Philip Moms Bro Butt Sjef van de Burgh won met banddikte CEES BAL toonde nieuwe vorm in Ronde van Cadzand Ad Duyker had langste adem Van Springel onbedreigd eerste Wind scherprechter in Wouwse Plantage Cadeau voor Liebrechts Nederlaag voor Eddy Merckx 25-1.75 Uitslag Met gelukt Yen Steenis werd winnaar Hersenschudding voor Henk van Hooydonk VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 7 SEPTEMBER 1970 (ADVERTENTIE) de luxe van internationale goede smaak Weliswaar geen eerste, bij de E.K. zwemmen. (Van onze sportredactii BARCELONA „Siedo van het oorspronkelijke Door" gecomprimeerde kreet van Jaap Ploeg klonk lend door de zwemarena „Siedow Cora", had de VZC-trainer plaats men om de Nederlandse sters aan te moedigen. Jaap de man met de grote mond kleine hartje, had ondank voorgaande verzekeringen kunnen wegblijven uit het s Bernardo Picornell, waar dr zijn pupillen spannende doormaken. Ploeg's aanwezi was niet voldoende. Zo gi als de eerste schiftingsserie zaterdag voor Nederland v pen, toen alle vier de deelne de zwemsters zich voor de i plaatsten, zo weinig succes w voor de onzen weggelegd series van zondagmorgen. Noch de meisjes op de slagsprint (Yvonne van Ku| burg en Cora Schouten), Alie te Riet op de 100 li schoolslag of Arnold Rood o 100 meter vlinderslag kwalifi den zich voor de finales, zoda programma van vanavond worden afgewerkt zonder dal derland daarbij betrokken is Wel succes voor Coby Buttc de eerste dag. Zij eindigde i finale van de 100 m rugsla; derde. Met een tijd van 1 mfe 8,5 seconde verbeterde zij eigen Nederlandse record mc Winnaar Sjef van de Burgh. (Van onze sportredactie) ZIERIKZEE „Wat ben ik blij", verzuchtte Sjef van de Burgh zaterdagmiddag op ongeveer 100 meter afstand van de eindstreep van de zojuist beëindigde eerste Omloop van Schouwen Duiveland. „Wat ben ik blij, dat ik dit nog heb mogen bereiken voor Piet Liebregts", ging Van de Burgh verder. Even daarvoor had hij in een fel duel met Adrie Duyker de zege betwist van deze vierde Zeeuwse klassieker. Met een voor het oog nauwelijks waarneembaar verschil had de pupil van Piet Liebregts de strijd in zijn voordeel beslist. Voor de start had juist diezelfde Piet Liebregts nog gezegd: „Het wordt tijd, dat Sjef van de Burgh eens wat laat zien". Liebregts profetische mijmeringen wor den meer dan eens „verhoord" en zaterdagmiddag werd daar geen uitzondering op gemaakt. Een dolgelukkige Sjef van de Burgh ver klaarde: „Het is geweldig dat ik gewonnen heb. Ik had deze week besloten volgend seizoen voor Trico Noble te gaan rijden en dat was een extra-prikkel om vandaag goed mijn best te doen. Piet Liebregts waar ik veel aan te danken heb en ik gaan als vrienden uit elk aar. Daarom wilde ik zo graag winnen. Dit seizoen heb ik 6 criteriums gewonnen, maar ik kon Piet nog geen grote zege schenken. Dat heb ik dus bij deze als soort afscheidscadeau kunnen doen". den over een valpartij van Van Don gen en Evertse en het feit, dat Frans Hoeks zomaar van de dijk af viel, over de kop ging en even later fraai het gat dichtte. Naar later zou blij ken met een gebroken sleutelbeen. Direct in de tweede omloop na de passage in Zierikzee opende Cees Bal de aanval. Op hetzelfde stuk waar in het begin de slag was ge vallen, ontketende de Zeeuwse kam pioen een reeks van demarrages. De derde had succes. Bal kreeg gezel schap van Van de Burgh, Thomas, Duijker