Bij Europese jeugdtitelstrijd handboog JANSSEN HET BEST MS» ijjOP DREEF mer men! Nieuwe opbouw van de handbalcompetitie Papanicolaou polsstok dicht bij wereldrecord Herenfinale enkel niet gespeeld kr SWIFT WON WISSELBEKER Okker titel rengt op jSuperieur in barrage Mevrouw De Sij eerste in zeehengelwedstrijd Tennisploeg tegen België Rapide won groot toernooi Heinkensmncl eerste in \tigen toernooi Brazilië wil 24 landen in w.k.-finale I gaat lenen :t buitenland Uitslagen DINSDAG 18 AUGUSTUS 1970 14 ND GAAT HET ALTIJD OVER B luchthaven, tn maken? net snelle, laar alle irich is meestal I. Neem daatom isplannen. -U.W3 QNVWBSilMZUBAO o vers) nd brengt dit jaar in to. s, die de Gelderse Maat. ter gelegenheid van de t. te Arnhem wordt ge. ekening op basis van de LLEIW (AFP) De Israï- ering heeft haar goedkeu- cht aan een verhoging van ng met 1.175 miljoen pond iet hoofd te kunnen bieden loenemende uitgaven vooi eid in het lopende jaar. Oi lijeen te krijgen zal in htt i een lening van 220 mil- r worden geplaatst, terwijl oet komen uit de opbrengst ieuwe belasting van 20 pro- Ie invoer, met uitzondering ne en voedingsmiddelen, I jaar zal voor de defenslt 50 procent van het bruto na •odukt worden besteed. Ii s dit percentage 9,5, terwijl landen van West-Europs r is dan 3 tot zes procent beliepen de defensie-uit Israël circa tien procent ruto nationaal produkt. Dit ilopen tot 25 procent. Itenlucht buitenmuur, aeringen... inaff299,'. tis brochure aan bninklijke Fabrieken >iepenbrock& eigers N.V., ntwoordaummer 17» ft. ekker stoken der schoorsteen m (Van onze sportmedewerker) KWADENDAMME De 16-jarige Luc Janssen, uit het Belgische plaatsje Puurs, is individueel winnaar geworden bij de Europese jeugdkampioenschappen handboogschieten op de staande wip, die in Kwadendanune werden gehouden. By de landenteams ging de titel naar Frankrijk, dat 46 punten behaalde, voor België met 42 punten en J Nederland met 31 punten. De beste Nederlandse schutter was Jan van Iwaarden uit Kruinin- jen, die zes punten scoorde. Een uitstekende prestatie van deze 11-ja- J rige Zeeuw. De Belg Luc Janssen bleek by de landentitelstrijd een voortreffelijk I schutter te zyn. Hy haalde vier vogels en een hoofdvogel van de wip I af, Omdat zijn andere landgenoten het wat lieten zitten ging de zege I toch naar Frankryk, dat diverse regelmatige schutters in de gelede- ren had. meente Kwadendamme behoort, had 's morgens in 's Lands Welvaren de schutters en genodigden toegespro ken. De heer C. D. Raas uit Ovezan- de, secretaris van de Zeeuwse Schuttersbond en voorzitter van „Vooruitgang", noemde dit evene ment voor Zeeland uniek en een geweldige propaganda voor de hand boogsport. Na afloop van dit uitstekend ge slaagde schuttersfestijn reikte de heer W. N. van Liere, voorzitter van de Nederlandse Schutters Federatie, de prijzen uit. Bij het individuele kampioenschap I dongen tien man naar de hoogste eer, namelijk de Belgen Janssen, Christiaan, Gerards, Vermeissen, Van Heurek, Van Hoyeweger en I Soete, de Fransen Van Acker en I Fenet en de