Willem II-Gazelle ging (per stencil) af IVISSERS KIJKT AL WEER UIT NAAR EEN PROFPLOEG 1 an den inden jammer De grootste show van Brussel RENé PIJNEN GAAT ZEKER NAAR BIC Over naar amateurs Nieuwe rol PAUL VAN DEN BOEYNANTS Amerikaans Slag ers Grondspeculant DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1970 ot 360 gram i «Van onze sportredacteur) VALKENSWAARD/OISTER- WIJK Zo spectaculair als Willem II-Gazelle in 1967 zijn jjuede maakte als nieuw spon- tjr in de beroepswielersport, zo erttwaardig is de terugtocht die 1definitief werd. Willem Interen ■gazelle zal inderdaad stoppen. De manier waarop dat voor de Nederlandse wielersport zo be- iangrijke nieuws bekend werd, :emaakt, stak schril en schraal 1 bij de tam-tam waarmee in- iertijd de profploeg zich presen teerde. Willem II-Gazelle stelt nu duidelijk geen prijs op al te grote publiciteit en maakt zich van het ontslag voor 22 profs af met een simpel communique waarnaast nauwelijks plaats is voor een nadere toelichting. Vanaf het vergadermoment (dinsdagmiddag in het Oostbra bantse Heeze) namelijk onttrok ken de belangrijkste woordvoer ders in deze zaak de Willem Il-vertegenwoordigers Maussen (directie-lid) en Oepts (chef pu bliciteit zich aan de belang stelling van journalisten. Zij (die altijd zoveel publiciteit in hun wielerbesognes deden) bleven onbereikbaar. Wie zich niet ver stopten voor de persmensen: Ga zelle-directeur W. Breukink en ploegleider Ton Vissers, die niet zo werkeloos werd als gedacht, want Willem II en Gazelle hou den hem in dienst als respectie velijk organisator van wedstrij den en ploegleider van een amateurteam. Ton Vissers dus volgend jaar niet in de Ronde van Frankrijk maar wel in Olym- ¥m :A Ton Vissers 1 „.van profs naar amateurs (Van onze sportredacteur) OISTERWIJK Ton Vissers, ontslagen als ploegleider van Wil lem 11/Gazelle, nu deze firma's besloten te stoppen, blijft in de wie lersport. Beide sponsors boden hem, uit dank voor de goede diensten immer bruisend van publiciteit een werkkring aan, zodat de Oisterwijker niet brodeloos op straat kwam te staan. Ton Vissers zal volgend jaar zijn entree maken als ploegleider bij de amateurs en dat die overgang zowel voor hem als de vaderlandse wielersport niet on gemerkt voorbij gaat, staat vast. Recht uit de profsector de amateur- rijen binnenstappend, lijkt Ton Vissers een man die straks genoeg aahleiding kan geven tot discussies. Trouwens, hij ziet die mogelijk heid zelf bijzonder goed. „Ik denk dat ze nogal sceptisch tegenover ben commercieel ingesteld. Voor het seizoen begint zal ik eens goed praten met mijn nieuwe collega's en met de KNWU". Op de dag na het besluit om de ploeg te laten ophouden te bestaan, is Ton Vissers een allerminst ter neergeslagen man. „Natuurlijk doet het me zeer. Ik heb teveel bindin gen met deze groep gehad om er zonder moeite afscheid van te kun nen nemen". Ton Vissers startte met Willem II-Gazelle in 1966 na de sportwereld eerder gediend te heb ben als A-hockeyscheidsrechter, me de-oprichter van de (eerste) bond van beroepsrenners en manager (bij Kurt Vyth) van de Ronde van Ne derland in 1965. De van origine binnenhuis-architect Ton Vissers ging full time in de wielrennerij met een achttal renners (Breure, lensdag 2 september 4 (Van onze sportredactie) BREDA Het opheffen van Wil- U/Gazelle wordt in Nederlandse bierkringen betreurd. Ook bij Ca mera, de concurrerende merken- «fflatie. Manager Frans van den ;ta: „Het is jammer, omdat er - veel meer overblijft. Er is nu "fi? competitie meer". Over het an niet overnemen van een aan- n zonder werk gekomen renners be- nog geen zekerheid, ar. den Enden: „We hebben er Jniet over gesproken. We hebben jst afgewacht of de beslissing van ■tón U w'el serieus was. We zijn •jteer dagen beginnen te oriënte- ;/wt we gaan doen. Begin vol- "8 week zal het vermoedelijk