Bestemmingsplan voor VGravenpolder en Heinkenszand NOOD SUPERMARKT IN GOES B. en w. Kapelle willen tennisbaan verhuren Middelburgse visser op nippertje gered OTHEKEN Bouwrijpmaken van De Knol kost 3 ton Gezinsverzorging Vlissingen gefuseerd sorsele steunt „vliegveld midden-zeeland" Centraal alarmnummer Reimerswaal Asbestos naar Delhelmshaven Sluis in Haringvliet vordert BUNGALOW A. M. DE LANGE iRENHUIS nqalow te koop I n I Ook s-Heerenhoek N SAS VAN GENT RIJFSRUIMTE ROUW N.V. PAND TE KOOP i op Zoom Vliegveld Administratie onderkomen 70.000 - duurder YPOTHEKENN-V. •jfl" uil Breda-Den Haag Majoretteshow in Vlissingen Fietser door auto geschept Personenauto rijcll tegen tractor Kustvaartuig vraagt om assistentie „Verdrag Moskou- Bonn grote stap voorwaarts Voorzitter Eerste Kamer: mr. De Niet Floraliavereniging houdt tentoonstelling D. van Ingen 25 jr. bij PTT Middelburg paipier /oor uw pen TV - voetbal Maatschappelijk werk Goes breidt uit Nieuwe winkel van Singer in Vlissingen DE STEM VAN ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1970 DOSENDAAL A. van Agtmaal, te Rucphej i sk verkopen BOERDERIJ Roosendaal, aan en nabij j I eilen in de navolgende kopejf NDBOUWERSHUIS, lat no. 25 te Rucphen, m„ i stalling, kippenhok, erf, tuin 1 :n weiland, uitmakende de i en sectie L nos. 1308, 1309, isiri 81, samen groot 5.24.00 ha. 2: WEILAND, n kad. gem. Rucphen sectie r n groot 2.13.40 ha. WLAND en WEILAND len kad. gem. Roosendaal i 865, 866 en 867, samen groot I 4: WEILAND, n kad. gem. Roosendaal en Ni en 872, samen groot 1.32.00 ha BOUWLAND, ■n kad. gem. Roosendaal en Nij en 861a, samen groot 1.36.40 ha 6: WEILAND, m kad. gem. Roosendaal en Nis en 864, samen groot 1.09.70 h 7: WEILAND in kad. gem. Roosendaal en Nis en 856, samen groot 1.20.00 h i: BOUWLAND, Jl kad. gem. Roosendaal en Ni 'root 74.70 aren. IWLAND en WEILAND, in kad. gem. Roosendaal en Nis- 12 en 813, samen groot 3.29.50 ha, pen in eigen gebruik op U n0- a toewijzing. ,al de inzet in café „Sport" vati| >t. Josephstraat 11, op maandag! 7 uur precies, en de toeslag inl van Eekelen, Burgerhoutsestraatl ptember 1970 n.m. 7 uur precies,! :jks tussen 2-4 uur n.m. behalve ;e van de kadastrale kaart ten| is. Van een onzer verslaggeefsters) BORSELE De raadsleden ,an de gemeente Borsele zullen ainsdag beslissen of voor de ker- ien 's-Gravenpolder en Hein- ienszand een bestemmingsplan fordt voorbereid. De in de be- .teinmingsnlannen Westvoort en Barbestein gelegen 1 kap, m. gr. tuin, i.z.gst. v. gel. op le stand te Roosen- uken, kelder, 2 gr. kamers en serging; boven 3 sl.k., badk. Ier met mogel. voor 4e sl.k. 55.000,— k.k. nv. Telef. 01650-33888. lomvrijpe en verkoopbare gron- len raken sterk uitgeput. De voor malige gemeentebesturen hebben ïich in het verleden al beraden over de vraag waar de nieuwe uit breidingen zouden moeten komen. Voor 's-Gravenpolder werd de uit breiding gepland in het gebied dat aan d'e westizijidie wondt begrensd door de Goesstraat, aan de oostzijde door de vanwege de ruilverkaveling aan te leggen watergangen, aan de noordzijde door de nieuw aan te leggen weg 's-Gravanpolder-Vierwe- gen en aan de zuidzijde door de Langeweg. Dit plan heeft de naam Buitenleven. Voor Heintoeniszamid werd gedacht aan een uitbreiding in het gebied ten zuidwesten van die Dorpsstraat dat de naam Watervliet draagt. B. en w. van Bo-rseüe willen nu in beide geplande gebieden onge wenste ontwikkelingen voorkomen. In verband daarmee willen zij zo spoedig mogelijk een bestemmings plan voorbereiden en eveneens zo gauw mogelijk overgaan tot het taxeren van de gronden voor een bestemmingsplan wordt voorbereid. Mooi houten alpenmodel. Be ïkamer, eethoekje, w.c., twee terras. Zeer geschikt voor zo- ruisje. Gelegen in bosrijke om- ■ezel (B.) 10 km over de grens js f 32000.