laad van Vlissingen ifscheid an negen raadsleden nam Bestuur CBTB is teleurgesteld Predikanten leggen gedeputeerde Kaland vuur aan schenen Totaalavond voor Vlissings wijkcentrum inde huizen i.5ÜO.-k.k. Raad Breda houdt „Turfschip*5 drijvend Zeeuwse ploeg voor driekamp Scheldemond Volkslied Festival f f s s s f NIEUWBOUW;! van boxsel koop of te huur; an boxsel EOTEL Inbraken te Middelburg Tankschip vijf uur omhoog Wasserij DE DAGERAAD Wij verzorgen en bezorgen uw was keurig netjes BINNEN 1 WEEK fOOIREGELING IS NIET AANGESLAGEN Belgische zeeloods raadslid te Vlissingen Vragen Luchtvervuiling Noorse coaster kreeg lek Ds. M. BOOT NAAR CURAcAO N.C.R.V. maakte radio-opnamen in Yerseke VLOERROOSTERS Duitse sporters van Hoechst naar Vlissingen I Stuur gekend"' aldus het CBTB- I oiri>1?end over de moeizame loon- Wethouders Woensdrecht Amsterdam V Waar blijft het geld HI-FI STEREO 7 ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1970 7 lOPSOM VRIJSTAAND JIS: v.a. f 75.000.- k.k. lOPSOM HALFVRIJ- AAND HUIS: f66.500.- k.k. GEN GELD: f7.000.- >r inlichtingen en toezending :hure; ademicsingel 25, Breda, cfoon: 01600-42150. e kantoren zijn geopend van ndag t/m vrijdag van 8.30 - 10 en van 14.00 -18.00 uur. :ns geopend op dinsdag- en derdagavond van 7 tot 9 uur. l E D A e.o. at, 3 sl.lf. 35.000,— kk, lelpanri f 75.000yr- fck. c.v., gar. 160.000,— k,k. uden 30.000,— kk. tuin f 37.500,— kJt, tuin 37.500,— k.k. 4 el.k. 28.000,— k.k. r. .f 115.000,— k.k. kpand 27.000,— k.k. jis f 21.000,— k.k, 5 sl.k. S 59.000,— kk. ge luxe villa n.o.t.k. gar. 110.000,— k.k. ran, f 140.000,— k.k, sl.k., luxe n.o.t.k. c.v., sar. f 135.000,— k,k, ik,, c.v. f 454)00,k.k. 1 extra's n.o.t.k. i., 2o.e.k. f 82.000,— kk. sl.k., p.y. 40.0ÓÓ,— k.k. ■k. 44.500,— k.k. c,v„ gar. 47.000,— fci, c.v., gar. n,o.t.k. slaapkamer 3 [f slaapkamer 2 kast p i 1 J Q O O V O slaapkamer 1 batj^mer _xa_ '+-J na kantoortijd 01614- !7,01859-3424. "stigingen te: Bergen op >m, Breda, Dordrecht, lertogenbosch, Eindhoven, istricht, Nijmegen, Beer- nd, Tilburg, Utrecht, singen BREDA sn met C.V.-gas, 4 sl.l IOPSOM: f 53.900,- inel. 129/o B.T.W. LVENHQUT Ier een kgp, garage, C.V.- 42 m2), 4 sl.k., gr. Vukeiil let. KOOPSOM: f 85.01 inel. 12"/o ri.T.V?. VIERINGEN Ier een kap, garage, C.T. sl.k., badk., ligbad, 2e toilet Ö,- inel. 12% B.T.W., notaris- en makelaarskostea. nde goederen da, 01600-36613/40827 [3, Breda,tel.22511' ÏREDA kend onderhouden woning. en tuin. KOOPSOM: 39.500,-r- kg [eboxên TE KOOP of FSRUIMTEN rit gan voor. en achterziji0 0 m2 TE IIUUR! 30 m2 te bouwen kantoon TE KOOP of TE le goederen 01600-36613/40827 (Van onze correspondente) VLISSINGEN De gemeente rad van Vlissingen heeft afscheid genomen van negen raadsleden, ■tijdens zijn afscheidswoord ging Burgemeester drs. D. Roemers in •■(p de integratie van het gebied, jat Vlissingen omvat. Hij vond Ijlt er goede vorderingen vielen te istateren, zeker ten aanzien van Ijsuburg. De integratie met Rit- llem ligt volgens de heer Roe- Ijiers vooral door zijn excentri- pe ligging iets moeilijker. De po- tot industrialisatie achtte hij |iedig geslaagd. „ffe moeten zelfs nu meer aan- ■jacht gaan schenken aan de proble- -tn. die deze industrialisatie met lich mee brengen, dan de aantrek- 'iiuf ervan De industrie is voor de utwikkeling van Vlissingen van le- nnstielang," aldus de heer Roemers, pit zal in de toekomst grotere finan ce zorgen met zich meebrengen vooral omdat er grotere voorzienin- ;en in de huisvesting en op sportge- l'viri moeten worden getroffen. Dit I wellicht gaan resulteren in be- lülingverliogingen. Ten einde ruim- le in de financieringsmogelijkheden Ie krijgen. De heer H. van Oyen, 31 jaar lid ■van de raad voor de CHU en de heer J.Sinke van de Christelijke partijen, Ji) jaar raadslid waarvan 15 jaar in ■souburg, kregen naast het wand prdje met de afbeelding van het oe stadhuis een boekwerk ■set opdracht van het college van Ij en w. aangeboden. T Tijdens de gehouden raadsverga- ing werd ingestemd met het voor- iel van Provinciale Staten het vlieg- Jield Midden-Zeeland te steunen tot pn bedrag van 11.116,voor 1970. heer De Priester (PvdA) en liet hem nog enkele andere raads- Teden waren niet gelukkig met de i procedure door G.S. Hij had |'.