HEKKEN MAKEN IS HERASWERK Drie jaar geëist tegen brandstichter van rechtbank Middelburg ronmg Goese inspecteur laakt beleid van de overheid ïgenhuis. naand. Ontwerp advies voor Zeeuws cultuurfonds gereed gekomen BIJ HULDIGING JUBILARISSEN Tachtigjarige Louis Heymans gehuldigd Schapenfokdag jubilerend stamboek ACCOUNTANT €L N.V gelijke afwerking Beroepingen ïtrale itsmaatschap chauffeur ichelkipauto 'AN MIERT TOSHIBA Goes-Noord heeft nood-supermarkt BAGGERMOLEN RAMT DUKDALF Zweedse coaster liep vast Provinciale weg dupeert bewoners Nieuw en St, Joosland Groene Kruis Rilland hield j aarvergadering treedt op voor TV Rotterdams Phil- harmonisch orkest concerteert in Goese kerk oord" te Breda nog aul Hankarstraat en Jori» aat. 45,per maand. aat 3 600-22511. t huis wordt zeer degelijk ewerktmet alle luxe die u li maar wenst: in de badka- komt een ingebouwd lig- I, de keuken wordt fraai egeld. een vaste trap komt u op ier. Het huis heeft een kon aan de voorzijde, en de voordeur vindt u sierluifel. :e kantoren zijn geopend maandag t/m vrijdag van 0 -12.30 en van 14.00 - 00 uur. rens geopend op dinsdag- donderdagavond van 7 tot Vlissihgen. 'M3 DE STEM VAN ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1970 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de vergade ring van woensdag setembr aan staande van het algemeen bestuur van de Zeeuwse culturele raad zal worden getracht het eens te worden over een ontwerp-advies voor het Zeeuwse cultuurfonds. Voor de in stelling van zo'n fonds, dat het mo gelijk maakteen beweeglijk cultu reel beleid te voeren, is met klem van argumenten gepleit in het cul tuurplan van de Zeeuwse culturele raad, dat vorig jaar het licht zag. In het cultuurplan werd niet pre cies omschreven hoe het cultuur fonds zou moeten functioneren. Dat is nu wel gebeurd. De financiële bronnen van het cultuurfonds worden volgens het ontwerp-advies gevonden in giften van particulieren en het bedrijfsle ven, in jaarlijkse bijdragen van de Zeeuwse gemeenten, en in jaarlijk se bijdragen van de provinciale overheid. Er wordt gedacht aan de oprich ting van een „Vereniging van be gunstigers van het algemeen Zeeuws cultuurfonds", welke ver eniging in het stichtingsbestuur ver tegenwoordigd zou kunnen zijn. Hiermee wordt bereikt dat de zo genaamd ongeorganiseerden in het Zeeuwse cultuurbeleid, een stem in het kapittel krijgen. Van het be drijfsleven verwacht de Zeeuwse culturele raad belangrijke bijdragen voor het fonds. Meer en meer groeit daar het besef dat goede culturele voorzieningen in de provincie van belang zijn voor de personeelswe»- ving van bedrijven.. Wat de bijdragen van de gemeen ten betreft, hierover wordt in hei ontwerpadvies opgemerkt, dat het in Zeeland vooral de gemeenten zyn die in hun gemiddeld uitgaven niveau voor cultuur achterblijven bij het landelijk gemiddelde. Door deelneme aan het cultuurfonds zal het veel gemeenten gemakkelijke vallen de benodigde gelden bijeen te brengen voor intergemeentelijke en regionale, c.Q. provinciale voor zieningen. De provincie kan, aldus het out. werp-advies, op twee manieren aan het fonds bijdragen. De bestaande „experimentenpot" zal onder be heer van het fonds gebracht kunnen worden, maar eveneens het reeds bestaande provinciale cultuurfonds, dat is opgebouwd uit begrotings overschotten van elk jaar. Dit fonds kan tot dusver alleen worden aan gesproken na goedkeuring