Voortbestaan van Willem II erg onzeker GROTE PRIJS DER JUNIOREN Geldverlies klein door poulebrief Verrassend hoge snelheden onder invloed van weer 0 00 0 0 ne van :nburg Kit Zeeland tegen Belgisch Vlaanderen Vuicana gashaarden., volgloed raspaarden t v. Haris in ^oes sneller fcn P. Schop SLECHTE IlIARKT st Dozsa: ;aarse beker Dolman: naar -Flandria •<en rGEMANS mm Janssens ICTEUR STIJSBAAN lag voor spelen ES ZWEMMEN Robur houdt een voetbaltoernooi IllllllllP^ in één en dezelfde gashaard een altijd gezellig brandend houtvuur en een steeds behaaglijke stralingswarmte ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1970 21 SP) Het is lang niet i'onne van Kuilenburg, tampioene op de 100 en i slag bij de Europese enschappen in Barcelo- art zal kunnen verschij. »C-zwemster, die zowel rsoonlijke nummers als i was geselecteerd, ligt d met alle symptomen ale atgekapselde blinde- ing. chrijving is afkomstig arts dokter Kessel, die eg tijdens de Europese lappen zal begeleiden, ipen maandag kwani het weekeinde naar met klachten, die wezen ng van een blinidedarm- Hoewel ze pijn had, maandag toch meege- i de pijn erger werd is :ht bij een specialist in eze achtte operatief in- direct noodzakelijk. Als verdwijnt, is de kans Yvonne de training ge- Linnen voortzetten", fico van Dam hoopt na dat laatste. Yvonne van is een uitermate belang- n zijn ploeg. „Ze heeft eldige instelling. Dat is j de Nederlandse kampi- i, maar nog meer bij de aining in Utrecht. Het nke klap voor haar, toen vat er aan de hand was, e weet dat er misschien ef behoeft te worden in- ad ze er direct vertrouwen na te zullen halen. De rust zullen haar geen Dat werd bevestigd Kessel: „Ze heeft niet gehad dam een graad of g. Daardoor bestaat er ar dat haar conditie is (Van onze sportredactie) VALKENSWAARD Dinsdag zal bekend worden of de Nederlandse ptdf.wielergroep Willem II-Gazelle ook in 1971 blijft bestaan. De lans dat de definitieve bespreking in negatieve zin eindigt is bijzon- der groot, want Willem II slaagt er tot op heden niet in een „vedette" aan tc trekken en het contracteren van een ster rekent de sponsor als je absolute voorwaarde om door te gaan. overblijft is Pintens. Ik weet niet? of we hem kunnen krijigen en of dait vol doende zal zijn om een positieve beslissing te nemen dinsdag. .Dit weekeinde gaan we een eerste oor deel vellen, begin volgende week dinsdag denk ik moet mijn direc tie beslissen". "EST (ANP) De voet- rij e, heeft het bezit van de beker geprolongeerd door met 3-2 (2-1) te verslaan, oest Dozsa, landskampioen riten voor Ujpest werden nor Fazekas (2) en Dunai Gisteren is de kans tot het mini- y0 gedaald doordat Jean Pierre Monseré zijn contract met Mars Flandria voor een jaar verlengde. Ijjllem II-Gazelle had goede hoop de Lreldliampioen te kunnen overne I pen, maar Monseré besliste anders. Willam U's reclame-chef W. Oapts: »a we Monséré niet kunnen krij- I™ zie ik de situatie donker in. I lij'zoeken bewust