-k liever gezien dat de gemeenten j voorhand rechtstreeks bij de zaak liaren betrokken. Wethouder Filius inklaarde dat de provincie heeft jd ten aanzien van het vlieg- jeld Zeeuwsch-Vlaanderen dezelfde icedure te volgen dus 60% bijdra- i van de gemeente en 40% van e provincie. Naar aanleiding van een artikel m Rit Stem over de verkoop van hotel ïnrJzeeboulevard van de Belgische loodsensociëteit werd meegedeeld lil met het ministerie van Verkeer lil Brussel, waaronder het Belgisch Mswezen ressorteert, wordt on- Uandeld over het beschikbaar- ijtlelien van het terras van dit hotel lm behoeve van de toeristen. „Was er geen sprake van commu nicatiestoornissen tussen belangheb bende en de gemeente dat de moei lijkheden, die oprezen bij de bouw van de Westpoortflat aan de Boule vard, nu pas aan de orde komen?" werd in de raad gevraagd. De bouw overschrijdt namelijk met zijn liftkoker de vastgestelde hoogte van 15 meter waartegen het loods wezen bezwaar aantekende. Wethou der Smit antwoordde dat het college welwillend tegenover een eventueel gunstig voorstel zal staan, dat onge twijfeld na overleg tussen loods wezen en belanghebbende, in dit ge val het Mijnwerkersfonds in Lim burg. „We mogen verwachten," aldus wethouder Gillissen Verschagen, „dat er geen tekorten zullen optreden bij de voortzetting van de exploitatie door de stichting Purleypool, al zal het instructiebad hoofdzakelijk voor privézwemlessen worden gebruikt, een initiatief van het Vlissings ont- Het voortbestaan van hotel De Piek, spanningscentrum, dat deze zomer aan ruim 6000 slapers onderdak ver schafte voor 1,is voor het vol gend jaar weer gewaarborgd. De ge meenteraad was het er unaniem over eens, dat dit initiatief in de toekomst voortgezet moet worden. (Van onze correspondent) MIDDDELBURG. In de nacht van 26 op 27 augustus j.l. is inge broken in een groentehal aan de Trompstraat en in een rijwielzaak aan de Breeweg. De buit bedroeg enkele honderden guldens. In de nacht van 27 op 28 augustus werd ingebroken bij de banketbakker V. op de Nieuwe Burg, de firma V. op de Lange Villeweg, de sigarenhandel K. op de Vlasmarkt en een café aan de Lange Geer. Ook hier was de buit weer enkele honderden guldens. In de loop van vrijdag werden enkele aanhoudingen verricht. In het be lang van het verdere onderzoek kon de politie thans nog geen nadere bij zonderheden verstrekken. (Van onze correspondent) HANSWEERT. In de overloop van Hansweert op de Westerschelde voer het Belgische lege tankschip Citerna 46 vrijdagmorgen zes uur omhoog. Het schip was onderweg van Antwerpen naar Vlissingen. Rond 11 uur hebben enkele boten van het bergingsbedrijf L. Polder man uit Hansweert het schip vlot weten te trekken. (ADVERTENTIE) BEESTENMARKT 14 - HULST Telefoon 01140-2813. dan een onzer verslaggevers) GOES Het bestuur van de J '"'istelijke boeren- en tuinders- J:°"d (CBTB), district West-Ne- jwland, is teleurgesteld over het l,11' dat de Europese rooiregeling 111 Frankrijk en Italië niet is aan- 18eslagen. 