—. 1696 - 2542. ,000 a 2.000 m2. Inlichtingen ELAARSKANTOOR CHT5 TERNEUZEN 1150 -40 51 (4 lijnen) TE KOOP 5ENBEEK (bij Breda) zitkamer met open trapea J en toilet. Grote woonkeuken 3 slaapkamers, badkamer me erwarming; garage. Grote, srer- nderhouden tuin om het n ipervlakte 1000 m2. Koops idres: Mr. Bierensweg 90, w»- en p met opslagruimte 6.00x 3.60 q 50x 6.60 fsruimte j-5 550 fsruimte jaar 1962. ien van telefoon en taansluiting 5KERK Waddinxveen 8 - 27 59 - 22 18 Ook in 's Ileerenhoek wordt een istemmingsplan voorbereid. Deze j kwestie komt in de raad Borsele aan de orde, omdat een bouwvergunning I gevraagd voor een woning aan |de fferrilaan te 's Heerenhoek. Deze woning zou dan deels in het uitbrei dingsplan 's Heerenhoek-Oost en deels in het uitbreidingsplan in hoofdzaken 's Heerenhoek vallen. Wanneer deze bouwaanvraag in strijd is met het bestemmingsplan hij moeten worden geweigerd. I Omdat de plannen voor Heinkens- zand nog niet klaar zijn, is het "j dat de raad verklaart dat een I bestemmingsplan wordt voorbereid. en w. van Borsele stellen de [uad voorts voor een bijdrage van ig cent per inwoner tot een maximum van f 4800 over de jaren van 1971 en 1971 uit te keren aan de stichting Vliegveld iMdden-Zee- land. G.S. hebben de gemeenten op Zuid- en Noord-Beveland en Wal cheren om een bijdrage in het ex ploitatie werden geconfronteerd vraagd. Het tijdstip en de wijze waarop de gemeenten met de ex ploitatie werden geconcfronteerd hébben bij ons wrevel opgewekt, aldus b. en w. van Borsele. „Im mers", zo stellen zij, „er is een vliegveld aangelegd, waarvan de ex ploitatielasten zonder voorafgaand overleg voor een belangrijk deel naar de gemeenten werden verscho ven. Bij het niet verlenen van een bijdrage dient men zich echter te realiseren dat de exploitatiemoge lijkheden van het vliegveld in ge vaar komen". B. en w. wijzen voorts op de betekenis van het vliegveld en stellen daarom voor de subsidie te verlenen. (Van onze correspondent) KAPELLE Woensdag 26 augus tus om half negen komt de raad van Kapelle in openbare vergadering bijeen. In behandeling komt een voorstel van b. en w. tot vaststelling van een reglement op het gebruik van het sportgebouw aan de Vroon- landseweg en het sportcentrum „Burgemeester Van Sas". (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het semi-perma- nent administratiegebouw van de gemeente Axel, dat achter het stadhuis wordt opgetrokken, zal vermoedelijk na de voltooiing ruim zeventigduizend gulden meer kosten dan aanvankelijk was geraamd. Voor de bouw was een kre diet van 390.000 gulden gevo teerd. De aanbouw van het ad ministratie-onderkomen aan het bestaande stadhuis maakt bo vendien nog een aantal voorzie ningen noodzakelijk, waarvan de kosten nog eens op 85.000 gulden worden geraamd. Het college van b. en w. heeft de gemeen teraad gevraagd om een aanvul lend krediet van anderhalve ton. gunstige voorwaarden Utrecht - Telefoon (030) 23^ f ,gd in Breda of °m®e^ï!Lles(.aIld. 2.V. en badkamer, op rbedekking geen bez j,0. xe 4-kamer flat e ng) met C.V_, bij bos op 243248. irming f 352,— P« ®a' 'r flat 2e etage V badkamer,,j pen B'reitnerlaan 3D. ■rt „o-v maand- (Van een onzer verslaggevers) ©DELBURG De Middelburgse visser C. Petiet is gisterenmiddag I 'Mauwernood van de verdrinkings- lood gered nadat zijn bootje in het fanaal door Walcheren", vlak bij n benzinepomp in de buurt van het II slalion, was overvaren door het zand- j*P de „Rio Hl". Terwijl hij in het 'ater spartelde en om hulp riep (het kan vrijwel