naar een of meer I groten voor de ploeg, want we wil- I ;in per se met goede kans op behoor lijk succes naar de Tour de France. ISar heb je gerenommeerde cou- lairs voor nodig, maar die zijn ver- Ijchrikkelijk moeilijk te vinden. Nog looit tobden wij zo, als dit jaar. De lurkt is erg krap. Er zijn wel lokale veelbelovende jongeren, liar nogmaals we zoeken „gearri- rden" en die zitten bijna alle- il contractueel vast. Monseré was ■lot gisteren vrij en Pintens is het log. Daarom voerde i we onderhan- Idolingen met hem. De enige die nu 3K Op de eerste dag atletiekkampioenschappen >u is de 100 meter heren door Vladisla Sapeia in -.eonid Mikischev en Alex- edev, die beiden 10,3 lie- :ken. ames noteerde Antonia In- het kogelstoten een worp neter met Irina Solontzova de tweede plaats. Ijfm onze sportredactie) VEGHEL Beroepswielrenner Dolman, heeft gisteren een Jcontract getekend bij Mars-Flandria. ■Zijn overeenkomst met Willem 2 lapt eind dit seizoen af. Daarmee is pnan (24 jaar) aan zijn derde jtrkgever in zijn prof-carrière toe. li begon bij Televizier, stapte Barna over naar Willem 2-Gazelle i rijdt dus volgend jaar in het bod-wit van Mars-Flandria. (ANP) Tot directeur december te openen Asser an is benoemd Jan Wegge- thans 52-jarige Jan Weg- tot ver over onze lands* >ekend als administrateur :ser T.T., waarbij hij sinds dienst is. Het ligt in de be rt Weggemams beide func- tneert. - De de krijk ie Nederlandse meisjes tennisinterland Neder- vandaag en morgen is Ms volgt samenge- Blom, Doreen Falken- a van Fraayeniboven, ,i der Storm, Angela Salo- Appel. NIJMEGEN (ANP) De Nijmeeg- voetbalvereniging NEC heeft van bKNVB bericht ontvangen dat Cas is, die van Wageningen naar megenaren iis overgekomen, de Nijmeese club mag uitkomen, fit contract van Janssens met NEC door Telstar betwist, omdat [assens reeds een voorlopig con- t had ondertekend met de I Jmui- vereniging. De arbdtragecom- «e van de KNVB heeft het be- P van Telstar afgewezen. Jaussens zal nu zondag voor NEC J'-atier, tegen Ajax in de eerste I ostitiewedstrjjd. llfn® zwem- en poloclub 'na-K ze te Goes heeft weer de lïp?ele jaarlijkse langebaan- «rijd gehouden voor eigen Ie ls,) 'wee kilometer wedstrijd IJjKhoutlen aan het Goese Sas in Maai van Goes. Soede publieke belangstel- ^eale weersomstandigheden i om zeven uur de eenendertig ®ers het water in. Al meteen Iffo l kopplaats ingenomen door Ochop, op de voet gevolgd door lj£,van Maris. Op 1500 meter Istfr een voorsprong van tien Ito, °P Van Maris. Door een ge- l dadsprint, wist Van Maris I ««winning te behalen. P uitslagen zijn: 2000 meter vrije I «ames; 1 Marijke Capello 35.57, "e Wilde 39.01, 3 Marleen ).™e> 4 Anja Klompe 46.27, 5 J c* wuif j w A:1 Klooster 50.06. 2000 meter SS |Cslag dames:" 1 Coba'v.d. Burgt IWJ Eiesbeth Bal 42.51, Ans li»' higrid Hopmans 50.04, 5 Sla V0sse 51-13. 2000 meter te heren: 1 Tonnie van Maris 'Sewl Let Schop 30.37, 3 Roel te b30, 4 Hans Lucasse V, Cbert van Oost 38.24. 