'Gaidelijk is gebleken dat deze toi- met name wat betreft de I wijze van uitbetaling, onvoldoende selen over alle landbouwvraagstuk- tten. De CBTB-districtsbestuurders streven er naar, de leden meer bij net organisatiewerk en de stand puntbepaling te betrekken. Door middel van vierentwintig regionale bijeenkomsten hoopt men enige dui zenden leden te bereiken. Verder hoopt men door een achttal stafbij- eenkomsten alle plaatselijke be stuursleden te informeren over het door de organisatie te voeren beleid (Van onze correspondente) VLISSINGEN Voor het eerst in de geschiedenis van Vlissingen zal een Belg beëdigd worden tot ge meenteraadslid. Het is de heer P. S. L. Pyckevet, Belgisch zeeloods en 56 jaar'oud. Zoals vele Belgen, die in Vlissingen woonachtig zijn, beeft hij twee nationaliteiten, namelijk de Belgische en de Nederlandse. Hij werd in 1953 Nederlander, toen de wet op de vreemdelingen werd ver anderd. Vier jaar geleden, Vlissin gen en Souburg werden destijds sa mengevoegd, stond hij ook al op de lijst van de KVP, maar toen op een niet verkiesbare plaats. Dit jaar stond hij als lijsttrekker van de KVP op de derde plaats van de lijst. Combinatie Christelijke Partijen. Zijn belangstelling als Vlissingse gemeenteraadslid zal vooral uitgaan naar het onderwijs. Hij was tijdens de oorlog zelf vijf jaar leraar op de zeevaartschool in Ostende. De heer Pyckevet is voorzitter van talrijke commissies, onder ande re van het Belgisch Loodserigilde, in welke functie hij dikwijls in overleg treedt met het ministerie van ver keer te Brussel. Tevens is hij voor zitter van de r.-k Stichting Charitas Walcheren, de stichting r.-k. Gezins zorg Walcheren. Hij is bovendien ondervoorzitter van het katholieke maatschappelijke centrum Walche ren. De heer Pyckevet hoopt binnen een paar jaar te stoppen met varen. Hij zal zich dan helemaal aan zijn „hobby's' kunnen gaan wijden. In de toekomst zal hij wellicht de functie van wethouder ambiëren, maar dam alleen als de gemeenschap ermee gediend is, zegt hij. Dat de heer Pyckevet twee nationaliteiten bezit, wil nd-et zeggen, dait hij ook in beide landen lid van een gemeente raad kan zijn, want iemand mag slechts dan lid zijn van de raad, als men in dezelfde plaats woonachtig is. In de 18 jaar, die de heer Pycke vet in Vlissingen woont, is hij zich gaan hechten aan zijn huis, onder aan de voet van de Boulevard. Hij zal het in de naaste toekomst moe ten verlaten, omdat rijkswaterstaat de nieuwe zeedijk dwars door zijn woning heeft gepland. Aanstaande dinsdag zal de heer Pyckevet tege lijk met nog tien andere raadsleden beëdigd worden. Hij verwacht in de toekomst veel van de kamenwerking met de RPCV. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Na een anderhalf uur durende discussie heeft de gemeen teraad van Breda zonder hoofdelijke stemming de voorstellen van b. en w. aanvaard om het congres- en ten toonstellingscentrum Het Turfschip uit de financiële moeilijkheden te hel pen. Die zijn een overschrijding van de stlchtingskosten met bijna 1,3 mil joen tot f f 8.773.057,- en een over schrijving van het verwachte exploi tatietekort over 1970 met f 240.900,-. Slechts de heer J. Woestenberg van de PPP was tegen de maatrege len, die bij „ongehoord en onbetame lijk" noemde. De slechte start wat het aantal congressen betreft werd door een aantal raadsleden in relatie gebracht met het tekort aan grote hotels in Breda. D informatie over de ganig van zaken bij Het Turfschip oordeelde de raad bepaald te gering. Dat hield een regelrecht verwijt in tegen de vier raadsleden, die zitting hebben in de raad van commissarissen van de n.v. Het Turfschip. Wethouder J. Vermeulen van open bare werken zei de raad meer in formatie in de toekomst toe. Hij sprak zich voorzichtig optimistisch uit over de komende jaren. Dat leidt hij o.m. af uit het gegeven, dat het Turfschip de eerste zeven maanden van dit jaar iets minder verlies heeft geleden dan begroot was. (Van een onzer verslaggevers) GOES Geruime tijd geleden heeft het Zeeuwse GS-lid A. J. Kaland tijdens een debat in de Staten