Ir. A. Lely onthult monument voor zijn vader Yisserijdag Breskens weer succes CAUT Parochie nam afscheid van kapelaan Haverbeke Veel lichtgewonden bij verkeersongevallen BRAND Gemeenteraad Hontenisse op excursie Voetballers gewond MORRIS jlmerikcn eindelijk Noodlanding zweefvliegtuig in bebouwde kom van Goes Belgisch jacht in zwaar weer vergaan Wisselvallig Te Sluiskil BRANDSTICHTING OM DIEFSTAL TE CAMOUFLEREN? Zaamslag Belg aangehouden op verdenking van naaktloperij Wat eit waar VANDAAG ZWEM WEDSTRIJDEN IN KOEWACHT Garage P. Kool Inbraak in club Tentoonstellingen Hoogwater Weer aan 2 MAANDAG 17 AUGUSTUS 1970 (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL Onder de tonen van „Blijf bij mij, heer" gespeeld door honderd muzikanten van de harmo nieën „Terneuzen", „Hosanna" uit Axel en de Fanfare „Sluiskil" heeft de 73-jarige ir. A. Lely uit Velp zaterdagmiddag in Sluiskil, het aan de nagedachtenis van zijn vader ge wijde monument aan de oever van het kanaal onthuld. Hij deed dat door een hoes te verwijderen, waar door de tekst „Zij begonnen - wij gaan verder" en de namen van mi nister Lely, stationschef A. Kooman en T. Fermont zichtbaar werden. Met de onthulling van het monu ment, vervaardigd van arduinsteen uit een van de pijlers van de voormalige Sluiskilse brug, heeft de vierentachtig] arige Honoré Josephus (Van een onzer verslaggevers) GOES Tot verbazing van de omwonenden maakte de 39-jarige sportvlieger H. Slierings zaterdag middag met zijn zweefvliegtuig een noodlanding in een sportveld tegen over de torenflat Weidezicht in Goes. De heer Slierings was 's mor gens van Valkenburg opgestegen voor een vlucht naar het nieuwe vliegveld Midden-Zeeland. Op de te rugweg bemerkte de heer Slierings dat er geen thermiek meer was en dat verder vliegen onmogelijk was. Hij keerde terug naar het vliegveld, maar kon ook dit niet meer halen en koos toen het sportveld in Goes als landingsplaats uit. Voor vlieger Slie rings betekende deze landing de 84- ste „buitenlanding", zoals de landin gen buiten een vliegveld worden genoemd. Bij een van deze landin gen werd hij gewond en raakte een nier kwijt. „Ongeveer vijf procent van de landingen zijn buitenlanding »n. In dit geval was er geen probleem. Ik had op de kaart het terrein al uitge zocht en een paar keer rondgecir keld. Je weet nooit zeker of er obstakels zijn", aldus de zweefvlie ger (diamanten brevet), die het sportterrein ook uitkoos, omdat het dicht bij de weg ligt. Een auto met aanhanger van de Zuid Hollandse Vliegclub heeft de gestrand» piloot en het toestel later opgehaald. (Van onze correspondent) KLOOSTEBZANDE Zaterdag hebben het college van b. en w., de voltallige gemeenteraad en de hoofden van de secretarieafdelingen van de gemeente Hontenisse een rondrit gemaakt door de gemeente waarbij een bezoek aan verschillen de projecten werd gebracht. In de raadzaal van het gemeente huis werd voor het vertrek enige toelichting op de gang van zaken gegeven, waarna de afdeling sn van de secretari» en de brandweerkazer ne werden bezichtigd. Vervolgens reed het gezelschap per bus naar Walsoorden waar de haven werd bezocht en daarna ging men een kijkje nemen in het zwembad, de speeltuin en op de sportterreinen van Kloosterzande. De koffiemaal tijd werd gebruikt in hotel De Lin de en nadat de innerlijke mens was versterkt ging de rit verder naar