2000 -o heren: 1 Louis L k°uis Rijk, 3 Arthur |%e Ij'jjjj* Coba v.d. Burgt ves- I 'ij 0- "-29 een nieuw clubre- twee kilometer school- J lan!' vader van de beken- nam 'goafstandzwemmer de heer A.J. Schop, "ikte a wedstrijd deel. Hij I 'l drio eindstreep na een uur 1 "'h WM,nuten Onmiddellijk na 'den de prijzen uitgereikt. (Van onze medewerker). VHSSINGEN Zondagmiddag zal in het zwembad te Vlissingcn de jaarlijkse zwem- en waterpolo-ont- moeting tussen de zwemploegen van Zeeland en Belgisch Vlaanderen worden gehouden. De Belgen, die slechts een keer op het onderdeel waterpolo zegevierden zijn er bij zonder op gebrand deze keer de overwinning mee naar België te ne men. Ze zullen echter op felle te genstand van de zeer sterke Zeeuwse zwemploeg kunnen rekenen. De Belgen waren de laatste jaren goed op de schoolslagnummers zodat het Zeeuwse trio Vis, Castel en Schop op geducht verweer rekenen. Op de schoolslagnummers bij de da mes zullen Marlies Vercruijsse, Ani ta Bracke en Yvonne Klasen ervoor moeten zorgen dat zij niet te veel achterstand oplopen. Op de 100 meter vrije slag zullen Martha Wolff en Truus van der Lin de de punten binnen kunnen halen. Vooral Martha Wolff zal daarbij tot een zeer goede tijd kunnen komen. Op dit nummer bij de heren zullen Frans van Kruiningen en Karei Weyland het moeten opnemen tegen de rappe Belg André Dumont. Ook de jeugd komt in ruime mate aan zijn trekken gezien de diverse zwemnummers voor practisch alle categorieën. Vooral bij de jeugd is de kracht van de Belgen onbekend. Het kan daarom een bijzonder spannen de wedstrijd worden. Na twaalf per soonlijke nummers zal een viertal spectaculaire estafettes het program ma besluiten. Na de zwemwedstrijden wordt de polowedstrijd gespeeld. De Zeeuwse ploeg bestaat uit de volgende spe lers. Thijs Dingenouts, Hans Pey, Freek Wisse, Karei Weyland en Ma- chiel de Pooter (allen De Schelde), Piet Schop (De Ganze), Hans Stelle- naar (De Bruinvis) en Adrie Sam- pon (SZV). Voor het begin van de wedstrij den zullen de Belgen in het restau rant van de Sporthal door Burge meester en Wethouder van Vlissin- gen worden ontvangen. Martha Wolff: kans op goede tijd, (Van een onzer medewerkers). GOES Morgen houdt het Goese Robur voor het dertiende achtereen volgende jaar zijn Prestatiewisselbe- kertoernooi. Aan het toernooi wordt deelgenomen door de eerste en de tweede elftallen van HVV'24, Bres- kens, Noormannen en Robur. De prestatiewisselbeker en de wisselbe ker voor de-tweede elftallen worden verdedigd door HVV'24. De wissel beker voor de eerste elftallen wordt door Breskens verdedigd. Noorman nen komt voor de eerste maal in dit toernooi uit. Het toernooi begint om 12.00 uur op het derde en vierde veld van het Gemeentelijk Sportter- Jean Pierre Monseré, die door zijn contact met Mars/ Flandria te verlengen Willem H/Gazelle in een moeilijke situatie bracht. (Van onze duivesportmedewerker) BREDA Vandaag vliegen de jonge mennen