en Damen. Dat hield in dat Ketting en Clarijs/Braat de finale hadden gemist, want deze twee ploe gen hadden elk twee vertegenwoor digers gehad in de compacte kop groep, maar misten de beslissende vlucht van vijf man. Evertse en Stan der trachtten met bewaker Wim de Waal in hun spoor de zaak te herstellen, maar zij kwamen ondanks de hulp van ploegleider Het Rent meester in de vorm van uit de wind zetten toch net iets te kort. Inmid dels lag het hele veld over meer dan tien minuten verdeeld op de dijken van Schouwen-Duiveland. De actie van Bal resulteerde dus in het feit, dat Van de Burgh en Duijker de zege bevochten. Grand Thomas wist zich bij voorbaat ge klopt in de sprint en Ton Damen trok de sportieve conclusie uit zijn weinig kopwerk: hij liet zich rustig over de eindstreep rollen. Cees Bal kwam daarna en Wim Evertse wist toch nog een zesde plaats veilig te stellen. Zei Piet Liebregts met enige spijt in zijn stem: „Van de Burgh had mij deze zege beloofd. Ik zal hem missen. Maar Trico Noble krijgt een goede koerskapitein aan hem...". Frans van Turnhout, die zo zoet jesaan een zeer sterke ploeg aan het formeren is, was het met Sjef van de Burgh eens. „Dit was een mooi slot van de samenwerking tus- sen Trico Noble en Acifit. Sjex van de Burgh koerst volgend jaar voor ons en wordt onze koerskapitein." De winnaar van de eerste Omloop van Schouwen-Duiveland, die werd beheerst door een blaffende wind, die vaak op kop stond, had deze klassieker bijzonder zwaar gevonden. „Vooral voor mij. In de kopgroep, van vijf was ik de enige renner van Trico Noble/Acifit. Ik geloof, dat mijn medevluchters mij een beetje vreesden, want ze reden alle vier op mijn wiel. En ik had ook te maken met Grand Thomas en Ad Duyker, die voor dezelfde ploeg reden. In de laatste kilometers demarreerden zij om beurten. Duyker had mij de eer ste keer buna verrast. Hij nam 200 meter en ik dacht, dat Cees Bal hem wel terug zou pakken. Maar- die zat er helemaal doorheen, zodat ik heel wat reserves moest gebruiken om dat gat te dichten". De eindsprint van de Omloop van t Schouwen-Duiveland was trouwens een van de mooiste, die we dit sei zoen in Zeeland hebben gezien. Van de Burgh: „Ik wilde als eerste door de laatste bocht komen en dat lukte gelukkig. Adrie Duyker kwam nog wel dicht bij, maar ik wist net ge noeg over te houden om te winnen. En dat is tenslotte de bedoeling". Sjef van de Burg (links) drukte zijn fiets een fractie eerder over de streep dan Ad Duijker (rechts). ROB VAN DEURSEN De uitslag: I S. van de Burgh (Tri co Noble/Acifit) 166 km in 3.51.29, 2. A. Duijker (Er op en er over), 3. Gr. Thomas (Er op en er over), 4. T. Damen (individueel), 5. C. Bal (Tri co Noble) 3.52.11, 6. W. Evertse (Clarijs/Braat) 3.55.14, 7. H. Stander (Clarijs/Braat), 8. W. de Waal (Trico Noble), 9, P. van den Donk (Trico Noble/Acifit) 3.59.18, 10. J. Lenferink (Ketting) 3.59.29, 11. H. van Dongen (individueel), 12. H. Gijzel (Trico Noble), 13. P. Maas (Mann-Toyota), 14. K. Blok (Clarijs/Braat), 15. C. Vermaire (individueel), 16. C. de Jonge (Kavero), 17. P. van Doorn (Trico Noble/Acifit), 18. H. Wester- weele (Trico Noble), 19. J. Moelker (Ravero), 20. W. Dielemans (indivi dueel), 21. A. Visser (Ketting), 22. H. Egberts (Ketting), 23. L. van de Wiel (individueel), 24. P. Remijn (Ketting), 25. A. Kuzee (Ravero). Ronde van België-winnaar Ad Duyker had even in de