Persoonlijk woord van bisschoppen aan priesters animo voor Veel ,,A O W-h uwelijk GEERTSEMA WIL MET KVP STEMBUSAKKOORD I )e^e|Ud Groot vakmanschap en oprechte intenties HEKKEN MAKEN IS HERASWËRKë tal YIER DODEN NA BOTSING DUIKBOTEN KVP denkt aan hogere kiesdrempel Krantenverkoop liep wel terug Kamervraag: loonstop? CIALE EDINGEN ;CHE AKTIE „Hetpaart wort uitstekent root gekleurt tg 500,— waard Commentaar Meer humor Nogmaals celibaat Middelpunt Bloemen Voorstel ANOF Union Minière exploiteert weer Katangese mijn Geheim plan voor haven Zeebrugge Nieuw Links kritiseert Den Uyl Nieuw Links Defensie NMB: slap begin 1970 J er 15 In memoriam Hildo Krop: Geen onbekend vi tus op eiland Ibiza Voor 13.000 aan postzegels gestolen ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1970 Gevoelige Aristona ontvanger. Eenvoudige bediening d.m.v. druk- toetsen zowel voor VHF als UHF. Subliem geluid door front luidspreker. Meest gevraagde Kleuren-TV. Bijzonder gevoelig, uiterst stabiel en zeer eenvoudig te bedienen. Prachtige kleuren en fraaie klank. in de ient, of als trmale prijs 498,— Fabro prijs 398,— 3uton kabinet koelkast. Efficiënte indeling, /riesvak tot-12° C. 140 I. normale prijs 319,- Fabro prijs 198,— >ge korfingen op apparaten bijv.: n vloerstatief 89,— Fabro prijs 49,50 Ruton Automatic. Hellende trommel. Tijdgestuurd. 7 Program ma's. 30 Ruton Superautomatic met 1000 toeren centri fuge. 15 Programma's. Dijkstraat 77 Tel. 01150-4833 kopen jjTRECHT (KNP) Gisteren hebben de bisschoppen van Neder land zich in een brief tot hun nriesters gericht inzake de veelbe sproken kwestie van de ontkoppe ling van priesterschap en celibaat de onderhandelingen, die kardi naal Alfrink daarover met Rome en de paus heeft gevoerd. Het zakelijke communiqué van 30 juli ij, achten de bisschoppen tegeno ver hun priesters onvoldoende, om dat dezen er zo persoonlijk bij getrokken zijn. De bisschoppen maken in hun persoonlijk woord tot de priesters duidelijk, dat gezien de opvattin gen van de paus en de steun, die het wereldepiscopaat daaraan geeft, geen wezenlijke veranderin gen kunnen worden verwacht inza ke de ceiibaatskwestie. De bis schoppen herhalen daarom in dit opzicht nog eens, dat zij niet op eigen houtje willen handelen, maar dat zij de hoogste waarde blijven hechten aan de eenheid met de wereldkerk. Zij waarschuwen ook, dat ver wachtingen alsof binnen zeer af zienbare tijd de celibaatsverplich ting zou zijn afgeschaft doordat van de te wijden priesters niet meer de celibataire levensstaat ge vraagd zou worden en-of doordat het aan ieder gewijde priester vrij zou staan in die staat te volharden of te huwen naar eigen vrije keu ze, geen reëel fundament hebben. Die verwachtingen konden ook niet ontleend worden aan de ver klaring, die de bisschoppen op 19 januari van dit jaar uitgaven, want toen ging het evenmin om de af schaffing van het celibaat. De bis schoppen zijn steeds blijven plei ten voor de celibataire levensstaat van de priester, al wilden zij ijve ren voor de priesterwijding van de gehuwde man en de mogelijkheid zoeken om priesters, die getrouwd zijn, in speciale gevallen en onder bepaalde voorwaarden in de ambtsbediening te herstellen. De bisschoppen wijzen erop, dat slechts de eerste mogelijkheid niet is afgewezen. Zij hopen, dat de priesterwijding van de gehuwde man besproken zal worden op de eerst komende bisschoppensynode. Maar handhaving of herstel van de gehuwde priester in zijn ambt zelfs onder de nodige voorwaarden is een onhaalbare kaart geble ken. Toch willen de bisschoppen blijven zoeken naar mogelijkheden om priesters, die trouwen, in de pastoraal te handhaven als zij daarom vragen, zij het dus niet in het volledige ambt. Zij zeggen er bij, dat dit meestal niet het geval zal zijn in de parochie, waar de inmiddels gehuwde priester heeft gewerkt. Aanvaarding door de ge lovigen is daarbij een belangrijke factor. In dit kader merken