Orleans. Ze doen dat al een jaar of twintig en er is een pracht van een nationaal concours (in rayons) voor in het leven geroe pen volgens derby-systeem en voor uitbetaling van geld om de kas te vullen in de vorm van toeslag op de ringen. Hetwelk telkenjare georga niseerd wordt door Tilburg Vooruit, waar de vindingrijke initiatiefnemer Piet van Geloven al die tijd al voor zitter van is, Hoewel er dit jaar geen sprake is van een jubileum, geloof ik toch dat het passend is hem op deze plaats eens een bos veelkleurige pluimen op de hoed te steken, want het is zo als dr. Linssen mij verleden week nog zei: Kritiek is zo gemakkelijk.. Met die paar woorden in verband met de onderhavige Grote Prijs der Junioren, wordt er op gezinspeeld dat doorgaans vergeten of onderge waardeerd wordt wat voor ongeken de mogelijkheden sommige baanbre kers door hun rusteloos ijveren voor de liefhebberij hebben geopend. Een grote bos veren dus voor een man van durf en initiatief, als hij straks uit de tijd is, is het te laat en heeft hij er niks meer aan al waren ze zo schoon als de staart van de paradijsvogel. Er is kritiek op de poulebrief. Dat ding heeft Piet mede ontworpen, in zijn kwaliteit van lid van de Sport- commissie. Zelf geeft hij deze toelichting: „Het verschil tussen concoursen met oude duiven en met jónge duiven is groot. Naar mijn mening is de nieuwe poulebrief voor onze jonge duiven vlucht bijzonder goed te gebruiken. Ik weet echter dat de liefhebbers voor concoursen met de oude duiven op de grotere afstanden een ander systeem prefereren." Kijk en daar gaat het nu net om. Een vlooi denkt in termen van springen, een succes vol organisator van nationale con coursen met de jonge duiven, zit met de capriolen van dat jong geweld in zijnen kop. Dat plezierig komplex laat hem niet los. Laten wij Piet nog even aan het woord: „De oude fondduiven zijn meestal uitgeprobeerde, vaste dui ven, waar de liefhebber rustig vijf tientjes op durft te poulen, in de hoop honderd daalders te verdienen. Met vier van zulke duiven in con cours is de kans inderdaad klein, zijn centen te verspelen. Maar laat ons eerlijk zijn: de kans op grote winst is ook miniem. (En nu komt het - den Br.) Maar ja, men pakt zo graag een volle al heeft men hem zelf betaald!" Een zet die een goei pint waard is. De één kan slechts winnen zo re deneert Piet wat de ander ver- speelt. Daarom wil hij het poulen (mede van de centjes van moeder de vrouw) aan banden leggen in deze zin, dat hij de geldbedragen die ver loren worden zo klein mogelijk houdt. Iedereen is het met hem eens, maar, naar hij zelf toegeeft, liggen de zaken op de fond toch enigszins anders dan op de roemruchte Derby- Orleans. Ze beginnen zelfs al anders te lig gen op Chateauroux en Bourges met de jonge duiven; er is dan al veel kaf van het koren gescheiden. En de uni forme nationale poulebrief is per se gemaakt voor de vluchten' verder dan Orleans; beneden vijfhonderd kilo meter is de afstand