1 Couden jubileum in Oostburg RIJKSSCHOLENGEMEENSCHAP GEEET EEN GEDENKBOEK UIT EREN VERKOPEN Terneuzen heeft weer een nieuw majorettenkorps NU SPOORSLAGS EXTRA VOORDELIG Ki RRAADKUIKEN HALEN! De Océ 2100 offset-duplicator. Voor één cent en één knopomdraai een magnifieke kopie. J Adres:. f! nkele chauffeurs Wat en, waar OTER AXEL Hospitaalschip Henri Dmiant tracht bezoek aan Sas van Gent Teimisuitslagen jeugdkampioenen Jaarvergadering Robur-Goes SBON DSM VAN DER GRINTEN N.V. VANDAAG Tentoonstellingen Concordia hield schieting op staande wip Zuiddorpe Schieting te Heinkenszand Peuterspeelzaal Goes-Zuid begint dinsdag Examens 5 DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1970 5 Occassion caravan: Baily Maes tro. Grote tourwagen - 13 ijs f weg 1106- sta- uks. irijf por- s en ïcie- [Lie- 45, 1919- zon- blU. Utviv ..»evu z.g.a.n. voortent f. 3900,-. ver I stegen Caravancentrum 1 j^l van ingang Bosbad Hoeven. Abbey caravan nieuw, overja. L rig van f. 5.295,- voor f. 4.100.1 Verstegen Caravancentrum L km van ingang Bosbad HoeJ ven. 1 Caravancentrum „De Smokkel. I hoek', Kapelle, heeft zojuis I binnengekregen een in bij20il. I der mooie staat zijnde „Pem.l berton" sta-caravan, lengte "I mtr. Grote ramen, waterpom.L enz. Tel. 01102-1623. erg- rra- Dur- 0.-. Walcheren, t.h. vak. woninJ a.d. kust en Veerse Meer. Vrj I na 12-9. Verw. aanw. sterl I gered, prijs. Tel. 01189-1627. ision cen- ibad ivan van- ang phi- ara- ;ang euw >r f. een- sbad okip van ?ang dub- uikt Ca- Huisdieren Te koop Chow-chow's, zwartp. I grijze- en witte dwergpoedel.! tjes. Foxterriers, gouspaniel< f boxertjes, Duitse herders J div. huishondjes. Allés met :l maanden garantie. Fahren.l heitstr. 19, Roosendaal (bij h| Hartkerk). Diversen Meezana voor meer en betet. I zang. vlotte rui en prima cor f ditie van Uw kanarie (of an L dere zangvogel), spoedig zin°:l hij weer zijn mooiste lie, F Meezana werkt als een verjon gingskuur en lust hij gran. Verkrijgbaar bij Uw winkeliP, Gratis folder met tevreden heidsbetuigingen bij GECo t,ab.»r Venlo Totele verkoop van de duiver I van Bakker Meesters, df I Heen. Tel. 01670-3414. §f fel -i m «j (ADVERTENTIE) ISSELEND VAST WERK joefle sociale voorzieningen, U bij ons terecht. AXEL Tel, «1155 -1642 Tevens jevraagd. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Rijksscholengemeenschap Koningin WiJhelmina in Oostburg is een ge denkboekje uitgegeven, samenge steld door de heer C. Th. A. van Waterschoot, leraar aan de school. Het werkje is geïllustreerd met tal rijke foto's uit het rijke verleden van de Rijks Hogere Burgerschool waarvan de naam later gewijzigd werd in Koningin Wilhelminalyceum en sinds 1 augustus 1968 in de huidige Rijksscholengemeenschap Koningin Wilhelmina. De school telt in het laatste cursus jaar 436 leer lingen en 40 docenten en heeft afde lingen voor mavo, havo en vwo (voorbereidend wetenschappelijk onderwijs). Het initiatief tot de oprichting van de rijks hbs voor West-Zeeuwseh- Vlaanderen dateert van 29 oktober 1917 toen in het koffiehuis van de heer de Vuijst is Oostburg een bij eenkomst werd belegd om tot de stichting van een dergelijke school te komen. Op 15 november 1918 kregen bur gemeester en wethouders van Oost burg uit Den Haag bericht dat de nodige gelden voor de totstandko ming van de school zouden worden