de bisschoppen voorts op, dat zij ook naar mogelijkheden blijven zoeken om degenen, die theologie studeren en die de kerk willen dienen, zon der zich tot de celibataire levens staat te verplichten, voor bepaalde pastorale werkzaamheden aan te stellen. Uitdrukkelijk wijzen de bis schoppen echter op de waarde van het celibaat. Er moeten wegen ge vonden worden om die evangeli sche waarde van het celibaat met name in de opleiding op een aansprekende manier te ver kondigen. Dit zou ook moeten ge beuren als het priesterlijk celibaat officieel facultatief gesteld zou worden. Het verdwijnen van het celibaat, aldus de bisschoppen, zou een ramp zijn voor de kerk. In het slot van hun brief wijzen de bisschoppen nog op de waarde van het gebed en de bezinning voor de celibatair. Met alleen maar activiteiten, hoe pastoraal ook be doeld, komen we er niet, zo ver klaren zij. Tot hun vreugde consta teren zij, dat deze behoefte aan bezinning en gebed bij de priesters toeneemt. WINKELBOYCOT IN PRAAG De wereldhervormers van van daag zijn verpletterend serieus. Harvy Cox wijst daarop in zijn laat ste boek. Het zou goed zijn voor de kerk (en voor ons zelf) constateert hij, als de kerkelijke problemen van vandaag met wat meer humor be naderd zouden worden. De bevrijdende lach ontbreekt ook in de politiek. R.v.d.A.-fractie- leider Den Yuy: „links wekt soms de indruk, dat zij de mensen verbiedt blij te zijn met een nieuwe woning, I je buitenlandse vakantie of het ein- delijk verworven autootje". Den Uyl slaat hier de spijker op ie kop. De oppositie van links in I Nederland spreekt niet aan. Het PAK is mislukt. De PPR komt niet van de grond, is de P.v.d.A. zelf rommelt het van alle kanten en D'66 die met enorme vaart de po- I litieke racebaan is opgestoven staat ■met motorstoring en platte banden langs de kant. De gemiddelde Nederlander heeft I een gezonde argwaan tegen de fa natici, de betweters, die het hoogste ■voord hebben in de politieke dis cussie van vandaag. Hij wantrouwt lieden die de „creatieve chaos" pre diken maar niet kunnen vertellen Poe hun wereld er dan straks uit zal I zien. De gemiddelde Nederlander I is niet conservatief. Hij gelooft ech- r niet in revoluties want die ver- I anderen alleen de kleur en naam I van de machthebbers, niet hun me- I Wen, niet hun aard. Als Den Uyl klaagt over de on- "lacht der oppositie. Laat hij dan i gaan luisteren naar wat er bij de man in de straat. Dan al hij ervaren dat heel wat men- i bereid zijn mee te werken aan jaen nieuwe tijd, maar dan niet on- l der leiding van fanatici en dromers, Ife zelf hun eindstation niet ken- lien. De grote massa van de Neder- 1 endse werknemers wacht op de po- dicus die ze vertrouwen kan. Misschien is dat de man, die ook I eens lachen kan. Je een persoonlijk woord tot hun Priesters hebben de Nederlandse shoppen nog een nadere toelich- «9 gegeven over de stand van rond de ceiibaatskwestie s"ds tat gesprek daarover tussen Paulus en kardinaal Alfrink. Jfeze verklaring bevat een aantal «ngrijke elementen. De bisschop- '!n 'a,en er geen twijfel over be- dat zij zich op dit moment ^Wjgen bij de weigering van de W het cilibaat facultatief te stel- "ker, zij hebben moeite met !!e afwijzing maar zwaarder *9' voor hen de eenheid met v!"1!) over9rote meerderheid X Nederland deelt dit stand skenen wij. j 00Ita bevestigen de bisschoppen Itn k-n 'nternafionaal verband zul- lijven ijveren voor het Neder- siandpunt. Nadrukkelijk «'schuwen zij hier voor overdre- verwachtingen. Ook dat is reëel. ,,.i ofte bevat deze brief een paar «ver de aansprekende opmerkingen evangelische waarde van il6t IL "y1211^'16 Wddme Vdll 'n deze zienswijze cÜ" bissch' Geei oppen niet alleen. ■5,..: e'e katholiek zal zich ge- n|f{j voelen van de priesters het I «ijrjVan ^st celibaat te eisen. De iet ecdlter voor biet vrijwillig Ierv f overtuiging gebrachte of- n "et celibaat is algemeen. ^ADVERTENTIE) MISLUKT (Van