„TOT ZO IN DE SHOW... VERWACHT 1500 GASTEN Expo Axel in teken van populair amusement Hontenisse akkoord met centrale opzet van gemeentewerken Scherpe kritiek in raad Aardenburg op centrale vleeskeur in gsdienst BINNEN KADER HUISHOUDBEURS JUBILEUMSCHIETING IN WESTDORPE COMMUNIE VOORTAAN ONDER 2 GEDAANTEN Retranchernerit EDITIE VOOR ZEELAND Burgemeester Somers opent winkel in Walsoorden EXPO AXEL '70 Hoogtepunten Duo Westdorpe 's-óravenpolder Wedvlucht vanuit Parkestone (Engeland) Nieuwe regeling is ons opgelegd99 Rijk geeft 15 min subsidie voor persleiding Moerdijk-W aarde Tiveede Ster Hontenisse in Havenschap Terneuzen Voetbalclub Clinge houdt jaarvergadering] NOG TROUW NA 70 JAAR 2 DE STEM VAN DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1970 ELLIS BERGER (Van onze correspondent) WESTDORPE De handboog- schuttersvereniging St.-Sebastiaan uit Westdorpe heeft een grote schie ting georganiseerd op de twee staan de wipper in de Molenstraat. Het was een jubileumwedstrijd, die werd gehouden ter gelegenheid van het 40-jarig lidmaatschap van de heer A. Groosman. Meer dan 100 schutters uit Zeeuws- en Belgisch Vlaanderen en uit Zuid-Beveland waren naar Westdorpe gekomen om deze feestelijke wedstrijden met elk aar te bekampen. Voordat jubilaris Groosman het eerste schot mocht lossen, sprak voorzitter G. van Waes een kort woord tot de jubilaris. De voorzitter wees erop, dat de heer Groosman niet altijd een actief lid is geweest, maar dat hij wel een zeer goed lid is, die veel voor de maatschappij heeft gedaan. Als prijzen voor deze schieting waren flessen drank en bollen kaas beschikbaar gesteld. Op de eerste wip won R. van Brussel uit het Belgische Zaffelaere de eerste hoog vogel. Tweede hoge: P. van Assel, Zelzate (B); le zijvogel: P. Rent meester, Ovezande; 2e zijvogel: P. de Bruyne. Wachtebeke (B); 3e zij vogel: A. Vermast, Terneuzen. De vier kallen waren voor respectieve lijk E. Jonkheijm uit Kloosterzande, Jos Kamoen uit Westdorpe, A. Bruggeman uit Graauw en F. Dhont uit Sluiskil. Op wip 2 werd de eerste hoogvo gel geschoten door L. van Remoorte- le uit Koewacht: de tweede hoge was voor E. de Wijs uit Koewacht. De 'Vfe-r zijvogels gingen naar N. Vereecken uit Kloosterzande; P. Goossen uit Westdorpe: M. Korthals uit Wachtebeke (B) en P. van Assel uit Zelzate (B.). De vier kallen ten slotte werden afgeschoten door P. v. d. Putte uit Sleidinge (B), J. Mis- seghers uit Axel, H. van Dorsselaer uit Westdorpe en A. van den Broec- ke uit IJzendijke. Tentoonstelling planten Zater dag wordt in de openbare lagere sohool in Retranchement een ten toonstelling gehouden van de plant jes, die de leerlingen van de school enkele maanden geleden van de oudercommissie hebben ontvangen. m«MAn VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS 16,per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl 50 et. Incassokosten); 1 5.55 per maand (incl. 9 et incassokos ten). Buiten verspreidingsge bied 23.— per kwartaal. Overige priizen op aanvraag RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Nieuwstraat 8 TeL 01150-7920 HULST: Steenstraat 14, TeL 01140-3751 (3 IRnen) GOES: Kiokstraat 1, Tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4. Middelburg. Tel. 7764 Postbus 116 A. F. Koopman Chef Zeeland Tel. privé 7438 (01180) Redacteur Goes M. Kersten, tel. 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeuwsch- V laanderen G. van BeTkel, (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Vertind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A Schelt (01150-4865) Sportredactie Zeeland-. R. van Deursen (01155-1387) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) EXPLOITATIE ADV Inspecteur Zeeland: L K. M de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z -Vlaanderen: Tb. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W -Z -Vlaanderen M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C Menu (01100-4316). CEES DE LANGE (Van een onzer verslaggevers) HULST Vandaag start op drie verschillende plaatsen tn Hulst, waaronder sporthal „Den Dullaert", de voorverkoop voor Kick de Jong's showproduktie „Tot zo in de show". Dit spektakelstuk met Willy Alberti en Ria Valk in de hoofd- „rollen" zal maandagavond zijn beslag moe ten krijgen in de Hulster sporthal. Op de show worden ruim vijftien honderd belangstellenden uit Zeeuwsch-VIaanderen verwacht. De voorbereidende werkzaamheden zijn woensdag afgerond. „Het is nog vrij vlot verlopen", constateerde gistermiddag de Zand- voorter producer Kick de Jong na veertien dagen nagenoeg onafgebro ken in Hulst vertoefd te hebben voor de voorbereidingen. Even brak hem trouwens gistermiddag het angstzweet nog uit. Dat was op het moment, dat hij er achter kwam. dat door een misverstand nog steeds geen vergunning was aangevraagd. De directie van de sporthal verkeer- WILLÏ ALBERTI de in de veronderstelling, dat produ cer Kick de Jong daar wel voor zou zorgen en Kick dacht, dat de sport haldirectie het allemaal wel zou regelen. Toen de producer evenwel gistermiddag het stadhuis binnen stapte voor de ruim vijftienhonderd toegangskaarten kreeg hij ze niet mee. „Nee", vertelde de ambtenaar hem, „u krijgt ze niet, want u hebt nog geen vergunning". Op de val reep is deze zaak tenslotte nog gere geld. Om vijf uur kon de Zandvoor- tei showman een zucht van verlich ting slaken, na een ophelderend te lefoontje met het stadhuis. „Ja", was zijn commentaar, „je werkt voortdu rend onder hoogspanning. Zo is dat ook tijdens de show zelf. De arties ten beschouwen de producer als een slavendrijver en soms vallen er ach ter de coulissen wel eens harde woorden. Na de show is dat meestal weer wel over. Maar geloof me, het is een inspannende aangelegenheid. Ook komende maandag, want je moet in vier uur toch maar even zien waar te maken, waar je veer- (Van een onzer verslaggevers) I HONTENISSE Na enige aarze-| ling en met een aantal kritische kant-1 tekeningen heeft de gemeenteraad van Hontenisse gisteravond zijn fiatj gegeven aan het voorstel van b. en: w. tot deelname in de gemeenschap- pelijke regeling „centraal bouw- en woningtoezicht en gemeentewerken ini Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen". De goed- j keuring werd gegeven op conditie, dat aangedrongen zou worden op een zekere vorm vai. inspraak voor zover het de benoeming van functionaris sen zou betreffen, die direct met de. gemeente Hontenisse te maken heb- j ben. Een kritisch geluid viel er gister avond in de gemeenteraadsvergade ring te horen van de zijde van het raadslid P. Mangnus. Hij merkte op bij de raadsstukken het cijfermate riaal te missen, waarmee overtui gend bewezen kon worden, dat deel. name aan de gemeenschappelijke re geling voor de gemeente inderdaad goedkoper zou zijn dan het instand houden van een eigen dienst. Vooral de laatste tijd, nu de kwestie van de gemeenschappelijke regeling na de gemeentelijke herindeling weer ac tueel is geworden, wordt daar steeds meer aan getwijfeld. Te meer, om dat de gemeenschappelijke dienst voor de deelnemende gemeenten eveneens een kostbare geschiedenis blijkt te zijn. De heer J. Menu zei daarover: „Er is in het verleden dikwijls geklaagd dat de dienst zo duur is, daarom zouden