door pro vinciale staten. Direct beheer van deze provinciale gelden door het nieuw te stichten cultuurfonds, biedt een waarborg dat de gelden beter dan tot nu toe aan hun oor spronkelijke bestemming ten goede kunnen komen. Voor het beheer van het fonds stelt het dagelijks bestuur van de Zeeuwse culturele raad een aiutonoom, rechtspersoon lijkheid bezittend lichaam voor. dat jaarlijks aan alle geldgevers ver antwoording van zijn belid zal moe ten afleggen. Het subsidieprogramma van de Zeeuwse culturele raad voor het seizoen 1970-1971 vraagt een forse hap uit de provinciale schatkist voor beroepskunstevenementen. Werden vorig jaar 236 van deze evenementen in de provincie be groot, nu zijn het er driehonderd. Het totale tekort waarvoor men komt te staan, bedraagt ongeveer f 140.000 meer dan in het seizoen 1969-1970. Vooral de sectoren toneel en jeugdtoneel zijn voor dit extra tekort verantwoordelijk, mede door dat deze sectoren 28 voorstellingen meer dan vorig jaar aan het pu bliek presenteerden. Voor de sec tor muziek is f 37.000 meer nodig, zulks in verband met gestegen ho noraria en uitkoopsommen en extra voorstellingen in Axel en Terneu- zen. De filmkunst heeft zijn entree in de stichting cultuurspreiding Zeeland gedaan met 52 voorstellin gen, waar een extra tekort van f 12.000 het gevolg van is. Naar verwachting zal het rijk rond f 50.000 van het tekort van f 140.000 voor zijn rekening nemen. De Zeeuwse gemeenten die een schouwburg rijk zijn werden be reid gevonden (via een omslag van f 150 per evenement) een bedrag van f 45.000 op tafel te brengen. Voor de provincie blijft een extra last van f 45.000 over. Het totale be drag dat aan de provincie voor cul tuur wordt gevraagd beloopt nu f 221.000. Voor de ammateuristische kunst beoefening vraagt de Zeeuwse cul turele raad ditmaal f 23.500 meer dan vorig jaar. De ongedekte tekor ten voor de verschillende sectoren van kunst en kunstbeoefening in Zeeland belopen voor het seizoen 1970.1971 bijna een miljoen gulden. (ADVERTENTIE) HEBAS HEKWERK OIBSCHOT TEL 04997-1966* rt.T-t.484r Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Doorn E. Bouwman te Urk, die bedankte voor Giessen-Rijswijk. Be dankt voor Dreischor-N-Gouwe J.W. Schokking Predikant voor buitenge wone werkzaamheden (koopvaardij- predikant) te Rotterdam. Vrij Evangelische Gemeente Be roepen te Apeldoorn D. de Jonge te Yerseke. 40.000,— 42.500,— LAT s 45.000,— 45.000,— rs 52.500,— aats 52.500,— LT JNLAAN 55.000,— 110.000,— 125.000,— c.v. 47.000,— as-c.v. HOEK n.o.tJc. 50.000,— 55.000,- carport n.o.t.k. grond n.o.t.k. grond 82.500,- pand 87.500,- 1700 m2 gr. 115.000,- 150.000,- 7000 m2 grond ÏVEL Ruime ind. 175.000,— SKOOP, VERKOOP TAXATIES EN BEHEER ONROEREND GOED HUUR EN VERHUUR \T 13"- TEL. 1016001-3.21.21 11600-41033-39500-40930 'ekt en verwarmd zwem- tallen, grote garage (60 roonkamer, Amerikaan- fe, 4 ruime slaapkamers, Ier, centrale verwarming tegen, 4 km. afstand van aerdijkbrug - Breda. peen te komen, of 01693 - 489. 18 's-GRAVENHAGË \CCOUNTANTS) lAAGT atsBrabant (Mavo) Mulo. fezit van het Praktijkdiplo- Irstraat 216, BREDA. (Van onze correspondente) MIDDELBURG. „Wij stich ten een fik die de brand in de Rijksdag wel niet overtreft, maar die dan toch minstens evenveel opzien zal baren." Deze histo rische woorden moeten op de avond van de eerste december zijn gesproken, voordat de 21-jarige Middelburger P. A. A. de B. over ging tot het in brand steken van het gerechtsgebouw aan het Hof plein te Middelburg. Dat bleek tij dens de zitting van de rechtbank gisteren in Middelburg. Nadat de B. in gezelschap van twee plaatsgenoten, J. 