onze redactie buitenland) PRAAG De aangekondigde boycot van de winkels in Praag schijnt mislukt te zijn. Tegenstanders van het hui dige bewind in Tsjechoslowakije hadden in vlugschriften opgeroepen tot een boycot van alle winkels, bioscopen, schouwburgen en kranten. Gisteravond zou de bevolking van de hoofdstad een vrijwillig uitgaansverbod in acht nemen. In de ochtenduren waren de meeste levensiniddelenzaken en de grote wa renhuizen zo goed als leeg. In het begin van de middag echter was de drukte weer normaal. Wel schijnen er op straat minder kranten te zijn verkocht dan anders. Het bezoek aan bioscopen en restau rants werd normaal genoemd. Op de hoek van het Wenceslasplein en de Stepanskastraat probeerde een kran tenverkoper tevergeefs zijn bladen aan de man te brengen. Hij vertel de dat hij vrijwel alle exemplaren aan legerofficieren en soldaten had verkocht. Het Wenceslasplein, dat vorig jaar het middelpunt was van demonstra ties tegen de Russen en de partijlei ders, toonde omstreeks het middag uur hetzelfde beeld als andere da gen. In de nacht van donderdag op vrij- dat zijn alle kransen en bloemen op het graf van Jan Palach, de student die zicih vorig jaar januari ni brand stak, verwijderd. Ook een foto van Palach was weggehaald. Vrijdagmor gen kwamen de Pragenaren het graf opnieuw met bloemen versieren. De politie hield twee Italianen aan, die bloemen bij hetg raf wilden neer leggen. Donderdagavond werden drie Oost duitsers - onder wie een priester - aangehouden die bloemen wilden neerleggen bij het standbeeld van koning Wenceslas op het gelijknami ge plein. Zij zeiden voor de herden king van de tweede verjaardag naar Tsjechoslowakije te zijn gekomen. 5? (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG „Zoveel mogelijk één klank, één teken". Dat is het uit gangspunt van een nota die is aange boden aan minister Veringa, (onder wijs en wetenschappen). De nota is naar aanleiding van een aantal eindvoorstellen van de Nederlands- Belgische commissie voor de spelling van bastaardwoorden opgesteld, en ondertekend door de Algemene Ne derlandse Onderwijzersfed. en de Verenigingen van Leraren in Leven de Talen, voor Onderwijs in het Ne derlands en voor Wetenschappelijke spelling. Men vraagt de minister de voorstellen aan het parlement in een wetsvoorstel voor te leggen. Beknopt houden de voorstellen het volgende in: De klank „OU" moet worden om gespeld in „AU". Hierdoor hoeft slechts een gering aantal woorden an ders gespeld te worden. Voor het foneem .(taalklank) „EI" willen de organisaties één klank ge bruiken: bij voorkeur „ij". Men is van mening dat men de „t" daar moet schrijven waar hij ge hoord wordt, evenals de „d". Bij voorbeeld: „Het paart wort uitstekent root gekleurt" en „De vrauw bat de stoep geschrobt noch geboent". (Van onze correspondent) BRUSSEL Drie jaar nadat de Kongolese regering alle installaties van de Belgische mijngigant Union Minière nationaliseerde, gaat de fir ma opnieuw mijnen exploiteren in Katanga. Dat werd officieel bekend gemaakt door de Union Minière, een halve maand nadat Kongo's presi dent Moboetoe een gelijkaardig, maar minder definitief nieuws had bekendgemaakt tijdens een bezoek aan de Verenigde Staten. Union Minière zal geen oude in stallaties overnemen, maar zal zich bezighouden met nieuwe exploita ties, zo meent men in Brussel te we ten. Het gaat in ieder geval om ex ploitatie van koper en aanverwante metalen. Voor de nieuwe onderne ming zou worden gewerkt met een consortium, waaraan ook andere, vermoedelijk Amerikaanse, mijnon dernemingen deelnamen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Een kleine commis sie uit de K.V.P.