Orle OVER VAN Di One van Deelname Hontenisse aan „centraal bouw en woningtoezicht Speelgoed als stadsverfraaiing Winteractiviteiten in wijk Goes-Zuid Schieting in Clinge Kennismaking in Graauw COMPROMISVOORSTEL BIJ BERiAD OVER DEKENAAT koomen chef cTequipe van atletiekploeg Van de Draay onfortuinlijk Motorcross Oss voor Jan Deckers VOORSTEL B. EN' W. EXPO AXEL '70 Koninklijke onderscheidingen in Stoppeldijk EDITIE VOOR ZEELAND Onderwijs Administratief Oostburg zetelt in bestuurskern Ernstig ongeval bij Sluis IJzendijke OMVANGRIJK PROGRAM Kermissehieting in Hengstdijk Peuterspeelplaats te Oostburg start spoedig S. v. Hoeven won foto-autorally in Hulst Auto tegen tractor te Oostburg Koor uit Breda zingt huwelijksmis in basiliek Hulst Inbraak in Goese kleuterschool Inbraak in twee scholen in Groenendijk Winkelier door horlogeverkoper mishandeld Nw. en St.-Joosland Oesterseizoen geopend Auto stond in brand Voor München Kleuter ondei auto AUTO REED IN SLOOT Frisser DE STEM VAN DINSDAG 1 SEPTEMBER 1970 (ADVERTENTIE) HUISHOUDBEURS t.m. 5 september (Van onze correspondent) CLINGE In de zaal St. Cecilia bij L. de Vilder werd door de schut tersvereniging Nooit Gedacht een schieting op twee wippen gehouden waaraan door 53 schutters werd deel genomen. De beide hoge vogels werden ge schoten door V. de Vos uit Hulst en L. Ruis van St. Gillis (B). De eerste zijvogels werden geschoten door R. de Moor van De Klinge en P. Stevens van St. Jansteen. De tweede zijvogels werden gescho ten door L. de Vliegher van Koe wacht en P. de Waal van Koewacht. Het grootste aantal vogels werd ge schoten door W. Schelfhout van Ka- pellebrug. (Van een onzer verslaggevers). VOGELWAARDE De heren D. van Goethem en A. Sponselee, bei den uit het voormalige Stoppeldijk, hebben uit handen van burgemees ter mr. M. Somers van de gemeente Hontenisse de ere-mcdaille in brons ontvangen, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De twee inwoners van het huidige dorp Vogelwaarde kregen de onder scheidingen in verband met hun veertigjarige ambtsjubileum bij de hoefijzerfabriek Kerckhaert in Vo gelwaarde. De uitreiking van de bronzen O.N.'S had plaats tijdens een bijeen komst in hotel Van Leuven in Kloosterzande, waarvoor grote be langstelling bestond. Behalve burge meester Somers waren daarbij wet houder Lambert en vertegenwoordi gers van het bedrijf aanwezig. De jubilarissen werden voor hun ver diensten binnen de fabriek bedankt door directeur P. E. H. Kerckhaert. Beide jubilarissen werken mee aan de produktie van hoefijzers, een voor Nederland steeds zeldzamer wordende bezigheid. Vorig jaar werd van ditzelfde bedrijf de 65- jarige Cornelis Wenzler uit Stoppel dijk koninklijk onderscheiden, om dat hij een halve eeuw in dienst was geweest van de hoefijzerfa briek. DAOHT-AT) VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS 16,— per kwartaal binnen verspreidingsgebied excL 50 et. incassokosten); 5.55 pei maand (incl. 9 ct. incassokos ten) Buiten verspreidingsge bied f 23,— per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920 HULST: Steenstraat 14, TeJ. 01140-3751 (3 lijnen) GOES' Klokstraat 1. Tel 01100-0030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren', tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg Tel 7764 Postbus 116 A F Koopman Chei Zeeland Tel privé 7438 01180) Redacteur Goes M. Kersten, tel. 