veronderstel ling geleetd, dat hij deze Zeeuwse klassier op zijn naam had geschre ven. Duyker: „Ik geloofde echt, dat ik gewonnen had, maar de jury heeft anders beslist". Over de tactiek van de laatste kilometers van de bijzon der zware koers: „Ik had met Grand Thomas afgesproken om achter elk aar te demarreren. We wisten, dat Sjef van de Burgh rap is. Maar het is niet geluktCees Bal, de gro'e animator van de finale eindigde op een vijfde plaats. Niet slecht voor een coureur ,die nog maar een paar weken geleden hopeloos uit vorm was. De achttienjarige kam pioen kon in de laatste vijf kilo meter het tempo van de kopgroep met meer volgen en kwam 42 secon den na Van de Burgh, zijn ploeg- makker van volgend jaar, over de meet. Bal: „Ik zat helemaal kapot. Het was overigens een zware koers. Doordat de slag zo vroeg viel, werd er verschrikkelijk hard gekoerst". Inderdaad, de slag in de eerste Om loop van Schouwen-Duiveland viel vroeg. In feite in de eerste kilome ters. De telle wind dwong de ren ners op de smalle dijken tussen Zie rikzee en Bruinisse in waaiers en de coureurs in de eerste waaier zouden gelijk de eersten zijn, die bijna vier uur latet de ere-plaatsen verdeelden. Sjef van de Burgh zat daar dus al bij evenals Ad Duyker .„Ik wist, dat de slag direct na het vertrek zou val len", stelde Duyker na afloop. „Dat is nu eenmaal altijd het geval als er veel wind staat en de wegen smal zijn. Daarom heb ik van begin af aan enorm hard gekoerst om tenminste niet uit die eerste waaier gelost te worden". De eerste waaier bestond uit ne gentien renners, waaruit eerst Van de Parel, Brinkman en Dielemans werden gelost. Een stukje voor de wind eiste weer nieuwe slachtoffers, want Van den Donk, Remijn, Gijzel en Maas moesten het wat „kalmer" aan doen. Bleven over twaalf leiders: Bal, Van de Hoek, Evertse, de grote favoriet, Stander, Duyker, Vissers, De Waal, Thomas, Damen, Van de Burgh, Hoeks en Van Dongen. Na 29 cilometer had dit twaalftal al een 'oorsprong van meer dan een minuut >p het achter hen in vele brokstuk- en uiteen vallend deelnemersveld, foor de rest konden de volgers zich n die eers'e Omloop alleen opwin- (Van onze sportredactie) CADZAND Cees Bal is zijn in zinking te boven. Dat is het afgelo pen weekeinde wel overduidelijk ge bleken. De Zeeuwse kampioen die door persoonlijke moeilijkheden een terugslag kreeg te verwerken en door Theo Middelkamp werd gepas seerd voor de ploeg voor het Neder lands kampioenschap in Dronten, reikte afgelopen zaterdag naar een vijfde plaats in de Omloop van Schouwen-Duiveland en gistermid dag haalde hij weer eens de volle buit binnen. In Cadzand dubbelde ijzersterke Cees Bal op vijf renners na Wim Evertse, Toine van de Bunder, Wim Westdorp en Gaby Minnebo het hele deelnemersveld van vijftig coureurs. Cees Bal pres teerde het zelfs om de meeste ren ners op twee ronden van 1400 meter te zetten. De grote animator van de ronde van Cadzand was ongetwijfeld Peter Gödde, die direct na het vertrek ontsnapte. Drie ronden lang reed de sterke coureur uit Hulst alleen voor de groep uit tot hij gezelschap kreeg van Grand Thomas, Cees Bal, Han Westerweele, Rien v. Brussel, Toine van de Bunder, Wim Westdorp, Wim Evertse en Willy de Feber. In totaal negen leiders, die zo ontzettend hard gingen op het snelle parcours, dat de eerste slachtoffers al snel vielen. Henny Gijzel uit Heikant trachtte aansluiting