we toch wel graag cijfers zien". Die cijfers waren niet voor handen. De heer Collot belichtte een ander punt van de deelname aan de dienst. Hij vroeg zich namelijk af of er wel vol doende garanties waren, dat in de toekomst met de wensen van de ge meente Hontenisse rekening gehou den zou worden. Hij sprak min of meer zijn verontrusting uit over de zwakke positie van de gemeente Hon tenisse, die als tamelijk kleine ge meente niet zoveel gewicht in de schaal kan leggen. Dit raadslid sprak zijn vertrouwen uit in de huidige technische dienst van de gemeente Hontenisse, die naar zijn mening goed draaide. Hij drong er op aan er voor te waken, dat deelname aan de gemeenschappelijke regeling niet ten koste zou gaan van de positie van de huidige eigen topfunctionarissen De heer Collot drong dan ook aan op het trachten te verkrijgen van in spraak bij de benoeming van de hoof den van de diensten voor zover het de gemeente Hontenisse betrof. Bur gemeester mr. M. Somers zei toe inspraak te zullen eisen bij ingrij pende veranderingen op hoog niveau. Zorgelijke geluiden waren ook te horen met betrekking tot de verte genwoordiging van de gemeente Hon tenisse. Die vertegenwoordiging hangt (Van een onzer verslaggevers) TERHOLE Woensdag negen sep tember wordt aan de Notendijk 3 in Walsoorden de uitgebreide en gemo derniseerde zelfbedieningszaak van de firma De Deckere in gebruik ge nomen. Burgemeester mr. M. Somers van Hontenisse zal dinsdag daaraan voor afgaand om 19.00 uur de officiële opening verrichten. Woensdag wordt de winkel voor publiek opengesteld. samen met het zielenaantal van de deelnemende gemeenten. Dat impli ceert, dat in feite de gemeenten met de grootste inwonersaantallen de dienst zouden kunnen uitmaken. De heer Perdaen daarover: „In feite is het theoretisch ook zo, dat die groot ste gemeenten straks de beheersvorm kunnen uitmaken". Voorzitter Somers moest dat be amen, maar zag daarin gezien de goe de onderlinge verhoudingen verder geen probleem. Zonder stemmen werd tenslotte dit voorstel goedge keurd. Als voornaamste voordelen van de gemeenschappelijke dienst worden beschouwd: de mogelijkheid om kwalitatief hoogwaardiger perso neel aan te trekken en de mogelijk heden tot specialisatie. Tot een van de grootste bezwaren behoren de re latief hoge kosten. (ADVERTENTIE) HUISHOUDBEURS t.m. 5 september RIA VALK tien dagen dag en nacht aan ge- Werkt hebt". Een troost: de vooruit zichten voor de tweede aflevering van „Tot zo zijn buitengewoon goed. Er zijn al tientallen kaarten de deur uit en in de Hulster sport hal staat de telefoon heel deze week nog niet stil. Willy Alberti is de man waaraan deze showproduktie voor een be langrijk deel is opgehangen Hij treedt maandagavond ruim een half uur op, brengt een repertoire van Italiaanse en Amsterdamse liedjes en een verzoekprogramma met lied jes, door de mensen in de zaal zelf uit te kiezen. „Het is geen Willy Alberti-showw", verduidelijkt de pro ducer, „maar Willy is wel voor vijf tig procent medeverantwoordelijk voor het welslagen". Een van de andere hoogtepunten moet het optre den van Ria Valk worden die zich in deze show zal moeten waar maken als „uitsmijter". Ze is achteraan het programma geplaatst en moet borg staan voor de komische noot. Ria Valk zal een aantal van haar vroe gere succesnummers vertolken, raaar daarnaast ook nieuwe nummers. „Ria Valk is in elk optreden anders. Het is ook steeds weer een verras sing, want ze doet wat haar op het moment ingegeven wordt". Een van de redenen waaraan ze vermoeue- li'k ook haar blijvend succes en applaus heeft te danken. Voor