niet zwem- Istond een dertigtal mensen toe 11 kijken. De heer Petiet was met zijn roei- ™ep zijn visfuiken in het kanaal J® net lichten, toen het zandschip Ifcui Pe stuurman van het schip, »iiJarige 3- van E- uit Maassluis, «klaarde na afloop dat hij het rotje aanvankelijk wel had gezien, it ai, 114 dat het bezig was over aai H« is doorgevaren en het verdween uit zijn gezichtsveld °a' het in een „dode hoek" van andschip raakte. Het 314 ton schip ia toen pal over het ieepje gevaren, waardoor de - «tiet te water raakte. I was op dat moment de Sjwto P. Vogelaar van de 'itio n 'e water bij het benzine- H dp1 schreeuwen trachtte hij P5U Pwupbediende de beide sche lt# t naderende catastrofe at- *is hMmaken' maar voor de visser tin t te laat om nog weg te kun taen' terwÜi de roerganger Wrde zandschip het roepen niet De h I hn n, Vogelaar vertelde: „Toen Muk «naar Piaats van het on- il zo',, jren.d> waar op dat moment )it|]0 her'ig mensen waren komen ''laar"1' .keh i°en mijn jas, broek it ri,^1! uitgetrokken en ben naar htijn wa aan het eind van zijn I '"ie h t |ezwommen. Intussen na- 'iauri» Engelse motorjacht de "kte wl"aarvan de roerganger geen leer of ??er was- heeft wel een 'oordji S16 om me heen gedraaid vierpej, 5.D We een lijntje kon toe- Wrd o.{:a' 3chip heeft ons toen aan %t W sen- De heer Petiet was er 3(li ajw toe. Doktershulp was .jj»8. Hij heeft een eigen „huis- die hielp enorm goed: 1 *el' rf V'1 een groene fles, weet ■kSchipj.ge oof dat ze dat medicijn aaw maken...." Tegen de bemanning van het zand schip is proces-verbaal opgemaakt, omdat het schip een „dode hoek" had, en geen uitkijkinstallatie was inge richt (Van onze correspondente) VLISSINGEN Gisteravond ga ven de „Majorettes de Paris", de beste showgroep op dit gebied in Eu ropa, onder leiding van Miss Majo rette, Daniello, een show op het Vlis- singse Stadhuisplein. Het leek er aanvankelijk op dat het optreden van de Franse majoret tes niet door zou gaan, omdat ze on derweg in een verkeersopstopping terecht waren gekomen. Het majorettenpeloton bestaande uit meisjes en de drumband van Oranje Nassau uit Vlissingen, redde de show door de leemte, die aanvan kelijk door het wegblijven van de Franse majorettes dreigde te ont staan, op te vullen. De shows werden door de duizen den mensen die rondom het Stad huisplein stonden, bijzonder gewaar deerd. (Van onze correspondent) KRU1NINGEN P. J. B. uit Krui- ningen is vrijdagmorgen bij het over steken met zijn fiets van rijksweg 58 nabij de Stationsstraat in Kruiningen aangereden door een personenauto, bestuurd door J. G. V. uit Delft. De auto reed met een snelheid van 120 km per uur. De fietser werd geschept en moest met verwondingen aan het gezicht overgebracht worden naar het Berg- zichtziekenhuis te Goes. De fiets werd geheel vernield; de personen auto liep aanzienlijke materiële scha de op. De tennisbaan van het sp'otrtvel- dencomplex te Wemeldinge, willen b. en w. verhuren aan de tennisclub „'t Swaecke" te Wemeldinge. Zij denken daarbij aan een regeling, waarbij de gemeente in het voorjaar de baan gereed maakt voor het ko mende tennisseizoen. Tevens zal dan van gemeentewege de aanwezige be planting worden onderhouden en de kosten van het waterverbruik wor den betaald. Voor rekening van de tennisclub komt dan het dagelijks onderhoud. Dit moet worden gedaan onder toezicht van de directeur van gemeentewerken. In verband met de door de raad gedane uitspraak voor openstelling van het zwembad in Kapelle op zondag, stellen b. en w. voor de tennisbaan in Wemeldinge geheel of gedeeltelijk open te stel len. Omdat het besluit van de raad tot aankoop van een auto voor het ver voer