te krijgen, mar faalde in eerste instantie. Evenals zijn ploeg- makker Wim de Waal. Vooraan pro beerden Cees Bal, Grand Thomas en Peter Gödde, die steeds meer last kregen van gedubbelde renners en de kopgroep niet goed meer konden overzien, weg te komen, maar zij kregen geen kans. Grand Thomas moest even later uit de wedstrijd doordat hij in aanraking kwam met een onvoorzichtige wandelaar. Zijn Engelse collega Derek Leeson over kwam hetzelfde. Die kwam er ech ter minder goed vanaf, want hij Cees Bal: overwinning. moest naar het ziekenhuis in Sluiskil vervoerd wosrden. Jaap Marijs die ook bij een valpartij betrokken was, brak waarschijnlijk zijn sleutelbeen. Met nog 29 ronden voor de boeg sloeg Cees Bal zijn slag. Samen met Gaby Minnebo en Henny Gijzel ver raste hij zijn mede-vluchters. In een hoog tempo gin 't drietal de laat ste kilometers in. Daarmee voorko mend dat zij achterhaald werden. Zo werd Cees Bal een sterke winnaar van de ronde van Cadzand en haal den Gijzel en Minnebo nog ereplaat sen binnen. Bij de adspiranten ging de strijd tussen de Limburger Van Kollen burg en Frans Verstraten, de leeuw van Philippine. Deze twee renners vluchtten al in de eerste ronde en moesten samen in de eindsprint de uiteindelijke zege betwisten. Van Kollenburg won. dat duel vrij ge makkelijk. De uitslag1. C. Bal (Kwadendam- me) 100 km in 2.36.12; 2. op twee minuten W. Evertse (Zierikzee); 3. T. van de Bunder (IJzendijke); 4. W. Westdorp (Heinkenszand); 5. G. Min nebo (Heenvliet), 6. op een ronde H. Westerweele (Sint Anna ter Mui den), 7. P. Gödde (Hulst), 8. W. de Feber (Sluiskil), 9. H. Gijzel (Hei kant), 10. K. Blok (Kruiningen), 11. op twee ronden A. Koster (Rotter dam), 12. F. van de Goes (Rotter dam), 13. F. Meyaard (Wemeldinge) 14. J. Balneger (Rotterdam), 15. K. Tolhoek (Yenseke), 16. W. de Waal (Axel), 17. D. Smalleganger (Elle- woutsdijk), 18. R. van Brussel (Me lissant), 19. G. Braanker (Hulst), 20. F. Aarts (Roosendaal). Adspiranten 1. P. van Kollenburg (Sittard) 30 km in 49.11; 2. F. Ver- straeten (Philippine), 3. M. Melsen (Roosendaal), 4. K. Spaans ('s-Gra- venpolder), 5. B. Scheers (Middel burg), 6. P. Bierkens (Dinteloord), 7. A. Biddelo (Graauw, 8. N. Be- ghijn (Temeuzen). (ADVERTENTIE) Importeur: Friolanda N.V. Koninginnegracht 29 Dan Haag. (Van onze wielersportmedewerker) WOUWSE PLANTAGE Bar en boos waren weer de omstandigheden in de Ronde van Wouwse Plantage. Evenals begin maart, toen op dezelf de omloop de officieuze Westbrabant se kampioenschappen gehouden wer den, waaide er een zeer harde wind over het lange open traject. De ren ners staken soms hun neus aan het winderige venster maar zochten snel beschutting in de grote groep. Het peloton viel evenwel reeds in de tweede ronde in drie groepen. In de eerste moot boksten Ferry van de Vleuten, Mary van Venrooij, Ad van Ham, Bert Broere, Peer Maas, Cees van de Berghe, Wim Breukel, Gerard van 't Geloof, Wim van Steenis, Cees van der Meijden, Ton Damen van Dongen en Adri van Opdorp te gen de grillige wind. Niet tegen de tegenstanders, want die leken meteen geklopt. Uit die eerste groep, die in eerste instantie 23 renners telde, vie len enikele renners weg. Mary van Venrooij en Gerard van 't Geloof wanen de bekendste renners, die moesten afhaken. Dat gebeurde toen de actieve Ferry van de Vleuten uit de greep van zijn medevluchters pro beerde te geraken. Adri