van Zeeland over de indus trialisatie uitgeroepen: kerken weet waarover gij spreekt als gij het industrialisatiebeleid hekelt". Donderdagavond bood met name de provinciale kerkvergadering van Zeeland, bijeen in Goes, de heer Kaland gelegenheid om zijn uitroep van destijds nader toe te lichten. De heer Kaland sprak over: „de politieke verantwoorde lijkheid van de christen in de ont wikkeling van de Zeeuwse samen leving". Met dit onderwerp was hij gauw klaar. De verantwoordelijkheid van de christen, zo zette de heer Kaland uiteen, moest uit meer be staan dan uit het uitbrengen van een stem op een der christelijke partijen. Hij verwachtte van de kerken, maar evenzeer van de in dividuele christen een actieve be trokkenheid bij het gebeuren en bij het overheidshandelen. Voor waarde daarbij is echter: de be reidheid om verdraagzaam te zijn. De bereidheid ook om niemand buiten de christelijke gerechtig heid te plaatsen, hetzij arm, hetzij rijk. De heer Kaland hield de verza melde hervormde predikanten voor, dat de overheid ook ver wachtingen van de kerken koestert en wel deze: dat de vele leidslie den in de kerken hun politieke verantwoordelijkheid nog eens toetsen aan de bijbelse normen. „Het zou dan weieens kunnen zijn, zo merkte hij op, „dat bij een actieve bemoeienis met de politiek, de zozeer bekritiseerde confessio nele politieke organisatie, als saamhorigheidspartij de beste gele genheid biedt tot communiceren in een geest van oprechtheid en ver draagzaamheid, waaruit politiek handelen in de goede richting voortkomt. die de overheid en de industrie hebben laten liggen". De predikanten en kerkelijke werkers luisterden met blanke ge zichten naar de gedeputeerde, maar zij hadden enkele vragen in petto waarmee de heer Kaland het zichtbaar moeilijk kreeg, al ging hij de uitdaging allerminst uit de weg. Men splitste de probleemstel ling uiteraard toe op de hete Zeeuwse hangijzers: Péchiney, To tal en de verontreiniging van de Westerschelde. Daarnaast stelden sommige toehoorders het vraagstuk van de gerechtigheidsgedachte in de wereld. Zij meenden dat zij de overheid, een christelijke politiek bedrij vend, niet voorbij kan aan de vraag: wat zijn wij aan het doen en waar dient het toe? Een der sprekers vroeg zich af, of een tem porisering van de industriële ont wikkeling in Zeeland voor het behoud van een goed leefmilieu in deze provincie en tegelijkertijd voor een bevordering van indus triële ontwikkelingen in landen die niet tot „de villawijk van onze aardbol, het westen" behoren geen goede zaak zou zijn. De heer Kaland: de gemeen schap Is niet beter dan het indivi du. Wij zijn, zowel als persoon als gemeenschap alleen maar bereid om te geven (ook aan ontwikke lingshulp, ook aan goede doelen in eigen land) uit ons teveel, uit onze overvloed. Door de industrialisatie en de economische groei te stimu leren bereiken wij, dat hier een steeds grotere welvaart gaat heer sen, waardoor er een surplus ont staat dat dient om ontwikkelings hulp te bevorderen en onze eigen welvaartswensen in te willigen. De gedeputeerde kreeg krachtige oppositie. „De gemeenschap is meer dan de som der delen. Zij is juist in staat en bereid datgene te doen waartoe de enkeling niet be reid is". In een ander verband vroeg de heer Kaland van de kerken om in hun horizontale vlak meer te doen tegen de zedenverwildering en niet alleen te luisteren naar het protest, dat uit Jeugdige monden klinkt, naar evenzeer bedacht te zijn om op de protesten van anderen dan de jeugd. Men moet zich hoeden voor eenzijdigheid, zei de heer Ka land. Hij begreep bijvoorbeeld niet waarom de marinemannen in een overigens laakbare actie wel de Damslapers te lijf gaan, maar de huizenkrakers, die toch ook bezij den de wet werken, ongemoeid laten. De heer