Ossenisse en Hengstdijk waar een bezoek aan recreatieoor-i „De Vogel" o het programma stond. In Hengst dijk was men juist op tijd om de deelnemers aan een ter plaatse geor ganiseerde wandeltocht te zien voor bij trekken. Behalve aan „De Vogel" werden verder nog bezoeken ge bracht aan het voormalige gemeen tehuis van Vogelwaarde, de werk plaats ran de technische dienst, het sportpark en de nieuwe lagere school. De rondrit werd later op de middag besloten met een paling- maaltijd bij L. Hermans ir. Ossenis se. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op de binnen plaats van een bar aan de Walstraat in Temeuzen is zaterdagavond om kwart over elf brand uitgebroken. De brandweer wa9 het vuur spoedig meester. Twee bromfietsen werden nagenoeg geheel vernield. De politie vermoedt dat de brand opzettelijk is gesticht om een poging tot diefstal van bromfietsen te camoufleren. Colsen, zijn levenswens in ver vulling zien gaan. Hij nam geruime tijd geleden het initiatief tot de oprichting van het monument, ter nagedachtenis aan degenen, waaraan Sluiskil begin deze eeuw zijn be kende brug te danken had. De vaste oeververbinding kwam er op aan dringen van het drietal Lammens, Kooman, Fermont in samenwerking en met medewerking van de toen malige minister. De „Lelybrug" heeft jaren later evenwel moesten wij ken voor de kanaalverbreding. In Temeuzen kwamen er nieuwe oe ververbindingen voor in de plaats. Sluiskil werd, zoals Honoré Colsen, dat zaterdagmiddag uitdrukte, „af gescheept met een pontje". Voor de onthulling van het monu ment bestond zaterdagmiddag grote belangstelling. Onder de genodigden waren behalve ir. Lely, diens echt genote, het college van b. en w. van Temeuzen, vertegenwoordigers van de plaatselijke industrieën en fami lie van de brug-pioniers Kooman en Fermont. De bejaarde zoon van voormalig is. Lely was zaterdagmiddag ontroerd door de uitnodiging vanuit Sluiskil. „Ik ben bijzonder getroffen", aldus de heer Lely, „dat ik hier mijn vader mag vertegenwoordigen". Hij sprak zijn bewondering uit over de manier, waarop het kleine Sluiskil aan zijn Lely-monument was geko men. „Zo'n vrijwillige samenwer king, zoals hier in Sluiskil is toch iets, wat je op deze wereld haast niet meer ziet". Na de officiële ont hulling sprak initiatiefnemer, de heer Colsen, de mensenmenigte toe. Terwijl hij vanachter het spreekge stoelte over het kanaal keek, naar de plaats waar decennia geleden de Lely-brug werd geopend, zei de be jaarde Sluiskilse voorvechter: „Toen ik hoorde dat er geen brug meer zou komen heb ik gezegd: er komt een Lely-monument. En het is er". Op de bevolking van Sluiskil deed hij een beroep het Lely-monument in ere te houden en er voor te zorgen dat de directe omgeving in de zo mermaanden een tuin zou zijn. Tot de jonge garde van het dorp richtte hij zich met de uitspraak: „Er moe ten in dit dorp eens mannen komen, waar pit in zit". Burgemeester Aschoff zei tenslotte in zijn toe spraak: „Dit is niet alleen de dag van Sluiskil, maar ook de dag van Colsen". Namens de families Kooman en Fermont l°gde mevrouw R. van den Berg-Fermont tot slotte bloemen bij het monument. De onthulling van het monument: de inzet Honoré Colsen. (Van onze correspondent) ABSDALE Toen Th. O. en J. van G. met hun auto in de nacht van vrijdag op zaterdag uit Axel kwamen, geraakten zij in Absdale van de weg af en