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen. G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A Schel) (01150-4865) Sportredactie Zeeland- R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cm de Boer 101155-2237) EXPLOITATIE ADV Inspecteur Zeeland' L. K M. de Jong (01150-4281) Hulst eD O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.-Z.-Vlaanderen M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone eD Terneuzen: J Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4318). (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE De gemeente Hontenisse wil na de gemeentelijke herindeling deelnemen aan de ge meenschappelijke regeling „Centraal bouw- en woningtoezicht en ge meentewerken in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen". Het college van b. en W. van de nieuwe gemeente is van mening, dat de voordelen van aan sluiting bij deze regeling ruim schoots opwegen tegen de kosten. De gemeenten Axel, Hulst en Sas van Gent hebben, aldus de pread viezen bij het voorstel dat op de raadsvergadering van morgenavond aan de orde komt, in principe deel name aam de centrale dienst toege zegd. Daardoor is het ook voor Hon tenisse aantrekkelijk mee te doen. In de preadviezen zegt het college van mening te zijn dat toetreding tot de nieuwe gemeenschappelijke regeling de beste oplossing is. „Van een alternatief in de vorm van sa menwerking op kleinere schaal tus sen Hontenisse en Hulst zou geen sprake kunnen zijn", aldus het col lege. De mogelijkheid tot het instel len van een eigen dienst wordt veel te kostbaar geacht. Als argumenten voor samenwerking worden ge noemd: de gunstigere salariërings mogelijkheden, waardoor kwalitatief hoogwaardiger personeel kan wor den aangetrokken, terwijl door het groter personeelsbestand meer mo gelijkheden tot specialisatie bestaan „Er zijn ook argumenten tegen sa menwerking aan te halen", aldus burgemeester en wethouders. Als nadelen worden genoemd: geringe beschikbaarheid en bereikbaarheid van het personeel en een aanzienlijk moeilijkere coödinatie. Bovendien kan de verdeling van prioriteiten soms aanleiding zijn tot problemen. „Naar onze mening zijn de voorde len zo groot", aldus het college, „dat samenwerking in een gemeenschap pelijke regeling de voorkeur ver dient boven het oprichten van een eigen dienst". De raadsvergadering, waarin deze zaak aan de orde komt, wordt woensdag om 19.00 uur ge houden. Op de raadsagenda komen verder ooit weer verschillende omidieirwijs- aangelegenheden voor. Het bestuur van de r.-k. kleuterschool van Boschkapelle heeft op het gemeente- bestuur een beroep gedaan voor de aanschaf van buitenspelmateriaal. Daarmee is een bedrag van bijna vierhonderd gulden gemoeid. Het college van b. en w. is de mening toegedaan, dat de aanschaf van het materiaal noodzakelijk is in het be lang van het kleuteronderwijs. Diezelfde mening is men toege daan met betrekking tot de aanschaf van een radio- en t.v.