't G. en W. O. zich op een decemberavond toegang had den verschaft tot het gerechtsgebouw door middel van het wegsnijden van een ruitje, uit de achterdeur, en zij na onderzoek niets waardevols kon den ontdekken, besloten zij later op de avond terug te keren naar de rechtbank en, zoals de officier van justitie mr. J. Kolkert, het omschreef, ..uit lamlendigheid, sensatiezucht en zinloze vernielzucht het gebouw in brand te steken". De B. bood aan het karweitje te klaren, terwijl 't G. schrijlings zittend op de buitenmuur toekeek oi de B. zich wel op de juiste wijze van zijn taak kweet. Om zijn doel te bereiken opende de B. omstreeks twaalf uur een kast en stak een stapel papieren aan. Het gat in het raam en een openstaande deur zorgden voor voldoende toevoer van zuurstof om het vuur smeulende te houden. Toch heeft het tot 's morgens zes uur geduurd voor een der om wonenden de brand ontdekte en alarm kon slaan. De schade was groot. Door de enorme hitte en rookontwik keling werd aan de vleugel die on geveer vijftien jaar geleden werd vernieuwd, grote schade toegebracht, en ging de hele inventaris en de be scheiden van de rechtbank verloren. De adjudant van de technische re cherche, C. P. A. Kanters, kwam tij dens de rechtszitting verklaren, dat het inderdaad mogelijk kan rijn ge weest dat dit ene brandje (hij om schreef het later als een smeulbrand) deze grote gevolgen kan hebben ver oorzaakt. Op een vraag van de Of ficier van Justitie of die kapotte ruit toet voor „trek" had gezorgd, gaf hij ten antwoord dat zowel de kapotte ruit als de openstaande deur in het portaal voldoende zuurstof hadden toegevoegd om het vuur smeulende te houden. Doordat de vloeren en plafonds van beton waren, verbreid de de brand zich horizontaal. Door de enorme hitte waren documenten in stalen kasten totaal verkoold. Een slurf van rook en vette roet zorg den er voor dat de rest van de vleu gel veranderde in een spookachtig roetzwart hol. Om een uur of half twee is een van de kennissen van de B. aan wie hij had verteld de rechtbank in brand te hebben gestoken, gaan kij- *r maar die ontdekte nog niets. Nog geen vier weken later name- ■ij °P dü december besloot hij samen met dezelfde kameraden een overval 'e, P .e°e,n °P een 73-jarige weduwe 'ut Middelburg. Nadat zij hadden ge- I Probeerd via de achterkant van het huis binnen te komen, werden zij af geschrikt door het blaffen van een hondje. Zij besloten, terug te keren en de volgende dag'terug te komen om de weduwe op de een of andere manier buiten gevecht te stellen, en dan op roof uit te gaan. Weer was het P. de B. die zich branie-aehtig aanbood af te rekenen met de weduwe. J. 't G. zon de wacht houden. Op een seintje van de B. zou hij pas komen. W. O. wachtte zittend in zijn auto met draaiende motor op de terugkomst van de bei de heren. Op zijn bellen deed de 73- jarige weduwe open. „Ik moet geld hebben", riep hij de vrouw toe, ter wijl hij haar hardhandig in het ge zicht en tegen haar lichaam stompte en aar bedreigde met een bajonet. Terwijl de vrouw zich verdedigde, viel zij op de grond en gilde om haar zoon Janus. Dat werd de overvaller te link. Hij koos het hazenpad. De politie trof hem