te kort om se rieus van een landelijk concours te kunnen spreken. Tilburg Vooruit heeft een omvangrijke enquête ge houden onder de deelnemers aan haar concours. Twee vragen zijn in structief: Vraag 1 (voor administra teurs van verenigingen): Is volgens u de teruggang in de deelneming aan de Derby te wijten aan het huidige betalingssysteem? Vraag 2 (voor ie dereen): Vindt u de huidige wijze van poulen (op de nieuwe, nationale poulebrief) voor Orleans juist? Men voelt dat er om zo te zeggen hier en daar wat aan de knikker is! Een ander detailpunt zjjn de prij zen in natura. Ik ben er nooit een voorstander van geweest, hoewel ik toegeef dat ze hun mee en tegen heb ben. In België zijn ze officieel verboden, er schijnt daar in de loop der eeuwen te veel mee geknoeid te zijn. Met de GRATIS prijzen (d.w.z. niet tegen inleg) staat het natuurlijk anders. Die worden altijd en overal in dank aanvaard. De N.P.O. staat op het standpunt dat onze Zuiderbieren, ik bedoel buren, wel eens gelijk konden hebben. Vandaar het voorschrift (voor de Derby-Orleans) dat, laat ik gemaks halve zeggen in elke kategorie slechts één gouden armbandhorloge mag worden vervlogen. Nu deed zich anno 1970 de moei lijkheid voor dat Tilburg Vooruit al een gebruikelijk aantal van zulke armbanden met inscriptie ,en jaartal had besteld en daar natuurlijk ook vanaf wou. De N.P.O. heeft in verband hier mee een wijs besluit genomen: „Er wordt mee akkoord gegaan dat aan de winnaars van hoofdprijzen C in rayonspel alleen dan geld 225, behoeft te worden uitgekeerd, indien de betreffende intekenaars de wens daartoe hebben kenbaar gemaakt." Prachtig geformuleerd en voor een ieder, die lezen kan, aan duidelijk heid niets te wensen overlatende. En nu is het woord aan onze ge vleugelde vrienden. Met de verwach te zuid-oostenwind ligt Zeeland goed maar Zeeland doet niet mee. Het houdt de centen in eigen provincie en heeft „als het niet zint" aan de centen uit andere provincies geen behoefte. (Straffe pekel). Allemaal goeie. DEN BRUINEN (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG Opnieuw en het wordt dit jaar eentonig het steeds te moeten vermelden heb ben de weergoden, op de jongstle den zondag gehouden wedvluchten, vanuit Moeskron en Quievrain, een grote invloed gehad. Dat leidde enerszijds tot verrassend hoge snel heden van de kopduiven, mits zij de juiste richting hadden, en bij aan komst boven hun plaats als een raket op hun hok doken. Zo noteerde een duif van F. Adriaansen te Clinge een snelheid van 1912,- me ter per minuut. Hij legde daarmee de 101 kilometer lange vlucht vanuit Quievrain in precies 52 minuten af. Een gemiddelde snelheid van 114,720 kilometer in het uur. Ook in Kloosterzande was een duif, van B. van Waes, zeer snel (1809,6 meter per minuut) evenals in Hogeweg een duif, van J. Spinne- wijn, die 1804 meter per minuut maakte. Dit zijn echter uitzonderin gen, de meeste duiven komen bij dergelijke snelheden zoals men