Nederlander De Jonge. De eerste ronde bleef onbeslist, Imaar na de barrage bleek Luc Jans- jsen duidelijk superieur. De nieuwe liampioen stamt uit een echte hand- j boogschuttersfamilie. Zijn vader Gustaaf Janssen is namelijk twee [maal kampioen van België geweest jen behaalde in 1963 ook de Europe se titel. De belangstelling voor dit kampi oenschap, dat op het fraaie sportter- [rein in Kwadendamme werd gehou den, was bevredigend en de organi satie bleek perfect. Burgemeester G. H. E. M. van j van Borsele, tot welke ge- (Van een onzer voetbalmedewer kers), HEINKENSZAND De organise rende vereniging Heinkenszand is winnaar geworden van het sterk be lette voetbaltoernooi, dat voor de I rijfde maal werd gehouden. De poule-winnaars Heinkenszand Isa Wolphaartsdijk speelden een pit- |hge en op goed peil staande finale. Inde eerste speelhelft (15 minuten) nam Wolphaartsdijk een 10 voor- I sprong door Blok, maar na de her vatting bracht De Mol met een I'taaie kopbal de partijen op gelijke I 'act 1—1. In de slotfase profiteerde Meulpolder van een fout m de de fensie der gasten 21. De beide zaterdagclubs Heinkens- and en Wolphaartsdijk eindigden respectievelijk als eerste en tweede, gevolgd door Luctor (Hein- I kenszand) dat in het zondagvoetbal uitkomt. Yerseke (zat) bezette de l'ierde plaats, Oostkapelle (zat) yard vijfde, Kruiningen (zondag) «zette de zesde plaats, gevolgd jdpor de zaterdagvoetballers van 1 'eere (zevende) en Jong Ambon I Mitste). DEN HAAG (ANP) De Neder landse tennisploeg, die zaterdag 22 en zondag 23 augustus aanstaande in Den Bosch tegen België uitkomt is als volgt samengesteld: Heren enkelspel: 1. Fred Hemmes, 2. Jam Hordijk, 3. Peter Soeters, 4. Fried Schmitz, 5. Peter Scholtz, 6. Piet Veentjes. 7. Paul van Min, 8. Peter Ehrlich, reserve: Rolf Thung. Dames enkelspel: X. Betty Stoeve, 2. Marijke Schaar, 3. Judith Salome, 4. Tine Zwaan, reserve: Trudy Wal hof. Dames dubbelspel: 1. Marijke Sehaar-Judith Salome, 2. Betty Stoe- ve-Trudy Walhof. •Heren dubbelspel: 1. Fred Hemmes- Peter Soeters, 2. Jan Hordijk-Peter Ehrlich, 3. Peter Scholtz-Rolf Thung, 4. Fried Schmitz-Paul van Min. Gemengd dubbelspel: 1. Trudy Wal- hof-Fred Hemmes, 2. Betty Stoeve- Peter Soeters, 3. Tine Zwaan-Peter Scholtz, 4. Marijke Schaar-Rolf Thung. Niek Fleury kwam wegens het ver bod om aan internationale wedstrij den deel te nemen niet in aanmer king. Evert Schneider kan zich niet vrijmaken. iroepen wordt zijn land na andigheid te leiden, is reden tot rozegeur en nu®. ,j rant deze slavenzoon hit ïgene van de heersende, hten in de jonge staat sterft en Het recht van i 6 geen documentaire of werken. Dat ze niettei™ ienen te worden door ïeo neer van Afrika wil we encyclopedische feiten anken ze aan de Stalen en de levende verbeebWs in hun schrijvers. JOOP BARTMA" Leijnse: Afrika sterft, 'ussum 9,90. 