de artistieke ieiding van de show is Joop de Knapt verantwoordelijk. De bezoekers zullen hem op de „Bühne" zelf evenwel niet aan het werk zien. De presentators: Cees le Lange, cor -t'trencier Tony Leerink en Ellis berger. Deze laatste zal ook haar radiospelletje „Geen ja en geen nee" presenteren. Een mini quiz, waarbij measev uit de zaal vragen van Ellis met met ja of nee mogen beantwoorden. Degene, die dat (in seconden) het langst volhoudt, is de winnaar. Verdere medewerkenden: het uit de Rudi Carell-show bekende clownsduo de Kame's en Yvonne en Yvette. Een duo, da- een laar geleden op een songfestival werd ontdekt, daarna is gecoached door de ..Spelbrekers" en na een laar van "•ard werken nu een goed peil heeft bereikt. Kick de Jong: „In een goed showprogramma moet je een „gille en een rustpunt hebben". Oe giller moeten de „Kame's" verzorgen. Het ,'ustpunt" komt voor rek»ninp van goochelaar Peter Groonev Ria Ver aa tenslotte siaat in de show als ambassadrice van het meer populaire genre. De muzikale omlijsting van het optreden van alle arties'eu word' verzorgd door het van de tv benende trio Nol Kok. Vanaf van daag zijn tijdeiis de ooeningsuren van de winkels kaarten te krijgen op de adressen Gentsesicaat 40 en Poorterslaan 1 in Hulst en van 9.00 tot 18.00 uur >n sporthal „Den Dul laert". Kookcursus Gedurende de ko mende maanden zal in de zaal van Het Oud Raedhuys bij M .Pluijm weer een kookcursus worden gehou den. De leiding van de cursus is in handen van mevrouw Van Daele, samen met twee Belgische koks. Be langstellenden kunnen zich opgeven in Het Oud Raedhuys. Herengracht De buurtvereni ging Herengracht organiseert een gezellig avondje op zaterdag 12 sep tember in de zaal van Het Oud Raedhuys. Er wordt eerst een maal tijd aangeboden. Handboogschieting In het na bije Wachtebeke-Sluize wordt van daag (donderdag) een grote schieting gehouden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Bejaardenbond, afd. Wachtebeke. Deze schieting be gint om half drie. Bij slecht weer wordt de schieting binnen gehouden. Onderwijsbenoemingen. De heer G. H. van der Hoven uit Goes is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school te 's-Gravenpolder. Dit in verband met het niet aannemen van de benoe ming door mejuffrouw B. Hunders- marek. Mevrouw C. A. L. van Es- pen-Francke is aangesteld tot vak- onderwijzeres nuttige handwerken. (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG Uitslag van de wedvlucht vanuit Parkestone, van de Nederlandse bond van zaterdag vliegers, afdeling Zeeland. E. E, M. Terneuzen, in concours 252 duiven, hoogste snelheid 1044.1 meter per minuut. 1 en 3 G. Snelders, Hulst; 2 F. Tijsse, Terneuzen; 4 A. de Kindt Koewacht; 5,7, 9, 13 D. Deurwaarder Terneuzen; 6 R, Groosman, Sas van Gent; 8 P. Bolsens-Sturm Clinge 10 J. Roctus, Stoppeldijk; 11 F. Verhelst Terneuzen; 12 J. de Kraker, Terneu zen; 14 F. Roctus, Kloosterzande; 15 A. Meyer-Van de Berge, Terneuzen. Een rijwiel werd gewonnen door G. Snelders te Hulst. Een opmerkelijke uitslag werd behaald door D. Deur waarder te Terneuzen die met zijn 14 deelnemende duiven niet minder dan 13 prijzen won. (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH Het Ministerie van Economische Zaken heeft het provinciaal bestuur van Noord-Bra bant bericht, dat het bereid is in de kosten van aanleg van de (afval water) persleiding Moerdijk - Bergen op Zoom een subsidie te verlenen van 13 miljoen gulden. Met de uitvoering van dit project is een bedrag van ruim 44 miljoen gulden gemoeid. Economische Zaken heeft voorts medegedeeld daarnaast 2 miljoen gulden te zullen bijdragen in de aanlegkosten van de persleiding Bergen op Zoom - Waarde. Om deze bijdragen had het provinciaal be stuur onlangs gevraagd. Het Ministerie van Verkeer en Waterstaat is verzocht in dit project een 3ubsidie te verlenen van 40 pro cent. De persleiding van Bergen op Zoom naar Waarde is in uitvoering, die var de Moerdijk naar Bergen op Zoom nog niet. Het werk zal te zij ner tijd aan het (nieuwe) water schap West-Brabant worden overge dragen. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG. In de ver gadering van de Aardenburgsc ge meenteraad is scherpe kritiek ge uit op de gang van zaken betref fende de gemeenschappelijke re geling inzake de stichting van een centrale keuringsdienst voor vee, vlees en vleesprodukten. Over heersend was de klacht dat Aar denburg geen inspraak heeft ge had in de voorbereiding var. de gemeenschappelijke regeling. „Deze regeling is ons zonder meer opgelegd. Ons is geen ande re keus gelaten dan tot de nieuwe dienst toe te treden," aldus een van de raadsleden. De heer L. de Cleck liet zich het scherpst uit over de gemeenschappe lijke regeling. „Ik vraag me af of we op deze manier niet gedwongen worden weer tot zwart slachten over te gaan", zei hij. De voorzitter, bur gemeester M, G. M. van Berckel, vond het nogal vreemd dat iemand die kort tevoren tot raadslid beëdigd was en beloofd had de wet na te volgen de mogelijkheid van zwart slachten te berde bracht. Ook de heer E. Lansu hekelde de wijze waarop de nieuwe regeling tot stand is gekomen. Met name maakte hij bezwaar tegen de benoeming van de burgemeester van Terneuzen tot voorzitter van de gemeenschappelij ke regeling. Ook het feit dat de samenstelling van het bestuur der gemeenschappelijke regeling afhan kelijk is gesteld van het aantal in woners van de deelnemende ge meenten, stuitte bij hem op bezwa ren. „Kleine gemeenten worden op die manier gewoon voorbijgelopen. De democratie heeft hiermee een klap gekregen. Ze hebben ons met de rug tegen de muur gezet. Ter neuzen, Hulst en Oostburg, dat zijn gemeenten die het in deze kwestie voor het zeggen hebben gehad", al dus de heer Lansu. De heer W. Standaert brak een lans voor de plaatselijke vleescen trale van de firma De Taaye. „Dit bedrijf is de dupe geworden van de nieuwe vleeskeuringsregeling. De Taaye heeft voor Aardenhurg altijd dure slachtingen verricht en nu er goedkope slachtingen komen zit dit bedrijf er naast", zei de heer Stan daert. die ook bezwaar maakte tegen de verhoging van het tarief van huisslachtingen met 50 procent. De voorzitter gaf toe dat de tot standkoming van de gemeenschap pelijke keuringsdienst voor vee, vlees en vleesprodukten een gefor ceerde indruk maakt. Naar aanlei ding van de gemeentelijke herinde ling in Zeeuwsch-VIaanderen moet de regeling echter voor 1 oktober a.s. gereed zijn. De gemeente Aar denburg kan het zich niet veroorlo ven er een eigen dure ambtelijke keu ringsdienst op na te houden. De burgemeester kon zich overigens de gevoelens van raadsleden, die kri tiek op de regeling hebben geleverd, best voorstellen. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad tenslotte akkoord met de toetreding van Aardenburg tot de gemeenschappelijke regeling. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De afgelopen Ex- po-dagen in Axel hebben voor namelijk in het teken gestaan van het amusement. Na een korte aanloopperiode is de „show" in het kader van de huishoudbeurs dinsdag en woensdag pas goed van de grond gekomen. Dinsdagavond trok de op de valreep op touw gezette ta lentenjacht honderden belang stellenden. Datzelfde was gis teravond (woensdag) het ge val met de Expo-miss-verkie- zingen. De tentoonstelling zelf heeft inmiddels al meer dan zesduizend bezoekers getrok ken. Een resultaat, waarover or ganisator Marijnissen uit het Brabantse Zundert zich lo vend heeft uitgelaten. De grootste drukte op de expositie is te vinden tijdens de avonduren, aan het begin en in de pauzen van de amusements-programma's, die erg in trek blijken te zijn. Dinsdagavond hebben twaalf mu zikale amateurs hun geluk beproefd op het steeds verder doorbuigende podium van de amusementshal. Dit in het kader vam de talentenjacht. Er waren zangers, zangeressen, ham mond-organisten en al wat dies meer zij. In ieder geval een hele verzameling verborgen talent- Ver borgen talent, dat overigens dinsdag avond in Axel dan wel is ontdekt. Winnaar van dit „ontdek-de-ster ge beuren" werd Wim Gelverdingen, een veelbelovende zanger uit Ter neuzen. Hij vertolkte een aantal be kende liedjes, onder meer van Jaap Fischer en verdiende daarmee een door twee plaatselijke kasteleins be schikbaar gestelde blinkende ere-be- ker en een aantal waardebonnen. De grote „ontdekking" van de avond na Wim was eigenlijk toch wel Fikkie of Vikkie (daarover gaf het programma geen uitsluitsel) van Leeuwen uit Axel. Als plaatselijk favoriet oogstte ze bij haar optreden behalve ovationeel applaus ook nog al wat bijval. Ze eindigde op de derde plaats. Daarmee had ze een platenbon verdiend en een gratis toegangsbewijs voor de Willy Alber ti show van aanstaande maandag in Axel Vikkie gaf in haar eentje op het podium twee maal een muzikale show ten beste, gebaseerd op het muskkale thema „ratata" Het ref rein van de tekstliet ze voor wat het was. De zaal zong luidruchtig mee, zodat die ene valse noot, die er af en toe door dr microfoon de verster ker binnenglipte, tegen het luidspre kersdoek werd gesmoord. Een suc ces was het wel. Datzelfde gold voor Ria Mangold, wier muzikale prestaties eveneens werden beloond met een aantal waardebonnen en de tweede prijs. Voor alle andere kandidaten, acht in totaal, lagen er in de verschillende stands gratis toegangsbewijzen voor de Alberti-show te wachten, zodat Willy aanstaande maandat in Huist in ieder geval op een gedeeltelijk „deskundig" en muzikaal onderlegd publiek zal kunnen bogen. Andere artiesten en groepen, die wel de nodige bewondering, maar te weinig punten voor een eerste plaats kregen van de jury waren: het trio Happy Trey uit terneuzen, Tony de Smet uit Spui, P.Leenhouts uit Oost- burg, Gerda Verlinde uit Axel. Paul Rademakers uit Terneuzen. Joop Verlinde uit Zaamslag en Wim en Albert Verlinde, eveneens uit Zaamslfg- De „Verlinde's"b)eken uit te blinken op het hamond-orgel. Verschillende van de broere en zus ter vertolkten op dit instrument „donauwelle". Maar viermaal „do- nauwelle" bleek op den duur toch wel iets te veel van het goede Aardig klonk het wel. De grote ster van de avond was Pierre Leenhouts lid van de band „Hup enVooruit" en een niet-onbe- keilde figuur in de radiostudios van kortrijk. „Als ik zo in de zaal kijk", aldus harmonica-Pierre, „is het weer net of ik in de Kortrijkse radiostu die sta". Na die inleiding gaf hij een solo ten beste met een artisten abc, een lofdicht in aafabet-vorm. tot slot. Na zijn optreden zweefde Pierre met een lenige sprong van het podium de zaal weer in. Zijn optreden werd eveneens beloond met een ovatio neel applaus. De verkiezing en benoeming vai twee nieuwe wethouders had eet spannend verloop. De publieke tri bune was vele malen te klein om di belangstellende burgers plaats bieden. De heer Lansu