van schoolkinderen uit Kapelle naar het instructiebad in Wemeldin ge nog niet door G.S. is goedge keurd, moet het vervoer van de kinderen nog steeds per AMZ-bus gebeuren. Hiervoor is een aanvul lend krediet nodig van f 1850 voor de periode van augustus tot en met december. Er was voor dit vervoer reeds een krediet beschikbaar ge steld van f 3750. De woonforensenbelasting die reeds geldt in Wemeldinge, willen b. en w. voor de gehele gemeente van toepassing verklaren. In verband met de vestiging van de N.V. Gebr. Cok aan de Schoorse Bredeweg, wil len b. en w. de naam van deze weg veranderen in Middenweg. De heer A. de Neef is afgetreden als be stuurslid van de instelling voor maatschappelijke zorg. Hiervoor zijn kandidaat gesteld de heren M. J. de Jager te Kapelle en B. Spuy uit Biezelinge. B. en w. willen verder het woonhuis Dorps straat 75 in Wemeldinge aankopen en het in overleg met Monumenten zorg een andere bestemming geven. Er zijn voorstellen om rente en af lossing van geldleningen voor wo ningbouw te garanderen en voorstel len tot het aangaan van kasgeldle ningen. B. en w. willen ook finan ciële medewerking verlenen aan de totstandkoming van een hulpcen trum Noord Zeeland en de instelling van een centraal alarmnummer. (Van onze correspondent) SEROOSKERKE Op onverklaar bare wijze raakte vrijdagmorgen een personenauto met aanhangwagen, be stuurd door S. P. G. uit Serooskerke, in een slip en kwam hierdoor in aan rijding met een tegemoetkomende trekker met oplegger, bestuurd door J. de J. uit Kortgene. De personen auto werd door deze aanrijding zeer zwaar beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) GOES Supar(markt)man W. C. Bras uit Goes is een geslagen man. Vandaag zal zjjn goedloipende winkel in Goes-Zuid voor het laatst geopend zijn, terwijl zijn nieuwe supermarkt in Goes-Noord nog lang niet gereed is. Een wijk met achtduizend poten tiële klanten heeft hij bovendien moe ten verruilen voor een wijk met hon derdvijftig huizen en omgveer zes honderd mogelijke afnemers. De nieuwe winkel van de heer Bras is intussen een uitkomst voor de nieuwe Goese wijk in Noord. Tot nu toe was er nog helemaal geen winkel in de wijk en de mensen moesten hun inkopen in de stad gaan doen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op de Wester- schelde ter hoogte van Terneuzen lieeft het 1500 ton metende Engelse kustvaartuig „Ecctonia" om assistentie verzocht. Het schip bleek een gebroken kruk as te hebben. De sleepboot Schotland van het bergingsbedrijf Muller uit Terneuzen heeft het schip vastge maakt en is er mee naar de Sloe- haven gevaren, waar reparatie op de werf De Schelde zal gebeuren. 99 MOSKOU (DPA) De staats- en partijleiders van de zeven landen van liet Pact van Warschau beschouwen het Russisch-Westduitse akkoord als „een grote stap voorwaarts op de weg naar vermindering van de spanning en naar normalisering van de toe stand in Europa". Dit staat in een communiqué dat na "afloop van de Oosteuropese topconferentie van een dag is uitgegeven. De conferentie is verlopen „in een sfeer van volledige eensgezindheid^ vriendschap en samenwerking", zo eindigt het communiqué. DEN HAAG (ANP) Bij k.b. van 14 augustus 1970 is mr. M. de Niet benoemd tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal voor de zitting die zal aanvangen op 15 sep tember. (Van onze corrtspanid'ent) KAPELLE. De Floraliavereni ging in Kapelle-Biezelinge heeft be sloten op 25 en 26 september haar jaarlijkse bloemententooinstelling te organiseren. Dat zal gebeuren in het gemeenschapshuis „De Vroone" On geveer 400 schoolkinderen kweken een bloem voor deze tentoonstelling en voor de mooiste plant