'tf1 m: Het recht van 9et0. iff/De bezige bij, A"1 >,50) (Van onze sportredactie) ST. NIKLAAS De Hulsterse hockeyclub Rapide is erin geslaagd te zegevieren in het tweedaagse, in ternationale hockeytoernooi te St. Niklaas te België, dat daardoor Ra dio Hockey Club Temse werd geor ganiseerd. De Hulstenaren wisten alle wed strijden in een overwinning om te zetten. Hun resultaten zagen er als volgt uit: Rapide Hulst - Wolven- daal (Brussel) 50, Rapide Hulst - Antwerp 21, Rapide Hulst - Tem se 3—2, Rapide Hulst - La Louviere De Belg Luc Janssen, die in Kwadamme Europees jeugdkampioen hangboogschieten werd, ontvangt van de heer Van Liere, de voorzitter van de Nederlandse Schutters Federatie, de bijbehorende prijs. (Van onze handbalmedewerker) BREDA Doordat het ledental van het Nederlands Handbal Ver bond (NHV) de laatste jaren sterk is toegenomen, heeft het bonds- bestuur besloten met ingang van de nieuwe veldhandbalcompetitie de indeling te herzien. Een van de belangrijkste besluiten is wel dat ook de districtsteams (nieuwe regionale tweede klas) in het ver volg met de hoofdklas en lande lijke eerste klas (huidige over gangsklas) rechtstreeks gaan re- sorteren onder het bondsbureau. Hiermede worden de districtsbe- sturen opgeheven en worden voor het grootste gedeelte toegevoegd of maken reeds deel uit van het afdelingsbestuur. De gehele nieuwe indeling van het NHV zal er nu als volgt uitzien: hoofdklas blijft hoofdklas; over gangsklas A en B wordt landelijke le klas A en B; district Noord wordt regionale 2e klas A (afd. Groningen, Friesland en Drente); district Oost wordt regionale 2e klas B (aifid. Twente, IJsseflistreak en Gel derland); district Zuid A wordt re gionale 2e klas C (afd. Oost-Noord- Brabant en Limburg); district Zuid B wordt regionale 2e klas D (afd. West-Noord-Brabant en Zeeland); district West A wordt regionale 2e klas E (afd. Amsterdam, Utrecht, Haarlem en Alkmaar); district West B wordt regionale 2e klas F (afd. Den Haag en Rotterdam). De regionale 2e klas D bestaat uit afdeling Zeeland en afdeling West- Noooid-Bnaibaint. Voor dje afdeling le denregistratie en controle heeft het Nederlands Handbal Verbond in Zeeland aangesteld de heer J. Con- semulder. Baarsjesstraat 25, Middel burg en voor West-Noord-Brabant de heer H. Haantjes, Heuvelbrink 87, Breda. BOEKAREST (ANP) Christos Papanicolaou heeft op de laatste dag van de Balkanspelen in Boekarest het wereldrecord polsstokhoogsprin gen, dat met 5,45 meter op naam van de Oostduitser Wolfgang Nord- wig staat, zeer dicht benaderd. De Griek sprong 5.40 meter en haalde daarmee als zevende atleet ter we reld deze hoogte. PUapanicolaou miste in zijn derde en laatste poging de 5.47 meter net. Vera Nicolic won de 1500 meter in 4.20.4. Voortreffe lijk deed ook hinkstapspringer Carol Corbu (Roem) het met een afstand van 16,65 meter. Het hoogspringen dames werd ge wonnen door Corelia Popescu (Roemj met 1.85 meter. Snejana Heprevenik (Zsl) bleef met 1.84 meter een centimeter bij haar ach ter. Er werd afgelopen weekeinde in Europa op verschillende plaatsen ook voortreffelijk hooggesprongen door de heren. In Niederolm )W.