dat in duiventermen uitdrukt „veel te diep", hetgeen betekent dat ze hun hok soms kilometers voorbij vliegen, op een gegeven ogenblik keren en zodoende een heel eind tegen de harde wind in terug moe ten vliegen, hetgeen uiteraard een nadelig eindresultaat oplevert. Enke le voorbeelden van hoe slecht het was: In Axel werd de eerste duif geklokt om 8.45 uur, wat men noemt een vroege duif dus. Bij deze vere niging vlogen 110 duiven, prijzen per drietal en de laatste prijswin nende duif werd pas een uur later geklokt. Onder normale omstandig heden sluit een dergelijke vlucht vanuit Moeskroen van nog geen 80 kilometer in 7 tot hoogstens 15 mi nuten. Bepaald nog slechter verging het de duiven van het zuidweste lijk gedeelte van West-Zeeuwsch- Vlaanderen, die bovendien langs de vluehtliin nog meer regen hadden dan elders hetgeen in de hierna volgende uitslagen vanuit Moes kroen de oorspronkelijk op het programma staande vlucht vanuit Beaumetz kon geen doorgang vin den, daar de Franse grens op 15 augustus voor alle vrachtvervoer ge sloten was, duidelijk is. „De Bonte duif" Aardenburg in samenwerking met „De Grensvlie- gers" te Eede. oude duiven. 1. A. Standaert snelheid 1631,- m.p.m. 2. A. Temmerman, snelheid 1171,- m.p.m. (wat een verschil). 3. A. Breijaert., 4. H. Lampo. 5 en 7. 7. de Clerck. 6 en 9. L. Matthijs, 8. J de Vreeze, 10. R. de Windt, snelheid van deze duif nog slechts 749,- m.p.m. Jonge duiven, hoogste snel heid 1357,7 m.p.m. 1. J. de Vreeze, 2. H. Lampo, 3. W. de Clerck, 4. A. Dezutter, 5. O. de Vriend, 6. H. Lampo, 7. Gebrs. De Clerck. 8. L. Matthijs. 9. W. Standaert, 10. E. Rijckaert. „Strijd in vrede" te Groede met 187 duiven, 1 D. Ekkebus 1472,75 m.p.m,, 2 L. van der Wege, 3 C. van de Bossche, 4 en 7 A. Hendriks, 5 Ch. Ras, 6 A. Ekkebus, 8 H. Elfrink, 9 L. van de Wege jz, 10 J. Elfrink. „De getrouwe duif" Cadzand met 84 jonge duiven, hoogste snelheid 1304 m.p.m. 1 W. van Acker, 2 A. Vasseur en zoon, 3. W. Goossen, 4 H. van de Walle, 5 en 6 A. de Putter en zoon, 7 M. van Hee, 8 A. Duininck en zoon, 9 G. Schriel', 10 Iz. Porreij. Met 59 oude duiven, hoogste snelheid 1392,- m.p.m. 1 M. van Hee, 2 en 4 W. Goossen, 3 en 5 J. van de Plasse, 6 A. Duininck en zoon, 7 en 10 P. Goossen, 8 H. van de Walle, 9 Iz. Porreij. „De Luchtbode" Zuidzande met 43 duiven, hoogste snelheid 1206,8 m.p.m. 1 en 3 J. Riemens, 2 en 6 A. Wage, 4 en 5 J. Schouten, 7 en 8 J. de Lijzer, 9 Jac. Wille, 10 Sj. Aal- bregtse. „Nog sneller" (e Breskens, met 76 oude duiv.en, hoogste snelheid 1632,- m.p.m. 1 D. Klaassen, 2 C. van Opdurp, 3 Combinatie van de Voor de van der Walle, 4 en 5 J. Faas, 6 Th. Smallegange, 7 Carels, 8 P. Buize, 9 Ch de Looze, 10 J. van de Broecke. Met 120 jonge duiven, hoogste snelheid 1664,- m.p.m. Jo. Jacobs, 2 J. Wisse,. 