-toestel en een automatische naaimachine, waartoe een verzoek is uitgegaan van de lagere school in Terhole. Het college van b. en w. stelt verder met be trekking tot de voorgenomen bouw van een nieuwe sportzaal in Kloos terzande nog voor een voorberei- dingskrediet van twintigduizend gulden beschikbaar te stellen. Aan de Koninklijke Nederlandsche Hei- demij is inmiddels opdracht gegeven tot het voorbereiden van een ge bouw, dat in een voor Kloosterzande dringende behoefte zal moeten voor zien. Hoewel de sportzaal voor de lagere scholen van de woonkern Kloosterzande van groot belang is, zijn het overigens niet alleen de leerlingen, die in de toekomst van deze accommodatie gebruik zullen kunnen maken. (Van onze correspondent) OOSTBURG Het administratief apparaat van de gemeente Oostburg is geheel in de bestuurskern geves tigd. De bureaus financiën, ruimte lijke ordening, comptabiliteit, onder wijs, sport en recreatie waren vanaf de herindeling gehuisvest in het ge meentehuis van Schoondijke. Thans zijn de bureaus ondergebracht in het gebouw van de voormalige regionale sociale werkplaats in de Schouw burgstraat. (Van onze correspondent) SLUIS Bij een verkeersongeval op rijksweg 58 bij Sluis zijn drie personen ernstig gewond geraakt. Het zijn de dames S. F. en J. F. uit Oostburg en de heer J. L. uit Ant werpen. Het ongeluk ontstond ter hoogte van het voormalige pensionaat toen een Belgische auto, bestuurd door J. L. uit Antwerpen uit een file kwam en tegen een tegemoet komende be stelauto, waarin de dames J. F. en S. F. zaten, reed. De in de Belgische auto-mede-zit- tende, en vader van J. L., werd het zwaarst gewond. Bü kreeg glasscher ven in zijn ogen. Na eerst in het zie kenhuis in Oostburg te zijn behan deld werd hij naar een oogkliniek in Brussel overgebracht waar een oog is verwijderd. De kans is groot dat het slachtoffer ook zijn tweede oog zal moeten missen. Beide auto's wer den totaal vernield. 7V.T(r3®" A'1- «•nruri--» 'tWPniWWIilWIFT* (Van onze correspondent) GOES Het bestuur van de wijkvereniging Goes-Zuid heeft voor de komende wintermaanden een omvangrijk programma vastge steld. Een groot deel daarvan zal worden georganiseerd in het tijdelij ke wijkcentrum de voormalige Spar- noodwinkel aan de Appelstraat. Momenteel is een aantal vrijwilli gers druk bezig om het interieur van deze ruimte te herscheppen in een gezellige en bruikbare ruimte. Daarbij werden ze geconfronteerd met het feit dat een groot deel van de vloer en de wanden aan vernieu wing toe zijn. Dit stelt het bestuur voor extra-uitgaven, die niet voor zien waren. Wanneer dit tijdelijke centrum half september klaar is, zullen daar in de meeste activiteiten voor jong en oud worden georganiseerd. Voor de jeugd is er een groot aantal jeugdclubs die gedurende vier avonden per week zullen draai en. Vanaf dinsdag 15 september zul len deze clubs openstaan voor alle jongens en meisjes van de lagere scholen in de wijk. Op donderdaga vond is er dan nog een hobbyclub en op vrijdagavond is er in de werkplaats van het bouwbedrijf Schrijver een timmerclub. Op die zelfde avond is er dan voor de jeugd ook nog een jeugdsoos. De bejaarden zijn evenmin verge ten. Hun „gezellige middag" is voor lopig vastgesteld op donderdag van twee uur tot half vijf. De cursus bewegingsleer voor bejaarden zal op vrijdagmiddag worden gehouden. De liefhebbers van tafeltennis kunnen er eveneens terecht en wel op maandagavond van 20.00 tot 22.00 (Van onze correspondent) HENGSTDIJK Utislag schie ting in café „Het Jagershuis" bij de heer E. de Kort te Hengstdijk: Wip een, hoge vogel, G. Pauwels, Bosch kapelle. Eerste Zijvogel, J. de Waal, Kloosterzande. Tweede zijvogel, G. Baert, Hulst. Wip Twee: hoge vogel, A. Schelfhaut, Vogelwaarde. Eerste zijvogel, A. Pauwels, Groenendijk. Tweede zijvogel, M. Sanders, Vogel waarde. Grootste aantal kleine vo gels, met 6 