-Dld.) verbeterde Thorn. Zacha- rias het Westduitse record met een centimeter tot 2.18 meter. Daags te voren had de 20-jarige Lothar Dos- ter (W.Dld) in Autum het Westduit se record geëvenaard met 2.17 me ter. In Kiev sprong de Let Kestoetis Chapka (21) met de Fosburyflop over 2.20 meter. Bij wedstrijden in Kassei wierp Eva Janko (Oost), die bij de Olympische Spelen in Mexico derde werd, 56,36 meter met de speer. Bij de Zweedse atletiekkampioen- schappen in Vaexjoe veroverde Ka rin Lundgren drie titels op respec tievelijk de 100 (11.7), 200 meter (23,3) en 400 meter (53,4). Kurt Bendlin (W.Dld) de oud- (Van onze sportredactie) 'S-HEERENHOEK Za- terdag gdf het bestuur van de voetbalvereniging Patrijzen een receptie ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan. Het feest en de daarop vol gende reünie voor leden en oud-leden werd gehouden in De Jeugdhoeve. Op de foto het voltallig bestuur van de jubilerende vereniging met in hun midden het ere-lid E. Bordui. Ben- heeft •JAASSEN (ANP) Henk Ms uit Holiandsche Veld '«erdag zijn eerste overwinning als I r'Wpsrenner behaald. De rijzige l 'ent nam met zeven anderen een voorsprong tijdens het criteri- Vp, voor profs te Vaassen (Gld). 'BI tonden voor het einde ontsnap- Mjamins opnieuw en veroverde I 'wintigtal seconden winst op "H vluchtmakkers. »Ue uitslag van het criterium te lK®. 97 ronden, afstand 100 ki ls?,is: 1 Benjamins (Holland- 'Veld) 2 uur 27 minuten en 21 len, op 22 seconden: 2 Jan i V1® (Sibbe), 3 Gerrits (Oploo), Hari itjes (Tilburg), 5 Serpenti jaan Zee), 6 Wouters (Zun- 'r1' 7 Marien (Belg), 8 Holst con ronde: 9 De 10 Koel (Amster- (A 1 Marien kjfserdam); op j" Wonner), (Van onze tennismedewerker) IJZENDIJKE Op de gemeente lijke tennisbanen te IJzendijke wer den het afgelopen weekend, met uit zondering van de heren-enkel finale, de kampioenschappen voor West Zeeuwsch-Vlaanderen verspeeld. Van het heren-enkelspel kon de finale wegens omstandigheden nog niet worden gespeeld. Deze zal op een nader te bepalen tijdstip plaatsvinden. De finale werd bereikt door Waiter Hendrikse uit IJzendijke en Paul Pa- ridaen uit Aardenburg. Walter Hendrikse kwam in de fi- lale door overwinningen op respec- levelijk H. Reijnder, B. de Meyer en 7. van Dongen, terwijl hij in de halve finale door opgave van W. Frapman een walk-over had. Paul Paridaen bereikte de finale van dit kampioen schap door overwinningen op res pectievelijk T. Groosman, R. Belde- rok, R. van Noorden en G. van Daele. Bij 'de dames werd mej. Loes de Wolf uit IJzendijke kampioene, die daar voor haar plaatsgenote Marianne van Oers versloeg met 6-2 en 7-5. Loes de Wolf had in de halve finale een walk-over door opgave vain mevrouw N. Hendrikse uit IJzendijke, terwijl Marianne van Oers Alexandra Geij- zens uit Oostburg versloeg. Het herendubbel werd een overwin ning voor vader en zoon F. C. van Noorden uit Oostburg, die in de hal ve finale vader en zoon J. M. Pari daen uit Aardenbürg klopten. De an dere finalisten waren Guido van Dae le en Theo Lannoye uit Sluis, die in de halve eindstrijd het duo Goethals- Kerkaert versloegen. De uitslag van de finaleparty was 6-3 6-1. In het damesdubbel werden me vrouw M. Thomas uit