botsten tegen een paal. De auto werd totaal vernield en Th. O en Van G. beiden voetbal lers van de vereniging „Steen" moesten zich met lichte kneuzingen onder doktersbehandeling stellen. „De Volharding" Zaterdag bracht de Zaamslagse harmonie een muzikaal bezoek aan Antwerpen en gaf een populair concert in de die rentuin. De belangstelling was be hoorlijk. De harmonie stond onder leiding van dirigent J. Meijer uit Terneuzen. Feestavond In het jeugdgebouw „De Stropiekanne" aan de Sportiaan is door de korfbalvereniging Zaams lag een feestavond gehouden voor junioren en pupillen. Er werden en kel korte films vertoond en er wa ren ook een paar clowns die de avond luister gaven. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „De priester, die twijfelt aan zijn zinvol functio neren in de parochiezorg, moest ei genlijk tussentijds afscheid kunnen nemen, dan zou hij ervaren wat hij voor de mensen betekent". Dit zei kapelaan F. Haverbeke van de Mid delburgse katholieke parochie tij dens een intieme bijeenkomst waar hij afscheid nam van de parochianen met wie hij de laatste Jaren nauw heeft samengewerkt. „Ik wist niet dat ik zoveel voor de mensen heb betekend", sprak de kapelaan die vlootaalmoezenier gaat worden tot de leden van de paro chiekern. „Ik ben in de laatste da gen in Middelburg ontroerd gewor den door de vele blijken van vriendschap die ik mocht ontvan gen". Kapelaan Haverbeke, verge zeld van zijn ouders, werd op de afscheidsavond toegesproken door pastoor J. Hendrikse en diens voor ganger, pastoor H. H. Snel, waarna namens de liturgische werkgroep „Zuid" de heer L. Jagt het woord voerde. Pastoor Hendrikse zei, na een geestig betoog. „Ik hoor bij degenen die je het meeste zullen missen. Als de parochiezielzorg je toch mocht blijven trekken, kom dan terug. In je nieuwe functie blijven, zou onder die omstandigheden verkeerde held haftigheid zijn". Oud-pastoor Snel bood namens hemzelf en enkele an- (Van een onzer verslaggevers) HULST De rijkspolitie van Hulst heeft het afgelopen weekend de 41-jarige Belg, B. M. uit Antwer pen, aangehouden op verdenking van naaktloperij in de omgeving van het bosgebied ,,'t Jagertje". De man heeft bekend en is inmiddels weer op vrije voeten gesteld. Verschillende voorbijgangers had den de Belg zonder kleren in de omgeving van het bosgebied zien rondlopen. Ze maakten daarvan mel ding bij de politie, die naar aanlei ding daarvan ter plaatse polshoogte ging nemen. Men trof er een inmiddels weer in de kleren gesto ken Belg aan, die veiligeidshalve om identificatie te voorkomen, het belastingplaatje van zijn fiets had verwijderd. Aanvankelijk probeerde de man te vluchten, maar daarbij liep hij regelrecht in de armen van een wachtmeester. dere „ongeorganiseerden" zoals hij ze noemde, een aquarel van Veere aan. De heer Jagt zei, dat kapelaan Haverbeke door de volkomen eigen stijl van de liturgische vormgeving een stempel op de misvieringen in de wijk „Zuid" had gedrukt. Zaterdagavond nam de jeugd af scheid van de heer Haverbeke met een dansavond in de kleuterschool. Zondag droeg de nieuwe vlootaal moezenier zijn laatste heilige mis op in het wijkgebouw-zuid. Ook daar werden enkele afscheidstoespraken gehouden. Commentaar van de scheidende priester: „Ik voel me net Heintje Davids, altijd bezig met af scheid nemen". Films GOES Grand 20 uur Funny girl a.l. HULST