van Opdorp reageerde attent en ging met hem mee. Het tweetal bleef evenwel niet overeind toen Henik Stander zich er meer bemoeide. Wat niemand voor mogelijk had gehouden gebeurde toch: de tweede .groep kwam hij de leidersgroep, door een schitterende krachtsexplosie van de j eugdige Belg De Laat uit Éssen. Hij mam het res tant van de groep op Sleeptouw en fietste het gat dicht. De finale werd toen ingeluid, de zon brak door en vijf renners vluchtten uit de samen gesmolten meute. Het waren Adri van Opdorp, Wim van Steenis, Aad van die Hoek, Kas Fictorie en Bert Broe re, die in een mum van tijd een vei lige voorsprong opbouwden. De an deren waren toen definitief geklopt. In de eindsprint won Van Steenis ge makkelijk, ook al omdat Bert Broere ver voor de finish even de berm in dook. Broere protesteerde omdat Van Steenis onregelementair gehandeld zou hebben; het protest wijzigde de volgorde nieit. De winnaar heette Wim van Steenis. De adspiranten verzorgden ook in Wouwse Plantage het openingsge vecht. In de eindsprint werd Ver- brugge uit Putte de verrassende win naar. Jam Damen uit Ulvemhout be hoorde tot de geklopten. Bij de nieu welingen waren er zes vluchters, waarbij de streekremners Deusing en Helilemons uit Halsteren, Schenk uit Huybergen, Christ van de Berg uit Kruisland, de Westlander Van de En den en de rappe Rotterdammer Zuydweig zich bevonden. Zuydweg jakkeTdie gemakkelijk naar zijn zo veelste zege van dit seizoen. Adspiranten: 1. J. Verbrugge (Put te), 32 km in 59.33 min.; 2. H. van Esch (Boxtel); 3. J. Damen (Ulven- hout); 4. W. Lugtenburg (Spijkemis- se); 5. H. Goeij ars (Ulvenhout); 6. J. Van Steenis VARESE (ANP) Eddy Merckx leed zondag in Varese een nederlaag tegen de Italiaan Giannd Motta in een wegwedstrijd over 232 km. De win naar noteerde een tijd van 5.45.54. Felice Gimomdi werd derde en had een achterstand van 1.05 minuten. Jonkers (Oud-Gastei); 7. S. Huizinga (Rotterdam); 8. P. Hellemoms (Hal steren) 9. T. van de Berig (Eindho ven); 10. J. Dielens (Bergen op Zoom). Nieuwelingen: 1. J. Zuydweg (Rot terdam), 50 km in 1.18.7 uur; 2. Chr. van die Berg (Kruisland); 3. F. van de Enden (Monster); 4. L. Schenk (Huybergen); 5. J. Hellemans (Hal steren); 6. A. Deusimg (Halsteren); 7. J. Akkermans (Nieuw-Vossemeer); 8. J. Luysterbung (Nw.-Vossemeer); 9. A. van Treyen (Lepelstraat); 10. H. Gelidens Vailkenswaand)11. J. v. Dijk (Ulvenhout); 12. T. Huyzen (Kloetimge); 13. G. Broeren (Bolnes); 14. J. Selders (Roosendaal); 15. G. Musters (Steenbergen). Amateurs: 1. W. van Steenis (Hoog Blokland), 85 km in 2.5.7 uur; 2. B. Broere (Oudenbosch.); 3. A. van Op dorp (Hoogerheide); 4. K. Fictorie (Beugen op Zoom); 5. A. van de Hoek (Dirksiamid)6. T. Damen (Ul venhout); 7. P. Maas (Heerle); 8. J. Huyps (Heerle); 9. A. Naaktgeboren ('s Gravendeel)10. J. Breur (Schie dam); 11. H. Stander (Oude-Tonge); 12. J. van de Weijden (Nieuwkoop); 13. C. van de Berghe (St.