Eerste Omloop van Schouwen-Duiveland HOCKEYTOERNOOI VAN „RAPIDE" IN HULST Walcheren staat voor lastig duel Yan Hijfte bijna zeker van winst Jan Aling hard aan zege toe zij belegt in unifonds DES sterk favoriet Concurrentie Alles op alles Zeer veel deelnemers Winstkansen Dongen WflBBMB ■Hl s Kantine voor Steen Wielerduel voor jeugd Er komen telkens nieuwe chipsels, flutsels, wispers, nutsels enpradsels. 'Kaas uit het vuistje' doet daar niet aan mee. NIEUWE BEKER Handbal Zeeuwse renners naar Omloop van het Zuiden BeSifHï - a? Voetbal 18 19 DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1970 iBODEN iekt en gejuteerd, met aan- en retourledidiing en onitluch- SCHE OLIEBRANDER 200.000 cal/uur schakel- at. Te bevragen •ouwerijstraat 21, St.-Jansteen STERK BEZET RENNERSVELD (Van onze sportredactie) ZIERIKZEE. Voor het eerst in de geschiedenis van het ortho doxe eiland Schouwen-Duiveland zou er zaterdag een grote Omloop worden georganiseerd. De comités die de Ronde van Renesse, Haam stede, Bruinisse en Zierikzee lieten verrijden, kwamen afgelopen winter met een plan om net als in Zeeuwsch-Vlaanderen en in Mid den-Zeeland, een grote klassieker te organiseren. Er werd een over koepelend comité gevormd dat bestond uit J. Griep, L. van de Lin den, G. Hommersen, W. Bruggemans, J. de Wit, G. van de Wielen, T. van Zalm, J. Pos, P. Bouman en L. Kik. Deze tien mannen gingen driftig aan het werk, en het resultaat is dat zaterdag om een uur op de Calandsweg in Zierikzee de eerste Omloop van Schouwen-Duive land van start zal gaan. Henny Gijzel, Wim de Waal, Cees Bal, Rinus Remijn en Charles Des- mit. Reserve is Leen van de Parel. Een ploeg die zo aan het eind van het wegseizoen zeker een zege in de klassieker kan gebruiken. „Het organisatiecomité heeft ken nelijk een goede keus gedaan met de datum 5 september, want in het deelnemersveld van zo'n honderd coureurs schuilen veel amateurve detten. Zeeuwse vedette nummer een, Cees Priem, ontbreekt echter. Priem, die naar zijn mening al te veel klassiekers heeft gedaan in dit seizoen, verzocht ploegleider Piet Liebregts hem uit de ploeg te laten- De ploegleider van Trico Noble Acifit heeft echter ondanks het feit dat Priem niet vertrekt, toch een zeer sterke formatie op de been kunnen brengen. Liebregts komt aan het vertrek met Peter van de Donk, Sjef van den Burgh, Guido Pan- daen, Jules Breussing, Peter Vonck en Han Westerweele. Verder heeft Liebregts natuurlijk de beschikking over Frans van der Ruit en Peter van Doorn, die individueel inschre ven. Piet Liebregts zal die man kracht overigens hard nodig hebben, wat de tegenstand in deze eerste Omloop van Schouwen-Duiveland is bijzonder sterk. Vooral de jeugd- ploeg van Trico Noble zal willen bewijzen dat het zonder Acifit op de truien volgend jaar ook wel zal gaan. Verder zal zaterdag Jo de Roo voor het eerst zijn intrede doen als ploegleider. En die wil natuurlijk ook direct wat laten zien. De hele formatie van Frans van Turenhout bestaat uit Toine van de Bunder, Piet Liebregts moet echter de meeste concurrentie vrezen van de twee ploegen van Ketting, die zijn Ingeschreven. De in lichtblauwe truien gestoken formatie brengt niet minder dan twaalf coureurs aan de start. In de eerste ploeg zitten Peter Remijn, Ad van der Hoek, Jan Lefe- rink, Henk Snoeying, Henny Kuiper en Tint» Tabak. De tweede ploeg wordt gevormd door Jan Aling, koerskapitein Henk Nieuwkamp, Klaas Balk, Frits Schur, Fred Nie- meyer, en Henk Egbers. Bij de twaalf renners van Ketting zitten toch zeker vier potentiële win naars: Tino Tabak, Olympia's Ronde door Nederland-winnaar Frits Schur, slimme Henk Nieuwkamp en de weer hard aan een belangrijke