aangevraagd. Bijna twee jaar later, op 7 september 1920. had in het beursgebouw te Oostburg de officië le openinig vam de rijks hbs plaats door de minister van O. K. en W. drs. J. Th. de Visser. „Meisjes in stemmige Cadzandsche dracht gesto ken dienden de thee rond. de slui zen der welsprekendheid werden geopend", aldus een verslag uit die dagen. De hbs begon het eerste cursus jaar met twee eerste, een tweede en een derde klas met totaal 63 leerlin gen' Het duurde vier jaar voordat het schoolgebouw aan de Breede- straat in gebruik kon worden geno men. In 1944 werd het complex door oorlogsgeweld in een ruïne veran derd. Na de bevrijding, in 1946, werd de hbs „openbaar lyceum" door de toevoeging van een gemeen telijke gymnasiale afdeling. In 1956 kwam er een mms bij. Het gedenkenboekje bevat uiter aard verscheidene bijdragen van oud-leraren en oud-leerlingen waar uit een flink brok jeugdsentiment spreekt. Zo schrijft de heer Emile Buysse: „Toen 1945 was aangebro ken werd de kapotte hbs min of meer opgelapt (door een gat in de muur. een bomtrechter. kon je de school „deftig" binnenkomen), ge zuiverd van mijnen. Ach, er werden er wel enkele vergeten hoor. Was er nog wel een mijntje overgebleven. Wat zeg ik? In april 1945 vond men nog een 20 anti-tankmijnen in de kelder... Sen herinnering uit 1921 van de keer H.A.M. van de Vijver: „Een van de jongens kwam in het eerste War op school met een mooie bom- fajnen broek aan. Het volgend jaar was de jongen gegroeid en de mek begon danig te spannen. Toen, ®P een dag, mijnheer Kievit ons Wens de gymles (in het beursge bouw) op de maat liet hurken, hoor den we die broek scheuren... zoiets vergeet je niet". De herinneringen die niet in het feienkboekje staan zullen vrijdag «september op de grolte reünie van oud-leraren en oud-leerlingen in het sitoolgebouw in overvloed worden uitgewisseld- (Van onze correspondente) SAS VAN GENT Gistermiddag om ca. 17.00 uur is de Henri Dunant aan de Prinsenkade gearriveerd. De Pjaatselijke afdeling van het Rode Kruis bood de patiënten, die uit de omgeving va Dordrecht kwamen, j®i presentje aan. Dr. J. H. B. tuylaert was hier ook bij vertegen woordigd. (ADVERTENTIE) ONZE VERKOOP VAN BETERE MANNENMODE OVERTREFT VER ONZE VERWACHTINGEN Bovendien is ons assortiment nu aangevuld met veie nieuwe dessins en modellen. [n alle maten van klein tot heel groot, van slank tot n buikje. Volledig nieuw gesorteerd. Topconfectie tegen spectaculaire fabrieks prijzen. Kostuums vanaf f 75,- Jasjes vanaf f35,- Overjassen vanaf f 45,- Broeken vanaf f 15,- Het enige wat aan de kleding ontbreekt is het etiket van de betere detaillist. Alle werkdagen van 9.00 - 18.00 uur (ook op de koopavond vrijdag geopend), fabriek Etten-Leur Moerdijkse Postbaan 18. Em. HERTZBERGER Confectiefabrieken Een foto uit „de oude doos" van de 50-jarige rijksscholengemeenschap te Oostburgaankomst van officiële per sonen per statierijtuig in Oostburg voor de feestelijke opening. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In Terneuzen is een nieuwe majorettegroep opge richt. De 25 meisjes staan onder leiding van de in Axel wonende mejuffrouw Truus Dieleman. De be doeling is het peloton rond het ko mende St. Nicolaasfeest voor het eerst in het openbaar te laten optre den. De oprichting van het nieuwe ma jorettenkorps werd op de algemene vergadering van de Harmonie Ter- neuzen bekend gemaakt door de vi- ce-voorzitter de heer J. Stenvert. De heer Stenvert deed uit de doeken waarom de vroegere majoretten- groep onder leiding van mevrouw Jansen afgelopen zomer uit elkaar is gevallen. Al geruime tijd was een goede samenwerking tussen de ma- jorettengroep, het bestuur en de di rigent van de harmonie ver te zoe ken. De gewenste goede harmonie ontbrak, omdat de majoretten vol gens de heer Stenvert een te zelf standig bestaan wilden gaan leiden- Dit kwam onder meer tot uitdruk king in het negeren van elkaar op bijeenkomsten, het elkaar niet in lichten over repetities, opvoeringen en dergelijke. Een uiteindelijke breuk was hierdoor niet te voorko men. Mevrouw Jansen stelde toen, dat ze er mee zou stoppen wanneer d^ samenwerking slecht bleef. Toen een gesprek met het bestuur niet het gewenste resultaat opleverde trok mevrouw Jansen zich inder daad terug. De majoretten sloten zich bij haar aan. De heer Stenvert betreurde dit plotselinge besluit te meer omdat in juli nog een optreden in Frankrijk van harmonie en majo retten op het programma stond. Niettemin sprak de heer Stenvert zijn bewondering uit voor hetgeen mevrouw Jansen met haar meisjes heeft gepresteerd. Hij sprak de wens uit dat de nieuwe groep zich spoedig in haar voUe glorie kan presenteren. De heer Stenvert bracht verder dank aan een groot bedrijf in Terneuzen en aan het HCT voor hun financiële bijdragen, waardoor nieuwe instrumenten aan gekocht konden worden. Uit het jaarverslag bleek dat de harmonie „springlevend" is en dat er ook op financieel gebied geen reden tot kla gen is. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heren R. A. B. Ysebaert, L. den Doelder en C. P. van Lange- velde. In de vacature van een nieu we voorzitter moet nog worden voorzien. In het bestuur is ook plaats voor een vrouwelijk bestuurs lid als vertegenwoordigster van de majoretten. Verder kregen aandacht de werving van nieuwe donateurs, het geven van buurtconcerten en het meer betrekken van de nieuwe woonwijken in de muzikale rond gangen. Het voorstel tot contributieverho ging per 1 oktober a-s. werd aange nomen. Dirigent P. Eekman maakte de plannen voor het in 1971 te houden concours bekend. Zo spoedig mogelijk zuüen worden ingestu deerd de stukken Röntgens oud- Nederlandse dansen, Zeeuwse reien van Jan Morks en de dorpsdansen van Gretry. De heer Eekman zou graag zien dat de harmonie haar medewerking verleende aan uitvoe ringen van de Terneuzense muziek school. De optredens in bejaarden centra zullen worden voortgezet waarbij Vremdieke in Hoek niet vergeten zal worden. (Van onze correspondent) SLUIS De uitslagen van de Lawn-Tennisvereniging Sluis geor ganiseerde jeugdkampioenschappen luiden: Dames-enkel: halve finale: C. Verwilst-A. Hagenaar 60, 60; A, Kommer-L. de Wispelaere 62, 6 1; finale: C. Verwilst-A. Kommer 2—6, 6—4, 6—4; Heren-enkel Halve finale: M. van de Vijver-M. Roozen 61, 63; J. du Fossé-P.P. Roozen 64, 36, 6 4. Finale: M. van de Vijver-J. du Fossé 63 64. Gemengd dubbel, Halve finale: C. Verwilst, M. v.d. Vijver-L. Geurt- jens, P. van Daele 60, 61; S. Frijmann, J. du Fossé-A. Kom mer,P.P. Roozen 60, 61. Finale: C. Verwilst, M. v.d. Vijver-S. Frij ann, J. du Fossé 64, 46, 86. Heren dubbel Halve finale: J. du Fossé, M. v.d. Vijver-G. Kapsenberg, H. Claerhoudt 6—4, 6—2. P. P. Roozen, M. Roozen-P.van Daele, F. Dusarduijn 62, 61. Finale: J. du Fossé, M. van de Viiver-P.P. en M. Roozen 60. 