is een wisselbeker beschikbaar, terwijl ook de deelnemers aan de chrysantium- en dahlia-wedstrijd er hun kweek- kunst zullen tonen. Ook hiervoor zijn wisselbekers beschikbaar. (Van een onzer verslaggeefsters) REIMERSWAAL De raadsleden van de gemeente Reimerswaal gaan volgende week vrijdag onder meer vergaderen over het bouwrijp ma ken van. het bestemmingsplan De Knol in Kruiningen. De raad heeft op 30 juni een krediet van f 325.674,65 beschikbaar gesteld voor het bouwrijp maken van grond in dit bestemmingsplan, waar nu bijna geen bouwrijpe grond voor verkoop meer beschikbaar is. B. en w. ach ten het daarom nodig een gedeelte van het krediet te gaan gebruiken voor de aanleg van nieuwe straatge deelten en bijkomende werken. Bij de 32 agendapunten zit ook een voorstel om een complex van veertig woningwetwoningen aan de Wielingenstraat, Braakmanstraat, Scheldestraat en Europastraat te Hansweert, over te dragen aan de vereniging tot verbetering van volkshuisvesting in de gemeente Kruiningen. De woningbouwvereni ging zal f 1.100.795,37 voor de hui zen moeten gaan betalen. De werke lijke stichtingskosten voor de in 1967 opgeleverde woningen, bedra gen f 1.104.165,12. Het verschil van f 3.369,75 wordt veroorzaakt door kos ten, die werden gemaakt voor venti latoren en betonnen tegels, die door het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening niet wer den geaccepteerd. Deze kosten zul len bij de overname van de veertig woningen door de vereniging wor den vergoed. De huizen, die voorlo pig uit voorschotten uit de gemeen tekas zullen worden gefinancierd, waren tot nu toe al in exploitatie van de vereniging tot verbetering van de volkshuisvesting. De verlichting aan de Molenpol derdijk in Yerseke zal worden ver beterd. De PZEM wil een gedeelte (Van een onzer verslaggeefsters) REIMERSWAAL De werkgroep Hulpcentrum Noord-Zeeland heeft een uitvoerig rapport aan het ge meentebestuur van Reimerswaal ge stuurd over de instelling van een centraal alarmnummer voor hulpver lening. Bij ongelukken moet men in de huidige situatie een keuze ma ken uit allerlei organisaties en dien sten en een veiligheid aan telefoon nummers. Landelijk Is nu een ontwikkeling gaande om een centraal alarmnum mer in te stellen. Op het ogenblik wordt de mogelijkheid bestudeerd oim te kramen tot de opniohtiinig van hulpcentra in de regio Zeeuwsch- Vlaanderen en in de regio ten noorden van de Westerschelde. Wanneer dit doorgaat, kan men wanneer men hulp nodig heeft, het centrale nummer bellen. In de hulp centrale maakt men dan uit welke persoon of instantie het beste ge waarschuwd kan worden. B. en w. van Reimerswaal stellen de gemeen teraad nu voor in principe mede werking te verlenen aan dit project. Voor 1971 zullen de kosten vijftien cent per inwoner bedragen. Voor het daaropvolgende jaar twee cent per inwoner. van het bovengrondse laagspan ningsnet vervangen door kabels. Het gevolg daarvan is dat de lichtpunten aan de houten palen komen te ver vallen. De PZEM wil nu lichtmasten plaatsen. In totaal zullen er achttien lantaarns aan de Molenpolderdijk komen, waarvoor een krediet van f 8200 aan de raad wordt gevraagd. Bij de voorstellen aan de raad zit ook een pleidooi van b. en w. van Reimerswaal voor het verlenen van subsidie aan het museum voor Zuid en Noord-Beveland te Goes. Het college wijst op de belangrijkheid van dit museum en stelt een bijdra ge van f 500 voor over het jaar 1970. Na de herindeling gold voor de gemeente Reimerswaal tot nu toe het reglement van orde van de raad van de voormalige gemeente Krui ningen. B. en w. komen nu met een nieuw reglement van orde voor de vergadering van de raad. Bij