Kaland schetste de evo lutie als de beste en zekerste weg om de maatschappij rechtvaardiger te maken. Zijn uitspraak over de plicht van de kerken om iets tegen de zedenverwildering te doen ont lokte een der aanwezigen, ds. J. Strating de uitroep: „dat neem ik niet. Zo zo zo, pas op met wat u zegt. De kerken rapen, bijvoor beeld op het gebied van de recrea tie, maar al te vaak de rotzooi op, „Wist u wat u deed toen u zich beijverde voor de komst van Pé chiney naar Zeeland?, vroeg de Middelburgse ds. Brummelkamp. De heer Kaland: er gaan gruwelij ke verhalen over de onleefbaar heid rondom een aluminiumfa- briek. Welnu, ik heb het moeder land van Péchiney, Frankrijk, de directeurswoning bij een alumini- umfabriek bezocht em ik kan u zeggen: het was een oase. „Het staat overigens vast, dat de aluminiumfabrieken geen schade aan de volksgezondheid toebren gen, maar alleen hinder voor de landbouw opleveren, welke hinder wordt vergoed". Als overheid heeft men, aldus de heer Kaland, niet de macht om een aluminiumfabriek bijvoorbeeld naar Suriname te ver wijzen". Zo'n industrie zoekt zelf de geschikste vestigingsplaats, op grond van velerlei factoren. Als Péchiney in Zeeland geweigerd was, zou het bedrijf heus niet naar Suriname zijn gegaan". „Wij moeten oppassen onze ei gen groeimogelijkheden niet af te breken, want daar helpen we nie mand mee", aldus de heer Kaland. Overigens: al leeft de rijke meer dan de arme onder het kritisch oog van de bijbel, ook hij is een naaste en niemand geeft ons het recht maar tegen hem aan te trappen". Op een desbetreffende vraag gaf de heer Kaland te kennen, dat hij waardering heeft voor actiegroepen zoals de Vereniging Millieuhygiene Zeeland, het Zeeuws Aluminium- comité en de Projectgroep Rijn- Schelde Delta. Hij kon deze groe pen echter niet vrijpleiten van eenzijdigheid en hij verweet hen dat zij soms de beschikbare infor matie over bepaalde acute of lang lopende kwesties niet in hun stel- lingname betrekken. Over de Industrialisatie zei de gedeputeerde: „wij staan nog maar in de startblokken. De recreatie komt op ons af, maar zij schept geen arbeidsmarkt van betekenis voor de Zeeuwse bevolking. De industrie en wat daar hij hoort doet dat wel. Maar daarbij vormt zij het middel bij uitstek om een scheefgegroeide bevolkingsstruc tuur weer in orde te brengen. De eerste tekenen daarvan zijn al te zien. Vorig jaar is de bevolking van Zeeland na eeuwen van lang zame achteruitgang, weer met 500 personen toegenomen. Overschat de betekenis van die 500 niet_, zei de heer Kaland. Als de provincie werkelijk wil beant woorden aan de prognoses, dan is er een veelvoud van die 500 per jaar nodig om Zeeland bij de tijd te doen zijn. (Van onze zwemmedewerker) HEERLERHEIDE Zondag wordt in het Zuid-Limburgse plaats je Heerlerheide in het zwembad „De Hitjesvijver" de zwemdriekamp ge houden tussen de zwemploegen van Limburg, Noord-Brabant en Zee land. De Zeeuwse zwemploeg is sa mengesteld uit leden van de zwem verenigingen De Braakman, De Bruinvis, De Schelde, ZIJ, 't Vrije, Scheldestroom, De Ganze, Luetor, De Zeehond en S.Z.V. Deze driekamp wordt voor de der de keer gehouden en werd telkeps door de ploeg van Limburg gewon nen. Ook nu is de Limburgse ploeg weer favoriet voor de eindzege. De Zeeuwse ploeg kan nu aantonen dat de achterstand op zwemgebied weer wat kleiner is geworden. Vorig jaar in Terneuzen toonde de Zeeuwse ploeg zich een gelijkwaardige part ner. Er worden in Heerlerheide goede prestaties verwacht en het zou wel eens kunnen gebeuren dat een aan tal Zeeuwse records worden verbe terd. Met name Sjaak van der Hooft is er bijzonder op gebrand het re cord op de 100 meter vrije slag te verbeteren dat sedert 1962 op naam van Machiel de Pooter staat met een tijd van 1.04.5. Ook