-Maartens- dijk); 14. B. de Laat (Essen, België); 15. P. Heyster (Schiedam); 16. J. van Hoff (Beverwijk); 17. C. van Dongen (Oud-Gastei); 18. F. van de Vleuten (Mienlo-Hout); 19. A. van Overveld (Zegge); 20. A. Coppens (Moerstra ten). (Van onze sportredactie) ZIERIKZEE Voor Henk van Hooydonk is de eerste Omloop van Schouwen-Duiveland niet zo goed verlopen. De Brabantse coureur kwam in het begin van de wedstrijd ten val en moest met een zware her senschudding en vele wonden aan gezicht en armen in het ziekenhuis van Zierikzee worden opgenomen. JAN RAAS uit Terneuzen heeft za. terdagmiddag de Omloop van hel Zuiden voor nieuwelingen gewonnen. Raas won de spurt van Tonnie Huij. zen uit Kloetinge, met wie hij een voorsprong van 250 meter op de groep had opgebouwd. Adrie Vasseur uit Axel eindigde in de grote groep. Niet Faas kwam ten val. CEES PRIEM imponeerde weer een in Blankenberghe en besloot daar een knappe solo met 23 secondes winst. Wim Evertse eindigde als der- de. Henk Stander werd vierde. JAN RAAS, Tonnie Huijzen, Ad Vas seur en Niek Faas zijn de nieuwelin gen die de ren- en toerclub Theo Middelkamp woensdag zullen verte genwoordigen in het nationale club- kampioenschap in Dronten. GIANNI MOTTA heeft de Drie Val- leien-race van Varese gewonnen. Is de sprint versloeg de Italiaan de Belg Eddie Merckx. Meer dan 100 renners deden mee. Motta legde het 232 kilo meter tellende traject af in 5 uur, 45 minuten en 54 seconden. Merels volgde op twee meter. Derde wed de Italiaan Felice Gimondi. SJAAK VAN DER KLOOT (Zun- dert) eindigde als derde in de „Gentleman-koers" te Essen (Big.) categorie 18 tot 34 jaar. Hij won de spurt van het peloton. Winnaar werd de Belg Frans Heybeek. Karei Wil- lemse uit Lage Zwaluwe reed zich in deze wedstrijd over 90 kilometer naar een achtste plaats. Wim Zuyker (Etten-Leur) zegevierde in de cate gorie 35 tot 45 jaar. LEO DUYNDAM uit Poeldijk is win naar geworden van een internatio nale wielerwedstrijd voor profs te Rotterdam, welke in het kader van de C '70 op de Rotterdamse Cool- singel werd gehouden. Gerard Via- nen werd tweede, Henk Benjamins derde, Cees Rentmeester vierde, Theo Verschuren zevende en Jan Janssen tiende. Voor de eerste negen renners noteerde men dezelfde tijd, namelijk 2.16.59 voor de 98 kilometer. (Van onze wielermedewerker) DONGEN Ad Duyker demar reerde op 8 kilometer voor de finish. Hij nam 50 meter. Niemand reageerde in het kopgroepje van 5 man en dat deed Ad Duyker doorzetten. Hij beet op zijn tanden en drukte er alles uit wat hij had. En dat was nog veel, want met 25 seconden op Willie de Vlam kon hfj onbedreigd finishen en de 9e overwinning op zijn naam schrijven dit jaar. De tweede ronde van Dongen be gon met een afwisselende strijd. Na 60 kilometer kwam de eerste belang rijke ontsnapping. Zes man met on der andere Jan Spetgens en Martin Hesemans verlieten het peloton en namen 25 seconden voorsprong. Ver der kwamen ze echter niet: een achtervolgende groep onder leiding van Ben Janboers en even later ook Ad Duyker sprongen naar de koplo pers. Men kreeg toen 12 man aan de leiding, maar echter niet langwant Ad Duyker toonde zijn grote vorm door opnieuw te demarreren met Jan Spetgens in zijn wiel. Zij bleven lan ge tijd op 15 seconden voor de tweede groep, die intussen door een peloton netje van 25 renners was ingelopen, hangen, tot grootmeester Fedor den Hertog zich er mee ging bemoeien. Samen met Willy de Vlam en Popke Oosterhof overbrugde hij de afstand naar de 2 vluchters. Ook Ben Jan boers en Sjef van de Berg kregen aansluiting, maar de laatste zou, van wege een lekke tube, terugvallen in een groepje van 5 man met o.a. Wim Prinsen. De overgebleven 6 koplopers bouwden vooral door werk van Fedor den Hertog aan een stevige voor sprong, die opliep tot 1 minuut 25 seconden op de achtervolgers en ruim 2 minuten op het eerste