later slapend aan in de auto en arresteerde hem. Zijn beide vrienden maakten van de nood een deugd en belden de zoon van het slachtoffer op met de woor den: Als je duizend gulden geeft, dan vertellen wij je wie de dader is". Nadat zij het Judasgeld hadden op gestreken kon de B. in staat van be schuldiging worden gesteld. De officier van justitie, mr. Kol- bert, merkte op: „Je tilt er niet zo zwaar aan, hé". Verdachte antwoord de: „Mi«vchien kun je het niet aan me zien, maar ik heb nu negen maanden in voorarrest gezeten, en ik heb er zelfs veel van geweten". „Dat was dan destijds niet te merken", aldus mr. Kolkert. Want nog geen vier weken na de brand maakte je je schuldig aan een misdrijf dat nog mensonwaardiger is. En verder over de B. die ontoerekeningsvatbaar is verklaard: I,k vind het best, dat men wil dokteren aan zijn toekomst. Maar nu vind ik een duidelijke straf als een soort vergelding op zijn plaats. Ik eis drie jaar gevangenisstraf met aftrek en verbeurdverklaring van de bajonet". De verdediger, mr. F. Adriaanse vond dat de B. bepaald niet de enige schuldige was. Maar dat hij eigen lijk de opponent is van een groepje van vijf illustere figuren. De Rijks dag was voor hen een soort tover woord. „Ik vraag me af of hij het al lemaal wel geweten heeft. Mijn cli ënt heeft zich door de anderen laten opjutten". Tijdens de overval op da weduwe kwam hij, volgens mr. Adri aanse, op tijd tot bezinning na het hulpgeroep van de vrouw. „Hij deed deze dingen", aldus mr. Adriaanse, „om zichzelf een milieu te scheppen. En zou ook het gebruik vam alcohol de remmen niet hebben losgemaakt", vroeg hij zich af. De vereiste straf van drie jaar stond volgens hem niet in verhouding tot die welke het eigenlijke brein achter deze zaak de 32-jarige W. O., enkele maanden geleden al opgelegd kreeg, namelijk zestien maanden gevange nisstraf met aftrek. Tegen J. 't G. eiste de officier van justitie (die verdachte omschreef als een bij de tijdse jongen in zijn vak, die toch ook wel zo louche was dat hij geld wilde slaan uit verraad) zes tien maanden gevangenisstraf met aftrek. De rechtbank doet op 18 september uitspraak. i (ADVERTENTIE) BATTERIJEN Importeur: Friolanda N.v. Koninginnegracht Den Haag. (Van onze correspondent) GOES De nieuwe wijk Goes- Noord heeft het eerste verzorgings centrum: de supermrkt van Bras die gedwongen door de opening van het nieuwe winkelcentrum De Bussel in Goes-Zuid de noodwinkei verwisseld heeft een nieuw noodgebouw in Goes- Noord. Gisteravond opende de Goese wet houder dr. E. J. Prins het tijdelijke onderkomen. Namens de gemeente feliciteerde hij de heer Bras met deze nieuwe vestiging. Hij beschouwde de ze winkel als een eerste aanloop voor een verzorgingscentrum in de nieuwe wijk. De heer Prins zei verder dat de mogelijkheid bestaat dan in sep tember 1971 een kleuter- en een ba sisschool in gebruik kan worden ge nomen. Hij kon ook meedelen deze week week de financiering is rondgeko men voor de bouw van 191 woning wet-, 136 premie- en 24 bejaarden woningen. Dit betekent dat er in één jaar 350 nieuwe woningen gebouwd worden. Het gemeentebestuur van Goes streeft er echter naar het tem po nog op te voeren tot minimaal 500 woningen per jaar. (Van onze correspondent) HANS WEERT Een van de bak ken van de baggermolen Holland VII, werd, bij pasage van de Vlake- brug op het kanaal door Zuid-Beve land, door een sterke zijwind