wel '"in. Er hebben wel enkele van Willem II/Gazelle- ge- I of er plaats voor hen bij ons «laar we hebben ze niets defini- kunnen meedelen. Dat gebeur- trouwens al voordat het stoppen 'Md was, zodat het voor ons geen u n 'e 0nderhandelen, omdat Wil- a een optie op de renners had. *de komst van Jan van Katwijk L?8,n'e' zeker. Daar zal ook de twe dagen over worden beslist. bij de KNWU vindt men het L®tt van Willem II/Gazelle jam- ,Het is bijzonder spijtig", zegt rwer W. van Steenbergen, de voor t-I tilf?11 °e sportcommissie. „Wil- Ti was een begrip gewor- l»n denk wel dat het voor enkele L ers moeiljjk zal worden bij een I,.7 tabriek te komen. Oepts zegt Iw l t zal meevallen, maar dan IE J he' denk ik beter dan ik. L ?en Wagtmans en Pijnen zal het oaad geen probleem zijn, maar iin,:f..,an(leren hgt het lang zo ge- rytekjk niet". L.e*rste reactie van Kees Pelle- wh'u P'oeS'oider in ruste, was: LJbaltijd gezegd dat het aan de ■L mankeerde. Voor de jon- i „J1™ ik het een strop. Er zitten Ik 1» een Paar bij dié gemakke- a Cens anders onder dak kun- Kt,nf,®en- Er zijn al verschillende II ik n 1 me §eweest om te vragen K'Ben voor een andere ploeg zou ^gen. Maar daar begin 'ik n' Ik heb het bij Televizier uJr.etl 'k vind dat Vissers het 'kbar moet doen. Nee, ik zie het fultatm V00r renners- Als ze nu Hokk konden laten zien, maar - n'et-s gepresteerd. Voor de «nateura is het nu ook bedon- yaar moeten ze immers heen- FRANS VAN DEN ENDEN weinigcompetitie meer WILLEM VAN STEENBERGEN bijzonder spijtig KEES PELLEN AARS strop voor de jongens. Knops, Lute, Swanefeld, Fransen, Stolker, Koopmans en Schroder), die hij steun kon geven van Willem II. Het jaar daarop kwam er een grote ploeg, gedragen door namen als Rik van Looy, Peter Post en Jo de Roo. Ton Vissers had Gazelle in contact gebracht met Willem II en Nederland was een officiële wieler- stal rijker. De altijd zorgeloze, lachende, praatgrage, amicale Ton Vissers maakte er een internationaal aan sprekende groep van. Ondanks zijn gebrekkige „vooropleiding" in dé wielersport, waarover wel eens op merkingen vielen. Die kritiek be aamde Vissers altijd grif. „Ik voel me meer manager, orga nisator, regelaar. Wat moet ik van al die diep-technische zaken weten? Iemand kan fietsen of hij kan het niet. En als hij het kan, weet hij zelf het beste welke versnelling voor hem geschikt is". Met dit uit gangspunt timmerde Ton Vissers een beslist niet onaardige carrière in elkaar. En die is nu 'oorlopig ten einde. Hij stapt uit het woelige we reldje van internationale ploeglei ders waarin hij een belangrijke plaats had. Ton Vissers beperkt zich voorlopig tot atmateurkoersen in Ne derland. „Het opheffen van de ploeg", mij mert hij, „heeft me echt teleurge steld. Iedereen, dus zeker ik, kon het zien aankomen maar toch ver raste het me toen ik het te horen kreeg in die vergadering. Op weg naar de bespreking dacht ik steeds: ach, wie weet. Misschien gaan ze gewoon door. Ik kon me eigenlijk niet voorstellen dat het afgelopen zou zijn. Maar ja, ze kwam met ar gumenten waar ik me bij neer moest leggen. Ik begreep het wel, al was ik het niet helemaal met zijn eens". Als pleister op de wonde kreeg Ton Vissers zowel van Willem II als Gazelle een aanbod om te blijven. Voor Willem II wordt hij „adviseur in wielerzaken", wat betekent dat hij voor de firma enkele koersen zal organiseren. Gazelle-directeur W. Breukink stelde hem een amateur- ploeg in het vooruitzicht, maar over het precieze „hoe" en „wat" moet nog gepraat worden. De heer Breu kink: „Zoals u weet hebben we momenteel Locomotief-Vredestein. Ik weet nog niet of die ploeg blijft of dat we een tweede maken onder de naam Gazelle of die twee moge lijkheden samen bundelen". Ton Vissers over zijn nieuwe rol: „Het lijkt me wel leuk om eens te zien hoe de wielersport in Neder land loopt, want daar