Martha "Wolff heeft twee kansen om haar Zeeuwse records te verbeteren, namelij kop de 200 meter wisselslag en de 100 me ter vlinderslag. Op dit laatste num mer zal ze op hevige tegenstand van Marijke Capello kunnen rekenen. Marijke zou hier wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. Tonnie Veerman moet in dit sterke gezel schap in staat worden geacht het Zeeuwse record op de 100 meter rugslag te verbeteren. Het gehele programma omvat 24 nummers ver deeld over alle categorieën. De Zeeuwse zwemploeg zal vandaag reeds naar Limburg vertrekken waar de gehele ploeg wordt onder gebracht in de Jeugdherberg te Sit- tard. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De Noorse coaster Sunny Boy, groot 487 ton, onderweg van Antwerpen naar zee, vroeg om assistentie. Er bleek namelijk een lekkage te zijn ontstaan, wat water veroorzaakte in de machinekamer. De Walrus van het bergingsbedrijf Van der Tak, die gestationneerd is te Vlissingen, is direct uitgevaren en heeft pompen aan boord van de Sun ny Boy aangebracht. Het schip is toen opgestoomd naar de haven van Vlissingen. Reparatie op de scheeps werf te Vlissingen zal ongetwijfeld noodzakelijk zijn. ds. De gereformeerde predikant M. Boot te Oudewater, die van 1958 tot 1964 predikant in Gapinge is geweest, heeft een beroep als koop vaardij predikant naar Curacao aan genomen. Soortgelijke functies heeft hij in het verleden reeds vaker be kleed. Van 1956 tot 1957 werkte hij namelijk onder de verspreide gere formeerden in Noord Engeland, waar hij tevens betrokken was bij het koopvaardijwerk. Daarna nam hij in 1958 een beroep naar Gapinge aan. Tijdens deze periode die duurde tot 1964 toen hij naar Oudewater vertrok, was hij tevens een jaar legerpredikant in Ossendrecht Ook maalde hij toen als scheepspredi kant twee reizen met de „Rijndam". (Van onze correspondent) YERSEKE De NCRV heeft in Yerseke opnamen gemaakt voor het radioprogramma „In het Zilver". Op 16 september, tussen 3 en 4 uur, zal dit programma worden uitgezonden- Speciale aandacht wordt geschonken aan de problemen voor de oester- en mosselkwekers na de afsluiting van de Oosterschelde en aan de gevolgen hiervan voor de werkgelegenheid. (ADVERTENTIE) Fabrikage van geanodiseerde aluminium produkten (t.b.v. centrale verwarming) HOGEWEG 5-7 HULST TEL. 3025 (Van onze correspondent). VLISSINGEN Op 11, 12, en 13 september zal een sportuitwisseling plaatsvinden tussen Vlissingen en 55 werknemers van Van Hoechst uit Frankfurt. Er staan drie sporten op het programma, namelijk badminton, volleybal en atletiek. Het programma ziet er als volgt uit: vrijdag tussen 8 en 9 uur ont vangst in de sporthal door de wet houder Gilisen Verschagen en de gastheren. Zaterdag 12 september badminton van 10 tot 13.00 uur; van 14.00 tot 17.00 uur is er volleybal. Van 13.00 tot 16.00 uur zal er op de sintelbaan van de Baskenburg atle tiek gedaan worden. De prijsuitrei king vindt zaterdagavond tijdens een gezellige bijeenkomst plaats. '«rekkelijk is. Wil deze regeling L '®e Lans van slagen hebben, dan I #o i no® voor de komende winter Ito v wor(^en omgebouwd tot een I hi.i. 8 zoals wij die in ons land |.,j ^"Wdelingen in de diverse pro- 1 CAtt om 'comen tot regionale I CR'rn de landbouw, besloot het I lansk ur het voorstel van het tier t Uwsckal? over 'e nemen en „I te werken om voor het nieuwe 0 °en te komen tot landelijke CA- 0 n de landbouw. de tuinbouw zal dit nog wat lamel zii". zodat eerst voor de «ifir.t met een Proef gestart zal IbeE worden Het CBTB-bestuur Mntc v.oorls. voor de komende Qr=„rperio<ie een groot aantal I H-aari r,gadeidn2en" te beleggen I bet E leden rechtstreeks met oestuur -an gedachten kan wis- (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Vanavond om kwart over zes rijdt er een