tegen de dukdalf geduwd. De schade aan de dukdalf bedraagt circa 35.000 gul den, terwijl de bak ook grotendeels werd vernield. Na schaderegeling met Rijkswaterstaat kon de reis worden voortgezet. (Van een onzer versaggevers) GOES Vier Goese politiemannen vierden gistermiddag het feit dat zij 25 jaar geleden in dienst van de overheid traden. Het waren de briga dier M. L. Bal en de hoofdagenten M. J. C. de Kok, C. Allemekinders en G. C. Eckhardt, die door burge meester mr. F. G. A. Huber, door hun korpschef hoofdinspecteur J. L. de Rave en door hun collega's en fami lieleden gehuldigd werden in de grote zaal van het „Slot Ostende" te Goes. „Helaas doen we dit nog niet in het nieuwe bureau, maar -wie weet wat er nog komt", schertste de heer De Rave bij de opening van de bij eenkomst. De heer Huber haalde in zijn huldigingstoespraak (die hij be sloot met het overhandigen van en veloppen met inhoud) herinneringen op uit de oorlogstijd en de geweldda den van toen. Volgens de Goese bur gemeester maken wij nu een grieze lige ontwikkeling mee in een tijd dat wij de politie op het voetbalveld moeten neerzetten om de orde te handhaven. Ook de rellen in Amster dam noemde hij in dit verband: „Ik hoorde dezer dagen iemand zeggen: (Van een onzer verslaggevers) Een beeld van de schapenfokdag in Goes, die gisteren voor de vijftiende maal werd georganiseerd door het „Schapenstamboek voor Zeeland". Dit gebeurde ditmaal op de Grote stamboek bestaat dit jaar 50 jaar en Markt midden in Goes. Het schapen- men had dan ook extra aandacht aan het geheel geschonken. Wegens de in ons land nog veel voorkomende var kenspest werd dit jaar, in tegenstel ling tot de traditie, geen varkensten toonstelling aan de schapenexpositie gekoppeld. In totaal 270 dieren werden dit jaar ingezonden door 39 deelnemers. Er was een demonstratie Zeeuwse melk- schapen, waarvoor uit het buitenland belangstelling werd getoond. „Daar zou ik ook wel eens bij willen zijn". Het is al zo gewoon, het wordt gewoon een vorm van sensatie", aldus de heer Huber. „We leven in een wereld van con trasten", aldus de heer De Rave. Hij stipte aan, dat de gedachte „daar had ik ook bij kunnen staan" bij iedere politieman gerezen moet zijn bij het horen van de gewelddadige dood van de hoofdagent Moolenaar in Wasse naar. De politie is altijd gewend ge weest aan ongewone zaken, aan uit de pas lopende lieden. Tot een recent verleden was het „normaal" in een tijd dat het gezag recht overeind stond. Dat is, aldus de heer De Rave, nu goed veranderd. Er is nu een geweldpsychose, waarbij minderheden anderen onder het mot to en de kreet „vrijheid" en „vrijheid, ook voor de ander" geweld aandoen. Het „tegengeweld van de politie" wordt afgebroken op een manier die niet mooi meer is, alsof de politie als zelfstandig orgaan erop uit zou zijn zelf geweld te gebruiken. In een tijd van vernieuwing moet het gezag zich bewijzen en doorzichtig zijn. Het oude gezag moet wel verdwijnen, maar men weet niet wat men ervoor in de plaats moet stellen, aldus de Goese politiechef. „Onder het begrip „persoonlijke (Van onze correspondent) WEMELDINGE Op de Ooster schelde, ter hoogte van de Zeeland- brug, is rond half twaalf de Zweedse coaster Hasting omhooggevaren. Het schip was geladen onderweg van Bergen op Zoom naar zee. Toen de inmiddels gealarmeerde sleepboten arriveerden bleek de Zweed op ei gen kracht te zijn vlotgekomen. (Van onze correspondent) NIEUW EN ST.