weet ik eigen lijk weinig van. Maar zijn belang rijkste overweging om het te doen, is dat ik op die manier in de wiel rennerij blijf. Daardoor zal ik mak kelijker terug kunnen komen met een profploeg dan wanneer ik er nu helemaal uitga. Want dat is mijn bedoeling: een nieuwe beroepsploeg. Van de heer Breukink krijg ik alle kans om uit te kijken. Ik begin daar dezer dagen mee. Misschien lukt het om als overgangsfase een bedrijf té vinden dat voor het komend seizoen een kleine ploeg wil maken van nu ontslagen Willem H-renners, die dan voornamelijk Nederlandse en Belgi sche wedstrijden doen. Ik hoop het. Voor die renners en voor mij". PETER HEERKENS. pia's Toer, Het zal wennen zijn. Hoe betrokken de heren Breu kink en Vissers bij de zaak ook mochten zijn, de grootste belang stelling verdienden de Willem Il-gedelegeerden, want bij hun viel de uiteindelijke negatieve beslissing. Niet bij Gazelle die aldus de heer Breukink graag door had willen gaan „Als het mogelijk was geweest: ja. Ik heb het altijd een goede ploeg gevonden met een prima geest. Maar ik begrijp het stand punt van Willem II". Evenmin bij Ton Vissers die zegt hij oprecht met bloe dend hart de afgang verwerkte. „In die ploeg lag een deel van mijn leven. Ik ben ermee begon nen en het maakte me gelukkig". Maar nogmaals, de Willem Il'ers stuurden behalve een ontslagbrief- je aan de renners een anderhalf velletje lang communiqué naar de dagbladen en in dat schrijven stondën minstens twee passages die om nadere toelichting vroegen. De eerste: „De problemen sa menhangend met het samenstellen van een nieuwe ploeg die qua kracht met de sterkste Europese ploegen zou kunnen 'Wedijveren, bleken onoverkomelijk, 't gerin ge aantal renners, dat voor derge lijke ploegen ter beschikking staat, is door anderen (onder meer door Italiaanse groeperingen) aanbie dingen gedaan die soms tot hon derd procent boven de gangbare vergoedingen bleken te liggen". Willem II klaagt dus over een te kleine groep contractvrije „vedet ten". Maar zo ongunstig was die markt bepaald niet: Monseré, Go- defroot, Van Springel en Merkx bijvoorbeeld waren (of zijn nog) vrij voor een transfer. Wel moge lijkheden dus. Te duur? Willem II was duidelijk niet van plan cen ten neer te tellen voor een crack. Men mag dat afleiden uit wat Ton Vissers zegt over zijn vertwijfelde pogingen 'om de ploeg te behouden. „Ik heb voorgesteld", aldus Ton Vissers, „om een ploeg rond Rinl Wagtmans te bouwen. Hij is inter nationaal geaccepteerd. Het zou een jong en sterk team kunnen worden met Pijnen, Van der Vleu ten, Van Katwijk en enkele ande ren zoals Duyndam en Krekels die ik van Caballero had willen over nemen. Bovenal zou het een goed kope ploeg zijn, want men had al besloten om het contract met Rik van Looy niet te verlengen. Met hem konden dan dus ook de an dere Belgen verdwijnen en dat scheelde tienduizenden guldens op de begroting". MaarWillem II ging er niet op in. Ton Vissers maakt dan ook een aantekening bij de formulering in het communiqué. „Daar ben ik het niet helemaal mee eens. Het lag volgens mij niet alleen aan de hoge prijzen of een gebrek aan vedetten. Ik geloof dat er ook nog andere zaken een rol speelden. Welke weet ik niet. Maar ja, de firma's hebben natuurlijk het recht him standpunt officieel bekend te maken zoals zjj me nen dat het goed is. En daar stel Ik me dan ook wel achter". De tweede passage die vragen oproept, is de volgende: „Hoewel Willem II en Gazelle met diverse renners nog contracten heeft voor 1971, zou het onbillijk zijn hen aan deze contracten te hou den, gezien bovengenoemde aan trekkelijke aanbiedingen". Vrij vertaald zou dit dus moeten be tekenen: wij ontslaan onze ren ners en we zijn zo beleefd om ze uit te laten zien naar een andere baas. Hoe dan ook, Willem II-Gazelle is er straks niet meer. Na 5 be slist wel vette jaren, valt