stuks, J. de Waal. F'au- wels-polder. Het aantal schutters was 62. uur op drie tafels. Bij voldoende belangstelling zal hef bestuur probe ren een onderlinge tafeltenniscom- petitie te organiseren. Op de zater dagochtenden wil men een schaak-in organiseren. De liefhebbers voor een spelletje schaak kunnen dan in het wijkcentrum terecht. (Van onze correspondent) OÓSTBURG In het Wit Gele Kruisgebouw te Oostburg heeft een vergadering plaats gehad van het voorlopig bestuur van de „Peuter speelplaats". Tijdens deze vergadering heeft men het definitieve bestuur geko zen, dat er nu als volgt uitziet. Voorzitter mevr. Remijnde Badts, Oostburg, vice voorzitter mevr. de Paauw-Hooger.werf, Oostburg, le se cretaresse mevr. v. Kuijk-Geerts, Oostburg, 2e secretaresse mevr. De VriesHommes, Oostburg, penning- meesteresse mevr. Paridaen-Calon, Aardenburg en leden de dames Bie- zenveld-Kuylstra, Oostburg en Ra- mondt—v. d. Slekke, Schoondijke. De verkoopactie van de prent briefkaarten werd nog besproken. De begonnen actie verloopt bevredi gend. Door enkele dames zullen op de weekmarkt te Oostburg op 2 en 9 september mapjes ten verkoop wor den aangeboden voor f 1,-. De opbrengst' zal geheel worden bestemd voor de inrichting van de Peuterspeelzaal, die zal worden ge huisvest in enkele noodwoningen aan de Baljuwveltersweg. Als streefdatum voor de start heeft men 10 oktober op het oog. Bij de Amrobank te Oostburg is een rekening geopend t.n.v. Stich ting Peuterspeelzalen West- Zeeuwsch-Vlaanderen. (Van een onzer verslaggevers) HULST De heer S. van Hoeven uit Axel heeft met slechts negen strafpunten de foto-autorally gewon nen, die in Hulst en omgeving in het kader van de braderie was georgani seerd. Als beloning daarvoor kreeg de Axelaar de autoradio. Op de tweede, derde, vierde en vijfde plaats zijn de heren C. Aude- naerde uit Heikant, Rodrigo uit Ter neuzen, Josiassen uit Hulst en L. B^ood uit Terneuzen geëindigd. Ze hadden respectievelijk 13, 19, 20 en 21 strafpunten. Alle deelnemers aain de rally kregen aan de start behal ve een gestencilde routebeschrijving een kaart met negenenvijftig foto's van objecten, die men onderweg zou tegenkomen en moest herkennen. Voor de rally bestond een grote be langstelling. De verdere uitslag luidt als volgt: 6 J. Franse, Hulst (21), 7 G. Massche- lerin, Heikant (23), 8 Nijssen, Ter neuzen (23), 9 Stevens, St.-Jansteen (24), 10 A. van Hooij-e, Koewacht (27), 11 J. Weemaes, St.-Jansteen (27), 12 D. Rooms, Hulst (28), 13 v. d. Merlen, Beveren (29), 14 J. Bosch, Hulst (39), 15 J. Hageman, Clinge (52). (Van onze correspondent) OOSTBURG In de Nieuwstraat te Oostburg kwam een Belgische personenauto in aanrijding met een landbouwtractor, bestuurd door M. de B. uit Oostburg. De tractor had voorgesorteerd om bij de Tol linksaf te slaan, toen de Belgische auto, bestuurd door P. v. d. S. uit Ede- gem, de tractor links wilde passeren en hierbij tegen de tractor ojo botste. De auto kwam tegen een verkeers bord tot stilstand, waarbij hij aan de voorzijde aanzienlijke schade opliep. