernstig beraden over het aanvaarden van een eventuele herbenoe ming". Vrij vertaald kan men dat moeilijk anders uitleggen dan: op stappen. Districtssecretaris Gerrit Willemsen uit Tilburg: „Laat ik het als persoonlijke mening zo zeggen: „Wanneer we belemmerd worden in de uitvoering van onze functie zujlen we daaruit de konsekwenties moeten trekken". pioenschappen in Dronten over deze iffaire had gesproken. Daarbij wa- ,-en nog meer namen gevallen van enners, die naar de worstfabrkant :ouden zijn overgelopen of daartoe ■ergaande plannen zouden hebben, nder meer Popke Oosterhof en Jai. Vling. Ook de winnaar van Olym ia's Ronde door Nederland van dit lar, Frits Schür, was benaderd, maar ij had het aanbod van de hand ge ezen. De zich bedreigd voelende ama- ursponsors zullen de zaak in rui- ïer verband ter sprake brengen op un jaarlijkse bijeenkomst, die op 0 oktober wordt gehouden. Krott :al ook zijn directie vragen hier- iver een brief naar de KNWU te turen. „Er moet toch paal en perk tan zulke toestanden gesteld wor-1 len". Daarmee is er een niet over het hoofd te ziene stok achter de deur geplaatst voor de buitengewone dis- trietsvergadering van morgen (za terdag in de stadsschouwburg van Tilburg) waar naar alle waarschijn lijkheid sectievoorzitter J. van Mar ie als toehoorder aanwezig zal zijn. Hij zal zich dan in een verbolgen en misschien ook wel opgewonden ge zelschap van (dat hoopt het bestuur althans) ruim honderd verenigings afgevaardigden zitten, want de de gradatie-kwestie zilt de Zeeuwse en Brabantse amateurclubs verschrik kelijk hoog. Zo hoog, dat ze zich onderling en intern al verstaan heb ben voor de bijeenkomst in Tilburg. „Dat getuigt", constateert Gerrit Willemsen dankbaar, „van interesse en medeleven in de zaak waarvoor wij in hun belang strijden". En dat, die zaak, is de harde hand waarmee het sectiebestuur de degradatierege ling voor de thans lopende competi tie in Zuid I uitschreef: in de eerste klas E degraderen geen 2 maar 3 clubs. In de 2e klassen degraderen behalve de nummers 13 en 12, num mer 11 van klas 2A alsook de ver liezer van een beslissingswedstrijd tussen de nummers 10 van 2A en 2B (wat betekent dat men als 9e moet eindigen in de competitie om niet in de 3e klas terecht te komen!). In de derde klas - moeten de nummers 10 van 3A, 3B, 3C en 3D in een groep van 4 een wedstrijdenreeks spelen om 2 degradanten op te leveren. Dat alles om vast te kunnen houden aan het streefgetal van 12 clubs per klas. Als Gerrit Willemsen en de ijnen dat allemaal overzien is er -oor hun maar één conclusie: „On- anvaardbaar". Gerrit Willemsen: „In artikel 19 id 2 van het algemeen reglement ,laat bij de taakomschrijving van en districtsbestuur: „...het beharti- ;en van de belangen der aangesloten erenigingen". Met dat uitgangspunt ïebben we bij het sectiebestuur noeten protesteren tegen deze rege- ing. Die kunnen we niet accepteren -n we zullen althans dait is mijn neming de consequentie moeten rekken diie getrokken moet worden ris er geen verandering in komt. We zouden dat dan doen, omdat het dan voor ons onmogelijk is nog langer als behartigers van de belangen op te treden. Dait is echter geen drei- gem-ent tegenover het secitie-toe- stuur, want we zijn geen kleine kinderen die op die manier hun zin willen doordrijven". Het motief van het districtsbestuur (en de ruim 180 clubs in Zeeland en Brabant lijken het er alleen maar mee eens te kunnen zijn), samengevat door Ger rit Willemsen: „Ten eerste is nog niet bekend tot welke uitslag de vorig jaar ingestelde herstructure- rmgscommissie zal komen. Mis schien gaain er weer een aantal clubs uit het betaald voetbal over, misschien ook niet. Het is gewoon onbekend. Hangende dat, lijkt het ons onlogisch om nu een verscherpte degradatieregeling toe t= passen want je weet niet of dat wel zo nuttig is- Ten tweede heeft West I een enquete gehouden met als uit gangspunt „hoofdklassen boven de huidige 6 eerste klassen". Ook daar weten we verder weinig van. Stel je voor dat er een zodanige ontwikke ling komt dat je straks versterkt moet promoveren. Dan is het toch zeker belachelijk om nu versterkt te degraderen..." Wat tenslotte in „de zaak Zuid I" als een gevoelsmatige kwestie op de achtergrond speelt, is de dispensatie die door het sectiebe stuur sifids 1962 wordt gegeven. „Toen", zegt Gerrit Willemsen, „kwam Helmond terug van de semi profs en zouden we in de le klas geen 12 maar 13 clubs krijgen. Daarop ging TSC vrijwillig naar West II, zodat het magische getal /an 12 gehandhaafd bleef. Maar dnie jaar later wilde het terug. Dat ge beurde en in plaats van TSC ging Jlissinigen het in West II probe ren. Ook die club verzocht later terug te mogen komen. Intussen wa ren voor Helmond de 5 jaren om die de KNVB als garantie („in die tijd geen schade voor het amateurvoet bal wanneer een club uit de betaal de sector teruggaat") stelde. We (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM In Rotterdam- Zuid, het stadsdeel waar Feije- noords' authentieke