zege toe zijnde Jan Aling. Piet Liebregts, die tot nu toe alle Zeeuwse stad-tot- stad wedstrijden in zijn zak stopte (Omloop van de Braakman; Wim Bravenboer; Ronde van Midden-Zee land Cees Priem; en de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen, Jules Breus sing) zal het zaterdag niet zo makke lijk krijgen als in de afgelopen maan den, toen zijn zwart-oranje escadron de Zeeuwse klassiekers volledig kon beheersen. Het organiserend comité is er net als dat van Zeeuwsch- Vlaanderen in geslaagd een sterke Belgische ploeg aan te trekken- De Belgen hebben op de eerste dag van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaande ren bewezen dat z9 wel degelijk een Nederlandse eendaagse klassie ker kunnen winnen. De ploeg, die werd verzorgd door Wim Hendriks en Jan Dieleman, bestaat uit Ghis- lain de Clercq, André Bouwens, Ronny de Bisschop, Jos de Couwer, Andre de Boode en Chislain van Landeghem. „geweld" in de strijd. Grand Tho mas, gelouterd door de wetenschap dat hij volgend seizoen een sponsor heeft, moet zeker tot de kansheb bers worden gerekend. Thomas wordt bijgestaan door Terry Caroll, John Hill, Jan de Vos, Lucien de Clerk en Johan van Waes. Theo Middelkamp heeft een ploeg geformeerd rond tempobeul Chris de Jonge, die zich op het vlakke, bochtige parkoers zeker op zijn ge mak zal voelen. Ploegleider Rinus Platschorre heeft verder de beschik king over Berlus Franse. Ad Kuzee, Mat van Leeuwen, Jaap Moelker en Danker Smalleganger. Bij de indivi- duelen hebben nog ingeschreven Ad Duyker, de winnaar van de Ronde van België en zijn vriend Piet van Stralen. Het parkoers dat is uitgezet op de smalle dijken van Schouwen- Duiveland loopt van Zierikzee naar Ouwerkerk, achter Oosterland door naar Bruinisse, Sirjansland, Drei- schor, Zonnemaire, Brouwershaven, Scharendijke, Renesse, Burgh- Haamstede, Burgh-Sluis, Seroosker- ke en zo weer naar Zierikzee. Tino Tabak, een van de grote favorieten voor de zege in de eerste Omloop van Schouwen-Duiveland. Piet Rentmeester, de ploegleider van Clarijs-Braat, heeft een renner in de strijd die alles op alles zal zetten, en dat is Wim Evertse, sa men met Chris de Jonge, de enige coureurs van Schouwen-Duiveland. Rappe Evertse wordt gesteund door Ko Blok, Sieb van Dongen, Theo van Poecke, Henk Stander en Ko Tolhoek. De Zeeuwsch-Vlaamse wielerclub „Er op en er over" brengt natuurlijk weer het Engelse (Van onze sportmedewerker) HULST Na de hockeyclub Olympia uit Terneuzen, dat afgelo pen zaterdag en zondag een interna tionaal toernooi hield, is het zater dag 5 en zondag 6 september de beurt van de hockeyclub „Rapide" uit Hulst om eveneens een interna tionaal toernooi te houden. Deze mixed-sockeychib uit Hulst heeft zich in het verleden een ware meester getoond in het organiseren van internationale toernooien en wedstrijden. Ook nu weer zijn kos ten noch moeite gespaard om ploe gen van formaat aan te trekken. Ais men de deelnemende ploegen de re vue Iaat passeren, dan zal geen en kele hockeykenner er ook maar enigszins aan twijfelen dat te Hulst het sterkst bezette toernooi van Zee land wordt gehouden. Naast de organiserende vereniging Rapide Hulst dat met twee heren teams en één dameselftal aan het toernooi deelneemt zijn uit eigen provincie uitgenodigd Vlissingen en Olympia uit Terneuzen. Beide ploe gen komen met een dames- en een herenteam. Van Belgische zijde zul len aanwezig zijn: Ombrage Hoc keyclub uit Brussel (dames- en he renteam), de Koninklijke Club der Nationale Bank van België uit Brus sel (dames, en herenteam, Sportclub Mechelen uit Meehelen (met heren team), Dragons hockeyclub uit Ant- WIELRENNEN De onlangs door de ploeg Trico Noble uit