Hoofdplaat en mej. M. Ingels uit Biervliet kampioen door een overwinning in de finale van 7-5 6-2 op Alexandra Geijsens en Sari van Noorden uit Oostburg. Het gemengd dubbel werd gewonnen door broer en zus Ronnie en Sari van Noorden uit Oostburg, die Guido van Daele en Liesbeth Geurtjens uit Sluis versloegen met 6-1 6-4. Na afloop werden de prijzen in de kantine van het sportpark uitgereikt door de heer J. M. Paridaen uit Aar denburg. (Van onze correspondent) BRESKENS Door de hengel sportvereniging De Zeekrab uit Bres- kens is de elfde internationale zee hengelwedstrijd gehouden, die plaats vond vanaf Breskens tot aen nummer een. Door 450 sportvissers werd aan deze wedstrijd deelgenomen. Burge meester A. Schipper van Oostburg zei tijdens een receptie in Hotel Valk dat het gemeentebestuur een warm hart toedraagt aan de hengelsport en deze evenementen van groot belang acht. H-ij zei dat men dan ook altijd op de steun van de gemeente kan re kenen. De voornaamste uitslag was: beker voor de best geklasseerde mevrouw De Sy uit Blankenberge. De beker voor de eerste buitenlander was voor R. den Tant uit Ostende en de beker voor de eerste Nederlander was voor J. van Deursen uit Kloosterzande en de beker voor de eerste buitenlandse dame was voor mevrouw Louwagie uit Oost-Duinkerken en de beker voor de eerste Nederlandse dame was voor mevrouw F. de Koek uit Halste ren. TORONTO ((ANP) De Austra liër Rod, Iaver is bij de internationale tenniskampioenschappen van Canada te Toronto winnaar geworden in hel heren-enkelspel. De Wimbledonkam pioen versloeg in de finale de Engels man Roger Taylor met 6-0 4-6 6-3. Bij de laatste Wimbledonkampioen- schappen schakelde Taylor in de kwartfinales Laver uit, hetgeen de sensatie van het toernooi was. (Van onze sportmedewerker) KLOETINGE Op het Wesselo sportpark in Kloetinge hield de korfbalvereniging Blauw Wit zater dag zijn traditionele toernooi, dat een grote belangstelling trok, zowel van de zijde der clubs (15 in geital als van het publiek. Niet minder dan 72 wedstrijden vermeldde het programma. Omdat de organisatie perfect was, kon voorzitter E. Mie ras toch rond half zes de prijzen uitreiken. In de hoogste afdeling senioren won het Middelburgse Swift de wis selbeker. Tjoba uit 's-Heer Hen- drikskinderen, dat tweemaal de tro fee betoaiaMle, werd nu eervol twee de. In afdeling II bij de- senioren be reikte het eerste team van Togo het hoogste aantal punten na een nek- aan-nek-race met Animo II. Noad en Seolto eindigden in afdeling III ge lijk zowel in punten als doelgemid- delde en doelsaldo. Het lot wees Noad als winnaar aan. Animo III en Togo II legden respectievelijk op de eerste en tweede plaats beslag in afdeling IV. Het verrassende TOP eiste de eerste plaats voor zich op in afdeling V met Noad II als tweede. Bij de junioren kon het team van de organiserende vereniging Blauw Wit A de wisselbeker in ontvangst nemen. De Kloetingse junioren die in de afgelopen competitie kampioen werden, bleken ook nu zeer goed op dreef. Togo legde beslag op de tweede plaats. In