Bioscoopgebouw 20 uur „En eeuwig zingen de bossen" en „Winden waaien om de rotsen" 14 jaar MIDDELBURG City 20 uur Een blok aan mooie benen 18 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur Sexy Suzanne zondigt weer 18 TERNEUZEN Luxor 20 uur De vernietiging van ein 14 jaar VLISSINGEN Alliambra 20 uur Funny girl a.l. GENT Capitole: De fabelachtige geschie denissen van Miskey a.l. Scaidis: Sam Whiskey 14 jaar Century: Ieder zijn buit 18 jaar Majestic: Hold up in het Casino 18 jaar Plaza: Acht en half 18 jaar Rex: Dokter Zjivago 14 jaar ST.-NIKLAAS Renova: Superargo tegen Diabolikus 14 jaar Eden: Claude en Greta 14 jaar Century: De vier doders van het Ave Maria 18 jaar (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Op de Zuid- Sloeweg is zondagmiddag een perso nenauto, bestuurd door B.S. uit Vlis- singen, over de kop geslagen. De bestuurder, zijn echtgenote en nog twee inzittenden werden uit de auto geslingerd en raakten licht gewond. De slachtoffers werden per ambu lance overgbracht naar het St. Jo zefziekenhuis in Middelburg, Het ongeval ontstond doordat 'n tegenlig ger door een windvlaag naar het midden van de weg werd gedrukt. S. week naar links uit en raakte met zijn auto in de berm. De wagen werd geheel vernield. Op de kruising Koudekerkseweg - President Rooseveltlaan in Vlissin- gen ontstond zaterdag een aanrijding tussen de motorrijder R.F. v. B. uit Utrecht en een personenauto, be stuurd door L.M.J.K. uit Breda. De duo-passagiere van de motor, mevr. A.D. v. B.-v. L. liep lichte verwon dingen op. De auto werd licht bescha digd, terwijl de schade aan de motor vrij groot was. Op de kruising Koopmansvoetpad - Middenhofsingel in Souburg raakte de bromfietster, E. C. v. d. B. uit Souburg zaterdag middag licht gewond mij een aan rijding met een personenauto,, be stuurd door J. W. uit Souburg. Au to en bromfiets werden flink be schadigd. Op de kruising Zijlmarkt - Wil- helminastraat in Vissingen was er een aanrijding tussen de bromfietser S.J.S. uit Souburg en een personen auto, bestuurd door P. J. T. uit Ri- them. S. werd met heupklachten in het St. Jozefziekenhuis opgenomen. Het afgelopen weekend raakte nog een bromfietser in Vlissingen licht gewond. Het was de Duitser M.H. uit Korschenbroich. Op de kruising Rijksweg 58 - Prins Hendrikweg kwam H. in botsing met een perso nenauto bestuurd door L. v. W. uit Rotterdam. Op Rijksweg 58 bij Sluis vloog de Belgische automobilist V. uit Ant werpen met zijn auto uit de bocht. Door de regen was het wegdek enigszins glad. V. ramde een andere auto, bestuurd door P. uit Milaan. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De materiele schade was groot. Op de Oostburgse Markt is R.B. uit Berchem (Belgie) in bot sing gekomen met een autobus van de S.B.M. De bus werd bestuurd door J.F. uit Aardenburg. De aanrij ding ontstond doordat de Belg geen voorrang verleende. Bij een aanrijding tussen twee personenauto's op de kruising Frans van Waesbergestraat en Gentsestraat in Hulst is zaterdagavond de Belgi sche inzittende van een personenau to licht gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde to ende Belgische auto, be stuurd door G. B. uit Anderlecht de bocht te groot nam er, daardoor in botsing kwam met een auto, be stuurd door P.H. uit Koewacht. De Belg kwam tegen de gevel van een winkelpand tot stilstand. Beide au to's