de opstelling van het ontwerp heeft het college rekening gehouden met een aantal wijzigingen in de gemeente wet, in het hijzonder het stuk wat betrekking heeft op de commissies en de verantwoordingsplicht van de leden van het college van b. en w. Twee raadsleden hebben, toen het ontwerp van orde voor behandeling klaar was, een ontwerp voor een nieuw reglement ingestuurd. Enkele bepalingen uit dit ontwerp van de VVD'er J. Griep en mevrouw N. G. Kamps zijn in het ontwerp van b. en w. opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) WILHELMSHAVEN Het Cana dese asbestbedrijf .Asbestos Corpo ration Ltd." uit Montreal in Canada heeft besloten een fabriek in het Euromarktgebied te vestigen in Wil helmshaven. Daarmee zijn de plan nen om dit asbestproduktiebedrijf in het Deltagebied te vestigen verlaten. De Duitse regering heeft voor deze vestiging van het Canadese bedrijf besloten, twintig procent van het te investeren kapitaal te restitueren. Zoals bekend heeft Asbestos ruim anderhalf jaar lang gepoogd om elders in Europa aan het mondingsgebied van de grote rivieren een vestigings plaats te vinden. Er waren ook aan vragen voor het Sloe-gebied in Vlis- singen-Oost en voor de Belgische kanaalzone in Gent. In beide geval len werd de fabriek geweigerd we gens bezwaren die volgen uit de asbestproduktie voor het milieu en met name de volksgezondheid. Deze bezwaren zouden in Duitsland voor de vestigingsplaats Wilhelmshaven minder gelden dan elders in Europa waar dichte woongebieden in de buurt liggen. (Van onze correspondent). MIDDELBURG Op 3 september a.s. is de heer D. v. Ingen, wonende Johan Costenobelstraat 28 te Mid delburg, 25 jaar in dienst bij de PTT. De jubilaris is als hoofdem ployé werkzaam bij het Telefoondis trict te Breda, afdeling technische dienst te Middelburg. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Per 1 oktober gaan de vier gezinsverzorgingsin- stellingen in Vlissingen fuseren. Voordat deze zaak rijp was, is er verschrikkelijk veel gepraat en zijn er evenzovele zweetdruppels ge plengd, aldus de heer A. Pauwelse, nu nog administrateur van de stich ting Gemeenschappelijke Admini stratie Gezinsverzorging in Vlissin gen, maar per 1 oktober directeur van de nieuwe stichting Gezinsver zorging Walcheren. Nu was de ad ministratieve samenwerking, die per 1 september 1966 werd aangevan gen, al uniek voor heel Nederland. Want in deze stichting werken, zoals de heer Pauwelse het zo treffend zegt, rooms en rood samen. De gezinsverzorging kwam eigen lijk pas na de oorlog goed op gang. Voor die tijd was het meer een zaak van burenhulp en vriendendienst. Zij kwam voort uit onder andere de diaconie, charitas en humanitaire verenigingen. Na de oorlog werden ze gesubsidieerd door het ministerie van Maatschappelijk Werk. Sinds 1955 zijn de gezinsverzorgingsaange legenheden ondergebracht bij het ministerie van CRM. De leidsters ontvingen vanaf die tijd salaris en uit die tijd stamt ook de eerste opleiding voor gezinsverzorgster, wier taak in de statuten als volgt omschreven staat: „Daadwerkelijke tijdelijke verzorging, zowel van huishoudelijke als opvoedende aard. In een gezin waar de huisvrouw niet in staat is haar taak naar behoren te vervullen met het doel een gezond gezin in stand te houden of te her stellen". Nu wil het wel eens een enkele keer voorkomen, aldus de heer Pau welse, dat de mensen een werkster nodig hebben en dan via de vrij goedkope gezinshulp (de bijdrage door een gezin is namelijk afhanke lijk van het inkomen) hun zin wil len krijgen. „Soms worden de meis jes daar nog slecht behandeld ook. Zulke dingen gebeuren natuurlijk in zo'n geval maar een keer. Dat