afdeling II (junio ren) eindigden Noad en Swift ge lijk. Na loting kreeg Noad de eerste prijs. Zeer goed was de prestatie van de Blauw Wit B junioren, die in afde ling III bovenaan kwamen vooral omdat het twaalftal pas uit de ad- spirantencompetitie is overgestapt naar de junioren. n: Swift 2 - Togo 1 0-0; Tjoba 2 Blauw-Wit 1-1; Blauw-Wit - Animo 2 0-1; Togo 1 - Tjoba 2 1-0; Animo 2 - Swift 2 3-1; Swift 2 - Tjoba 2 1- 1; Blauw-Wit - Togo 1 0-1; Animo 2 - Tjoba 2 4-3; Swift 2 - Blauw-Wit 1-2; Animo 2 - Togo 1 1-2. Afdeling HI: Good-Luck 1 - Seolto 1 2-2; Zuidwesters 2 - Stormvogels 0-3; Seolto 1 - Noad 1-1; Stormvogels - Good-Luck 1 1-2; Noad - Zuidwes ters 2 1-1; Good-Luck 1 - Zuidwes ters 2 4-1; Seolto 1 - Stormvogels 2- 1; Noad - Good-Luck 1 1-0; Zuid westers 2 - Seolto 1 1-3; Stormvo gels - Noad 0-1. Afdeling IV: Olym- pia - Togo 2 0-2; Volharding - Animo 3 2-2; Togo 2 - Volharding 1- 1; Animo 3 - Olympia 5-1; Olympia - Volharding 3-1; Togo 2 - Animo 3 1-2. Afdeling V: Good-Luck 2 - Zaamslag 1-1; Seolto 2 - Top 2-3; Top - Good-Luck 2 3-3: Zaamslag - Seolto 2 1-2: Good-Luck 2 - Seolto 2 2-0: Top - Zaamslag 6-2. Junioren: afdeling I: Stormvogels A - Blauw-Wit A 2-4; Volharding - Animo 1-0; Blauw-Wit A - Togo 2- 1; Animo - Stormvogels A 2-2: Togo - Volharding 3-0: Volharding - Stormvogels A 0-3: Animo - Blauw- Wit A 0-1: Stormvogels A - Togo 0- 3: Blauw-Wit A - Volharding 3-4: Togo - Animo 3-3. Afdeling n: Noad - Luctor 1-0; Tioba - Good-Luck A 2-3; Luctor - Swift 1-3: Good-Luck A - Noad 1-2: Swift - Tioba 2-1; Good-Luck A - Luctor 3-1: Tioba - Noad 0-2; Noad - Swift 2-2: Luctor - Tioba 1-1: Swift - Good-Ludk A 1-0. Afdeling III: Zaamslag - Goud- Luek B 0-0: Stormvogels B - Blauw- Wit B 1-3: Gnnd-Luck B - Olvmnla 1-0: Blauw-Wit E - Zaamslag 2-1: Olympia - Stormvogels B 2-1; Stormvogels B - Zaamslag 0-0; Good-Luck B - Blauw-Wit B 0-4; Zaamslag - Olvmnia 0-1: Stormvo gels B - Good-Luck B 2-0; Blauw- Wit B - Olympia 2-0. Senioren: afdeling I: Zuidwesters 1 - Animo 1 0-0; Tjoba 1 - Luctor 4- 0; Animo 1 - Swift 1 0-0; Luctor - Zuidwesters 1 0-2; Swift 1 - Tjoba 1 3-2; Tjoba 1 - Zuidwesters 1 1-1; Animo 1 - Luctor 3-1; Swift 1 - Zuidwesters 1 1-0; Tjoba 1 - Animo 1 3-0; Swift 1 - Luctor 3-2. Afdeling HOCKEY Het Engelse hockey- elftal (heren), dat zondag 30 augustus te Amstelveen tegen Nederland speelt en ook tegen onze landgenoten zal uitkomen in de poule van bet toernooi om de Europa Cup in sep tember te Brussel heeft in Lomden en overwinning met 10 behaald op Zwitserland. wereldrecordhouder tienkamp, die bijna een jaar niet op zijn speciali teit is uitgekomen bezette in Lenin grad in het individuele klassement van de wedstrijd Rusland-West- Duitsland met een totaal van 7932 punten de eerste plaats. Valentina Tikhomirova (Rusl) won de vijfkamp met een totaal van 5092 punten voor haar landgenote Tatjana Kondrasjova met 5027 pun ten. Dc Duitse Karen Mack eindigde met. 4939 punten als derde. RIO DE JANEIRO (A.N.P.) Joao Havelange, voorzitter van de Braziliaanse voetbalbond, heeft za terdag in een