werden zwaar beschadigd. Op de Mr. Haarmanweg in Ter- neuzen kwam zaterdagavond de der tienjarige K.P. de S. in botsing met de bromfietser J. A. N. L. uit Sas van Gent. De S. werd dusdanig verwond dat hij in 't Julianaziekenhuis moest worden opgenomen. Vermoedelijk heeft hij een hersenschudding opge lopen. Op de voetgangers-oversteek plaats in de Van Spiegelstraat in Goes is J.D. uit Wolphaartsdijk aan gereden door een personenauto, be stuurd door J.W. uit Breda. D. moest met diverse verwondingen overge bracht worden naar het St. Jozefzie kenhuis in Goes. BRESKENS (ANP) Zondag morgen vroeg is op drie mijl ten noordwesten van de Noord-Hinder een Belgisch jacht in het slechte weer vergaan. De vier opvarenden, drie mannen en een vrouw, werden opgepikt door een Duits kustvaar tuig, dat de vuurpijlen van het jacht had waargenomen. Ook de reddingboot „Javazee" uit Breskens snelde te hulp, maar toen deze op de opgegeven plaats kwam, waren de opvarenden reeds door het kustvaartuig overgenomen. Daarbij heeft de vrouw een been gebroken. De geredden zijn met het Duitse schip naar Oostende gebracht. Het schip heeft bij de reddingspoging een touw in de schroef gekregen en moest met verminderde snelheid va ren. (Van onze correspondent) KOEWACHT Hoewel het weer niet bepaald meewerkte, zijn door de zwemvereniging Koewacht zondag behendigheids-wedstrijden gehouden. Voor de vele toeschou wers die de wedstrijden bijwoon den, was de temperatuur en de soms harde wind, niet aangenaam. De temperatuur van het water in het verwarmde bad (19 graden Celsius) was ideaal voor het uitvoeren van alle acrobatische toeren die op het programma stonden. De officiële kampioenschappen van de zwemclub worden naar alle waarschijnlijkheid op 6 september gehouden. Onder handelingen hierover zijn lopende met het gemeentebestuur. (ADVERTENTIE) Ofi. Morris- MG- Triamphdealer Laan van Luxemburg 3 Telefoon 01650 - 35108. ROOSENDAAL (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in de Tiffanyclub aan de Markt in Terneuzen. Vermist wordt een geld kistje met f 200,-. De recherche stelt een onderzoek in. EEN DUITSE viskotter is bij Ter schelling aan ae grond gelopen. De drie opvarenden aan boord lopen geen gevaar. (Van onze correspondent) BRESKENS Tijdens de jaar lijkse visserijdag heeft de BR 14 van de Fa. Gebroeders AJV. Fenijn de visserijwimpel gekregen. De wimpel werd aan de bemanning toe gekend, omdat deze de hoogste ge middelde prijs heeft gemaakt voor visserijprodukten, die op de ge meentelijke vismijn zijn aangevoerd. In totaal werd door het schip met als bemanning de heren, A. de Munck, H. Mookhoek, J. v.d. Velde en schipper Fenijn aangevoerd: 59640 kg met een gemiddelde prijs van 3,57 gulden per kilogram. Het was burgemeester A. Schip per van Oostburg, die voor het eerst deze wimpel uitreikte. Hij zei in zijn toespraak het een goede ge dachte te vinden, om het besluit van de voormalige gemeente Breskens over te nemen en met het uitreiken van de wimpel de waardering voor de vissers uit te drukken. Voorheen werd dit gedaan door het gemeente bestuur van Breskens. Sinds de ge meentelijke herindeling gebeurt dat door de gemeente Oostburg. De wim pel was ditmaal daarom ook voor zien van de tekst „Oostburg, haven Breskens". De bekendmaking en uit reiking gebeurde tijdens een maal tijd in de vishal, waarbij alle vissers met hun