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. (Van onze correspondent) GRAAUW In café van de heer P. Verras werd ter gelegenheid van de drukke kermis in de Paal een kermissehieting gehouden met een deelname van 61 schutters. De uit slag hiervan washoge vogel, W. Sorber, Graauw, eerste zijvogel, L. de Rooij, Graauw, tweede zijvogel, P. Leeraert te Hulst. Grootste aantal kleine vogels, P. de Koster te Graauw. Uitslag op wip twee: hoge vogel en eerste zijvogel, P. de Wit te Hulst, tweede zijvogel Kole, Zandberg (Graauw). Grootste aantal kleine vogels, E. Sorber, Graauw. (Van een onzer verslaggevers) GOES Sinds vorige week kun nen de kinderen van de nieuwe wijk Goes-Noord klimmen, zandkastelen bouwen en op andere manieren ra votten op hun eigen speelpleintje aan de Treubstraat. In alle straten van Goes-Noord zijn ruimten uitgespaard om te spe len. Ook in de Piensonstraat staat een zandbak en een bizar modern slin gerspeeltuig. In de Goeman Borghe- siusstraat is alleen de zandbak nog maar gevuld, maareen kinder hand is gauw gevuld". De Treub straat, de Piersonstraat en de Goe man Borghesiusstraat zijn de eerste drie in het Goese polderplan gerea liseerde straten. De later afgebouwde gedeelten van de wijk komen dan ook later aan de beurt voor het plaatsen van het speelgoed, dat een mengeling is van moderne vormge ving. (Van een onzer verslaggevers) HULST Zaterdag 5 september a.s. om 14 uur zal het Collegium Musicum Juniorum uit Breda in de basiliek van Hulst een huwelijksmis zingen. Dit gebeurt ter gelegenheid van het huwelijk tussen onderwijze res Marie-Louise uit Kapellbrug en Gerard Planken, beroepsonderoffi cier uit Rotterdam. Het koor uit Breda staat onder leiding van Jan de Breet. Uitgevoerd worden onder meer gezangen uit de Missa Brevis in bes van Mozart. (Van onze correspondent) GOES In de kleuterschool Kin dervreugd aan de Blekerstraat in Goes is ingebroken. Vermist wordt een bedrag van ƒ170. De dader (s) hebben zich door middel van een lo per toegang tot de school verschaft. De politie stelt een onderzoek in. (Van onze correspondent) GROENENDIJK In Groenendijk is in twee scholen ingebroken. De dader(s) hebben zich toegang ver schaft door het inslaan van ruiten. In de jongensschool is een bedrag van ongeveer 200 gulden vermist. Van de meisjesschool is het bedrag, dat is meegenomen, niet bekend. De politie vain Kloosterzande vermoedt dat het jeugdige inbrekers zijn ge weest, daar de vernielde ruitjes klein zijn. Het onderzoek wordt voortgezet. (Vna een onzer verslaggevers) SLUIS Een winkelier uit de St.- Annastraat !n Sluis heeft aangifte ge daan bij de politie van een geval van mishandeling door een man die clan destien horloges trachtte te verkopen. De winkelier zag dat tie venter voorbijgangers aanhield en hen hor loges en andere sieraden te koo-p aan bood. De winkelier beduidde de voor bijgangers dat zij niet op het aanbod moesten ingaan. De venter werd daar op zo kwaad dat hij de winkelier een schop gaf. De winkelier heeft bij de rijkspolitie aangifte gedaan van dit agressieve optreden. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Het is in Sluis niet de eerste maal dat clandestiene horlogeverkopers ziph schuldig maken aan mishande ling van Sluissenaars die blijk geven niet gediend te zijn van hun verkoop methodiek. Geslaagde bejaardenreis Met een tweetal bussen hebben ongeveer honderd bejaarden uit IJzendijke hun jaarlijkse reis gemaakt. Het uit stapje had dit keer als einddoel het ontspanningspark „de Efteling". 