interview in het Bra ziliaanse dagblad Jomal do Brasil gezegd, dat hij en met hem de Bra ziliaanse voetbalbond, voorstander is van het toelaten van 24 landen tot het volgende eindtoemooi om het wereldkampioenschap voetbal, „Waarneer men 24 landen toelaat en de ploegen daarna in twee groe pen vain twaalf laat spelen, voorkomt men bovendien dat een nederlaag voor een ploeg fataal is. Bij toelating van 24 landen zorgt men er ook voor dat een aantal sterke voetbalnaties niet al in de kwalificatietoernooien sneuvelt", vond Havelange. De heer Havelange maakte verder bekend dat in het Olympische jaar 1972 een groot landentoemooi in Brazilië zal worden georganiseerd om de bevrijdimigsbeker. Voor dit toernooi zullen zestien landen wor den uitgenodigd, negen uit Zuid- Amerika, Mexico, vier landen uit West-Europa en twee uit Oost-Euro pa. HAMBURG (ANP) Tom Okker heeft gisteren voor de eerste maal in zijn carrière de internationale ten niskampioenschappen van West- Duitsland op zijn naam gebracht. In de finale van het heren enkelspel zegevierde hij met 4-6, 6-3, 6-3, 6-4 over de Roemeen Ilie Nastase. De zege van de 26-jarige Neder lander werd vergemakkelijkt door een blessure van Nastase. De Roe meen blesseerde even voor het einde van de derde set zyn linkervoet. Te voren had hij Okker negentig minu ten lang bijzonder sterk partij ge geven. Ondanks een novocaine-injec- tie in de pauze was het duidelijk zichtbaar dat Nastase gehandicapt aan de vierde set begon; het lopen ging hem moeilijk af. Desondanks bleef hij goed tegenstand bieden en het duurde nog een half uur eer Okker de set met 6-4 voor zich besliste. „Onder deze omstandigheden was het te zwaar voor mij", aldus Nasta se. Okker zwaaide zijn tegenstander lof toe: „Ondanks zijn blessure heeft Nastase het mij niet gemakkelijk ge maakt". Voor de Roemeen was de tweede prijs (2000 dollar) een pleis ter op de wonde. Okker incasseerde 4000 dollar. In de finale herendubbelspel moest Tom Okker met de Zuidslaviër Nico la Pilic buigen voor de Zuidafrikaan- se spelers Frew McMülan en Bob Hewitt: 3-6, 5-7, 3-6. Voordien had Okker geprobeerd bij de wedstrijdleiding gedaan te krij gen dat deze eindstrijd over twee ge wonnen sets zou gaan in plaats van drie. „Ik heb vandaag al zeven sets achter de rug", was zijn argument. Toemooibaas Luiz Abendroth hand haafde echter het programma, waar op Okker niet veel zin meer had om de haan te betreden. Hij liet zich ech ter toch bepraten na dreigementen met represaillemaatregelen bij de ILTF, maar gebrek aan concentratie stond winst in de weg. Verdere uitslagen: herendubbel spel halve finale: Bom Hewitt/Frew McMillan (Z. A.) - Tony Roche/Owen Davidson (Austr.) 6-4, 3-6, 6-4; Tom Okker/Nicola Pilic (Ned./Z9l.) - Olie Nastase/Ion Tiriac (Roem.) 6-3, 5-7, 6-3. Damesenkeispe] finale: Helga Hösl-Schultze (W.-Dld.) - Helga Nies- sen (W.-Dld.) 6-3, 6-3. Gemengd dubbelspel finale: Judy Dalton/Frew McMillan (Aus./Z.-Af.) - Evonne Goolagong/Bob Hewitt (Aus/Z.-Af.) 6-4, 6-4. HMBH Tom Okker: zege op Nastase.

de Stem | 1970 | | pagina 13