echtgenoten aanwezig wa ren. Tijdens de bijeenkomst werden de aanwezigen onder meer nog toe gesproken door voorzitter A. Locke- feer van de „Zevibel" en door de heer J. de Winde namens de Bres- kense visserijvereniging. Op de bij eenkomst werd nog meegedeeld dat de firma Fenijn een order heeft gegeven voor de bouw van een schip van bijna een miljoen, dat het groot ste van de Breskense vloot zal zijn na de tewaterlating. De Breskense visserijdag heeft met een stralende zon weer veel belangstelling getrokken, 's Morgens wierpen zestig jeugdige hengelaars hun lijntje uit bij een viswedstrijd. De eerste prijs werd in de wacht gesleept door N. Sigmond uit Bres kens. 's Middags was er na de wimpeluitreiking de traditionele vlootschouw, die eveneens veel be langstelling had. De schepen wa ren zoals gebruikelijk gepavoiseerd. Daarna was er ook nog een EHBO-demonstratie in samenwer king met de reddingboot „Javazee". Later op de dag werd er een voet- Burgemeester A. Schipper hijst de visserij wimpel. balwedstrijd gespeeld tussen vissers en „Sporting Nieuwvliet", waarbij Breskens met een 2—1 eindstand uit de bus kwam. Select: De dokter van Sankt Pauli 18 Jaar Toneel - Muziek - ANTWERPEN O. L. Vrouwekerk 2122 Beiaardconcert door de stadsbeiaardier Jo. Haazen Schietingen KLOOSTERZANDE Willem Teil 15 uur Jac de Waal 15 uur Diversen KLOOSTERZANDE Kermis Krokodilbar 21.30 uur Orkest Frans Bonne Het Witte Huis: „The Sheiks" NW.- EN ST.-JOOSLAND Café „De Nieuwe Hoop" 20 Kennismaking nieuwe burgi ter met de inwoners, VLISSINGEN Britannia (De Ruyterzaal) 201 Toneeluitvoering „Wie krijgt 4 baby?" door de toneelgroep De Zeeuwse Komedie Opg. voor deze rubriek tel. 011) 7438 of postbus 116 in Middelbt DOMBURG Badhotel, Domburgseweg. Exp tie schilderijen van Ernst Joact (t.m. 14 sept.). Dag. van 921 u GOES Museum voor N.- en Z.-Bevfli Singelstraat 13. „Kunst in klein" (oude tegels). Geopend:t t.m. vr. 1012 en 13.30—171 zat. 1417 uur (tot 1 Sept.). 's-GRAVENHAGE Het Mauritshuis, Goya-exposltlt (t.m. 12 sept.). Werkd. 10—17, r 1117. Bovendien wo. en vr. v 2022 uur. HULST Boekh. Van Geyt: Expositie Jan Rooden, Johnny Rolf, Jan v, Vaart en V. v. d. Willigen, ct mlek (t.m. 31 aug.). Werkd. 9- 1318 uur, zon. 1417 uur. MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Fieterstraat Zomertentoonstelling „A is een aapje", het onderwijs op de U Zeeland in de eerste helft van vorige eeuw (tot 30 aug.). Miniatuur Walcheren: Dag. t.m aug. van 9—22 uur. Van 1 t.m. sept, van 918 uur. v. Benthem en Jutting, Lange Delft. Expositie van Russische Iconen. Ma. t.m. zat. van 9—18 (t.m. 31 aug.). Abdij: „Spel van klank en licl Iedere woensdag-, donderdag- vrijdagavond (t.m. 4 sept.). Vleeshal stadhuis en Zeeuws seum: Expositie werk hedendaa' kunstenaars „Letterlijk en figui lijk" (t.m. 30 aug.). Ma. t.m. 10—17 uur; zon. 1317 uur. RETRANCHEMENT Galerie „Mauringh", Dorpsstraat Expositie beeldhouwwerken, rellen en hedendaagse kunst (t 1 sept.). Dagelijks van 11—21 u( ROTTERDAM Boymans-van Beuningen Expositie Jacob Zekveld, teken gen en David Hockney, schilde: en en prenten (t.m. 29 aug) De Doelen: Expositie „Muziek de penning". Collectie van II penningen (t.m. 23 aug.). Maritiem Museum, Burg. s'Jacot plein 8, Expositie „En de ha\ groeide voort, 19451970" (t.n Sept.). Dag. van 1017 uur. S van 11—17 uur. Rott. Kunststichting, Kruisplein Expositie Van Pasternak tot Am rik, boeken, foto's, tekening schilderijen etc. (t.m. 19 aug.) Werkd. 