's Avonds werden ze bij thuiskomst muzikaal verwelkomd door de drum band van Jeugdbelang. Leger des Heils Zoals ieder jaar maakt het Leger des Heils zich ook nu weer gereed voor het houden van een zendings actie ten bate van het werk van het Leger des Heils. Dit werk omvat de verzorging van duizenden mensen in de tehuizen voor kinderen, ouden van dagen, militairen, ziekenhuizen, rijdende klinieken, scholen, melaat senkolonies en dergelijke. (Van onze correspondent) ÏERSEKE Met de verzending van enkele mandjes oesters is het oesterseizoen 1970-1971 geopend. Niet alle oesterkwekers waren ge lukkig met deze vroege opening ge zien de nog geringe vraag en het feit dat de groeiperiode voor de oesters nog moet beginnen. Na onderling overleg werden de volgende prijzen vastgesteld: 6-0 820.per 1000 stuks; 5-0 720,—; 4-0 620,— 3-0 550,—; 2-0 4(0,—; 1-0 340,—; le soort 240, (Van onz« correspondent) AXEL In de nacht van zondag op maandag is Op de provinciale weg Axel-Terneuzea, ter hoogte van de buurtschap Mrgrette, een personen auto, bestuurd door E. J. A. uit Ter neuzen door tot nu toe onbekende oorzaak van ds weg geraakt en in de sloot terechtgtkomen. Volgens de Axelse politie heeft de bestuurder zich gemeld aan het Juli- naziekenhuis te Terneuzen, waar hij voor een nader onderzoek is opgeno men. De auto werd zwaar bescha digd. (Van een onzer verslaggevers) HULST - naai beraad naat Hulst, grote mate krijgen. Mef Behoud van één regio- n het voormalige deke- waarin Hontenisse een van zelfstandigheid zal dit compromis-voorstel heeft deken Blommerde van eZeland, maandagavond een voorlopig einde gemaakt aai geëmotioneerde discus sies in de vergadering van leden van het voormalig dekenaal beraad en leden van de werkgroepen. Een ver gadering, waarin de meningen met betrekking tot de vraag of het voor malige dekenaat Hulst ten aanzien van het regelmatige beraad al dan niet in twee regio's moest worden verdeeld, centraal stond. Van de zijde van zeven priesters uit het noordelijk gebied (Hontenis se e.o.) van het voormalige dekenaat Hulst, bestond gisteravond een dui delijke wens naar afscheiding van het huidige regionale beraad en de formatie van een eigen „clubje", zo als het door de tegenstanders daar van werd omschreven. Een houding overigens, die door de meeste leken op de vergadering is gelaakt. Vooral door dokter W. Eysink en secretaris P. Apers van het pastoraal comité, werd scherpe kritiek uitgeoefend op de „groep van zeven", die plotseling zijn eigen weg wil gaan. DEN HAAG (ANP) De Konink lijke Nederlandse Atletiek Unie heeft Hans Koomen (Den Haag) benoemd tot chef d'équipe voor de ploeg, die in 1972 aan de Olympische Spelen van München deelneemt. Koomen, die op de Unieraads-vergadering van maart zijn vice-voorzitterschap zal neerleggen, treedt ook op als leider van de Nederlandse afvaardiging naar de Europese atletiekkampioen- schappen, die volgend jaar augus tus in Helsinki worden gehouden. De KNAU heeft zijn chef d'équipe nu reeds aangewezen om de techni sche voorbereiding en de mogelijk heid tot maatschappelijke begelei ding van de atleten op maximale wij ze gestalte te kunnen geven. Hans Koomen, die de opvolger wordt van Jo Moerman, zal in de komende twee jaar geen commissie-werk in de KNAU doen. Met de benoeming van Koomen als chef d'équipe voor Hel sinki en München is de KNAU be wust afgeweken van de traditie dat deze functie met het bestuurslidmaat schap verbonden dient te zijn. Omdat het Nederlandsch Olympisch Comité formeel de chefs d'équipe voor de Olympische Spelen benoemt, zal Koomen te zijner tijd als zodanig worden voorgedragen. De