terhout Minister strijdt mee Feijenoord pas laat op schot VINK BESTE LOUIS OP DE MARATHON SPAANSE JEUGD WON DAGBLAD VOOB ZUIDWEST NEDERLAND NAC faalde tegen DWS SCHENK ÏOET Hockeyers versloegen Engeland Toto 3 W.k. wielrennen voor een deel in Italië Seman werd kampioen tienkamp Boeiend atletiek in Breda Vandalisme in Engeland stem; niet nadat trainer Happel Van Ha- negem en Laseroms had laten ver vangen door twee verse krachten, Van Daeie en Boskamp. Eerst toen kwam de vaart in de attaques die AZ deed capituleren. Voor de aanvang van de wedstrijd bood AZ '67 bloemen aan en een daverend applaus van de ruim 18.000 toeschouwers onderstreepte de waar dering voor de prestatie van Feijen- oord in Buenos Aires. (Zie verder de 2e sportpagina) (2e sportpagina) f'Kndam.Heracles 81. Wit - Den JC-Limburgia jjrtuna VL-RBC Weg 1.429.408; totaal prijzen- Wrag 643.234; le en 3e prijs; 225.132; 2e prijs: 160.808; extra- MJs: 32.162. Er waren gisteravond meldingen van 13 goed. Ard Schenk staat voor de keus: op •1 en 15 februari zijn wereldtitel -"kdigen in Göteborg of op diezelf- I( datum deelnemen aan de sprdnt- ?,'dstrijden van de voor-Olympische sPelen in Sapporo. De Japanse bond voor deze wedstrijden zes Euro pese rijdsters en rijders uitgenodigd, 1' weten een Russin, een Nederlamd- pp> een Zweed, een Rus, een West- bitser en een Nederlander. Voor Pierland is met name gevraagd taar Ard Schenk en Ans Schut. Voor et Apeldoornse meisje levert het !l|h"aardü'en van die uitnodiging niet a°veel problemen op. Het wereld- ^Mpioenschap voor de dames in Wand is dan achter de rug. Voor Schenk liggen de zaken anders. e student in de fysio-therapie, die 'Jr'g jaar aankondigde wegens stu- e zich dit seizoen uitsluitend bezig houden met sprinttraining, moet ïin december een schriftelijk en januari een mondeling examen De KNSB heeft nog niet op de Japanse uitnodi- he schaatsbond zal eerst intern WetHeg plegen. ing op Hoger :au in de richting chniek en meer- vormen de basis tie. n wij h-leidinggevende goede ;enschappen «g- nteresseerd le functie in een loor zijn binding s-concern - alle voorwaarden nderneming paart in het relatief f? atie wordt gaarne le afdeling n,Molenstraat37, Br.), [>01. Het Britse ministerie van binnen landse zaken heeft de oorlog ver klaard aan het vandalisme op en rond de voetbalvelden. In een brief aan de voetbalbond heeft de mi nister van binnenlandse zaken, Re ginald Maudling. erop gewezen dat de voetbalclubs het absolute recht, zelfs de plicht hebben mensen te verwijderen die zij als ongewenst beschouwen of van wie zij mogen verwachten dat zij zich zullen mis dragen. De minister wees op de onrust bij het publiek over de lichte straffen die de Britse magistratuur aan deze herrieschoppers oplegt. Hij liet weten een afschrift van de brief te sturen aan het hoofd van de magistratuur om op deze ongerustheid te wijzen. De brief volgt op een vergadering welke de minister met de voetbal autoriteiten heeft gehad. Hij liet we ten dat hij bij alle Britse clubs na vraag zal doen over de veiligheids maatregelen die z(j intussen hebben genomen. Het eerste doelpunt van Ajax in de wedstrijd tegen MW. Keeper Körver van MVV ligt geslagen op de grond na een schot van Ruud Krol (midden). Links van hem Den Rooyen, rechts Klingen. (3e sportpagina) Vier ploegen in de eredivisie zijn na twee zondagen nog zon- Jer verliespunten. Onder dat kwartet twee Rotterdamse elf- ;ailen: Feijenoord en Sparta. Tweemaal volle winst was er ver- Ier voor ADO en PSV. Drie teams haalden nog geen enkel Ut in de start: NAC, MVV en Volendam. Opvallend was gisteren verder de produktiviteit van de se- Lprofs die wat aarzelend begonnen met (verdeeld over de jrie divisies) 56 goals en er nu 30 meer maakten: 86. Ïarta-Excelsior (irecht-Go V-Cambuur C-Willem II De inspanningen van Buenos lires, zijn aan Feijenoord niet zo Inopgemerkt voorbij gegaan, als •euitslag (04) van de wedstrijd ïgen AZ doet vermoeden. Pas in se laatste twintig minuten ont- forstelden de Rotterdammers och aan de Alkmaarse druk, jaar toen was het ook meteen aak: 4 goals van respectievelijk lery, Moulijn, Van