Aarden burg gecontracteerde Engelse ama teur-wielrenner Grand Thomas be haalde in de Belgische plaats Erwe- tegem een eervolle derde plaats. Winnaar werd de Belg Buslot, die de 105 kilometer aflegde in twee uur en 42 minuten. Er waren 45 vertrekkers. werpen (dames- en herenteam), RRCD Tirlemont uit Tienen (alleen herenteam). Vanuit Frankrijk komen drie for maties naar Hulst, namelijk Douai hockeyclub uit Douai ('n herenteam) Sporting Club Abbeville uit Abbe ville een dames- en herenteam) en Cambrai hockeyclub uit Cambrai (een herenteam). Verder zullen ook de Duitse ploegen Aashener hockey club uit Aken en SGS Düren 1899 uit Düren (beide met een herenteam) er het hunne toe proberen bij te dragen om dit toernooi te doen sla gen. Even zag het er naar uit dat een van de trekpleisters van dit sterk bezette toernooi - Düren 1899 - ver stek zou laten gaan, maar in laatste instantie kregen de Rapide-organisa- toren loon naar werken, want deze sterke Duitse ploeg, die vorig jaar voorgoed de Reinaert-wisselbeker mee naar het Ruhrgebied nam, zegde alsnog toe deel te zullen nemen. Ook bij de dames diende een nieuwe wisselbeker door Rapide Hulst te worden aangekocht. Die werd vorig jaar voorgoed eigendom van Olympia uit Terneuzen. Gezien de prestatie die de Terneuzenaren - tweede plaats in eigen toernooi ach ter Geleen - afgelopen zondag be werkstelligden zal men de Olympia- dames wel degelijk in het oog die nen te houden. De dameselftallen zijn onderge bracht in één poule. Deelnemende elftallen zijn: Rapide Hulst, Olym pia Terneuzen, Nationale Bank van België, Ombrage, Dragons en Abbe ville. Door het groot aantal ingeschre ven ploegen, zagen de organisatoren zich verplicht de teams in twee poules in te delen. In poule A zijn dit: Nationale Bank van België, Sportclub Meche len, Cambrai, Douai, Aken, en het reservetam van Rapide Hulst. In poule B nemen het tegen el kaar op: Rapide 1, Olympia, Tienen, Ombrage, Dragons, Abbeville en Düren. De deelnemende elftallen worden zaterdag om ,12.30 uur ontvangen. Om 13.00 uur beginnen de wedstrij den, terwijl om 18.30 uur - tijdens de eerste dag - het einde van de wed- einde van de wedstrijden is gepland. Daarna begint om 20.00 uur in hotel De Graanbeurs een feestavond. Tij dens de tweede dag wordt met de wedstrijden reeds om 10.00 uur be gonnen. Om 17.00 worden de prijzen uitgereikt. (Van onze medewerker) BREDA Zondag begint ook de afdeling West-Noord-Brabant met de eerste wedstrijden van de handbal competitie. Behoudens de teams van West-Noord-Brabant heeft Breda er een nieuwe handbalvereniging bij. De vereniging, die meespeelt onder de naam van Tornado, start met één seniorenteam heren, een seniorente am dames, een juniorenteam heren, een juniorenteam dames en een ad- spirantenteam meisjes. De dames van Walcheren, die in de hoofdklasse vorige week het sterke Verbureh versloegen met 9-6, krijgen zondag Swift (Roermond) op visite. Swift zegevierde de eerste wedstrijd over Velo (Wateringen) met 9-3. Gezien de overwinningen van Walcheren en Swift mag men rekenen op een spannende strijd. In de landelijke eerste klas gingen de dames van EBHV (Breda) slecht van start door te verliezen van het Utrechtse Athleta met 14-2. Ook zondag staat EBHV voor een zware opgave. De reis gaat naar Amster dam om de strijd aan te binden met DWS. De Bredase dames zullen alle zeilen bij moeten zetten om een redelijk resultaat uit deze wedstrijd te krijgen. De heren van Dongen, die in de landelijke eerste klas de buteren, leden vorige week een be scheiden nederlaag van 16-12 tegen het sterke Posterholt. Dongen gaat zondag op visite bij Athomic in Arnhem. Ook Athomic debuteert, zodat een voorspelling