benoeming van Koomen sluit de aanwijzing van een eventuele assistent op technisch en bestuurlijk vlak niet uit Het KNAU-bestuur zal voor elke gele genheid hierover op voorstel op ei gen initiatief beslissen. (Van onze motorsportmedewerker) VLAGTWEDDE De wegraces te Vlagtwedde georganiseerd onder auspiciën van de N.M.B. zijn voor de Westbrabantse coureurs niet erg succesvol verlopen. Adam van de Draai uit Oosterhout wist het in zijn klasse, de 50 cc A, niet verder te brengen dan een vijfde plaats. Na een zeer goede start zat hij al spoe dig op de tweede plaats achter zijn eeuwige rivaal Th. van Geffen (Del wijnen). Even leek het erop dat hij dan eindelijk de kop zou overnemen, maar bij het iets te veel gas houden in een bocht kwam hij in aanraking I met het wegdek en dit kostte hem vele plaatsen. Hij wist nog terug te komen, maar kreeg geen aansluiting meer met de kopgroep en werd als vijfde afgevlagd. Jan van de Zanden uit Terheijden moest de strijd opge ven, omdat zijn machine het begaf, net op het moment dat hij een bedreiging ging vormen voor de kopmannen P. van de Wal (Oir- schot) en Fr. Holtkamp (Borculo), die respectievelijk eerste en tweede werden. Uitslagen: 50 cc B: 1 H. Kip, Delden; 2 G. Compier, Leerdam; 3 H. Siegel, Rotterdam, allen op Kreidler. 50 cc A: 1 Th. van Geffen, Delwijnen, Kreidler: 2 E. Loers, Den Haag, Kreidler; 3 P. van Kasteren, Oisterwijk, Kreidler; 4 A. Roesten burg, Rotterdam, Carelli; 5 A. v. d. Draai, Oosterhout, Kreidler. 125 cc: 1 B. Smit, Scheveningen, Yamaha; 2 Fr. Holtkamp, Borculo, Aer-Machi; 3 G. Zijderveld, Rotterdam, Yamaha. 250 cc: 1 G Zuiderveld, Rotterdam, Yamaha; 2 R. van Zanten, Rotter dam, Yamaha; 3 Fr. Lengkeek, Den Haag, Suzuki. 350 cc: 1 P. v. d. Wal, Oirsehot, Kawasaki; 2 Fr. Holtkamp, Borculo, Aer-Machi; 3 K. Krebs, Keulen, Honda. 500 cc: 1 A. v. d. Berg, Venray, Honda; 2 C. Rooden- burg, Rotterdam, Norton: 3 H. Hut ten, Apeldoorn, Kawasaki. Ongeli- miteerden: 1 H, Hutten, Apeldoorn, Laverda: 2 T. Somers, Valkens- waard. Triton: 3 Fr. Holtkamp, Borcu lo, Aer-Machi. (Van onze motorsportmedewerker) OSS De Bredanaar Jan Deckers heeft op schitterende wijze de wed strijd van de 250 cc-jnnioren gewon nen, in de zeer sterk bezette motor cross die te Oss werd gehouden onder auspiciën van de Nederlandse Motorsport Bond. Deckers leverde in zijn serie al een zeer goede prestatie om zich van de tiende plaats op te werken naar de derde. Hierdoor plaatste hij zich in de finale, waarin 22 coureurs aan de start verschenen. In deze finale had hij een zeel' slechte start. Bij het ingaan van de tweede ronde werd hij als dertiende genoteerd. Maar toen begon hij aan een spec taculaire opmar», om vervolgens als tiende, vijfde en tweede door te komen. Na een fel gevecht nam hij de kop over van de plaatselijke favoriet P. van Vught. Vier ronden lang moest hij alles op alles zetten om zich op deie plaats te handha ven. Even leek het erop dat Ramse- laar uit Soest, die ook Van Vught was gepasseerd, hem nog zou voor bijgaan, maar Deckers sloeg deze aanval af en werd winnaar. Terug in het rennerskwartier zei Jan Dec kers: „Ik had niet gedacht te zullen winnen op dit zeer zware circuit. In de serie heb ik veel harder moeten vechten dan in de finale, omdat ik in de serie uit de baan vloog en dan kost het veel moeite om terug te komen. Maar als je in goede condi tie bent, dan valt het allemaal nogal mee''. In de 250 cc seniorenklasse legden Gerry Franken uit Zegge en Martien van de Boer (Breda) beslag op respectievelijk een derde en vierde plaats. H Goossens (Eindho ven) werd hier winnaar. R. Valen- tijn uit St.