aanhang ze telt, puilden de echte Feijenoord- cafés uit. In de anders zo trooste loze en onbevallige betonnen bui tenwijken van Rotterdam ont stond, onmiddellijk na de wed strijd, een ongekend feestelijke stemming. Honderden automobi listen reden vanuit deze buiten wijken al toeterend, met Feije- noordvlaggen buiten de ramen, naar het stadscentrum. Al die vreugde kwam samen op de Cool singel. In het anders zo rustige Rotterdamse stadscentrum was te gen half twaalf geen parkeer plaats meer te vinden. De toe gangswegen waren volledig ver stopt, als gold het een waanzin nig druk spitsuur op een werk dag. Op de Coolsingel voor het stadhuis dromden steeds meer mensen samen in de hoop op een herhaling van de bijna buitenissige taferelen na Feij- enoords verovering van de Europa cup in Milaan. Rond het middernachtelijk uur stonden tienduizenden Rotterdam mers op de Coolsingel en het Stad huisplein te wachten. Zij toonden een groot enthousiasme nadat be kend was gemaakt, dat het Feijen- oord-elftal tegen half een op het Rot terdamse stadhuis zou arriveren. Het was de bedoeling van de spelers zich op het balkon te presenteren. De verkeerschaos in het stadscen trum werd met de minuut groter. Na twaalf uur kwamen nog duizenden belangstellenden uit de buitenwijken naar de binnenstad om het feest van Feijenoords overwinning mee te vie ren. Een juichende, zingende menigte van zeker 100.000 Rotterdammers be groette om kwart over twaalf in de nacht van woensdag op donderdag de Feijenoord-equipe, die met trainer Ernst Happel en burgemeester W. Thomassen op het balkon van het stadhuis aan de Coolsingel verscheen. Ononderbroken is de wereldbeker- ploeg twintig minuten lang toege juicht door de in feestroes verkeren de mensenmassa. Speciale yells wa ren bestemd voor doelverdediger Ed dy Treytel en trainer Happel. De wereldbeker is vanaf het bal kon aan voetibalminnend Rotterdam getoond, en iedere speler moest de beker even in handen nemen en in de lucht verheffen. In de burgerzaal van het stadhuis huldigde burgemeester Thomassen via de geluisinstallatie was hij op de Coolsingel en het Stadhuisplein verstaanbaar de Rotterdamse ploeg, die woensdagavond wereld naam maakte. „Het feest is even mooi als het winnen van de Europa cup. Bijzonder fijn dat Eddy Treytel zo is toegejuicht." De burgemeester besloot„We moeten het niet te Iaat maken, want morgen is het een doodgewone werkdag. In zijn toespraak zei de burgemees ter, dat het gemeentebestuur van Rotterdam bij het Feijenoord-stadion een kunstwerk zal plaaitsen, ter her denking aan het behalen van de we reldcup. Rotterdam beleefde weer dezelfde taferelen als in de nacht van de Eu ropa Cup. Flauwgevallen supporters werden in het stadhuis binnenge dragen. Vlaggemasten van vijf tot zes meter lang tijdelijk opgesteld in het centrum in verband met C '70 werden uit de grond gerukt en voorzien van Feijenoordvlaggen. Het manoeuvreren met deze stokken ver oorzaakte een reeks bebloede hoof den. Nog uren na de huldiging was het druk in Rotterdam. Het ontwarren van de chaotische verkeersopstop pingen vergde veel tijd, die gekort werd met claxonsignalen op de maat van Feijenoord-yells. Gerrit Willemsen dan moeten we konsekwenties trekken hielden onze mond maar en kregen gewoon weer dispensatie om met 13 clubs te spelen. Die uitzondering werd steeds moeizamer gemaakt, tot we vorig jaar beseften die het nu menens ging worden bij het sectie bestuur. Daarop belegden wé verga deringen, maar het sectiebestuur bleef erbij: geen dispensatie meer tenzij onverwachte ontwikkelengen de situatie veranderen". Blijkbaar zijn die niet ontdekt, want eind augustus kwam voor Zuid I de ver sterkte degradatie-regeling af. Intus sen hebben Noord en Oost een der gelijke ingreep gelaten one! rg n „maar", haalt Willemsen uit. „da( zijn wij niet van plan. In het beia.,g van de clubs moeten we er verzet s tegen aan tekenen" En zo kon heti gebeuren dat voor het eerst sinds 20, jaar het districtsbestuur van Zuid I een buitengewone vergadering uit- i schreef. Morgen in Tilburg- PETER HEERKÏNS. DEN HAAG (ANP) Zes top sportmensen hebben een telegram gestuurd aan minister Klompé van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk, waarin zij zich solidair verklaren met de inhoud van de Nota Sport '70 en aandringen op de benoeming van een sportbewinds- man. Gaarne zouden zij over deze onder werpen een gesprek hebben met me juffrouw Klompé. Het telegram was ondertekend door Ton Boot. Jan Janssen (als voorzitter van de Vereniging van Be- roepswielrenners), Ard Schenk, Hilda Slaman, Mieke Sterk en Roel Wiers- ma (als voorzitter van de Vereniging van Contractspelers). NEW YORK (ANP) Cassius Clay, de voormalige wereldkampioen boksen in het zwaargewicht, die zijn titel verloor in 1967 na een veroorde ling wegens dienstweigering, zal op 26 oktober in Atlanta (Georgia) uit komen tegen Jerry Quarry. Quarri staat in „Ring Magazine" genoteerd als uitdager van de huidige wereld kampioen Joe Frazier.

de Stem | 1970 | | pagina 21