Daele en ndvall. Feijenoord heeft het met name in Jit eerste uur niet gemakkelijk ge- De geroutineerde tegenstander 1 door AZ onbevreesd tegemoet- ilreden en men was niet bang wan- t't dat mogelijk was ten aanval te prtten. Maar op het middenveld «I Feijenoord superieur en ten- liltt werd de druk te zwaar. Maar 'AC-DWS >11. Sport-ADO Het Nederlands damesvolleybalteam verloor in Sneek met 0-3 van Japan. Dat gebeurde in nauwelijks 1 uur en in die tijd veroverden de pupillen van coach van der Haar slechts 9 punten: 5-15, 1-15, 3-15. Op de foto boven: een Nederlandse smash geblokkeerd door de Japanse dames. De Zwitserse wielerbond tobbend met organisatieproblemen heeft bekendgemaakt dat de wereldkampioenschappen wielrennen Dp de weg in 1971 van 2 tot 5 september zullen worden gehouden in het kanton Tessino, met start en finish in Mendrisio. Het circuit MendrisioChiassoNovazzanoMendrisio heeft een lengte van 17 km met een niveauverschil van 140 meter. De ploegen tijdrit over 100 km voor amateurs zal worden gereden op de autobaan LuganoChiasso. De wereldkampioenschappen op de baan zullen in samenwerking met de Italiaanse wielerbond in Milaan of Varese worden gehouden. Op de 800 meter was, bij de jeugdinteriand in Breda, de Belg Eduard van Hauwenis de snelste. Op de foto: van Hauwenis (nummer 306) als aanvoerder van het deelnemersveld. De Amsterdammer Louis Vink is op het snikhete, door weinig toe schouwers omzoomde ruim 10 km lange stratenparkoers van Eibergen, dat viermaal moest worden afgelegd, Nederlands marathonkampioen ge worden. De grote favoriet Wim Hol (Hercules Dordrecht) verstapte zich zeven kilometer voor de finish en staakte de strijd. Na tien kilometer had Hol al een voorsprong van ruim twee minuten. Dat verschil was 25 kilometer verder ongeveer gelijk gebleven, zij het dat heit groepje volgers flink wais uitge duwd. Op het moment dat Hol zijin enkel verzwikte en ondanks hulp vajn zijn verzorger Aad Steylen niet ver der kon, liepen Louis Vink en Klaas de Ruiter op de tweedie plaats. Toen Vink hoorde dat Hoi was weggeval len, versnelde hij onmiddellijk het tempo en liet De Ruiter achter zich. De Apeldoorner zou later ook nog gepasseerd worden door Johan Kijna en Rudi Mol. Kijna ging in de slot fase zo snel, dat hij Louis Vink tot op één minuut benaderde en Mol drie minuten aohiter zich liet. De uitslag: 1. en kampioen van Ne derland Louis Vink (AV'23 Amster dam) 2.39.55.2; 2. Johan Kijna (Shell Vlaardingen) 2:40.54.6; 3. Rudi Mol (GAC Hilversum) 2.43.51.0; 4. Klaas de Ruiter (AV 34 Apeldoorn) 2.47.17.8; 5. Geert Ridder (AAC Amsterdam) 2.47.35.6 Voor de atleten stond er dit week einde nog een titel op het spel: die van de 10-kamp Hans Seman (AVR) won. (Zie verder de 5e sportpagina). Op de A.K. Steup-sintelbaan te Breda organiseerde de atletiekvere niging Sprint de jeugdinteriand tus sen Spanje, België en Nederland. De Spanjaarden toonden zich veruit de sterksten en Nederland en België vochten onderling om de tweede plaats. Die strijd, waarin België lang winnaar bleef, eindigde uiteindelijk toch in het voordeel van Oranje. Diskwalificatie van de Belgische 4 x 100 m estafetteploeg, die als tweede eindigde en het niet starten van de 1500 m-loper Van Laer, die goed was voor een zege, speelden hierbij de Nederlanders in de kaart. Nederland eindigde op vijf num- mers als eerste, België op vier en Spanje op liefst 10. De Spaanse pre-s tatie verloor echter iets van zijn waarde, omdat men geen der zuide lijke atleten de leeftijd kon vaststel len Tevens bleken de heren de KNAU op kosten te willen jagen door naast 36 atleten een ongekend groot aan tal begeleiders en officials mee te brengen. Hetgeen uiteraard een Spaans-Ne derlandse woordenwisseling teweeg bracht, die met atletiek weinig of niets te maken had. Maar datw as pas na afloop. Voor heen was er vier uur boeiende atle tiek geweest. De laatste krachtproef voor de Europese jeugdkampioen schappen in Parijs. (Zie verder de 3e sportpagina) Een Nederlands succes tijdens de jeugdinteriand in Breda, was voor L. Franssen die de 400 meter won.

de Stem | 1970 | | pagina 9