3 D. Klaassen, 4 J. de Meester, 5 W. van de Slikke, 6 I. Ritico, 7 I. van Grol, 8 A. Ver meulen, 9 J. van Oostenbrugge, 10 R. van Queckelberghe. „Recht voor allen" Sluis met 82 Jonge duiven, hoogste snelheid 1321,- m.p.m. 1,5 en 9 M. Baert, 2 J. M. van Weijnsberghe, 6 en 7 J. van van Neijhof, 3 M. van de Bussche, 4 de Wege, 8 E. Visser, 10 A. van Haneghem. 37 oude duiven. 1 M. van Weijnsberghe 1208,- m.p.m. 2 en 5 J. Coppens, 3 en 9 J. Moens, 4 en 10 J. Wage, 6 A. van Haneghem, 7 A. Crooijmans, 8 E. Visser. „De Postduif" te Lewedorp met 129 duiven. Eerste duif 9.04 uur. 1 en 10 C. Hermes, 2, 3 en 9 G. Steenbakker, 4 en 8 P. Pieters, 5 en 6 L. van de Klooster, 7 P. Driedijk. (ADVERTENTIE) Vraag de uitvoerige kleurenbrochure aan bij Vulcana Apparaten industrie N.V., Waldorpstraat 146, Den Haag. Tei, 070-63 7914. „Zeelandia" te Middelburg met 41 Jonge duiven, hoogste snelheid 1270,- m.p.m. 1, 3, en 4 M. Jaspers, 2 en 9 J. van Belzen, 5 L. van de Ketterij, 6. 7 en 10 J. Jopse, 8 J. Hinderks. Met 44 oude duiven, hoogste snelheid 1703,- m.p.m. 1, 3, 8 en 10 M. Jaspers, 2 C. de Graaf, 4 en 7 J. Hinderks, 6 W. Swagema- kers, 8 en 9 J. de Bel. „Eerste de beste" te Schoondijke met 183 duiven, hoogste snelheid 1609,- m.p.m. 1 S. Huigh, 2, 7 en 10 P. Ras, 3 P. Cornelis, 4 Gebrs. Huigh, 5 en 9 H. Calon, 6 G. Dobbe- laere, 8 C. Jansen. „De Reisduif" te Sluiskil met 94 Jonge duiven, hoogste snelheid 1493,1 m.p.m. 1, 7, 8 en 10 M. de Smet, 2 J. Snap, 3 en 5 P. Claes, 4 A. Bouchaut jr, 6 H. Snoek, 9 J. van Doeselaar. Met 73 oude duiven, 1 F. Sijs, 1493,5 m.p.m. 2, 4 en 5 J. van Avermaete, 3 P. Claes, 6 en 9 J. Picavet, 7 R. Scheifhaut, 8 J. Dub beldam, 10 J. Maas. jonge duiven, hoogste 'snelheid PV „De Zeeuw" te Goes met 218 1575.1 m.p.m. 1 en 3 W. de Witte, 2 C. van Dalen, 4 Sorber-Jansen, 5 J. van Hekker, 6 en 9 Nic. de Nooijer, 7. L. Baert, 8 L. Traas, 10 J. Bal vers. Met 167 oude duiven, hoogste snelheid 1620,- m.p.m. 1 Van de Broek-van Liere, 2 C. Goossens, 3 de Witfe-Ressel, 4 E. Huissen, 5 G. den Toonder, 6 W. de Witte, 7 L. Baert, 8 Sorber-Jansen, 9 A. de Pan, 10 P. Amperse. „Vrije Vlucht" te Sasput met 54 Jonge duiven, hoogste snelheid 1577,- m.p.m. 1, 2 en 5 H. Riemens, 3, 8 en 9 J. Boone, 4 C. Boogaard, 6 en 6 E. Minnaert, 10 P. de Poorter. Met 32 oude duiven, hoogste snel heid 1679,- m.p.m. 1 J. Dhont, 2 en 5 J. Boogaard, 3 en 7 Th. de Smit, 4 A. Siben, 6 J. van Weijnsbergen, 8. P. de Poorter, 9 P. Boogaard, 10 H. Riemens. „Hoop" te Biervliet met 192 dui ven, hoogste snelheid 1725,- m.p.m. i en 7 C. de Regt-Bracke, 2 A. Jansen, 3 H. de Dobbelaere, 4 A. Versluys, 5 A. Jansen, 6 J. van de Broecke, 8 P. Doens, 9 M. Deve- neyns, 10 A. de Boevere. „De Vrede" te Sas van Gent met 60 oude duiven. 1. B. van der Berghe 1549,5 m.p.m. 2 A. Lampo, 3 en 5 A. Claeyssens, 4 O. Martens en zoon, 6 R. Cappaert, 7 en 9 G. Elegeert, 8 Th. de Waele, 10 P. Goethals. Met 57 jonge duiven. 1 M. Houtepen, 2 R. Cappaert, 3 A. Lam po, 4 en 9 O. Martens en zoon, 5, 7, 8 en 10 P. Goossen, 6 Th. de Waele. Combinatie Rapenburg-Hengst- dijk-Boschkapelle met 83 oude dui ven hoogste snelheid 1614, 25 m.p.m. 1. G. Peersman, 2 Th. Hayette, 3 J. de Klerk, 4 E. Bilterijst, 5 R. Peers man, 6 J. Wauters, 7 J. Erpelink, 8 L. Kerckhaert, 9 E. Strooband. 