snapt u", aldus de heer Pauwelse. De fusie heeft aan alle kanten voordeel. Momenteel werken de vier gezinsverzorgingsinstanties dan wel administratief samen, maar de werkverdelingsorganisatie heeft ie der nog afzonderlijk onder zijn be heer. Zo kan het bijvoorbeeld ge beuren, dat er bij de ene vereniging bijvoorbeeld gezinshulpen over zijn, terwijl bij de andere enorme wacht lijsten bestaan. Er werd onderling dan ook vaak geruild. Het blijkt namelijk, dat de principiële ver werden vastgelegd, in de praktijk schillen, zoals die in de statuten wegvallen. De praktische problemen wegen zwaarder dan de principiële. De weg tot nader overleg lag in Vlissingen dan ook eigenlijk al open, vooral ook, omdat de stichting gemeenschappelijke administratie gezinsverzorging zo op rolletjes liep. Toen staatssecretaris Egas vijf jaar geleden pleitte voor een schaalver groting (en aan deze vorm boven dien de consequentie verbonden xverd, dat een instelling tenminste 50 gezinsverzorgsters onder zich moest hebben om tot een A-instel ling te kunnen promoveren, wat een verhoogde subsidiebijdrage beteken de) werd in Vlissingen besloten met elkaar in overleg te treden. De fusie heeft ook nog andere voordelen. Het publiek heeft dan een adres waar het om hulp kan vragen. Er komt op deze wijze een betere verdeling van de beschikbare hulp. Na de nieuwe fusieregeling be staat er ook een betere mogelijkheid tot bijscholing. Bovendien zal de nieuwe regeling, voor wat betreft de huisvesting en administratie kosten besparend werken. De aanvragen tot hulp zullen dan sneller afgewikkeld kunnen worden. „Het gebeurt zelfs wel, dat hulp onmiddellijk dringend gewenst is, na bijvoorbeeld een on geval van de moeder, wij hopen ook hierin in de toekomst sneller hulp te kunnen bieden", aldus de heer Pau welse. Er bestaan nogal eens mis verstanden over het aanvragen van een gezinshulp. Men krijgt gezins hulp niet alleen op medische, maar ook op sociale indicatie. Als bijvoor beeld de huisvrouw het werk niet meer aan kan. De laatste tijd bestaat er ook een enorme vraag naar de zogenaamde bejaardenhelpsters. „Hier zou de ge huwde vrouw, die wat tijd over heeft geweldig werk kunnen doen, hoewel ik toch vooral moet stellen, dat het werk vaak niet eenvoudig is", aldus de heer Pauwelse. „maar het zal enorme voldoening schenken als deze vrouwen weten, dat ze op die manier meehelpen een grote nood te lenigen. Het is vaak onvoor stelbaar", aldus de heer Pauwelse, „hoe afschuwelijk eenzaam som mige bejaarden kunnen zijn". Voorlopig blijft de administratie van de nieuwe stichting, waarvan de concept-oprichtingsstatuten bij de notaris gedeponeerd zijn, in zijn ou de behuizing. „De meest ideale op lossing zou zijn", aldus de heer Pau welse, „als we zouden kunnen reke nen op een groot sociaal diensten centrum. We denken dat ook deze plannen binnen de tien jaar gereali seerd zullen zijn". Per 1 oktober hoopt Vlissingen dus als eerste gezinsverzorgings-in- stellingen in Zeeland de confessio nele kloof te hebben overbrugd. Het zal een nek aan nekrace worden met Hulst, waar dezelfde plannen ook al in een ver gevorderd stadium verke ren. Naar aanleiding van het berichtje van Uw sportredactie van 20 augus tus betreffende de uitzending van voetbalflitsen, zou ik gaarne het vol gende willen opmerken: Volgens mij is het niet de T.V.