-Tweede-Kamerfrac- tie gaat momenteel na of er in de ka mer een meerderheid te vinden zou zijn voor een eventueel in te dienen initiatief-ontwerp tot verhoging van de kiesdrempel. In de KVP-fractie zelf is een roya le meerderheid te vinden voor een kiesdrempel van 3 zetels. Zoals be kend wordt evenwel in het recent gepubliceerde ontwerp kernprogram ma vam de K.V.P. (van de stuurgroep o.l.v. prof. Steenkamp) een kies drempel van tenminste 5 zetels aan bevolen. (Van onze redactie buitenland) TOULON Een aanvaring tussen een Franse en een Zuid- afrikaanse onderzeeër in de Middellandse Zee heeft aan vier opvarenden van het Franse vaartuig het leven gekost, ter wijl er vier werden gewond. Twee bemanningsleden van dit schip worden nog vermist. Zoals wij gisteren al in enkele edities vermeldden, deed het on geluk zich donderdagavond voor ter hoogte van de Franse ma rinebasis Toulon. De 850 ton me tende „Maria van Riebeeck" van de Daphne-klasse, die vier we ken geleden door een Franse werf aan de Zuidafrikaanse ma rine werd overgedragen, nam deel aan oefeningen met Franse marineschepen, waaronder de onderzeeër „Galatee" van 700 ton. Beide schepen voeren aan de oppervlakte. (Van een onzer verslaggevers) BRUSSEL. Het Belgische dag blad Le Soir heeft gisteren een ge heim rapport gepubliceerd over de plannen voor een grote zeehaven hij Zeebrugge tussen Oostende en Knok- ke. In het rapport worden de omvang en de outillage van de nieuwe zeeha ven uit de doeken gedaan. Zoals be kend heeft minister De Saeger in juni reeds de bouw aangekondigd van de voor de haven bestemde sluizen in 1971. De haven achter de sluizen is ge schikt voor schepen tot 125.000 ton. De „voorhaven" zal bij vloed schepen tot 200.000 ton kunnen ont vangen. De aanleg van de haven met de sluizen is slechts de eerste fase in de plannen, want er wordt in het rapport ook gesproken over de bouw van nog een totaal nieuw havendok en twee nieuwe havenpieren, waar van de westelijke in de vorm van een vishaak 11 kilometer in zee zal steken. Bij de haven is een kolossaal in dustrieterrein van 1600 hectare ge pland. Om tt voorkomen dat het niet onaanzienlijke verkeer langs de Bel gische kust in de knoei raakt, zal on der het grootste gedeelte van die ha ven een tunnel komen te liggen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het Tweede-Kamer lid Dolman (PvdA) heeft minister Witteveen (financiën) nadere vragen gesteld over de economische situatie en de maatregelen die de regering met betrekking hiertoe event, over weegt. Zo wil dr. Dolman weten of, als de tweede helft van de belasting correctie per 1 januari 1971 doorgaat, de regering misschien gedwongen zal zijn om 'n extraverhoging der om zetbelasting te komen of de Ionen te matigen of bevriezen. EEN ZWARE STORM in Noord-On- tario (Canada) heeft het leven geëist van vier personen: tientallen mensen liepen verwondingen op en honder dien werden dakloos. De mijnstaid Sudbury is tot rampgebied ver klaard. (Van een onzer verslaggevers) WANSSUM. Pastoor Slots uit Wanssum heeft de afgelopen dagen meer dan 25 telefoontjes gekregen van bejaarden, naar aanleiding van de publi- katies over het zogenaamde AOW-huweiijk. „Als dat mogelijk is willen wij ook bij u trouwen. Wij leven nu in concu binaat", hebben die mensen tegen mij gezegd. Dat bewijst wel hoe groot de gewetensnood is onder deze groep, aldus de pastoor. Of het inzake het illegale huwelijk in Wanssum tot een strafvervolging komt is nog niet zeker. „Op 17 september heb ik een tweede gesprek met de officier van justitie. Daarbij is ook een vertegenwoordiger van het bisdom aanwezig. Het is mogelijk dat de zaak geseponeerd wordt. Als dat gebeurt, mag men concluderen, dat justitie dergelijke huwelijken weliswaar als over treding constateert, maar niet vervolgt." „Mocht het tot een veroordeling komen dan betreur ik dat niet. Die paar honderd gulden boete heb ik er voor over. Ik ben blij dat de zaak aan het rollen is gebracht. De hele huwelijkswetgeving is verouderd. Via vragen van kamerleden en zo kan er misschien iets aan worden gedaan," aldra pastoor Slots. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG VVD-fractieleider mr. Geertsema heeft de KVU an dermaal aangeboden nog vóór de verkiezingen te gaan praten over een stembusakkoord. Hij meent dat er in het recente ontwerp-kern- programma van de KVP niets staat waardoor een vruchtbaar gesprek tussen KVP en VVD onmogelijk zou zijn te achten, uitgezonderd de door de KVP voorgestane hogere kiesdrempel. Mr. Geertsema meent dat prof. Steenkamp, de architect van het ontwerp-kernprogramma, ten on rechte sceptisch staat tegenover een vruchtbare samenwerking KVP-VVD in de komende periode. Hij betreurt dat de KVP op het VVD-aanbod voor het sluiten van een stembusakkoord nog geen enkele officiële reactie heeft gegeven. In een artikel in het partijorgaan Vrijheid en democratie schrijft de VVD-fractieleider te hopen dat het VVD-ontwerpverkiezingsprogram nergens „dus ook niet op het ter rein van de zedelijkheidswetgeving" voor de KVP te vooruitstrevend zal zijn om mede als gespreksbasis voor een stembusakkoord te dienen. Drs. J. M. den Uyl, voorzitter van de Tweede-Kamerfractie der PvdA, heeft in een interview gezegd dat hij er niets voor voelt de anti-KVP- motie in te trekken. Desnoods zou hij met zijn partij zitting willen nemen in een minderheidsregering. Ais het aan Nieuw Links ligt, komt Den Uyl echter volgend jaar niet terug als voorzitter van de Tweede- Kamerfractie. Deze vleugel van de PvdA heeft grote bezwaren tegen de wijze waarop Den Uyl oppositie voert. De Nieuw Linksers voeren een campagne om te voorkomen dat deze politicus lijstaantrekker voor de ka merverkiezingen wordt. De kritiek op het oppositiebeleid staat in een discussiestuk voor de Nieuw Links-bijeenkomst van vol gende week in Utrecht. Van Den Uyl wordt gezegd dat hij de laatste jaren voortdurend heeft getracht de ver nieuwing af te remmen en zelfs te gen te houden. Nieuw Links heeft tevens een ont werp voorrangsprogramma van de PvdA opgesteld. Hierin wordt ge pleit voor een verdergaande demo cratisering van het bedrijfsleven door de bevoegdheden van onderne mingsraden uit te breiden, universi- teits- en schoolraden in te stellen ais hoogste gezag van de onderwijsin stituten, het minimum-inkomen ver der op te trekken, een maximum- inkomen in te voeren en spoedig te komen tot een welvaartsvast staats pensioen. Verder heeft een groep uit deze AMSTERDAM (ANP) Ondanks de grotere bedrijfsomvang zijn de resultaten van het eerste halfjaar 1970 van de Nederlandse Midden- standsbank n.v. achtergebleven bij die van de overeenkomstige periode van 1969, eenzelfde beeld als ook de andere netbanken vertonen, aldus een tussentijds bericht. Na aftrek van het niet uitkeerbare exploitatie saldo van de Nederlandsche Midden standsspaarbank ad. f 0,3 miljoen en de voorziening voor belasting ad. f 7,8 miljoen resulteert een winst van f 9,2 miljoen tegen f 11 miljoen in het eerste en f 11.1 miljoen in het tweede halfjaar 1969. PvdA-vleugel voorgesteld de defen sieuitgaven in de loop van de eerst komende vier jaar met 25 procent te verlagen, wat overeenkomt met een daling van 4 naar 3 procent van het nationaal inkomen. Dit voorzover de ontwikkeling van de politieke situa tie geen aanleiding geeft tot het noodgedwongen nemen van speciale maatregelen op het terrein van de fensie. Hoewel (terugblikkend) blijkt dat Deze Tijd deze week zeer vriendelijk is geweest zit dat soms in het weer? zien wij heden geen aan leiding om van dit patroon af te wijken. Hoewel (tevens) in het ver leden is gebleken dat wij niet zo houden ven „alles bij het oude laten", doen we dat vandaag waarschijnlijk toch. Hulde daarom aan staatssecretaris Haex, die voor het eerst sinds lange tijd een verstandig woord uit onze geëerde krijgsmacht liet horen. De bewindsman meende dat een leger uitsluitend bestaande uit vrijwilligers het enige juiste leger is. Dienstplich tigen zijn uit de tijd, sprak hij, of woorden van gelijke strekking. De heer Haex verdient onze steun, onze volle steun in zijn