10 J. Cappendijk. Met 104 jonge duiven 1. J. Stallaert, 2 J. Erpelink, 3 C. Dobbelaer, 4 L. Kerckhaert, 5 W. Dobbelaer, 6 C. Burm, 7 P. Dobbe laer, 8 E. Pieters, 9 P. van de Veen, 10 J. Wauters. PV „De Posthoorn" Vlissingen jonge duiven, hoogste snelheid 1443.2 m.p.m. 1 en 10 J. van Roo, 2 en 8 D. Ekkebus, 3 J. Meulmeester 4 L. van Gemert, 5 H. van Poelje, 6 M. de Ruyt'er, 7 C. Pleijte, 9 J. Meerman. Met oude duiven. 1 J. Seien, 1499,21 m.p.m. 2. H. Boers, 3 J. Meulmeester, 4 P. van Vliet, 5 J. Tienpont, 6 J. Meerman, 7 L. de Ruyter en zoon, 8 J, Rottier, 9 J. Hanning, 10 J. Lynse. Uitslagen wedvluchten vanuit Quievrain. PV „Herleving" Kloosterzande met 120 oude duiven, hoogste snel heid 1809,6 m.p.m. 1, 4 en 10 B. van Waes, 2 en 3 Vercauteren en zoon. 5 René van Goethem, 6 J. de Bruin, 7 A. Lauret, 8 C. Bisschop, 9 R. Mahu. Met 79 jonge duiven, 1 René van Goethem, 1776,1 m.p.m. 2, 3, 4 en 5 R. Mahu, 6 en 7. J. Sponselee, 8 J. Colpaert, 9 J. Moorthamer, 10 J. van Goethem. „De Snelle Duif" Terhole met 42 duiven. 1 J. de Maat 1474,- m.p.m. 2 en 5 A. Vermeulen, 3 en 10 W. Cambeen, 4 C. van Eetvelde, 6 en 9 L. Heymans, 7 P. van Campen, 8 A. Freijser. „Nieuw leven" te Koewacht met 149 jonge duiven. 1 G. Bracke (Zuiddorpe) 1638,1 m.p.m. 2 M. de Block, 3 en 10 A. Geers, 4 A. Verket, 5 A. de Bock, 6 A. Rombout, 7 T. Gijsel, 8 F. Kips, 9 R. Martens. „De Reisduif' te Graauw met 59 jonge duiven, hoogste snelheid 1525,9 m.p.m. 1 en 5 A. Bracke, 2 J. van Lere, 3 P. van Dalen, 4 A. Kouijzer, 6, 9 en 10 Gebrs. de Kos ter, 7 J. Pardon, 8 A. Kamoen. Deze vlucht was in combinatie met „De Postduif" te Lamswaarde. „De Postduif' te Heikant met 50 jonge duiven 1 C. de Bruin 1472,- m.p.m. 2 en 9 L. van Goethem, 3 B. van de Berghe, 4 en 8 A. Bourain, 5 J. Everaert, 6 P. dHooge, 6 A. Janse, 10 Gebrs. Sturm, Met 40 oude dui ven, snelheid eerste duif 1551,- m.p.m. 1 en 5 Gebrs. Sturm, 2 J. Boekeling, 3 en 8 T. de Block, 4 en 10 Gebrs. smet, 6 en 7 C. Verdur- men, 9 G. de Rechter. „De snelle duif' te Clinge met 143 jonge duiven. 1 E. Pilaet, 2 J. de Wit, 3 S. Willaert, 4 C. van do Branden, 5 J. Goovaert, 6 P. Bol- sens-Sturm, 7 P. Nachtegaal-van Helsland, 8 E. Verstraeten, 9 P. de Moor, 10 G. van Vlierberghen. Met 13 oude duiven, hoogste snelheid 1912,- m.p.m. 1 E. Adriaansen, 2 P. Bolsen-Sturm, 3 A. Seghers, 4 P. Willaert, 5 C. Weemaes, 6 E. Pilaet. „EMM" te Terneuzen, wedvlucht vanuit Albert. De duiven van D. Deurwaarder (Othene) bleken goed in vorm. Hij won 1, 2, 4, 5, 6, 8, 7 J, Zegers 3 en 10, en C. van de Kloos ter 9. De hoogste snelheid bedroeg 1348,2 m.p.m. Oude duiven 1 W. de Vos, 2 J. de Kraker, 3 J. Dhaeze, 4 P. Verberkmoes, 5 P Scheele, 6 D. Deurwaarder, 7 en 8 A. Scheele, 9 en 10 J. Zegers. De hoogste snelheid hier was 1463,5 m.p.m. i I I

de Stem | 1970 | | pagina 13