-JOOSLAND De meuwe provinciale weg, die in Nieuw en St.-Joosland wordt aange legd, brengt de nodige problemen voor sommige bewoners van deze gemeente met zier mee, zo bleek tij dens een bijeenkomst in de Gouden Leeuw van de schappencommissie van Waterstaat. Een aantal van hen zal hiervoor grond moeten afstaan. De heer J. Kodde zal zijn hele wo ning moeten afstaan. Door de situ ering van de nieuwe weg zullen de bewoners van Nieuwland bovendien een grote omweg moeten maken, als zij een bezoek aan Veerdam willen brengen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Het is teveel, het is werkelijk teveel", zei een ontroerde Louis Heymans gistermid dag in de burgerzaal van het Mid delburgse stadhuis. Zojuist had ge deputeerde A. L. van Geesbergen een huidigingstoespraak tot de 80- jarige kunstenaar gehouden en be neden, in de Vleeshal wachtte een zeer uitgebreide expositie over le ven en werken van Louis Heymans op de eerste bezoekers. Zeer velen waren gekomen om de officiële hul diging van de 80-jarige Heymans mee te maken. Gedeputeerde Van Geesbergen gaf in zijn toespraak een gesproken portret van de be kende kunstenaar. Hij deed dat aan de hand van de plakboeken waarin Louis Heymans met pijnlijke nauwkeurigheid alles heeft bewaard wat op zijn leven en op zijn kunst betrekking heeft. Hij komt uit die memoires tevoorschijn als de altijd werkzame, de strijder voor verbetering van het tekenon derwijs op de scholen, als de peda goog, de propagandist voor de inte gratie van de kunst in onze samen leving, als promotor van het kunst leven in de provincie, als schrijver van ingezonden stukken over kunst, ja wat al niet? „Uit dat levensbericht komt een man naar voren, begiftigd met een grote, niet aflatende werklust en een profetische bewogenheid", ge tuigt de gedeputeerde Van Geesber gen van de 80-jarige Heymans. „Hij ontplooide zich in de loop der jaren tot een zeer veelzijdig kunstenaar", aldus de heer Van Geesbergen, „die vele technieken beoefent en daar mee experimenteert. Hij is daarbij altijd zoekende naar nieuwe wegen en vormen en zijn allerlaatste werk getuigt ervan hoe hij daarbij experi menteert met materialen waarvan hij in zijn jonge jaren niet heeft kunnen dromen omdat zij eenvou digweg nog niet eens bestonden". De heer Van Geesbergen wees op de verdiensten van Louis Heymans als kunstzinnig door hem opgevoed", zei burgse Kunstmarkt en op zijn kwa liteiten als tekenleraar op middelba re scholen in Vlissimgen en Middel burg. „Honderden jonge mensen zijn kunstsinnig door hem opgevoed", zei de heer Van Geesbergen, „en tot discipelen van zijn ideeën gemaakt". Tien jaar geleden stichtte Louis Heymans het Zeeuws Museumfonds, dat ten doel had de totstandkoming van een mobiel museum te bewerk stelligen dat de kunst tot in de kleinste Zeeuwse dorpen zou moeten brengen en dat verder de aankoop van moderne kunst van hedendaagse Zeeuwse kunstenaars beoogde. Het fonds heeft nooit ruim in zijn middelen gezeten. „Een nieuwe actie voor versterking ervan lijkt mij een zinvolle zaak", zei gedeputeerde Van Geesbergen, „vooral nu binnen kort het Zeeuws museum zal wor den ondergebracht in het Abddjcom- plex- Het mobiele museum waarvoor Heymans heeft geijverd, zou dan wellicht vanuit dat nieuwe gebouw kunnen opereren". Louis Heymans zei in een kort dankwoord, dat hij ondanks zijn 80- jarige leeftijd respect