raket door de Vlissingse wijk Paauwen- burg. Dit eigentijdse voertuig zal het aloude adagium bewijzen: als iedereen meeloopt krijgen we van zelf een optocht. Hier geldt: als iedereen een steentje bijdraagt, krijgen we „vanzelf" een wijkcen trum. Paauwenburg zit daar, zoals zit een enquête is gebleken, drin gend om verlegen. Het gaat om ruimte om te kerken maar ook om ruimte voor ontspanning. Met een zogenaamde „totaala vond" welke vanavond om half negen in de sporthal van het inter naat „Onze Vloot" begint, willen degenen die zich aan het karwei hebben gezet om Paauwenburg een wijkcentrum te geven, de weg ef fenen voor een grote loterij. Er is veel geld nodig. De wijk zelf moet namelijk f 60.000 op tafel zien te brengen om het burgerlijk gedeel te van het wijkcentrum (kosten 6 ton) gefinancierd te krijgen. Van enkele instellingen en bedrijven werd inmiddels al f 10.000 ontvan gen. Er zijn al verschillende attracties gehouden welke behoren tot de prelude tot de „totaalavond". Zo waren er een wedstrijd strandfigu- ren maken en een wedstrijd plein- tekenen. Vanochtend wordt de wijk wakker geschud door een muzikaal optreden van 275 muzi kanten, behorend tot de harmonie Wilton Feijnoord, „Ons Genoe gen" en „Doek Yard" (Rotterdam se Droogdokmij.). Op het terrein van de Paauwenburgschool zal zo mogelijk een show worden gege ven. Vanavond om kwart over zes trekt de drumband Sint Cecilia door Paauwenburg met in haar kielzog de raket van de v.c.b. Lammerenburg en daarachter een stoet kinderen op versierde fietsen. De heer Harthoorn, voorzitter van v.c.b. Lammerenburg (oud Paau wenburg) zal de raket aan de echtgenote van burgemeester Roe mers worden aangeboden. De raket wordt vervolgens opgesteld op het terrein waar het wijkcentrum, dat Identiek is aan het wijkcentrum in Middelburg-Zuid er trouwens door dezelfde architecten is ontworpen, moet worden gebouwd. Om kwart over zeven worden op het sportveld achter het internaat van de zeevaartschool demonstra ties met pony's en met micro korfbal gegeven. De totaalavond welke daarna aanvangt, is een soort jaarbeurs van en voor het hobbyisme. Er zijn tafeltennisde- monstraties, demonstraties van ou- le ambachten, een schelpenexposi tie, een fototentoonstelling, een hondenparade, een optreden van het Vlissings majoretten peloton enz., enz. Behalve als hoogtepunt in de campagne voor een eigen wijkcen trum, heeft de totaalavond ook de bevordering van het onderlinge contact tussen de oudere en nieu we Paauwenburgers ten doel. Van daar dat er gelegenheid tot dansen is Mf muziek van het duo Harry Boeit (Van onze correspondent). VLISSINGEN Op 10 september а.s. organiseert de culturele advies raad Vlissingen, onder auspiciën van de Nederlandse Vereniging voor Volkszang en de stichting Culturele gemeenschap Vlissingen, het Twee de Scheldemond Volkslied Festival in de sporthal te Vlissingen. Het geheel zal onder leiding staan van Marie Cecile Moerdijk. De di recteur van de Nederlandse vereni ging voor Volkszang, Carlos Moer dijk, zal haar bij solozang begelei den. 's-Morgens van 10.30 tot 12.00 uur zijn er wedstrijden voor kinde ren van de derde tot en met de zesde klassen van de lagere scholen met medewerking van het kinder koor Zuivere Stemmen uit Souburg 's-Middags van 14.30 tot 16.00 uur komen de middelbare scholen aan de beurt, met solistische medewer king van Clara Zietsen en Marie Cecile zelf. 