-uitzending die bij een minder belangrijke ontmoeting het aantal toeschouwers bij N.A.C. doet dalen. Ik meen dat de heer Spekenbrink deze daling moet zoe ken bij N.A.C. zelf. De interesse en inzet van de spelers laat in zulke wedstrijden dikwijls veel te wensen over. Gaarne verwijs ik de heer Spekenbrink hiervoor naar het in terview met de heer Canjels in het dagblad De Stem d.d. 15 augustus j.l., waarin hij echt niet enthousiast was over de inzet en mentaliteit van zijn spelers. Om een voorbeeld te noemen In het seizoen 19681969 zag ik de wedstrijd NAC-Telstar. Na een 3 of 40 voorsprong voor NAC, was de interesse van NAC-zijde zo groot, dat deze wedstrijd nog in een gelijk spel eindigde. Bovendien is het aantal malen dat NAC in thuis wedstrijden tegen minder goed ge plaatste clubs op het scherm komt echt wel op een hand te tellen. Dacht de heer Spekenbrink dat hem deze enkele flitsen van misschien een half uur per jaar hem duizenden toeschouwers scheelt? Ik meen het te betwijfelen!. L. ADAMS. HELLEVOETSLUIS (ANP) Na de twee proefsluilingen van de sluis In het Haringvlietdam, heeft de Del tadienst onder meer vastgesteld dat deze spuisluizen in de toekomst een betrouwbaar en goed werkend instru ment voor de waterbeheersing in Zuidwest-Nederland zullen vormen, aldus het ministerie van Verkeer en Waterstaat. De sluitingen hadden als voor naamste doel liet testen vam d'e af- dichtaiigscomstructde, die in die toe komst bij het afsluiten vam het Brou- wersihaivense gat zal worden toege past. In tegenstelling tot het wenk in. het Haringvliet bevestigen in grote van het Brouwershavense gat ge werkt moeten worden bij een verval vam ongeveer anderhalve meter. Door nu de schuiven in de sluizen van da Haringvlietdam neer te laten, werti een ongeveer even groot verwal op gewekt. Tijdens dit verval werd de afdichtingsconstruetie getest, die te gen de bimmenejjde van de blokken- dam wordt aam-gebracht, bestaart uit een onderbouw vam grind met daarop een kop vam warmzaindasfallt. De proeven gedurende de afsluiting vam het haringvliet bevestigen iin grote lijmien de resultaten vam het vooraf gaande laboratoriumonderzoek. De proefnemingen in hert Haring vliet hebben belangrijke informatie over de mogelijkheden vam hert zamid- asf alrt opgeleverd. Het bleek dart grind zelfe tort een verval vam 1,85 merter stabiel is, terwijl de benodigde kruin- breedte vam het zandasfalt ten min ste vijf meter moet bedragen. De proefsluitingen vormden tevens een gunstige mogelijkheid om de warter- en zoutbewegiing im het noordelijk Deltabekken en im hert gebied zee waarts van de Haringvlietsluizen te bestuderen. Tenslotte werd met dfeze proefsluitingen ook het bedienimigs- meehamdsime vam dte sluizen getest. Voor het eerst heeft men tijd-ens deze proeven gewerkt met alle schuiven. In hert algemeen bleek de sluisappa- ratuur zeer goed te werken, aldus hert ministerie. (Van onze correspondent) GOES De werkzaamheden van de Stichting Katholiek Maatschappe lijk Werk in Goes en omstreken breiden zich steeds meer uit. Dat heeft tot gevolg dat de huidige staf van drie personen het werk niet meer aan kan. Daarom heeft het bestuur van de stichting besloten om per 1 septem ber een vierde staflid te benoemen. Wie dat zal zijn is nog niet bekend. In de sector van het algemeen maatschappelijk werk zal van sep tember 1970 tot juni 1971 de heer K. Zwart eveneens aan de stichting verbonden zijn. Hij doet zijn werk in het kader van zijn opleiding aan de Sociale Academie in Amsterdam. VLISSINGEN Woensdag 26 au gustus om 2 uur vindt de opening plaats van het nieuwe pand van Singer in de St. Jacobsstraat 12. Hier zijn een uitgebreide collectie naaimachines en de modernste naai- meubelen op een zeer overzichtelij ke wijze opgesteld. Deze Singer winkel is ook uitgerust met een zelfbedieningsafdeling voor fourni turen. De meest uitgebreide collectie kleinvakartikelen is hier op een overzichtelijke wijze samengesteld.

de Stem | 1970 | | pagina 7