erg moeilijk is. In de landelijke tweede klas ontmoet het Bredase SOA stadge noot Rapid. Gezien de standen op de ranglijst van vorige competitie moet Rapid geacht worden in dit plaatse lijk duel te zegevieren. De heren van het Vlissingse Olympus spelen zondag de eerste wedstrijd van deze competitie tegen Volt, dat zondag j.l. EBHV versloeg met 20-11. Olympus gaat een zware wedstrijd tegemoet. (Van onz esportredactie) TERNEUZEN De wielervereni ging Theo Middelkamp heeft voor de Omloop van het Zuiden, die aan staande zaterdag in Oirschot in Bra bant van start gaat vier nieuwelin gen aangewezen. Dat zijn Jan Raas, Niek Faas, Tonnie Huyzen en Ton Deussing. Voor' de Omloop van Midden-Bra bant, die negentien september in Dongen wordt verreden, heeft Theo Middelkamp twee ploegen aangewe zen. De eerste ploeg bestaat uit dezelfde renners als in de Omloop van het Zuiden, en de tweede ploeg bestaat uit de volgende renners: Ad Kuzee, Wim Menne, Adrie Vasseur en Jan de Jager. Piet Liebregts zal niet de be schikking hebben over Cees Priem, maar in de ploeg waarmee hü aan de start komt zitten nog kanshebbers genoeg. (ADVERTENTIE) Daardoor heeft zij zich met weinig geld verzekerd van deelname in vrijwel alie be langrijke, dynamische Duit se wereldconcerns. Dat kunt u ook! Vraagt u eens inlichtingen. -v UNIFONDS TESSELSCHADESTHAAT 12 AMSTERDAM TEL.020-IE00 tl ttt.241 - (Van onze sportmedewerker). St. Jansteen De voetbalvere niging Steen, die de afgelopen competitie een prachtige lichtin stallatie in gebruik nam, zal zater dag opnieuw een verbetering aan het sportcomplex rijker zijn. Om half twee zal bij de sportvelden namelijk de nieuwe kantine en kleedgelegenheid in gebruik wor den genomen. Natuurlijk zal dit alles met de nodige ceremonie gepaard gaan. Zo zal de harmonie St. Jan uit St. Jansteen voor de stemming zorgen, en de genodigden voorafgaan naar de sportvelden. Daarna zal voorzit ter S. van Vliet van Steen een welkomstwoord tot de aanwezigen richten. Ook burgemeester P. Molt- hoff van Groot-Hulst zal aanwezig zijn om de nieuwe accommodatie officieel in gebruik te stellen, waarna een gezellig samenzijn in de kantine volgt. Om half drie zullen de dames van de dames voetbalvereniging Capelle-bieze- linge een demonstratiewedstrijd spelen tegen de onlangs opgerichte damesploeg uit Steen, die ver sterkt is met enkele dames van Philips. (Van onze duivensportmedewer- ZAAMSLAG Als de Zeeuwse duivesportliefhebbers ooit een goede kans hebben op een overwinning in de door de postduivenvereniging „De Snelheid" te Maassluis gehou den nationale wedvlucht vanuit Par- kestone (Engeland) was het jongst leden zaterdag wel. Reden hiervoor: een noordoostelijke wind waardoor het konvooi duiven over het meest zuidelijke deel van de Noordzee de overtocht naar het vasteland vlogen. De ruim zesduizend duiven wer den om acht uur gelost en de eerste melding kwam van de heer A. A. van Hijfte uit Oostburg, die zijn 3- jarige doffer om 10.32 klokte en daardoor de 168 kilometer lange vlucht had gevlogen met een snel heid van 1111,27 meter per minuut. Een snelheid die volgens het reken- bureau Beguijn in Gorkum door geen enkele andere duif is overtrof fen en dus de nationale winnaar is. Onder voorbehoud dat de admini stratieve regels verbonden aan een dergelijke vlucht reglementair zijn gebeurd. De thans driejarige doffer is van het zuivere ras van de beken de Belgische liefhebber De Smedt Matthijs uit Lokeren en stamt af van een kleinzoon en kleindochter van het eertijds bekende en thans 12-jarige Blesje van de Oostburgse duivenhouder René Verstraeten. Als jonge duif vloog de doffer eenmaal bijzonder goed in een nationale wedvlucht