er werkgelegenheid weg voor 22 beroepssporters. Een belangrijk besluit, dat om onbegrijpelijke redenen niet verder werd toe gelicht met een stenciltje. Het be ëindigen van activiteiten in de wielersport kan zijn gegronde en te respecteren redenen hebben. Dat hoeft geen schande te zijn, maar dat kan het wel worden bij een zo primitieve uit leg. PETER HEERKENS (Van onze correspondent) BRUSSEL Nog vele maan den voor de dag, waarop de ge meenteraadsverkiezingen zijn vastgesteld, heeft V.D.B. in de stralenbundels van de trouw hem volgende schijnwerpers, zijn en tree in de politieke arena ge daan. Begeleid door een groepje mannen van het type, dat men hier „gorilla's" noemt, een lijf wacht met schouders als kleer kasten, betrad hij de stampvol gevulde meetingzaal in het hart van de hoofstad nadat de menigte door een film over het heden daagse Brussel, opwekkende schlagermuziek en een beziens waardig detachement beeldige „hostess", de zgn. gastvrouw- tjes, in de vereiste stemming was gebracht. Slank en sportief, ge bruind door tropische zon, gevat in een als gegoten duur pak, liep hij in de lichtbaan met vastbeslo ten stap naar het stralend overgo ten podium. De gepredisponeerde menigte van middenstanders en gezeten bourgeois bracht hem staande een minutenlange ovatie en begroette hem duidelijk alvast als „de redder van de hoofdstad", zo niet van „het vaderland". Deze regie, zo kostbaar, dat de vele tegenstanders van V.D.B. de initialen van de ex-premier Van den Boeynants, zich opnieuw de vraag stellen waar toch het geld vandaan komt, wordt door de toeschouwers van de beeldbuis als „Amerikaans" afgedaan. In België heeft men die aanpak van de emoties van een collectiviteit echter reeds voor de oorlog ge kend. Dezelfde middelen werden ge bruikt door de regisseurs van de Franstalige fascistische beweging „Rex" voor de Nurnberg- mee ting van de Waalse Führer De- grelle. Ook voor en door hem werd de truc toegepast een wach tende menigte op te warmen, toe vallig ook steeds een menigte van verbitterde middenstanders en gezeten bourgeois, om dan op het psychologische moment, ken baar gemaakt door tromgetroffel en trompetgeschal en begeleid door „gorilla's" in de lichtbaan van de schijnwerpers te treden. Eveneens was Degrelle toen een sportief, zo geheten dynamisch type in een duur gegoten pak, en liep dan met vastbesloten stap naqr het stralend overgoten podi um. Voor wat dit betreft is er dus in Brussel niets nieuws on der de zon... De vergelijking gaat natuurlijk niet verder op, ook al doet de manier, waarop V.D.B. op het podium verklaarde, dat zijn be weging voor de komende ge meenteraadsverkiezingen onder de houterige Nederlandse bena ming: „Unie voor de toekomst van Brussel", ontdaan is van ide ologische, wijsgerige en taalcom- plexe zorgen, wel even denken aan de afschuw, waarop het Waalse hitlertje over partijen sprak, want hij zag het heil in een gezonde, eerlijke „nieuwe or de", die aan alle geknoei een einde zou maken... V.D.B.,van afkomst uit een Me- chelse familie van slagers, die zich in de hoofdstad had geves tigd, was voor de oorlog een ge zien voetballer en betrad nadien de partijpolitiek door middel van de Franstalige vleugel van de Christelijke Volkspartij. Toender- tijd was de situatie van de ka tholieke partij in de hoofdstad echter nog zo, dat Frans- en Ne derlandssprekenden gezamenlijk optrokken en de tweetalige V.D.B., ofschoon zijn Nederlandse taalbehandeling meer op een net jes uitgesproken Vlaams dialect lijkt, dus bij beide groepen thuis was. Te meer thuis, omdat hij on dersteund door een oprecht, trouwhartig uiterlijk, een manier heeft om dooddoeners te verko pen, die een weinig kritische me nigte vlot voor de hoogste wijs heid neemt. Hij is werkelijk de exponent van een soort mensen, en daar kan geen taalprobleem een speld tussen krijgen, dat