10—17, zon. 12—17 up. Rott. Kunststichting, Zuidplein Expositie Jörg Remé, schilderij litho's, tekeningen (t.m. 31 au| Werkd. 10—17, zon. 12—17 uur, SLUIS Raadskelder Stadhuis. Schilderij! tentoonstelling van Belgische set ders. Dag. van 1012 en li- uur (tot 1 sept.). ST.-ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Tent* stelling schilderijen van Jos en schilderijen en beeldhouw'! v. J. de Meester de Betzenbroj' Geopend: dag. 1012 en 14-1' (tot 15 sept.). VEERE Schotse huizen: Expositie Sw Mrozenski, houtgravures, boei' illustraties, gelegenheidsgrafie' (t.m. 15 sept.). t tk VLISSINGEN Britannia: Expositie schilderijen. Piet Bulthuis (t.m. 31 aug.). WE3TDORPE Galerie Troutzaerte. Zomertent* stelling van schilders, beeld® wers en pottenbakkers (tw aug.). Ma. t.m. zat. van 9—18' zon. van 1418 uur. ZIERIKZEE Gemeentemuseum: Expositie scheepsmodellen, aardewerk, P; selein (t.m. 30 okt.). Ma. t.m. 10—12 en 13.30—16.30 uur. Burgerweeshuis: Expositie b*; t.m. zat. 1017 uur. ANTWERPEN „Het SterckshoP' te Deurne. positie „Fotografie in België 1940" (t.m. 12 sept.). Meir 50: Tentoonstelling „Het ninklijk Paleis Bouwer en woners" (t.m. 6 sept.). Elkej; van 1220 uur. Zat., zon. en dagen van 1018 uur. Morgen, dinsdag 18 aug.: op Zoom 4.27 en 16.50; Hans® 3.46 en 15.57; Made-Drimmelen 19.19; Temeuzen 3.11 en 15.21; singen 2.36 en 14.50; WemeidW!81 en 16.40. EEN BOEDDHISTISCHE heeft zich in het Zuidvietnan Nang door zelfverbranding j leven beroofd als offer voor de, ZUID-VIETNAM heeft 1.127 politieke) gevangenen in vrij] steld en 6 doodvonnissen g in 20 jaar gevangenisstraf to| genheid van een boedd' feestdag. DE RUSSISCHE ondermini! buitenlandse zaken, Leonid de nieuwe hoofdonderhandela het Kremlin bij het overleg Chinezen over de grensproble: in Peking aangekomen. (Vervolg van pagina 1) C. Herreygers: „Ik snap n automobilisten dat ook niet hebben. Op dat korte stuk va Roskam kwamen wij wel zes tegen. Toen we nog een stuk liepen, zagen we de rook uit gaten boven de hoteldeur kor, Mijn zwhger is toen direct te gaan napr De Roskam om de weer te bellen. Ik rende na hotel en probeerde de deur trappen. Dat lukte niet. Daan beerde ik het achterlangs. De ik een ladder in een schuurt ding bleek veel te kort. Inr schreeuwden wij om mensen wakker te krijgen. In de co van de Molenstraat vonden v grote ladder. Die hebben we r allen tegen de gevel kunnen Vooruitzie oor dins en woensi opgesteld het K.N.M Wisselvall met benei normale temperatu Weersvooruitzichten in cijfi middeld over Nederland. Voor dinsdag; aantal uren houwwerk en kiein antiek, der MimTah max'-temp ftoti en schilderijen (t.m. 22 aug.). den SSS i e onder normaal; kans op periode van minstens 12 i|. Procent; kans op een geheel etmaal: 60 procent. Voor woensdag; aantal uren tot 8; min.-temp.: van ongevec tnaal tot 4 graden onder nol hiax.-temp.: 0 tot 4 graden normaal; kans op een droge yan minstens 12 uur: 60 pil atl9 op een geheel droog etm Pmcent. De stormdepressie verwijder ooven de Noordzee, waardoor e nemende zuidwestenwind. Ve j® kleine buienkans, maar ook opklaringen. Iets aan de koeld s middags 17 a 18 graden. Ze- graden. Vooruitzichten; Aanvankelij koel en licht onstabiel n. "?°rgen weer een langzame v< opg

de Stem | 1970 | | pagina 2