vanuit Bourges. Er kwa men die dag met hem slechts zes duiven op hun hokken in Nederland terug. Het jaar daarop mocht hij 't als jaarling duif wat kalmer aan doen. Bij een kringvlucht van West- Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren in 1969 vanuit Dourdan zou de duif ook de eerste prijs gewonnen heb ben ware het niet dat de consta- teur van de heer Var Hijfte stuk geraakte en stil bleef staan. (Van onze medewerker) TERNEUZEN De zondagvoet- ballers in de eerste klas van de KNVB aideling Zeeland gaan zon dag van start. Er staan al direct enkele aantrekkelijke duels op het programma. In West Zeeuwsch- Vlaanderen begint Aardenburg met een thuiswedstrijd tegen streekge noot IJzendijke. Ongetwijfeld een interessante krachtmeting tussen twee elftallen van wie verwacht mag worden dat ze dit seizoen weer een woordje zullen gaan meespreken. Mogelijk dat de thuisclub het voor deel van eigen veld zal weten uit te buiten. DFS speelt een thuiswedstrijd te gen Schoondijke. De Schouwse ploeg gooide de laatste jaren steeds hoge ogen en zal dat ook nu weer willen doen. Schoondijke heeft nogal wat spelersverlies geleden en moet bo vendien steunpilaar J. Seen misssen die afgelopen zondag in een vriend schappelijk toernooi een enkelbreuk op liep. Éen grote verzwakking voor Schoondijke en mede daarom mag op winst voor DFS worden gere kend. Domburg treedt als gastheer op van Ria. De Westdorpse ploeg zal zeker met enige zorg de reis naar de Walcherse badplaats gaan maken. Hoofdplaat zal als eerste kracht meting van het gedegradeerde Re nesse moeten toetsen. Vorig seizoen deed Hoofdplaat prima werk en het zal Renesse nog niet eens meevallen om er zonder kleerscheuren af te komen. Luctor heeft plannen om het er beter af te brengen dan vorig sei zoen. Of dat zal lukken kan onder meer blijken uit de prestatie die zondag in de thuiswedstrijd tegen Hulsterloo geleverd zal worden. Te verwachten is een zege voor de thuisclub. Nog een krachtmeting tussen een Zeeuwsch-Vlaamse en een Zuid-Be- velandse ploeg staat op het pro gramma. Philippine zal moeten pro beren zich Lewedorpse Boys van het lijf te houden. Een wedstrijd waaro ver weinig te voorspellen valt of het zou moeten zijn dat er stevig om de punten gestreden gaat worden. (Van onze sportredactie). TERNEUZEN De jeugdcommis sie Wielerbelangen Zeeland organi seert in samenwerking met het wie- Iercomité van 's Gravenpolder op 26 september een jeugdwedstrijd voor de jongens van tien tot en met zeventien jaar. Dit als bijprogramma van de adspiranten- en nieuwelin genwedstrijd die dan voor het eerst in 's Gravenpolder wordt gehouden. De af te leggen afstand voor de jeugd is voor jongens tot en met veertien jaar tien kilometer of ne gen ronden. Jongens van vijftien tot en met zeventien jaar rijden veer tien kilometer of dertien ronden. De start is om kwart over twee in de Ambachtstraat. Dit is de laatste wedstrijd die dit seizoen georgani seerd wordt door de jeugdcommissie Wielerbelangen Zeeland, en kan als finale worden gezien. Het startschot wordt gelost en de prijzen worden uitgereikt door Keetie Hage, vijf maal kampioene van Nederland op de weg. (ADVERTENTIE) Elke dag komen er nieuwe hapjes bij om uit het handje te eten. Dat is best leuk allemaal, maar 'kaas uit het vuistje' denkt niet aan verandering. Sinds 1236, toen Egidius van Gouda als eerste 's avonds naa de keuken ging om met zijn ponjaard een forse plak af te snijden, is er niets nieuws verzonnen. Hoeft ook niet. Casimir Vreedenburgh zei het in 1628 al zo mooi: 'De caes uyt den vuystjen vraagt genen cock, men neme syn mes en snyde enen broek.' Zo is het. Zo blij ft het.

de Stem | 1970 | | pagina 19