's-Avonds zetten de di verse koren hun beste beentje voor. Voor de aanvang en in de pauze treedt het jeugdkorps Vlijt en Vol harding op. Vorige keer hebben б.000 zangers en zangeressen aan het eerste Scheldemond Festival deelge nomen. Volgens Marie Cecile Moer dijk was de organisatie in Vlissin gen toen zo goed, dat dit tot nog toe nog door geen enkele plaats werd geëvenaard. Wanneer de persberichten van de afgelopen week juist zijn, krijgen werknemers hun stem uitgebracht vier jaren geen wethouder. De vori ge zittingsperiode hebben vele werknemers hun ste m uitgebracht op een voor Waspik nieuwe groepe ring n.l. lijst Kools, welke direct drie zetels veroverde en dit vooral tot schade van de werknemers. Om dat vermoedelijk deze z.g. lijst 5 ook niet datgene heeft gebracht wat de kiezers is beloofd, blijken velen, vooral de werknemers, weer op het vertrouwde nest te zijn terugge keerd. Daar wij als NKV de laatste jaren op verschillend terrein zeer prettig met andere organisaties hebben sa mengewerkt, meenden wij mede door het succes bij de in juni j.l. gehouden gemeenteraadsverkiezing, tenminste voor een gesprek te wor den uitgenodigd, wanneer men de tijd rijp achtte om beslissingen te gaan nemen inzake de wethouders keuze- Door ons groot aantal zetels van nu, hebben de Waspikse kiezers zich duidelijk uitgesproken om Waspik mede te gaan besturen om een wet houder naar voren te brengen, daar wij tevens met lijst 1 de grootste partij zijn WASPIK. HET DAGELIJKS BE STUUR VAN HET NKV AFD. WASPIK. Er moet nu twintig miljoen gulden bijeengebracht worden, om die startbanen van Woensdrecht te ver zwaren en te verlengen, om de les- vliegtuigen van de KLM te laten landen en stijgen. Er is al enkele malen in de dagbladen vermeld, dat er van het centrum buurtschap Hoogerheide geen enkel bezwaar naar voren kwam. Is men dan vergeten de bezwaren van de burgemeesters van Ossen drecht en Huijbergen? Voor Huijbergen gaat er een re creatiegebied verloren, waar parti culieren miljoenen in willen steken, maar, als de KLM hier komt gaat dit niet door. De burgemeester van Ossendrecht heeft gevraagd om geen startbanen naar het zuiden te leggen daar het recreatiegebied van zijn gemeente verloren gaat door de lawaaihinder. Woensdrecht komt heel ongunstig te liggen, bij overwegend westen wind zullen de jetvliegtuigen die een luchtvervuiling meebrengen, ge lijk aan het starten van zesduizend achthonderd auto's en dit drie maal per twee uur voor grote ellende zorgen. Daarbij vergeleken waren de straaljagers die voorheen van de vliegbasis opstegen slechts bromfiet sen. Wij zouden dan ook b. en w. van Woensdrecht willen vragen in het belang voor de bevolking van de Zuid-Westhoek, en vooral voor de kinderen, een 'verzoek in te dienen, bij het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dat zij een rap port opvraagt bij R.A.I.-TNO aan gaande de luchtverontreiniging die zich gaat ontwikkelen. Voor dat men deze vliegtuigen op Woensdrecht laat landen en stijgen. HOOGERHEIDE, H. VELTEROP. Alle hulde aan onze Marinemen sen. En daarom geen vervolging te gen onze Marinemensen. Vaag weg, wat vuil is op de Dam in Amstei-- dam. 's-GRAVENMOER M.S. De totale omzet van de paardento- to ligt over de afgelopen jaren rond de f 500.000.000 (vijfhonderd mil joen). Hiervan ging plus minus 6 procent is rond f 30.000.000 naar de Stichting Totalisator. Volgens de Stichting staat men thans aan het hoofd van 4,25 miljoen. Zou zij zo vriendelijk willen zijn een globaal overzicht te geven welk bedrag zij besteedde ten bate van de Sport en welke liefdadige instellingen zij verblijdde, met de grootte van het bedrag- Wanneer wij ons realiseren, dat de exploitatie Totalisator ook zo'n slordige f 30 000.000 in de loop der jaren uit de totoruif knabbelde en de huishouding van de Stichting N.D.R. 2 procent oftewel het te verwaarlozen klontje van plus mi nus f 10.000.000 uit de „biksbak" kreeg, dan kan ik me begrijpen dat de heer Vondeling vraagt aan hunne excellenties de minister van land bouw- visserij en justitie: „Weet u waar het geld blijft?". AARDENBURG S. VAN JELGERHUIS (ADVERTENTIE)

de Stem | 1970 | | pagina 7