had voor alle vormen van schilderkunst en dat elk schilderij hem iets zegt. „Nieuw of niet nieuw in de kunst doet daarbij weinig ter zake. Het gaat erom of een werk karakter heeft. Ik hoop een steentje te hebben bijgedragen", zo omschreef hij de betekenis van zijn kolossale oeuvre, besluitend met zijn lijfspreuk: „Ars longa, vita bre- vis". De kunst is lang, het leven kort. vrijheid" worden zaken geregeld die in onze geregelde maatschappij niet op hun plaats zijn. Men accepteert winkels met de grofste pornografie en de Dam trekt allerlei vuiligheid aan. De overheid gaat zeer behoed zaam om met krakers en druggebrui kers en ondergraaft daarmee haar eigen gezag. Als een staat gezag heeft (gereglementeerde macht), komt fy siek geweld niet gauw aan de orde. Als de staat geen gezag heeft, komt geweld wel aan de orde en wordt de rekening gepresenteerd voor het „te- grip" van de laatste jaren. In deze constellatie herdenken vele politie ambtenaren dit jaar hun 25-jarig dienstverband", aldus de heer De Ra ve, die hierna de betrokkenen per soonlijk benaderde en een cadeau aanbood. OP DE FOTO V.l.n.r. De Kok (en eega), Alleme kinders, Bal en Eckhardt, (Van onze correspondent) RILLAND BATH In het dorps huis Luctor en Emergo te Rilland hield de vereniging Het Groene Kruis haar algemene ledenvergadering. De voorzitter dokter J. A. Kamps open de de vergadering. Er waren weinig leden aanwezig. Notulen en jaarver slag werden goedgekeurd. De penningmeester gaf een over zicht over 1969 en vervolgens de be groting van 1970. De begroting 1970 heeft een nadelig saldo van f 676, In de kascommissie voor 1970 hebben zitting: Mevrouw Wouters en de he ren Deïst en Bathoorn. Wijkzuster Dieleman gaf een verslag over de wijkverpleging in 1969. Mevrouw Munnik-Lagea-weij bracht verslag uit vam de ledenvergadering van het provinciale Zeeuwse Groene Kruis. Als afgevaardigde voor 1970 werd mevrouw Glas herbenoemd. Bij de bestuursverkiezing traden wegens vertrek naar elders mevrouw Munnick en de heer J. A. Nieuwen- huijzen af. Afgetreden was ook dte heer A. Weststrate. De heer West- strate was 34 jaar lid van het bestuur. Hij kreeg een boekenbom aangebo den. Ook mevrouw Munnik en de heer Nieuwenhuijzen kregen een af scheidsgeschenk. Als nieuwe be stuursleden werden gekozen mevr. Verhare-Van der Werff, mevrouw Rottier-Willemsen en de heer C. W. J. de Goffouw. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het Goese jeugdcircus Hogerop (een circus dat belangeloos voor bejaarden, invaliden en patiën ten van ziekenhuizen optreedt) zal vanmiddag op de beeldbuis te zien zijn. Het Goese jeugdcircus treedt sa men met tien andere jeugdcircussen uit de rest van het land op in het KRO-tv-programma voor de jeugd. Van vier uur tot half zes zal het scala van Nederlandse jeugdcircus- artiesten (ieder circus met een num mer) op de t.v. te zien zijn. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Onder auspi ciën van de in Goes samenwerkende culturele Instellingen zal. het Rotter dams Philharmonisch Orkest onder leiding van Edo de Waart een con cert geven in de Maria Magdalena- kerk te Goes. Het concert vindt plaats op dinsdag vijftien september en begint om half acht. Aan het programma, dat wer ken van Van Suppé, Gershwin, Han del en Moussorsky bevat, verlenen de pianisten Werner Haas en de organist Arie Keyzer solistische me dewerking.

de Stem | 1970 | | pagina 7