wars is van conflicten, disputen, problemen, die haar bestaan ra ken, en verlangend uitziet naar een sterke man, om daar even de bijl in te zetten. Populair bij rijke veekooplie den en grossiers in vlees, bij sportfans en dergelijke, kwam hij eerst op een zetel in het Brussel se raadhuis op de grandioze markt, vervolgens in het parle ment en veroverde zich van lie verlede als beste renderende lijsttrekker een machtspositie, die hem uiteindelijk op de stoel van eerste minister bracht. De contestatie van onze maatschap pij door de jeugd, zich hier het hevigst uitend in de slag om „Leuven Vlaams", wierp hem er weer af, en sindsdien heeft hij een gunstige gelegenheid afge wacht om een comeback te kun nen maken. De gemeenteraadsverkiezingen in de herfst zullen een prachtige gelegenehid zijn om bij het gelegenheid om groot Brussel, dus de eenentwintig gemeenten met of zonder taaifaciliteiten, als „onpartijdig scheidsrechter" te kunnen optreden, als de wijze, redelijke man, die van geen ex tremiteiten weten wil, of zij nu komen van de onbevlekte Vlaam se Volksunie, dan wel v,an de Fransdrijvende FDF (Front Demo- cratique Francophone), Zijn be weging wil er een zijn voor alle mensen van goede wil, zij het dat gegeven zijn bindingen, dit toch alleen maar katholieken, rechts- liberalen en socialistische winke liers zal aanspreken. Door zijn vele vijanden wordt V.D.B. verdacht een produkt te zijn van een soort oligarchie, die de politiek gebruikt om „mercan tiele" belangen te dienen. Hij moet inderdaad aanleunen bij een in de laatste twintig jaar komeet achtig omhoog geschoten grond- speculant, Charley Pauwels, die het in Brussel bij fantastische bouwprojecten voor het zeggen heeft. De schijnwerpers, het de tachement beeldige gastvrouw- tjes, in speciaal door Chanel ont worpen toiletjes, de lijfwacht, de dure V.D.B.-revue, die nu reeds twee jaar in beide landstalen ipaandelijks gratis in groot-Brus- sèl wordt besteld, het overrompe lend hoofdkwartier met twintig telefoons en bar, het moet vol gens zijn vijanden allemaal uit die beurs komen. V.D.B. acht het beneden zijn waardigheid om daar op te ant woorden, tenzij in een babbeltje voor de vuist weg met de menig te journalisten van diverse plui mage, die hij geregeld verzamelt - en die zich laten verzamelen - in een soort duizend en een nacht festijn. HARM OTTENBROS .ik maak me niet zo druk. (Van onze sportredactie) BREDA De meeste renners van Willem H/Gazelle, van wie enkelen hun ontslag uit onze krant vernamen, doordat zij nog geen brief hadden ontvangen, zijn niet al te pessimis tisch over het feit dat zij per 1 okto ber op straat komen te staan. René Fijnen heeft zelfs helemaal geen zor gen. De Woensdrechter, die de bui al zag hangen, zorgde er namelijk voor binnen te zijn voor de regen naar beneden kwam. Hij gaat het komende seizoen voor BIC rijden. Pijnen: „Na afloop van de wereld kampioenschappen heb Ik een con tract voor BIC getekend, met de clausule dat ik bij Willem II koin blij ven als ze zouden doorgaan. Dat moest wel, want ik zat contractueel nog voor een jaar vast". Pijnen zal voor BIC uitkomen in de zesdaagsen, de voorjaarsklassiekers, enkele etap pekoersen en de Ronde van Spanje. De Tour blijft nog een vraagteken. Pijnen: „Het hangt er vanaf hoe ik me voel. Ik ben nu met Willem II tweemaal in de Tour gestart, terwijl ik niet fit was. Dat kon bij Willem II niet anders, omdait ze geen vervan gende renners hadden. Bij BIC ligt dat echter anders". Mogeljjk zullen zelfs drie Neder landers Jan Janssen is al in dienst van BIC het komende seizoen de kleuren van de ballpointfabriek verdedigen. Die derde Nederlander zou dan Jan Serpenti zijn. Serpenti: „Ik kan nogal goed opschieten met René Pijnen en op hem is mijn hoop gevestigd. Hij heeft beloofd zijn best voor mjj te zullen doen. In de Ron de van Spanje offerde ik