peloton. Acht kilometer voor de streep plaatste Ad Duyker zijn demarrage en niemand reageerde. Ook lieten Ben Janboers, Fedor den Hertog, Popke Oosterhof en Jan Spetgens het af weten, toen Willy de Vlam vluchter Duyker achterna ging. Ad Duyker had echter genoeg adem om deze aanval te trotseren en f.nishte onbe dreigd. Op 25 seconden ging Willy de Vlam over de meet en op 50 seconden de vier man met de uitgebluste Fedor den Hertog, die niet meer meespurtte. Popke Oosterhof pakte de prestatie- prijs. Bij de adspiranten won J. Akker mans uit Zevenbergen, die zijn 5 me devluchters met enkele fietslengten in de eindsprint klopte. Bij de nieuwelingen waren 2 man weg: H. Mutsaars uit Schijndel en A. Dutbeld uit Middelhai-nis. H. Mut saars won in de eindspurt. UITSLAGEN Adspiranten: 1. J. Akkermans (Ze venbergen) de 25 km in 37 min. 5) sec.; 2. A. Prinsen (Raamsdonksveêr); 3. C. Spapens (Goirle); 4. F. Pirari (Breda); 5. W. Broeksteeg (Heesch); 6. A. v. d. Steen (Etten-Leur); 7. K. Sentjens (Budel) 8. P. v. Eeuwijk (Tilburg); 9. A. v. d. Voel (Leiden); 10. T. ten Harmsel (Lage Zwaluwe). Nieuwelingen: 1. H. Mutsaar: (Schijndel), de 60 km in 1.29.37; 2. A. Dutbeld (Middelharnis); 3. J. Voese- nek (Prinsenbeek); 4. W. Bellemaker! (Neerkant); ;5. H. Crijns (Hoens- broek); 6. C. v. Bragt (Lage Zwalu we); 7. B. Hordijk (Rotterdam); F. Veldhuijzen (Culemborg); 9. H. Verburg (Den Haag); 10. H. Sen- gers (Budel); 11. M. Rehorst (De" Haag); 12. F. Jansen (Bladel); 13. H. Pronk (Scheveningen); 14. G. St. Nicolaas ('s Gravendeel); 15. J. Haffl (Heinkeszand). Amateurs: 1. A. Duyker (Bever wijk), de 100 km in 2.20.24; 2. op 2' sec.: W. de Vlam (Zandbeek); 3. of 50 sec. B. Janbroeirs (Amsterdam) 4. P. Oosterhof (Eelde); 5. J. Spet gens (Someren); 6. F. den Hertog (Ermelo); 7. op 1.25 S. v. d. Berg (Berkel); 8. L. Boosse (Brielle); 5. Smulders (Tilburg); 10. J. ZooW (Voorschoten); 11. W. Liebrechts (Vlaardingen); 12. J. Meijer (Utrecht) 13. W. Prinsen (Hank)14. A. v. Ude" (Oss); 15. N. v. Hest (Tilburg); M- M. Hesemans (Rijen); 17. C. Swin- kels (Goirle); 18. P. de Jong (Til- burg); 19. B. Solaro (Den Bosch); W J. Joosen (Made). Van Springhel, eerste PARIJS (ANP) De 27- jarige Belg Herman van Springel heeft de 68e editie van de traditionele wieler wedstrijd BordeauxParijs gewonnen. Voor de derde ach tereenvolgende maal eindig de een Belg als eerste, na Georges van Coningsloo ('67) en Emile Bodart ('68). Geen enkele maal kwam de over winning van Van Springel in gevaar. Het was een levendige wed strijd, waarin de Brit Barry Hoban na 429 km een voor sprong nam van 2 min 50 sec. Van Springel en de Deen Mortensen zetten de achter volging in met daarachter de Fransman Aimar. Binnen vijf tien kilometer haalde Van Springel Hoban in en de Belg zette meteen door. Aimar moest steeds meer toegeven en bij de finish (na 611 km) was hij 5 min 29 sec achter geraakt. Het parkoers was moeilij ker dan ooit. In de nachtelij ke uren werden de renners bovendien geremd door een straffe wind. Het gemiddelde van Van Springel, die een tijd nodig had van 16 uur 19 min 22 sec was 37,984 km/uur. Ed die Beugels eindigde als tien de met een achterstand van 39 min 56 sec. De andere Neder lander, Arie den Hartog, staakte de strijd, evenals De- lisle (Frankr.), Bracke (Bel gië) en de Deen Mogens Frey, die ten val was gekomen. Beugels, laatste

de Stem | 1970 | | pagina 12