had de hee: A. Paridaen als wethouder voorgi dragen. Deze kreeg 5 stemmen oj zich. De heer G. Bonte (Gemeente belangen) trok echter met één steg meer aan het langste eind. De heer A. van der Bliek (Prot. Groeperinj verkreeg met 6 stemmen de tweeï wethouderszetel. De heer W. Stat daert kreeg de overige vijf sten men. Door deze uitslag is voor het een; sinds jaren geen vertegenwoordigt! van een katholieke lijst of fractie k het college van b. en w. opgenomet (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE In navolging vat de gemeente Hulst heeft de gemeen teraad van Hontenisse woensdag avond een motie van b. en w. aat genomen, waarin wordt aangedrot gen op vertegenwoordiging van Hot tenisse in het havenschap Terneuzei Evenals de gemeenteraad van Huls is die van Hontenisse van mening da de belangen van deze gemeente m« de toeokmstige haven- en industrit ontwikkelingen in Oost-Zeeuwsct Viaanderen-Oost zo nauw zijn verwe ven dat een dergelijke vertegenwoot diging niet alleen wenselijk, maar ooi noodzakelijk is. In de toelichting bij het voorste! spreekt het college van b. en w. mij of meer zijn bezorgdheid uit over he; feit, dat tot nog toe elke vorm van inspraak bij de streekontwikkeling heeft ontbroken. „Bovendien", aldui het college, „ontbreekt het ons sat iedere vorm van inlichting of over leg". In de toelichting wordt verder Mg gesteld: „Wij zijn van oordeel, dat de gemeente Hontenisse haar sped- fieke taken, die met de industria lisatie van het Westerscheldebek- ken verband houden, slechts naar be horen zal kunnen uitoefenen, indien zij bestuurlijk bij het havenscha Terneuzen betrokken wordt", e tekst van de motie is gelijk aan dii welke de gemeenteraad van Huls vorige week heeft aangenomen. Voorzitter Somers was van met- dat het een noodzaak was des meenten tijdig bij dit soort over. te betrekken en dat het nodig w dat hierop bij de rovinciale bestu-: ders nogmaals aangedrongen zou wel den. „Als straks het voorontwer. streekplan er komt is er in de vs| schillende commissies al gewikt gewogen", aldus mr. Somers. Hl was van mening, dat de gemeente vel vor die tijd gehoord en ingelicfcl moest worden. Zijn visie in den' werd, blijkens de reacties, door gehele gemeenteraad gedeeld. (Van onze redactie buitenland) VATICAANSTAD Het Vaticaaul heeft gisteren bekendgemaakt dat de i rooms-katholieken met toestemmingj van hun bisschop voortaan de com-[ munie onder de gedaante van brood en wijn mogen ontvangen. In het vel leden ontvingen de katholieke lekei; die de Latijnse ritus volgden, altijd i de communie alleen onder de gedaan-1 te van brood. Tot gisteren gold Ac, nog niet zo lang geleden afgekondig-i de bepaling dat het Vaticaan verloi I moest geven voor het uitreiken en j ontvangen van de communie ..onder tweeërlei gedaante". Nu mogen del- bisschoppen hierover beslissen. (Van onze correspondent) CLINGE —De voetbalvereniging I Clinge za) up zaterdag om acht uur in de zaal St.-Cecilia bij L. de Vilder een bijeenkomst houden voor haar leden. Naast de gebruikelijke jaarstukken zullen er belangrijke problemen worden besproken. Het bestuur dat nu reeds bestaat I uit elf personen zal uitgebreid wor-J den met twee personen. Deze zullen j op deze avond gekozen worden I Verder zal de contributie met vijftig procent worden verhoogd. Tenslotte fi zullen de leden de gelegenheid krij gen om vragen te stellen. NUKERK (ANP) Zaterdag 5 I september is liet zeventig jaar ge leden, dat H. van Drie In het huwe lijk trad met C. Kuit. Het platina- echtpaar woont op de Buntwal i" Nijkerk en is nog goed gezond.

de Stem | 1970 | | pagina 2