al mijn kan sen voor René op. Ik heb hem zelfs in de laatste tien kilometer mijn fiets gegJven. Ik denk wel dat het voor tachtig procent zeker is dat ik bij BIC kom. Als ik er niet terecht kan, probeer ik het zeker nog bij Mars. Ik ben nog niet versleten. Ik ben nu 25 en kan nog minstens vier jaar doorgaan. Ik zal morgen Leenders eens bellen. Als ik nergens een con tract krijg, stop ik er absoluut mee. Ik ga niet zonder basis koersen. In Nederland zijn er misschien een der tig profcriteriums. Daar kun je niet van leven". Jan Serpenti heeft in ieder geval iets achter de hand als hij gedwon gen wordt zijn carrière te beëindi gen. „Ik ben timmerman en heb vier jaar nijverheidsavondschool. Dokter Rolink heeft in Beverwijk, waar ik vandaan kom, een ziekenhuis. En hij wilde me graag hebben voor het onderhoud. Ik heb trouwens ook ge1- hoord dat je in Duitsland enorm veel, meer dan met wielrennen, kunt ver dienen met timmeren. Maar ja, je hebt ook eergevoel. Ik blijf liever fietsen met 200 schoon in de week dan 500 met timmeren. Je hebt ten slotte niet voor niets van je hobby je werk gemaakt". Harm Ottenbros, de oud-wereld kampioen, heeft, nog geen nieuwe werkgever gevonden. „Ik ben zo links en rechts bezig. Ik maak me er niet zo druk over. Het is tenslotte nog vroeg. Ik heb mijn licht opge stoken bij Mars-Flandria en heb Ca ballero gepolst. Er staat echter nog niets vast. Ik maak me er geen zor gen over. Waarom zou ik? Er zijn wel slechtere renners dan ik. Ik denk bovendien nog wel wat te hebben aan het feit dat ik wereldkampioen ben geweest. Maar dat moet natuur lijk nog uitkomen Albert van Midden staat er ook zo voor. Echter met dien verstande dat de in de zo mer in Zeeland wonende Hilversum- René Pijnen contract bij BIC getekend mer totaal nog geen contacten heeft gelegd met andere ploegen. „Ik denk dat ik Vissers laat bemiddelen", ver klaart Van Midden. „Hij heeft meer relaties dan ik. Pessimistisch ben niet. Dat word je pas als je bij een paar ploegen bent afgewezen. Het seizoen is trouwens nog lang. Ik wil de winter afwachten, omdat ik zes daagsen ga rijden. Misschien dat ik daardoor een entree krijg. Het vorig jaar kon ik bij Sonolor komen, wel licht dat dat nu ook wel mogelijk is". Oveir Frits Hogerheide waren ge ruchten in omloop, dat hij samen met Jos van der Vleuten Rind Waigtmans (gisteren niet bereikbaar wegens ver blijf in Frankrijk, waar hij een reeks criteriums afwerkt) zou vengezellen naar de Italiaanse firma Molteni Ho gerheide ontkent dat ten stelligste. „Rini weet zelf nog niet waar hij heen gaat. Ik ben er bovendien van overtuigd dat hij niemand zal mee nemen. Ik heb er wel eens met Rini over gesproken. Ik heb door Rind een contract bij Willem II gekregen. Ik ben echter ergens niet de geweldige knecht geworden zoals Rini zich had voorgesteld." Frits Hogerheide, die eind vorig jaar naar de profs over stapte, wacht voorlopig af. „Ik kijk het eerst allemaal eens rustig aan. We wisten eigenlijk halverwege de Tour dat Willem H zou stoppen, maar ergens heb je toch nog hoop. Ik ga niet bij de pakken neerzitten en zal bij verschillende ploegen aanklop pen." Frits Hogerheide beseft daarbij terdege dat het niet gemakkelijk zal zijn een (aantrekkelijk) contract te krijgen. „Ik heb aardig gefietst in mijn eerste seizoen. Geen geweldige prestaties, daar dat weet ik zelf heb ik de klasse niet voor. Maar het ging toch redelijk. Ik weet ook dat ik niet aantrekkelijk ben voor bui tenlandse ploegen. Misschien is er een mogelijkheid in België. Anders blijft alleen Caballero over. En dat is natuurlijk verre van ideaal. Want die heeft straks keuze uit een hele lijst, waar ik ergens midden op sta. Het fc in ieder geval zo: als ik volgend jaar niet financieel verantwoord kan rij den, dan zet ik er absoluut een streep onder." HEIN GROOTHUIS.

de Stem | 1970 | | pagina 19