-Willebrord eindigde als derde achter de gebroeders R. en J. Vervoort uit Sehijndel in de 50 cc- klasse senioren. Uitslagen: 50 ee senioren: 1 R. Vervoort. Sehijndel; 2 J. Vervoort, Sehijndel: 3 R. Valentijn, St.-Wille brord. 250 pc iunioren: 1 J. Deckers, Breda: 2 J. Ramselaar. Soest: 3 N. van de Ven Eindhoven 500 cc juni oren: 1 J Fransen. Halfweg: 2 J. van de Berk. Zeist: 3 H. Verstegen, Nulnnd 750 cc senioren- 1 Fr. Goos sens. Eindhoven: 2 H Vosters. Eind hoven: 3 G Franken. Zegge; 4 M. van de Boer Breda: 5 Fr. van den Duneen. Valkeuewaard: 12 C. Dael- man. Dorst: 13 A. van Meel, Prin senbeek; 21 T. Vink, Dorst. VOETBAL Jean Hevelange (54), president van de Braziliaanse sportfederatie is zaterdag tijdens het congres van de Zuidamerikaanse voetbalfederatie te Rio de Janeiro aangewezen als kandidaat voor het presidentschap van de FIFA in 1974. De huidige president sir Stanley Rous (75) werd dit jaar voor een nieuwe periode van vier jaar herko zen. Er waren toen geen tegenkandi daten. TOINE v. d. BUNDER eindigde in Kortrijk als vüfde in een wedstrijd voor amateurs over 90 kilometer. Winnaar werd de Belg De Buischere. Jan Raas, de Zeeuwse topper bü de nieuwelingen, klasseerde zich als vierde in de Acht van Bladel. Dek kers uit Udenhout werd winnaar. (Van onze duivenmi BREDA Publieke van duiven zijn eerlijk belangstelling ervoor i iedere serieuze liefhebl ras verbeteren. Op staat de verkoping van van de geweldige speler te Etten, kampioen-ge de Fond Union „De B: meer dan vijftienhonder veiling zal doorgaan oj september 14 uur In ii kaal van de Bredase Ba Gefundeerde kritiek mijdelijk zijn. Zij is h twijfel in verband met d rond wat de dierenarts genoemd heeft „de sl van Orleans". Met hem 1 dit gevleugeld woord sij geten zijn zal. Want doeltreffender anti-A voor de duivesport denk Tilburg verklaart dat se duiven, in opdracht vi zitter van de Z.N.B. met gen in een mand gedaa worden. Tilburg zegt oo van Geloven de Zeeuws burgse (nationale) dur had willen meenemen vi (Van onze correspondent) OOSTURG Op de pr le weg Oostburg - Zuidzand 5-jarige J. N. uit Oostburg door een personenauto, door J. O uit Oostburg. Hi liep vanaf de ventweg plotse rijweg op, toen de personenau seerde. Een aanrijding was i voorkomen. Dokter Rijk brac kind, dat slechts licht gewondl wat een wondér genoemd ma; den, naar zijn woning terug. (Van onze correspondent OOSTBURG Maandagn raakte een personenauto van di Th. Pieters op de hoek Langes Van Houtenstraat onder de mot in brand. De brandweer moest te pas komen om de brandends te blussen. Alleen de motor wei schadigd. Vooruitzi voor woei en donde opgesteld het KNMI maandag o uur: Gema temperaturi zonnige i den maar donderdag tijdelijk r Weersvooruitzichten in cijfer: middeid over Nederland: Voor w dag: aantal uren zon: 4 tot 10. temp.: van onigeveer normaal graden onder normaal. Kans op droge periode van minstens 12 90 procent. Kans op een geheel c etmaal: 70 proeent. Voor donderdag: Aantal uren 0 tot 6. Min. temp.: omstreeks maal. Max. temp.: 0 tot 4 grader der normaal. Kans op een droge riode van minstens 12 uur: 60 cent. Kans op een geheel droog maal 30 procent.

de Stem | 1970 | | pagina 2