63 (Van onze correspondent) GOES Morgenavond houdt het Goese Robur een jaarvergadering. Naast de jaarverslagen zijn de voor naamste punten op de agenda de bestuursverkiezing en het program ma voor het seizoen 1970-'71. De heren B. Bruins, en H. Holland stel len zich herhiesbaar. Dit in tegen stelling tot de heren P- Huyskens en F. Landa. Daarvoor in de plaats zag het bestuur graag de heren J. G. A. Schelle en A. J. M. Huysman-s be noemd. De vergadering wordt ge houden in café Baarends in de voor stad en begint om acht uur. Niet alle machines voor kantoor offset zijn ingewikkelde apparaten. Neemt u de nieuwe Océ 2100 offset-duplicator, die speciaal ontworpen is voor oplagen van 10 exemplaren en meer. Een groot solist! Vrijwel zelfstandig draait hij in straf tempo zijn kopieën 2 per seconde, 7200 per uur. Het enige wat mensenhanden hoeven te doen is de monoknop instellen. Vroeger moest u verstand hebben van etsen, inkten, papiertoevoer, drukken en reinigen van het rubberdoek. f' van de Océ 2100 worden nog eens aanzienlijk vergroot wanneer u hem gebruikt in combinatie met een elektrokopieerapparaat. Ais u kopieën wilt maken voor één cent per stuk, stuur dan bijgaande bon op. U krijgt van ons een schat aan informatie over de Océ 2100 offset-duplicator. Postzegel plakken hoeft niet. I Vul in-knip uit-stuur op. --X- I voor informatie over de Océ 2100. Ik wil graag alles weten over de Océ 2100. I Firma: Nu wordt dit alles met de monoknop volmaakt volautomatisch geregeld. Ja, een groot solist én een veelzijdig solist! De Océ 2100 drukt voortreffelijk formulieren, rapporten, notulen, katalogi, klubbladen enz. Goede, gave drukwerkkopieën voor één cent per stuk. De Océ 2100 kan voor u zelfs drukwerk mét foto's en illustraties maken. Ook dan is de prijs per kopie nog verrassend laag. De mogelijkheden T.a.v I Stuur deze bon op naar VAN DER GRINTEN N.V., Hoofdkantoor Verkoop Nederland, Antwoordnummer 2100,Den Bosch. Océ en VAN DER GRINTEN zijn handelsmerken. kopieert ïtl UW VOOrdeel. Verkoopkantoren in Amsterdam, Den Haag, Eindhoven, Hengelo en Rotterdam. Films MIDDELBURG City 20 uur De langste dag 14 jaar ANTWERPEN Quellin: Heintje: Eens zal de zon weer schijnen a.l. Astrid- Lachen is de beste medicijn a.i. Capitole: Zan, koning van de Jungle 14 jaar Centra: Alarm, satelliet 14 jaar Artis: Mosquito-squadron operatie V'2 14 jaar Festa: Non voor de hel 14 jaar Odeon- La horse 14 jaar Ambassades: De donkere kamer 18 jaai Astra- Mash 18 jaar Metro: Gladiatoren voor de vrij heid 18 jaar Monty: Wondermooie Angélique 18 jaar Patbé: De achtervolging 18 jaar Rex: Rendez-vous-hotel van Sankt Pauli 18 jaar Rubens: Bandidos 18 jaar Savoy: Silvia en de liefde 18 jaar GENT Capitole: Sabata 18 jaar Majestic: Het bal van de graaf 18 jaar Rex: De dokter van Sankt Pauli 18 jaar Savoy: De abdis van Monza 18 jaar ST. NIKLAAS Reno va: Sissi a.l. Select: Mijn oom Benjamin 18 jaar Scala: Het commando van de vijf 18 jaar Century: Paint your wagon 18 jaar Eden: Andrea, de onkuise 18 jaar Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM De Doelen (Kleine zaal) 20.15 uur: Presentatie Nieuwe Muziek (Gau- deamus) „California Time Machi ne" Rott. Schouwburg 20 uur Magische Liga „52 Schakels", goocheliade '70 Luxor-theater 20 uur: Snip en Snap-revue „Van toen tot thans". ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg 20 uur „Zevende gebod - Steel wat min der" van Dario Fo Opg. voor deze rubriek tel. 01180 7438 of postbus 116 in Middelburg DOMBURG Badhotel, Domburgseweg. Exposi tie schilderijen van Ernst Joachim (t.m. 14 sept.). Dag. van 921 uur. MIDDELBURG Voorin. Vleeshal stadhuis: Exposi tie werk van Louis Heijmans (t.m 27 sept.). Ma. t.m. vrij. van 14 18, zat. 1018 en zon. van 14 17 uur. Minatuur Walcheren: (t.m. 27 sept.) van 918 uur. 's-GRAVENHAGE Het Mauritshuis, Goya-expositie (t.m. 12 sept.). Werkd. 1017, zon. 1117. Bovendien wo. en vr. van 20—22 uur. ROTTERDAM Maritiem Museum, Bu'g. s'Jacobs (Van onze correspondent) 's HEERENHOEK De hand boogvereniging „Concordia" hield haar schieting op de staande wippen om 30 poularden en de nodige siga ren. Er hadden 73 schutters inge schreven. Uitslag eerste wip. Hoofd vogel; J. Joosen van Juliana uit Oudelande. 1ste zijvogei: P. Drie- dijk van Soranus uit Heinlkens- za-nid. 2de zijvogel; G. M. Geernse van Eensgezindheid uit 's-Heeren hoek. 1ste bovenkal; A. v. 't Westein de van Willen-Tell uit Overzarade- 2de bovenka-l; C. v.d. Dries van Eensgezindheid uit 's-Heer-enihoek. lste onderkal; Math. Koole van Con cordia uit 's-Heerenhoek. 2de onder- kal; J. Boonman van Vios uit '3- Heerenhoek. lste klep; H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande. 2de klep; L. de Jong van Concordia uit 's-Heerenhoek. 3de klep; Sjaak Rijk van Willem-Teil uit Ovezande. Meeste kleine vogels; O. Steen-aert van Vooruitgang uit Kwadendamme, 8 stuks. Uitslag 2e wip. lste hoofdivogel: B. Looy van Victoria uit Kwaden- damme. 2de hoofdvogel; J. vd Walle van Vios uit 's-Heerenhoek, (Bij loting), lste zijvogel; W- Westdorp van Concordia uit 's-Heerenhoek. 2de zijvogel; J. Rijk van Vrije- Schutters uit 's-Heerenhoek. 3de zij vogel; P. Veirmue van Ja-coba van Beieren uit Goes. 4de zijvogel; J. Rijk van Vrije-Schutters uit 's- Heerenhoek (bij loting), lste kal; J. Korstanje van Spes-Nostra uit Ove zande. 2de kal; H.A. Mol van Jacoba van Beieren uit Goes. 3de kal; L. de Jonge van Concordia uit 's-Hee- renihoe-k. 4de bal; Sjaeik Rijk van Willem-Teil uit Ovezande. Meeste kleine vogels; Job. Koens van Victo ria uit Kwadenda-mme. 7 vogels. De Jeugdraad van Zuiddorpe heeft voor het komend wintersei zoen de volgende bal-avonden be legd. Op 14 nov en 12 dec 1970, op 16 jan, 6 feb, 2 maart. 3 en 30 april van 1971- De films worden gedraaid op: 3 oktober 1970 Willem Teil en de gijzelaar; 24 oktober 1970 Bamba en de zwarte panter; 7 november 1970 In het vreemdelingenlegioen; 20 no vember 1970 De avonturen van Sir Lancelot; 19 december 1970 Rin Tin Tin en de vliegende brigade; 9 janu ari 1971 De triomf van Tarzan; 30 januari 1971 Bonzo de Beer; 20 februari 1971 Arthur de robot; 20 maart 1971 De Sainit eist vergelding. 10 april 1971 De eenzame ruiter; 30 april 1971 Geen zorgen voor morgen plein 8. Expositie „En de haven groeide voort, 19451970" (t.m. 30 sept.'. Dag, van 10—17 uur. Zon. van 11—17 uur. Rott. Kunststichting, Zuidplein Expositie Teruo Onuma, schilde rijen en gouaches (t.m. 29 sept.). Werkd. 10—17, zon. van 1217 u. ST.-ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Tentoon stelling schilderijen van Jos But en schilderijen en beeldhouwwerk V. J. de Meester de Betzenbrouck. Geopend dag. 1012 en 1417 u. (tot 15 sept.). VEEKE Schotse huizen: Expositie Stefan Mrozenski houtgravures, boek illustraties, gelegenheidsgrafiek (t.m 15 sept.). ZIER1KZEE Gemeentemuseum: Expositie scnet-.psmodellen, aardewerk, por selein (t.m. 30 okt.). Ma. t.m. zat. 10—12 en 13.30—16.30 uur. ANTWERPEN „Hat Sterckshof" te Deurne. Ex positie „Fotografie in België 1839 —1940' (t.m. 12 sept.). (Van onze correspondent) HEINKENSZAND De hand boogvereniging „Soranus 2" hield haar schieting op de staande wip om vers geslachte kippen, waaraan door 60 schutters van 15 sociëteiten werd deelgenomen. De uitslag is als volgt: Hoofdvogel; J. v.d. Walle van Vios uit 's-Heerenhoek. lste zijvogel; J. v.d. Walle voorgenoemd. 2de zijvo gel; N. Schouwen-aar van Juliana uit Oudelande. lste bovenkal: C. Westdorp van Eensgezindheid uit 's- Heerenhoek, en M. Mol van Edele- Handboog van Oudelande. 2de bo venkal; Wim de Jonge Wz pan A.D.L.M uit Kwadendamme. lste onderkal'. C.D. Raas van Vooruit gang uit Kwadendamme. 2de onder kal; P. Driediik van Soranus uit Heinkenszand. lste klep; G. Verhey- ke van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk. 2de klep; C. v. Weele van Juliana uit Oudelande. 3e klep; A.A. Geense van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk. Meeste kleine vogels; A. v. Loo van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk, 8 vogels. (Van onze correspondent) GOES Dinsdag 15 september begint „De Teddybeer" in Goes- Zuid te draaien. Deze speelzaal is opgericht op initiatief van de wijk- vereniginig Goes-Zuid. Dinsdagmor gen kunnen de ouders van 9-11 uur een kijkje komen nemen en kennis maken met de leidster». De speelzaal is ingericht in de voormalige noodwinkel van de Spar aan de Appelstraat. Alle kosten ver bonden aan de inrichting, komen voor rekening van de wijkvereni- gin-g. Men krijgt geen subsidie voor de speelzaal. Dank zij de medewer king van de winkeliers in het win kelcentrum de Bussel is de financie ring rondgekomen. De kosten voor de onderbrenging van üe peuters bedragen f 1,50 per ochtend. Vanaf volgende week donderdag is de speelzaal iedere dinsdag en donder dagmorgen van 9 tot 11.30 ope' ETTEN-LEUR Scholengemeen schap Etten-Leur, afd Pedagogische Akademie. Volledig Bevoegd Onder wijzer; C.C.M. Bink, Dongen; M.C. Bloemendaal, Halsteren; J.M. Bou- dens, Hoedekenskerke; J.P.M. Cla- rijs, Bergen op Zoom; Y.A. Dhooge, Yerseke; J.G.M.P. Ermen, Rucp-hen; P. Eygendaal, Rijswijk; F.J.J.M. van Geel', Prinsenbeek; H.C.M. Geers, Bergen op Zoom; G.H.L.M. van Gef- fen, Zundert; A.M.A. Goos, Breda; J.M. Groenewegen, Rotterdam; I.C.MP. Kennis, Breda; A.M. Koe- ton, Breda; A.L de Koning, Breda; J.A.L. Nagelkerke, Prinsenbeek; A.A. Oomen, Breda; J.H.M. Remijn, Overzande: A.A.L.M. Rutten, Woensdrecht: A.C. van Sas, Baarle- Nassau; B.J.C. Verdonk, Goirle: M H A de Waal. Hontenisse. Examens Aan het Hoger Tech nisch Intituut te Oostende (België) slaagde dhr. J. de Wispelaere uit Sluis voor het diploma technisch ingenieur in de elektriciteit. (ADVERTENTIE) vraag naar de bloemist gebruikt het zelf ook geen water verversen bloemen gaan langer mee II. P. BENDIEN N.V.- NAARDEN

de Stem | 1970 | | pagina 5