streven. Tot op zekere hoogte. Hou je Haex, staatssecretaris. „De Vara heeft wat tegen me. Dat is wel duidelijk. De ene keer pakken ze de koninklijke familie. De andere keer Gert en Hermien. Dat zit erin als je aan de weg timmert." (G. Tim merman, zanger). Waarmee de heer G. Timmerman in enen gepromoveerd is tot onze doordraver-van-de-week. Van Harte. De Ruiter is over het paard getild. Morgen mannen, dan begint het voetbalseizoen weer. Een kleine prognose: Feijenoord kampioen, Ajox tweede, PSV derde. AT. '67, Volen- dam en Excelsior degraderen. Israël: Ja-rring. Een Russische fabrieksarbeidster, die even was gaan zwemmen in de Zwarte Zee, is vijf dagen op zee ge bleven. Aangezien zij niet erg goed kon zwemmen, was zij met een auto binnenband om het water ingegaan. Door de wind dreef zij van de kust weg, zonder dat dit opgemerkt werd. Pas na vijf dagen werd zij volkomen uitgeput door een sleepboot opgepikt. De benzineprijs rijdt op super. „Ik heb 55 jaar gewerkt en ik heb niks. Maar de man die mij 55 jaar heeft laten werken, die heb wel wat" (een bejaarde man in een tv-repor- tage). En dat lijkt me iets om in het weekeinde eens rustig over na te denken. Tot ziens. MERIJN (Van onze kunstredactie) DOOR HET sterven van de beeld houwer Hildo Krop is er weer een blok graniet omgevallen in onze va derlandse beeldhouwkunst. De tal loze werken die hij nalaat, zullen blij vend getuigen van een weliswaar niet zo meer geaccepteerde vormgeving, maar tevens van groot vakmanschap en oprechte intenties. De wisselwerking tussen beeldhouw kunst en architectuur, en die tussen kunstenaar en maatschappij stonden in zijn credo geschreven. De 86-jarige Hildo Krop, die don derdag in Amsterdam overleed, werd in 1884 te Steenwijk geboren. Het begin van zijn artistieke loopbaan lag in de bakkerij van zijn vader, waar hy het marsepein kneedde voor de taarten. Hij leek tot zijn 23ste jaar voorbestemd om bakker te worden, maar begon te twijfelen toen hij de zaak moest overnemen. Hij deed het niet, en ging in Parijs studeren, in hoofdzaak schilderen. Daarna studeer de hij bij Bart van Hoye aan de Am sterdamse Academie. Berlijn, en nog maals Parijs. Voor alles wilde hij am bachtsman worden. Hij heeft zijn he le leven het vak als handwerk dan ook voorop gesteld. Hij had een he kel aan kunstenaars die de artiest uithingen. Zijn werk (met name aan openbare gebouwen hij was sedert 1916 stadsbeeldhouwer van Amsterdam) getuigt van een soort romantische degelijkheid. Hij vermeed extreme toestanden, had een broertje dood aan het non-figuratieve maar kwam vanuit een voortdurende studie wel tot zeer persoonlijke opvattingen. Wat onder zijn hand vandaan kwam was zeer doordacht en leek zelf te denken. In kracht en stoerheid toch subtiel. Hoe hij over zijn taak dacht heeft hij eens aldus geformuleerd: de kun stenaar heeft het vermogen aan zijn gedachten vorm te geven in kleur, woord of klank, en dat is het enige wat hem onderscheidt van de niet- kunstenaar. die best even diepe of nog diepere gedachten kan hebben. Vanuit deze bescheiden opstelling heeft hij zich waargemaakt als een van de grote beeldhouwers van een afgesloten tijdperk. Naar zijn resul taten is het echter nog goed kijken. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Het Spaanse Verkeers bureau in Den Haag ontkent ten stel ligste dat er iets waar is van de be richten dat de circa 30.000 vakantie gangers, die een bezoek brengen aan het Spaanse vakantie-eiland Ibiza, zouden worden geplaagd door een onbekend virus. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Een partij postze gels van 13.000 gulden is gisternacht verdwenen bij een inbraak in een drogisterij annex postagentschap aan het Mezenplein in Den Haag. De ze gels zaten in blikken trommels, die werden opengebroken. Men kwam naar binnen door het slot van de achterdeur te forceren. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1970 | | pagina 9